Page 1
2005 MORA VASALOPPET 42km
Place Div/Tot Name Age Sex City St Time Pace
===== ======== ======================= === === ================ == ========= =====
1 1/19 Bjorn H Batdorf 21 M Minneapolis MN 1:55:24.7 2:45
2 1/9 Grant D Nelson 29 M Duluth MN 1:55:27.0 2:45
3 2/19 Alex R Childs 23 M Champlin MN 1:55:29.5 2:45
4 1/22 Philip T Rogers 41 M Esko MN 1:55:32.3 2:46
5 1/10 Piotr H Bednarski 38 M St Louis Park MN 1:55:41.6 2:46
6 2/9 Devin F Arenz 27 M St Paul MN 2:00:34.2 2:53
7 3/9 Brett E Arenz 25 M St Paul MN 2:00:36.2 2:53
8 1/38 David R Dow 49 M Oakdale MN 2:01:19.6 2:54
9 4/9 Evan S Pengelly 25 M Plymouth MN 2:01:41.2 2:54
10 3/19 Tobias Thorsson 22 M Ullared 2:01:45.2 2:54
11 1/41 Shaun P Koos 51 M Leavenworth WA 2:01:55.7 2:55
12 1/12 Owen E Baird 32 M Waterville MN 2:02:06.4 2:55
13 2/10 Jey B Carlson 38 M Minnetonka MN 2:02:12.4 2:55
14 5/9 Graham B Baird 28 M Minneapolis MN 2:03:44.6 2:57
15 2/38 Tom G Nowak 48 M Dayton MN 2:03:55.2 2:58
16 4/19 Travis J Hinck 21 M Minneapolis MN 2:04:01.8 2:58
17 2/12 David K Nilsson 32 M Medicine Lake MN 2:04:23.8 2:58
18 2/41 Borje Enander 52 M Ulricehamn 2:04:47.1 2:59
19 5/19 John Enander 23 M Ulricehamn 2:05:01.3 2:59
20 3/10 David L Cole 37 M Austin MN 2:06:01.2 3:01
21 6/9 Cory Berg 27 M Grand Marais MN 2:06:14.5 3:01
22 3/41 James C Agre 54 M Eagle River WI 2:07:05.8 3:02
23 6/19 Justin Pavlish 24 M St Paul MN 2:09:36.1 3:06
24 4/41 David L Ford 54 M Anchorage AK 2:09:46.7 3:06
25 7/19 James E Bischoff 21 M Afton MN 2:11:46.0 3:09
26 8/19 Josh J Peterson 21 M Plymouth MN 2:12:58.9 3:10
27 3/12 Jonathan F Rova 31 M Grand Marais MN 2:14:02.6 3:12
28 7/9 Jeremiah S Menk 27 M Minneapolis MN 2:15:37.0 3:14
29 1/26 Ove Thorsson 56 M Ullared 2:15:40.7 3:14
30 1/14 Lynne Cecil-Johnson 43 F Bloomington MN 2:15:44.6 3:14
31 3/38 Stephen J Williams 49 M Austin MN 2:16:12.9 3:15
32 4/12 Steven Kramer 32 M Duluth MN 2:16:18.8 3:15
33 2/22 Bart C Richardson 42 M St Paul MN 2:17:58.6 3:18
34 3/22 Richard A Budde 41 M Plymouth MN 2:20:23.4 3:21
35 5/41 Gregory L Klave 50 M Golden Valley MN 2:20:23.5 3:21
36 1/11 Kate B Ellis 48 F Minneapolis MN 2:20:40.6 3:21
37 1/10 Amy Wyman 23 F Maple Grove MN 2:21:17.0 3:22
38 4/38 Daniel J Koschak 47 M Aurora MN 2:21:23.1 3:22
39 4/22 David J Lombardo 43 M Eau Claire WI 2:21:30.2 3:23
40 1/18 Gosta Lonnelid 66 M Mora 2:22:08.7 3:24
41 5/38 Michael C Cockrem 45 M Madison WI 2:22:27.5 3:24
42 9/19 Justin B Oberg 18 M Mounds View MN 2:23:07.7 3:25
