INDIANA MIDDLE SCHOOL XC CHAMPIONSHIPS
Septemner 30, 2017
*********** TEAM SCORE **********
Big Schools - Boys
1. WESTVIEW
1 6 22 25 55 (56) (59) = 109
Daryl Chupp, Anthony Sanchez, Dewayne Miller, Marcus Swartzentruber,
Keith Yoder, Isaiah Miller, Jay Yoder
2. NOBLESVILLE EAST MIDDLE SCHOOL
7 8 32 33 35 (39) (95) = 115
Andrew Knight, Luke Shinneman, Asher Propst, Alex Cole, Caleb Howell,
Joel Mumaw, Teddy Quinnell
3. NORTHSIDE MIDDLE SCHOOL
2 10 15 48 73 (76) (80) = 148
Matthew Newell, Evan Carr, Reese Kilbarger-Stumpf, John Merritt, Pratt
Badve, Clayton Guthrie, Zane Moravec
4. NOBLESVILLE WEST MS BOYS
5 23 27 42 51 (81) (91) = 148
Jacob Bragg, Landon Swift, Kolby Kazmierski, Alec Moor, Caden Click,
Max Milam, Quinton Swift
5. ZIONSVILLE MIDDLE SCHOOL
16 24 26 43 53 (61) (66) = 162
Cj Davidson, Decatur Dell, Ben Sloan, Matthew Helton, Max Essley,
Graham Asam, Gavin Poole
6. FALL CREEK FALCONS
4 31 40 71 75 (94)(103) = 221
Will Marquardt, Will Tuckis, Andrew Koehler, Aidan Hoener, Connor
Sarkovics, Caleb Lindsay, Joseph Augustine
7. GOLDEN HAWKS RUNNING CLUB
14 18 41 68 83 (96)(114) = 224
Tate Meaux, Reid Betner, Ethan Nix, Raphael Mazhandu, Kyle Ponsler,
Grant Betner, Nate Albin
8. MAPLE CREEK MIDDLE SCHOOL
19 36 46 50 101 (105)(107) = 252
Seth Leininger, Wayne Swing, Jacob Blackburn, Jackson Todor, Josh
Miller, Nate Miller, Jackson Million
9. WESTFIELD MS BOYS XC
11 21 58 70 99 (109)(117) = 259
Max Woehler, Kai Connor, Josh Barnett, Owen Flynn, Jack Woodard,
Carson Goodman, Trey Dorton
10. TROJAN XC17
17 28 88 89 90 (106)(108) = 312
Lucas Lemme, Quavion Galbreath, Connor Heagy, Everett Carlisle,
Charlie Leedke, Noah Ebbert, Charlie Ernst
11. COUGAR XC
20 44 54 93 121 (138)(140) = 332
Kole Mathison, Ian Miller, Joshua Bubp, Dirin Birhiray, Alex Brown,
Camden Wien, Reece Colvin
12. PHMS
9 30 65 128 136 (177)(184) = 368
Avry Carpenter, Elijah Creel, Will Coggins, Caleb Frakes, Nick
Bronnenberg, Kyle Drye, Jordan Wenning
13. HELADOS
3 57 92 104 113 (127)(137) = 369
Krishna Thirunavukkarasu, Charlie Schuman, Layne Epple, Leo Schneider,
Amit Manchella, Egan Williams, Maxwell Ye
14. GREENFIELD-CENTRAL JUNIOR HIGH SC
47 49 67 85 129 (190)(191) = 377
Matt Wickham, Dylan Moles, Bryce Kinnaman, Devin Evanoff, Wyatt Jaeck,
Morgan Flanagan, Elliot Thresh
15. WOODROW WILSON MIDDLE SCHOOL
37 62 63 110 176 (189)(200) = 448
Dylan Zeck, Isaac Ross, Alex Ross, Logan Nicoson, Garrett Wrightsman,
Devin Vanvactor, Michael Roberts
16. HAMILTON SOUTHEASTERN JUNIOR HIGH
38 84 111 118 122 (123)(130) = 473
Ryan Brisben, Nolan Satterfield, Colin Brier, Gavin Wright, Isaac
Calisto, Jack Gerstner, Eliot Burgett
17. LOWELL MS
74 87 97 102 125 (147)(155) = 485
Vaughn Huber, Jae Blank, Jack McCauley, Ethan Hernandez, Tyler Gorman,
Jackson Bakker, Jimmy Snow
18. ZIONSVILLE MIDDLE SCHOOL WEST
29 52 116 154 157 (158)(164) = 508
William Nobbe, Jack Turner, Logan Brewer, Charles Fisher, Abram Weber,
