------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TEAM OLYMPIC: MALE DIVISION
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Team Name Member1 Member2 Member3 Swim T1 Bike T2 Run Time
===== ===== ==================== ======================= ======================= ======================= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 980 Team Trend Hr Daniel Bobst Jeffrey Jacobs Earl Jewett 36:21 2:21 1:04:45 0:56 48:40 2:33:01
2 973 Go3 Sports Brian Smith John Carmichael John Carmichael 29:01 2:09 1:14:05 1:15 56:46 2:43:14
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TEAM OLYMPIC: FEMALE DIVISION
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Team Name Member1 Member2 Member3 Swim T1 Bike T2 Run Time
===== ===== ==================== ======================= ======================= ======================= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 970 Tri-Ing To Take It Ana Stull Angela Eusery Jamie Williams 28:37 2:04 1:23:01 0:56 43:37 2:38:13
2 968 Going For Broke Sarah Cummings Cathy Allen Jenny Wilson 33:22 2:06 1:33:38 1:11 55:16 3:05:31
3 967 Spp Carla Jordan Jennie Dunham Jackie Frauman 30:07 2:18 1:30:55 1:04 1:02:22 3:06:44
4 972 Christal.Duer.Carrol Jeannette Duer Laura Christal Kim Carroll 31:47 2:47 1:34:16 1:01 58:39 3:08:29
5 874 Dynamic Duo Sharon Howell Amy Moctezuma Amy Moctezuma 34:12 2:41 1:27:04 2:44 1:07:47 3:14:26
6 969 Wells Shannon Wells Kym McDaniel Kelly Reed 34:45 2:47 1:38:53 1:08 59:50 3:17:22
7 971 Team In Training Yvette Dye Becky Kaye Amy Tucker 37:45 2:53 1:15:39 1:19 1:32:51 3:30:26
8 964 Kam Michelle Webster Kristn Owens Ashley Payson 37:50 2:34 1:50:12 1:13 1:07:15 3:39:02
9 963 Team Kat Dye Kathryn Dye Kelley Moore Kimberly Rippetoe 55:35 2:20 1:50:20 1:10 1:03:38 3:53:00
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TEAM OLYMPIC: COED DIVISION
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Team Name Member1 Member2 Member3 Swim T1 Bike T2 Run Time
===== ===== ==================== ======================= ======================= ======================= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 960 Ison Stalkers Jack Farris Alexa Farris Phil Royston 25:15 1:57 1:08:03 0:58 45:38 2:21:48
2 957 Evanson Jeff Evanson Brynn Evanson Jeff Evanson 32:58 2:04 1:07:46 1:14 41:30 2:25:30
3 986 Patti Schmidt-Luerson Al Luerson Patti Schmidt-Luerson 32:55 1:51 1:06:45 0:49 45:03 2:27:21
4 950 Bojest Jessica Guest Robert Guest 33:00 1:48 1:19:45 0:53 49:23 2:44:46
5 954 Spank Doubles Cherie Teel Orin Fletcher Todd Brock 33:49 2:28 1:17:29 0:59 57:24 2:52:06
6 953 Team Pita Kristin Parks Brent Rowden Elizabeth Meraz 36:00 1:54 1:19:57 1:01 54:43 2:53:34
7 951 Tbd Jacklyn Villacci Ben Day Laragh Gallagher 35:21 2:15 1:30:39 1:02 49:27 2:58:42
8 952 Team Caveman Sabrina Caverly Kevin Caverly David Andrews 37:17 2:00 1:17:26 1:19 1:04:37 3:02:38
9 959 We Tri-Eth David Bauerle Julie Friel Ken Friel 32:36 2:15 1:17:28 1:16 1:23:46 3:17:19
10 961 Tri(ing) To Finish Andrew Robinson Melissa Davis Amanda Driggers 46:51 3:25 1:28:23 1:14 1:00:25 3:20:16
11 962 Tenenhaus Morti Tenenhaus Ora Tenenhaus Neta Tenenhaus 53:27 1:33 1:11 2:03:43 1:03:07 4:03:00
12 955 Cheeky Monkeys Rosie Maynard Knezyk Pennington-Dzam Michael Dzama 1:11:35 2:46 1:32:53 1:37 1:20:45 4:09:34
13 958 Multiple Organisms Scott Rodriguez Suze Coughlin Lawrence Bittok 31:07 2:47
