=================================================================================
10K MALE OVERALL AWARDS (BASED ON GUNTIME)
=================================================================================
Place No. Name Age City St Time
===== ====== ========================== === ================== == =======
1 12257 Dustin Sprague 42 DAYTON OH 33:05
NUMBER STARTED: 1100
1 EXCLUDED FROM REMAINING AWARDS
=================================================================================
10K FEMALE OVERALL AWARDS (BASED ON GUNTIME)
=================================================================================
Place No. Name Age City St Time
===== ====== ========================== === ================== == =======
1 12884 Molly Brown 21 GROVE CITY OH 40:32
NUMBER STARTED: 1639
1 EXCLUDED FROM REMAINING AWARDS
=================================================================================
10K MALE MILITARY AWARDS (BASED ON GUNTIME)
=================================================================================
Place No. Name Age Branch Time
===== ====== ========================== === ================== =======
1 9909 Douglas Picard 37 AIR FORCE 38:31
NUMBER STARTED: 137
1 EXCLUDED FROM REMAINING AWARDS
=================================================================================
10K FEMALE MILITARY AWARDS (BASED ON GUNTIME)
=================================================================================
Place No. Name Age Branch Time
===== ====== ========================== === ================== =======
1 12512 Melissa Valentino 26 AIR FORCE 49:15
NUMBER STARTED: 94
1 EXCLUDED FROM REMAINING AWARDS
=======================================================================================
10K MALE DIVISION: 1 - 14 (3 AWARDS, 3 SHOWN, BASED ON NETTIME)
=======================================================================================
Place O'All No. Name Age City St Time
===== ===== ====== ========================== === ================== == =======
1 71 10126 Dominic Colussi 11 SPRINGBORO OH 48:28
2 102 10116 Michael Cole 13 DAYTON OH 49:41
3 228 10939 Tucker Hutchinson 10 SHELBYVILLE IN 54:37
NUMBER STARTED: 60
=======================================================================================
10K MALE DIVISION: 15 - 19 (3 AWARDS, 3 SHOWN, BASED ON NETTIME)
=======================================================================================
Place O'All No. Name Age City St Time
===== ===== ====== ========================== === ================== == =======
1 2 12746 Grant Wirth 17 WAYNESVILLE OH 35:44
2 18 10972 Andrew Jender 18 WHITEHOUSE OH 43:03
3 32 9662 Okleigh Archer 19 CHARLOTTESVILLE VA 45:51
NUMBER STARTED: 56
=======================================================================================
10K MALE DIVISION: 20 - 24 (3 AWARDS, 3 SHOWN, BASED ON NETTIME)
=======================================================================================
Place O'All No. Name Age City St Time
===== ===== ====== ========================== === ================== == =======
1 14 15798 Andrew Caldwell 20 ENON OH 42:26
2 21 12387 Piran Talkington 20 PAPILLION NE 43:29
3 43 9879 Benjamin Boyd 24 SIDNEY OH 46:46
NUMBER STARTED: 52
=======================================================================================
10K MALE DIVISION: 25 - 29 (3 AWARDS, 3 SHOWN, BASED ON NETTIME)
=======================================================================================
Place O'All No. Name Age City St Time
===== ===== ====== ========================== === ================== == =======
1 11 10262 Nathaniel Day 25 HILLSBOROUGH CA 42:01
2 17 10605 Samuel Gersch 26 COLUMBUS OH 42:57
3 22 12689 Corey Wiechmann 29 DAYTON OH 43:34
NUMBER STARTED: 75
=======================================================================================
10K MALE DIVISION: 30 - 34 (3 AWARDS, 3 SHOWN, BASED ON NETTIME)
=======================================================================================
Place O'All No. Name Age City St Time
===== ===== ====== ========================== === ================== == =======
1 5 10851 Andrew Hoban 31 SPRINGFIELD OH 38:38
2 12 11156 Ryan Kohlmeyer 31 DAYTON OH 42:09
3 15 11850 Peter Qumsiyeh 32 DAYTON OH 42:34
NUMBER STARTED: 115
=======================================================================================
