Find an Event
Find Race Results
Log In
Find An Event:
Find Results:
Log In
Post results for free!
Create a contributor account today!
Creek Streak
Intermediate Triathlon
Info
August 7, 2010 in Aurora, CO
Question About Results?
Races
Short Triathlon
Intermediate Triathlon
Duathlon
5K Run
Intermediate Triathlon - Results
NO
FN
LN
DIVISION
OVERALL
DIVPL
SEXPL
SWIM
T1
BIKE
RATE
T2
RUN
RATE
TIME
176
Gordo
Byrn
M4044
1
1/8
1/34
14:47
1:34
53:25
24.7
0:59
38:23
6:20
1:49:06
110
Douglas
MacLean
M3034
2
1/7
2/34
20:06
0:54
54:22
24.2
1:02
38:24
6:20
1:54:45
120
Gerald
Kubiak
M3539
3
1/5
3/34
19:30
1:41
55:50
23.6
0:40
39:53
6:35
1:57:32
183
Mark
Pietrofesa
M4044
4
2/8
4/34
15:24
1:28
56:12
23.4
1:10
43:59
7:15
1:58:12
109
Sam
Yount
M2529
5
1/2
5/34
18:06
0:52
1:04:30
20.4
1:00
37:27
6:11
2:01:53
128
Dave
Sheanin
M4044
6
3/8
6/34
16:02
1:47
1:01:39
21.4
1:05
47:31
7:50
2:08:04
123
Chris
Pautler
M3539
8
2/5
7/34
19:41
1:08
1:01:26
21.4
1:10
45:37
7:31
2:09:00
118
Nick
Jones
M3539
9
3/5
8/34
22:45
1:01
59:33
22.1
1:58
44:55
7:24
2:10:10
102
Hunter
Oliver-Allen
M2024
10
1/4
9/34
22:28
1:32
1:05:06
20.2
1:18
46:59
7:45
2:17:20
108
Jeff
Gullett
M2529
11
2/2
10/34
16:35
1:48
1:00:08
21.9
1:27
58:47
9:41
2:18:43
158
Desiree
Dutt
F3034
12
1/11
1/32
21:21
1:15
1:06:31
19.8
1:31
52:25
8:38
2:23:01
129
Jimmy
Verretta
M4044
13
4/8
11/34
22:40
1:45
1:00:01
22
1:16
57:47
9:32
2:23:27
105
Philip
Pesce
M2024
14
2/4
12/34
20:27
2:00
1:10:31
18.7
1:20
50:59
8:24
2:25:14
101
Grant
McFarland
M2024
15
3/4
13/34
22:13
2:44
1:03:28
20.8
0:56
56:12
9:16
2:25:31
137
Tanna
DeRuyter
F2024
16
1/4
2/32
28:12
1:11
1:01:41
21.4
2:04
53:46
8:52
2:26:53
133
Mark
Stecher
M6064
17
1/1
14/34
33:41
1:22
1:00:26
21.8
1:01
52:29
8:39
2:28:56
125
Robert
Gamber
M4044
19
5/8
15/34
26:16
1:33
1:10:09
18.8
2:03
50:55
8:24
2:30:54
155
Jessica
Fabio
F3034
20
2/11
3/32
31:16
2:17
1:04:03
20.6
1:19
52:46
8:42
2:31:40
114
Jason
Deugan
M3034
21
2/7
16/34
32:37
2:28
1:04:47
20.3
1:14
50:41
8:21
2:31:44
157
Stephanie
Krause
F3034
22
3/11
4/32
26:01
1:38
1:10:47
18.6
1:56
52:13
8:36
2:32:32
121
Andrew
Otto
M3539
23
4/5
17/34
27:52
2:07
1:06:45
19.7
2:23
54:28
8:59
2:33:34
130
Michael
Lotz
M4549
24
1/3
18/34
17:53
2:38
1:10:30
18.7
1:13
1:01:39
10:10
2:33:51
136
Ben
Postlethwait
CLYDE
25
1/3
19/34
28:21
6:27
1:03:01
20.9
4:16
52:50
8:43
2:34:54
124
Grant
Emary
M4044
26
6/8
20/34
25:42
3:18
1:06:56
19.7
2:23
58:18
9:37
2:36:35
126
Adrian
Holguin
M4044
27
7/8
21/34
24:53
2:22
1:13:35
17.9
1:45
54:03
8:55
2:36:37
104
Matt
Betterman
M2024
28
4/4
22/34
26:29
1:37
1:05:57
20
2:31
1:00:17
9:56
2:36:48
119
Robert
Robinson
M3539
29
5/5
23/34
25:22
2:38
1:08:22
19.3
3:00
57:41
9:31
2:37:02
131
Jon
Bourne
M4549
30
2/3
24/34
28:23
2:10
1:05:00
20.3
1:33
1:00:17
9:56
2:37:21
161
Kelly
Conroy
F3539
32
1/3
5/32
24:13
3:19
1:09:06
19.1
2:47
1:02:15
10:16
2:41:38
148
Mary-Elisabeth
Delp
F2529
34
1/8
6/32
28:13
2:05
1:10:47
18.6
3:02
58:23
9:37
2:42:27
163
jennifer
pekarek
F3539
33
2/3
7/32
30:32
1:40
1:08:51
19.1
2:55
58:30
9:39
2:42:27
115
Brian
McManus
M3034
35
3/7
25/34
29:07
2:01
1:09:29
19
2:07
1:00:26
9:58
2:43:07
141
Meghan
Spieker
F2529
36
2/8
8/32
27:31
2:08
1:19:20
16.6
1:15
53:05
8:45
2:43:18
144
Erin
Medlin
F2529
37
3/8
9/32
27:22
1:53
1:13:23
18
2:27
58:23
9:38
2:43:27
117
Matthew
Taylor
M3034
38
4/7
26/34
27:23
2:17
1:10:32
18.7
1:54
1:01:49
10:11
2:43:53
162
Sarah
Valentine
F3539
39
3/3
10/32
28:11
4:03
1:13:24
18
2:36
55:51
9:12
2:44:04
167
Joanne
Follett
F4044
40
1/3
11/32
30:32
1:41
1:13:12
18
1:53
56:54
9:23
2:44:10
147
Candice
Brinker
F2529
41
4/8
12/32
32:53
3:00
1:10:38
18.7
2:58
55:09
9:05
2:44:35
139
Janeen
Phillips
F2024
42
2/4
13/32
25:17
2:50
1:15:50
17.4
2:51
58:47
9:42
2:45:33
NO
FN
LN
DIVISION
OVERALL
DIVPL
SEXPL
SWIM
T1
BIKE
RATE
T2
RUN
RATE
TIME
159
Lucia
Padilla
F3034
43
4/11
14/32
33:30
4:01
1:17:15
17.1
3:04
49:12
8:07
2:46:59
- click this icon in the results above to share via Facebook, Twitter, email, and more
- click this icon in the results above for a printable page
- click this icon in the results above to show finishers before and after