Place No. Name S Class School Time Pace
===== ===== ======================== = =============== ============================== ======= =====
1 2146 Gianna Ferreri F 9 & 10 Iyta - Westfield Ys 12:25.8 6:41
2 2366 Annnabelle Irish F 9 & 10 12:34.9 6:46
3 2343 Gabriela Grande Rosas F 9 & 10 Unattached-16 12:59.5 7:00
4 2290 Madelyn Kitchens F 9 & 10 Unattached 13:10.9 7:06
5 1387 Lucy Kaufman F 9 & 10 Iyta - Body In Training 13:11.1 7:06
6 1493 Emerson Slocum F 9 & 10 Iyta - Northside Saints 13:12.3 7:06
7 1456 Marin McPeek F 9 & 10 Iyta - Carmel Dist. Proj. 13:14.4 7:08
8 1390 Claire Labar F 9 & 10 Iyta - Body In Training 13:24.4 7:13
9 2209 Alexis Stuckwisch F 9 & 10 South Central Indiana Rc 13:28.2 7:15
10 2206 Trinity Cody F 9 & 10 South Central Indiana Rc 13:43.0 7:23
11 1455 Jenna Jordan F 9 & 10 Iyta - Carmel Dist. Proj. 13:43.9 7:23
12 2140 Hannah Cavalcanti F 9 & 10 Iyta - Westfield Ys 14:01.1 7:33
13 1271 Sadie Hiatt F 9 & 10 Columbus Running 14:02.3 7:33
14 2255 Heidi Rohrbach F 9 & 10 Una-Hl 14:06.3 7:35
15 2289 Lauren Dowell F 9 & 10 Unattached 14:07.0 7:36
16 925 Ansley Applegate F 9 & 10 Body In Training 14:09.0 7:37
17 1281 Kodi Smith F 9 & 10 Columbus Running 14:12.2 7:39
18 1458 Hanna Schaller F 9 & 10 Iyta - Carmel Dist. Proj. 14:18.2 7:42
19 1307 Addison Gordon F 9 & 10 Greenfield Track Club 14:19.9 7:43
20 1472 Aubrey Berger F 9 & 10 Iyta - Fishers Fire 14:22.1 7:44
21 1394 Kate Mumaw F 9 & 10 Iyta - Body In Training 14:23.6 7:45
22 2349 Kaari Tabor F 9 & 10 Unattached-16 14:26.4 7:46
23 2147 Adria Fields F 9 & 10 Iyta - Westfield Ys 14:35.5 7:51
24 1452 Maija Gilhooly F 9 & 10 Iyta - Carmel Dist. Proj. 14:43.1 7:55
25 1275 Jordyn Nicols F 9 & 10 Columbus Running 14:46.3 7:57
26 934 Esther Shriner F 9 & 10 Body In Training 14:53.3 8:01
27 1396 Chelsea Newton F 9 & 10 Iyta - Body In Training 14:54.4 8:01
28 2338 Kelly Beavers F 9 & 10 Unattached-16 14:58.9 8:04
29 931 Kenley Johnson F 9 & 10 Body In Training 14:59.5 8:04
30 1279 Adira Sluder F 9 & 10 Columbus Running 15:00.1 8:04
31 2224 Annabella Lau F 9 & 10 Una - East Indy Striders 15:00.5 8:05
32 2259 Hazel Wallgren F 9 & 10 Una-Hl 15:03.1 8:06
33 2171 Zoe Travelsted F 9 & 10 Iyta - Westfield Ys 15:05.5 8:07
34 2237 Jayda Mixon F 9 & 10 Una - Indy’S RACING CHEETAHS 15:19.0 8:15
35 2148 Sylvia Flynn F 9 & 10 Iyta - Westfield Ys 15:22.5 8:16
36 2222 Annabelle Calow F 9 & 10 Una - East Indy Striders 15:29.3 8:20
37 1454 Gabriella Griffin F 9 & 10 Iyta - Carmel Dist. Proj. 15:31.2 8:21
