Find an Event
Find Race Results
Log In
Find An Event:
Find Results:
Log In
Post results for free!
Create a contributor account today!
Earth Day
Half Marathon
Info
April 20, 2002 in St Coud, MN
Races
5K Run/Walk
Half Marathon
Wheelchair
Half Marathon - Results
NO
FN
LN
AGE
SEX
DIVISION
CITY
STATE
OVERALL
DIVPL
SEXPL
TIME
PACE
501
Kim
Aagard
35
F
F3039
Wadena
MN
561
75/97
226/314
2:06:58
9:42
502
Heather
Abrahamson
33
F
F3039
Becker
MN
185
19/97
40/314
1:42:36
7:50
503
Jeffrey
Abrahamson
43
M
M4049
Minneapolis
MN
631
96/101
361/373
2:16:03
10:23
504
Kate
Adams
45
F
F4049
Rice
MN
300
14/73
78/314
1:50:31
8:26
505
Matthew
Adams
28
M
M2029
Princeton
MN
622
79/80
356/373
2:13:57
10:14
506
Michele
Adams
29
F
F2029
Princeton
MN
547
77/112
214/314
2:05:22
9:34
508
Kay
Adamson
21
F
F2029
St. Cloud
MN
72
5/112
14/314
1:33:13
7:07
509
William
Adkins
47
M
M4049
Little Falls
MN
160
32/101
130/373
1:40:48
7:42
510
Denise
Alto
30
F
F3039
St. Cloud
MN
45
5/97
7/314
1:30:04
6:53
511
Jessica
Amundson
20
F
F2029
St. Cloud
MN
499
63/112
180/314
2:01:54
9:18
512
Dee Dee
Anderson
51
F
F5059
Forest Lake
MN
435
3/19
141/314
1:57:54
9:00
513
Gwynn
Anderson
39
F
F3039
Freeport
MN
445
52/97
148/314
1:58:36
9:03
514
Kathy
Anderson
45
F
F4049
St. Cloud
MN
574
55/73
236/314
2:08:04
9:47
515
Kersten
Anderson
31
F
F3039
St Paul
MN
223
24/97
48/314
1:45:18
8:02
516
Mark
Anderson
21
M
M2029
Manhattan
KS
266
41/80
204/373
1:48:08
8:15
517
Michael
Anderson
46
M
M4049
Alexandria
MN
603
95/101
351/373
2:11:05
10:00
518
Tennyson
Anseth
18
F
F0219
St.cloud
MN
177
2/13
36/314
1:41:48
7:46
519
Brian
Arett
46
M
M4049
Moorhead
MN
62
14/101
53/373
1:31:42
7:00
521
Mike
Artnson
32
M
M3039
Hawley
MN
221
61/124
174/373
1:45:15
8:02
522
Jack
Baas
33
M
M3039
St. Cloud
MN
624
118/124
357/373
2:15:02
10:18
523
Michael
Bach
17
M
M0219
Staples
MN
439
9/10
295/373
1:58:05
9:01
524
Meadow
Barth
24
F
F2029
Cold Spring
MN
270
23/112
64/314
1:48:35
8:17
525
Anita
Baugh
44
F
F4049
Minnetonka
MN
244
10/73
57/314
1:46:54
8:10
526
Connie
Bauman
38
F
F3039
Clear Lake
MN
32
3/97
3/314
1:27:53
6:43
527
Denise
Baxter
42
F
F4049
St. Cloud
MN
667
68/73
299/314
2:28:52
11:22
528
Braden
Beam
35
M
M3039
St Louis Park
MN
188
53/124
148/373
1:42:39
7:50
529
Robert
Beaver
39
M
M3039
Sauk Rapids
MN
450
108/124
300/373
1:58:46
9:04
530
Michael
Bechthold
34
M
M3039
Richfield
MN
634
122/124
363/373
2:16:31
10:25
531
Gary
Bechtold
29
M
M2029
Sartell
MN
174
31/80
139/373
1:41:42
7:46
532
Jonathan
Becker
17
M
M0219
Little Falls
MN
677
10/10
371/373
2:40:18
12:14
533
Corie
Beckermann
37
F
F3039
Sauk Rapids
MN
552
71/97
218/314
2:06:16
9:38
534
Kevin
Bengtson
30
M
M3039
Moorhead
MN
449
107/124
299/373
1:58:46
9:04
535
Marilee
Bengtson
36
F
F3039
Plymouth
MN
386
41/97
115/314
1:55:47
8:50
536
Kayleen
Bengtson Berge
39
F
F3039
Fergus Falls
MN
402
45/97
124/314
1:56:33
8:54
538
George
Berg
58
M
M5059
Willmar
MN
507
38/43
320/373
2:02:34
9:21
539
Todd
Bergland
39
M
M3039
Maple Grove
MN
91
29/124
76/373
1:35:15
7:16
540
Aaron
Bergstrom
20
M
M2029
St. Cloud
MN
394
61/80
274/373
1:55:58
8:51
541
George
Bienusa
36
M
M3039
Sartell
MN
144
44/124
119/373
1:39:24
7:35
542
Mike
Bjorn
26
M
M2029
Coon Rapids
MN
93
19/80
78/373
1:35:18
7:17
NO
FN
LN
AGE
SEX
DIVISION
CITY
STATE
OVERALL
DIVPL
SEXPL
TIME
PACE
543
Ruth
Blauwiekel
48
F
F4049
Litchfield
MN
201
8/73
42/314
1:44:01
7:57
- click this icon in the results above to share via Facebook, Twitter, email, and more
- click this icon in the results above for a printable page
- click this icon in the results above to show finishers before and after