An Email-Ready Link

As you requested, here is a ready-to-email link to this page. The URL is:
http://onlineraceresults.com/race/view_plain_text.php?race_id=27694

Simply include this URL in an email to friends or family members, and they will be able to reach this page directly.

Pup Running - Fall 2012 - 9/15 - 4th Grade Boys Results


                         PUP RUNNING - FALL SEASON       
                             September 8, 2012
                     *********** TEAM SCORE **********
                               4th Grade Boys

  1. FOREST DALE                      
            2    9   10   16   19  (29) (45) =    56
         OWEN HAMILTON, JOHN THOMAS UNDERHILL, CALEB HUMPHREY, STEVEN OVERBECK,
         SAM BOOTH, NICHOLAS LOUB, JON TOKAD
  2. WEST CLAY                        
            5    7   13   25   27  (33) (48) =    77
         MATTHEW MILLER, NATE SEKETA, JACOB KOONE, CHARLIE BELANGER, CONNOR
         GIOIA, GUILHERME BASSO, NICK CLIFFORD
  3. PRAIRIE TRACE                    
            1   18   21   28   36  (40) (42) =   104
         KADEN CUNIFFE, PAUL LEE, ADRIAN BALDONI, MIGUEL VENTURA, MAX MYLOTT,
         BROC FLETCHER, TRENTON MILESKI
  4. CHERRY TREE                      
           11   12   14   37   44  (57) (65) =   118
         GUS ROTHROCK, KEVIN NESTOR, BRIAN WADDELL, GRANT GOTTLIEB, OWEN URTEL,
         MATTIA BERNOCCO, HENRY WEIXLER
  5. SMOKY ROW                        
           20   26   30   38   41  (51) (54) =   155
         JAMES MARR, ERIC LANGLAND, AUSTIN CLARK, ALEX TODD, CARTER WEMHOFF,
         JOHN BYRNES, BENJAMIN CAMPBELL
  6. TOWNE MEADOW                     
            8   17   35   47   50  (60) (73) =   157
         REED CHERRY, ELAN VARHAN, JACOB SHAFER, ADAM HURWITZ, ZACH OHRN, MYLES
         EMBRY, CHRISTOPH DEYMANN
  7. MOHAWK TRAILS                    
           23   24   31   43   53  (59) (63) =   174
         TATE WHEELER, MICAH HARTSOCK, DILLON HOLLAND, MITCHELL CARPENTER,
         DANIEL TOCCI, FRITZSON MULPAGANO, SAM BALANOFF
  8. ORCHARD PARK                     
            3   22   34   55   64  (69) (75) =   178
         JONATHAN DILLARD, DILLON ANDERSON, JO MATSUMOTO, NICK MCINTIRE, LUKE
         HARWOOD, CLAYTON SNIVELY, JACE EVILSIZER
  9. COLLEGE WOOD                     
            4   32   52   61   66  (67) (76) =   215
         BING HUDSON, ELI PROSSER, EVAN KONKOY, GEORGE BUCKHOUT, CARSON WOODS,
         GRANT HULL, WILL COURTNEY, JR
 10. CARMEL                           
            6   39   46   68   71  (72) (77) =   230
         CARTER SPAULDING, ETHAN MORRELL, JACKSON PASHEILICH, JORDAN ROSE,
         KADIN TRENSHAW, GRANT BERRY, GARRETT KATTERHENRY
 11. WOODBROOK                        
           15   49   56   58   62  (70) (74) =   240
         BEN DUFFIN, LUCAS CARTER, WILLIAM CAMPBELL, SHAWN MCDOWELL, JAMES
         HURDLE, LUCAS LUNDY, ZACHARY MEADOWS


Place TmPl No.   Name                     Class      School                         Time    Pace  
===== ==== ===== ======================== ========== ============================== ======= ===== 
    1    1   435 Kaden Cuniffe            4TH        Prairie Trace                   8:03.5  6:30 
    2    2   217 Owen Hamilton            4TH        Forest Dale                     8:13.7  6:39 
    3    3   370 Jonathan Dillard         4TH        Orchard Park                    8:13.9  6:39 
    4    4   149 Bing Hudson              4TH        College Wood                    8:16.9  6:41 
    5    5   637 Matthew Miller           4TH        West Clay                       8:19.1  6:43 
    6    6    26 Carter Spaulding         4TH        Carmel                          8:23.3  6:46 
    7    7   642 Nate Seketa              4TH        West Clay                       8:25.7  6:48 
    8    8   555 Reed Cherry              4TH        Towne Meadow                    8:27.4  6:50 
    9    9   233 John Thomas Underhill    4TH        Forest Dale                     8:35.3  6:56 
   10   10   219 Caleb Humphrey           4TH        Forest Dale                     8:36.4  6:57 
   11   11    79 Gus Rothrock             4TH        Cherry Tree                     8:37.1  6:57 
   12   12  1945 Kevin Nestor             4TH        Cherry Tree                     8:49.1  7:07 
   13   13   636 Jacob Koone              4TH        West Clay                       8:50.9  7:09 