38 2163 Samantha Plummer F 9 & 10 Iyta - Westfield Ys 15:34.5 8:23
39 2252 Sydney Kruger F 9 & 10 Una-Hl 15:38.2 8:25
40 2139 Ella Bozarth F 9 & 10 Iyta - Westfield Ys 15:41.2 8:27
41 1395 Claire Murray F 9 & 10 Iyta - Body In Training 15:44.6 8:28
42 1401 Eliza Springer F 9 & 10 Iyta - Body In Training 15:47.5 8:30
43 1473 Eliza Bordenkecher F 9 & 10 Iyta - Fishers Fire 15:52.1 8:32
44 2376 Anna Scott F 9 & 10 15:55.0 8:34
45 1450 Lydia Crist F 9 & 10 Iyta - Carmel Dist. Proj. 16:03.4 8:38
46 1381 Brooke Cunningham F 9 & 10 Iyta - Body In Training 16:21.2 8:48
47 2347 Cheyenne Riley F 9 & 10 Unattached-16 16:29.5 8:52
48 1384 Claire Evans F 9 & 10 Iyta - Body In Training 16:34.8 8:55
49 1404 Haley Vincent F 9 & 10 Iyta - Body In Training 16:43.8 9:00
50 2254 Mary Minks F 9 & 10 Una-Hl 17:12.2 9:15
51 1388 Kylee Keenan F 9 & 10 Iyta - Body In Training 17:28.1 9:24
52 2260 Emma Wilson F 9 & 10 Una-Hl 17:44.5 9:33
53 1448 Lillian Brinkley F 9 & 10 Iyta - Carmel Dist. Proj. 17:52.1 9:37
54 2169 Claudia Southworth F 9 & 10 Iyta - Westfield Ys 17:52.6 9:37
55 1272 Fernanda Lopez F 9 & 10 Columbus Running 17:58.2 9:40
56 1403 Olivia Vetor F 9 & 10 Iyta - Body In Training 18:02.6 9:43
57 2221 Luci Bowling F 9 & 10 Una - East Indy Striders 18:08.3 9:46
58 1402 MacKenzie Teurman F 9 & 10 Iyta - Body In Training 19:03.5 10:15
59 927 Lillian Bennett F 9 & 10 Body In Training 20:31.3 11:02
60 1382 Lauryn Davies F 9 & 10 Iyta - Body In Training 20:40.7 11:08
61 2159 Kyla Moran F 9 & 10 Iyta - Westfield Ys 21:50.5 11:45
62 2142 Lauren Cook F 9 & 10 Iyta - Westfield Ys 22:00.9 11:51
63 1399 Eden Siebe F 9 & 10 Iyta - Body In Training 22:13.6 11:57
64 1397 Gwendolyn Pritsch F 9 & 10 Iyta - Body In Training 22:42.2 12:13
Place No. Name S Class School Time Pace
===== ===== ======================== = =============== ============================== ======= =====
1 932 Malachi Lesnet M 9 & 10 Body In Training 11:22.0 6:07
2 1295 Reece Torres M 9 & 10 Fishers Fire 11:40.7 6:17
3 926 Banner Barnes M 9 & 10 Body In Training 12:06.0 6:31
4 1277 Justin Reckers M 9 & 10 Columbus Running 12:11.9 6:34
5 1270 Joseph Hawkins M 9 & 10 Columbus Running 12:14.4 6:35
6 1451 Cole Eckstein M 9 & 10 Iyta - Carmel Dist. Proj. 12:25.1 6:41
7 2173 Andrew Webster M 9 & 10 Iyta - Westfield Ys 12:32.2 6:45
8 928 Cooper Click M 9 & 10 Body In Training 12:35.8 6:47
9 2207 Caleb Jablonski M 9 & 10 South Central Indiana Rc 12:36.7 6:47
10 2346 Jacob Mitchell M 9 & 10 Unattached-16 12:46.0 6:52
11 2348 Will Spurgeon M 9 & 10 Unattached-16 12:48.0 6:53