43 5/12 David O Jorde 34 M St Paul MN 2:23:58.9 3:26
44 10/19 Daniel C Schlatter 20 M New Brighton MN 2:24:37.8 3:27
45 6/38 Kevin J Welsh 49 M Duluth MN 2:25:12.7 3:28
46 2/18 John-Erik Eggens 68 M Rattvik 2:25:33.2 3:28
47 4/10 James M Dundon 37 M Burnsville MN 2:25:38.2 3:29
48 2/14 Nancy L Rova 40 F Grand Marais MN 2:25:56.3 3:29
49 11/19 Jason T Liebsch 19 M Maple Grove MN 2:26:27.5 3:30
50 1/27 Hakan Mossberg 60 M Kopparberg 2:26:36.0 3:30
51 2/27 Erik Berglund 64 M Sodertalje 2:26:38.1 3:30
52 1/7 Sara M Zimmermann-White 35 F Roseville MN 2:27:07.4 3:31
53 6/12 Jerritt L Johnston 32 M Minneapolis MN 2:27:09.1 3:31
54 12/19 Taylor W Murphy 18 M New Brighton MN 2:27:32.6 3:31
55 3/27 Philip R Rogosheske 60 M St Cloud MN 2:28:01.5 3:32
56 6/41 Gregory C Pratt 52 M Minneapolis MN 2:28:09.3 3:32
57 2/7 Karen G Bebchuk 38 F Plymouth MN 2:28:10.2 3:32
58 7/38 Kurt S Partoll 45 M Plymouth MN 2:28:34.6 3:33
59 5/22 John F Jacobson 44 M Minneapolis MN 2:30:22.4 3:35
60 2/11 Kelly Rogers 45 F Esko MN 2:30:26.3 3:35
61 8/38 Jim L Smith 49 M Forest Lake MN 2:30:48.2 3:36
62 7/41 Neil J Soltis 51 M Osceola WI 2:31:08.3 3:36
63 8/41 Ken Drivdahl 54 M Northfield MN 2:31:27.9 3:37
64 7/12 Kris N Anderson 31 M St Cloud MN 2:31:31.3 3:37
65 4/27 Larry J Myers 64 M Plymouth MN 2:31:34.5 3:37
66 9/38 Steve T Chiodo 48 M Bloomington MN 2:31:53.1 3:37
67 1/3 Katherine E Himes 27 F Minneapolis MN 2:31:53.5 3:37
68 6/22 David I Folland 43 M Northfield MN 2:31:59.2 3:38
69 7/22 Ken J Kuznia 43 M Apple Valley MN 2:31:59.6 3:38
70 5/27 Carl-Erik Bergstrom 61 M Leksand 2:32:16.8 3:38
71 9/41 John L Riter 51 M Roseville MN 2:34:01.9 3:41
72 6/27 Rolf Andersson 63 M Leksand 2:34:16.9 3:41
73 13/19 Jacob A Teichroew 18 M Mora MN 2:35:15.0 3:42
74 5/10 Kurt J Halverson 39 M Lake Elmo MN 2:36:03.9 3:43
75 2/26 Erik Troeng 58 M Storvik 2:36:04.0 3:43
76 7/27 Harold W Teasdale 61 M Marine On St Cro MN 2:36:39.9 3:44
77 2/3 Kathryn C Pratt 26 F Minneapolis MN 2:36:48.4 3:45
78 10/41 Martin C Richmond 51 M Minneapolis MN 2:36:52.2 3:45
79 8/27 Roger De Groot 60 M Waterloo IA 2:38:00.5 3:46
80 10/38 Marsh Jones 49 M New Brighton MN 2:38:00.5 3:46
81 3/18 Patrick D Lanin 66 M Brainerd MN 2:38:05.0 3:46
82 4/18 Kurt Ziegler 68 M Ch-3700 Spiez 2:38:34.4 3:47
83 14/19 Philip J Misner 23 M New Hope MN 2:38:51.7 3:47
84 8/12 Tom V Maloney 34 M Duluth MN 2:39:19.7 3:48
85 11/41 Phillip Hoffer 51 M Kerkhoven MN 2:40:37.4 3:50
