An Email-Ready Link

As you requested, here is a ready-to-email link to this page. The URL is:
http://onlineraceresults.com/race/view_plain_text.php?race_id=65882

Simply include this URL in an email to friends or family members, and they will be able to reach this page directly.

Bettendorf Middle School XC Invite - 7th Grade Girls Results


        Bettendorf Middle School Cross Country Invitational - 2018

----------------------------------------------------------------------------
                      GIRLS 7TH GRADE TEAM RESULTS
----------------------------------------------------------------------------
  1. NORTH SCOTT HIGH SCHOOL                 
            1    2    3    6    8  (13) (16) =    20
         PEYTON MADISON, JOSIE CASE, REESE HILSENBECK, SYD SKARICH, KACI
         JOHNSON, AUDREY WATTS, BROOKLYN BULLOCK
  2. PLEASANT VALLEY JUNIOR HIGH             
            5    7    9   15   18  (21) (23) =    54
         LEXI MINARD, JESSICA CLEMONS, LAUREN KATHAN, BELLA KRIEG, NYA TARPEIN,
         MUSKAN MEHTA, CARLY MINOR
  3. SOUTH EAST JUNIOR HIGH                  
           10   11   12   14   20  (26) (27) =    67
         LUCY THOMPSON, LULU ROARICK, SIERRA PRUESSNER, MACLAYNE MENZEL, AVA
         BELL, NATALIE HAWK, SOPHIA ROMERO
  4. BETTENDORF MIDDLE                       
            4   17   24   25   28  (29) (36) =    98
         EMILY SEE, MAYA WILLIAMS, ABBY GAMBLE, SYLVIA TANK, MADISON MCCLEAN,
         ELENA ANDREW, MAKENZIE HOUSENGA
  5. MUSCATINE MIDDLE SCHOOLS                
           19   22   30   32   34  (37)      =   137
         SIENNA GOMEZ, HALEY THOMAS, KATE SCHLAWIN, LOLA STAMLER, ISABEL
         SIMPSON, SARAH BUTZEN
  6. DAVENPORT                               
           31   33   35   38   39            =   176
         EVELYN BARFELS, HILA BLACKMAN, MACIE WILKINS, EMMA YACAPRARO, HALEIGH
         STAPLER