Jason Fu, Sam Randle
19. TECUMSEH JUNIOR HIGH SCHOOL
78 82 112 135 139 (150)(160) = 546
Chris Uribe, Jorge Vasquez, Leo Crampton, Luis Ojeda, Jamie Miranda,
Luis Martinez, Jesus Jacobo
20. JASPER MIDDLE SCHOOL
60 79 126 132 156 (186)(187) = 553
Abe Eckman, Jared Craven, Will Gubbins, Jaryn Weinel, Alex Ramirez,
Kyler Wehr, Trey Wiseman
21. SEYMOUR MIDDLE SCHOOL
77 86 115 141 143 (152)(166) = 562
Michael Proffer, Casey Regruth, Jude Bane, Dylan Danson, Will Cottrill,
Carter Murphy, Clay Greenawalt
22. WOODSIDE MIDDLE SCHOOL
13 72 148 159 172 (174)(178) = 564
Karson Jenkins, Chase Molden, Anthony Gery, Joey Hammes, Grayson Welch,
Tyler Isenberger, Thomas Kuras
23. OTTER CREEK
12 69 142 162 181 = 566
Nolan White, Reece Lady, Bryce Maxwell, Matthew Chaney, Grant Fischer
24. KAHLER MIDDLE SCHOOL
34 45 161 171 183 (193)(196) = 594
Johnny Cortez, Zach Vollrath, Eric Tinsely, Austin Immig, Ethan
Schassburger, Miles Moore, Nick Vanderveen
25. HIGHLANDER RUNNING CLUB
64 119 146 149 165 (173)(180) = 643
Mitchel Meier, Samuel Fletcher, Max Thomas, Zackery Sims, Emerson Graf,
Jacob Shackleford, Diego Juarez
26. SUMMIT MIDDLE SCHOOL
100 133 144 145 167 (192)(194) = 689
Jude Minich, Aiden Houser, Jeremiah Zehr, Ethan Baitz, Trevor Nadeau,
Christian Scott, Ben Johnson
27. LAKEVIEW MIDDLE SCHOOL
98 120 134 179 182 (188)(199) = 713
Edward Robison, Levi Perry, David Howard, Garrett Hall, Jose Velazquez,
Carlos Velazquez, Bryce Duncan
28. DOE CREEK MIDDLE SCHOOL
124 131 151 153 163 (168)(169) = 722
Hayden Isaacs, Connor Lapenta, Evan Sleeth, Cailin Shanahan, Ethan
Sleeth, Nolan Cox, Riley Sharp
29. MCCULLOCH JR. HIGH
170 175 185 195 197 (198)(201) = 922
Alex Powell, Caleb Hawkins, Mario Jimenez, Morshawn Cotton, Michael
Herrington, Conner Smith, Rylan Smithley
Place No. Name Class School Time Pace
===== ===== ======================== ========== ============================== ======= =====
1 1877 Daryl Chupp 8 Westview 9:53.8 5:20
2 1221 Matt Gambill 8 Honey Creek 9:54.4 5:20
3 1430 Drew Cook 7 North Clay 9:56.1 5:21
4 1457 Matthew Newell 8 Northside Middle School 10:00.6 5:23
5 1191 Krishna Thirunavukkarasu 8 Helados 10:02.3 5:24
6 1078 Will Marquardt 8 Fall Creek Falcons 10:03.1 5:25
7 1401 Jacob Bragg 7 Noblesville West Ms Boys 10:08.6 5:28
8 1890 Anthony Sanchez 8 Westview 10:09.4 5:28
9 1388 Andrew Knight 8 Noblesville East Middle School 10:12.8 5:30
10 1395 Luke Shinneman 8 Noblesville East Middle School 10:13.1 5:30
11 1503 Avry Carpenter 8 Phms 10:13.8 5:30
12 1442 Evan Carr 8 Northside Middle School 10:15.3 5:31
13 1870 Max Woehler 8 Westfield Ms Boys Xc 10:15.9 5:32
14 1489 Nolan White 8 Otter Creek 10:17.1 5:32
15 1917 Karson Jenkins 8 Woodside Middle School 10:18.3 5:33
16 1107 Tate Meaux 7 Golden Hawks Running Club 10:19.6 5:34
17 1451 Reese Kilbarger-Stumpf 8 Northside Middle School 10:19.7 5:34
