Page 1
2002 MORA VASALOPPET 58km
Place Div/Tot Name Age Sex City St Time Pace
===== ======== ======================= === === ============== == ========= =====
1 1/11 CHAD T GIESE 26 M SUBARU FT MN 1:46:19.4 2:22
2 1/22 MARC GILBERTSON 33 M HYDE PARK VT 1:46:21.5 2:22
3 2/22 NATHAN SCHULTZ 31 M SUBARU FT CO 1:46:23.4 2:22
4 1/18 CORY S WUBBELS 23 M MARQUETTE MI 1:46:23.4 2:22
5 2/18 DAVE STEWART 23 M SUBARU FT VT 1:46:25.6 2:22
6 3/22 SCOTT B LOOMIS 30 M SUBARU FT UT 1:46:27.9 2:22
7 2/11 WOLF WALLENDORF 27 M SUBARU FT CO 1:46:42.1 2:23
8 3/11 SCOTT MCART 25 M ANCHORAGE AK 1:47:17.1 2:24
9 3/18 JASON LEMIEUX 23 M SUBARU FT CO 1:47:42.3 2:24
10 4/18 MATT WEIER 22 M MARQUETTE MI 1:48:39.5 2:25
11 5/18 OWEN W HANLEY 24 M MINNEAPOLIS MN 1:49:05.3 2:26
12 4/22 JOHN W BAUER 33 M DULUTH MN 1:49:10.0 2:26
13 6/18 ERIC MEYER 24 M SUBARU FT CO 1:49:25.2 2:26
14 7/18 MATTHEW E LIEBSCH 19 M MAPLE GROVE MN 1:54:56.2 2:34
15 4/11 ERIK E STANGE 29 M SALT LAKE CITY UT 1:55:13.5 2:34
16 1/45 THOMAS R KRENZ 41 M OSCEOLA WI 1:57:43.3 2:37
17 1/27 PETER A HANSON 37 M MINNEAPOLIS MN 1:57:45.4 2:38
18 1/8 NINA KEMPPEL 32 F SUBARU FT AK 2:00:31.0 2:41
19 2/8 BROOKE BAUGHMAN 30 F KETCHUM ID 2:00:31.5 2:41
20 5/22 BRENT WESOLEK 31 M STOUGHTON WI 2:00:34.4 2:41
21 8/18 NIKOLAI N ANIKIN 22 M DULUTH MN 2:02:11.1 2:43
22 9/18 MATT D ARO 23 M SUPERIOR WI 2:04:25.1 2:46
23 1/6 KATERINA HANUSOVA 25 F SUBARU FT CA 2:04:27.5 2:46
24 5/11 ANDY J WUBBELS 25 M ST CLOUD MN 2:04:35.1 2:47
25 10/18 IAN R HUNTER 22 M ST PAUL MN 2:04:41.8 2:47
26 2/45 ANTHONY R CARTER 44 M COLERAINE MN 2:05:20.5 2:48
27 1/34 JACK E BAKER 45 M GRANITE FALLS MN 2:05:55.0 2:48
28 1/28 GENE MARSOLEK 51 M DULUTH MN 2:05:56.7 2:48
29 1/4 LYNNE CECIL-JOHNSON 41 F BLOOMINGTON MN 2:06:01.8 2:49
30 3/45 JAMES M SCHULTZ 40 M ST PAUL MN 2:06:05.5 2:49
31 2/27 ERIK D MINGE 35 M MINNEAPOLIS MN 2:06:13.3 2:49
32 2/4 JAN L GUENTHER 43 F MOUND MN 2:06:27.6 2:49
33 6/11 ANTHONY C LUSHANKO 27 M SCANDIA MN 2:07:00.4 2:50
34 3/27 JOHN A PEDERSEN 38 M EAU CLAIR WI 2:08:50.1 2:52
35 3/8 DIANE TREMBLAY 33 F HAYWARD WI 2:09:00.0 2:52
36 6/22 MATTHEW W LAUE 33 M MAPLE PLAIN MN 2:10:07.3 2:54
37 4/27 PAUL SCHOENING 37 M GOLDEN VALLEY MN 2:10:27.2 2:54
38 4/8 LORIE WESOLEK 30 F STOUGHTON WI 2:10:28.7 2:54
39 1/4 SONJA K BOSTROM 22 F ST PAUL MN 2:10:29.2 2:54
40 5/8 VICTORIA N ASMUS 34 F PLYMOUTH WI 2:10:31.9 2:55