86 9/12 Jeffrey D Vlahos 33 M Marquette MI 2:40:46.6 3:50
87 3/14 Elizabeth A Holliday 42 F Duluth MN 2:40:50.0 3:50
88 12/41 Mark S Helmer 51 M Duluth MN 2:40:50.6 3:50
89 1/3 Heather Cichanowski 31 F St Paul MN 2:41:09.0 3:51
90 6/10 Jason R Buffington 35 M Duluth MN 2:41:11.1 3:51
91 11/38 Randy H Berg 48 M Thunder Bay ON 2:41:11.8 3:51
92 1/8 Robin P Downs 50 F Duluth MN 2:41:29.3 3:51
93 3/11 Anita J Burg 46 F Edina MN 2:41:39.9 3:51
94 13/41 Steve M Mulawka 50 M St Cloud MN 2:43:02.8 3:53
95 2/10 Marie Troeng 19 F Storvik 2:43:28.5 3:54
96 12/38 Robb M Lageson 49 M St Paul MN 2:43:30.0 3:54
97 5/18 Nils Rangeby 66 M Helsingborg 2:43:30.0 3:54
98 13/38 Cameron Skold 49 M Minnetonka MN 2:43:47.4 3:54
99 14/41 Gary R Zielke 50 M Eagan MN 2:45:25.5 3:57
100 14/38 Jack T Litzau 48 M St Paul MN 2:45:30.6 3:57
101 6/18 Roine Mattsson 65 M Hallstavik 2:45:31.0 3:57
102 1/6 Susan Fabius 55 F Thunder Bay ON 2:45:53.7 3:57
103 4/11 Lynn J Crookham 45 F Thunder Bay ON 2:46:04.4 3:58
104 1/6 Borje Karlsson 70 M Vetlanda 2:46:25.6 3:58
105 15/38 Ray P Johnston 46 M Lake Elmo MN 2:47:05.7 3:59
106 3/3 Sara K Conrad 25 F St Paul MN 2:47:50.4 4:00
107 2/6 Lennart Pettersson 72 M Koping 2:48:06.0 4:01
108 4/14 Linnea J Swenson Tellek 42 F Minneapolis MN 2:48:12.5 4:01
109 8/22 Richard A Pike 40 M Minneapolis MN 2:49:35.4 4:03
110 15/41 Steven A Menk 51 M Madison Lake MN 2:50:37.5 4:04
111 3/26 Joerg Auer 58 M Ch-5600 Lenzburg 2:51:01.2 4:05
112 9/27 Thomas L Bullinga 63 M Marion IA 2:51:55.9 4:06
113 9/22 Kevin A Schilling 44 M Holmen WI 2:52:07.3 4:06
114 10/22 Paul E Jensen 40 M Minneapolis MN 2:53:05.5 4:08
115 7/18 Robert A Nesvold 65 M Northfield MN 2:54:11.3 4:09
116 16/41 Doug C White 52 M Shoreview MN 2:54:13.9 4:09
117 10/27 Billy Granshagen 61 M Avesta 2:55:59.1 4:12
118 8/18 Vidar Martinell 66 M Jarna 2:56:13.7 4:12
119 11/22 Gregory B Urban 44 M Marshfield WI 2:56:36.9 4:13
120 11/27 Roger L Landers 62 M Nisswa MN 2:57:42.1 4:14
121 15/19 Jordan T Hart 18 M Minneapolis MN 2:57:57.1 4:15
122 2/6 Gretchen Lindgren 56 F St Cloud MN 2:58:01.1 4:15
123 17/41 Wade Weber 50 M Mora MN 2:58:06.5 4:15
124 18/41 William M Nellis 53 M Minneapolis MN 2:58:27.4 4:15
125 19/41 John Lindblom, Iii 51 M Mora MN 2:58:32.8 4:16
126 5/14 Mary J Holliday 43 F Duluth MN 2:58:45.4 4:16
127 16/38 John Higgins 45 M Minneapolis MN 2:59:11.1 4:16
128 3/6 Weine Pettersson 72 M Vikingstad 3:00:25.5 4:18
129 20/41 Bruce C Bostrom 52 M St Paul MN 3:00:26.5 4:18