   14   14    82 Brian Waddell            4TH        Cherry Tree                     8:52.3  7:10 
   15   15   699 Ben Duffin               4TH        Woodbrook                       8:53.4  7:11 
   16   16   226 Steven Overbeck          4TH        Forest Dale                     8:54.7  7:12 
   17   17   569 Elan Varhan              4TH        Towne Meadow                    8:56.4  7:13 
   18   18   442 Paul Lee                 4TH        Prairie Trace                   8:57.1  7:14 
   19   19   210 Sam Booth                4TH        Forest Dale                     8:57.4  7:14 
   20   20   505 James Marr               4TH        Smoky Row                       8:59.0  7:15 
   21   21   430 Adrian Baldoni           4TH        Prairie Trace                   9:02.9  7:18 
   22   22   366 Dillon Anderson          4TH        Orchard Park                    9:03.0  7:18 
   23   23   311 Tate Wheeler             4TH        Mohawk Trails                   9:03.6  7:19 
   24   24   299 Micah Hartsock           4TH        Mohawk Trails                   9:04.6  7:20 
   25   25   622 Charlie Belanger         4TH        West Clay                       9:06.7  7:21 
   26   26   504 Eric Langland            4TH        Smoky Row                       9:08.5  7:23 
   27   27   632 Connor Gioia             4TH        West Clay                       9:11.0  7:25 
   28   28   451 Miguel Ventura           4TH        Prairie Trace                   9:11.8  7:25 
   29   29   222 Nicholas Loub            4TH        Forest Dale                     9:15.1  7:28 
   30   30   500 Austin Clark             4TH        Smoky Row                       9:16.2  7:29 
   31   31   300 Dillon Holland           4TH        Mohawk Trails                   9:19.3  7:32 
   32   32   154 Eli Prosser              4TH        College Wood                    9:22.5  7:34 
   33   33   621 Guilherme Basso          4TH        West Clay                       9:23.5  7:35 
   34   34   375 Jo Matsumoto             4TH        Orchard Park                    9:25.0  7:36 
   35   35   566 Jacob Shafer             4TH        Towne Meadow                    9:29.5  7:40 
   36   36   446 Max Mylott               4TH        Prairie Trace                   9:30.3  7:40 
   37   37    76 Grant Gottlieb           4TH        Cherry Tree                     9:32.9  7:42 
   38   38   512 Alex Todd                4TH        Smoky Row                       9:33.8  7:43 
   39   39    19 Ethan Morrell            4TH        Carmel                          9:36.7  7:46 
   40   40   437 Broc Fletcher            4TH        Prairie Trace                   9:37.3  7:46 
   41   41   513 Carter Wemhoff           4TH        Smoky Row                       9:46.4  7:53 
   42   42   444 Trenton Mileski          4TH        Prairie Trace                   9:47.0  7:54 
   43        439 Matthew Gretz            4TH        Prairie Trace                   9:49.0  7:55 
   44   43   295 Mitchell Carpenter       4TH        Mohawk Trails                   9:49.5  7:56 
   45   44    81 Owen Urtel               4TH        Cherry Tree                     9:51.3  7:57 
   46   45   232 Jon Tokad                4TH        Forest Dale                     9:54.5  8:00 
   47   46    22 Jackson Pasheilich       4TH        Carmel                          9:57.0  8:02 
   48   47  1963 Adam Hurwitz             4TH        Towne Meadow                    9:57.8  8:03 
   49   48   625 Nick Clifford            4TH        West Clay                      10:00.9  8:05 
   50   49   698 Lucas Carter             4TH        Woodbrook                      10:02.1  8:06 
   51        626 Zachary Cox              4TH        West Clay                      10:03.3  8:07 
   52   50   564 Zach Ohrn                4TH        Towne Meadow                   10:03.7  8:07 
   53   51   498 John Byrnes              4TH        Smoky Row                      10:09.0  8:12 
   54        432 Aidan Brown              4TH        Prairie Trace                  10:10.6  8:13 
   55   52   151 Evan Konkoy              4TH        College Wood                   10:11.4  8:14 
   56        440 Nathan Kolanowski        4TH        Prairie Trace                  10:11.9  8:14 
   57   53   310 Daniel Tocci             4TH        Mohawk Trails                  10:14.3  8:16 
