Page 1
Centennial Conference XC Championship
Pioneer Park, Lincoln NE
October 8, 2010 - 5K
VARSITY BOYS
Place Name Year Team Time Pace
===== ======================= ==== ============================== ======= =====
1 Thomas Feichtinger Mount Michael Benedictine 16:39.6 5:22
2 Jordan Potrzeba Hastings St. Cecilia 17:16.9 5:34
3 Lukas Buehler Mount Michael Benedictine 17:19.3 5:35
4 Roger Lame Boys Town 17:42.2 5:42
5 Al Lino Boys Town 17:49.7 5:45
6 Josh Sindelar St Albert, Council Bluffs 17:54.8 5:46
7 Misael Azpeitia Boys Town 18:02.2 5:49
8 Ryan Fuxa Mount Michael Benedictine 18:03.6 5:49
9 Evan Stober Fremont Bergan 18:08.2 5:51
10 Dane Stahr Lincoln Lutheran 18:09.2 5:51
11 Ivan Chilapa Columbus Scotus 18:14.0 5:53
12 Jackson Vanskiver Hastings St. Cecilia 18:17.4 5:54
13 Joel Ostdiek Columbus Scotus 18:23.4 5:56
14 Zach Murphy Mount Michael Benedictine 18:26.3 5:57
15 Ethan Bruggemen Lincoln Lutheran 18:32.2 5:58
16 Neal Colaric Mount Michael Benedictine 18:33.8 5:59
17 Cody Claridge Lincoln Lutheran 18:36.1 6:00
18 Jon Otte Columbus Scotus 18:36.7 6:00
19 Ethan Haberman Bishop Neumann 18:39.8 6:01
20 Mitch Swanson Bishop Neumann 18:47.0 6:03
21 Jared Bourek Mount Michael Benedictine 18:57.9 6:07
22 Luke Riley Lincoln Christian 19:02.2 6:08
23 Dylan Lambert-Perkins Boys Town 19:06.6 6:10
24 Austin Dam Fremont Bergan 19:10.6 6:11
25 Adam Moore Columbus Scotus 19:15.9 6:13
26 Ryan Tvrdy Bishop Neumann 19:17.1 6:13
27 Brenan Anspauch Grand Island Central Catholic 19:17.7 6:13
28 Brennan McNitt St Albert, Council Bluffs 19:20.0 6:14
29 Kolby Johnson Lincoln Lutheran 19:21.5 6:14
30 Pat Martin St Albert, Council Bluffs 19:26.6 6:16
31 Niles Uerling Hastings St. Cecilia 19:34.0 6:18
32 Cleyton Hartman Aquinas 19:36.2 6:19
33 Jeremy Houdek Grand Island Central Catholic 19:37.7 6:20
34 Gabe Haberman Bishop Neumann 19:39.4 6:20
35 Christian Will Lincoln Lutheran 19:48.4 6:23
36 Trevor Staab Grand Island Central Catholic 19:55.2 6:25
37 Adam Mongar Bishop Neumann 19:56.5 6:26
38 Chase Arney Boys Town 20:01.2 6:27
39 Alex Eller Aquinas 20:03.2 6:28
40 Alex Kouri St Albert, Council Bluffs 20:05.7 6:29
41 Taylor Lueck Boys Town 20:06.6 6:29
42 Kaleb Weist Bishop Neumann 20:07.0 6:29
43 Chris Hernandez Columbus Scotus 20:16.0 6:32
44 Alex Schendt Hastings St. Cecilia 20:16.1 6:32
45 Cale Albracht Columbus Scotus 20:17.2 6:32
46 Joe Avey St Albert, Council Bluffs 20:23.9 6:34
47 Joe Kindig Hastings St. Cecilia 20:24.3 6:35
48 Gus Doll St Albert, Council Bluffs 20:26.3 6:35
49 Ryan Humphrey Lincoln Christian 20:31.4 6:37
50 Tony Batenhorst Hastings St. Cecilia 20:36.3 6:38
51 Paul Gebers Lincoln Lutheran 20:41.3 6:40
52 J.T. Vecera Fremont Bergan 20:52.0 6:43
53 Mike Ersland Omaha Concordia 20:59.2 6:46
54 Isaac Moore Fremont Bergan 21:01.7 6:47
55 Alex White Lincoln Christian 21:03.9 6:47
56 Chase Crosier Grand Island Central Catholic 21:11.5 6:50
57 Mitch Maginnis Grand Island Central Catholic 21:27.3 6:55
58 Josh Didulo Omaha Concordia 21:34.4 6:57
59 Cameron Fajen Omaha Concordia 21:39.7 6:59
60 Zech Chermok Aquinas 22:08.3 7:08
61 Marshall Balshweid Lincoln Christian 22:32.3 7:16
62 Art Link Omaha Concordia 22:41.3 7:19
63 Josh Meinders Omaha Concordia 22:57.4 7:24
64 Alex Kallenbach Aquinas 23:11.9 7:28
65 Nathan Reilly Grand Island Central Catholic 23:13.9 7:29
66 Trevor Keeney Fremont Bergan 23:24.5 7:33
67 Jerrod Eickmeier Aquinas 23:32.0 7:35
68 Bryant Carlson Fremont Bergan 23:36.3 7:36
69 Trevor Johnson Omaha Concordia 24:33.4 7:55
70 Spencer Jakub Aquinas 25:12.8 8:07
Results provided by Precision Race Results