130 12/22 Bruce K Timmerman 40 M Dubuque IA 3:01:07.8 4:19
131 13/22 Peter A Fritzell 40 M Ames IA 3:01:08.8 4:19
132 17/38 Tom R Brimacombe 45 M Santa Fe NM 3:02:43.0 4:22
133 3/7 Ann M Rosenquist 39 F Grand Marais MN 3:02:46.8 4:22
134 14/22 Andrew T Madej 41 M Sioux Lookout ON 3:02:57.8 4:22
135 21/41 Ronald L Christenson 54 M Waconia MN 3:03:26.5 4:23
136 4/26 Doug A Felger 55 M Iron River MI 3:03:51.3 4:23
137 5/26 David R Lindgren 56 M St Cloud MN 3:03:52.9 4:23
138 9/18 Stig Lilestrom 65 M Sollentuna 3:05:57.2 4:26
139 15/22 Pedro A Pesta 40 M Hugo MN 3:06:24.1 4:27
140 6/26 David R Johnson 57 M Eagan MN 3:06:43.5 4:27
141 18/38 Rick H Edinger 48 M Edina MN 3:07:34.7 4:28
142 3/10 Johanna D Zabawa 18 F Minneapolis MN 3:07:35.0 4:28
143 10/18 Ante Erlandsson 67 M Gustavsfors 3:07:56.3 4:29
144 7/26 Peter C Agre 55 M Baltimore MD 3:08:24.5 4:30
145 12/27 Bob G Durband 61 M Shoreview MN 3:08:29.8 4:30
146 5/11 Brenda L Gauvin-Chadwic 49 F Plymouth MN 3:08:47.7 4:30
147 7/10 Walter C La Roche 35 M Crystal MN 3:08:52.1 4:30
148 19/38 Pete Tremaine 45 M Anoka MN 3:09:11.6 4:31
149 22/41 Thomas R Gustafson 53 M Eagan MN 3:10:02.9 4:32
150 13/27 Armen R Hitzemann 61 M North Branch MN 3:10:19.3 4:32
151 20/38 Mark C Agre 45 M Woodbury MN 3:11:19.9 4:34
152 11/18 Sven-Ingvar Svensson 69 M Tyreso 3:11:52.9 4:35
153 14/27 Ray C Thorkildson 60 M Waubun MN 3:12:15.7 4:35
154 23/41 Eivind K Djupedal 50 M Rochester MN 3:12:58.8 4:36
155 24/41 David L Clemens 50 M Wisconsin Dells WI 3:13:14.6 4:37
156 4/10 Susan M De Blieck 20 F Ames IA 3:13:21.0 4:37
157 6/14 Mary M Anderson 44 F Plymouth MN 3:14:28.6 4:38
158 15/27 Per Andersson 64 M Mora 3:14:35.2 4:38
159 21/38 Stephen D Bullard 47 M Plymouth MN 3:14:53.0 4:39
160 16/22 Martin V Aschenbrener 43 M Minnetonka MN 3:15:12.0 4:39
161 2/8 Patricia A Pratt 53 F Minneapolis MN 3:16:06.0 4:41
162 7/14 Mary Ellen Hausladen 42 F St Louis Park MN 3:16:22.0 4:41
163 5/10 Erin M Mullan 21 F Mendota Heights MN 3:16:22.3 4:41
164 8/26 Greg Filice 57 M St Paul MN 3:16:40.9 4:41
165 9/26 Kare Andersson 57 M Jarfalla 3:16:41.8 4:41
166 22/38 Ted E Urban 46 M Pittsville WI 3:17:25.3 4:43
167 8/10 Jim W Rataczak 39 M Circle Pines MN 3:18:03.6 4:43
168 1/6 George Almkvist 76 M Borlange 3:18:39.0 4:44
169 25/41 Michael O Wilke 53 M Stillwater MN 3:21:18.4 4:48
170 2/6 Ake Hall 79 M Bagarmossen 3:21:26.7 4:48
171 12/18 David J White 68 M Winona MN 3:21:35.3 4:48
