An Email-Ready Link

As you requested, here is a ready-to-email link to this page. The URL is:
http://onlineraceresults.com/race/view_plain_text.php?race_id=71859

Simply include this URL in an email to friends or family members, and they will be able to reach this page directly.

2020 Cozad Cross Country Invitational - Boys JV Results Results

                      Cozad Cross Country Invitational
                        Cozad Country Club, Cozad, NE
                           September 5, 2020 - 5K
 
                          BOYS JUNIOR VARSITY RACE
 
 Place Name                    Year Team                      Time    Pace     
 ===== ======================= ==== ========================= ======= ===== 
     1 Gabe Jenny                10 North Platte High School  19:14.6  6:12 
     2 Ainsley Schroeder         11 North Platte High School  19:16.6  6:13 
     3 Kian Botts                10 Grand Island Northwest    19:18.5  6:13 
     4 Trenton Golter            12 North Platte High School  19:31.3  6:17 
     5 Ben Steele                12 North Platte High School  19:33.0  6:18 
     6 Rayce Moerke               9 North Platte High School  20:13.2  6:31 
     7 Bishop Placke             11 Grand Island Northwest    20:17.2  6:32 
     8 Jacob Haase               11 Hastings                  20:23.1  6:34 
     9 Jacob Burger              11 Grand Island Northwest    20:28.8  6:36 
    10 Chase Heck                11 Grand Island Northwest    20:29.4  6:36 
    11 Oban Sandoval             10 North Platte High School  20:29.6  6:36 
    12 Carter Fogle              11 Grand Island Northwest    20:32.3  6:37 
    13 Zane Eggleston            10 Broken Bow High School    20:33.4  6:37 
    14 Juan Ceron Millan          9 Hastings                  20:45.2  6:41 
    15 Hunter Hothan             10 North Platte High School  20:48.4  6:42 
    16 Kyle Siebrass             10 Hastings                  20:51.5  6:43 
    17 Keith Krolikowski          9 Grand Island Northwest    20:51.6  6:43 
    18 Drake Anderson             9 Hastings                  20:51.8  6:43 
    19 Damien Beatson            12 Sidney                    20:58.0  6:45 
    20 Brendan Burt              11 Grand Island Northwest    21:01.9  6:47 
    21 Luis Hernandez            11 Sidney                    21:03.5  6:47 
    22 Nathan Wood                9 North Platte High School  21:07.0  6:48 
    23 Logan Brooks              10 Hastings                  21:08.4  6:49 
    24 Nik Clements               9 Holdrege                  21:09.1  6:49 
    25 Aaron Sturtevant          11 Holdrege                  21:11.4  6:50 
    26 Evan Struss                9 Hastings                  21:13.0  6:50 
    27 Trayton Welsh             10 Hastings                  21:13.6  6:50 
    28 Reagan Emerson            11 Ogallala                  21:16.4  6:51 
    29 Trey Douglas              12 Sidney                    21:22.0  6:53 
    30 Jonathan Hodges           11 North Platte High School  21:36.8  6:58 
    31 Tethloach Duang            9 Hastings                  21:39.1  6:59 
    32 Trenton Tockey            11 Hastings                  21:51.2  7:03 
    33 Gabriel Neufeld            9 Sidney                    21:52.1  7:03 
    34 Preston Tuttle            11 Ogallala                  21:53.3  7:03 
    35 Brendan Story             10 Hastings                  21:54.5  7:04 
    36 Keanan Castillo           11 North Platte High School  22:01.1  7:06 
    37 Cale Gowen                12 Hastings                  22:13.5  7:10 
    38 Aiden Nelson              10 Grand Island Northwest    22:21.7  7:12 
    39 Jake Smallcomb            12 Broken Bow High School    22:26.7  7:14 
    40 Brian Fox                  9 Broken Bow High School    22:28.5  7:15 
    41 Andrew Brandt             12 Hastings                  22:31.8  7:16 
    42 Jose Hernandez            12 Sidney                    22:33.8  7:16 