10K MALE DIVISION: 35 - 39 (3 AWARDS, 3 SHOWN, BASED ON NETTIME)
=======================================================================================
Place O'All No. Name Age City St Time
===== ===== ====== ========================== === ================== == =======
1 10 15709 Andrew Mahaffey 35 PERRYSBURG OH 41:43
2 13 15678 Kendall Okeson 39 XENIA OH 42:14
3 27 11388 Michael Mattix 37 U S A F ACADEMY CO 44:01
NUMBER STARTED: 111
=======================================================================================
10K MALE DIVISION: 40 - 44 (3 AWARDS, 3 SHOWN, BASED ON NETTIME)
=======================================================================================
Place O'All No. Name Age City St Time
===== ===== ====== ========================== === ================== == =======
1 6 9929 Brian Brown 44 GREENSBURG PA 40:17
2 9 11910 Aaron Rex 43 WESTERVILLE OH 41:33
3 51 10795 Mark Henestofel 43 TROY OH 47:31
NUMBER STARTED: 103
=======================================================================================
10K MALE DIVISION: 45 - 49 (3 AWARDS, 3 SHOWN, BASED ON NETTIME)
=======================================================================================
Place O'All No. Name Age City St Time
===== ===== ====== ========================== === ================== == =======
1 3 10424 Antonio Eppolito 49 ALEXANDRIA VA 36:30
2 7 11784 Daniel Phillips 46 DAYTON OH 40:26
3 45 12922 Matthew Muha 47 BEAVERCREEK OH 46:55
NUMBER STARTED: 128
=======================================================================================
10K MALE DIVISION: 50 - 54 (3 AWARDS, 3 SHOWN, BASED ON NETTIME)
=======================================================================================
Place O'All No. Name Age City St Time
===== ===== ====== ========================== === ================== == =======
1 24 12637 Steven Weekes 51 DAYTON OH 43:44
2 34 11875 Scott Ratcliffe 51 MIAMISBURG OH 46:04
3 38 10025 Joseph Carenza 52 DAYTON OH 46:15
NUMBER STARTED: 118
=======================================================================================
10K MALE DIVISION: 55 - 59 (3 AWARDS, 3 SHOWN, BASED ON NETTIME)
=======================================================================================
Place O'All No. Name Age City St Time
===== ===== ====== ========================== === ================== == =======
1 20 9663 Ronald Argabright 55 HUBER HEIGHTS OH 43:22
2 67 12784 Thomas Young 59 ENGLEWOOD OH 48:10
3 77 10715 Larry Hall 59 PLAIN CITY OH 48:53
NUMBER STARTED: 126
=======================================================================================
10K MALE DIVISION: 60 - 64 (3 AWARDS, 3 SHOWN, BASED ON NETTIME)
=======================================================================================
Place O'All No. Name Age City St Time
===== ===== ====== ========================== === ================== == =======
1 16 12639 John Weghorst 61 HOLTS SUMMIT MO 42:53
2 173 10611 Mike Gillaugh 61 DAYTON OH 52:40
3 194 11515 Bob Moats 63 DAYTON OH 53:37
NUMBER STARTED: 80
=======================================================================================
10K MALE DIVISION: 65 - 69 (3 AWARDS, 3 SHOWN, BASED ON NETTIME)
=======================================================================================
Place O'All No. Name Age City St Time
===== ===== ====== ========================== === ================== == =======
1 154 11852 Douglas Rabe 67 TIPP CITYCITY OH 52:02
2 304 11271 Alan Lin-Greenberg 67 HENDERSON NV 56:22
3 422 12383 Raymond Szymanski 65 DAYTON OH 58:35
NUMBER STARTED: 40
=======================================================================================
10K MALE DIVISION: 70 - 74 (3 AWARDS, 3 SHOWN, BASED ON NETTIME)
=======================================================================================
Place O'All No. Name Age City St Time
===== ===== ====== ========================== === ================== == =======
1 493 10099 Keith Clipson 70 VERMILION OH 59:43
2 606 12524 Vladimir Vasilyev 71 BEAVERCREEK OH 1:02:21
3 691 10353 Don Dornfeld 74 SAINT PAUL MN 1:04:09
NUMBER STARTED: 18
=======================================================================================
10K MALE DIVISION: 75 - 79 (3 AWARDS, 3 SHOWN, BASED ON NETTIME)
=======================================================================================
