An Email-Ready Link

As you requested, here is a ready-to-email link to this page. The URL is:
http://onlineraceresults.com/race/view_plain_text.php?race_id=55811

Simply include this URL in an email to friends or family members, and they will be able to reach this page directly.

Redman Tri & ITU Long Distance World Championships - ITU Long Distance AG - DNF/DNS/DSQ Results


                    2016 REDMAN TRIATHLON - LONG DISTANCE ITU WORLD CHAMPIONSHIPS
                                   AGE GROUP DNF/DNS/DSQ LIST

Bib  Name               Age Sex Race   Div      Swim   Tran1    Bike   Tran2    Run  Overall NOTE                                        
==== ================== === === ====== ====== ======= ======= ======= ======= ======= ======= ==== 
 619 David Slavinski          M    ITU M4549  1:24:15    1:07 3:14:19    0:54                 DNF                                                
  46 Jennifer Spieldenn       F    ITU FELIT  1:03:36    0:56 3:26:12    0:58                 DNF                                                
  35 Lachlan Kerin            M    ITU MELIT  1:02:44    0:53 3:05:00    1:07                 DNF                                                
 555 Tiago Depaula Souz       M    ITU M3539  1:22:45    1:19 3:34:11    1:08                 DNF                                                
   6 Filip Ospaly             M    ITU MELIT    59:50    0:43 3:12:46    1:09                 DNF                                                
 318 Melissa Belk             F    ITU F4044  1:52:36    1:21 3:56:23    1:19                 DNF                                                                                               
 305 Natalie Edwards          F    ITU F4044  1:25:32    1:38 4:05:35    1:49                 DNF                                                
 467 Brett Agee               M    ITU M2529  1:33:32    2:55 3:45:08    1:50                 DNF                                                
 433 Samuel Hoffmann          M    ITU M2024  1:36:54    0:49 4:00:30    1:51                 DNF                                                
 666 Thomas Lokar             M    ITU M5054  1:30:38    1:25 3:44:33    2:17                 DNF                                                
 492 Alex Cunningham          M    ITU M3034  1:34:32    1:06 4:10:49    2:21                 DNF                                                
 456 Zack Weber               M    ITU M2529  1:28:16    1:29 4:02:24    2:31                 DNF                                                
 653 Christian Bergeron       M    ITU M5054  2:02:12    1:37 3:48:19    2:53                 DNF                                                
 672 Tomas McMillan           M    ITU M5054  1:42:57    1:47 3:53:02    2:54                 DNF                                                
 488 Bryan Journey            M    ITU M3034  1:38:48    2:15 3:48:55    2:58                 DNF                                                
 644 Chris Hale               M    ITU M4549  1:38:08    1:29 3:48:36    3:02                 DNF                                                
 708 Chris Hughes             M    ITU M5559  1:25:05    1:15 4:03:11    3:23                 DNF                                                
 576 Brock Peoples            M    ITU M4044  1:44:56    2:00 4:27:38    4:23                 DNF                                                
 428 Ryo Kiguchi              M    ITU M2024  1:33:38    0:47 4:15:51    4:34                 DNF                                                
 661 Yukinori Kojima          M    ITU M5054  1:58:13    4:23 4:30:36    4:36                 DNF                                                
 748 Peter Harvey             M    ITU M6064  1:54:39    2:00 4:12:56    5:20                 DNF                                                
 687 Fraser Dawson            M    ITU M5054  1:34:15    2:09 4:05:26    8:36                 DNF                                                
 296 Sue Rodgers              F    ITU F4044  2:19:40    1:51 3:03:18                         DNF                                                
 593 Benjamin Huw Price       M    ITU M4044  1:18:48    1:04 3:28:28                         DNF                                                
   4 Alberto Casadei          M    ITU MELIT  1:03:35    0:54 3:41:22                         DNF                                                
 775 Mark Dixon               M    ITU M6569  1:40:45    4:25 3:41:38                         DNF                                                
 206 April Hart               F    ITU F2024  1:23:54    1:52 3:48:26                         DNF                                                
 464 Eric McCrary             M    ITU M2529  1:22:34    1:04 3:58:04                         DNF                                                