    43 Zac Christensen           10 Ogallala                  22:39.8  7:18 
    44 Cedric Knudsen            10 Ogallala                  22:52.8  7:22 
    45 Caleb Most                10 Ogallala                  22:57.4  7:24 
    46 Caleb Wilkinson           10 McCook                    22:58.3  7:24 
    47 Wyatt Heckenlively        11 Sidney                    23:02.5  7:25 
    48 Tracey Hastings           12 North Platte High School  23:06.1  7:27 
    49 Brody Ridder              11 Broken Bow High School    23:08.3  7:27 
    50 Quintan Emerson           12 Ogallala                  23:11.1  7:28 
    51 Payton Catlin              9 Ogallala                  23:11.6  7:28 
    52 Evan Jones                 9 Ogallala                  23:16.6  7:30 
    53 Kylen Borders             11 Broken Bow High School    23:25.7  7:33 
    54 Ryan Unger                11 McCook                    23:27.3  7:33 
    55 Wyatt Johnson             11 Hastings                  23:27.5  7:34 
    56 Adam Shearer              12 Holdrege                  23:29.3  7:34 
    57 Bennett Magnuson          10 North Platte High School  23:31.3  7:35 
    58 Cage Wheeler              12 North Platte High School  23:39.1  7:37 
    59 Taylor Jacobs             10 McCook                    23:50.9  7:41 
    60 Aiden Thomas              11 Hastings                  23:51.2  7:41 
    61 Alejandro Dominguez Och   10 Hastings                  24:00.6  7:44 
    62 Ray Riley                  9 Hastings                  24:02.8  7:45 
    63 Joe Barenburg              9 McCook                    24:03.2  7:45 
    64 Ronan O'Connell           10 Hastings                  24:03.5  7:45 
    65 Parker Catlin              9 Ogallala                  24:03.8  7:45 
    66 Josh Truong               10 Hastings                  24:21.1  7:51 
    67 Hunter Bradshaw           10 Hastings                  24:26.1  7:52 
    68 Max Mueller                9 Ogallala                  24:26.5  7:53 
    69 Quentin Boulware          10 Holdrege                  24:27.5  7:53 
    70 Cole Stokey                9 Ogallala                  24:28.1  7:53 
    71 Colton Knispel            10 Ogallala                  24:29.1  7:53 
    72 Mason Headley              9 Ogallala                  24:30.2  7:54 
    73 Carson Winder             10 St Pat's North Platte     24:40.7  7:57 
    74 David Hinson               9 McCook                    24:42.3  7:58 
    75 Noah Short                 9 North Platte High School  25:04.0  8:05 
    76 Jay Ady                   10 North Platte High School  25:11.2  8:07 
    77 Colby Munson              10 North Platte High School  25:13.1  8:07 
    78 Casey Jett                10 St Pat's North Platte     26:36.8  8:34 
    79 Owen Smith                12 McCook                    27:07.3  8:44 
    80 Zak Crawford               9 Broken Bow High School    27:14.9  8:47 
    81 Travis Brakenhoff         10 Hastings                  27:25.5  8:50 
    82 Dane Warner                9 Hastings                  27:36.2  8:54 
    83 Cole Mestas               10 Hastings                  27:43.3  8:56 
    84 Alex Cook                 12 North Platte High School  27:57.3  9:00 
    85 Nykolas Harms             12 Cozad Community Schools   28:00.1  9:01 
    86 Izaak Oschsner            10 North Platte High School  28:04.9  9:03 
    87 Drew Ogden                11 North Platte High School  28:05.4  9:03 
    88 Deacon Kinne-Walkington    9 McCook                    28:14.4  9:06 
    89 Jude Rutt                 10 Hastings                  28:44.2  9:15 
    90 Bryce Aufrecht            10 North Platte High School  28:59.5  9:20 
    91 Samuel Shultz             10 Cozad Community Schools   30:20.4  9:46 
    92 Brian Odle                 9 North Platte High School  32:03.5 10:20 
    93 Charles Bryant             9 Hastings                  33:00.4 10:38 
 
 Results provided by Precision Race Results