IHSA Cross Country Regional
Hosted by Alleman High School
Saturday, October 24, 2020
Saukie Golf Course * Rock Island, IL
----------------------------------------------------------------------------
WOMENS TEAM RESULTS
----------------------------------------------------------------------------
1. ALLEMAN (ROCK ISLAND)
1 4 5 6 11 (24) (58) = 27
Mattie Kindelsperger, Tess Hendrickson, Caroline Adam, Rylee Noack,
Emma Shrake, Merideth Maynard, Lily Beardsley
2. STARK COUNTY
7 14 16 27 30 (54) (59) = 94
Alyssa Dyken, Ashley Orrick, Lena Becker, Paige Rewerts, Trinity
Shimmin, Riley Menssen, Mackenzie Stahl
3. CAMBRIDGE-ALWOOD CO-OP (RIDGEWOOD)
3 9 26 29 33 (47) (52) = 100
Kendra Downing, Miranda Reed, Kira Messerly, Lauren Anderson, Brooklyn
Humphrey, Anna Paul, Mollie Bennett
4. ORION HIGH SCHOOL
10 13 15 32 37 (45) (66) = 107
Izzy Nordstrom, Olivia Thomsen, Maryn Bollinger, Kiliegh Burge,
Melaina Meisenburg, Lily Moen, Rachel Vanduyne
5. MERCER COUNTY
8 17 19 31 34 (39) (41) = 109
Eden Mueller, Maddie Hofmann, Sophia Santiago, Bailey Hardin, Olivia
Hucke, Mia Ward, Cora Whitenack
6. SHERRARD HIGH SCHOOL
22 25 35 44 57 (76) = 183
Addi Knox, Sarah Gibson, Maddie Mathis, Bri Bynum, Anna Taylor, Sam
Phipps
7. ANNAWAN WETHERSFIELD
2 18 43 65 70 (78) (86) = 198
Kennady Anderson, Danielle Johnson, Cora Rusk, Zoey Vance, Riley Demay,
Elle Eastman, Olivia McClelland
8. ERIE-PROPHETSTOWN
12 28 38 42 87 = 207
Dylan Chandler, Jorden Robinson, Brooke Lalley, Kara Schipper, Taylor
Folsom
9. ROWVA-GALVA (MID-COUNTY)
21 40 49 61 69 (71) (75) = 240
Emma Seiboldt, Abigail Lee, Molly Warner, Emiley Short, Abbigale
Reynolds, Mia Voss, Ali Cain
10. MONMOUTH ROSEVILLE
46 53 55 56 60 = 270
Rileigh Ewing, Delaney Rexroat, Kendal Murk, Addisyn Switzer, Elise
Blaesing
11. UNITED HIGH SCHOOL
20 23 68 80 81 = 272
Bridget Brokaw, Makaela Robinson, Karragan Sperry, Madison Penn, Laney
Butler
12. ROCKRIDGE
36 62 63 67 74 (83) (85) = 302
Chey Leaich, Melody Smith, McKensie Chard, Erin Danner, Makynzii
Murley, Taylor Murley, Kaylee Petreikis
13. BUREAU VALLEY HIGH SCHOOL
50 51 73 79 82 = 335
Paige Wagner, Jillian Hulsing, Lauren Wirth, Cassidy Peterson, Rashida
Martin
14. WEST CARROLL
48 64 72 77 84 = 345
Olivia Shelly, Hannah Bauch, Kylie Hill, Emily Mueller, Tori Moshure
IHSA Cross Country Regional
Hosted by Alleman High School
Saturday, October 24, 2020
Saukie Golf Course * Rock Island, IL
Place TmPl No. Name School Grade Time Pace
===== ==== ===== ======================= ======================================== ===== ======= =====
1 1 1 Mattie Kindelsperger ALLEMAN (ROCK ISLAND) 12 18:03.3 6:02
