-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
NORTHSHORE INLINE MARATHON OVERALL PRO MEN RESULTS - OVERALL
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Place Ca No. Name Last Name Age City St Country Team Mph Pace Rate
===== == ====== ======================= === ==================== === ======= ============================ ========= ===== ====
1 1W 3 LUCA SAGGIORATO 22 ITALY FILA INTL 1:03:07.7 2:25 24.9
2 1W 1 MASSIMILIANO PRESTI 30 ITALY FILA INTL 1:03:08.0 2:25 24.9
3 1W 9 FRANCESCO ZANGARINI 24 ITALY BONT INTL 1:03:08.1 2:25 24.9
4 1W 2 JORGE BOTERO 30 COLOMBI ROLLERBLADE WORLD TEAM 1:03:08.4 2:25 24.9
5 1W 26 JOSEPH MANTIA 18 OCALA FL USA POWERSLIDE 1:03:08.5 2:25 24.9
6 1 87 DANE LEWIS 28 CYPRESS CA USA HYPER TEAM 1:03:08.6 2:25 24.9
7 1W 5 SHANE DOBBIN 25 NEW ZEA ROLLERBLADE WORLD TEAM 1:03:08.6 2:25 24.9
8 1W 12 BAPTISTE GRANDGIRARD 26 FRANCE FILA INTL 1:03:08.9 2:25 24.9
9 1W 8 LUCA PRESTI 25 ITALY BONT INTL 1:03:09.1 2:25 24.9
10 1W 11 DIEGO ROSERO 25 COLOMBI ROLLERBLADE WORLD TEAM 1:03:09.4 2:25 24.9
11 1 91 JOSHUA WOOD 23 SACRAMENTO CA USA MOGEMA/LABEDA 1:03:09.9 2:25 24.9
12 1 55 JONO GORMAN 18 ROSWELL GA USA BONT/GT SPEED 1:03:10.2 2:25 24.9
13 1 51 MATT WALTHER 26 BENSALEM PA USA TRU-REV/PINNACLE RACING 1:03:10.6 2:25 24.9
14 1 105 CHRIS CREVELING 18 KINTERSVILLE PA USA POWERSLIDE 1:03:11.1 2:25 24.9
15 1 90 DARREN KAUFFMAN 18 WAYNESBORO PA USA MOGEMA/WOLF RACING BOOTS 1:03:12.1 2:25 24.9
16 1 56 EDGAR MESA 37 TAMPA FL USA SIMMONS RACING 1:03:13.1 2:25 24.9
17 1 54 JORDAN NELSON 25 COLORADO SPRINGS CO USA TEAM BONT NA 1:03:13.4 2:25 24.9
18 1 93 LUIS MORENO 17 ROSELLE PARK NJ USA EXCEL SPEED TEAM 1:03:14.0 2:25 24.9
19 1 92 FRANCISCO RAMIREZ 28 ROSELLE PARK NJ USA EMPIRE SPEED 1:03:15.6 2:25 24.9
20 1W 18 WOUTER HEBBRECHT 25 BELGIUM BONT INTL 1:03:16.2 2:25 24.9
21 1 86 KC BOUTIETTE 34 CYPRESS CA USA HYPER TEAM 1:03:16.7 2:25 24.9
22 1 84 TROY ATTWELL 26 CYPRESS CA USA HYPER TEAM 1:03:17.7 2:25 24.9
23 1W 7 MATHIEU GRANDGIRARD 99 FILA INTERNATIONAL 1:03:22.8 2:26 24.8
24 1 85 JON ELLIOTT 33 CYPRESS CA USA HYPER TEAM 1:03:57.2 2:27 24.6
25 1W 20 FABIEN RABEAU 23 FRANCE ROLLERBLADE WORLD TEAM 1:05:25.8 2:30 24.0
26 1 79 SCOTT BLISS 20 NEW YORK NY USA K2/EMPIRE SPEED 1:05:59.0 2:31 23.8
27 1 89 JUSTIN KUBICHEK 19 WHITELAW WI USA MICHIGAN WOLVERINES 1:09:55.5 2:41 22.5
28 1W 17 MARC CHRISTEN 25 SWITZER BONT INTL 1:10:29.7 2:42 22.3
