USATF JUNIOR OLYMPICS - STATE MEET
NOVEMBER 10, 2012
*********** TEAM SCORE **********
Intermediate - Girls
1. INDIANA ALL STAR RUNNING CLUB
1 2 3 4 5 = 15
EMI TOMOZAWA, LAURA MEISENHELDER, LUCY ALLAN, SHARMISTHA CHAKRABARTI,
SARAH KALTHOFF
Place No. Name Class School Time Pace
===== ===== ======================== =============== ============================== ======= =====
1 1099 Emi Tomozawa Indiana All Star Running Club 21:41.0 7:00
2 1085 Ciara Pickering Indiana All Star Running Club 22:37.6 7:18
3 1076 Laura Meisenhelder Indiana All Star Running Club 22:59.4 7:25
4 1023 Lucy Allan Indiana All Star Running Club 23:55.2 7:43
5 1034 Sharmistha Chakrabarti Indiana All Star Running Club 24:00.1 7:45
6 1059 Sarah Kalthoff Indiana All Star Running Club 24:00.4 7:45
7 1055 Zoey Guernsey Indiana All Star Running Club 24:01.2 7:45
8 1137 Rebecca Carmichael Indiana Tc 24:15.1 7:50
USATF JUNIOR OLYMPICS - STATE MEET
NOVEMBER 10, 2012
*********** TEAM SCORE **********
Intermediate - Boys
1. THE BOYS XC
1 2 3 4 5 (8) = 15
JACOB SCHMELING, TREVOR HAMILTON, BEN SCHWARTZ, KEVIN SALTER, ISAAC
CARPENTER, STONE MIGUEL
2. THE BOYS XC - B
6 7 9 10 11 = 43
BRENDAN HOLLAND, AUSTIN CARPENTER, BENJAMIN SMITH, EVAN MILLER, COLFAX
PUTT
Place No. Name Class School Time Pace
===== ===== ======================== =============== ============================== ======= =====
1 1285 Jacob Schmeling The Boys Xc 16:29.7 5:20
2 972 Brogan Armand Evansville Thunderbolts Runnin 16:35.5 5:22
3 1117 James Bradberry Indiana Blast 16:49.6 5:26
4 1131 Ben Savage Indiana Blast 17:30.6 5:39
5 974 Matthew Smith Evansville Thunderbolts Runnin 17:56.2 5:48
6 1279 Trevor Hamilton The Boys Xc 18:00.9 5:49
7 1286 Ben Schwartz The Boys Xc 18:19.4 5:55
8 1284 Kevin Salter The Boys Xc 18:27.8 5:58
9 1276 Eli Young Unattached 18:39.7 6:02
10 1208 Bailey Yoder Team Bird-2 18:43.8 6:03
11 1278 Isaac Carpenter The Boys Xc 18:46.6 6:04
12 1280 Brendan Holland The Boys Xc - B 18:56.5 6:07
13 1239 Zachary Davis Unattached 18:57.2 6:07
14 1277 Austin Carpenter The Boys Xc - B 19:05.0 6:10
15 1028 Brady Arnold Indiana All Star Running Club 19:06.9 6:10
16 1281 Stone Miguel The Boys Xc 19:16.6 6:14
17 1189 Jaxon Bame Team Bird-2 19:20.6 6:15
18 1229 Matt Bailey Unattached 19:23.1 6:16
19 1287 Benjamin Smith The Boys Xc - B 20:01.7 6:28
20 1262 Jonathan Sargent Unattached 20:25.1 6:36
21 1282 Evan Miller The Boys Xc - B 21:07.1 6:49
22 1283 Colfax Putt The Boys Xc - B 21:52.9 7:04