2 2 15 Kennady Anderson ANNAWAN WETHERSFIELD 9 18:37.6 6:13
3 3 42 Kendra Downing CAMBRIDGE-ALWOOD CO-OP (RIDGEWOOD) 10 19:20.0 6:27
4 4 4 Tess Hendrickson ALLEMAN (ROCK ISLAND) 9 19:22.5 6:28
5 5 2 Caroline Adam ALLEMAN (ROCK ISLAND) 12 19:25.9 6:29
6 6 5 Rylee Noack ALLEMAN (ROCK ISLAND) 11 19:29.9 6:30
7 7 173 Alyssa Dyken STARK COUNTY 12 19:41.0 6:34
8 8 84 Eden Mueller MERCER COUNTY 10 19:41.7 6:34
9 9 44 Miranda Reed CAMBRIDGE-ALWOOD CO-OP (RIDGEWOOD) 9 19:48.8 6:37
10 10 116 Izzy Nordstrom ORION HIGH SCHOOL 11 19:55.1 6:39
11 11 3 Emma Shrake ALLEMAN (ROCK ISLAND) 9 19:55.2 6:39
12 12 56 Dylan Chandler ERIE-PROPHETSTOWN 11 20:00.2 6:41
13 13 112 Olivia Thomsen ORION HIGH SCHOOL 9 20:03.3 6:42
14 14 175 Ashley Orrick STARK COUNTY 11 20:09.3 6:44
15 15 113 Maryn Bollinger ORION HIGH SCHOOL 12 20:19.3 6:47
16 16 174 Lena Becker STARK COUNTY 12 20:39.5 6:54
17 17 85 Maddie Hofmann MERCER COUNTY 9 20:41.1 6:54
18 18 16 Danielle Johnson ANNAWAN WETHERSFIELD 10 20:41.6 6:54
19 19 86 Sophia Santiago MERCER COUNTY 9 20:48.9 6:57
20 20 185 Bridget Brokaw UNITED HIGH SCHOOL 12 20:50.8 6:57
21 21 147 Emma Seiboldt ROWVA-GALVA (MID-COUNTY) 10 20:51.9 6:58
22 22 159 Addi Knox SHERRARD HIGH SCHOOL 11 20:56.7 6:59
23 23 186 Makaela Robinson UNITED HIGH SCHOOL 11 20:59.1 7:00
24 24 7 Merideth Maynard ALLEMAN (ROCK ISLAND) 9 20:59.8 7:00
25 25 160 Sarah Gibson SHERRARD HIGH SCHOOL 10 21:10.0 7:04
26 26 46 Kira Messerly CAMBRIDGE-ALWOOD CO-OP (RIDGEWOOD) 9 21:12.9 7:05
27 27 176 Paige Rewerts STARK COUNTY 10 21:13.6 7:05
28 28 58 Jorden Robinson ERIE-PROPHETSTOWN 12 21:14.7 7:05
29 29 45 Lauren Anderson CAMBRIDGE-ALWOOD CO-OP (RIDGEWOOD) 12 21:21.9 7:08
30 30 177 Trinity Shimmin STARK COUNTY 12 21:23.2 7:08
31 31 87 Bailey Hardin MERCER COUNTY 11 21:25.5 7:09
32 32 114 Kiliegh Burge ORION HIGH SCHOOL 12 21:36.2 7:13
33 72 Natalee Martin KEWANEE HIGH SCHOOL 9 21:37.8 7:13
34 33 43 Brooklyn Humphrey CAMBRIDGE-ALWOOD CO-OP (RIDGEWOOD) 10 21:42.7 7:15
35 34 89 Olivia Hucke MERCER COUNTY 11 21:54.6 7:19
36 35 163 Maddie Mathis SHERRARD HIGH SCHOOL 9 21:56.8 7:19
37 36 134 Chey Leaich ROCKRIDGE 11 21:59.6 7:20
38 37 117 Melaina Meisenburg ORION HIGH SCHOOL 10 22:05.2 7:22
39 38 59 Brooke Lalley ERIE-PROPHETSTOWN 9 22:07.8 7:23
40 39 88 Mia Ward MERCER COUNTY 10 22:10.3 7:24
41 40 148 Abigail Lee ROWVA-GALVA (MID-COUNTY) 11 22:21.9 7:28
42 41 90 Cora Whitenack MERCER COUNTY 10 22:22.9 7:28
43 42 60 Kara Schipper ERIE-PROPHETSTOWN 12 22:23.9 7:28
44 43 17 Cora Rusk ANNAWAN WETHERSFIELD 12 22:41.6 7:34
45 44 162 Bri Bynum SHERRARD HIGH SCHOOL 9 22:46.2 7:36