29 1 81 EDDY MATZGER 38 FLOYD VA USA TWINCAM 1:10:30.2 2:42 22.3
30 1W 21 CHRISTOPH LUGINBUHL 23 SWITZER BONT INTL 1:10:30.3 2:42 22.3
31 1 101 ROB BELL 21 TAFB OK USA TEAM OKLAHOMA 1:10:30.5 2:42 22.3
32 1 64 PETER DOUCET 28 MISSISSAUGA ON CAN K2/EMPIRE SPEED 1:10:30.5 2:42 22.3
33 1 57 RANDY BOWMAN 21 CUYAHOGA FALLS OH USA PYROAPPAREL 1:10:30.7 2:42 22.3
34 1 74 JARROD FISCHER 17 SAN ANTONIO TX USA 1:10:30.7 2:42 22.3
35 1 58 HOWARD YEH 32 LA JOLLA CA USA SAN DIEGO STREET ELITE 1:10:31.7 2:42 22.3
36 1 78 BRIAN TALLEY 16 CORONA CA USA TEAM SAFE 1:11:04.3 2:43 22.1
37 1 83 BRET WHITMAN 25 CYPRESS CA USA HYPER TEAM 1:11:36.9 2:44 22.0
38 1 94 DANIEL FREDERICK 34 WAUWATOSA WI USA SUBZEROSKATES.COM 1:12:47.7 2:47 21.6
39 1 99 SHAWN SMITH 19 GULF BREEZE FL USA 1:13:01.7 2:48 21.5
40 1 66 PETER STARYKOWICZ 19 LONG GROVE IL USA TEAM RAINBO 1:13:01.9 2:48 21.5
41 1 82 THOMAS DETWILER 26 PHILADELPHIA PA USA DRIVE SPORTS 1:13:02.1 2:48 21.5
42 1 335 AMEDEE BEAUDOIN 24 BERKELEY CA USA LA SPEED 1:13:04.0 2:48 21.5
43 1 104 TONE COUGHLIN 28 DULUTH MN USA TEAM SK8HARD.NET 1:13:04.4 2:48 21.5
44 1 60 HERNAN DIAZ 45 SHAWNEE KS USA TEAM SIMMONS USA 1:13:05.4 2:48 21.5
45 1 80 MATTHEW MEYER 23 MINNEAPOLIS MN USA TC SPEED 1:13:09.7 2:48 21.5
46 1 97 JUSTIN GOODWIN 15 PENNSBURG PA USA BONT/FAST FORWARD 1:13:38.1 2:49 21.4
47 1 65 MIKE CHAMBERS 19 ENOLA PA USA SYNERGY INLINE RACING 1:15:37.9 2:54 20.8
48 1 77 CHAD JOHNSON 31 MINNEAPOLIS MN USA TEAM ALOE UP 1:15:40.9 2:54 20.8
49 1 100 GARY GANDEE 34 FIFE WA USA BONT 1:15:41.8 2:54 20.8
50 1 61 DAN LIND 34 SHOREVIEW MN USA TEAM ALOE UP/BONT 1:15:46.8 2:54 20.8
51 1 88 JARRED YOUNG 30 LENEXA KS USA SIMMONS RACING 1:15:51.3 2:54 20.7
52 1 70 JOE PARRELLA 18 DULUTH MN USA DULUTH AREA SPEEDSKATING 1:15:51.4 2:54 20.7
53 1 59 JUAN NAULA 25 WESTMINSTER CO USA 1:16:03.9 2:55 20.7
54 1 52 BRIAN OSWALD 30 BOISE ID USA CRUCIAL.COM 1:16:07.8 2:55 20.7
55 1 103 BENJAMIN BUTCHER 18 DULUTH MN USA 1:16:17.6 2:55 20.6
56 1 67 HAL LIGHTWOOD 32 THUNDER BAY ON CAN TBISC 1:16:18.8 2:55 20.6
57 1 53 BOGDAN GUGIU 34 RICHMOND HTS OH USA PYROAPPAREL 1:16:19.6 2:55 20.6
58 1 62 ERIC GEE 33 MISSISSAUGA ON CAN TISC 1:17:36.7 2:58 20.3
59 1 95 CHRIS MACKOWSKI 32 BURLESON TX USA TEXAS FLYERS 1:18:10.8 2:59 20.1
60 1 71 SHAWN FAYNIK 21 ORLANDO FL USA 1:24:13.8 3:13 18.7
61 1 98 GENE MCBRIEN 17 MILTON FL USA EMERALD COAST SPEED 1:25:40.2 3:17 18.4
