An Email-Ready Link

As you requested, here is a ready-to-email link to this page. The URL is:
http://onlineraceresults.com/race/view_plain_text.php?race_id=72347

Simply include this URL in an email to friends or family members, and they will be able to reach this page directly.

IHSA Regional hosted by Alleman High School - Girls Results


                            IHSA Cross Country Regional
                           Hosted by Alleman High School
                             Saturday, October 24, 2020
                        Saukie Golf Course  *  Rock Island, IL


----------------------------------------------------------------------------
                             WOMENS TEAM RESULTS
----------------------------------------------------------------------------
  1. ALLEMAN (ROCK ISLAND)                   
            1    4    5    6   11  (24) (58) =    27
         Mattie Kindelsperger, Tess Hendrickson, Caroline Adam, Rylee Noack,
         Emma Shrake, Merideth Maynard, Lily Beardsley
  2. STARK COUNTY                            
            7   14   16   27   30  (54) (59) =    94
         Alyssa Dyken, Ashley Orrick, Lena Becker, Paige Rewerts, Trinity
         Shimmin, Riley Menssen, Mackenzie Stahl
  3. CAMBRIDGE-ALWOOD CO-OP (RIDGEWOOD)      
            3    9   26   29   33  (47) (52) =   100
         Kendra Downing, Miranda Reed, Kira Messerly, Lauren Anderson, Brooklyn
         Humphrey, Anna Paul, Mollie Bennett
  4. ORION HIGH SCHOOL                       
           10   13   15   32   37  (45) (66) =   107
         Izzy Nordstrom, Olivia Thomsen, Maryn Bollinger, Kiliegh Burge,
         Melaina Meisenburg, Lily Moen, Rachel Vanduyne
  5. MERCER COUNTY                           
            8   17   19   31   34  (39) (41) =   109
         Eden Mueller, Maddie Hofmann, Sophia Santiago, Bailey Hardin, Olivia
         Hucke, Mia Ward, Cora Whitenack
  6. SHERRARD HIGH SCHOOL                    
           22   25   35   44   57  (76)      =   183
         Addi Knox, Sarah Gibson, Maddie Mathis, Bri Bynum, Anna Taylor, Sam
         Phipps
  7. ANNAWAN WETHERSFIELD                    
            2   18   43   65   70  (78) (86) =   198
         Kennady Anderson, Danielle Johnson, Cora Rusk, Zoey Vance, Riley Demay,
         Elle Eastman, Olivia McClelland
  8. ERIE-PROPHETSTOWN                       
           12   28   38   42   87            =   207
         Dylan Chandler, Jorden Robinson, Brooke Lalley, Kara Schipper, Taylor
         Folsom
  9. ROWVA-GALVA (MID-COUNTY)                
           21   40   49   61   69  (71) (75) =   240
         Emma Seiboldt, Abigail Lee, Molly Warner, Emiley Short, Abbigale
         Reynolds, Mia Voss, Ali Cain
 10. MONMOUTH ROSEVILLE                      
           46   53   55   56   60            =   270
         Rileigh Ewing, Delaney Rexroat, Kendal Murk, Addisyn Switzer, Elise
         Blaesing
 11. UNITED HIGH SCHOOL                      
           20   23   68   80   81            =   272
         Bridget Brokaw, Makaela Robinson, Karragan Sperry, Madison Penn, Laney
         Butler
 12. ROCKRIDGE                               
           36   62   63   67   74  (83) (85) =   302
         Chey Leaich, Melody Smith, McKensie Chard, Erin Danner, Makynzii
         Murley, Taylor Murley, Kaylee Petreikis
 13. BUREAU VALLEY HIGH SCHOOL               
           50   51   73   79   82            =   335
         Paige Wagner, Jillian Hulsing, Lauren Wirth, Cassidy Peterson, Rashida
         Martin
 14. WEST CARROLL                            
           48   64   72   77   84            =   345
         Olivia Shelly, Hannah Bauch, Kylie Hill, Emily Mueller, Tori Moshure



                            IHSA Cross Country Regional
                           Hosted by Alleman High School
                             Saturday, October 24, 2020
                        Saukie Golf Course  *  Rock Island, IL