 790 Thomas Waniewski    46   M    ITU M4549  1:15:31    1:26 4:01:47                         DNF                                                
 373 Cynthia Carr             F    ITU F5054  1:43:08    2:09 4:11:10                         DNF                                                
 664 Gunter Stecher           M    ITU M5054  1:05:24    2:10 4:15:18                         DNF                                                
 643 Lloyd Cosgrove           M    ITU M4549  1:35:14    1:04 4:18:40                         DNF                                                
 388 Mary Lessor              F    ITU F5054  1:26:11    2:05 4:36:22                         DNF                                                
 287 Jessica Davis            F    ITU F3539  2:30:37    2:53 4:59:30                         DNF                                                
 405 Donna Mitchell           F    ITU F5559  2:37:29    6:04 5:03:42                         DNF                                                
 772 Phillip Deprang          M    ITU M6569  2:09:41    6:35 5:23:12                         DNF                                                
  37 Antoine Jolicoeur        M    ITU MELIT  1:02:52    0:38                                 DNF 
  55 Amanda Stevens           F    ITU FELIT  1:05:08    0:49                                 DNF 
   3 Denis Sketako            M    ITU MELIT  1:13:12    0:52                                 DNF 
  14 George Bjalkemo          M    ITU MELIT  1:18:10    1:04                                 DNF                                                
 452 Leyne Ryder              M    ITU M2529  1:41:25    1:32                                 DNF                                                
 546 Christopher Lyons        M    ITU M3539  1:37:50    1:37                                 DNF                                                
 429 Shoichi Yamagishi        M    ITU M2024  2:00:00    1:46                                 DNF                                                
 545 Nicholas Ponsor          M    ITU M3539  1:47:41    1:48                                 DNF                                                
 306 Stacey Miller            F    ITU F4044  1:21:44    1:50                                 DNF                                                
 673 Scott Philbrick          M    ITU M5054  1:49:17    1:52                                 DNF                                                
 427 Makoto Mukoda            M    ITU M2024  1:42:30    1:54                                 DNF                                                
 465 Nathan Damm              M    ITU M2529  1:40:25    3:23                                 DNF 
 223 Arianne Rhea             F    ITU F2529  1:33:16    3:54                                 DNF                                                
 757 Gregory Taylor           M    ITU M6064    49:34                                         DNF 
 698 Takashi Sakabe           M    ITU M5559    58:16                                         DNF 
 685 Jim Svehla               M    ITU M5054    58:16                                         DNF 
 683 Dave Simons              M    ITU M5054    58:16                                         DNF 
 500 Jeff Torson              M    ITU M3034  1:01:43                                         DNF 
 267 Hiromi Danno             F    ITU F3539  1:10:01                                         DNF 
 338 Shinobu Mito             F    ITU F4549  1:31:57                                         DNF 
 416 Paula Sunn               F    ITU F6064  1:32:39                                         DNF 
 348 Griselda Borrero         F    ITU F4549  1:33:18                                         DNF 
 387 Ruth Rickey              F    ITU F5054  1:33:25                                         DNF 
 367 Mari Taguchi             F    ITU F5054  1:33:26                                         DNF 
 234 Akiko Tsunekawa          F    ITU F3034  1:35:30                                         DNF 
 214 Brittany Balcar          F    ITU F2529  1:35:31                                         DNF 
 252 Landi Orza               F    ITU F3034  1:35:35                                         DNF 
 289 Kate Ripley Critch       F    ITU F3539  1:35:35                                         DNF 
 781 Trey Evans               M    ITU M6569  1:36:47                                         DNF 
 754 Gary Smith               M    ITU M6064  1:37:51                                         DNF                                                
 778 Tom Ray                  M    ITU M6569  1:37:59                                         DNF 
 669 Paul Dunn                M    ITU M5054  1:38:13                                         DNF 
 694 Ernesto Germano Sc       M    ITU M5054  1:38:14                                         DNF 
 732 Jim Stewart              M    ITU M6064  1:38:15                                         DNF 