Place O'All No. Name Age City St Time
===== ===== ====== ========================== === ================== == =======
1 261 10736 Lloyd Harmon 76 ELLSWORTH ME 55:33
2 370 11581 Albert Murn 78 DAYTON OH 57:30
3 406 10122 Robert Collins 75 DAYTON OH 58:08
NUMBER STARTED: 11
=======================================================================================
10K MALE DIVISION: 80 - 98 (3 AWARDS, 3 SHOWN, BASED ON NETTIME)
=======================================================================================
Place O'All No. Name Age City St Time
===== ===== ====== ========================== === ================== == =======
1 1572 11747 Jimmy Payne 84 BATTLE CREEK MI 1:23:02
2 1637 11840 Ovidio Pugnale 83 BEAVERCREEK OH 1:24:51
3 1814 12086 William Schaff 80 DAYTON OH 1:30:21
NUMBER STARTED: 5
=======================================================================================
10K FEMALE DIVISION: 1 - 14 (3 AWARDS, 3 SHOWN, BASED ON NETTIME)
=======================================================================================
Place O'All No. Name Age City St Time
===== ===== ====== ========================== === ================== == =======
1 141 11734 Rose Pasqualetti 12 JOHNSTOWN OH 51:19
2 142 12739 Kendra Winkleblech 14 GREENSBURG PA 51:21
3 368 11868 Isha Rao 13 DAYTON OH 57:27
NUMBER STARTED: 43
=======================================================================================
10K FEMALE DIVISION: 15 - 19 (3 AWARDS, 3 SHOWN, BASED ON NETTIME)
=======================================================================================
Place O'All No. Name Age City St Time
===== ===== ====== ========================== === ================== == =======
1 133 12826 Francesca Gatterburg 18 APO AE 51:01
2 260 10309 Madeline Desantis 16 APEX NC 55:33
3 319 9922 Lorelei Brodess 15 ENON OH 56:45
NUMBER STARTED: 44
=======================================================================================
10K FEMALE DIVISION: 20 - 24 (3 AWARDS, 3 SHOWN, BASED ON NETTIME)
=======================================================================================
Place O'All No. Name Age City St Time
===== ===== ====== ========================== === ================== == =======
1 41 11250 Olivia Lehman 22 DAYTON OH 46:31
2 81 12124 Madeline Seiller 20 MASON OH 49:00
3 167 10209 Kimberly Crosby 23 POTOMAC MD 52:28
NUMBER STARTED: 76
=======================================================================================
10K FEMALE DIVISION: 25 - 29 (3 AWARDS, 3 SHOWN, BASED ON NETTIME)
=======================================================================================
Place O'All No. Name Age City St Time
===== ===== ====== ========================== === ================== == =======
1 39 12432 Natalie Thomas 27 DAYTON OH 46:20
2 50 12659 Rebecca Westing 29 COLORADO SPRINGS CO 47:25
3 65 12474 Codi Trick 28 BEAVERCREEK OH 48:06
NUMBER STARTED: 155
=======================================================================================
10K FEMALE DIVISION: 30 - 34 (3 AWARDS, 3 SHOWN, BASED ON NETTIME)
=======================================================================================
Place O'All No. Name Age City St Time
===== ===== ====== ========================== === ================== == =======
1 35 10386 Amber Durham 34 LIBERTY TOWNSHIP OH 46:06
2 120 10192 Lauren Coyle 33 DAYTON OH 50:24
3 129 11201 Briley Lambert 34 BEAVERCREEK OH 50:57
NUMBER STARTED: 188
=======================================================================================
10K FEMALE DIVISION: 35 - 39 (3 AWARDS, 3 SHOWN, BASED ON NETTIME)
=======================================================================================
Place O'All No. Name Age City St Time
===== ===== ====== ========================== === ================== == =======
1 19 9986 Courtney Busemeyer 36 MILFORD OH 43:07
2 157 10247 Anna Davis 36 LEBANON OH 52:04
3 162 11439 Jennifer McGuffey 35 WEST MILTON OH 52:19
NUMBER STARTED: 217
=======================================================================================
10K FEMALE DIVISION: 40 - 44 (3 AWARDS, 3 SHOWN, BASED ON NETTIME)
=======================================================================================
Place O'All No. Name Age City St Time
===== ===== ====== ========================== === ================== == =======