18 1927 Cj Davidson 7 Zionsville Middle School 10:19.9 5:34
19 1749 Lucas Lemme 8 Trojan Xc17 10:21.1 5:34
20 1099 Reid Betner 8 Golden Hawks Running Club 10:22.3 5:35
21 1328 Seth Leininger 8 Maple Creek Middle School 10:23.0 5:35
22 1005 Kole Mathison 7 Cougar Xc 10:24.3 5:36
23 1851 Kai Connor 8 Westfield Ms Boys Xc 10:25.8 5:37
24 2047 Alex Hooten 8 10:28.0 5:38
25 2098 Gabriel Armstrong 8 10:29.4 5:39
26 1882 Dewayne Miller 7 Westview 10:29.6 5:39
27 1425 Landon Swift 8 Noblesville West Ms Boys 10:29.7 5:39
28 1930 Decatur Dell 8 Zionsville Middle School 10:30.2 5:39
29 1892 Marcus Swartzentruber 8 Westview 10:31.0 5:40
30 1961 Ben Sloan 8 Zionsville Middle School 10:31.1 5:40
31 1409 Kolby Kazmierski 8 Noblesville West Ms Boys 10:32.0 5:40
32 2091 Quavion Galbreath 7 Trojan Xc17 10:32.8 5:41
33 1981 William Nobbe 7 Zionsville Middle School West 10:34.4 5:42
34 1507 Elijah Creel 8 Phms 10:34.5 5:42
35 1086 Will Tuckis 8 Fall Creek Falcons 10:35.9 5:42
36 1392 Asher Propst 7 Noblesville East Middle School 10:36.6 5:43
37 1379 Alex Cole 8 Noblesville East Middle School 10:38.2 5:44
38 2060 Mark Rinehart 8 10:39.1 5:44
39 901 Izaiah Steury 8 Angola 10:40.7 5:45
40 1251 Johnny Cortez 8 Kahler Middle School 10:41.3 5:45
41 1386 Caleb Howell 8 Noblesville East Middle School 10:41.4 5:45
42 1333 Wayne Swing 8 Maple Creek Middle School 10:42.6 5:46
43 1913 Dylan Zeck 7 Woodrow Wilson Middle School 10:43.0 5:46
44 1152 Ryan Brisben 8 Hamilton Southeastern Junior H 10:43.2 5:46
45 1389 Joel Mumaw 8 Noblesville East Middle School 10:44.0 5:47
46 1074 Andrew Koehler 8 Fall Creek Falcons 10:44.0 5:47
47 1110 Ethan Nix 7 Golden Hawks Running Club 10:45.1 5:47
48 1418 Alec Moor 6 Noblesville West Ms Boys 10:45.8 5:48
49 1938 Matthew Helton 7 Zionsville Middle School 10:46.7 5:48
50 1007 Ian Miller 8 Cougar Xc 10:47.4 5:49
51 1271 Zach Vollrath 8 Kahler Middle School 10:47.9 5:49
52 1327 Jacob Blackburn 7 Maple Creek Middle School 10:48.5 5:49
53 1136 Matt Wickham 8 Greenfield-Central Junior High 10:49.2 5:50
54 1454 John Merritt 7 Northside Middle School 10:49.7 5:50
55 1127 Dylan Moles 7 Greenfield-Central Junior High 10:49.8 5:50
56 1234 Zander West 8 Jackson Creek Middle School 10:50.9 5:50
57 2014 Luke Jacobo 7 Central Middle School 10:51.8 5:51
58 1334 Jackson Todor 8 Maple Creek Middle School 10:52.2 5:51
59 1404 Caden Click 6 Noblesville West Ms Boys 10:52.5 5:51
60 1987 Jack Turner 8 Zionsville Middle School West 10:52.8 5:51
61 1934 Max Essley 8 Zionsville Middle School 10:54.7 5:52
62 989 Joshua Bubp 8 Cougar Xc 10:54.9 5:53
63 1894 Keith Yoder 6 Westview 10:55.0 5:53
64 1884 Isaiah Miller 8 Westview 10:55.7 5:53
65 1190 Charlie Schuman 8 Helados 10:55.7 5:53
66 1847 Josh Barnett 8 Westfield Ms Boys Xc 10:55.9 5:53
67 1895 Jay Yoder 8 Westview 10:56.3 5:53
68 1236 Abe Eckman 8 Jasper Middle School 10:56.6 5:53
69 2049 Zach Lien 7 10:56.7 5:54