41 2/6 MARIA WIK 26 F BOULDER CO 2:10:35.2 2:55
42 4/45 MICHAEL MILLER 42 M ELK RIVER MN 2:10:42.2 2:55
43 2/34 SAM R DEWEESE 46 M WACONIA MN 2:10:46.1 2:55
44 3/4 DIANE M HOLLIDAY-WELSH 43 F DULUTH MN 2:10:48.7 2:55
45 5/45 EDWARD J LUDWIG 42 M LACROSSE WI 2:11:57.4 2:56
46 1/13 PHILIP R ROGOSHESKE 58 M ST CLOUD MN 2:12:06.4 2:57
47 6/45 TOM W EGGER 44 M EDINA MN 2:12:08.6 2:57
48 1/6 JOANN HANOWSKI 46 F DULUTH MN 2:12:28.3 2:57
49 11/18 DAVID S ANDERSON 18 M MAPLE GROVE MN 2:13:09.4 2:58
50 2/28 ROBERT C SKOW 54 M ST CLOUD MN 2:13:29.3 2:58
51 3/34 KEVIN J WELSH 47 M DULUTH MN 2:14:11.7 2:59
52 7/45 LOREN M JACOT 43 M OAKDALE MN 2:14:12.3 2:59
53 7/22 CHRISTOPHER K HANSON 31 M NISSWA MN 2:14:14.0 2:59
54 8/45 GREG R WILLIAMS 41 M CLOQUET MN 2:14:15.4 3:00
55 9/45 CHRIS M HALVERSON 40 M MADISON WI 2:14:16.3 3:00
56 10/45 MARK S RATHBUN 43 M BIG LAKE MN 2:14:20.9 3:00
57 3/28 DAN BERNTSON 50 M EDINA MN 2:14:36.1 3:00
58 7/11 SCOTT M RALSTON 29 M FARMINGTON MN 2:14:50.6 3:00
59 5/27 JIM VOS 37 M DULUTH MN 2:14:56.9 3:00
60 2/4 SARA S RUSSELL 23 F STILLWATER MN 2:14:58.3 3:00
61 4/34 CHUCK BARDEN 46 M WACONIA MN 2:15:13.1 3:01
62 11/45 George Stickler 43 M Shorwood MN 2:15:15.6 3:01
63 8/22 BOHDAN STEPCHUK 33 M HUDSON WI 2:15:40.7 3:01
64 6/27 JON D FAUST 36 M PLYMOUTH MN 2:17:59.0 3:04
65 9/22 BOB MCKENZIE 31 M MAPLE GROVE MN 2:18:09.6 3:05
66 12/45 MATT S HARRISON 41 M DULUTH MN 2:18:10.6 3:05
67 7/27 JAY JORGENSON 37 M NEVIS MN 2:18:27.0 3:05
68 13/45 MIKE IVEY 44 M MADISON WI 2:18:29.5 3:05
69 5/34 BILL LAFERRIERE 45 M ST. CLOUD MN 2:18:30.2 3:05
70 6/34 BRUCE H MANSKE 46 M BEMIDJI MN 2:18:45.0 3:05
71 8/11 CHRISTOPHER J BROWN 28 M ALEXANDRIA MN 2:19:35.3 3:07
72 12/18 CLAYTON J KEIM 19 M SAUK RAPIDS MN 2:20:22.3 3:08
73 14/45 RICHARD R CHIN 43 M ST PAUL MN 2:21:16.0 3:09
74 8/27 FLETCHER A KOOS 37 M DULUTH MN 2:21:42.9 3:09
75 9/27 TODD A JORGENSON 38 M BLOOMINGTON MN 2:21:47.4 3:10
76 10/22 GREGORY T OLSON 33 M LAKELAND MN 2:22:07.2 3:10
77 4/28 GARY ELLING 50 M MAPLE PLAIN MN 2:22:28.8 3:10
78 3/4 SARAH E HUNTER 22 F ST PAUL MN 2:22:37.2 3:11
79 11/22 ERIC H HEDMAN 33 M ST PAUL MN 2:23:22.1 3:12
80 1/1 KATI CAMPBELL 56 F LONG LAKE MN 2:23:56.3 3:12
81 7/34 JIM L SMITH 47 M FOREST LAKE MN 2:23:58.5 3:12
82 Jeanne Fleck 37 F Proctor MN 2:24:16.2 3:13
83 15/45 JOHN F WITZMANN 40 M MAPLEWOOD MN 2:24:29.7 3:13
