Post results for free!

Create a contributor account.

GetMeRegistered.com

Old Hickory Lake Triathlon

Age Groups/Teams Results

June 23, 2012 in Hendersonville , TN

event email:

Question About Results?

Events
Results By
Team Magic logo
Age Groups/Teams Results - Results 
                                                 Sumner County YMCA
                                             Old Hickory Lake Triathlon
                                                     6/23/2012


                                                MALE OVERALL WINNER
Place No.   Name                 Us    Swim T1      Run1     T2     Bike     T3      Run    Penalty Final   
===== ===== ==================== == ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
    1   367 Shay Eskew           38    8:47    1:03    6:20    0:31   29:47    0:39   12:33           59:36 
    2    11 Michael Edens        33    7:43    0:30    7:13    0:32   30:36    0:29   14:01         1:01:01 
    3    18 Jeff Yeager          46    8:23    0:37    7:06    0:36   30:39    0:39   13:26         1:01:23 

                                               FEMALE OVERALL WINNER
Place No.   Name                 Us    Swim T1      Run1     T2     Bike     T3      Run    Penalty Final   
===== ===== ==================== == ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
    1   132 Ashley Evans         26    9:24    0:42    6:04    0:55   34:33    0:50   12:09         1:04:35 
    2   110 Katie Cloar          32    9:37    0:49    7:44    0:56   32:29    0:53   15:15         1:07:40 
    3   118 Season Kaminski      33    8:30    0:41    7:16    0:50   36:20    0:43   14:03         1:08:20 

                                            MALE-MASTERS OVERALL WINNER
Place No.   Name                 Us    Swim T1      Run1     T2     Bike     T3      Run    Penalty Final   
===== ===== ==================== == ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
    1    31 Bill Hampton         41    8:04    0:45    6:46    0:56   31:56    0:46   13:33         1:02:44 
    2    10 Nicholas Schneider   43    7:39    0:31    7:22    0:52   31:37    0:57   13:59         1:02:53 
    3    15 Kevin Crossman       42    7:41    0:42    7:23    0:40   31:43    0:50   14:28         1:03:26 

                                           FEMALE-MASTERS OVERALL WINNER
Place No.   Name                 Us    Swim T1      Run1     T2     Bike     T3      Run    Penalty Final   
===== ===== ==================== == ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
    1    64 Jodie Gleason        45    8:59    0:55    7:28    1:09   35:42    0:42   13:48         1:08:40 
    2    25 Hope Walker          40    7:46    0:43    8:26    0:55   34:08    0:41   16:38         1:09:14 
    3   229 Charlene Alcorn      48   10:07    0:55    8:57    1:06   35:01    0:50   17:53         1:14:46 

                                           BEGINNER-MALE OVERALL WINNERS
Place No.   Name                 Us    Swim T1      Run1     T2     Bike     T3      Run    Penalty Final   
===== ===== ==================== == ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
    1    54 Jonathan Williams    23    9:36    0:33    6:04    0:29   33:48    0:24   11:09         1:02:00 
    2   304 Joshua Lewis         29   10:35    1:19    7:08    0:54   32:11    0:38   14:53         1:07:34 
    3    37 Liddell Parchman     27    8:35    1:01    7:01    1:35   36:54    1:10   12:51         1:09:05 

                                          BEGINNER-FEMALE OVERALL WINNERS
Place No.   Name                 Us    Swim T1      Run1     T2     Bike     T3      Run    Penalty Final   
===== ===== ==================== == ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
    1   156 Carrie Haapala       34    9:49    1:02    8:12    1:10   39:36    1:03   16:10         1:16:59 
    2    23 Courtney Baker       28    8:48    1:41    8:10    1:03   40:30    0:44   16:37         1:17:30 
    3    33 Jennifer Fitzsimmons 27    9:23    1:47    8:31    2:03   39:19    1:16   16:03         1:18:17 

                                                MALE 1 - 12 DIVISION
Place No.   Name                 Us    Swim T1      Run1     T2     Bike     T3      Run    Penalty Final   
===== ===== ==================== == ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
    1   348 Jack Dang            12   11:18    0:58    6:55    0:41   43:26    0:32   13:26         1:17:13 

                                               FEMALE 1 - 12 DIVISION
Place No.   Name                 Us    Swim T1      Run1     T2     Bike     T3      Run    Penalty Final   
===== ===== ==================== == ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= 

                                               MALE 13 - 15 DIVISION
Place No.   Name                 Us    Swim T1      Run1     T2     Bike     T3      Run    Penalty Final   
===== ===== ==================== == ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
    1   154 Stephen Byers        13    8:45    1:01    7:48    0:59   44:17    0:52   14:50         1:18:30 
    2    87 Wes Hodges           14    9:19    1:18   11:11    0:51   43:30    0:50   24:11         1:31:07 

                                              FEMALE 13 - 15 DIVISION
Place No.   Name                 Us    Swim T1      Run1     T2     Bike     T3      Run    Penalty Final   
===== ===== ==================== == ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
    1     9 Maria Botha          13    7:44    0:42    7:45    0:38   38:16    0:39   16:36         1:12:17 
    2   182 Bryanna Allen        14   12:03    1:10    7:42    1:09   42:20    1:10   16:48         1:22:20 

                                               MALE 16 - 19 DIVISION
Place No.   Name                 Us    Swim T1      Run1     T2     Bike     T3      Run    Penalty Final   
===== ===== ==================== == ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
    1    21 Brock Bolton         16    7:32    0:46    7:35    0:31   35:49    0:32   14:53         1:07:36 
    2    91 Mitchell Henry       18    8:06    0:42    7:57    0:46   36:19    0:41   16:18         1:10:46 
    3     7 Bryce Aberg          18    7:31    0:31    8:51    1:04   35:42    0:48   17:39         1:12:04 
    4   328 Alex Yandell         16    9:47    1:20    9:55    1:40   45:06    1:01   19:18         1:28:03 

                                              FEMALE 16 - 19 DIVISION
Place No.   Name                 Us    Swim T1      Run1     T2     Bike     T3      Run    Penalty Final   
===== ===== ==================== == ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
    1   208 Nicole Deroache      16    9:24    1:18    9:27    1:18   40:18    1:12   16:43         1:19:37 