62 1 73 TODD FOLEY 20 DES MOINES IA USA SIMMONS RACING 1:25:44.5 3:17 18.3
63 1 69 JOSH WILLIS 32 PHILADELPHIA PA USA DRIVE SPORTS 1:26:10.1 3:18 18.3
64 1 68 SCOTT MUHNE 43 CHICAGO IL USA 1:33:42.4 3:35 16.8
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
NORTHSHORE INLINE MARATHON OVERALL PRO MEN RESULTS - OVERALL - MASTERS
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
MPH
Place No. Name Last Name Age City St Country Team Time Pace Rate
===== ====== ======================= === ==================== === ======= ============================ ========= ===== ====
1 167 JIM BOURGEOIS 44 TREVOSE PA USA BONT 1:13:31.0 2:49 21.4
2 174 ANTONY MUSE 37 W DES MOINES IA USA FILA 1:13:32.2 2:49 21.4
3 134 NORM KIRBY 38 COLORADO SPRINGS CO USA TEAM BONT NA 1:13:32.4 2:49 21.4
4 151 JIM LARSON 38 SPRINGFIELD IL USA HYPER RACING 1:13:34.6 2:49 21.4
5 142 RANDY PLETT 43 WINNIPEG MB CAN BONT/RUDY PROJECT 1:13:34.7 2:49 21.4
6 172 ROBERT FLEMING 39 ST PAUL MN USA TC SPEED/ADAMS INLINE 1:13:34.9 2:49 21.4
7 145 MATT ROBINSON 40 MADISON WI USA 1:13:35.6 2:49 21.4
8 149 GRANT FOSTER 40 SAN JOSE CA USA BONT 1:13:36.6 2:49 21.4
9 177 TODD KING 40 MINNEAPOLIS MN USA MIST 1:13:36.9 2:49 21.4
10 161 ANDREY ZHUIKOV 43 DULUTH MN USA TEAM SK8HARD.NET 1:13:37.1 2:49 21.4
11 169 DAVE BARTZ 39 HAYWARD WI USA 1:13:37.2 2:49 21.4
12 173 JAY JACKSON 41 BLOOMINGTON MN USA ALOE UP 1:13:37.2 2:49 21.4
13 141 WILLIAM GABOS 43 ST LOUIS PARK MN USA ADAMS INLINE 1:13:37.8 2:49 21.4
14 175 BRUCE BELDEN 39 TUCKER GA USA APRR 1:13:38.7 2:49 21.4
15 156 MORGAN WILLIAMS 42 TORONTO ON CAN TISC - LION 1:13:38.7 2:49 21.4
16 163 PATRICK NAYLOR 46 BOULDER CO USA BONT 1:13:40.1 2:49 21.3
17 126 BRENT BOVITZ 38 EDEN PRAIRIE MN USA FLANDERS 1:13:42.0 2:49 21.3
18 130 JEFF TRAVIS 43 ROSEVILLE MN USA FLANDERS 1:13:42.0 2:49 21.3
19 139 EDWARD WACHTER 39 TUCSON AZ USA BONT 1:13:42.1 2:49 21.3
20 152 ALEX FEDAK 40 OKLAHOMA CITY OK USA TEAM OKLAHOMA 1:13:42.2 2:49 21.3
21 128 KURT HALVERSON 40 LAKE ELMO MN USA TEAM SK8HARD.NET 1:13:43.6 2:49 21.3
22 168 RICARDO AMAYA 37 MINNEAPOLIS MN USA 1:13:44.3 2:49 21.3
23 137 KEITH SVIR 41 TWO HARBORS MN USA TEAM SK8HARD.NET 1:13:45.1 2:49 21.3
24 153 DAVID SWAN 45 MINNEAPOLIS MN USA ADAMS INLINE 1:13:45.5 2:49 21.3
25 176 MICHAEL SHERMAN 43 PENINSULA OH USA PYROAPPAREL 1:13:47.2 2:49 21.3