   58        624 Michael Byers            4TH        West Clay                      10:15.4  8:17 
   59   54   499 Benjamin Campbell        4TH        Smoky Row                      10:18.9  8:20 
   60        627 David Csuka              4TH        West Clay                      10:19.4  8:20 
   61        214 Owen Eckart              4TH        Forest Dale                    10:20.0  8:20 
   62        216 David Gabrick            4TH        Forest Dale                    10:20.3  8:21 
   63        506 Jack Moroknek            4TH        Smoky Row                      10:21.7  8:22 
   64       1959 Ben Witter               4TH        West Clay                      10:22.4  8:22 
   65   55   377 Nick McIntire            4TH        Orchard Park                   10:22.9  8:23 
   66   56   697 William Campbell         4TH        Woodbrook                      10:23.9  8:24 
   67   57    75 Mattia Bernocco          4TH        Cherry Tree                    10:24.7  8:24 
   68   58   703 Shawn McDowell           4TH        Woodbrook                      10:27.6  8:27 
   69   59   304 Fritzson Mulpagano       4TH        Mohawk Trails                  10:28.3  8:27 
   70   60   558 Myles Embry              4TH        Towne Meadow                   10:30.7  8:29 
   71        213 Luke Donovan             4TH        Forest Dale                    10:31.5  8:30 
   72   61   147 George Buckhout          4TH        College Wood                   10:32.8  8:31 
   73   62   700 James Hurdle             4TH        Woodbrook                      10:35.5  8:33 
   74   63   293 Sam Balanoff             4TH        Mohawk Trails                  10:36.4  8:34 
   75   64   373 Luke Harwood             4TH        Orchard Park                   10:39.2  8:36 
   76   65    84 Henry Weixler            4TH        Cherry Tree                    10:41.5  8:38 
   77   66   156 Carson Woods             4TH        College Wood                   10:45.3  8:41 
   78   67   150 Grant Hull               4TH        College Wood                   10:46.7  8:42 
   79        448 Kellen Reese             4TH        Prairie Trace                  10:47.1  8:42 
   80   68    24 Jordan Rose              4TH        Carmel                         10:47.9  8:43 
   81   69   382 Clayton Snively          4TH        Orchard Park                   10:49.0  8:44 
   82        447 Aidan Rauh               4TH        Prairie Trace                  10:50.0  8:45 
   83   70   702 Lucas Lundy              4TH        Woodbrook                      10:51.8  8:46 
   84   71    27 Kadin Trenshaw           4TH        Carmel                         10:52.8  8:47 
   85   72    15 Grant Berry              4TH        Carmel                         10:55.3  8:49 
   86        507 Jack Poplarski           4TH        Smoky Row                      11:02.3  8:55 
   87        497 Jehan Boyers             4TH        Smoky Row                      11:04.8  8:57 
   88         74 Sam Austgen              4TH        Cherry Tree                    11:12.7  9:03 
   89        306 William Noblitt          4TH        Mohawk Trails                  11:15.8  9:05 
   90         80 Dillon Smith             4TH        Cherry Tree                    11:16.8  9:06 
   91        511 Nicholas Sitzman         4TH        Smoky Row                      11:19.1  9:08 
   92         77 Johnathan Meier          4TH        Cherry Tree                    11:23.7  9:12 
   93   73   556 Christoph Deymann        4TH        Towne Meadow                   11:25.8  9:14 
   94   74   704 Zachary Meadows          4TH        Woodbrook                      11:28.9  9:16 
   95   75   371 Jace Evilsizer           4TH        Orchard Park                   11:31.6  9:18 
   96   76   148 Will Courtney, Jr        4TH        College Wood                   11:32.0  9:19 
   97        223 Mitchell McGeath         4TH        Forest Dale                    11:35.4  9:21 
   98        301 Caeden Kaopuiki          4TH        Mohawk Trails                  11:38.3  9:24 
   99        553 Ben Bradley              4TH        Towne Meadow                   11:38.7  9:24 
  100        695 Jack Brehm               4TH        Woodbrook                      11:38.9  9:24 
  101        452 Nate Vernon              4TH        Prairie Trace                  11:39.8  9:25 
