Timm Lamb Cross Country Invitational
Thursday, September 17th, 2020
* Fort Madison, IA *
----------------------------------------------------------------------------
VARSITY BOYS TEAM RESULTS
----------------------------------------------------------------------------
1. Muscatine
4 5 7 13 20 (22) = 49
Logan Kirchner, Sam Gordon, Aidan Armstrong, Aidan Daufeldt, Shiloh
Morter, Jackson Othmer
2. Fort Madison
2 6 12 17 26 (33) (44) = 63
Will Gager, Austin Miller, Anthony Barnes, Hayden Wolf, Nathan Bowen,
Tate Settles, Alex Steffensmeier
3. Burlington
8 9 10 19 28 (29) (36) = 74
Evan Walker, Sam Morehead, Will Neises, Joey Jolin, Brian Velazques,
Christian Brachtwagner, Evan Brown
4. Fairfield
3 11 18 24 25 (37) (43) = 81
Alex Forrest, Kaidyn Mickels, Gavin Van Veen, Blake Holden, Brecken
Courtright, Jacob Bland, Chandler Pumphrey
5. Mt. Pleasant
15 16 21 23 27 (30) (31) = 102
Luke Ryon, Ben Carthey, Nate McWilliams, Logan Lee, Gabe Feldmann,
Isaac Rynders, Gannon McNamee
6. Washington
1 14 32 34 35 (38) (41) = 116
Lance Sobaski, Micah Rees, Drew Horak, Cameron Vongpanya, Peyton
Snakenberg, Keaton Crawford, William Kennedy
7. Keokuk High School
39 40 42 45 46 (47) = 212
Zach Meyers, Dalton Jones, Elijah Gibbs, Layden Denning, Sullivan
Campbell, Jaykob Finch
Timm Lamb Cross Country Invitational
Thursday, September 17th, 2020
* Fort Madison, IA *
Place TmPl No. Name School Class Time Pace
===== ==== ===== ======================= ======================================== ===== ======= =====
1 1 1102 Lance Sobaski Washington JR 16:42.8 5:24
2 2 2458 Will Gager Fort Madison JR 17:04.8 5:31
3 3 2415 Alex Forrest Fairfield SR 17:05.9 5:31
4 4 1490 Logan Kirchner Muscatine SR 17:11.5 5:33
5 5 1486 Sam Gordon Muscatine JR 17:18.6 5:35
6 6 2460 Austin Miller Fort Madison JR 17:26.0 5:38
7 7 1478 Aidan Armstrong Muscatine JR 17:29.7 5:39
8 8 2269 Evan Walker Burlington SO 17:36.1 5:41
9 9 2262 Sam Morehead Burlington SO 17:44.2 5:44
10 10 2264 Will Neises Burlington SR 17:45.1 5:44
11 11 2421 Kaidyn Mickels Fairfield JR 17:51.4 5:46
12 12 2455 Anthony Barnes Fort Madison SR 17:59.6 5:49
13 13 1481 Aidan Daufeldt Muscatine SR 18:01.8 5:49
14 14 1149 Micah Rees Washington FR 18:11.1 5:52
15 15 1436 Luke Ryon Mt. Pleasant SR 18:14.8 5:54
16 16 1423 Ben Carthey Mt. Pleasant FR 18:14.9 5:54
17 17 2466 Hayden Wolf Fort Madison SO 18:23.0 5:56
18 18 2426 Gavin Van Veen Fairfield SO 18:27.6 5:58
19 19 2260 Joey Jolin Burlington FR 18:27.9 5:58
20 20 1493 Shiloh Morter Muscatine SO 18:28.4 5:58
21 21 1432 Nate McWilliams Mt. Pleasant JR 18:30.6 5:59
22 22 1494 Jackson Othmer Muscatine FR 18:38.3 6:01
23 23 1430 Logan Lee Mt. Pleasant SR 18:52.0 6:06
24 24 2416 Blake Holden Fairfield SR 18:53.3 6:06
25 25 2411 Brecken Courtright Fairfield SR 18:57.0 6:07
26 26 2456 Nathan Bowen Fort Madison FR 18:58.1 6:08
27 27 1424 Gabe Feldmann Mt. Pleasant SO 19:04.4 6:10
28 28 2268 Brian Velazques Burlington JR 19:05.7 6:10
29 29 2255 Christian Brachtwagner Burlington SO 19:07.4 6:11
30 30 1435 Isaac Rynders Mt. Pleasant SO 19:08.7 6:11
31 31 1431 Gannon McNamee Mt. Pleasant JR 19:09.1 6:11
32 32 1996 Drew Horak Washington SO 19:11.1 6:12
33 33 2462 Tate Settles Fort Madison SO 19:35.7 6:20
34 34 1103 Cameron Vongpanya Washington SO 19:38.6 6:21
35 35 1101 Peyton Snakenberg Washington JR 19:43.4 6:22
36 36 2256 Evan Brown Burlington SR 19:59.4 6:27
37 37 2409 Jacob Bland Fairfield SR 20:01.9 6:28
38 38 1995 Keaton Crawford Washington SO 20:34.3 6:39
39 39 1380 Zach Meyers Keokuk High School JR 20:37.0 6:40
40 40 1379 Dalton Jones Keokuk High School JR 20:41.5 6:41
41 41 1997 William Kennedy Washington SO 20:55.5 6:45
42 42 1378 Elijah Gibbs Keokuk High School FR 21:11.6 6:51
43 43 2423 Chandler Pumphrey Fairfield JR 21:15.3 6:52
44 44 2464 Alex Steffensmeier Fort Madison SR 21:26.4 6:55
45 45 2499 Layden Denning Keokuk High School JR 21:41.5 7:00
46 46 2498 Sullivan Campbell Keokuk High School JR 22:08.7 7:09
47 47 2500 Jaykob Finch Keokuk High School FR 25:13.2 8:09