                                               MALE 20 - 24 DIVISION
Place No.   Name                 Us    Swim T1      Run1     T2     Bike     T3      Run    Penalty Final   
===== ===== ==================== == ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
    1     2 Seth Franke          20    7:47    1:01    8:21    0:36   38:21    0:51   14:58         1:11:52 
    2   168 Eric Bateman         24    9:18    0:54    9:04    0:56   35:56    0:44   16:58         1:13:48 
    3     3 John Puryear         23    6:36    1:07    8:14    0:42   41:47    0:47   15:21         1:14:32 
    4   281 Robert Peel          24   14:32    1:23    8:05    0:57   36:03    0:51   15:49         1:17:37 
    5   216 Keaton Smetana       24    9:25    2:00    8:46    2:49   38:03    1:26   16:15         1:18:41 
    6    61 Thomas Campbell      21    9:08    0:44    7:38    0:59   53:43    1:00   13:31         1:26:39 
    7   354 Justin Bryan         24    9:47    1:54   10:28    0:45   45:23    1:02   19:51         1:29:07 
    8    22 Witt Jordan          21   10:47    1:23    9:37    2:15   49:33    1:06   21:03         1:35:41 
    9   257 Phillip Smith        21   12:37    1:25   10:28    1:59   47:22    1:00   21:01         1:35:49 

                                              FEMALE 20 - 24 DIVISION
Place No.   Name                 Us    Swim T1      Run1     T2     Bike     T3      Run    Penalty Final   
===== ===== ==================== == ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
    1    89 Rebecca Menke        20    8:24    1:08    8:19    0:49   38:23    1:03   15:43         1:13:46 
    2   225 Anna Chappell        22    9:57    1:34    8:00    1:45   46:47    1:22   15:25         1:24:48 
    3   349 Sabrina Barnes       22   12:56    1:29   10:50    1:22   49:41    0:45   22:09         1:39:09 
    4   293 Autumn Copeland      23   14:00    1:13   11:57    1:03   45:24    1:10   24:38         1:39:22 

                                               MALE 25 - 29 DIVISION
Place No.   Name                 Us    Swim T1      Run1     T2     Bike     T3      Run    Penalty Final   
===== ===== ==================== == ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
    1    53 Abdias Lopez         27    7:57    1:06    6:56    0:51   33:15    0:51   13:26         1:04:19 
    2    39 Leland Irvin         27    8:37    1:02    6:56    0:56   33:05    0:56   13:22         1:04:49 
    3   127 James Vibert         28   12:07    0:44    7:15    0:44   32:34    0:44   13:28         1:07:32 
    4   136 Nathan Oliver        26    9:35    1:36    6:50    1:01   34:23    0:48   13:39         1:07:50 
    5    66 Patrick Allen        27    8:39    0:47    7:31    0:43   35:17    0:35   14:50         1:08:18 
    6   129 Drew Evans           28    9:27    0:16    8:31    0:46   33:51    0:41   14:58         1:08:27 
    7    36 Andrew Rauch         29    6:54    1:28    6:56    1:07   39:42    0:42   12:52         1:09:38 
    8    27 Jordan Hersko        29    8:09    1:40    7:15    1:07   38:04    0:58   13:24         1:10:35 
    9   234 Miles Baxter         26   10:20    1:16    8:19    1:27   35:57    1:00   15:17         1:13:33 
   10   146 Aaron Jacques        27    9:53    1:31    7:45    1:49   35:55    1:23   15:51         1:14:03 
   11    52 Daniel Hudgins       28   10:48    1:05    7:36    1:19   38:34    0:52   14:34         1:14:43 
   12   362 Trent Leaver         28   10:54    1:43    7:53    0:40   38:18    0:46   15:32         1:15:44 
   13    73 Daniel Murphy        25    9:21    1:16    8:34    0:59   37:58    0:38   17:32         1:16:15 
   14   179 Tim Lance            29   10:16    0:59    8:59    0:50   38:06    0:37   16:42         1:16:27 
   15   263 Kyle Schirmer        25   15:01    2:05    8:15    1:24   33:55    1:14   15:02         1:16:52 
   16   313 Sebastian Haupt      28   13:49    1:20    8:28    1:06   36:07    1:06   16:48         1:18:40 
   17   114 John Jeske           29    9:28    0:52    9:18    1:00   38:37    0:50   18:40         1:18:42 
   18   135 Jason Austin         29   13:09    1:04    9:04    1:21   37:19    1:14   16:58         1:20:06 
   19   321 Joshua Coleman       26   11:06    1:21    9:11    0:44   39:20    0:42   19:52         1:22:14 
   20    77 Chris McDonald       29   12:34    2:26    8:55    1:29   41:08    1:55   17:31         1:25:57 
   21    20 Will Martin          27   11:33    1:00    7:31   15:10   37:47    0:41   13:59         1:27:38 
   22   253 Paul Derryberry      29   12:39    1:42    9:19    1:29   40:58    1:04   21:04         1:28:11 
   23   327 Dusty King           28   11:44    1:23   10:29    1:34   44:29    1:08   17:54         1:28:38 
   24   239 Chance Broussard     28   16:49    1:45    9:40    1:52   42:22    1:55   17:08         1:31:28 
   25   300 Jason Wise           28   14:10    2:26    9:05    1:38   43:52    1:27   17:58    2:00 1:32:34 
   26   218 Corey Hawkins        29   12:58    1:09   10:00    2:26   49:15    1:20   19:07         1:36:12 
   27   196 Cameron Eades        25    9:26    1:18    8:34    1:57    0:02                                 

