USATF JUNIOR OLYMPICS - STATE MEET
NOVEMBER 10, 2012
*********** TEAM SCORE **********
Bantam - Girls
1. NORTHSIDE SAINTS
1 3 5 6 8 = 23
LUCIA PEREZ, DELANEY KLEE, MACY LIPS, ANDREA COSTA, MARY WEHRLE
2. FISHERS FIRE
2 4 7 9 10 (11) (12) = 32
LILIA BODNAR, CORINNE YORKMAN, SYDNEY MILLER, BRYNETH ROBERTS, EMMA
JULIEN, MOLLY PEDERSEN, HALEY RADER
Place No. Name Class School Time Pace
===== ===== ======================== =============== ============================== ======= =====
1 1061 Kennedy Kerber Indiana All Star Running Club 12:25.8 6:41
2 965 Shelby Luker Evansville Speedsters Tc 12:44.0 6:51
3 1174 Lucia Perez Northside Saints 12:54.8 6:57
4 1030 Meredith Ashburn Indiana All Star Running Club 13:11.5 7:06
5 981 Lilia Bodnar Fishers Fire 13:15.4 7:08
6 1169 Delaney Klee Northside Saints 13:17.3 7:09
7 1021 Corinne Yorkman Fishers Fire 13:25.4 7:13
8 936 Kathryn Depalma Calumet Region Striders 13:29.4 7:16
9 1170 MacY Lips Northside Saints 13:32.2 7:17
10 1156 Andrea Costa Northside Saints 13:38.0 7:20
11 1250 Jasmine Herrell Unattached 13:42.7 7:23
12 1007 Sydney Miller Fishers Fire 13:47.4 7:25
13 1184 Mary Wehrle Northside Saints 13:52.7 7:28
14 967 Daelyn Quinn Evansville Speedsters Tc 13:55.1 7:29
15 1203 Caroline Shelton Team Bird-2 13:57.0 7:30
16 932 Nicole Brandy Calumet Region Striders 14:01.7 7:33
17 1014 Bryneth Roberts Fishers Fire 14:10.9 7:38
18 935 Caroline Depalma Calumet Region Striders 14:24.9 7:45
19 995 Emma Julien Fishers Fire 14:28.6 7:47
20 1011 Molly Pedersen Fishers Fire 14:33.0 7:50
21 959 Lilyann Bosecker Evansville Speedsters Tc 14:52.0 8:00
22 1138 MacKenzie Carver Indiana Tc 14:59.6 8:04
23 917 Amelia Moor Body In Training Tc 15:11.1 8:10
24 1144 Sydney Hollars Indiana Tc 15:47.9 8:30
25 924 Jessica Roberts Body In Training Tc 16:31.4 8:53
26 1012 Haley Rader Fishers Fire 17:58.8 9:40
27 913 Karly McKinney Body In Training Tc 22:37.3 12:10
USATF JUNIOR OLYMPICS - STATE MEET
NOVEMBER 10, 2012
*********** TEAM SCORE **********
Bantam - Boys
1. INDIANA ALL STAR RUNNING CLUB
1 2 3 5 7 (10) (11) = 18
MATTHEW NEWELL, ANDREW ANDERSON, TYLER YOUNG, KADEN CUNIFFE, CALEB
LEINHEISER, JAMES GASTINEAU, TATE WHEELER
2. FISHERS FIRE
4 6 8 14 15 (18) = 47
MATTHEW LEPPERT, BENJAMIN LUMAYE, REID BETNER, JOSEPH VAN VALER,
PIERCE GLOVER, JOHN DOUTHIT
3. BODY IN TRAINING TC
9 12 13 16 17 = 67
JUSTIN GROFF, SAMUEL BELL, JOEL MUMAW, CASPER MILLER, ETHAN ASPY
Place No. Name Class School Time Pace
===== ===== ======================== =============== ============================== ======= =====
1 952 Noah Futter Columbus Running Club 11:50.6 6:23
2 1081 Matthew Newell Indiana All Star Running Club 11:54.1 6:24
3 1024 Andrew Anderson Indiana All Star Running Club 12:05.2 6:30
4 964 Nikolai Jones Evansville Speedsters Tc 12:24.9 6:41
5 1116 Tyler Young Indiana All Star Running Club 12:29.1 6:43
6 998 Matthew Leppert Fishers Fire 12:29.6 6:43
7 1038 Kaden Cuniffe Indiana All Star Running Club 12:34.5 6:46
8 1001 Benjamin Lumaye Fishers Fire 12:39.4 6:49
9 1167 Thomas King Northside Saints 12:40.3 6:49
10 1069 Caleb Leinheiser Indiana All Star Running Club 12:41.2 6:50
11 1141 Christopher Herrera Indiana Tc 13:04.4 7:02
12 978 Reid Betner Fishers Fire 13:05.0 7:02
13 907 Justin Groff Body In Training Tc 13:08.6 7:04
14 1049 James Gastineau Indiana All Star Running Club 13:13.6 7:07
15 1109 Tate Wheeler Indiana All Star Running Club 13:14.3 7:08
16 1260 Tyler Osborn Unattached 13:21.2 7:11
17 902 Samuel Bell Body In Training Tc 13:21.7 7:11
18 1183 Joshua Springborn Northside Saints 13:24.2 7:13
19 1122 Luke Gerber Indiana Blast 13:28.9 7:15
20 918 Joel Mumaw Body In Training Tc 13:37.5 7:20
21 1159 Samuel Dunlap Northside Saints 13:56.7 7:30
22 944 Theodore Merkel Calumet Region Striders 14:01.0 7:33
23 1019 Joseph Van Valer Fishers Fire 14:17.3 7:41
24 1180 Jack Sciaudone Northside Saints 14:27.1 7:47
25 991 Pierce Glover Fishers Fire 14:38.3 7:53
26 953 Kaden Wise Columbus Running Club 14:42.9 7:55
27 914 Casper Miller Body In Training Tc 15:05.9 8:07
28 934 Jacob Chapman Calumet Region Striders 15:40.7 8:26
29 901 Ethan Aspy Body In Training Tc 15:45.4 8:29
30 988 John Douthit Fishers Fire 15:49.1 8:31