Place TmPl No.   Name                    School                                   Grade Time    Pace     
===== ==== ===== ======================= ======================================== ===== ======= ===== 
    1    1     1 Mattie Kindelsperger    ALLEMAN (ROCK ISLAND)                    12    18:03.3  6:02 
    2    2    15 Kennady Anderson        ANNAWAN WETHERSFIELD                     9     18:37.6  6:13 
    3    3    42 Kendra Downing          CAMBRIDGE-ALWOOD CO-OP (RIDGEWOOD)       10    19:20.0  6:27 
    4    4     4 Tess Hendrickson        ALLEMAN (ROCK ISLAND)                    9     19:22.5  6:28 
    5    5     2 Caroline Adam           ALLEMAN (ROCK ISLAND)                    12    19:25.9  6:29 
    6    6     5 Rylee Noack             ALLEMAN (ROCK ISLAND)                    11    19:29.9  6:30 
    7    7   173 Alyssa Dyken            STARK COUNTY                             12    19:41.0  6:34 
    8    8    84 Eden Mueller            MERCER COUNTY                            10    19:41.7  6:34 
    9    9    44 Miranda Reed            CAMBRIDGE-ALWOOD CO-OP (RIDGEWOOD)       9     19:48.8  6:37 
   10   10   116 Izzy Nordstrom          ORION HIGH SCHOOL                        11    19:55.1  6:39 
   11   11     3 Emma Shrake             ALLEMAN (ROCK ISLAND)                    9     19:55.2  6:39 
   12   12    56 Dylan Chandler          ERIE-PROPHETSTOWN                        11    20:00.2  6:41 
   13   13   112 Olivia Thomsen          ORION HIGH SCHOOL                        9     20:03.3  6:42 
   14   14   175 Ashley Orrick           STARK COUNTY                             11    20:09.3  6:44 
   15   15   113 Maryn Bollinger         ORION HIGH SCHOOL                        12    20:19.3  6:47 
   16   16   174 Lena Becker             STARK COUNTY                             12    20:39.5  6:54 
   17   17    85 Maddie Hofmann          MERCER COUNTY                            9     20:41.1  6:54 
   18   18    16 Danielle Johnson        ANNAWAN WETHERSFIELD                     10    20:41.6  6:54 
   19   19    86 Sophia Santiago         MERCER COUNTY                            9     20:48.9  6:57 
   20   20   185 Bridget Brokaw          UNITED HIGH SCHOOL                       12    20:50.8  6:57 
   21   21   147 Emma Seiboldt           ROWVA-GALVA (MID-COUNTY)                 10    20:51.9  6:58 
   22   22   159 Addi Knox               SHERRARD HIGH SCHOOL                     11    20:56.7  6:59 
   23   23   186 Makaela Robinson        UNITED HIGH SCHOOL                       11    20:59.1  7:00 
   24   24     7 Merideth Maynard        ALLEMAN (ROCK ISLAND)                    9     20:59.8  7:00 
   25   25   160 Sarah Gibson            SHERRARD HIGH SCHOOL                     10    21:10.0  7:04 
   26   26    46 Kira Messerly           CAMBRIDGE-ALWOOD CO-OP (RIDGEWOOD)       9     21:12.9  7:05 
   27   27   176 Paige Rewerts           STARK COUNTY                             10    21:13.6  7:05 
   28   28    58 Jorden Robinson         ERIE-PROPHETSTOWN                        12    21:14.7  7:05 
   29   29    45 Lauren Anderson         CAMBRIDGE-ALWOOD CO-OP (RIDGEWOOD)       12    21:21.9  7:08 
   30   30   177 Trinity Shimmin         STARK COUNTY                             12    21:23.2  7:08 
   31   31    87 Bailey Hardin           MERCER COUNTY                            11    21:25.5  7:09 
   32   32   114 Kiliegh Burge           ORION HIGH SCHOOL                        12    21:36.2  7:13 
   33         72 Natalee Martin          KEWANEE HIGH SCHOOL                      9     21:37.8  7:13 
   34   33    43 Brooklyn Humphrey       CAMBRIDGE-ALWOOD CO-OP (RIDGEWOOD)       10    21:42.7  7:15 
   35   34    89 Olivia Hucke            MERCER COUNTY                            11    21:54.6  7:19 
   36   35   163 Maddie Mathis           SHERRARD HIGH SCHOOL                     9     21:56.8  7:19 
   37   36   134 Chey Leaich             ROCKRIDGE                                11    21:59.6  7:20 
   38   37   117 Melaina Meisenburg      ORION HIGH SCHOOL                        10    22:05.2  7:22 
   39   38    59 Brooke Lalley           ERIE-PROPHETSTOWN                        9     22:07.8  7:23 
   40   39    88 Mia Ward                MERCER COUNTY                            10    22:10.3  7:24 
   41   40   148 Abigail Lee             ROWVA-GALVA (MID-COUNTY)                 11    22:21.9  7:28 
   42   41    90 Cora Whitenack          MERCER COUNTY                            10    22:22.9  7:28 
   43   42    60 Kara Schipper           ERIE-PROPHETSTOWN                        12    22:23.9  7:28 
   44   43    17 Cora Rusk               ANNAWAN WETHERSFIELD                     12    22:41.6  7:34 