 686 Brian Luker              M    ITU M5054  1:38:15                                         DNF 
 784 Eugene Garver            M    ITU M7074  1:38:15                                         DNF 
 654 Masashi Onuma            M    ITU M5054  1:38:18                                         DNF 
 734 Shoji Namba              M    ITU M6064  1:38:20                                         DNF 
 722 David Dillingham         M    ITU M5559  1:38:21                                         DNF 
 735 Jun Inaoka               M    ITU M6064  1:38:21                                         DNF 
 745 Roger Endicott           M    ITU M6064  1:38:21                                         DNF 
 779 Raymond Knowles          M    ITU M6569  1:38:23                                         DNF 
 462 Cameron Robinson         M    ITU M2529  1:40:10                                         DNF 
  20 Robert Duncan            M    ITU MELIT  1:53:32                                         DNF 
 421 Sandy Kimerer            F    ITU F6569  2:46:19                                         DNF 
 626 Danny Golden             M    ITU M4549  2:51:15                                         DNF 
 789 Garth Barfoot            M    ITU M8084  2:51:16                                         DNF 
 400 Jan Hamlin               F    ITU F5559  3:03:54                                         DNF 
 372 Mary Guertin             F    ITU F5054  3:10:07                                         DNF 
 403 Rita Flagler             F    ITU F5559  3:10:08                                         DNF 
 398 Jane Gallalee            F    ITU F5559  3:10:08                                         DNF 
 386 Sharon Morin             F    ITU F5054  3:10:08                                         DNF 
 402 Gail Waldman             F    ITU F5559  3:10:08                                         DNF 
 361 Kristi Lovelace          F    ITU F4549  3:10:08                                         DNF 
 379 Tammy Motazedi           F    ITU F5054  3:10:08                                         DNF 
 237 Philadelphia Holme       F    ITU F3034  3:12:17                                         DNF 
 749 Bill Sanders             M    ITU M6064  3:15:01                                         DNF 
 758 John Hazen               M    ITU M6064  3:15:01                                         DNF 
 761 Dale Bing                M    ITU M6064  3:15:03                                         DNF 
 756 Daniel Wilhelm           M    ITU M6064  3:15:03                                         DNF 
 787 Robert Flagler           M    ITU M7579  3:15:03                                         DNF 
 565 Masatoshi Kakamu         M    ITU M4044                                                  DNF 
 425 Sebastian Munro          M    ITU M2024  						      DNS                                                
 445 Levi Xavier Viana        M    ITU M2024  						      DNS                                                
 470 Nick Nattermann          M    ITU M2529  						      DNS                                                
 477 Koji Shimada             M    ITU M3034  						      DNS                                                
 482 David Doherty            M    ITU M3034  						      DNS                                                
 494 Bradford Gildon          M    ITU M3034  						      DNS                                                
 571 Daniel Molina            M    ITU M4044  						      DNS                                                
 506 Philip Edgley            M    ITU M3034  						      DNS                                                
 537 Jeff Francis             M    ITU M3539  						      DNS                                                
 542 Ryan Ellis               M    ITU M3539  						      DNS                                                
 544 Benjamin Rawson          M    ITU M3539  						      DNS                                                
 558 Garth Lezard             M    ITU M4044  						      DNS                                                
 559 Michael Brown            M    ITU M4044  						      DNS                                                
 579 Nicholas Watson          M    ITU M4044  						      DNS                                                
 587 Preston Ricardo          M    ITU M4044  						      DNS                                                
 514 Akinori Onishi           M    ITU M3539  						      DNS                                                
 469 Cody Cheyne              M    ITU M2529  						      DNS                                                
 656 Masahiro Mori            M    ITU M5054  						      DNS                                                
 783 Toshiji Yoshihara        M    ITU M7074  						      DNS                                                
 618 Matthew Duke             M    ITU M4549  						      DNS                                                
