An Email-Ready Link

As you requested, here is a ready-to-email link to this page. The URL is:
http://onlineraceresults.com/race/view_plain_text.php?race_id=71870

Simply include this URL in an email to friends or family members, and they will be able to reach this page directly.

2020 St Pat's Cross Country Invitational - Boys Middle School Results Results

                     St Pat's Cross Country Invitational
                 River's Edge Golf Course, North Platte, NE
                           September 3, 2020 - 3K
 
                           BOYS MIDDLE SCHOOL RACE
 
 Place Name                    Year Team                      Time    Pace     
 ===== ======================= ==== ========================= ======= ===== 
     1 Porter Connick             8 St Pat's North Platte     12:07.6  6:31 
     2 Rylan Gilmore              7 Hershey                   12:13.9  6:34 
     3 Logan Robirds              7 St Pat's North Platte     12:15.1  6:35 
     4 Tregan Barnes              8 Doniphan-Trumbull         12:33.5  6:45 
     5 Nicholas Zurn              8 North Platte Middle Schoo 12:35.8  6:46 
     6 Jaxon Hammond              7 Doniphan-Trumbull         12:37.6  6:47 
     7 Aiden Hawks                8 North Platte Middle Schoo 12:37.9  6:47 
     8 Isaac Goosey               8 Stapleton/mcpherson Count 12:44.6  6:51 
     9 Tice Yost                  8 Doniphan-Trumbull         13:05.5  7:02 
    10 James Peter                7 North Platte Middle Schoo 13:08.8  7:04 
    11 Jordan Arensdorf           8 Hershey                   13:21.0  7:10 
    12 Rylen Soundy               7 Doniphan-Trumbull         13:22.4  7:11 
    13 Branson Anderson           7 Garden County             13:26.2  7:13 
    14 Leyton Connell             8 Stapleton/mcpherson Count 13:36.7  7:19 
    15 Luke Thramer               7 North Platte Middle Schoo 13:45.5  7:23 
    16 Isaac Sinsel               7 Sutherland                13:45.8  7:23 
    17 Brody Eberle               8 Doniphan-Trumbull         13:52.5  7:27 
    18 Andy Schultz               8 Doniphan-Trumbull         13:53.6  7:28 
    19 Luke Tegtmeier             8 North Platte Middle Schoo 13:55.5  7:29 
    20 Davis Winter               7 North Platte Middle Schoo 13:56.8  7:29 
    21 Jasper Brewster            8 Paxton Schools            14:03.5  7:33 
    22 Hudson Deeds               7 St Pat's North Platte     14:11.0  7:37 
    23 Cayler Hacker              8 Hershey                   14:13.5  7:38 
    24 Luke Askey                 7 Doniphan-Trumbull         14:14.4  7:39 
    25 Eldon Lambert              8 Garden County             14:17.2  7:40 
    26 Jason Fisher               8 Wallace High School       14:19.0  7:41 
    27 Jacob Zakrzewski           7 Doniphan-Trumbull         14:21.8  7:43 
    28 Ean Julius                 7 North Platte Middle Schoo 14:21.8  7:43 
    29 Jayden Tillmen             8 Brady Public Schools      14:25.2  7:45 
    30 Noah Connick               8 Paxton Schools            14:35.4  7:50 
    31 Sam Stefka                 7 North Platte Middle Schoo 14:35.8  7:50 
    32 Kepler Spurgin             7 Paxton Schools            14:41.3  7:53 
    33 Mason Kroon                8 North Platte Middle Schoo 14:41.9  7:54 
    34 Daniel Zuniga              8 Stapleton/mcpherson Count 14:49.2  7:57 
    35 Davian Hoit                7 Stapleton/mcpherson Count 14:50.5  7:58 
    36 Ezra McConnell             8 Hershey                   14:53.3  8:00 
    37 Jackson Saner              7 Sutherland                14:59.5  8:03 
    38 Noah Kammerer              7 Sutherland                15:17.0  8:12 
    39 Richard Martinez           8 North Platte Middle Schoo 15:19.3  8:14 
    40 Nolan Teets                7 North Platte Middle Schoo 15:42.5  8:26 
    41 Harper Whitney             7 North Platte Middle Schoo 16:02.7  8:37 
    42 Sam Erbert                 8 North Platte Middle Schoo 16:12.7  8:42 
    43 Asher Strecker             7 North Platte Middle Schoo 16:13.8  8:43 
    44 Tyson Pavelka              8 North Platte Middle Schoo 16:26.7  8:50 
    45 Winston Karre              8 North Platte Middle Schoo 16:27.8  8:50 
    46 Petros Stutzman            7 Doniphan-Trumbull         16:38.5  8:56 
    47 Killian Rooney             7 Stapleton/mcpherson Count 17:13.7  9:15 
    48 Nick Krondak               7 St Pat's North Platte     17:55.6  9:37 
    49 Jonathan McMillian Pete    7 Paxton Schools            18:02.4  9:41 
    50 Miles Rogge                8 Paxton Schools            18:06.3  9:43 
    51 Brett Morgan               7 Hershey                   18:13.1  9:47 
    52 Dimitri Pettit             7 St Pat's North Platte     18:18.9  9:50 
    53 John McNeel                7 Hershey                   18:26.2  9:54 
    54 Braden McNutt              7 Stapleton/mcpherson Count 18:47.9 10:06 
    55 Colton Chrisman            8 North Platte Middle Schoo 19:06.0 10:15 
    56 Jarrett Vanarsdall         8 Hershey                   19:33.0 10:30 
    57 Riley Bear                 8 Hershey                   19:41.0 10:34 
    58 Eban Thompson              8 North Platte Middle Schoo 20:31.8 11:01 
    59 Hunter Maseberg            7 North Platte Middle Schoo 20:35.5 11:03 
    60 Keaton Miller              7 Hershey                   20:41.6 11:07 
    61 Seth Penn                  8 North Platte Middle Schoo 21:11.8 11:23 
    62 Dane Race                  8 North Platte Middle Schoo 21:36.2 11:36 
 
 Results provided by Precision Race Results