An Email-Ready Link

As you requested, here is a ready-to-email link to this page. The URL is:
http://onlineraceresults.com/race/view_plain_text.php?race_id=30045

Simply include this URL in an email to friends or family members, and they will be able to reach this page directly.

Northland Teal Run - 5k Text Results

                            Northland Teal Run
                       Brainerd, MN August 03, 2013
                                5K RESULTS

Place No.  Name                    Age Sex City               St Guntime Chiptim Pace     
===== ==== ======================= === === ================== == ======= ======= ===== 
    1 2538 Levi Nagel               13 M   Pillager           MN   21:39   21:39  6:58 
    2 2559 Judy Meyer               53 F   New Brighten       MN   21:41   21:42  6:59 
    3 2530 Sara Taylor              40 F   Brainerd           MN   21:58   21:58  7:05 
    4 2514 Abigail Fouts            17 F   Eagan              MN   22:02   22:01  7:06 
    5 2534 Brandy Blum              35 F   Ironton            MN   22:26   22:26  7:13 
    6 2533 Tonya Rabasco            40 F   Pillager           MN   23:46   23:44  7:39 
    7 2541 Jeremy Knutson           27 M   Apple Valley       MN   24:09   24:02  7:45 
    8 2521 Amy Moses                29 F   Rochester          MN   24:35   24:31  7:54 
    9 2531 Jade Zbacnik             27 F   Rochester          MN   24:35   24:31  7:54 
   10 2515 John Fouts               59 M   Eagan              MN   24:31   24:31  7:54 
   11 2556 Ric Peterson             45 M   Minneapolis        MN   24:47   24:44  7:58 
   12 2523 Terrence Osterman        44 M   St. Cloud          MN   24:53   24:48  7:59 
   13 2537 Chris Nagel              43 M   Pillager           MN   25:05   25:02  8:04 
   14 2545 Bryn Yahn                45 F   Peqout Lakes       MN   25:08   25:07  8:05 
   15 2508 Cole Darling              8 M   Moorhead           MN   25:28   25:23  8:11 
   16 2549 Riley Fogarty             9 F   Peqout Lakes       MN   26:43   26:37  8:34 
   17 2528 Nichole Schroeder        18 F   St. Peters         MO   27:16   27:15  8:47 
   18 2548 Amanda Monson            30 F   Hinkley            MN   28:22   28:19  9:07 
   19 2527 Angela Regnier           36 F   Zumbrota           MN   29:37   29:35  9:32 
   20 2506 Kelsey Brobeck           21 F   Baxter             MN   30:42   30:38  9:52 
   21 2529 Jill Smith               21 F   Mn City            MN   30:42   30:39  9:52 
   22 2522 Kathy Muligan-Widell     52 F   N. St. Paul        MN   31:11   31:06 10:01 
   23 2503 Joan Berg                61 F   Minneapolis        MN   31:39   31:31 10:09 
   24 2551 Jennifer Lee             57 F   Plymouth           MN   31:39   31:32 10:09 
   25 2553 Donovan Peterson         14 M   Minneapolis        MN   32:04   32:01 10:19 
   26 2554 Tina Ham Peterson        43 F   Minneapolis        MN   32:18   32:15 10:23 
   27 2555 Sara Zimmerman           42 F   Minneapolis        MN   32:18   32:15 10:23 
   28 2501 Brenda Anderson          47 F   Harris             MN   33:23   33:16 10:43 
   29 2502 Tabatha Anderson         27 F   Brainerd           MN   33:23   33:17 10:43 
   30 2507 Calvin Darling           12 M   Moorhead           MN   34:22   34:17 11:02 
   31 2509 Rebecca Darling          36 F   Moorhead           MN   34:45   34:40 11:10 
   32 2512 Micki Dittman            55 F   White Bear Lake    MN   35:16   35:07 11:18 
   33 2524 Tammy Praught            39 F   Brainerd           MN   35:41   35:34 11:27 
   34 2526 Monica Raue              50 F   St. Cloud          MN   43:57   43:50 14:07 
   35 2504 April Bergen             40 F   Columbia Heights   MN   45:53   45:51 14:46 
   36 2517 Tammie Kirchmann         38 F   Kenyon             MN   45:55   45:53 14:46 
   37 2547 Shavol Gibson-Rucle      51 F   Brainerd           MN   46:54   46:50 15:05 
   38 2544 Dawn Nelson              43 F   Minneapolis        MN   49:45   49:37 15:59 
   39 2539 Grace Nagel              11 F   Pillager           MN   54:30   54:25 17:31 
   40 2550 Jamie Reese              25 M   New Town           MN   56:24   56:13 18:06 
   41 2518 Andy Knutson             24 M   Fargo              ND   56:24   56:14 18:06 
   42 2519 Beth Knutson             48 F   Pillager           MN   57:14   57:03 18:22 
   43 2543 Kyia Knutson             23 F   Edina              MN   57:15   57:05 18:23 
   44 2540 Amanda Barr              23 F   Apple Valley       MN   57:15   57:06 18:23 
   45 2542 Susan Knutson            52 F   Apple Valley       MN   57:18   57:08 18:24 
   46 2546 Claire Nagel             69 F   Peqout Lakes       MN   58:35   58:30 18:50 
   47 2520 Lori Lucas               50 F   Akeley             MN   59:26   59:14 19:04 
   48 2525 Jo Quam                  77 F   Lakeshore          MN 1:08:44 1:08:31 22:03 
   49 2552 Alyssa Adams             23 F   Brainerd           MN 1:21:51 1:21:33 26:15 
   50 2558 Koreann Martin           23 F   Minneapolis        MN 1:21:52 1:21:34 26:16 
   51 2557 Brandon Gregor           29 M   Minneapolis        MN 1:22:00 1:21:41 26:18 
results by Final Time                                          www.finaltiming.com