70 1923 Graham Asam 8 Zionsville Middle School 10:57.0 5:54
71 1909 Isaac Ross 7 Woodrow Wilson Middle School 10:57.2 5:54
72 1910 Alex Ross 7 Woodrow Wilson Middle School 10:57.6 5:54
73 1200 Mitchel Meier 8 Highlander Running Club 10:57.7 5:54
74 1504 Will Coggins 6 Phms 10:58.0 5:54
75 1091 Austin Wilson 7 Fishers Jr. High 10:58.9 5:55
76 1957 Gavin Poole 6 Zionsville Middle School 10:59.0 5:55
77 1125 Bryce Kinnaman 7 Greenfield-Central Junior High 10:59.7 5:55
78 1106 Raphael Mazhandu 8 Golden Hawks Running Club 10:59.7 5:55
79 1946 Benjamin Larsen 8 Zionsville Middle School 10:59.8 5:55
80 1482 Reece Lady 8 Otter Creek 10:59.8 5:55
81 1859 Owen Flynn 7 Westfield Ms Boys Xc 11:00.5 5:56
82 1072 Aidan Hoener 8 Fall Creek Falcons 11:00.5 5:56
83 1919 Chase Molden 8 Woodside Middle School 11:00.6 5:56
84 1441 Pratt Badve 7 Northside Middle School 11:02.0 5:56
85 1317 Vaughn Huber 8 Lowell Ms 11:03.0 5:57
86 1085 Connor Sarkovics 8 Fall Creek Falcons 11:04.3 5:58
87 2056 Griffin O'Neill 8 11:04.5 5:58
88 1446 Clayton Guthrie 7 Northside Middle School 11:04.8 5:58
89 1586 Michael Proffer 8 Seymour Middle School 11:04.9 5:58
90 1694 Chris Uribe 8 Tecumseh Junior High School 11:04.9 5:58
91 1235 Jared Craven 7 Jasper Middle School 11:04.9 5:58
92 1455 Zane Moravec 7 Northside Middle School 11:06.8 5:59
93 1935 Caleb Everson 8 Zionsville Middle School 11:06.9 5:59
94 1415 Max Milam 8 Noblesville West Ms Boys 11:07.3 5:59
95 1695 Jorge Vasquez 8 Tecumseh Junior High School 11:08.0 6:00
96 1111 Kyle Ponsler 8 Golden Hawks Running Club 11:08.2 6:00
97 1167 Nolan Satterfield 8 Hamilton Southeastern Junior H 11:08.3 6:00
98 1120 Devin Evanoff 7 Greenfield-Central Junior High 11:08.8 6:00
99 1587 Casey Regruth 8 Seymour Middle School 11:09.1 6:00
100 1309 Jae Blank 8 Lowell Ms 11:09.7 6:01
101 1744 Connor Heagy 8 Trojan Xc17 11:09.7 6:01
102 1732 Everett Carlisle 7 Trojan Xc17 11:10.4 6:01
103 1748 Charlie Leedke 7 Trojan Xc17 11:10.5 6:01
104 1426 Quinton Swift 6 Noblesville West Ms Boys 11:11.2 6:01
105 1450 William Kiel 8 Northside Middle School 11:11.4 6:01
106 1185 Layne Epple 7 Helados 11:11.4 6:01
107 2016 Dirin Birhiray 8 Cougar Xc 11:11.8 6:02
108 1591 Ethan Jenkins 8 Shelbyville Middle School 11:11.8 6:02
109 1076 Caleb Lindsay 8 Fall Creek Falcons 11:12.6 6:02
110 1393 Teddy Quinnell 8 Noblesville East Middle School 11:13.3 6:02
111 1100 Grant Betner 7 Golden Hawks Running Club 11:13.8 6:03
112 2054 Cannon Mills 7 11:14.4 6:03
113 1321 Jack McCauley 6 Lowell Ms 11:14.8 6:03
114 1287 Edward Robison 7 Lakeview Middle School 11:15.0 6:03
115 1871 Jack Woodard 8 Westfield Ms Boys Xc 11:15.0 6:03
116 1460 Jacob Strietelmeier 7 Northside Middle School 11:15.2 6:03
117 1954 William Nebesio 8 Zionsville Middle School 11:16.4 6:04
118 1676 Jude Minich 8 Summit Middle School 11:16.9 6:04
119 1330 Josh Miller 8 Maple Creek Middle School 11:17.1 6:04
