Find an Event
Find Race Results
Log In
Find An Event:
Find Results:
Log In
Post results for free!
Create a contributor account today!
Earth Day Half Marathon - 2003
1K Junior Run
Info
April 19, 2003 in St Cloud, MN
Races
Half Marathon
Wheelchair
5K Run/Walk
1K Junior Run
1K Junior Run - Results
NO
FN
LN
AGE
SEX
DIVISION
CITY
STATE
OVERALL
DIVPL
SEXPL
TIME
PACE
304
Bridget
Auch
8
F
F0708
Benson
MN
46
1/12
14/60
5:07
5:07
305
Emily
Auch
9
F
F0910
Benson
MN
10
3/20
4/60
4:05
4:05
308
Drew
Bienusa
7
M
M0708
Sartell
MN
32
6/24
21/80
4:47
4:47
312
Alex
Burg
11
M
M1112
St. Cloud
MN
25
7/10
18/80
4:33
4:33
314
Karl
Christensen
8
M
M0708
St.cloud
MN
26
4/24
19/80
4:36
4:36
317
Cody
Crook
10
M
M0910
Milaca
MN
39
10/24
26/80
5:01
5:01
325
Brandon
Doege
10
M
M0910
St.cloud
MN
17
6/24
13/80
4:18
4:18
330
Jack
Graen
8
M
M0708
Eden Prairie
MN
41
10/24
28/80
5:01
5:01
333
Christopher
Hanson
12
M
M1112
St.cloud
MN
11
5/10
7/80
4:09
4:09
334
Erin
Hanson
9
F
F0910
St.cloud
MN
30
6/20
11/60
4:41
4:41
335
Timothy
Hanson
9
M
M0910
St.cloud
MN
19
7/24
14/80
4:21
4:21
341
Devin
Hill
8
M
M0708
St.cloud
MN
42
11/24
29/80
5:02
5:02
348
Jay
Kedrowski
7
M
M0708
St.cloud
MN
38
8/24
25/80
5:00
5:00
351
Amanda
Klaverkamp
12
F
F1112
Clearwater
MN
18
2/6
5/60
4:21
4:21
354
Daniel
Kramer
7
M
M0708
St. Cloud
MN
34
7/24
22/80
4:53
4:53
358
Cooper
Lynch
7
M
M0708
St.cloud
MN
45
13/24
32/80
5:06
5:06
359
Courtney
Lynch
10
F
F0910
St.cloud
MN
7
2/20
3/60
3:57
3:57
365
Kelly
Morford
10
F
F0910
St.cloud
MN
35
8/20
13/60
4:54
4:54
373
Katie
Rolstad
12
F
F1112
Rochester
MN
20
3/6
6/60
4:24
4:24
376
Andrew
Salmela
8
M
M0708
Plymouth
MN
31
5/24
20/80
4:42
4:42
381
Connor
Stark Haws
8
M
M0708
Cold Spring
MN
21
1/24
15/80
4:30
4:30
383
Eric
Steffen
7
M
M0708
Sauk Rapids
MN
44
12/24
31/80
5:05
5:05
388
Austin
Undersander
10
M
M0910
Cold Spring
MN
16
5/24
12/80
4:15
4:15
393
Jacob
Wenzel
7
M
M0708
Sartell
MN
23
2/24
16/80
4:31
4:31
394
Josh
Wenzel
8
M
M0708
Randall
MN
24
3/24
17/80
4:33
4:33
395
Ian
West
9
M
M0910
Eagan
MN
14
4/24
10/80
4:12
4:12
397
Andrea
Widstrom
11
F
F1112
Saint Cloud
MN
22
4/6
7/60
4:31
4:31
399
Josef
Wieber
10
M
M0910
St.cloud
MN
36
8/24
23/80
4:57
4:57
405
Lucas
Worm
8
M
M0708
Cold Spring
MN
40
9/24
27/80
5:01
5:01
406
Mitchell
Worm
11
M
M1112
Cold Spring
MN
43
8/10
30/80
5:03
5:03
407
Nikolas
Wurdelman
12
M
M1112
Sauk Rapids
MN
9
4/10
6/80
3:59
3:59
408
Kristin
Wurm
9
F
F0910
St.cloud
MN
27
4/20
8/60
4:36
4:36
411
Derrick
Roller
12
M
M1112
Lakeville
MN
15
6/10
11/80
4:14
4:14
416
Daniel
Gryskiewicz
10
M
M0910
St.cloud
MN
12
3/24
8/80
4:10
4:10
421
Grant
Meyer
6
M
M0910
Sartell
MN
37
9/24
24/80
4:58
4:58
422
Allie
Rengel
9
F
F0910
Sartell
MN
29
5/20
10/60
4:39
4:39
429
Casey
Laudenbach
11
F
F1112
St.augusta
MN
28
5/6
9/60
4:37
4:37
433
Luke
Fox
12
M
M1112
Twin Buttes
ND
8
3/10
5/80
3:58
3:58
437
Amanda
Laudenbach
9
F
F0910
St.cloud
MN
33
7/20
12/60
4:52
4:52
NO
FN
LN
AGE
SEX
DIVISION
CITY
STATE
OVERALL
DIVPL
SEXPL
TIME
PACE
2559
Michael
Whitson
9
M
M0219
Sartell
MN
13
1/3
9/80
4:11
4:11
- click this icon in the results above to share via Facebook, Twitter, email, and more
- click this icon in the results above for a printable page
- click this icon in the results above to show finishers before and after