46 45 115 Lily Moen ORION HIGH SCHOOL 12 22:55.4 7:39
47 46 99 Rileigh Ewing MONMOUTH ROSEVILLE 11 22:58.6 7:40
48 126 Mattea Wuest RIVERDALE 9 22:59.0 7:40
49 47 48 Anna Paul CAMBRIDGE-ALWOOD CO-OP (RIDGEWOOD) 12 23:10.6 7:44
50 48 192 Olivia Shelly WEST CARROLL 10 23:18.1 7:46
51 74 Melissa Fragoso KEWANEE HIGH SCHOOL 9 23:23.9 7:48
52 49 149 Molly Warner ROWVA-GALVA (MID-COUNTY) 11 23:33.8 7:52
53 50 29 Paige Wagner BUREAU VALLEY HIGH SCHOOL 12 23:48.4 7:57
54 51 27 Jillian Hulsing BUREAU VALLEY HIGH SCHOOL 10 23:48.5 7:57
55 52 47 Mollie Bennett CAMBRIDGE-ALWOOD CO-OP (RIDGEWOOD) 11 23:52.1 7:58
56 53 103 Delaney Rexroat MONMOUTH ROSEVILLE 12 23:58.4 8:00
57 54 178 Riley Menssen STARK COUNTY 12 23:59.2 8:00
58 55 100 Kendal Murk MONMOUTH ROSEVILLE 12 23:59.9 8:00
59 56 102 Addisyn Switzer MONMOUTH ROSEVILLE 10 24:00.1 8:00
60 57 161 Anna Taylor SHERRARD HIGH SCHOOL 10 24:03.0 8:01
61 58 6 Lily Beardsley ALLEMAN (ROCK ISLAND) 12 24:05.4 8:02
62 59 179 Mackenzie Stahl STARK COUNTY 12 24:10.8 8:04
63 60 101 Elise Blaesing MONMOUTH ROSEVILLE 9 24:12.8 8:05
64 61 151 Emiley Short ROWVA-GALVA (MID-COUNTY) 11 24:14.2 8:05
65 62 136 Melody Smith ROCKRIDGE 10 24:17.5 8:06
66 63 135 McKensie Chard ROCKRIDGE 12 24:23.4 8:08
67 64 193 Hannah Bauch WEST CARROLL 12 24:32.4 8:11
68 65 19 Zoey Vance ANNAWAN WETHERSFIELD 9 24:53.0 8:18
69 66 118 Rachel Vanduyne ORION HIGH SCHOOL 12 25:01.3 8:21
70 67 137 Erin Danner ROCKRIDGE 11 25:02.6 8:21
71 68 187 Karragan Sperry UNITED HIGH SCHOOL 11 25:21.6 8:28
72 69 150 Abbigale Reynolds ROWVA-GALVA (MID-COUNTY) 10 25:42.1 8:35
73 70 20 Riley Demay ANNAWAN WETHERSFIELD 11 25:51.7 8:38
74 71 153 Mia Voss ROWVA-GALVA (MID-COUNTY) 12 26:02.6 8:41
75 72 194 Kylie Hill WEST CARROLL 11 26:05.5 8:42
76 73 31 Lauren Wirth BUREAU VALLEY HIGH SCHOOL 12 26:10.6 8:44
77 74 138 Makynzii Murley ROCKRIDGE 9 26:12.2 8:45
78 75 152 Ali Cain ROWVA-GALVA (MID-COUNTY) 11 26:18.2 8:47
79 76 164 Sam Phipps SHERRARD HIGH SCHOOL 9 26:41.0 8:54
80 77 196 Emily Mueller WEST CARROLL 12 26:42.9 8:55
81 78 21 Elle Eastman ANNAWAN WETHERSFIELD 9 26:52.0 8:58
82 79 30 Cassidy Peterson BUREAU VALLEY HIGH SCHOOL 10 26:54.8 8:59
83 80 189 Madison Penn UNITED HIGH SCHOOL 11 27:11.0 9:04
84 81 188 Laney Butler UNITED HIGH SCHOOL 11 28:12.5 9:25
85 82 28 Rashida Martin BUREAU VALLEY HIGH SCHOOL 9 28:20.6 9:27
86 83 140 Taylor Murley ROCKRIDGE 11 28:26.3 9:29
87 84 195 Tori Moshure WEST CARROLL 10 28:36.0 9:32
88 85 141 Kaylee Petreikis ROCKRIDGE 11 29:07.0 9:43
89 86 18 Olivia McClelland ANNAWAN WETHERSFIELD 10 30:56.2 10:19
90 87 61 Taylor Folsom ERIE-PROPHETSTOWN 9 32:57.8 11:00