84 5/28 TIM BRAY 54 M MAHTOMEDI MN 2:24:55.3 3:14
85 12/22 PAUL TORNIAINEN 33 M PLYMOUTH MN 2:25:00.2 3:14
86 2/13 LEONARD L COEQUYT 59 M HOPKINS MN 2:25:03.2 3:14
87 1/9 LARRY MYERS 62 M PLYMOUTH MN 2:25:05.8 3:14
88 16/45 ART H GORR 44 M BUFFALO MN 2:25:44.9 3:15
89 13/22 GREGORY J BAGNATO 32 M STILLWATER MN 2:26:03.2 3:15
90 8/34 MICHAEL P WEISS 46 M EAU CLAIRE WI 2:26:04.7 3:15
91 2/6 MELINDA D SILBERNICK 47 F MAPLE GROVE MN 2:26:13.6 3:15
92 6/28 RICK E WHEELER 51 M RIVER FALLS WI 2:27:13.9 3:17
93 17/45 MICHAEL C COCKREM 43 M MADISON WI 2:27:40.8 3:17
94 13/18 DAN RISCH-BOODY 18 M MINNEAPOLIS MN 2:28:30.4 3:19
95 9/34 JOHN L RITER 49 M ROSEVILLE MN 2:28:33.7 3:19
96 14/22 MARCUS NASH 31 M SUBARU FT CA 2:28:36.3 3:19
97 7/28 MICHAEL COLAIZY 52 M OSCEOLA WI 2:28:44.5 3:19
98 10/27 TODD M NESVOLD 36 M FOREST LAKE MN 2:28:55.3 3:19
99 10/34 DAVID J MELCHER 46 M RICHFIELD MN 2:29:03.7 3:19
100 11/27 TIMOTHY M FRANZ 37 M ST PAUL MN 2:29:12.4 3:19
101 18/45 STEVE M MILLS 43 M RICHFIELD MN 2:29:18.1 3:20
102 14/18 MICHAEL A KOSOWSKI 18 M MINNEAPOLIS MN 2:30:39.6 3:21
103 1/3 JIM BALLENDINE 65 M WINNIPEG MA 2:31:16.6 3:22
104 19/45 MICHAEL T ORR 41 M APPLETON WI 2:31:46.2 3:23
105 12/27 ERIC S VIKEN 35 M DULUTH MN 2:32:16.1 3:24
106 13/27 TODD J WHITE 35 M ROSEVILLE MN 2:32:19.3 3:24
107 11/34 LEONARD KLUN 48 M MAPLE PLAIN MN 2:32:20.3 3:24
108 3/6 DEIGHEN BLAKELY 27 F MINNEAPOLIS MN 2:32:31.2 3:24
109 14/27 CRAIG H HOKANSON 36 M SPOONER WI 2:32:44.6 3:24
110 20/45 MARK W TRUMPER 40 M STILLWATER MN 2:33:04.0 3:25
111 8/28 JEFF PATTERSON 54 M MINNEAPOLIS MN 2:33:07.0 3:25
112 9/28 WAYNE R WILMOT 51 M DULUTH MN 2:33:08.4 3:25
113 4/4 MARGIE TILMAN 23 F ST. PAUL MN 2:33:22.7 3:25
114 12/34 NEIL SOLTIS 49 M OSCEOLA WI 2:33:25.5 3:25
115 15/22 JOHN D HOCH 31 M MINNEAPOLIS MN 2:33:33.8 3:25
116 4/6 BECCA J HEATH 25 F MINNEAPOLIS MN 2:33:49.8 3:26
117 9/11 BEN OTTO 28 M MINNETONKA MN 2:34:11.8 3:26
118 15/27 ALLEN G OVERTURF 35 M MAPLE PLAIN MN 2:34:45.2 3:27
119 21/45 MARK J MILLER 40 M CHAMPLIN MN 2:35:08.8 3:27
120 3/6 KAREN LADIG 47 F BEMIDJI MN 2:35:19.0 3:28
121 3/13 ROGER DE GROOT 58 M WATERLOO IA 2:35:20.5 3:28
122 10/28 DAVID B DUXBURY 51 M AMERY WI 2:35:30.6 3:28
123 13/34 JAMES R JOHNSON 48 M SHOREWOOD MN 2:36:01.9 3:29
124 22/45 SCOTT M JOHNSON 40 M PARK RAPIDS MN 2:36:18.1 3:29
125 14/34 WARD J BUDWEG 45 M DECORAH IA 2:36:36.4 3:29