172 26/41 Tom Jurik 53 M Ames IA 3:21:56.0 4:49
173 23/38 Craig W Olson 48 M Minnetonka MN 3:23:42.0 4:51
174 8/14 Deborah M Johnson 40 F St Paul MN 3:24:07.0 4:52
175 6/10 Pam K Sorenson 18 F Blaine MN 3:24:28.8 4:53
176 17/22 Matthew Keranen 40 M Calumet MI 3:24:42.5 4:53
177 3/6 Gerd Troeng 56 F Storvik 3:24:46.7 4:53
178 10/26 Marvin J Trandem 57 M Faribault MN 3:24:54.3 4:53
179 16/27 John Grover 61 M Winona MN 3:25:18.2 4:54
180 9/14 Pamela M Wilson 44 F Lewiston MN 3:25:23.3 4:54
181 27/41 Carl R Klein 54 M Wausau WI 3:25:41.3 4:54
182 4/7 Molly A Johnston 37 F Minneapolis MN 3:26:50.3 4:56
183 5/7 Susan M Feyereisen 37 F Minneapolis MN 3:27:50.3 4:57
184 28/41 Stephen L Casey 53 M Minneapolis MN 3:27:58.0 4:58
185 1/2 Solveig Mattsson 61 F Hallstavik 3:29:10.1 4:59
186 17/27 Carl-Iwar Darin 62 M Arkelstorp 3:29:19.1 5:00
187 7/10 Emily M Kuross 21 F Duluth MN 3:30:17.3 5:01
188 8/10 Kaitlin E Boyce 21 F Duluth MN 3:30:17.3 5:01
189 11/26 John F Bischoff 59 M Afton MN 3:30:38.1 5:01
190 9/10 Nils E Dybvig 38 M Minneapolis MN 3:31:52.2 5:03
191 4/6 Heather Kutzler-Johnson 55 F Minneapolis MN 3:32:22.4 5:04
192 12/26 Bo Karlsson 55 M Vasteras 3:32:51.8 5:05
193 29/41 Raoul Frank 52 M Minneapolis MN 3:32:58.5 5:05
194 3/8 Karen A Roesler 50 F Minneapolis MN 3:33:13.8 5:05
195 10/12 Scott D Greymont 33 M Bloomington MN 3:34:13.6 5:07
196 18/27 David M Greymont 61 M Rochester MN 3:34:13.8 5:07
197 13/18 Kenneth W Nelson 66 M Apple Valley MN 3:34:26.0 5:07
198 30/41 Reb E Bowman 53 M Plymouth MN 3:34:26.2 5:07
199 6/11 Maureen Hayes 47 F Grand Marais MN 3:36:01.6 5:09
200 3/6 Gunnar Sold 78 M Rattvik 3:36:01.7 5:09
201 2/3 Brandy B Forsman 30 F Duluth MN 3:36:02.8 5:09
202 19/27 Mark P Hayes 63 M St Paul MN 3:37:06.7 5:11
203 4/8 Deb O Duncanson 53 F West Newbury MA 3:37:10.4 5:11
204 13/26 John G Harris 55 M Alexandria MN 3:37:15.3 5:11
205 24/38 Michael V Stein 48 M Minneapolis MN 3:37:43.0 5:12
206 25/38 Steven J Green 47 M Madison WI 3:38:51.6 5:13
207 18/22 David G Johnstone 44 M Mora MN 3:39:29.9 5:14
208 26/38 James C Delwiche 47 M Milwaukee WI 3:40:47.8 5:16
209 20/27 Olof Eriksson 62 M Uppsala 3:40:53.8 5:16
210 4/6 Bo Karlsson 72 M Landsbro 3:41:32.8 5:17
211 31/41 J Barry Eliason 53 M New Brighton MN 3:42:39.0 5:19
212 21/27 Glenn C Holman 62 M Faribault MN 3:43:34.2 5:20
213 5/6 Berndt Soderborg 71 M Farsta 3:44:27.6 5:21
214 32/41 David W Gorman 51 M Edina MN 3:44:37.7 5:21