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TEAM SPRINT: FEMALE DIVISION
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Team Name Member1 Member2 Member3 Swim T1 Bike T2 Run Time
===== ===== ==================== ======================= ======================= ======================= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 2411 Blood Bath And Beyon Deborah Carroll Nicole Rivera Kelli Geyer 17:44 2:49 50:45 1:56 37:45 1:50:56
2 2412 Latin Power Sandra Gonzalez Claudia Hinojosa Katty Fuentes 24:55 2:33 1:07:32 1:25 32:41 2:09:04
3 2410 The A Team Amber Rose Allyson George 39:31 4:09 44:15 1:28 42:12 2:11:33
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TEAM SPRINT: COED DIVISION
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Team Name Member1 Member2 Member3 Swim T1 Bike T2 Run Time
===== ===== ==================== ======================= ======================= ======================= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 2406 Team Haynsworth Robert Haynsworth Jason Haynsworth Kimberly Haynsworth 19:47 2:07 35:20 0:52 23:58 1:22:03
2 2403 Yellow Pursuit! Kim Lindsey Robin Adolph Gene Willman 27:07 2:24 38:37 1:03 25:27 1:34:36
3 2405 Team Bailey Debra Bailey Donald Bailey Kevin Bailey 21:43 2:39 49:13 1:02 22:00 1:36:36
4 2404 G.S.O.E. Kyle Tynan Jayme Harrison Roy Hunchings 24:41 3:14 42:51 1:18 30:07 1:42:09
5 2400 The Bamfs Marie Gowan Rand Gowan 19:56 3:26 42:35 1:09 35:46 1:42:50
6 2402 Spin Doctors Christine Beckham Rick Cortez Krystal Beamon 27:34 2:43 44:58 0:59 27:18 1:43:32
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TEAM OLYMPIC: FANTASY DIVISION
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Member1 Member2 Member3 Swim T1 Bike T2 Run Time
===== ===== ======================= ======================= ======================= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 975 Matt Reed Bevan Docherty Ken Cooper 18:54 0:52 55:45 0:20 34:42 1:49:41
2 900 Krista Jensen Lisa Norden Laura Bennett 31:31 1:00 59:01 0:19 35:32 2:07:23
3 876 Susanne Breeback Laura Bennett Rebecca Wassner 30:31 0:58 1:03:55 0:28 37:46 2:13:38
4 892 David Thompson Mikel Lindsey David Thompson 21:08 1:01 1:21:57 0:21 33:59 2:18:26
5 880 Nicole Kelleher Sara McLarty Emily Lea 22:34 1:18 1:02:17 0:22 52:27 2:18:58
6 897 Lisa Norden Donielle Nyland Donielle Nyland 20:34 1:00 1:16:25 2:11 52:21 2:32:31
7 978 Laurel Wassner Brenda Marquez Rebecca Wassner 22:31 1:07 1:44:39 0:28 37:46 2:46:31
8 883 Lisa Norden Laura Bennett Alba Cruz-Herrera 20:34 1:00 1:03:55 0:19 1:20:44 2:46:32
9 899 David Thompson Stephen Siam Stephen Siam 21:08 1:01 1:29:23 2:55 1:07:23 3:01:50
10 977 John Hugo David Thompson Hunter Kemper 24:16 1:01 56:26
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TEAM SPRINT: FANTASY DIVISION
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Place No. Member1 Member2 Member3 Swim T1 Bike T2 Run Time
===== ===== ======================= ======================= ======================= ======= ======= ======= ======= ======= =======
1 2372 Alessandro Degasperi Robert Luleff Cameron Dye 21:33 1:02 38:27 0:20 34:18 1:35:40
2 2409 Rebeccah Wassner Deborah Musil Laurel Wassner 20:36 1:00 42:31 0:29 37:38 1:42:14
3 2385 Rebeccah Wassner Emily Armstrong Sarah Groff 20:36 1:00 52:20 0:24 36:46 1:51:06