 637 Griff Long               M    ITU M4549  						      DNS                                                
 648 Andrew Whitford          M    ITU M5054  						      DNS                                                
 650 Grzegorz Zgliczyns       M    ITU M5054  						      DNS                                                
 677 Randell Dugan            M    ITU M5054  						      DNS                                                
 680 Bubba Gillis             M    ITU M5054  						      DNS                                                
 681 Jones Ramsey             M    ITU M5054  						      DNS                                                
 695 Joegino M. Pereyra       M    ITU M5559  						      DNS                                                
 702 Terence McMaster         M    ITU M5559  						      DNS                                                
 716 Gary Gregory             M    ITU M5559  						      DNS                                                
 723 Richard Ballinger        M    ITU M5559  						      DNS                                                
 729 Conny Lindberg           M    ITU M6064  						      DNS                                                
 740 Moriyuki Mori            M    ITU M6064  						      DNS                                                
 752 David Long               M    ITU M6064  						      DNS                                                
 759 Scott Byrum              M    ITU M6064  						      DNS                                                
 769 Robert Hiller            M    ITU M6569  						      DNS                                                
 777 John Ricca               M    ITU M6569  						      DNS                                                
 785 Marty Frezza             M    ITU M7074  						      DNS                                                
 786 David Fraser             M    ITU M7074  						      DNS                                                
 788 Roger Little             M    ITU M7579  						      DNS                                                
 205 Brianna Troksa           F    ITU F2024  						      DNS                                                
 227 Suzanne Landers          F    ITU F3034  						      DNS                                                
 243 Calla Jenkins            F    ITU F3034  						      DNS                                                
 244 Maggie Robinson          F    ITU F3034  						      DNS                                                
 254 Katrina Menard           F    ITU F3034  						      DNS                                                
 255 Margaux McEntire         F    ITU F3034  						      DNS                                                
 276 Emmy Tigert              F    ITU F3539  						      DNS                                                
 307 Marium Holland           F    ITU F4044  						      DNS                                                
 324 Heidi Boortz             F    ITU F4044  						      DNS                                                
 325 Lee Munoz                F    ITU F4044  						      DNS                                                
 384 Karen Sissons            F    ITU F5054  						      DNS                                                
 342 Marci Hamburger          F    ITU F4549  						      DNS                                                
 344 Larissa McBride          F    ITU F4549  						      DNS                                                
 352 Shelly Utsch             F    ITU F4549  						      DNS                                                
 353 Chrissy Usher            F    ITU F4549  						      DNS                                                
 357 Lisa Diedrich            F    ITU F4549  						      DNS                                                
 374 Martha Burdick           F    ITU F5054  						      DNS                                                
 377 Michelle Howard          F    ITU F5054  						      DNS                                                
 378 Tracy White              F    ITU F5054  						      DNS                                                
 380 Danielle Penne           F    ITU F5054  						      DNS                                                
 404 Leslie Deutsch           F    ITU F5559  						      DNS                                                
 409 Rita Barrie              F    ITU F6064  						      DNS                                                
 411 Naoko Asahi              F    ITU F6064  						      DNS    
 216 Meg Blue                 F    itu F2529  1:58:29    3:22 3:46:20    3:56 3:13:33 9:05:39 DSQ                              
 383 Maura Guthrie            F    ITU F5054    56:14    1:36 4:42:50    1:42 4:29:05 10:11:24DSQ  
 552 Jan Henningsen           M    ITU M3539  1:16:20    1:05 3:13:50    1:45                 DSQ