                                              FEMALE 25 - 29 DIVISION
Place No.   Name                 Us    Swim T1      Run1     T2     Bike     T3      Run    Penalty Final   
===== ===== ==================== == ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
    1   125 Sarah Damen          29    8:49    1:09    6:52    1:42   35:58    1:07   12:58         1:08:33 
    2    84 Danielle Witter      25    8:10    0:52    8:30    0:55   35:45    0:51   15:55         1:10:55 
    3   103 Ellen Mincey         27    8:22    1:03    8:23    1:11   39:02    0:56   15:33         1:14:28 
    4    57 Leslie Anderson      29    9:53    1:04    8:51    0:53   37:38    0:57   17:18         1:16:31 
    5   104 Lindsey Nelson       28    9:45    0:52    8:44    1:16   38:38    0:57   16:49         1:16:58 
    6   264 Amanda Brinsko       25   12:07    1:47    8:23    1:24   37:26    1:04   15:12         1:17:20 
    7   258 Haley Peel           28   11:05    2:02    8:38    1:30   37:24    1:30   16:34         1:18:42 
    8   147 Rebekah Jacques      26   10:21    1:11    9:54    1:16   41:25    1:03   19:03         1:24:10 
    9   310 Neely Catignani      29   11:17    1:25    9:18    1:52   42:53    1:07   19:43         1:27:33 
   10   163 Carrie Romer         29   10:30    2:44    9:03    1:58   50:37    2:03   17:38         1:34:32 
   11   340 Amanda Williamson    29   11:19    3:02    9:45    1:24   47:35    2:08   19:30         1:34:41 
   12   351 Sarah Laird          28   12:25    3:13    8:59    5:51   45:28    1:48   17:35         1:35:16 
   13   324 Amanda Banik         25   11:33    2:33   10:17    0:56   50:52    0:49   18:45         1:35:42 
   14   355 Grace Bryan          25   10:16    2:29   10:12    2:11   51:05    1:22   18:39         1:36:10 
   15   337 Ashley Gibson        25   12:59    1:36   10:28    2:00   46:54    1:13   21:31         1:36:38 
   16   303 Jennifer Harp        25   15:53    1:38   10:45    1:56   45:26    2:04   23:22         1:41:01 
   17   212 Emily Holmes         27   10:46    1:30   10:20    1:18   54:24    0:40   22:33         1:41:27 

                                               MALE 30 - 34 DIVISION
Place No.   Name                 Us    Swim T1      Run1     T2     Bike     T3      Run    Penalty Final   
===== ===== ==================== == ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
    1    76 Jonathan Minton      32   10:31    1:09    5:50    0:35   30:40    0:30   12:13         1:01:24 
    2     1 Andrew Dollar        33    7:46    0:37    7:17    0:43   31:22    0:36   13:45         1:02:03 
    3   250 Todd Wright          32    8:08    0:50    6:45    0:53   33:50    0:48   13:59         1:05:09 
    4    45 Charlie Jorgensen    31    8:51    0:42    7:47    1:37   36:23    0:45   14:55         1:10:57 
    5   159 Brian Risse          30   10:04    1:47    7:43    1:14   36:01    1:04   15:30         1:13:21 
    6   268 Clay Cornett         33    9:58    1:19    8:15    1:11   37:35    1:04   15:31         1:14:50 
    7   259 Brock Short          30   10:18    1:15    8:13    1:22   36:34    1:54   16:15         1:15:48 
    8   142 Derrick Rice         33   11:53    1:24    8:55    1:40   33:42    1:12   17:44         1:16:26 
    9   251 Mick Nelson          32   11:33    1:35    7:34    0:56   39:30    0:32   15:03         1:16:39 
   10   139 Andy Johnson         33   10:41    0:35    8:26    0:44   38:21    1:35   18:26         1:18:45 
   11   145 Benji Peck           34   10:22    1:23    8:28    2:11   38:49    1:26   16:36         1:19:12 
   12   108 Michael Lee          33    9:54    1:17    9:53    0:55   39:10    0:46   17:46         1:19:39 
   13   347 Ryan Sanford         32   10:42    2:07    8:16    1:02   41:53    1:03   16:21         1:21:22 
   14   260 John Eskew           32   11:15    2:07    8:48    1:26   39:34    1:23   17:27         1:21:57 
   15   256 Jake Smith           33    9:17    1:52    9:06    1:21   43:30    0:50   17:24         1:23:16 
   16   294 Salvador Ortega      34   12:27    2:06    8:02    1:59   43:28    1:22   17:07         1:26:30 
   17    28 David Karkau         34   12:13    2:00    9:23    1:42   48:52    1:08   17:26         1:32:40 
   18    59 Brandon Brown        31   11:16    1:52    9:14    0:50   51:36    0:51   17:17         1:32:52 
   19   271 Gerald Hill          34   14:00    2:00    9:35    1:47   50:28    1:27   18:46    2:00 1:39:59 
   20   279 Nicholas Miller      34   12:59    2:42   11:19    2:26   46:20    2:01   22:57         1:40:41 
   21   144 Paul Coleman         33   16:00    3:21   11:57    2:18   55:43    1:09   23:28         1:53:52 

                                              FEMALE 30 - 34 DIVISION
Place No.   Name                 Us    Swim T1      Run1     T2     Bike     T3      Run    Penalty Final   
===== ===== ==================== == ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
    1   149 Jaime Drown          31    9:41    1:01    7:40    0:52   34:26    0:44   14:12         1:08:32 
    2    69 Carol Moore          34    8:48    0:40    7:05    0:40   39:39    0:44   14:26         1:12:00 
    3   188 Racheal Mason        32   10:26    0:45    7:10    0:53   39:44    0:36   14:05         1:13:37 
    4    83 Carla Baca           30    8:04    1:00    8:09    1:00   39:28    1:02   15:26         1:14:07 
    5   112 Dawn Newcomb         32    9:35    1:26    8:03    1:28   38:56    1:02   15:07         1:15:34 
    6   186 Nicole Conway-White  30    9:25    1:19    8:24    0:56   41:39    0:55   16:35         1:19:11 
    7    70 Molly Butler         30    8:04    1:22    8:59    1:38   41:50    1:21   18:15         1:21:26 
    8   237 Amanda Shadowens     31   12:06    2:29    8:22    2:28   42:29    2:18   15:59         1:26:09 
    9   286 Erin Willis          30    9:41    1:28    9:30    1:42   44:44    1:24   19:04         1:27:30 
   10   166 Laura Karkau         32   12:18    1:59    9:24    1:14   49:17    0:57   17:39         1:32:46 
   11   342 Lena Anthony         31   12:50    1:43   10:02    1:25   46:30    1:07   19:54         1:33:28 
   12     6 Margaret Morrison    33   12:02    2:02   10:59    1:21   48:00    1:47   21:32         1:37:39 
   13   261 Bethany Bordeaux     30   16:08    2:52   11:58    0:57   56:50    1:03   23:20         1:53:06 