126 16/27 MARK E SCOFIELD 37 M CRYSTAL MN 2:37:26.4 3:30
127 16/22 THOMAS V MALONEY 32 M DULUTH MN 2:37:53.9 3:31
128 10/11 NICHOLAS L SANSOME 27 M HASTINGS MN 2:37:58.1 3:31
129 4/13 PAUL E BAUER 58 M HILL CITY MN 2:38:00.5 3:31
130 15/34 MATTHEW A KRAMAR 49 M SANDSTONE MN 2:38:06.0 3:31
131 11/28 PETER E MAEDER 50 M ST PAUL MN 2:39:05.2 3:33
132 12/28 DELLIN R BAKKUM 53 M SPOONER WI 2:39:26.5 3:33
133 23/45 LOUIS V MARCHAND 40 M EDEN PRAIRIE MN 2:39:57.4 3:34
134 24/45 D MARK NYSTROM 42 M APPLE VALLEY MN 2:40:25.5 3:34
135 16/34 BEN M CROFT 49 M AURORA MN 2:41:02.8 3:35
136 25/45 ERIC W KOCH 41 M MERRILL WI 2:41:04.4 3:35
137 13/28 DOUGLAS L SCHUMACHER 53 M FALCON HEIGHTS MN 2:41:06.7 3:35
138 4/6 BETH A GUCK 46 F ANDOVER MN 2:41:25.0 3:36
139 26/45 BRAD M MILLER 40 M ROCHESTER MN 2:42:16.9 3:37
140 5/13 TOM F MEYER 58 M HUDSON WI 2:42:19.7 3:37
141 6/8 KATHERINE E HOENE 33 F DANBURY WI 2:42:21.0 3:37
142 17/34 DAVID FEIVOR 48 M SHAWANO WI 2:42:31.7 3:37
143 18/34 LYNN D STEGEMAN 45 M MORA MN 2:43:29.1 3:38
144 27/45 CHARLES J DORLAND 41 M PLYMOUTH MN 2:43:32.7 3:39
145 6/13 DOUG J BERG 59 M EXCELSIOR MN 2:43:37.1 3:39
146 5/6 KIMBERLY MYERS 29 F PLYMOUTH MN 2:44:01.7 3:39
147 19/34 JOEL J YUNEK 48 M MASON CITY IA 2:44:08.4 3:39
148 20/34 ROBERT J POLKING 49 M MASON CITY IA 2:44:08.4 3:39
149 21/34 RICHARD F PEBLER 47 M RICE LAKE WI 2:44:18.8 3:40
150 17/22 LARRY DEAL 33 M ST. PAUL MN 2:44:28.9 3:40
151 1/2 ALYSON M CHAPMAN 39 F APPLETON WI 2:44:57.7 3:40
152 22/34 PAUL O DOMHOLT 48 M EDINA MN 2:45:24.0 3:41
153 15/18 BRIAN MEYER 22 M BLOOMINGTON MN 2:45:39.9 3:41
154 2/9 MELVIN E DALE 62 M PLYMOUTH MN 2:45:54.1 3:42
155 17/27 KEN GRIESHABER 38 M MINNEAPOLIS MN 2:46:23.6 3:42
156 1/4 MARY LOU LOWRIE 51 F WEST NEWBURY MA 2:47:05.7 3:43
157 14/28 CHARLES E POSSIN 54 M MADISON WI 2:47:06.6 3:43
158 18/27 JEFF S OLSON 38 M PLYMOUTH MN 2:47:24.1 3:44
159 19/27 BRUCE K TIMMERMAN 38 M DUBUQUE IA 2:47:31.0 3:44
160 16/18 KARL R MENK 21 M HINCKLEY MN 2:47:35.1 3:44
161 3/9 STEVE R SWANSON 64 M SALT LAKE CITY UT 2:47:37.2 3:44
162 20/27 THOMAS L PETERSON 38 M MAPLEWOOD MN 2:48:08.0 3:45
163 23/34 LARRY A SCHONHARDT 45 M FRIDLEY MN 2:49:23.2 3:46
164 15/28 DAN KIMMEL 50 M BURNSVILLE MN 2:49:45.0 3:47
165 1/2 AUDRAE R COURY 60 F ST PAUL MN 2:49:45.1 3:47
166 4/9 DARBY M NELSON 61 M CHAMPLIN MN 2:49:51.7 3:47
167 2/3 DWIGHT S BEAVERS 65 M MASON CITY IA 2:50:07.4 3:47