26 166 CHRIS ADAMS 39 MODESTO CA USA SALT CREEK 1:13:50.6 2:49 21.3
27 135 JOHN GRUND 41 NORTH BRANCH MN USA 1:14:06.2 2:50 21.2
28 164 WOLF WEBER 39 NEW BRIGHTON MN USA FLANDERS 1:14:11.3 2:50 21.2
29 133 RICK ABRAHAMSON 42 DULUTH MN USA TEAM SK8HARD.NET 1:14:18.6 2:51 21.2
30 170 MATTHEW MCGUIRE 42 STILLWATER MN USA ADAMS INLINE 1:14:20.2 2:51 21.2
31 159 JOHN CRYSDALE 41 ROHNERT PARK CA USA BLACK DIAMOND SPORTS 1:14:23.3 2:51 21.1
32 155 MIKE KRIETER 42 EDINA MN USA TWINCAM 1:14:28.0 2:51 21.1
33 160 STEVE GNOZA 40 EDINA MN USA 1:16:24.1 2:55 20.6
34 165 PAUL LOMANGINO 37 PALO ALTO CA USA TEAM SAFE 1:16:31.5 2:56 20.6
35 171 MIKE DEZELLAR 42 EDEN PRAIRIE MN USA 1:16:31.7 2:56 20.6
36 136 KIRK VESTERSTEIN 44 DULUTH MN USA CONTINENTAL SKI 1:16:36.5 2:56 20.5
37 157 ANTHONY WHORLEY 17 ROANOKE VA USA SYNERGY INLINE RACING 1:18:39.6 3:01 20.0
38 154 HERB GAYLE 44 TORONTO ON CAN 1:20:05.2 3:04 19.6
39 146 MARK WEISS 42 HERMANTOWN MN USA TEAM SK8HARD.NET 1:20:07.2 3:04 19.6
40 143 MARK BARON 43 HERMANTOWN MN USA TEAM SK8HARD.NET 1:20:07.8 3:04 19.6
41 158 PATRICK O'LOUGHLIN 38 NEWCASTLE WA USA 1:21:45.3 3:08 19.2
42 178 BEN TURNER 41 JAMAICA ESTATES NY USA 1:24:25.5 3:14 18.6
43 162 PETER WILLCOX 41 PLYMOUTH MN USA 1:24:30.0 3:14 18.6
44 127 DAVID BRANDT 39 STILLWATER MN USA 1:24:41.7 3:14 18.6
45 129 WAYNE SICORA 36 ROBBINSDALE MN USA 1:25:34.4 3:16 18.4
46 148 AL SVIR 44 TWO HARBORS MN USA TEAM SK8HARD.NET 1:29:04.7 3:24 17.7
47 132 DANIEL COLLINS 42 BROOKLYN PARK MN USA 1:32:26.0 3:32 17.0
48 131 ROB BAILEY 38 ZIMMERMAN MN USA 1:42:35.2 3:55 15.3
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
NORTHSHORE INLINE MARATHON OVERALL PRO MEN RESULTS - OVERALL VETERANS
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
MPH
Place No. Name Last Name Age City St Country Team Time Pace Rate
===== ====== ======================= === ==================== === ======= ============================ ========= ===== ====
1 277 JEFF TERWILLIGER 45 EDINA MN USA ALOE UP 1:13:45.3 2:49 21.3
2 267 GREG MAJOR 48 OAK PARK IL USA TEAM RAINBO 1:14:03.4 2:50 21.2
3 284 DAVID WEBER 45 PACE FL USA 1:14:03.5 2:50 21.2
4 272 MICHAEL HARRIS 45 DALLAS TX USA TEXAS FLYERS 1:14:03.8 2:50 21.2
5 258 CALE CARVELL 56 NORTHFIELD IL USA TEAM RAINBO 1:14:04.4 2:50 21.2
6 262 FRED SCHEER 47 HAYWARD WI USA FLANDERS 1:14:04.6 2:50 21.2
7 279 KEVIN LARSON 46 ROBBINSDALE NJ USA K2/EMPIRE 1:14:04.7 2:50 21.2