                                               MALE 35 - 39 DIVISION
Place No.   Name                 Us    Swim T1      Run1     T2     Bike     T3      Run    Penalty Final   
===== ===== ==================== == ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
    1    74 Tony Casassa         37    9:48    0:45    7:15    0:41   34:07    0:36   14:28         1:07:38 
    2   185 Sam Duffey           37    9:21    0:39    7:12    0:51   34:53    0:41   14:17         1:07:51 
    3    51 Kevin Herrington     37    8:15    1:00    8:26    0:57   32:17    1:01   16:10         1:08:02 
    4   109 Reese Miller         38    8:31    0:52    7:53    0:44   34:18    0:41   16:05         1:09:02 
    5    38 Chuck Dennie         35    8:24    1:10    7:26    0:59   35:35    0:46   15:26         1:09:43 
    6   223 Henry Ellis          38   10:48    1:33    7:09    1:18   34:25    1:09   13:53         1:10:11 
    7   222 Jon Pickens          38    9:21    1:36    7:43    1:01   35:49    1:04   15:17         1:11:48 
    8    13 Allen Bailey         39    8:13    0:44    8:17    1:27   36:36    1:04   15:49         1:12:06 
    9   197 Terry Davis          38   10:58    1:08    8:03    1:03   35:52    0:39   14:53         1:12:34 
   10   158 Russell Edwards      38    9:18    1:32    7:52    1:08   39:18    1:02   14:44         1:14:51 
   11     5 Tim Bean             39    8:36    1:28    9:07    1:28   37:03    1:15   17:22         1:16:17 
   12   301 Corey M Coggins      37   11:23    1:37    8:01    0:59   38:51    0:52   15:26         1:17:07 
   13    42 Kevin McNamee        35    8:05    0:52    8:04    1:10   42:42    1:01   15:44         1:17:34 
   14   124 Ford Gatgens         35    9:42    1:29    9:04    1:12   39:31    1:18   17:45         1:19:57 
   15   211 Jerett Cushing       36   11:05    1:09    8:07    2:02   40:28    1:23   16:36         1:20:47 
   16   317 Jeremy Robb          35   12:33    1:22    8:53    1:29   39:00    1:37   17:00         1:21:52 
   17   240 Stephen Young        39   11:02    1:29    9:58    1:37   39:02    1:04   19:20         1:23:28 
   18   338 David Thompson       39   14:06    2:21    8:19    2:38   39:44    1:44   15:14         1:24:03 
   19   288 Paul Oglesby         37   10:56    1:11    8:44    0:41   46:15    0:46   16:51         1:25:21 
   20   167 Jeremy Eades         36    9:51    1:51   10:30    1:44   41:22    1:14   21:05         1:27:34 
   21   269 Jason Covington      39   12:35    1:32   11:21    1:22   38:04    2:44   20:51         1:28:25 
   22   359 Marcus Shaver        38   10:14    2:40   10:40    1:46   40:49    1:46   21:34         1:29:25 
   23   331 Jason Bennett        37   13:24    1:39   11:02    1:33   41:34    1:29   24:48         1:35:25 
   24   203 Brad Berry           37   11:57    2:29   11:02    2:17   44:49    1:57   22:18         1:36:47 
   25   161 Derek Truelove       39   12:39    2:04   11:29    1:44   45:35    1:24   22:00         1:36:52 
   26   334 David Anthony        38   16:36    1:49   10:15    1:27   45:52    1:22   19:37         1:36:55 
   27   266 M Todd Hausberger    35   12:01    2:10    9:36    1:27   54:08    0:44   18:53         1:38:57 
   28   289 John Bates           36   11:34    2:10   13:02    1:42   45:26    1:21   26:06         1:41:18 
   29   323 Mohammad Syed        38   14:03    1:26   13:43    2:56   45:53    5:10   26:13         1:49:22 

                                              FEMALE 35 - 39 DIVISION
Place No.   Name                 Us    Swim T1      Run1     T2     Bike     T3      Run    Penalty Final   
===== ===== ==================== == ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
    1    14 Mary Shea            36    8:28    0:50    7:37    1:17   37:24    1:04   14:37         1:11:15 
    2   283 Mahlon Hellman       36   11:50    0:50    6:52    0:48   39:13    0:48   13:36         1:13:54 
    3   333 Sarah Shearer        35   10:33    0:31    9:19    1:16   37:50    1:12   16:17         1:16:55 
    4   282 Sarah Farmer         39   10:14    1:01    9:03    1:42   41:31    1:24   18:23         1:23:15 
    5   200 Sally Kuhn           39   10:13    1:05    9:40    1:36   39:38    1:44   19:48         1:23:42 
    6   339 Jessica Wills        38   12:41    1:18    8:09    0:46   42:21    0:38   16:38    2:00 1:24:28 
    7   190 Jessie Clark         36   10:58    1:05    9:47    1:16   42:08    0:56   18:23         1:24:29 
    8   318 Marci Davis          35   12:21    1:41    8:55    2:08   41:40    1:22   17:27    2:00 1:27:31 
    9   366 Carla Worthen        37   11:14    1:31    8:14    1:47   44:37    1:50   17:05    2:00 1:28:16 
   10   231 Terry Walker         38   11:35    1:04   10:48    1:14   41:38    1:03   22:20         1:29:38 
   11    35 Sarah Bailey         39    8:01    1:19   12:21    1:52   46:36    1:53   27:55         1:39:55 
   12   298 Stacie Weddle        37   14:00    1:13   11:16    1:16   51:51    0:53   19:41         1:40:07 

