Bunny Rock Hawthorn 5K & Kid's Egg Hunt
Vernon Hills, IL
4/13/2019
5K Run Awards
********** FEMALE OVERALL RESULTS ***********
Place Name No. S Ag Div Time Pace
===== ===================== ===== = == ===== ======= =====
1 LINDSAY DEREADT 74 F 32 F3034 21:05 6:48
2 MARGO GREENFIELD 36 F 39 F3539 24:48 7:59
3 LEEANNA KNAUFF 142 F 44 F4044 26:32 8:33
********** MALE OVERALL RESULTS ***********
Place Name No. S Ag Div Time Pace
===== ===================== ===== = == ===== ======= =====
1 RAYMOND ROMERO 127 M 18 M1519 19:57 6:26
2 JEFFREY JOSEPH 161 M 43 M4044 20:05 6:28
3 DAVE MACKNICK 174 M 54 M5054 20:42 6:40
FEMALE AGE GROUP: 1 - 10
Place Name No. S Ag Div Time Pace
===== ===================== ===== = == ===== ======= =====
1 YUANCHEN JIANG 136 F 10 F0110 37:44 12:09
MALE AGE GROUP: 1 - 10
Place Name No. S Ag Div Time Pace
===== ===================== ===== = == ===== ======= =====
1 OSO REYES 119 M 5 M0110 43:34 14:02
2 OWEN HADER 116 M 6 M0110 47:00 15:08
3 LIAM HADER 115 M 4 M0110 47:01 15:09
FEMALE AGE GROUP: 11 - 14
Place Name No. S Ag Div Time Pace
===== ===================== ===== = == ===== ======= =====
1 LENA BANG 68 F 12 F1114 29:50 9:37
2 ASHLIE DICARLO 15 F 12 F1114 30:21 9:47
3 AVA BANASZAK 175 F 14 F1114 30:22 9:47
MALE AGE GROUP: 11 - 14
Place Name No. S Ag Div Time Pace
===== ===================== ===== = == ===== ======= =====
1 ADRIAN PORTER 180 M 12 M1114 23:49 7:41
2 ZHENGYANG LIU 208 M 14 M1114 25:42 8:17
3 ZACH HUFFMAN 150 M 13 M1114 26:23 8:30
FEMALE AGE GROUP: 15 - 19
Place Name No. S Ag Div Time Pace
===== ===================== ===== = == ===== ======= =====
1 MELEA BANASZAK 176 F 18 F1519 30:13 9:44
2 LILLY QUINONEZ 71 F 15 F1519 50:20 16:13
MALE AGE GROUP: 15 - 19
Place Name No. S Ag Div Time Pace
===== ===================== ===== = == ===== ======= =====
1 DARIEN BAILEY 213 M 17 M1519 34:06 10:59
FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
Place Name No. S Ag Div Time Pace
===== ===================== ===== = == ===== ======= =====
1 YOHANA LARA 64 F 24 F2024 34:51 11:13
2 YOHANA LARA 222 F 24 F2024 34:52 11:14
3 ERIN HOGAN 157 F 23 F2024 36:03 11:37
MALE AGE GROUP: 20 - 24
Place Name No. S Ag Div Time Pace
===== ===================== ===== = == ===== ======= =====
1 DAVID CARRASCO 108 M 24 M2024 40:01 12:53
FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Name No. S Ag Div Time Pace
===== ===================== ===== = == ===== ======= =====
1 JANELLE OVERHOLSER 18 F 29 F2529 33:26 10:46
2 JESSICA BYWATER 196 F 26 F2529 34:49 11:13
3 ANDREA WOJNAROWSKI 5 F 26 F2529 35:48 11:32
MALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Name No. S Ag Div Time Pace
===== ===================== ===== = == ===== ======= =====
1 AVERY CIELEK 63 M 25 M2529 34:51 11:14
2 PRINCETON JOHN 191 M 28 M2529 42:46 13:46
3 SAM GUTSMIEDL 45 M 27 M2529 53:19 17:10
FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Name No. S Ag Div Time Pace
===== ===================== ===== = == ===== ======= =====
1 SARAH HOGAN 86 F 31 F3034 26:54 8:40
2 GABRIELA BENEDICT 91 F 30 F3034 28:35 9:13
3 KAYLEE UNVERZAGT 77 F 31 F3034 30:17 9:45
MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Name No. S Ag Div Time Pace
===== ===================== ===== = == ===== ======= =====
1 WILLIAM STARK 179 M 33 M3034 23:52 7:41
2 JOHN JANDOVITZ 123 M 34 M3034 26:01 8:23
3 STEVEN VILLALOBOS 62 M 32 M3034 36:05 11:37
FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Name No. S Ag Div Time Pace
===== ===================== ===== = == ===== ======= =====
1 LEAH LOWERY 87 F 36 F3539 26:50 8:39
2 HEATHER NOYER 88 F 38 F3539 27:13 8:46
3 ALMA BIRAMIAN 99 F 37 F3539 27:33 8:52
MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Name No. S Ag Div Time Pace
===== ===================== ===== = == ===== ======= =====