8 245 ED DUNCAN 53 TORONTO ON CAN TISC 1:14:05.2 2:50 21.2
9 238 STEPHEN KENNEY 53 LONG BEACH CA USA 1:14:05.4 2:50 21.2
10 249 THOMAS ASHTON 48 KIRKWOOD MO USA HIGH VOLTAGE 1:14:05.5 2:50 21.2
11 244 JOHN CHARBONNEAU 45 NEW BEDFORD MA USA ICB BOSTON 1:14:06.1 2:50 21.2
12 243 TERRY HOLM 61 BRAINERD MN USA HYPER RACING 1:14:06.5 2:50 21.2
13 281 ROBERT BLINKEN JR 48 NEW YORK NY USA K2/EMPIRE 1:14:06.5 2:50 21.2
14 241 DUANE WAGNER 48 PLANO TX USA TEXAS FLYERS 1:14:06.8 2:50 21.2
15 259 MARK RATHBUN 46 BIG LAKE MN USA TEAM SK8HARD.NET 1:14:07.0 2:50 21.2
16 242 DOUGLAS SZYCHER 55 LOUISVILLE CO USA XENAN 1:14:07.7 2:50 21.2
17 229 BOB HARWELL 60 INDIANAPOLIS IN USA 1:14:08.1 2:50 21.2
18 255 TIM SCHOLBROCK 51 MADISON WI USA 1:14:08.1 2:50 21.2
19 254 LARRY GRIFFIN 56 WADSWORTH OH USA PYROAPPAREL 1:14:08.4 2:50 21.2
20 265 JOHN GARRETT 52 MINNEAPOLIS MN USA FLANDERS 1:14:08.4 2:50 21.2
21 261 DENNIS HUMPHREY 50 DELMAR NY USA TEAM SAFE 1:14:09.2 2:50 21.2
22 247 ALAN MARCOSSON 55 CLEVELAND OH USA 1:14:09.2 2:50 21.2
23 250 PAUL MCDONALD 46 DOYLESTOWN PA USA DRIVE SPORTS 1:14:09.6 2:50 21.2
24 282 JAMES RIECKENBERG 45 KILDEER IL USA TEAM RAINBO 1:14:10.3 2:50 21.2
25 240 LENNY WILLCOX 46 POMPANO BEACH FL USA TRU REV 1:14:10.3 2:50 21.2
26 275 BRADFORD KUZIK 46 EUCLID OH USA PYROAPPAREL 1:14:10.7 2:50 21.2
27 228 THOMAS GROSSPIETSCH 46 OAK PARK IL USA TEAM RAINBO 1:14:11.4 2:50 21.2
28 235 JACK WUSSLER 51 WHITE BEAR LAKE MN USA 1:14:11.6 2:50 21.2
29 263 JOHN SHERWIN 48 EVANSTON IL USA TEAM RAINBO 1:14:12.3 2:50 21.2
30 276 DAVID PROIS 50 MINNETONKA MN USA 1:14:12.6 2:50 21.2
31 280 RON LOWRIE 49 MINNEPAOLIS MN USA FLANDERS 1:14:12.7 2:50 21.2
32 246 DENNIS LILLY 49 ST LOUIS MO USA 1:14:16.4 2:50 21.2
33 264 STEPHEN ZWEBER 47 WOODBURY MN USA MEDIA MACHINE 1:14:16.9 2:50 21.2
34 278 RICHARD SHERROD 48 GRANGER IA USA DMOS 1:14:17.5 2:51 21.2
35 248 ROBERT CLARE 46 VIRGINIA BEACH VA USA 1:14:22.2 2:51 21.1
36 253 JOHN FITZPATRICK 46 DENVER CO USA XENAN 1:15:08.0 2:52 20.9
37 256 DANIEL FISCHER 45 LITTLE CANADA MN USA MEDIA MACHINE 1:16:16.9 2:55 20.6
38 269 DUANE VAN ABBEMA 52 LITTLETON CO USA XENAN 1:16:28.8 2:56 20.6
39 226 KEN BJORLIN 48 STILLWATER MN USA 1:16:29.6 2:56 20.6
40 231 GARY OLSON 54 FINLAND MN USA 1:17:16.9 2:57 20.4
41 227 TIM CAMERON 57 DULUTH MN USA TEAM SK8HARD.NET 1:17:54.8 2:59 20.2
42 230 KENT JUNKERT 47 RICHARDSON TX USA 1:18:08.0 2:59 20.1