                                               MALE 40 - 44 DIVISION
Place No.   Name                 Us    Swim T1      Run1     T2     Bike     T3      Run    Penalty Final   
===== ===== ==================== == ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
    1    48 Charlie Simon        40    8:07    0:47    6:17    1:25   34:08    0:55   12:31         1:04:08 
    2    81 Bill Findeisen       40    9:35    0:53    6:57    0:56   31:58    0:58   13:02         1:04:15 
    3    29 Brian Koch           40    8:17    1:39    6:45    1:04   32:29    0:45   14:20         1:05:14 
    4    16 Andrew Willingham    44    8:50    0:52    7:18    0:49   32:06    0:42   14:41         1:05:14 
    5    95 Mathew Zenner        41    8:55    0:51    6:59    0:58   34:17    0:49   13:59         1:06:45 
    6    86 Jay Ballard          43    8:19    0:46    7:46    0:40   33:38    0:46   15:29         1:07:21 
    7   131 David Killean        41   10:27    1:07    7:15    0:49   34:00    0:53   14:15         1:08:44 
    8   128 Douglas Frint        43    8:54    0:47    7:59    0:50   34:54    0:36   15:00         1:08:56 
    9    71 Mitchell McKee       41    8:54    0:52    8:10    0:53   34:07    0:49   15:22         1:09:04 
   10   230 Jay Jackson          44   10:29    1:11    7:25    1:46   33:34    1:33   14:27         1:10:22 
   11   137 Matthew Becker       43   10:38    1:11    7:08    0:55   36:54    0:59   13:17         1:10:59 
   12   252 Chris Wilson         40   11:03    0:55    8:05    0:54   33:36    0:49   15:51         1:11:08 
   13   151 Brad Awalt           44   10:12    1:31    7:11    1:22   36:04    1:08   15:01         1:12:26 
   14   102 Craig Zimberg        43   10:22    0:50    8:30    1:04   35:44    0:55   15:15         1:12:37 
   15   273 Darron Ewing         43   12:15    1:36    7:13    0:48   35:09    0:56   14:47         1:12:43 
   16   105 Todd Barnard         44    8:57    0:51    8:30    1:14   35:05    0:50   17:36         1:13:00 
   17    34 Stephen Humphrey     44    8:14    1:26    8:38    1:21   35:14    1:05   17:09         1:13:05 
   18   368 Wilson Sisk          44    9:38    1:12    8:38    0:53   36:44    1:06   17:04         1:15:12 
   19   192 Greg Greenwell       41   10:56    0:52    8:25    0:53   37:34    0:36   16:54         1:16:06 
   20    92 Lee Pepper           43   10:08    1:12    8:51    1:17   38:15    0:52   16:45         1:17:18 
   21   178 James Keffer         41   10:04    2:31    7:34    1:41   40:14    1:27   14:29         1:17:58 
   22   180 Jason McNeily        42   11:49    1:31    8:52    0:46   38:18    0:33   16:35         1:18:22 
   23   189 Glenn McSpadden      41   12:00    1:03    8:30    0:56   38:46    0:49   16:26         1:18:27 
   24   116 Steve Clark          40   11:29    1:11    8:08    1:17   37:48    1:30   17:23         1:18:44 
   25    56 Mitch McDonald       43    9:39    0:45   10:14    1:46   38:21    1:35   18:49         1:21:04 
   26   214 Bryan Williamson     44   10:57    1:17    8:18    1:50   40:40    1:22   17:00         1:21:21 
   27   169 Jason Abbott         40   10:01    1:53    9:22    1:09   40:27    1:25   18:08         1:22:22 
   28   254 Jody Ferrell         40   12:24    0:59    8:49    1:14   41:19    0:52   16:51         1:22:26 
   29   155 Mike Haapala         41   12:05    1:34    9:00    1:20   39:09    1:30   18:28         1:23:02 
   30   369 Shane Withrowd       42   10:04    1:29    8:59    2:31   39:51    1:06   19:09         1:23:07 
   31   210 Mark Ralston         41   12:07    1:32    8:19    0:54   42:55    0:49   16:43         1:23:16 
   32   191 Doug Talbert         44   10:57    1:25    9:21    2:16   40:26    1:06   18:14         1:23:41 
   33   272 Frank Williams       44   11:44    1:36   11:26    1:09   37:00    1:06   19:56         1:23:53 
   34   187 Eric Enos            44   10:09    1:25    9:35    1:34   41:24    1:48   18:12         1:24:04 
   35   314 John Gobel           43   15:35    1:34    9:11    1:15   42:06    1:21   17:06         1:28:05 
   36   312 Doug Eubank          40   17:02    2:06   10:04    1:50   38:42    1:39   17:42         1:29:02 
   37    12 Steve Delaney        43    7:35    1:53   11:43    1:28   42:38    1:00   25:14         1:31:28 
   38   194 Lloyd Jones          40   14:44    1:07    9:23    1:53   43:57    1:33   19:23         1:31:57 
   39   238 Bo Andrews           44   11:00    2:14   11:13    2:52   44:48    2:01   22:09         1:36:15 
   40   353 Joseph Moreau        42   17:34    4:22   10:48    2:00   45:36    1:37   21:21         1:43:15 

                                              FEMALE 40 - 44 DIVISION
Place No.   Name                 Us    Swim T1      Run1     T2     Bike     T3      Run    Penalty Final   
===== ===== ==================== == ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
    1   220 Julianna Waller-Swie 42   11:17    1:04    8:15    1:10   40:06    1:14   15:52         1:18:55 
    2    63 Kristine Mylls       43    9:29    1:18    9:55    1:15   36:44    1:10   19:18         1:19:07 
    3    99 Lechelle Moore       43    8:58    1:02    9:01    1:00   41:14    0:42   17:37         1:19:31 
    4   120 Susan Stevens        42   11:26    1:03    9:44    0:59   39:12    0:54   19:04         1:22:19 
    5   344 Sharon Dennis        43   12:07    2:14    8:29    1:09   45:05    0:45   17:53         1:27:38 
    6   325 Kim Whittaker        41   14:18    1:43    9:20    2:52   40:24    2:38   17:36         1:28:48 
    7   350 Lisa Ahrens          41   10:51    1:54   10:26    1:44   42:42    1:39   19:36         1:28:50 
    8   345 Candace Price        40   11:09    1:58    8:57    1:58   44:33    1:43   17:06    2:00 1:29:21 
    9   308 Lisa Hoke            43   13:01    4:10    8:50    2:07   44:17    1:37   16:55    2:00 1:32:54 
   10   322 Christy Bollinger    42                                                                 1:38:22 
   11   361 Donna Parker         44   17:57    2:24   12:32    1:12   45:15    2:00   25:02         1:46:19 
   12   311 Amy Cotta            43   19:49    4:53   13:01    1:32   50:52    1:27   27:52         1:59:23 