120 1316 Ethan Hernandez 7 Lowell Ms 11:17.9 6:05
121 1068 Joseph Augustine 7 Fall Creek Falcons 11:18.0 6:05
122 1189 Leo Schneider 8 Helados 11:18.1 6:05
123 1329 Nate Miller 8 Maple Creek Middle School 11:18.2 6:05
124 1222 Ike Hults 8 Honey Creek 11:18.7 6:05
125 1736 Noah Ebbert 8 Trojan Xc17 11:19.0 6:06
126 1331 Jackson Million 8 Maple Creek Middle School 11:19.1 6:06
127 1738 Charlie Ernst 8 Trojan Xc17 11:19.9 6:06
128 1860 Carson Goodman 7 Westfield Ms Boys Xc 11:20.0 6:06
129 1590 Michael Fox 8 Shelbyville Middle School 11:20.4 6:06
130 1750 Alex Pellegrino 8 Trojan Xc17 11:20.6 6:06
131 1087 Gavin Vessels 6 Fall Creek Falcons 11:20.9 6:07
132 1906 Logan Nicoson 8 Woodrow Wilson Middle School 11:21.4 6:07
133 1151 Colin Brier 7 Hamilton Southeastern Junior H 11:21.7 6:07
134 1685 Leo Crampton 8 Tecumseh Junior High School 11:21.9 6:07
135 1292 John Hawks 7 Lebanon 11:22.1 6:07
136 1187 Amit Manchella 8 Helados 11:22.3 6:07
137 1097 Nate Albin 8 Golden Hawks Running Club 11:22.3 6:07
138 1576 Jude Bane 7 Seymour Middle School 11:22.4 6:07
139 1101 Alec Foster 8 Golden Hawks Running Club 11:22.9 6:08
140 1972 Logan Brewer 8 Zionsville Middle School West 11:23.2 6:08
141 1854 Trey Dorton 8 Westfield Ms Boys Xc 11:23.3 6:08
142 1168 Gavin Wright 7 Hamilton Southeastern Junior H 11:23.4 6:08
143 1088 Matt Walters 8 Fall Creek Falcons 11:23.5 6:08
144 1196 Samuel Fletcher 7 Highlander Running Club 11:23.6 6:08
145 1746 Ethan Hines 7 Trojan Xc17 11:24.3 6:08
146 1953 Duncan Michie 8 Zionsville Middle School 11:24.5 6:08
147 2020 Liam Coy 8 Fall Creek Falcons 11:24.6 6:09
148 1082 Cade Ogan 8 Fall Creek Falcons 11:24.9 6:09
149 1448 Kellen Hottell 7 Northside Middle School 11:25.8 6:09
150 1872 Aidan Wright 8 Westfield Ms Boys Xc 11:26.0 6:09
151 1286 Levi Perry 7 Lakeview Middle School 11:27.1 6:10
152 988 Alex Brown 8 Cougar Xc 11:27.3 6:10
153 1155 Isaac Calisto 8 Hamilton Southeastern Junior H 11:27.4 6:10
154 1158 Jack Gerstner 8 Hamilton Southeastern Junior H 11:27.5 6:10
155 1739 Jimmy Garnes 8 Trojan Xc17 11:28.2 6:10
156 1024 Hayden Isaacs 8 Doe Creek Middle School 11:28.7 6:11
157 1084 Drew Pollak 8 Fall Creek Falcons 11:28.9 6:11
158 1313 Tyler Gorman 8 Lowell Ms 11:29.8 6:11
159 1969 Andrew Weaver 8 Zionsville Middle School 11:29.9 6:11
160 1105 Clay Martin 8 Golden Hawks Running Club 11:30.4 6:12
161 1445 Max Freeman 8 Northside Middle School 11:30.5 6:12
162 1238 Will Gubbins 7 Jasper Middle School 11:30.9 6:12
163 1193 Egan Williams 6 Helados 11:30.9 6:12
164 899 Landon Herbert 7 Angola 11:31.1 6:12
165 1509 Caleb Frakes 8 Phms 11:33.1 6:13
166 1848 Evan Besinger 8 Westfield Ms Boys Xc 11:33.3 6:13
167 1124 Wyatt Jaeck 7 Greenfield-Central Junior High 11:33.6 6:13
168 1154 Eliot Burgett 6 Hamilton Southeastern Junior H 11:34.6 6:14
169 1866 Garrett Mowry 8 Westfield Ms Boys Xc 11:35.3 6:14
170 1025 Connor Lapenta 7 Doe Creek Middle School 11:35.4 6:14