1 44 12357 Mary Sullivan 42 DAYTON OH 46:54
2 70 12740 Heather Winkler 42 DAYTON OH 48:22
3 113 11616 Suzie Nelson 40 FAIRBORN OH 50:07
NUMBER STARTED: 183
=======================================================================================
10K FEMALE DIVISION: 45 - 49 (3 AWARDS, 3 SHOWN, BASED ON NETTIME)
=======================================================================================
Place O'All No. Name Age City St Time
===== ===== ====== ========================== === ================== == =======
1 47 15704 Alisa Thomas 46 LANCASTER OH 47:08
2 48 12484 Monica Tunstall 47 LOUISVILLE KY 47:20
3 63 12277 Ann Staugler 49 FORT RECOVERY OH 48:05
NUMBER STARTED: 188
=======================================================================================
10K FEMALE DIVISION: 50 - 54 (3 AWARDS, 3 SHOWN, BASED ON NETTIME)
=======================================================================================
Place O'All No. Name Age City St Time
===== ===== ====== ========================== === ================== == =======
1 98 15631 Caroline Kennebeck-Hale 50 KETTERING OH 49:28
2 192 11189 Janie Kuriger 54 TEMPERANCE MI 53:30
3 208 12293 Carrie Stevens 52 MIAMISBURG OH 54:02
NUMBER STARTED: 206
=======================================================================================
10K FEMALE DIVISION: 55 - 59 (3 AWARDS, 3 SHOWN, BASED ON NETTIME)
=======================================================================================
Place O'All No. Name Age City St Time
===== ===== ====== ========================== === ================== == =======
1 317 11324 Ellen Malicki 55 SPRINGFIELD OH 56:44
2 355 11679 Coreena Olivas 55 ANCHORAGE AK 57:15
3 394 10816 Lisa Hernandez 57 BEAVERCREEK OH 57:55
NUMBER STARTED: 173
=======================================================================================
10K FEMALE DIVISION: 60 - 64 (3 AWARDS, 3 SHOWN, BASED ON NETTIME)
=======================================================================================
Place O'All No. Name Age City St Time
===== ===== ====== ========================== === ================== == =======
1 287 10482 Cindy Fisher 60 VANDALIA OH 56:02
2 462 10748 Deb Harrison 63 DUNEDIN FL 59:13
3 603 15646 Lola Rogers 61 DAYTON OH 1:02:19
NUMBER STARTED: 102
=======================================================================================
10K FEMALE DIVISION: 65 - 69 (3 AWARDS, 3 SHOWN, BASED ON NETTIME)
=======================================================================================
Place O'All No. Name Age City St Time
===== ===== ====== ========================== === ================== == =======
1 425 10500 Stephanie Forney 66 ENGLEWOOD OH 58:35
2 807 10988 Connie Johnson 66 WESTERVILLE OH 1:06:21
3 856 11283 Vicky Loscko 67 COLUMBUS OH 1:07:08
NUMBER STARTED: 41
=======================================================================================
10K FEMALE DIVISION: 70 - 74 (3 AWARDS, 3 SHOWN, BASED ON NETTIME)
=======================================================================================
Place O'All No. Name Age City St Time
===== ===== ====== ========================== === ================== == =======
1 1320 12168 Connie Showalter 73 DAYTON OH 1:16:52
2 1761 9940 Phyllis Brown 72 DAYTON OH 1:28:32
3 1781 9896 Linda Brandenburg 71 CENTERVILLE OH 1:29:02
NUMBER STARTED: 16
=======================================================================================
10K FEMALE DIVISION: 75 - 79 (3 AWARDS, 3 SHOWN, BASED ON NETTIME)
=======================================================================================
Place O'All No. Name Age City St Time
===== ===== ====== ========================== === ================== == =======
1 2163 11088 Gloria Kemmet 75 FAIRBORN OH 1:41:51
2 2298 12775 Carol Yegerlehner 75 FAIRBORN OH 1:47:23
3 2410 11842 Carol Pureber 79 AURORA OH 1:52:10
NUMBER STARTED: 4
=======================================================================================
10K FEMALE DIVISION: 80 - 98 (3 AWARDS, 3 SHOWN, BASED ON NETTIME)
=======================================================================================
Place O'All No. Name Age City St Time
===== ===== ====== ========================== === ================== == =======
1 1775 9951 June Brumley 83 BROWNSBURG IN 1:28:50
NUMBER STARTED: 1