                                               MALE 45 - 49 DIVISION
Place No.   Name                 Us    Swim T1      Run1     T2     Bike     T3      Run    Penalty Final   
===== ===== ==================== == ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
    1   113 Mike Beach           46    9:45    0:41    7:00    1:02   30:32    0:42   13:48         1:03:26 
    2   202 Eric Burger          45    8:57    1:03    7:23    1:08   32:03    0:56   14:15         1:05:42 
    3   363 Robert Taylor        49    8:25    1:16    7:17    0:41   34:22    1:12   14:51         1:08:01 
    4    67 Jim Schwan           45    9:51    1:12    7:17    1:02   35:52    0:40   13:58         1:09:49 
    5   364 Michael Khol         49    9:27    0:37    8:02    1:36   34:19    1:17   15:07         1:10:22 
    6   111 Kevin Green          48    8:29    1:12    7:55    1:16   35:12    1:27   16:28         1:11:56 
    7   101 Rand Carpenter       46   10:33    0:51    7:28    0:58   37:34    1:04   15:04         1:13:30 
    8    19 Dean Czerwinski      46    9:33    0:46    8:30    1:03   35:42    0:52   17:26         1:13:49 
    9   217 Anthony James        46   10:24    1:36    8:14    1:57   35:07    1:24   17:05         1:15:44 
   10   246 Mark Alcott          45   13:02    1:02    7:45    1:45   38:09    0:50   15:44         1:18:15 
   11   170 Brian Dickens        46   10:57    1:29    7:32    1:40   40:18    1:21   15:37         1:18:52 
   12   183 Scotty Allen         46   11:01    1:14    8:54    1:28   39:08    1:11   16:33         1:19:27 
   13    68 Larry Crawford       48   10:42    2:17   10:22    1:07   38:30    0:55   16:08         1:19:58 
   14    88 Scott Hoke           48   11:05    1:25    8:41    1:08   41:43    1:21   15:30         1:20:51 
   15   341 Greg Yandell         47   14:02    1:21    8:05    1:19   39:08    1:10   17:03         1:22:05 
   16    65 Brian Gleason        46   11:16    1:21    9:54    1:17   40:03    1:11   18:08         1:23:06 
   17   242 Don Mabry            48    9:57    1:09    9:39    2:19   41:09    1:34   19:31         1:25:16 
   18   213 Brad Beck            45   12:59    1:17    9:13    2:24   40:31    1:52   18:29         1:26:41 
   19   307 Bubba Thompson       48   14:26    1:49    8:55    0:44   46:08    0:34   17:09         1:29:42 
   20   119 Eric Robinson        48   18:19    3:04   10:06    1:52   40:41    1:34   17:58         1:33:32 
   21   356 David Andrews        45   14:41    1:58    9:44    1:10   59:47    1:00   19:51         1:48:09 

                                              FEMALE 45 - 49 DIVISION
Place No.   Name                 Us    Swim T1      Run1     T2     Bike     T3      Run    Penalty Final   
===== ===== ==================== == ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
    1   123 Anne Wiley           45   11:26    1:11    8:34    1:08   36:18    1:12   15:56         1:15:42 
    2   153 Janet Byers          47    9:19    0:55    9:19    0:58   36:42    0:47   18:06         1:16:04 
    3   172 Melanie Davis        45   11:54    1:09    8:50    1:00   36:06    0:53   16:44         1:16:33 
    4   224 Cynthia Kern         48   10:01    0:55    8:34    1:08   39:12    0:58   16:40         1:17:25 
    5    44 Laura Mills          48    8:09    1:02    9:31    1:10   40:06    0:55   18:40         1:19:28 
    6   280 Kennette Pyles       48   11:25    1:14    8:55    1:06   39:04    0:58   17:58         1:20:38 
    7   235 Mary Zweifel         47   10:40    2:00    9:58    1:23   39:33    1:56   18:34         1:24:02 
    8   305 Kelly Posey          48   12:46    1:40    8:24    1:11   42:44    1:15   16:51         1:24:48 
    9   248 Marilyn Meyer        45   11:39    1:47   10:16    1:26   43:35    1:08   20:37         1:30:27 
   10   309 Jobi Givens          48   12:34    2:43    9:48    1:30   44:44    1:03   20:30         1:32:49 
   11   141 Christine Cruz       45   10:23    1:33   12:44    1:08   49:54    0:51   22:57         1:39:27 
   12   296 Kris Mumford         49   12:06    1:52   12:23    1:25   50:38    1:00   26:48         1:46:09 
   13    72 Deb Kilpatrick       45   14:09    1:36   13:16    0:51   47:50    1:09   28:18         1:47:07 

                                               MALE 50 - 54 DIVISION
Place No.   Name                 Us    Swim T1      Run1     T2     Bike     T3      Run    Penalty Final   
===== ===== ==================== == ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
    1   143 David Turner         51   10:03    1:47    6:25    0:35   32:09    0:45   14:45         1:06:25 
    2   140 Duane Daugherty      52   11:05    0:44    7:08    0:55   31:46    0:44   14:15         1:06:34 
    3   173 Pat McCauslin        53    6:25    0:44    8:32    0:45   34:06    0:52   16:26         1:07:47 
    4    94 Jeff Lane            52   10:24    1:03    8:01    0:49   34:21    0:54   15:48         1:11:17 
    5    90 Mark Henry           52    9:33    1:13    9:14    1:10   35:44    1:07   17:46         1:15:45 
    6    47 Howard Newsom        54    9:52    0:37    8:49    0:59   37:00    0:53   18:46         1:16:54 
    7   358 Billy Crips          51    9:51    1:29    8:42    1:23   38:07    0:54   17:33         1:17:56 
    8   206 Charles Tumbleston   51   11:52    1:51    7:39    1:49   38:49    0:56   15:20         1:18:13 
    9   255 Doug Warren          51   13:17    1:47    8:34    1:43   37:18    1:35   15:29         1:19:38 
   10    46 Jeff Dyer            51    8:15    1:58    9:39    1:23   38:49    1:22   19:02         1:20:26 
   11   236 Robert Black         50   12:00    1:26    8:29    1:39   40:27    1:27   17:01         1:22:25 
   12   352 Joe Gaskins          53   11:46    2:26    8:29    1:05   43:21    0:51   15:57         1:23:52 
   13   247 David Berndt         52   13:09    1:25    9:28    1:25   39:25    1:17   18:38         1:24:45 
   14    85 Mark Evans           52   11:07    1:09    9:41    1:24   41:51    1:03   20:36         1:26:46 
   15   195 David Lawson         54   14:29    2:44    9:32    4:05   40:06    2:02   19:27         1:32:23 
   16   315 Shelton Clark        51   12:48    3:06   10:17    2:13   44:58    1:35   19:54         1:34:49 
   17   157 Chris Givens         50   11:53    3:32   11:59    1:06   47:14    1:21   25:04         1:42:06 
   18   249 Gerald Alvis         53   15:29    2:16   13:05    1:40   47:03    1:39   26:38         1:47:49 