43 285 BRYAN CHRISTOFFER 45 CHAMPLIN MN USA MEDIA MACHINE 1:18:08.7 2:59 20.1
44 270 ADRIAN WINCHELL 54 HOLLYWOOD FL USA TRU REV 1:19:17.7 3:02 19.8
45 273 NORMAN WONDERO 47 MINNEAPOLIS MN USA 1:22:07.7 3:08 19.2
46 266 KIRT SANFORD 52 ROCKFORD IL USA 1:22:24.6 3:09 19.1
47 271 KEN HUSS 54 WAUKESHA WI USA 1:22:24.6 3:09 19.1
48 274 DENNIS CUMMINGS 58 CONCORD CA USA TEAM SAFE 1:23:08.0 3:11 18.9
49 251 HOWARD ANDERSON 51 APPLE VALLEY MN USA 1:23:43.8 3:12 18.8
50 236 GARY YANAGITA 48 MINNEAPOLIS MN USA MEDIA MACHINE 1:24:16.1 3:13 18.7
51 234 MIKE SMITH 47 ROCHESTER MN USA MEDIA MACHINE 1:24:16.3 3:13 18.7
52 232 BERNIE REIDINGER 57 ELEVA WI USA 1:28:36.4 3:23 17.8
53 283 ROBERT STROUD 57 HOLLYWOOD FL USA 1:42:35.9 3:55 15.3
54 286 DOUG HANSON 45 PLYMOUTH MN USA 1:50:10.7 4:13 14.3
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
NORTHSHORE INLINE PRO WOMEN OVERALL RESULTS - OVERALL
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Ca Name Age City St Country Team Pace Pace Rate
===== ====== == ========================================= === ==================== === ======= ==================== ========= ===== ====
1 340 1 CECILIA BAENA 19 CYPRESS CA USA HYPER TEAM 1:13:47.7 2:49 21.3
2 309 1W BRITTANY BOWE 17 SUMMERFIELD FL USA POWERSLIDE 1:13:47.7 2:49 21.3
3 315 1W BRIGGYTE MENDEZ 20 NEW YORK NY USA K2/EMPIRE 1:13:47.9 2:49 21.3
4 339 1 JESSICA SMITH 21 CYPRESS CA USA HYPER TEAM 1:13:48.0 2:49 21.3
5 304 1W ANDREA GONZALEZ 28 ARGENTI KIA 1:13:48.1 2:49 21.3
6 302 1W ANGELE VAUDAN 23 FRANCE ROLLERBLADE WORLD TE 1:13:48.2 2:49 21.3
7 301 1W LAURA LARDANI 22 ITALY ROLLERBLADE WORLD TE 1:13:48.3 2:49 21.3
8 303 1W NICOLE BEGG 18 NEW ZEA SAAB SALOMON SUISSE 1:13:48.5 2:49 21.3
9 307 1W THERESA CLIFF 27 CEDAR SPRINGS MI USA KIA 1:13:48.5 2:49 21.3
10 308 1W TAMARA LLORENS 24 ARGENTI ROLLERBLADE WORLD TE 1:13:48.6 2:49 21.3
11 317 1W SARA SAYASANE 19 SAN JOSE CA USA WORLD INLINE CTR 1:13:48.7 2:49 21.3
12 305 1W JULIE GLASS 26 OLYMPIA WA USA POWERSLIDE/CORE 1:13:48.7 2:49 21.3
13 310 1W NATHALIE BARBOTIN 30 FRANCE KIA 1:13:48.7 2:49 21.3
14 345 1 JILLEANNE ROOKARD 22 CARLETON MI USA BONT 1:13:48.9 2:49 21.3
15 312 1W CATHRINE MARIE GRAGE 28 COPENHAGEN DEN DENMARK ZEPTO 1:13:49.0 2:49 21.3
16 306 1W MICHAELA NEULING 20 GERMANY ROLLERBLADE WORLD TE 1:13:50.8 2:49 21.3
17 318 1W STEPHANIE PIPKE 38 GERMANY LION GIRLS 1:13:55.3 2:50 21.3
