Find an Event
Find Race Results
Log In
Find An Event:
Find Results:
Log In
Post results for free!
Create a contributor account today!
Earth Day
Half Marathon
Info
April 20, 2002 in St Coud, MN
Races
5K Run/Walk
Half Marathon
Wheelchair
Half Marathon - Results
NO
FN
LN
AGE
SEX
DIVISION
CITY
STATE
OVERALL
DIVPL
SEXPL
TIME
PACE
541
George
Bienusa
36
M
M3039
Sartell
MN
144
44/124
119/373
1:39:24
7:35
544
Severin
Blenkush
59
M
M5059
Browerville
MN
123
8/43
102/373
1:37:30
7:27
549
Brandon
Boeck
24
M
M2029
Marshall
MN
151
29/80
123/373
1:39:43
7:37
550
Theresa
Boeck
23
F
F2029
Marshall
MN
150
10/112
28/314
1:39:42
7:37
572
Matthew
Bugbee
27
M
M2029
St. Michael
MN
147
28/80
122/373
1:39:26
7:36
574
Jim
Burnett
56
M
M5059
Mora
MN
141
11/43
118/373
1:39:12
7:34
581
Chris
Canniff
24
M
M2029
St. Cloud
MN
135
25/80
112/373
1:38:33
7:31
596
Jody
Christopherson
26
F
F2029
St.bonifacius
MN
149
9/112
27/314
1:39:36
7:36
645
Tami
Eisenschenk
26
F
F2029
Maple Grove
MN
143
8/112
25/314
1:39:23
7:35
667
Sarah
Foley
31
F
F3039
Chaska
MN
156
12/97
29/314
1:40:29
7:40
672
Neil
Franz
47
M
M4049
St Cloud
MN
155
31/101
127/373
1:40:21
7:40
677
James
Friedrich
50
M
M5059
St. Cloud
MN
146
12/43
121/373
1:39:25
7:35
736
Joel
Heitkamp
21
M
M2029
St Cloud
MN
140
27/80
117/373
1:38:59
7:33
778
Jesse
Jennissen
22
M
M2029
Collegrville
MN
138
26/80
115/373
1:38:46
7:32
785
Daniel
Johnson
33
M
M3039
Minnetonka
MN
124
40/124
103/373
1:37:38
7:27
786
Dave
Johnson
45
M
M4049
Champlin
MN
126
26/101
105/373
1:37:43
7:28
816
Wayne
Kazmierczak
31
M
M3039
Annandale
MN
127
41/124
106/373
1:37:44
7:28
831
Mike
Kjelland
48
M
M4049
Alexandria
MN
133
27/101
110/373
1:38:19
7:30
840
Brent
Kolobakken
37
M
M3039
Minot
ND
136
43/124
113/373
1:38:36
7:32
871
Brett
Laugen
21
M
M2029
Big Lake
MN
130
23/80
108/373
1:38:00
7:29
939
Mike
Murray
43
M
M4049
Sartell
MN
137
28/101
114/373
1:38:45
7:32
964
Kathy
Olson
40
F
F4049
Saint Cloud
MN
129
5/73
22/314
1:37:58
7:29
967
Steve
Olson
38
M
M3039
Buffalo
MN
152
45/124
124/373
1:39:43
7:37
990
William
Petsch
51
M
M5059
North St. Paul
MN
125
9/43
104/373
1:37:40
7:27
993
David
Pinnick
45
M
M4049
Saint Cloud
MN
145
29/101
120/373
1:39:25
7:35
1008
Scott
Rahm
30
M
M3039
Sartell
MN
153
46/124
125/373
1:39:46
7:37
1010
Dale
Randall
36
M
M3039
St. Stephen
MN
119
39/124
99/373
1:37:20
7:26
1011
Steve
Rapatz Harr
47
M
M4049
St. Cloud
MN
118
24/101
98/373
1:37:17
7:26
1048
Tom
Satterlee
48
M
M4049
Sauk Centre
MN
154
30/101
126/373
1:40:20
7:40
1078
Dave
Schwartz
31
M
M3039
Sartell
MN
117
38/124
97/373
1:37:13
7:25
1080
Richard
Schwegel
51
M
M5059
St. Joseph
MN
120
7/43
100/373
1:37:23
7:26
1091
Robert
Skow
54
M
M5059
St. Cloud
MN
134
10/43
111/373
1:38:26
7:31
1103
Matthew
Staehling
34
M
M3039
St. Cloud
MN
128
42/124
107/373
1:37:45
7:28
1112
Trina
Steffes
28
F
F2029
Brooklyn Park554
MN
131
7/112
23/314
1:38:12
7:30
1116
Pam
Stevens
49
F
F4049
Sartell
MN
142
6/73
24/314
1:39:19
7:35
1130
Christopher
Tacl
48
M
M4049
St. Cloud
MN
121
25/101
101/373
1:37:23
7:26
1160
Kevin
Walczak
19
M
M0219
Brooklyn Park
MN
139
7/10
116/373
1:38:53
7:33
1165
Karen
Wander
37
F
F3039
Becker
MN
122
11/97
21/314
1:37:30
7:27
1195
Justin
Wolfe
24
M
M2029
Woodbury
MN
132
24/80
109/373
1:38:13
7:30
NO
FN
LN
AGE
SEX
DIVISION
CITY
STATE
OVERALL
DIVPL
SEXPL
TIME
PACE
1282
Kimberly
Connaker
19
F
F0219
Pine City
MN
148
1/13
26/314
1:39:29
7:36
- click this icon in the results above to share via Facebook, Twitter, email, and more
- click this icon in the results above for a printable page
- click this icon in the results above to show finishers before and after