Find an Event
Find Race Results
Log In
Find An Event:
Find Results:
Log In
Post results for free!
Create a contributor account today!
Earth Day Half Marathon - 2003
1K Junior Run
Info
April 19, 2003 in St Cloud, MN
Races
Half Marathon
Wheelchair
5K Run/Walk
1K Junior Run
1K Junior Run - Results
NO
FN
LN
AGE
SEX
DIVISION
CITY
STATE
OVERALL
DIVPL
SEXPL
TIME
PACE
301
Caitlyn
Adams
3
F
F0104
Waite Park
MN
134
6/6
60/60
9:50
9:50
302
Ed
Adams
6
M
M0506
St.louis Park
MN
125
10/11
71/80
8:22
8:22
306
Abraham
Bergeman
6
M
M0506
Saint Cloud
MN
114
6/11
65/80
7:14
7:14
309
Jenna
Bromen
6
F
F0506
Eagan
MN
123
11/11
54/60
8:00
8:00
310
Rachel
Bromen
7
F
F0708
Eagan
MN
107
12/12
46/60
6:51
6:51
316
Elizabeth
Conser
4
F
F0104
Rochester
MN
129
3/6
56/60
8:39
8:39
318
Connor
Crook
7
M
M0708
Milaca
MN
109
22/24
63/80
6:58
6:58
319
Gabriel
Curnutt
3
M
M0104
St.cloud
MN
136
6/6
76/80
10:24
10:24
324
Mitchell
Dockendorf
3
M
M0104
St. Stephen
MN
126
2/6
72/80
8:31
8:31
326
Jackson
Einnquist
5
M
M0506
Sauk Rapids
MN
124
9/11
70/80
8:10
8:10
327
Jay
Einnquist
6
M
M0506
Sauk Rapids
MN
121
8/11
69/80
7:58
7:58
329
Camery
Garlick
7
M
M0708
Maple Grove
MN
104
21/24
59/80
6:46
6:46
343
Reanna
Hill
5
F
F0506
Little Falls
MN
117
10/11
50/60
7:37
7:37
345
Owen
Johnson
5
M
M0506
Cold Spring
MN
139
11/11
79/80
11:51
11:51
346
Sonja
Johnson
3
F
F0104
Cold Spring
MN
122
2/6
53/60
7:58
7:58
355
Annna
Lindell
5
F
F0506
Sartell
MN
103
7/11
45/60
6:44
6:44
360
Gabrielle
Martone
6
F
F0506
St.joseph
MN
110
8/11
47/60
6:59
6:59
361
Grace
Martone
4
F
F0104
St.joseph
MN
133
5/6
59/60
9:40
9:40
362
John
Martone
2
M
M0104
St.joseph
MN
135
5/6
75/80
9:58
9:58
372
Freddie
Rolstad
7
M
M0708
Kenyon
MN
138
24/24
78/80
11:44
11:44
377
Ilsa
Shobe
3
F
F0104
St.joseph
MN
132
4/6
58/60
9:39
9:39
382
Kevin
Stark Haws
3
M
M0104
Cold Spring
MN
128
3/6
73/80
8:38
8:38
396
Patrick
Whalen
5
M
M0506
Waconia
MN
108
5/11
62/80
6:53
6:53
398
Isaac
Wieber
6
M
M0506
St.cloud
MN
115
7/11
66/80
7:31
7:31
401
Cody
Woodwick
9
M
M0910
St.cloud
MN
106
21/24
61/80
6:49
6:49
402
Kasmira
Woodwick
4
F
F0104
St.cloud
MN
111
1/6
48/60
7:03
7:03
404
Will
Woolsey
8
M
M0708
Sauk Rapids
MN
113
23/24
64/80
7:13
7:13
413
Tyler
Weinmann
4
M
M0104
Richmond
MN
130
4/6
74/80
9:07
9:07
414
Jessica
Backes
6
F
F0506
St. Cloud
MN
112
9/11
49/60
7:06
7:06
418
Logan
Julson
2
M
M0910
St.cloud
MN
137
23/24
77/80
11:06
11:06
423
Carolyn
Rengel
3
F
F0910
Sartell
MN
120
20/20
52/60
7:48
7:48
425
Trent
Meyer
3
M
M0910
Sartell
MN
118
22/24
68/80
7:40
7:40
431
Isaac
Matchinsly
7
M
M0910
St.cloud
MN
105
20/24
60/80
6:48
6:48
436
Alex
Nemeth
2
M
M0910
St.cloud
MN
140
24/24
80/80
14:17
14:17
2298
Anna
Hasbrouch
4
F
-
Sauk Rapids
MN
127
0/0
55/60
8:33
8:33
2299
Savanna
Couliss
6
F
-
Birchwood
MN
131
0/0
57/60
9:37
9:37
2553
Anna
Elliy
3
F
F0219
Sartell
MN
119
3/3
51/60
7:42
7:42
2554
Benjamin
Peterson
4
M
M0219
Fergus Falls
MN
116
3/3
67/80
7:36
7:36
- click this icon in the results above to share via Facebook, Twitter, email, and more
- click this icon in the results above for a printable page
- click this icon in the results above to show finishers before and after