18 311 1W ANNETTE FRIK 27 KIRCHHEIM GER GERMANY 1:13:58.2 2:50 21.3
19 336 1 SKYLAR MCCORMICK 14 VERONA VA USA SYNERGY INLINE RACIN 1:13:59.4 2:50 21.3
20 333 1 SHANNON SCHARFF 28 POST FALLS ID USA RUDY PROJECT/EMDE SP 1:14:03.0 2:50 21.2
21 352 1 LINDSAY CHARD 18 CAMBRIDGE ON CAN CAMBRIDGE INLINE SKA 1:19:48.8 3:03 19.7
22 349 1 STACEY ELDRIDGE 33 JACKSONVILLE FL USA BONT 1:22:25.5 3:09 19.1
23 348 1 VICCI KING 33 PUYALLUP WA USA 1:22:50.1 3:10 19.0
24 347 1 HEATHER PROIS 23 MINNETONKA MN USA FLANDERS 1:27:47.8 3:21 17.9
25 316 1W ALEXANDRA VIVAS 21 NEW YORK NY USA K2/EMPIRE (PENALTY I 1:27:48.6 3:21 17.9
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
NORTHSHORE INLINE PRO WOMEN OVERALL RESULTS - OVERALL - MASTERS
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
MPH
Place No. Name Age City St Country Team Pace Pace Rate
===== ====== ========================================= === ==================== === ======= ==================== ========= ===== ====
1 330 DEBBIE RICE 37 DENHAM SPRINGS LA USA BONT/RUDY PROJECT 1:19:43.9 3:03 19.7
2 344 PEGGY GIRGENTI 40 ANAHEIM HILLS CA USA BONT 1:19:43.9 3:03 19.7
3 351 NAOMI SHECHTER 39 NEW YORK NY USA K2/EMPIRE 1:19:45.5 3:03 19.7
4 328 KIMBERLEY WESTBURY 42 GREENVILLE SC USA K2/EMPIRE SPEED 1:19:47.0 3:03 19.7
5 342 KARA PETERSON 36 ST PAUL MN USA ADAMS INLINE 1:19:54.0 3:03 19.7
6 332 MARGO CARVELL 42 NORTHFIELD IL USA TEAM RAINBO 1:25:44.7 3:17 18.3
7 343 DENISE LARSON 40 SPRINGFIELD IL USA CAPITAL CITY RACING 1:28:01.3 3:22 17.9
8 337 DEBBIE BYHRE 42 EDINA MN USA TEAM ALOE UP 1:31:07.2 3:29 17.3
9 334 PENNY WRIGHT 44 PHOENIX AZ USA BONT / PREDATOR 1:31:18.5 3:29 17.2
Page 1
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
NORTHSHORE INLINE PRO WOMEN OVERALL RESULTS - OVERALL - VETERANS
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
MPH
Place No. Name Age City St Country Team Time Pace Rate
===== ====== ========================================= === ==================== === ======= ==================== ========= ===== ====
1 341 CONNY STRUB 48 VANCOUVER BC CAN BONT/RUDY PROJECT 1:19:46.5 3:03 19.7
2 327 MARY JO O'HARA 46 EDEN PRAIRIE MN USA MEDIA MACHINE 1:27:25.7 3:21 18.0
3 338 SUZY DEVERS 52 BOULDER CO USA 1:28:09.8 3:22 17.8
4 329 LISA TRADEWELL 45 EDEN PRAIRIE MN USA ADAMS INLINE 1:28:13.4 3:22 17.8
5 326 CARLA RAETSEN 50 CAMBRIDGE ON CAN 1:31:07.5 3:29 17.3