An Email-Ready Link

As you requested, here is a ready-to-email link to this page. The URL is:
http://onlineraceresults.com/race/view_plain_text.php?race_id=67210

Simply include this URL in an email to friends or family members, and they will be able to reach this page directly.

Christmas in LeClaire Ugly Christmas Sweater 5K - 5K Awards Results

                     2018 Ugly Sweater 5K


---------------------------------------------------------------------------------------------
                     MALE: OVERRALL 5K AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No.   Name                 Age City                 St Time       
===== ===== ==================== === ==================== == ======= 
    1   328 Aaron Skopec          31                           18:24 
    2   256 Mike Schroer          33 Bettendorf           IA   19:29 
    3   319 Will Dowda            15 Davenport            IA   20:29 


---------------------------------------------------------------------------------------------
                     FEMALE: OVERALL 5K AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No.   Name                 Age City                 St Time       
===== ===== ==================== === ==================== == ======= 
    1     4 Morgan Meseke         27 Bettendorf           IA   22:03 
    2    52 Gina Clark            34 Walcott              IA   22:50 
    3   332 Anna Oswald           26                           23:01 


---------------------------------------------------------------------------------------------
                FEMALE AGE GROUP 11 - UNDER AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No.   Name                 Age City                 St Time       
===== ===== ==================== === ==================== == ======= 
    1    86 Emma Detoye            8 Davenport            IA   31:54 
    2   290 Zoey Voss             11 Davenport            IA   40:24 
    3    20 Hailey Bacorn          8 Durant               IA   47:06 

NUMBER OF FINISHERS:     5

---------------------------------------------------------------------------------------------
                 MALE AGE GROUP 11 - UNDER AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No.   Name                 Age City                 St Time       
===== ===== ==================== === ==================== == ======= 
    1   160 Sawyer Kurtenbach     11 Milan                IL   26:47 
    2   113 Cooper Funderburk      7 Bettendorf           IA   28:31 
    3   291 Ben Wade               8 Iowa City            IA   32:54 

NUMBER OF FINISHERS:     7

---------------------------------------------------------------------------------------------
                  FEMALE AGE GROUP 12 - 19 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No.   Name                 Age City                 St Time       
===== ===== ==================== === ==================== == ======= 
    1   172 Ali Mamros            15 Le Claire            IA   26:32 
    2   163 Victoria Lamay        15 Rock Island          IL   29:27 
    3   153 Maggie Karraker       16 Sheffield            IL   30:21 

NUMBER OF FINISHERS:    10

---------------------------------------------------------------------------------------------
                   MALE AGE GROUP 12 - 19 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No.   Name                 Age City                 St Time       
===== ===== ==================== === ==================== == ======= 
    1   310 Noah Yost             12 Amana                IA   22:41 
    2    16 Nathaniel Augspurger  12 Davenport            IA   24:35 
    3   204 Tyler Nels            13 Le Claire            IA   25:09 

NUMBER OF FINISHERS:     6

---------------------------------------------------------------------------------------------
                  FEMALE AGE GROUP 20 - 29 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No.   Name                 Age City                 St Time       
===== ===== ==================== === ==================== == ======= 
    1    42 Allison Burkhead      28 Davenport            IA   25:24 
    2   215 Amy Olson             25 Galesburg            IL   26:48 
    3   266 Emily Speer           25 Bettendorf           IA   27:32 

NUMBER OF FINISHERS:    20

---------------------------------------------------------------------------------------------
                   MALE AGE GROUP 20 - 29 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No.   Name                 Age City                 St Time       
===== ===== ==================== === ==================== == ======= 
    1   110 Anders Frieberg       22 Iowa City            IA   21:18 
    2   127 Chris Harre           26 Linden               IA   24:17 
    3    59 Keaton Connell        28 Bettendorf           IA   27:32 

NUMBER OF FINISHERS:     7

---------------------------------------------------------------------------------------------
                  FEMALE AGE GROUP 30 - 39 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No.   Name                 Age City                 St Time       
===== ===== ==================== === ==================== == ======= 
    1   255 Gretchen Schroer      33 Bettendorf           IA   24:06 
    2   311 Jackie Young          32 Davenport            IA   24:07 
    3   128 Taylor Hatteberg      33 Erie                 IL   26:06 

NUMBER OF FINISHERS:    44

---------------------------------------------------------------------------------------------
                   MALE AGE GROUP 30 - 39 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No.   Name                 Age City                 St Time       
===== ===== ==================== === ==================== == ======= 
    1    76 Nicholas Cunningham   37 Rock Island          IL   23:20 
    2    14 Doug Ashton           37 Le Claire            IA   25:35 
    3   320 Alex Flores           32 Bettendorf           IA   25:41 

NUMBER OF FINISHERS:    11

---------------------------------------------------------------------------------------------
                  FEMALE AGE GROUP 40 - 49 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No.   Name                 Age City                 St Time       
===== ===== ==================== === ==================== == ======= 
    1   260 Jane E. Simonsen      47 Davenport            IA   25:28 
    2   159 Jodi Kurtenbach       46 Milan                IL   26:19 
    3   312 Teresa Youngblut      47 Davenport            IA   26:35 

NUMBER OF FINISHERS:    28

---------------------------------------------------------------------------------------------
                   MALE AGE GROUP 40 - 49 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No.   Name                 Age City                 St Time       
===== ===== ==================== === ==================== == ======= 
    1   335 Ben Treakle           46                           21:05 
    2    67 Tony Corsiglia        45 Bettendorf           IA   21:14 
    3   322 Kelan Moylan          40 Le Claire            IA   21:52 

NUMBER OF FINISHERS:    16



---------------------------------------------------------------------------------------------
                  FEMALE AGE GROUP 50 - 59 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No.   Name                 Age City                 St Time       
===== ===== ==================== === ==================== == ======= 
    1   124 Kelli Grubbs          53 Davenport            IA   24:35 
    2   146 Kathleen Jensen       58 Davenport            IA   27:45 
    3   129 Marty Hayes           51 Davenport            IA   27:48 

NUMBER OF FINISHERS:    35

---------------------------------------------------------------------------------------------
                   MALE AGE GROUP 50 - 59 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No.   Name                 Age City                 St Time       
===== ===== ==================== === ==================== == ======= 
    1   251 James Schoeck         52 Rock Island          IL   27:47 
    2   228 Joe Peters            53 Oneida               IL   28:16 
    3    90 Jeffrey Dietz         50 Davenport            IA   28:24 

NUMBER OF FINISHERS:     8

---------------------------------------------------------------------------------------------
                    FEMALE AGE GROUP 60+ AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No.   Name                 Age City                 St Time       
===== ===== ==================== === ==================== == ======= 
    1   283 Lisa Vaughn           60 Davenport            IA   27:24 
    2   203 Peggy Neavor          64 Davenport            IA   32:55 
    3   254 Marianne Schroeder    72 Bettendorf           IA   34:07 

NUMBER OF FINISHERS:    12

---------------------------------------------------------------------------------------------
                     MALE AGE GROUP 60+ AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No.   Name                 Age City                 St Time       
===== ===== ==================== === ==================== == ======= 
    1   122 Bob Graf              60 Rock Island          IL   27:53 
    2   220 Donald Pankey         73 Moline               IL   32:34 
    3   326 John Wernick          65 Port Byron           IL   38:17 

NUMBER OF FINISHERS:     4