Bettendorf Middle School Cross Country Invitational - 2018 - 7TH GRADE - Girls

Place TmPl No.   Name                   School                         Gra Time    Pace     
===== ==== ===== ====================== ============================== === ======= ===== 
    1    1  1214 PEYTON MADISON         NORTH SCOTT HIGH SCHOOL        7TH 13:51.1  6:56 
    2    2  1199 JOSIE CASE             NORTH SCOTT HIGH SCHOOL        7TH 13:56.2  6:59 
    3    3  1207 REESE HILSENBECK       NORTH SCOTT HIGH SCHOOL        7TH 14:07.3  7:04 
    4       1078 CAMRYN SATTLER         CLINTON MIDDLE SCHOOL          7TH 14:24.4  7:13 
    5    4  1045 EMILY SEE              BETTENDORF MIDDLE              7TH 14:27.3  7:14 
    6       1079 JULIA SUESSMITH        CLINTON MIDDLE SCHOOL          7TH 14:42.9  7:22 
    7    5  1321 LEXI MINARD            PLEASANT VALLEY JUNIOR HIGH    7TH 14:49.3  7:25 
    8    6  1220 SYD SKARICH            NORTH SCOTT HIGH SCHOOL        7TH 14:54.8  7:28 
    9    7  1306 JESSICA CLEMONS        PLEASANT VALLEY JUNIOR HIGH    7TH 15:07.7  7:34 
   10    8  1209 KACI JOHNSON           NORTH SCOTT HIGH SCHOOL        7TH 15:22.4  7:42 
   11    9  1316 LAUREN KATHAN          PLEASANT VALLEY JUNIOR HIGH    7TH 15:22.9  7:42 
   12   10  1463 LUCY THOMPSON          SOUTH EAST JUNIOR HIGH         7TH 15:23.8  7:42 
   13   11  1454 LULU ROARICK           SOUTH EAST JUNIOR HIGH         7TH 15:26.8  7:44 
   14   12  1451 SIERRA PRUESSNER       SOUTH EAST JUNIOR HIGH         7TH 15:27.3  7:44 
   15   13  1224 AUDREY WATTS           NORTH SCOTT HIGH SCHOOL        7TH 15:27.7  7:44 
   16   14  1445 MACLAYNE MENZEL        SOUTH EAST JUNIOR HIGH         7TH 15:35.8  7:48 
   17   15  1317 BELLA KRIEG            PLEASANT VALLEY JUNIOR HIGH    7TH 15:49.7  7:55 
   18   16  1198 BROOKLYN BULLOCK       NORTH SCOTT HIGH SCHOOL        7TH 15:51.3  7:56 
   19   17  1055 MAYA WILLIAMS          BETTENDORF MIDDLE              7TH 15:54.7  7:58 
   20   18  1334 NYA TARPEIN            PLEASANT VALLEY JUNIOR HIGH    7TH 16:32.9  8:17 
   21       1219 KALEA SHELDON          NORTH SCOTT HIGH SCHOOL        7TH 16:37.0  8:19 
   22   19  1156 SIENNA GOMEZ           MUSCATINE MIDDLE SCHOOLS       7TH 16:38.2  8:20 
   23   20  1422 AVA BELL               SOUTH EAST JUNIOR HIGH         7TH 16:48.7  8:25 
   24   21  1320 MUSKAN MEHTA           PLEASANT VALLEY JUNIOR HIGH    7TH 16:57.8  8:29 
   25   22  1165 HALEY THOMAS           MUSCATINE MIDDLE SCHOOLS       7TH 17:06.6  8:34 
   26   23  1322 CARLY MINOR            PLEASANT VALLEY JUNIOR HIGH    7TH 17:08.5  8:35 
   27       1300 ARIANA ASSADI          PLEASANT VALLEY JUNIOR HIGH    7TH 17:15.8  8:38 
   28       1318 CAMERON MARTINOLICH    PLEASANT VALLEY JUNIOR HIGH    7TH 17:22.9  8:42 
   29   24  1033 ABBY GAMBLE            BETTENDORF MIDDLE              7TH 17:28.3  8:45 
   30   25  1049 SYLVIA TANK            BETTENDORF MIDDLE              7TH 17:42.5  8:52 
   31       1326 LEAH PEAKIN            PLEASANT VALLEY JUNIOR HIGH    7TH 17:52.9  8:57 
   32       1336 LANDRY TUCKER          PLEASANT VALLEY JUNIOR HIGH    7TH 17:56.1  8:58 
   33   26  1436 NATALIE HAWK           SOUTH EAST JUNIOR HIGH         7TH 17:59.9  9:00 
   34       1335 SKYLAR TEWKESBURY      PLEASANT VALLEY JUNIOR HIGH    7TH 18:04.1  9:03 
   35   27  1455 SOPHIA ROMERO          SOUTH EAST JUNIOR HIGH         7TH 18:06.7  9:04 
   36   28  1041 MADISON MCCLEAN        BETTENDORF MIDDLE              7TH 18:10.5  9:06 
   37   29  1031 ELENA ANDREW           BETTENDORF MIDDLE              7TH 18:13.0  9:07 
   38   30  1162 KATE SCHLAWIN          MUSCATINE MIDDLE SCHOOLS       7TH 18:16.3  9:09 
   39   31  1114 EVELYN BARFELS         DAVENPORT                      7TH 18:19.3  9:10 
   40       1329 ABBY REYNOLDS          PLEASANT VALLEY JUNIOR HIGH    7TH 18:20.1  9:11 
   41       1468 IRIS WILLIAMS          SOUTH EAST JUNIOR HIGH         7TH 18:22.1  9:11 
   42       1428 MADELINE FINCHAM       SOUTH EAST JUNIOR HIGH         7TH 18:23.4  9:12 
   43   32  1164 LOLA STAMLER           MUSCATINE MIDDLE SCHOOLS       7TH 18:23.9  9:12 
   44       1218 ELLA RINIKER           NORTH SCOTT HIGH SCHOOL        7TH 18:24.9  9:13 
   45   33  1116 HILA BLACKMAN          DAVENPORT                      7TH 18:29.2  9:15 
   46   34  1163 ISABEL SIMPSON         MUSCATINE MIDDLE SCHOOLS       7TH 18:33.7  9:17 
   47   35  1131 MACIE WILKINS          DAVENPORT                      7TH 18:52.9  9:27 
   48       1338 NORA ZIMMERMAN         PLEASANT VALLEY JUNIOR HIGH    7TH 18:54.0  9:27 
   49   36  1035 MAKENZIE HOUSENGA      BETTENDORF MIDDLE              7TH 18:54.5  9:28 
   50       1050 CRYSTAL THOMPSON       BETTENDORF MIDDLE              7TH 19:00.0  9:30 
   51       1419 ELLEN ANGERER-SUPPEL   SOUTH EAST JUNIOR HIGH         7TH 19:03.5  9:32 
   52       1034 ALMA GONZALEZ-HAYES    BETTENDORF MIDDLE              7TH 19:24.1  9:43 
   53       1450 AVERY PROVORSE         SOUTH EAST JUNIOR HIGH         7TH 19:24.8  9:43 
   54       1439 NINA JAKOB             SOUTH EAST JUNIOR HIGH         7TH 19:36.2  9:49 
   55       1438 JOSIE HERMISTON        SOUTH EAST JUNIOR HIGH         7TH 19:36.6  9:49 
   56       1037 TATUM KENNIS           BETTENDORF MIDDLE              7TH 19:43.0  9:52 
   57       1200 REESE CRAIN            NORTH SCOTT HIGH SCHOOL        7TH 19:45.1  9:53 
   58       1418 ROSA MAE ANDERSON      SOUTH EAST JUNIOR HIGH         7TH 19:45.8  9:53 
   59       1325 CASSI PAUSTIAN         PLEASANT VALLEY JUNIOR HIGH    7TH 19:52.5  9:57 
   60       1304 JAELYN BARCUS          PLEASANT VALLEY JUNIOR HIGH    7TH 20:20.5 10:11 
   61       1432 EVELYN GREIMANN        SOUTH EAST JUNIOR HIGH         7TH 20:46.1 10:24 
   62       1056 KAELEE WOLF            BETTENDORF MIDDLE              7TH 20:49.7 10:25 
   63       1208 KAYDENCE HUDSON        NORTH SCOTT HIGH SCHOOL        7TH 20:53.8 10:27 
   64       1448 SAVANNAH PISARIK       SOUTH EAST JUNIOR HIGH         7TH 21:03.4 10:32 
   65       1046 WHITNEY SESSER         BETTENDORF MIDDLE              7TH 21:03.5 10:32 
   66       1212 EVE LANDERS            NORTH SCOTT HIGH SCHOOL        7TH 21:13.2 10:37 
   67       1077 VICTORIA SANBORN       CLINTON MIDDLE SCHOOL          7TH 21:19.3 10:40 
   68       1047 KATIE SHEPHERD         BETTENDORF MIDDLE              7TH 21:48.0 10:54 
   69       1302 KATY BABCOCK           PLEASANT VALLEY JUNIOR HIGH    7TH 21:51.5 10:56 
   70       1042 MADISON MUELLER        BETTENDORF MIDDLE              7TH 21:51.6 10:56 
   71       1311 DELANEY FITZGERALD     PLEASANT VALLEY JUNIOR HIGH    7TH 21:54.0 10:57 
   72       1324 SARAH PAUL             PLEASANT VALLEY JUNIOR HIGH    7TH 21:56.4 10:59 
   73       1036 SHAKIRA JONES          BETTENDORF MIDDLE              7TH 21:58.7 11:00 
   74       1205 ANNA HARRIS            NORTH SCOTT HIGH SCHOOL        7TH 22:05.0 11:03 
   75       1331 ISABELLE RYAN          PLEASANT VALLEY JUNIOR HIGH    7TH 22:10.1 11:06 