171 1246 Jaryn Weinel 7 Jasper Middle School 11:35.6 6:14
172 1674 Aiden Houser 8 Summit Middle School 11:35.6 6:14
173 1290 Baron Clevenger 7 Lebanon 11:37.4 6:15
174 1452 Ethan Lax 8 Northside Middle School 11:37.6 6:16
175 1285 David Howard 8 Lakeview Middle School 11:37.7 6:16
176 1692 Luis Ojeda 8 Tecumseh Junior High School 11:38.0 6:16
177 1502 Nick Bronnenberg 7 Phms 11:38.4 6:16
178 1194 Maxwell Ye 7 Helados 11:38.5 6:16
179 4208 Zach Struve 7 11:38.7 6:16
180 1013 Camden Wien 8 Cougar Xc 11:39.2 6:16
181 1968 Jack Weaver 8 Zionsville Middle School 11:39.3 6:16
182 1857 Owen Ferreri 6 Westfield Ms Boys Xc 11:39.7 6:17
183 1691 Jamie Miranda 8 Tecumseh Junior High School 11:40.1 6:17
184 991 Reece Colvin 8 Cougar Xc 11:40.5 6:17
185 1580 Dylan Danson 7 Seymour Middle School 11:41.1 6:17
186 1486 Bryce Maxwell 8 Otter Creek 11:41.4 6:18
187 1967 Fenton Walpole 8 Zionsville Middle School 11:42.7 6:18
188 992 Ben Durnil 8 Cougar Xc 11:43.3 6:19
189 1102 Noah Haines 8 Golden Hawks Running Club 11:43.9 6:19
190 1578 Will Cottrill 8 Seymour Middle School 11:44.2 6:19
191 1679 Jeremiah Zehr 8 Summit Middle School 11:45.2 6:20
192 1673 Ethan Baitz 8 Summit Middle School 11:45.2 6:20
193 1207 Max Thomas 8 Highlander Running Club 11:45.4 6:20
194 1411 Gabe Lingenfelter 8 Noblesville West Ms Boys 11:45.9 6:20
195 1164 Jack Neff 7 Hamilton Southeastern Junior H 11:46.8 6:20
196 1159 Max Kittleson 8 Hamilton Southeastern Junior H 11:46.9 6:21
197 1113 Tyler Schiesser 7 Golden Hawks Running Club 11:47.5 6:21
198 1307 Jackson Bakker 8 Lowell Ms 11:47.7 6:21
199 1914 Anthony Gery 7 Woodside Middle School 11:47.9 6:21
200 2021 Bentley Dombrow 8 Golden Hawks Running Club 11:48.0 6:21
201 1206 Zackery Sims 8 Highlander Running Club 11:48.5 6:21
202 1690 Luis Martinez 8 Tecumseh Junior High School 11:49.1 6:22
203 1592 Elijah Von Werder 7 Shelbyville Middle School 11:49.4 6:22
204 1029 Evan Sleeth 8 Doe Creek Middle School 11:51.0 6:23
205 1585 Carter Murphy 7 Seymour Middle School 11:51.9 6:23
206 1026 Cailin Shanahan 8 Doe Creek Middle School 11:51.9 6:23
207 1453 Wil Littrell 8 Northside Middle School 11:51.9 6:23
208 1974 Charles Fisher 7 Zionsville Middle School West 11:52.6 6:24
209 1325 Jimmy Snow 6 Lowell Ms 11:52.8 6:24
210 1242 Alex Ramirez 8 Jasper Middle School 11:53.0 6:24
211 1989 Abram Weber 8 Zionsville Middle School West 11:53.2 6:24
212 1108 Truman Mohr 8 Golden Hawks Running Club 11:53.5 6:24
213 1332 Brendan Mullett 8 Maple Creek Middle School 11:54.0 6:24
214 886 Jason Fu 8 Zionsville Middle School West 11:54.5 6:25
215 1915 Joey Hammes 7 Woodside Middle School 11:55.2 6:25
216 1687 Jesus Jacobo 8 Tecumseh Junior High School 11:55.6 6:25
217 1268 Eric Tinsely 8 Kahler Middle School 11:56.3 6:26
218 1479 Matthew Chaney 7 Otter Creek 11:56.6 6:26
219 1028 Ethan Sleeth 8 Doe Creek Middle School 11:56.6 6:26