  102   77    17 Garrett Katterhenry      4TH        Carmel                         11:41.4  9:26 
  103        296 Owen Gastineau           4TH        Mohawk Trails                  11:44.8  9:29 
  104        436 Paxton Ducy              4TH        Prairie Trace                  11:45.2  9:29 
  105        552 Rowan Bhagar             4TH        Towne Meadow                   11:52.5  9:35 
  106         85 Rafe Zircher             4TH        Cherry Tree                    11:55.9  9:38 
  107        303 Michael Layfield         4TH        Mohawk Trails                  11:57.1  9:39 
  108        434 Glen Cheng               4TH        Prairie Trace                  11:59.9  9:41 
  109        551 Alex Amos                4TH        Towne Meadow                   12:01.4  9:42 
  110        379 Jack Moyer               4TH        Orchard Park                   12:04.0  9:44 
  111        349 Nayan Yarabolu           4TH        Orchard Park                   12:13.8  9:52 
  112        559 Will Frieden             4TH        Towne Meadow                   12:18.7  9:56 
  113        501 Peter Cline              4TH        Smoky Row                      12:25.8 10:02 
  114        644 Michael Zhang            4TH        West Clay                      12:29.4 10:05 
  115        368 Isaac Brown              4TH        Orchard Park                   12:30.0 10:05 
  116         83 Nate Weaver              4TH        Cherry Tree                    12:34.7 10:09 
  117        374 Aryan Indarapu           4TH        Orchard Park                   12:35.1 10:09 
  118       1956 Grant Hubbard            4TH        West Clay                      12:36.5 10:11 
  119        294 Joshua Brinkman          4TH        Mohawk Trails                  12:39.2 10:13 
  120        380 Aqeel Niyaz              4TH        Orchard Park                   12:42.8 10:16 
  121        215 Wayne Friery             4TH        Forest Dale                    12:46.0 10:18 
  122        562 Curt Masengale           4TH        Towne Meadow                   12:55.8 10:26 
  123        561 Adam Kerschner           4TH        Towne Meadow                   12:58.4 10:28 
  124        153 Cameron Moore            4TH        College Wood                   13:00.9 10:30 
  125        570 Adam Zeitlin             4TH        Towne Meadow                   13:03.8 10:33 
  126        568 Colin Sullivan           4TH        Towne Meadow                   13:04.0 10:33 
  127        383 Joseph Vaughn            4TH        Orchard Park                   13:12.5 10:40 
  128         23 Teon Roberson-Sco        4TH        Carmel                         13:37.3 11:00 
  129         20 Martin Ortiz             4TH        Carmel                         14:00.4 11:18 
  130       1950 Ed Tobor                 4TH        West Clay                      14:24.1 11:37 
  131        298 Thomas Gilliam           4TH        Mohawk Trails                  14:32.1 11:44 
  132         18 Joongsoo Lee             4TH        Carmel                         14:38.1 11:49 
  133        372 Vincent Federspiel       4TH        Orchard Park                   14:58.8 12:05 
  134        378 Ethan Meyer              4TH        Orchard Park                   15:06.2 12:11 
  135        384 Isaac Xiong              4TH        Orchard Park                   15:11.9 12:16 
  136        509 Ian Sanders              4TH        Smoky Row                      15:27.4 12:28 
  137        502 Ben Coriell              4TH        Smoky Row                      15:28.2 12:29 
  138       1943 Alex Rich                4TH        Cherry Tree                    15:43.5 12:41 
  139        381 Joshua Raymond           4TH        Orchard Park                   15:44.4 12:42 
  140        369 Anthony Deforrest        4TH        Orchard Park                   15:45.1 12:43 
  141        228 Bradley Snyder           4TH        Forest Dale                    15:45.4 12:43 
  142         78 Jacob Mullen             4TH        Cherry Tree                    15:55.9 12:51 
  143        694 Spencer Baldwin          4TH        Woodbrook                      15:56.3 12:52 
  144        224 Collin McNair            4TH        Forest Dale                    18:14.3 14:43 
  145        221 Joel Kahn-Shuler         4TH        Forest Dale                    18:23.3 14:50