results at www.onlineraceresults.com

Bettendorf Middle School Cross Country Invitational - 2018 - 7TH GRADE - Girls

Place TmPl No.   Name                   School                         Gra Time    Pace     
===== ==== ===== ====================== ============================== === ======= ===== 
   76       1312 HANNAH GROVES          PLEASANT VALLEY JUNIOR HIGH    7TH 22:27.6 11:14 
   77       1057 THEA ZORICH            BETTENDORF MIDDLE              7TH 22:35.2 11:18 
   78       1470 RYA ZAWOJEWSKI         SOUTH EAST JUNIOR HIGH         7TH 22:37.1 11:19 
   79   37  1154 SARAH BUTZEN           MUSCATINE MIDDLE SCHOOLS       7TH 22:39.3 11:20 
   80       1332 RILEY SILLIMAN         PLEASANT VALLEY JUNIOR HIGH    7TH 23:13.7 11:37 
   81       1206 GRACIE HENNINGSENS     NORTH SCOTT HIGH SCHOOL        7TH 23:28.8 11:45 
   82       1074 JORDYN KLINKHAMMER     CLINTON MIDDLE SCHOOL          7TH 23:38.9 11:50 
   83       1433 ELISABETH HACHTMAN     SOUTH EAST JUNIOR HIGH         7TH 24:01.8 12:01 
   84   38  1132 EMMA YACAPRARO         DAVENPORT                      7TH 25:22.3 12:42 
   85       1053 ISABELLA TURNMEYER     BETTENDORF MIDDLE              7TH 25:51.1 12:56 
   86       1425 ELYSE BREWER           SOUTH EAST JUNIOR HIGH         7TH 26:10.8 13:06 
   87       1423 GRETA BOERNER          SOUTH EAST JUNIOR HIGH         7TH 26:48.8 13:25 
   88       1052 TOAN-TAM TONG          BETTENDORF MIDDLE              7TH 27:20.7 13:41 
   89   39  1130 HALEIGH STAPLER        DAVENPORT                      7TH 27:55.4 13:58 
   90       1446 KATHRYN NUSSBAUM       SOUTH EAST JUNIOR HIGH         7TH 28:34.8 14:18 
   91       1442 CORINNA KOVACH         SOUTH EAST JUNIOR HIGH         7TH 28:41.2 14:21 
   92       1420 FIONA ARNOLD           SOUTH EAST JUNIOR HIGH         7TH 28:57.3 14:29 

results at www.onlineraceresults.com