1 ADRIAN GARCIA 109 M 38 M3539 21:55 7:04
2 BRYAN TOWNS 147 M 38 M3539 26:07 8:25
3 SAMUEL CRUZ 105 M 39 M3539 26:35 8:34
FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Name No. S Ag Div Time Pace
===== ===================== ===== = == ===== ======= =====
1 JEN KALMUS 181 F 41 F4044 27:38 8:54
2 JOANNE CEISEL 162 F 42 F4044 30:08 9:42
3 JAMIE SNELL 186 F 41 F4044 31:04 10:01
MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Name No. S Ag Div Time Pace
===== ===================== ===== = == ===== ======= =====
1 BOBBY STINES 152 M 44 M4044 22:34 7:16
2 MARK OESTREICH 56 M 44 M4044 23:52 7:41
3 RYAN GREENFIELD 37 M 40 M4044 24:45 7:58
FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Name No. S Ag Div Time Pace
===== ===================== ===== = == ===== ======= =====
1 DEBRA VILLARREAL 59 F 49 F4549 30:34 9:51
2 JANIECE CONNON 19 F 45 F4549 31:43 10:13
3 MARIE BERBERICH 47 F 46 F4549 32:02 10:19
MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Name No. S Ag Div Time Pace
===== ===================== ===== = == ===== ======= =====
1 JEFFREY BURD 34 M 48 M4549 25:19 8:09
2 FRANK ROMERO 126 M 47 M4549 31:14 10:04
3 AARON LEITH 30 M 47 M4549 45:19 14:36
FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Name No. S Ag Div Time Pace
===== ===================== ===== = == ===== ======= =====
1 SHELLY BERNARDI 83 F 52 F5054 31:53 10:16
2 KIMBERLY WAGNER 184 F 52 F5054 34:00 10:57
3 JENNIFER ROBERTS 50 F 54 F5054 36:13 11:40
MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Name No. S Ag Div Time Pace
===== ===================== ===== = == ===== ======= =====
1 JOHN WITT 185 M 51 M5054 25:00 8:03
2 RUSS HUFFMAN 151 M 52 M5054 25:33 8:14
3 TRACY GRANDLUND 9 M 50 M5054 38:40 12:27
FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Name No. S Ag Div Time Pace
===== ===================== ===== = == ===== ======= =====
1 DAWN SHUTTER 31 F 59 F5559 31:55 10:17
2 RENA ZAID 54 F 59 F5559 34:20 11:03
3 WENDY GRANDLUND 10 F 55 F5559 38:43 12:28
MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Name No. S Ag Div Time Pace
===== ===================== ===== = == ===== ======= =====
1 ARTHUR HUENECKE 199 M 59 M5559 28:47 9:16
2 EDWARD PETIT 23 M 57 M5559 31:05 10:01
3 GRANT SIMMONS 104 M 57 M5559 31:23 10:06
FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Name No. S Ag Div Time Pace
===== ===================== ===== = == ===== ======= =====
1 HAZEL RUDZINSKI 132 F 63 F6064 27:55 9:00
2 DEBBIE PENNINGTON 214 F 60 F6064 30:01 9:40
3 NANCY J LEITH 29 F 61 F6064 45:20 14:36
MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Name No. S Ag Div Time Pace
===== ===================== ===== = == ===== ======= =====
1 JAMES JAMESON 22 M 62 M6064 27:38 8:54
2 KEVIN BACHLER 7 M 61 M6064 43:04 13:52
FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Name No. S Ag Div Time Pace
===== ===================== ===== = == ===== ======= =====
1 CANDACE BRYANT 33 F 68 F6569 32:05 10:20
2 NANCY MCCURDY 160 F 66 F6569 57:15 18:26
MALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Name No. S Ag Div Time Pace
===== ===================== ===== = == ===== ======= =====
1 RON TRAUB 206 M 67 M6569 31:48 10:15
2 THOMAS FOWLER 113 M 67 M6569 41:17 13:18
FEMALE AGE GROUP: 70 - 74
Place Name No. S Ag Div Time Pace
===== ===================== ===== = == ===== ======= =====
1 ASTRA PERRIN-DOBBINS 55 F 71 F7074 44:08 14:13
2 VICKI RONAYNE 28 F 71 F7074 53:47 17:19
MALE AGE GROUP: 70 - 74
Place Name No. S Ag Div Time Pace
===== ===================== ===== = == ===== ======= =====
FEMALE AGE GROUP: 75 - 99
Place Name No. S Ag Div Time Pace
===== ===================== ===== = == ===== ======= =====
1 SHARON SHUTTER 32 F 79 F7599 54:09 17:26
MALE AGE GROUP: 75 - 99
Place Name No. S Ag Div Time Pace
===== ===================== ===== = == ===== ======= =====