Lighthouse Run
Saturday June 19, 2010 8:00 A.M.
Racine Family YMCA - Racine, Wisconsin
10 MILE RUN TEAM RESULTS - OPEN
1. 3:45:08 Wisconsin Runner ( 56:17)
==========================================================
1 51:54 1 Tyler Sigl M 24 SEYMOUR WI
2 56:28 4 Tim Wilcox M 31 MADISON WI
3 56:54 3 Matt Thull M 35 MILWAUKEE WI
4 59:52 6 Andy Ruffalo M 30 WEST BEND WI
2. 4:14:18 Performance Running (1:03:35)
==========================================================
1 55:49 408 Cameron Ausen M 27 ELM GROVE WI
2 1:00:10 414 Neill O'Brien M 30 MILWAUKEE WI
3 1:07:30 410 Chris Karpin M 21 SAUKVILLE WI
4 1:10:49 412 David Vandenberg M 30 BROOKFIELD WI
3. 4:54:20 Glenn's Al-Stars (1:13:35)
==========================================================
1 1:09:30 424 Joel Duenas M 18 RACINE WI
2 1:12:10 425 Zach Just M 19 FRANKSVILLE WI
3 1:13:16 423 Reed Schmidt M 16 RACINE WI
4 1:19:24 427 Joel Norton M 17 RACINE WI
4. 5:04:58 Abbott Rabbitts (1:16:15)
==========================================================
1 1:11:58 223 Matthew Pelc M 28 KENOSHA WI
2 1:14:41 225 Patrick McLaughlin M 44 GURNEE IL
3 1:15:44 226 Ben Sanchez M 49 SCHAUMBURG IL
4 1:22:35 222 Lynda Orr F 46 BEACH PARK IL
5. 5:08:46 Razor Sharp Team (1:17:12)
==========================================================
1 1:08:05 137 Andrew Steenrod M 25 RACINE WI
2 1:17:52 127 Becky Biedrzycki F 34 RACINE WI
3 1:18:47 131 David Arvai M 37 FRANKSVILLE WI
4 1:24:02 138 Steve Ziccarelli M 28 KENOSHA WI
6. 5:09:46 Modine Family (1:17:27)
==========================================================
1 1:10:02 240 Claire Lidester F 23 RACINE WI
2 1:11:42 239 Paul Aichele M 49 LIBERTYVILLE IL
3 1:17:23 346 Frank Morelli M 25 RACINE WI
4 1:30:39 241 Amy McIntosh F 30 RACINE WI
7. 5:10:58 Chu Crew (1:17:45)
==========================================================
1 1:09:01 143 Louie Navarro M 38 KENOSHA WI
2 1:14:59 148 Gary Chu M 51 RACINE WI
3 1:19:44 144 Kevin Gracey M 36 GREENFIELD WI
4 1:27:14 145 Kelsey Schaefer F 17 RACINE WI
8. 5:20:17 Team Anchor (1:20:05)
==========================================================
1 1:07:14 637 Truia Van Der Walt F 47 SALEM WI
2 1:22:22 608 Paul Lauters M 32 OAK CREEK WI
3 1:23:28 638 Lisa Van Netzel F 44 FRANKLIN WI
4 1:27:13 641 Giuseppina Savaglio F 27 KENOSHA WI
9. 5:54:41 WE TRI HARDER (1:28:41)
==========================================================
1 1:13:02 198 Erik Hokanson M 41 FRANKLIN WI
2 1:27:04 202 James Walker M 45 RACINE WI
3 1:36:30 200 Matt Montei M 42 RACINE WI
4 1:38:05 201 Lynn Swindall F 36 RACINE WI
10. 6:11:28 Team Warhawks (1:32:52)
==========================================================
1 1:29:53 101 Tim Fader M 41 WHITEWATER WI
2 1:31:54 102 Chesten Kesselhon M 19 ADDISON IL
3 1:32:50 100 Sean Pietzyk M 23 ADDISON IL
4 1:36:51 99 Adam Zeh M 19 ADDISON IL
11. 6:40:34 RCI (1:40:09)
==========================================================
1 1:36:35 160 Ryan Bykowski M 21 FRANKSVILLE WI
2 1:36:35 161 Andrew Bykowski M 17 FRANKSVILLE WI
3 1:42:57 1286 Jim Adams M 53 WEST ALLIS WI
4 1:44:27 158 Michael Howard M 44 RACINE WI
12. 7:04:45 Team Killah Gorilla (1:46:12)
==========================================================
1 1:38:45 231 Holly Braun F 37 RACINE WI
2 1:43:32 229 Mike Braun M 33 RACINE WI
3 1:43:32 228 Leigh Miller F 27 MUSKEGO WI
4 1:58:56 230 Michael Morris M 51 BROOKFIELD WI
ChampionChip® timing by SPORTS MANAGEMENT ASSOCIATES, INC. 262-781-8877 info@SMAresults.com