215 14/18 Harold J Friestad 65 M Williams Bay WI 3:46:13.0 5:24
216 27/38 Kurt R Olson 49 M Shoreview MN 3:47:14.2 5:25
217 15/18 Hansjoerg Wyss 69 M Paoli PA 3:47:42.1 5:26
218 14/26 Jeff C Richards 57 M Deephaven MN 3:47:43.6 5:26
219 19/22 Douglas J Pryce 43 M Minneapolis MN 3:47:43.6 5:26
220 8/9 Scott P Andrzejczak 27 M Woodbury MN 3:49:08.0 5:28
221 22/27 Nils Daverhog 62 M Karisinehamn 3:49:15.8 5:28
222 15/26 Stan Jacobson 58 M Byron MN 3:49:55.2 5:29
223 20/22 Nick J Gervino 43 M St Paul MN 3:50:04.2 5:29
224 16/26 Paul H Harris 59 M Bayport MN 3:52:36.1 5:33
225 28/38 Mark S Mellstrom 48 M Northfield MN 3:52:49.5 5:33
226 9/9 William Q Vu 28 M Sioux Lookout ON 3:53:35.1 5:34
227 9/10 Candace P Teichroew 20 F Mora MN 3:53:46.3 5:34
228 10/10 John S Pollack 38 M Minneapolis MN 3:53:51.3 5:35
229 29/38 Ken R Fossum 49 M Rice Lake WI 3:54:36.2 5:36
230 17/26 Mark A Bohnhorst 57 M Minneapolis MN 3:54:58.7 5:36
231 33/41 Daniel R Miller 53 M Waseca MN 3:57:05.0 5:39
232 34/41 John D Borgfelt 52 M St Paul MN 3:57:11.4 5:39
233 5/8 Ann M Norton 54 F Los Alamos NM 3:57:23.1 5:40
234 18/26 David T Scott 55 M St Paul MN 3:58:08.7 5:41
235 19/26 Tom J Shea 59 M Waterloo IA 3:59:42.2 5:43
236 30/38 Ken L Furst 49 M Appleton WI 4:01:19.9 5:45
237 6/6 Sven-Eric Persson 72 M Helsingborg 4:03:02.7 5:48
238 20/26 Mark E Stange 58 M Shoreview MN 4:04:32.7 5:50
239 5/6 Eva Daverhog 58 F Kristinehamn 4:06:31.5 5:53
240 16/18 Curt Eric Jackson 65 M Stillwater MN 4:07:16.6 5:54
241 23/27 Leroy G Bohlin 64 M Minneapolis MN 4:07:20.6 5:54
242 21/26 Charles S Regenold 56 M Minnetonka MN 4:09:02.0 5:56
243 11/12 Charles D Gustus 34 M Lauderdale MN 4:09:38.7 5:57
244 31/38 Andy J Westerlund 45 M Shorewood MN 4:09:54.7 5:58
245 7/11 Marnie Myhre 47 F St Paul MN 4:11:28.4 6:00
246 2/2 Marcia C Nelson 62 F Apple Valley MN 4:11:45.3 6:00
247 10/14 Linda S Reber 43 F Vadnais Heights MN 4:11:56.8 6:00
248 16/19 Bryan E Urban 18 M Minneapolis MN 4:12:41.4 6:01
249 6/8 Patty Bales 53 F Roseville MN 4:13:14.6 6:02
250 24/27 Tom F Meyer 60 M Hudson WI 4:15:36.3 6:06
251 3/3 Robin Smithtro 32 F Boulder CO 4:15:36.5 6:06
252 32/38 Walter E Milbrath 49 M Hudson WI 4:15:41.1 6:06
253 11/14 Anne M Rykken 43 F St Paul MN 4:16:23.8 6:07
254 35/41 Stephen J Greenwood 52 M St Paul MN 4:18:34.4 6:10
255 12/14 Janelle J Jurek 40 F Edina MN 4:19:20.1 6:11
256 33/38 Scott B Milburn 46 M St Charles MN 4:21:20.9 6:14
257 22/26 David A Wille 56 M Lamberton MN 4:21:21.4 6:14