168 7/13 GARY M HEGENES 56 M ORONO MN 2:50:13.8 3:47
169 21/27 KEVIN MCALEESE 37 M MADISON WI 2:50:30.5 3:48
170 24/34 RANDY R HOCHSTEIN 48 M PLYMOUTH MN 2:51:21.2 3:49
171 22/27 MARK ROSEN 38 M PLYMOUTH MN 2:51:41.5 3:49
172 16/28 STEVE A FULLER 52 M GRAND RAPIDS MN 2:51:56.1 3:50
173 25/34 STEVEN C MC LOON 49 M ROSEVILLE MN 2:52:21.0 3:50
174 26/34 BILL FALARDEAU 47 M ST PAUL MN 2:52:59.8 3:51
175 23/27 RANDY L BAUMGARTEN 39 M BECKER MN 2:53:20.3 3:52
176 24/27 ERIC CHANDLER 35 M DULUTH MN 2:54:43.5 3:53
177 28/45 JOSEPH D MULLER 44 M GRAND RAPIDS MN 2:54:44.5 3:53
178 2/4 LISA K WHEELER 51 F RIVER FALLS WI 2:54:50.8 3:54
179 27/34 BRAD E MLYNAR 45 M EDEN PRAIRIE MN 2:55:21.6 3:54
180 8/13 LADD CONRAD 58 M CHANHASSEN MN 2:56:38.6 3:56
181 5/6 DEBBY E BOCNUK 46 F VIRGINIA MN 2:56:53.0 3:56
182 17/28 STEVEN R PEARSON 50 M DANBURY WI 2:56:58.5 3:56
183 29/45 JAMES SOUTHWICK 40 M ST. PAUL MN 2:57:03.2 3:57
184 28/34 JOHN LINDBLOM, III 49 M MORA MN 2:57:42.5 3:57
185 30/45 GARY L SCHRAM 42 M HAMMOND WI 2:57:44.7 3:57
186 31/45 MICHAEL SKUREK 41 M WISCONSIN RAPI WI 2:57:47.4 3:58
187 29/34 DAVID M BYRNE 45 M MINNEAPOLIS MN 2:58:10.7 3:58
188 18/28 DENNIS L RASMUSSEN 54 M MANKATO MN 2:58:48.8 3:59
189 32/45 JEFFREY C LARSEN 43 M MADISON WI 2:58:53.2 3:59
190 5/9 DAVID J CHIZEK 63 M EXCELSIOR MN 2:58:53.4 3:59
191 33/45 KEVIN A SCHILLING 42 M HOLMEN WI 2:58:59.0 3:59
192 25/27 CHARLES JULSON 38 M BLOOMINGTON MN 2:59:56.5 4:00
193 19/28 RALPH S BOVARD 50 M ST PAUL MN 3:00:01.5 4:01
194 34/45 STEVE R HAGEDORN 44 M DULUTH MN 3:00:20.9 4:01
195 26/27 JOSEPH KRAUSE 37 M MINNEAPOLIS MN 3:01:46.9 4:03
196 35/45 PHILIP NELSON 44 M GREEN BAY WI 3:03:13.8 4:05
197 18/22 CRAIG BRAND 31 M NEVIS MN 3:03:22.4 4:05
198 36/45 STEVEN B OTTO 43 M FERGUS FALLS MN 3:05:14.3 4:07
199 6/6 CYNTHIA D FRITSCH 25 F MINNEAPOLIS MN 3:08:50.8 4:12
200 37/45 BRYAN ANDERSON 44 M CABLE WI 3:08:51.7 4:12
201 38/45 JOHN M HARLANDER 43 M ST CLOUD MN 3:08:53.5 4:12
202 11/11 JOE M FRITSCH 27 M MINNEAPOLIS MN 3:08:53.6 4:12
203 9/13 THOMAS J DUNAWAY 55 M NEW HOPE MN 3:09:47.1 4:14
204 6/9 ROGER LANDERS 60 M NISSWA MN 3:09:49.2 4:14
205 20/28 TODD H ROSWOLD 52 M EVELETH MN 3:11:00.8 4:15
206 21/28 JERRY S EDWARDS 54 M EDINA MN 3:11:04.6 4:15
207 27/27 GARY W LINDBERG 38 M PLYMOUTH MN 3:11:55.2 4:16
208 39/45 ED NEATON 44 M MAHTOMEDI MN 3:12:36.6 4:17