12 2160 Luke Moulder M 9 & 10 Iyta - Westfield Ys 12:52.0 6:56
13 2340 Lance Caudill M 9 & 10 Unattached-16 12:53.3 6:56
14 1294 Isaac Smith M 9 & 10 Fishers Fire 12:54.5 6:57
15 933 Isaac Ober M 9 & 10 Body In Training 12:58.3 6:59
16 2342 Tanner Garmon M 9 & 10 Unattached-16 13:09.6 7:05
17 1477 Keegan Reily M 9 & 10 Iyta - Fishers Fire 13:11.9 7:06
18 2250 Sam Duquaine M 9 & 10 Una-Hl 13:12.1 7:06
19 2251 Adam Kruger M 9 & 10 Una-Hl 13:17.5 7:09
20 2345 Hayden Miller M 9 & 10 Unattached-16 13:20.7 7:11
21 2341 Lukas Dahlstrom M 9 & 10 Unattached-16 13:23.3 7:12
22 1269 Waylon Gourley M 9 & 10 Columbus Running 13:25.6 7:14
23 2192 Angelo Doria M 9 & 10 Northside Saints 13:26.2 7:14
24 1475 Nathan Graham M 9 & 10 Iyta - Fishers Fire 13:27.4 7:15
25 2339 Jacob Caudill M 9 & 10 Unattached-16 13:31.5 7:17
26 1398 Isaiah Rhamy M 9 & 10 Iyta - Body In Training 13:35.6 7:19
27 1278 Liam Rutledge M 9 & 10 Columbus Running 13:38.6 7:21
28 930 Matthew Huseman M 9 & 10 Body In Training 13:40.7 7:22
29 2208 Braxton Sinclair M 9 & 10 South Central Indiana Rc 13:42.1 7:22
30 2372 Jack Mann M 9 & 10 13:46.0 7:25
31 2145 Owen Dilley M 9 & 10 Iyta - Westfield Ys 13:47.3 7:25
32 1449 Luke Brown M 9 & 10 Iyta - Carmel Dist. Proj. 13:55.3 7:30
33 1276 Eli Owen M 9 & 10 Columbus Running 14:02.0 7:33
34 1391 Joseph Lacombe M 9 & 10 Iyta - Body In Training 14:03.0 7:34
35 1385 Brennan Heckman M 9 & 10 Iyta - Body In Training 14:06.7 7:36
36 2157 Jace Lee M 9 & 10 Iyta - Westfield Ys 14:13.2 7:39
37 2291 Chase Wilson M 9 & 10 Unattached 14:16.6 7:41
38 2236 Bentley Jones M 9 & 10 Una - Indy’S RACING CHEETAHS 14:16.9 7:41
39 2150 Major Harris M 9 & 10 Iyta - Westfield Ys 14:17.0 7:41
40 1274 Preston McNeely M 9 & 10 Columbus Running 14:17.9 7:42
41 2257 Sam Smith M 9 & 10 Una-Hl 14:22.3 7:44
42 1478 Charlie Ritter M 9 & 10 Iyta - Fishers Fire 14:23.8 7:45
43 1479 Kyle Roby M 9 & 10 Iyta - Fishers Fire 14:24.1 7:45
44 1491 Brady Hess M 9 & 10 Iyta - Northside Saints 14:24.7 7:45
45 2193 Logan Hash M 9 & 10 Northside Saints 14:27.1 7:47
46 2225 Jude May M 9 & 10 Una - East Indy Striders 14:29.1 7:48
47 1492 Anderson Slocum M 9 & 10 Iyta - Northside Saints 14:31.2 7:49
48 1268 Nathan Cumberledge M 9 & 10 Columbus Running 14:33.6 7:50
49 2223 Levi Centers M 9 & 10 Una - East Indy Striders 14:38.6 7:53
50 1393 Josh Moller M 9 & 10 Iyta - Body In Training 14:41.9 7:55
51 2344 Landon Keller M 9 & 10 Unattached-16 14:48.0 7:58
52 1453 Gavin Goins M 9 & 10 Iyta - Carmel Dist. Proj. 14:48.2 7:58