                                              FEMALE 50 - 54 DIVISION
Place No.   Name                 Us    Swim T1      Run1     T2     Bike     T3      Run    Penalty Final   
===== ===== ==================== == ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
    1   204 Leslie Brown         53    9:54    0:58    8:17    1:43   38:04    1:04   16:00         1:15:56 
    2    80 Judy Aberg           53   10:39    1:07    9:07    1:04   37:08    1:05   18:45         1:18:53 
    3   265 Gina Dunning         53   13:42    1:46    8:11    1:12   40:01    1:06   15:39         1:21:34 
    4   226 Ana Bircher          54   10:45    1:07    9:46    1:32   42:57    1:17   19:40         1:27:01 
    5   133 Andrea Lane          53   10:10    1:00   11:30    1:43   39:21    1:21   22:12         1:27:14 
    6   291 Monica Sanchez       52   14:39    2:28   11:08    1:52   50:22    1:57   22:39         1:45:01 
    7   326 Elizabeth Alvis      53   22:49    3:02   16:06    1:45   56:58    1:30   29:48         2:11:56 

                                               MALE 55 - 59 DIVISION
Place No.   Name                 Us    Swim T1      Run1     T2     Bike     T3      Run    Penalty Final   
===== ===== ==================== == ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
    1    82 Jeff Cloar           58   10:48    1:17    8:15    1:12   33:08    1:02   17:08         1:12:47 
    2    17 Jeff Scott           56    8:10    0:58    9:10    1:07   36:55    0:58   18:36         1:15:51 
    3    96 Brian Chiulli        56   10:24    1:01    8:48    1:03   36:45    1:00   17:42         1:16:40 
    4   209 Chase Ledbetter      56    9:48    1:08    9:54    1:09   36:08    1:04   18:45         1:17:53 
    5   278 Randall Frith        59   12:14    1:41    9:03    1:42   37:12    1:35   18:28         1:21:52 
    6   198 William Murray       57   14:57    2:10    8:06    1:38   40:59    1:44   16:23         1:25:54 

                                              FEMALE 55 - 59 DIVISION
Place No.   Name                 Us    Swim T1      Run1     T2     Bike     T3      Run    Penalty Final   
===== ===== ==================== == ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
    1   360 Sherrie Giles        55   14:33    0:58    8:16    1:00   40:04    0:56   16:27    2:00 1:24:11 
    2   126 Richelle Harp        55   11:20    1:46   11:10    1:25 1:00:11    1:28   25:39         1:52:54 

                                               MALE 60 - 64 DIVISION
Place No.   Name                 Us    Swim T1      Run1     T2     Bike     T3      Run    Penalty Final   
===== ===== ==================== == ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
    1   319 James Medd           64   11:19    1:54    8:32    0:43   36:30    0:33   16:28         1:15:56 
    2   181 Mike Kozel           64    9:25    2:15    9:22    1:17   36:29    1:35   18:15         1:18:34 
    3   284 Paul Matrisian       63   12:16    1:26    8:50    1:03   37:32    1:07   17:00         1:19:11 
    4   274 Robert Swiebel       60   16:04    1:40   10:34    1:08   46:59    0:54   21:43         1:38:57 

                                              FEMALE 60 - 64 DIVISION
Place No.   Name                 Us    Swim T1      Run1     T2     Bike     T3      Run    Penalty Final   
===== ===== ==================== == ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
    1   270 Lynn Rotter          61   14:11    2:36   11:42    1:10   48:20    1:45   23:24         1:43:05 

                                               MALE 65 - 69 DIVISION
Place No.   Name                 Us    Swim T1      Run1     T2     Bike     T3      Run    Penalty Final   
===== ===== ==================== == ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
    1   290 Richard Kalmanek     68   12:41    0:36    8:31    1:03   37:13    0:43   16:35         1:17:19 
    2   228 Larry Nelson         68   12:13    1:18    9:22    1:21   34:03    1:20   19:07         1:18:39 
    3   285 Tomas De Paulis      69   12:51    1:32    8:54    1:21   35:29    1:39   18:19         1:20:03 
    4   162 Michael Allan        66    9:58    1:27   10:31    1:38   41:47    1:42   20:58         1:27:58 

                                              FEMALE 65 - 69 DIVISION
Place No.   Name                 Us    Swim T1      Run1     T2     Bike     T3      Run    Penalty Final   
===== ===== ==================== == ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= 

                                               MALE 70 - 74 DIVISION
Place No.   Name                 Us    Swim T1      Run1     T2     Bike     T3      Run    Penalty Final   
===== ===== ==================== == ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
    1   232 Kinji Tanaka         71   11:59    1:08    8:44    1:52   39:59    1:23   17:37         1:22:40 

                                              FEMALE 70 - 74 DIVISION
Place No.   Name                 Us    Swim T1      Run1     T2     Bike     T3      Run    Penalty Final   
===== ===== ==================== == ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= 

                                             CLYDESDALE 1 - 39 DIVISION
Place No.   Name                 Us    Swim T1      Run1     T2     Bike     T3      Run    Penalty Final   
===== ===== ==================== == ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
    1    32 Rusty Varenkamp      36    9:33    0:57    8:22    0:41   35:04    0:50   15:36         1:11:00 
    2   152 Brad Bowen           39    8:40    1:01    8:32    0:54   35:11    1:17   15:38         1:11:09 
    3    41 John Hardin          34    8:04    0:55    7:58    1:06   36:57    0:54   15:46         1:11:37 
    4   150 Robert Kurtts        32   10:04    1:18    8:12    1:04   34:52    0:53   15:36         1:11:57 
    5   107 Kevin Thompson       34    8:31    1:33    8:26    0:37   37:27    0:52   16:59         1:14:22 
    6   244 Richmond Jones       27   12:14    0:59    7:49    1:14   37:08    0:59   14:26         1:14:46 
    7   148 Louie Oropeza        38   10:05    0:55    8:14    0:56   37:10    1:08   16:24         1:14:49 
    8   207 Chris Stewart        37   10:14    1:00    8:31    1:15   38:48    0:53   16:11         1:16:48 
    9     4 Kyle Adams           26   10:12    0:53   10:01    1:32   36:38    1:06   19:50         1:20:10 
   10   320 Barrett Sims         37   10:15    1:47    8:15    2:17   40:42    2:01   15:49         1:21:04 
   11   175 Aaron Fitzsimmons    36   12:43    1:23    9:01    1:39   38:49    1:32   16:41         1:21:46 
   12   302 Nathan Wilson        32   10:40    2:16    8:34    2:43   38:36    1:26   17:52         1:22:04 
   13   292 Jeff Ezell           35    9:45    1:35   10:11    1:14   38:32    1:38   20:54         1:23:46 
   14   130 John Byers           31   10:45    1:23    9:57    1:18   41:50    1:09   18:19         1:24:37 
   15   134 Brian Peckenpaugh    37   13:53    1:28    8:38    1:38   40:37    1:22   17:32         1:25:05 
   16   199 Matt Boeshore        26   10:09    1:30   10:26    1:27   43:10    1:06   22:29         1:30:15 
   17    26 Eric Ruckart         27   14:46    0:55    9:05    9:19   40:18    1:51   16:04         1:32:14 
   18   299 Jeremy Willis        30   12:39    2:39   10:11    2:08   46:20    1:54   18:21         1:34:08 
   19   262 Michael Harrell      33   14:08    2:19   10:22    1:31   46:40    0:59   21:41         1:37:37 
   20    60 Skylor Morgan        31   11:44    1:53   13:12    1:20   48:10    1:16   24:53         1:42:25 

