Timm Lamb Cross Country Invitational
Thursday, September 16th, 2021
* Fort Madison, IA *
----------------------------------------------------------------------------
MIDDLE SCHOOL GIRLS TEAM RESULTS
----------------------------------------------------------------------------
1. Fort Madison
1 3 6 7 12 (17) = 29
Avery Rump, Addison Rump, Hadley Wolfe, Ellie Huebner, Caralena Crooks,
Kaydey Plate
2. Mount Pleasant Middle School
2 4 8 9 11 (14) (16) = 34
Abigail Carthey, Aliya Graber, Olivia McCormick, Emma Welcher, Jayden
Yoder, Nelle Peterson, Lucy West
3. Fairfield Middle School
5 13 18 24 25 = 85
Bailey Belzer, Alyia Abbott, Emerson Porter, Teagan Gilchrist, Lydia
Cass
3. Mediapolis
10 15 19 20 21 (22) (23) = 85
Lily Nalley, Vivian Pfeiff, Milly Pfeiff, Katelyn Campbell, Maylen
Zaugg, Grace Schmidgall, Taylee Carlson
Timm Lamb Cross Country Invitational
Thursday, September 19th, 2019
* Fort Madison, IA *
Place TmPl No. Name School Class Time Pace
===== ==== ===== ======================= ======================================== ===== ======= =====
1 1 1221 Avery Rump Fort Madison 8 13:51.2 6:56
2 2 1303 Abigail Carthey Mount Pleasant Middle School 8 14:22.8 7:12
3 3 1220 Addison Rump Fort Madison 8 14:41.6 7:21
4 1481 Mylee Stiefel Burlington Middle School 8 14:53.6 7:27
5 1442 Iris Dahl Washington Middle 8 14:55.3 7:28
6 4 1304 Aliya Graber Mount Pleasant Middle School 8 15:33.2 7:47
7 5 1199 Bailey Belzer Fairfield Middle School 8 15:37.0 7:49
8 6 1226 Hadley Wolfe Fort Madison 8 15:46.5 7:54
9 7 1214 Ellie Huebner Fort Madison 8 15:49.0 7:55
10 1441 Angeline Anderson Washington Middle 8 16:02.7 8:02
11 8 1307 Olivia McCormick Mount Pleasant Middle School 8 16:18.4 8:10
12 9 1311 Emma Welcher Mount Pleasant Middle School 8 16:41.6 8:21
13 10 1278 Lily Nalley Mediapolis 7 16:43.2 8:22
14 11 1313 Jayden Yoder Mount Pleasant Middle School 7 17:19.0 8:40
15 12 1212 Caralena Crooks Fort Madison 8 17:23.1 8:42
16 13 1198 Alyia Abbott Fairfield Middle School 8 17:29.9 8:45
17 14 1308 Nelle Peterson Mount Pleasant Middle School 8 17:32.6 8:47
18 1482 Camille Patterson Burlington Middle School 7 17:35.8 8:48
19 15 1280 Vivian Pfeiff Mediapolis 8 17:43.6 8:52
20 16 1312 Lucy West Mount Pleasant Middle School 8 17:48.7 8:55
21 1306 Monroe James Mount Pleasant Middle School 7 17:49.7 8:55
22 1120 Isabelle Brotherton Clark County 8 17:57.4 8:59
23 1444 Izzy Murphy Washington Middle 8 18:08.0 9:04
24 1386 Olivia Ritter Notre Dame 8 18:16.3 9:09
25 1302 Meadow Carter Mount Pleasant Middle School 8 18:18.3 9:10
26 1483 Klarissa Hamilton Burlington Middle School 8 18:23.9 9:12
27 1470 Ellie Marsden Dallas City 5 18:36.2 9:19
28 17 1219 Kaydey Plate Fort Madison 8 18:42.1 9:22
29 18 1203 Emerson Porter Fairfield Middle School 7 18:55.6 9:28
30 19 1279 Milly Pfeiff Mediapolis 7 18:58.5 9:30
31 20 1272 Katelyn Campbell Mediapolis 7 19:01.9 9:31
32 21 1287 Maylen Zaugg Mediapolis 7 19:03.9 9:32
33 1149 Naveiah Garza Columbus 8 19:51.0 9:56
34 1129 Irelyn Plenge Clark County 8 20:04.9 10:03
35 1443 Luna Morris Washington Middle 8 20:30.6 10:16
36 22 1282 Grace Schmidgall Mediapolis 8 20:33.2 10:17
37 23 1273 Taylee Carlson Mediapolis 8 20:33.3 10:17
38 24 1202 Teagan Gilchrist Fairfield Middle School 7 20:52.3 10:27
39 1122 Maci Cochenour Clark County 8 20:53.8 10:27
40 1310 Helen Schnicker Mount Pleasant Middle School 8 21:33.3 10:47
41 1284 Kailea Swink Mediapolis 8 22:07.5 11:04
42 1472 Isabella Schaefer Dallas City 6 22:39.6 11:20
43 25 1200 Lydia Cass Fairfield Middle School 7 22:43.4 11:22
44 1471 Raylee Jones Dallas City 6 22:50.2 11:26
45 1384 McKenzie Mackey Notre Dame 8 23:31.0 11:46
46 1309 Ja'kiyah Sanders Mount Pleasant Middle School 7 23:43.5 11:52
47 1305 Mykayla Hough Mount Pleasant Middle School 8 24:07.6 12:04
48 1146 Kymila Bacon Columbus 7 24:30.6 12:16
49 1301 Raeleigh Beauchamp Mount Pleasant Middle School 7 24:33.6 12:17
50 1148 Bella Forbes Columbus 7 25:23.9 12:42
51 1124 Kiernan Harmon Clark County 7 26:11.1 13:06
52 1151 Janelle Jimenez Columbus 7 28:09.3 14:05