220 1462 Zachary Wager 8 Northside Middle School 11:56.8 6:26
221 962 Gabe Land 7 Castle Cc Club 11:57.1 6:26
222 1693 Henry Salazar 8 Tecumseh Junior High School 11:57.5 6:26
223 1160 Jacob Leon 8 Hamilton Southeastern Junior H 11:57.6 6:26
224 1291 Alex Emenhiser 7 Lebanon 11:58.6 6:27
225 1983 Sam Randle 7 Zionsville Middle School West 11:58.7 6:27
226 1197 Emerson Graf 6 Highlander Running Club 11:59.1 6:27
227 1582 Clay Greenawalt 8 Seymour Middle School 11:59.4 6:27
228 2035 Sean Donlan 8 Honey Creek 11:59.7 6:27
229 1677 Trevor Nadeau 8 Summit Middle School 12:00.4 6:28
230 1022 Nolan Cox 7 Doe Creek Middle School 12:00.7 6:28
231 1027 Riley Sharp 7 Doe Creek Middle School 12:00.9 6:28
232 2017 Zachary Campbell 7 Doe Creek Middle School 12:00.9 6:28
233 1339 Alex Powell 7 McCulloch Jr. High 12:01.1 6:28
234 1689 Evan Marion 7 Tecumseh Junior High School 12:01.3 6:28
235 1255 Austin Immig 8 Kahler Middle School 12:01.8 6:29
236 1458 William Russell 7 Northside Middle School 12:01.8 6:29
237 1920 Grayson Welch 7 Woodside Middle School 12:02.0 6:29
238 965 Deacon Sawyer 5 Castle Cc Club 12:02.8 6:29
239 1205 Jacob Shackleford 6 Highlander Running Club 12:02.9 6:29
240 1080 Jacob Mundell 8 Fall Creek Falcons 12:04.2 6:30
241 1973 Aiden Cope 6 Zionsville Middle School West 12:04.7 6:30
242 1162 Mitchell Morical 8 Hamilton Southeastern Junior H 12:04.7 6:30
243 1293 Kyler Strange 7 Lebanon 12:05.5 6:31
244 1916 Tyler Isenberger 6 Woodside Middle School 12:05.6 6:31
245 1447 Sam Hobbeheydar 7 Northside Middle School 12:06.1 6:31
246 1336 Caleb Hawkins 5 McCulloch Jr. High 12:06.1 6:31
247 1315 Nathan Hayden 7 Lowell Ms 12:06.3 6:31
248 1912 Garrett Wrightsman 8 Woodrow Wilson Middle School 12:06.5 6:31
249 1508 Kyle Drye 7 Phms 12:07.0 6:31
250 994 Jackson Elliott 7 Cougar Xc 12:07.5 6:32
251 1918 Thomas Kuras 8 Woodside Middle School 12:08.1 6:32
252 1924 Jackson Barker 8 Zionsville Middle School 12:08.5 6:32
253 1982 Thomas Price 8 Zionsville Middle School West 12:08.5 6:32
254 1284 Garrett Hall 7 Lakeview Middle School 12:09.3 6:33
255 1686 Jerry Donahue 8 Tecumseh Junior High School 12:10.7 6:33
256 1199 Diego Juarez 5 Highlander Running Club 12:10.7 6:33
257 1161 Evan McClary 7 Hamilton Southeastern Junior H 12:11.2 6:34
258 1480 Grant Fischer 8 Otter Creek 12:12.4 6:34
259 1289 Jose Velazquez 8 Lakeview Middle School 12:13.0 6:35
260 1263 Ethan Schassburger 8 Kahler Middle School 12:14.2 6:35
261 1517 Jordan Wenning 7 Phms 12:14.2 6:35
262 1075 Matthew Konrad 8 Fall Creek Falcons 12:14.5 6:35
263 1730 Thomas Biltimier 6 Trojan Xc17 12:15.5 6:36
264 1338 Mario Jimenez 7 McCulloch Jr. High 12:16.2 6:36
265 2088 Dawson Lemay 7 12:16.4 6:36
266 1245 Kyler Wehr 7 Jasper Middle School 12:17.3 6:37
267 1070 Nicholas Burris 7 Fall Creek Falcons 12:17.7 6:37
268 1511 Gabriel Holland 8 Phms 12:18.3 6:37
269 1247 Trey Wiseman 6 Jasper Middle School 12:18.4 6:37