258 25/27 Martin C Johnson 64 M Minneapolis MN 4:23:10.0 6:16
259 36/41 Daniel Mc Mahon 50 M Shoreview MN 4:25:18.5 6:20
260 17/19 Patrick W Harrington 22 M Ames IA 4:28:19.5 6:24
261 18/19 Luke De Boer 22 M Ames IA 4:28:20.1 6:24
262 19/19 Leon L Hallauer 23 M Colorado Spring CO 4:28:26.4 6:24
263 4/6 Lars E Wahlin 75 M Rollinsville CO 4:29:26.5 6:25
264 6/7 Michelle R Braley 38 F Minneapolis MN 4:29:55.1 6:26
265 37/41 Brent H Glommen 52 M Roseville MN 4:32:50.2 6:30
266 8/11 Julie A Retka 47 F St Paul MN 4:32:54.0 6:30
267 7/8 Barbara L Flom 51 F Knapp WI 4:36:18.9 6:35
268 38/41 Mark H Hansen 50 M St Paul MN 4:37:30.1 6:37
269 26/27 John D Cann 62 M St Paul MN 4:37:35.5 6:37
270 1/1 Lorraine M Whitesell 72 F Siren WI 4:38:11.5 6:38
271 23/26 Robert K Olson 57 M Boulder CO 4:38:55.2 6:39
272 21/22 Kevin W Reardon 41 M Minneapolis MN 4:41:25.1 6:43
273 22/22 Timothy C Hansen 40 M Minneapolis MN 4:41:26.4 6:43
274 27/27 Norbert L Johnson 62 M Minneapolis MN 4:44:49.9 6:47
275 34/38 Perry R Reinhardt 45 M Burnsville MN 4:48:41.4 6:53
276 35/38 Mike J Toay 47 M Eden Prairie MN 4:49:20.9 6:54
277 24/26 Michael S Kearney 59 M St Paul MN 4:49:35.9 6:54
278 39/41 Thomas Kuhlman 54 M Eden Prairie MN 4:49:37.7 6:54
279 17/18 Lee A Dybvig 65 M Sandstone MN 4:52:27.4 6:58
280 9/11 Susan M Franceweber 49 F Mora MN 4:52:29.7 6:58
281 7/7 Rebecca A Witschen 39 F Big Lake MN 4:57:49.3 7:06
282 36/38 Benjamin C Antin 48 M Minneapolis MN 4:59:26.3 7:08
283 12/12 Ole Mersinger 33 M Centerville MN 5:04:20.7 7:15
284 40/41 Terry J Frick 50 M Madison WI 5:06:25.8 7:18
285 41/41 Bill T Scott 50 M St Paul MN 5:18:33.4 7:36
286 5/6 Eric Ljung 78 M Solna 5:34:54.8 7:59
287 18/18 Bror Jonsson 68 M Vara 5:35:47.7 8:00
288 10/10 Amy L Harrington 22 F Ames IA 5:37:46.6 8:03
289 6/6 Sally S Harris 58 F Bayport MN 5:37:54.8 8:03
290 6/6 John A Holmquist 76 M Minneapolis MN 5:45:46.2 8:14
291 25/26 Gary L Sandholm 58 M Dayton IA 5:54:15.9 8:27
292 10/11 Mary B Falk 47 F Hermantown MN 6:04:43.2 8:42
293 8/8 Barbara J Wille 54 F Lamberton MN 6:08:10.6 8:46
294 13/14 Wendy J Weber 44 F Cary IL 6:17:13.7 8:59
295 14/14 Lisa C Bell 44 F Fox River Grove IL 6:17:13.8 8:59
296 11/11 Jennifer R Furst 49 F Rochester MN 6:24:12.9 9:09
297 37/38 Joseph W Furst 45 M Rochester MN 6:24:13.2 9:09
298 38/38 Kurt Gilbert 48 M Bloomington MN 6:26:27.3 9:13
299 26/26 Stan Ragnes 57 M Plymouth MN 6:44:11.7 9:38
2/13/2005 4:10PM
results by ChampionChip Minnesota