53 1267 Lucas Burge M 9 & 10 Columbus Running 14:54.7 8:01
54 2166 Andrew Samreta M 9 & 10 Iyta - Westfield Ys 14:56.2 8:02
55 1386 Walter Karwacinski M 9 & 10 Iyta - Body In Training 15:02.4 8:06
56 929 Jacob Grimes M 9 & 10 Body In Training 15:02.9 8:06
57 2141 Atticus Clayton M 9 & 10 Iyta - Westfield Ys 15:03.4 8:06
58 2151 Corbin Hasler M 9 & 10 Iyta - Westfield Ys 15:03.7 8:06
59 1280 Denton Sluder M 9 & 10 Columbus Running 15:10.4 8:10
60 1392 Fabi McDaniel M 9 & 10 Iyta - Body In Training 15:21.9 8:16
61 2154 Deagan Imel M 9 & 10 Iyta - Westfield Ys 15:26.5 8:19
62 2363 Aiden Walls M 9 & 10 15:26.6 8:19
63 1312 Evan Pangburn M 9 & 10 Greenfield Track Club 15:27.3 8:19
64 2168 Parker Smoot M 9 & 10 Iyta - Westfield Ys 15:27.8 8:19
65 2226 Reuben May M 9 & 10 Una - East Indy Striders 15:28.1 8:19
66 2152 Dexter Hoffman M 9 & 10 Iyta - Westfield Ys 15:28.8 8:20
67 1311 Braylon Mumaugh M 9 & 10 Greenfield Track Club 15:37.4 8:24
68 2375 Carter Pollak M 9 & 10 15:51.7 8:32
69 1309 Colton Miller M 9 & 10 Greenfield Track Club 16:00.8 8:37
70 1378 Vaughn Anderson M 9 & 10 Iyta - Body In Training 16:07.7 8:41
71 1379 Will Causa M 9 & 10 Iyta - Body In Training 16:12.6 8:43
72 1400 Matthew Snider M 9 & 10 Iyta - Body In Training 16:13.7 8:44
73 2371 Samarth Praveen Rao M 9 & 10 16:17.3 8:46
74 2235 Austin Johnson M 9 & 10 Una - Indy’S RACING CHEETAHS 16:18.6 8:47
75 2155 Jackson Lambert M 9 & 10 Iyta - Westfield Ys 16:24.7 8:50
76 1380 Lucas Crawford M 9 & 10 Iyta - Body In Training 16:26.3 8:51
77 2164 Owen Roberts M 9 & 10 Iyta - Westfield Ys 16:31.8 8:54
78 1474 Nate Bordenkecher M 9 & 10 Iyta - Fishers Fire 16:39.1 8:58
79 2256 Reid Schatzlein M 9 & 10 Una-Hl 16:39.4 8:58
80 2153 Max Hood M 9 & 10 Iyta - Westfield Ys 16:41.1 8:59
81 2149 Asher Galan M 9 & 10 Iyta - Westfield Ys 16:45.4 9:01
82 2378 Joseph Kolic M 9 & 10 17:02.3 9:10
83 2172 Ryan Usko M 9 & 10 Iyta - Westfield Ys 17:08.5 9:13
84 1308 Nolan Greulich M 9 & 10 Greenfield Track Club 17:09.8 9:14
85 1310 Masan Miller M 9 & 10 Greenfield Track Club 17:15.6 9:17
86 2170 Conner Standridge M 9 & 10 Iyta - Westfield Ys 17:29.3 9:25
87 2174 Luke Wilsker M 9 & 10 Iyta - Westfield Ys 17:39.2 9:30
88 2144 Grady Deenik M 9 & 10 Iyta - Westfield Ys 17:47.3 9:34
89 2143 Brian Cuthrell M 9 & 10 Iyta - Westfield Ys 17:51.0 9:36
90 2258 Charles Swak M 9 & 10 Una-Hl 18:22.4 9:53
91 1314 Chase Scott M 9 & 10 Greenfield Track Club 18:52.3 10:09
92 2253 Ethan Minks M 9 & 10 Una-Hl 20:04.5 10:48
93 1383 Andrew Desai M 9 & 10 Iyta - Body In Training 20:41.9 11:08