270 1195 Ethan Edwards 6 Highlander Running Club 12:18.6 6:38
271 1288 Carlos Velazquez 7 Lakeview Middle School 12:19.1 6:38
272 1461 Isaac Terry 7 Northside Middle School 12:19.3 6:38
273 1911 Devin Vanvactor 8 Woodrow Wilson Middle School 12:19.9 6:38
274 1121 Morgan Flanagan 8 Greenfield-Central Junior High 12:20.8 6:39
275 2064 Sam Sublette 8 12:22.0 6:39
276 1071 Benjamin Butler 7 Fall Creek Falcons 12:22.8 6:40
277 1133 Elliot Thresh 7 Greenfield-Central Junior High 12:23.0 6:40
278 1512 Jason Lyst 7 Phms 12:23.9 6:40
279 1122 Ashton Gillam 7 Greenfield-Central Junior High 12:24.3 6:41
280 1201 Riley Mingus 6 Highlander Running Club 12:24.9 6:41
281 1956 Geoffrey Ostrander 8 Zionsville Middle School 12:25.4 6:41
282 1239 Harrison Hulsman 7 Jasper Middle School 12:26.3 6:42
283 1123 Bryce Hasty 7 Greenfield-Central Junior High 12:27.6 6:42
284 1198 Tyler Hess 6 Highlander Running Club 12:28.0 6:43
285 1678 Christian Scott 6 Summit Middle School 12:28.6 6:43
286 1257 Miles Moore 8 Kahler Middle School 12:28.9 6:43
287 1156 Oscar Calisto 6 Hamilton Southeastern Junior H 12:29.5 6:43
288 900 Gavin Hinkley 6 Angola 12:30.0 6:44
289 1069 Matthew Braz 8 Fall Creek Falcons 12:30.3 6:44
290 4205 Carter Howell 7 12:30.8 6:44
291 1952 Patrick Mettler 8 Zionsville Middle School 12:31.7 6:45
292 2086 Cullen Broda 7 12:31.8 6:45
293 1675 Ben Johnson 8 Summit Middle School 12:32.4 6:45
294 1119 Adam Bright 8 Greenfield-Central Junior High 12:32.9 6:45
295 1203 Leyton Proctor 5 Highlander Running Club 12:34.1 6:46
296 1134 Alex Thresh 7 Greenfield-Central Junior High 12:35.1 6:46
297 1237 Leo Eckman 6 Jasper Middle School 12:35.4 6:47
298 1523 Preston Bolser 7 Richmond 12:35.9 6:47
299 1244 Carter Stenftenagel 6 Jasper Middle School 12:36.0 6:47
300 1165 Owen O'Rourke 7 Hamilton Southeastern Junior H 12:40.2 6:49
301 1243 Gabe Schmitt 8 Jasper Middle School 12:43.3 6:51
302 1135 Lucas Tutrow 8 Greenfield-Central Junior High 12:43.4 6:51
303 1202 Noah Nifong 5 Highlander Running Club 12:43.7 6:51
304 1335 Morshawn Cotton 5 McCulloch Jr. High 12:45.9 6:52
305 1269 Nick Vanderveen 8 Kahler Middle School 12:49.7 6:54
306 1240 Logan Meservy 8 Jasper Middle School 12:51.5 6:55
307 1241 Chase Nord 8 Jasper Middle School 12:51.8 6:55
308 993 Jack Ehrgott 7 Cougar Xc 12:52.9 6:56
309 1506 Alex Coon 8 Phms 12:54.0 6:57
310 1233 Hugo Rydel-Johnston 7 Jackson Creek Middle School 12:54.6 6:57
311 1204 Drake Rushing 8 Highlander Running Club 12:58.7 6:59
312 1337 Michael Herrington 5 McCulloch Jr. High 12:59.4 7:00
313 1581 Aj Engel 8 Seymour Middle School 13:04.3 7:02
314 1259 Jackson Novak 8 Kahler Middle School 13:08.6 7:04
315 1340 Conner Smith 7 McCulloch Jr. High 13:09.6 7:05
316 1283 Bryce Duncan 7 Lakeview Middle School 13:15.9 7:08
317 1908 Michael Roberts 6 Woodrow Wilson Middle School 13:33.9 7:18
318 1341 Rylan Smithley 6 McCulloch Jr. High 13:42.8 7:23