   45   44   162 Bri Bynum               SHERRARD HIGH SCHOOL                     9     22:46.2  7:36 
   46   45   115 Lily Moen               ORION HIGH SCHOOL                        12    22:55.4  7:39 
   47   46    99 Rileigh Ewing           MONMOUTH ROSEVILLE                       11    22:58.6  7:40 
   48        126 Mattea Wuest            RIVERDALE                                9     22:59.0  7:40 
   49   47    48 Anna Paul               CAMBRIDGE-ALWOOD CO-OP (RIDGEWOOD)       12    23:10.6  7:44 
   50   48   192 Olivia Shelly           WEST CARROLL                             10    23:18.1  7:46 
   51         74 Melissa Fragoso         KEWANEE HIGH SCHOOL                      9     23:23.9  7:48 
   52   49   149 Molly Warner            ROWVA-GALVA (MID-COUNTY)                 11    23:33.8  7:52 
   53   50    29 Paige Wagner            BUREAU VALLEY HIGH SCHOOL                12    23:48.4  7:57 
   54   51    27 Jillian Hulsing         BUREAU VALLEY HIGH SCHOOL                10    23:48.5  7:57 
   55   52    47 Mollie Bennett          CAMBRIDGE-ALWOOD CO-OP (RIDGEWOOD)       11    23:52.1  7:58 
   56   53   103 Delaney Rexroat         MONMOUTH ROSEVILLE                       12    23:58.4  8:00 
   57   54   178 Riley Menssen           STARK COUNTY                             12    23:59.2  8:00 
   58   55   100 Kendal Murk             MONMOUTH ROSEVILLE                       12    23:59.9  8:00 
   59   56   102 Addisyn Switzer         MONMOUTH ROSEVILLE                       10    24:00.1  8:00 
   60   57   161 Anna Taylor             SHERRARD HIGH SCHOOL                     10    24:03.0  8:01 
   61   58     6 Lily Beardsley          ALLEMAN (ROCK ISLAND)                    12    24:05.4  8:02 
   62   59   179 Mackenzie Stahl         STARK COUNTY                             12    24:10.8  8:04 
   63   60   101 Elise Blaesing          MONMOUTH ROSEVILLE                       9     24:12.8  8:05 
   64   61   151 Emiley Short            ROWVA-GALVA (MID-COUNTY)                 11    24:14.2  8:05 
   65   62   136 Melody Smith            ROCKRIDGE                                10    24:17.5  8:06 
   66   63   135 McKensie Chard          ROCKRIDGE                                12    24:23.4  8:08 
   67   64   193 Hannah Bauch            WEST CARROLL                             12    24:32.4  8:11 
   68   65    19 Zoey Vance              ANNAWAN WETHERSFIELD                     9     24:53.0  8:18 
   69   66   118 Rachel Vanduyne         ORION HIGH SCHOOL                        12    25:01.3  8:21 
   70   67   137 Erin Danner             ROCKRIDGE                                11    25:02.6  8:21 
   71   68   187 Karragan Sperry         UNITED HIGH SCHOOL                       11    25:21.6  8:28 
   72   69   150 Abbigale Reynolds       ROWVA-GALVA (MID-COUNTY)                 10    25:42.1  8:35 
   73   70    20 Riley Demay             ANNAWAN WETHERSFIELD                     11    25:51.7  8:38 
   74   71   153 Mia Voss                ROWVA-GALVA (MID-COUNTY)                 12    26:02.6  8:41 
   75   72   194 Kylie Hill              WEST CARROLL                             11    26:05.5  8:42 
   76   73    31 Lauren Wirth            BUREAU VALLEY HIGH SCHOOL                12    26:10.6  8:44 
   77   74   138 Makynzii Murley         ROCKRIDGE                                9     26:12.2  8:45 
   78   75   152 Ali Cain                ROWVA-GALVA (MID-COUNTY)                 11    26:18.2  8:47 
   79   76   164 Sam Phipps              SHERRARD HIGH SCHOOL                     9     26:41.0  8:54 
   80   77   196 Emily Mueller           WEST CARROLL                             12    26:42.9  8:55 
   81   78    21 Elle Eastman            ANNAWAN WETHERSFIELD                     9     26:52.0  8:58 
   82   79    30 Cassidy Peterson        BUREAU VALLEY HIGH SCHOOL                10    26:54.8  8:59 
   83   80   189 Madison Penn            UNITED HIGH SCHOOL                       11    27:11.0  9:04 
   84   81   188 Laney Butler            UNITED HIGH SCHOOL                       11    28:12.5  9:25 
   85   82    28 Rashida Martin          BUREAU VALLEY HIGH SCHOOL                9     28:20.6  9:27 
   86   83   140 Taylor Murley           ROCKRIDGE                                11    28:26.3  9:29 
   87   84   195 Tori Moshure            WEST CARROLL                             10    28:36.0  9:32 
   88   85   141 Kaylee Petreikis        ROCKRIDGE                                11    29:07.0  9:43 
   89   86    18 Olivia McClelland       ANNAWAN WETHERSFIELD                     10    30:56.2 10:19 
   90   87    61 Taylor Folsom           ERIE-PROPHETSTOWN                        9     32:57.8 11:00