                                            CLYDESDALE 40 - 98 DIVISION
Place No.   Name                 Us    Swim T1      Run1     T2     Bike     T3      Run    Penalty Final   
===== ===== ==================== == ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
    1    98 Phil Moore           43    9:30    1:06    7:44    0:47   33:55    0:54   14:28         1:08:21 
    2    62 Dwight Seeley        42    9:12    1:14    7:56    1:05   33:28    1:03   14:28         1:08:22 
    3   177 Shan Carpenter       42    8:37    1:03    7:34    1:02   33:51    0:48   16:11         1:09:03 
    4   219 Bob Frutchey         43   10:02    1:25    8:04    0:51   35:39    1:08   15:44         1:12:50 
    5   227 Todd Ricketts        46   10:47    1:01    7:40    1:06   35:41    1:12   15:49         1:13:13 
    6   201 Karl Kuhn            44   10:05    1:03    7:58    1:29   35:46    1:12   16:04         1:13:35 
    7    30 Brad Wilkinson       40    9:30    1:42   12:05    1:10   35:52    1:02   18:20         1:19:37 
    8   193 Mark Gore            40   10:23    1:35   10:01    1:17   36:44    1:08   20:12         1:21:18 
    9   117 Michael Howard       42   19:38    1:16    8:08    1:42   36:18    1:05   15:11         1:23:15 
   10   138 Dan Hammond          52   10:30    1:21   10:08    1:32   39:05    1:11   21:03         1:24:48 
   11    97 Brian Poynter        50    8:04    1:19    9:44    1:42   42:46    1:53   19:34         1:25:00 
   12   330 Michael Miller       40   10:21    2:29    9:08    2:52   40:56    2:02   17:58         1:25:44 
   13    24 Kurt Nowicki         43   10:15    1:21   10:59    1:15   42:16    1:05   21:00         1:28:08 
   14   205 William Milligan     58   11:40    2:36    9:25    1:54   40:43    1:55   21:10         1:29:21 
   15   316 Jim Stevens          44   10:11    1:31   12:06    2:15   40:52    1:37   21:37         1:30:06 
   16   297 Vladi Kozel          43   14:44    1:25   10:10    1:16   42:42    1:48   20:25         1:32:28 
   17   287 Keith Jones          44   13:31    1:55   10:53    0:53   45:39    0:49   20:45         1:34:20 
   18   233 Bobby Copeland       49   13:04    1:47   11:12    2:18   42:59    2:12   24:46         1:38:16 
   19   122 Stuart Garber        46   20:26    2:08   11:50    1:07   51:49    0:43   21:03         1:49:02 
   20    93 Roger Boyers         45   10:15    3:43   13:08    1:17    0:02                                 

                                               ATHENA 1 - 99 DIVISION
Place No.   Name                 Us    Swim T1      Run1     T2     Bike     T3      Run    Penalty Final   
===== ===== ==================== == ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
    1   171 Belinda Leslie       51   10:17    1:23    9:59    1:13   42:22    1:03   19:11         1:25:26 
    2   160 Catherine Turpin     40   10:22    1:42   10:36    1:35   41:52    1:07   20:51         1:28:02 
    3   295 Kelly Ortega         34   11:29    1:32   10:13    1:42   43:31    1:13   20:52         1:30:28 
    4   245 Shawn Walker         48   13:20    1:48    9:53    1:50   46:21    1:31   19:41         1:34:21 
    5   184 Rachel Peck          29   10:37    2:28   11:17    1:20   46:45    1:03   21:54         1:35:20 
    6   343 Nancy Ward           45   12:21    1:57   10:51    1:14   45:00    1:07   22:58         1:35:26 
    7   336 Debra Wendorf        51   11:02    1:16   11:21    1:30   45:05    1:40   25:23         1:37:15 
    8   267 Wendy Lee            42   12:00    1:46   10:37    1:36   48:15    1:24   21:49         1:37:24 
                                                                                                               Page 1

                                                     MALE TEAM
Place No.   Team Name                   Swim T1      Run1     T2     Bike     T3      Run    Penalty Final   
===== ===== ======================== ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
    1   357 Craig Lodge Relay           7:39    0:54    5:30    0:31   31:39    0:56   12:24           59:31 
    2   365 Team Hitch Hinton           8:09    1:10    7:20    0:28   35:10    0:29   13:58         1:06:41 
                                                                                                               Page 1

                                                    FEMALE TEAM
Place No.   Team Name                   Swim T1      Run1     T2     Bike     T3      Run    Penalty Final   
===== ===== ======================== ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
    1    58 BAZINGA                    10:06    1:20    9:30    0:35   32:04    0:34   19:20         1:13:25 
                                                                                                               Page 1

                                                     COED TEAM
Place No.   Team Name                   Swim T1      Run1     T2     Bike     T3      Run    Penalty Final   
===== ===== ======================== ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
    1   106 Forever 21                  9:48    1:08    7:36    0:31   32:54    0:42   15:30         1:08:07 
                                                                                                               Page 1

                                                    FAMILY TEAM
Place No.   Team Name                   Swim T1      Run1     T2     Bike     T3      Run    Penalty Final   
===== ===== ======================== ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= =======