209 22/28 ROBERT MCCLOUGHAN 50 M PLYMOUTH MN 3:13:37.7 4:19
210 23/28 PETER R EDL 51 M ROCHESTER MN 3:14:59.5 4:20
211 10/13 JEFF FOLTZ 58 M RANGELEY ME 3:15:42.7 4:21
212 30/34 DAVID ROGERS 48 M ELK RIVER MN 3:16:03.8 4:22
213 7/9 CHARLES L KEYES 61 M FOREST LAKE MN 3:16:55.4 4:23
214 24/28 J BARRY ELIASON 51 M NEW BRIGHTON MN 3:17:28.1 4:24
215 17/18 JONATHAN M REGENOLD 20 M MINNETONKA MN 3:18:21.1 4:25
216 25/28 NEAL R LUNDEEN 51 M FREDERIC WI 3:19:37.9 4:27
217 18/18 DANIEL BOHNHORST 18 M MADISON WI 3:21:50.7 4:30
218 11/13 HERB H BYUN 58 M LINO LAKES MN 3:21:53.7 4:30
219 2/2 REET KANG 39 F ST LOUIS PARK MN 3:23:33.5 4:32
220 1/1 ROY M CARLSTED 79 M ST PAUL MN 3:23:34.1 4:32
221 40/45 JIM R RINGDAL 44 M BLAINE MN 3:24:46.1 4:34
222 7/8 PHOEBE L MIRON 31 F SUPERIOR WI 3:25:04.5 4:34
223 41/45 ROBERT WITTMERS 44 M MINNETONKA MN 3:26:06.7 4:35
224 31/34 JEFFREY J JOHNSON 45 M ANDOVER MN 3:26:41.3 4:36
225 42/45 MICHAEL SWEET 44 M SAINT PAUL MN 3:26:42.9 4:36
226 26/28 GUS VIRKUS 53 M ST LOUIS PARK MN 3:28:51.8 4:39
227 27/28 DONALD W OLSON 52 M MORA MN 3:29:36.2 4:40
228 8/8 JUSTINE CAMPBELL 32 F MARINE ON ST C MN 3:30:10.2 4:41
229 19/22 KEVIN J VIKEN 33 M ST PAUL MN 3:30:52.7 4:42
230 43/45 MARK C BERENS 44 M OAKDALE MN 3:32:40.9 4:44
231 20/22 CHARLES D GUSTUS 32 M BLOOMINGTON MN 3:33:28.0 4:45
232 21/22 DAN STRITTMATER 32 M SAVAGE MN 3:34:38.5 4:47
233 4/4 DIANE L VORNBROCK 40 F EDINA MN 3:35:22.5 4:48
234 32/34 MICHAEL B BOWLER 47 M WINONA MN 3:36:06.4 4:49
235 3/3 ALLAN D DUBOIS 69 M COTTAGE GROVE MN 3:37:14.4 4:50
236 44/45 RAY P JOHNSTON 44 M LAKE ELMO MN 3:37:33.4 4:51
237 45/45 JOHN W TAYLOR 41 M MINNEAPOLIS MN 3:38:49.2 4:52
238 22/22 JEREMY BAUER 32 M APPLE VALLEY MN 3:39:49.0 4:54
239 12/13 RICHARD W NYSSE 56 M FALCON HEIGHTS MN 3:40:53.2 4:55
240 6/6 JULIE FEIVOR 47 F SHAWANO WI 3:45:13.4 5:01
241 28/28 JOHN OPHAUG 52 M NORTHFIELD MN 3:47:16.4 5:04
242 13/13 ERIK LINDQUIST 57 M MINNEAPOLIS MN 3:53:44.9 5:12
243 3/4 MARY J OLSON 52 F MORA MN 3:59:23.0 5:20
244 4/4 MARVA J SAHS 53 F SPOONER WI 4:01:32.5 5:23
245 8/9 BUD WILLIAMS 60 M WHEATON IL 4:03:04.4 5:25
246 9/9 DAVID JOHNSON 62 M EDINA MN 4:08:43.4 5:32
247 33/34 ARNE L STEFFERUD 49 M MAPLEWOOD MN 4:12:39.4 5:37
248 2/2 KARIN J GROSSMAN 61 F FARMINGTON MN 4:35:18.1 6:08
249 34/34 KURT GILBERT 46 M BLOOMINGTON MN 5:56:45.0 7:56
results by ChampionChip Minnesota