FLASHROCK XC INVITE
SEPTEMBER 15, 2012
*********** TEAM SCORE **********
Combined - Boys
1. CARROLL
3 10 16 29 33 (46) (47) = 91
JON HARPER, ALEX HESS, KYLE GATER, ERIC CLAXTON, CAMERON CLEMENTS,
BRET UNGER, ALEC KREILACH
2. HAMILTON SOUTHEATERN
1 21 23 30 41 (158)(160) = 116
TROY REEDER, GREG MURPHY, ALEX ZOUMBARIS, STEPHEN CHO, DREW BARCLAY,
TROY CHAPMAN, KYLE SAMS
3. WESTFIELD
4 20 40 52 55 (80)(118) = 171
COLIN RINNE, KYLE DUVALL, CALEB GRIMES, ETHAN WORTHINGTON, DAN DAY,
ALEC HARTMAN, SAM HENTHORN
4. BLOOMINGTON SOUTH
11 19 25 71 74 (116)(141) = 200
JORDAN HUNTOON, ANTHONY WILLIAMS, KYLE BURKS, XAVIER MARTINEZ, DAVID
BENTON, ETHAN BRIGGS, ALEX BURT
5. COLUMBUS NORTH
13 27 31 53 88 (94)(103) = 212
KARSON TAYS, ANDY CARR, SETH WILLIAMS, CHASE BALLARD, JOSH BEIRIGER,
CHRIS VON HOENE, KEVIN RUDZINSKI
6. LAWRENCE NORTH
24 48 49 57 59 (89)(151) = 237
ETHAN HOEFT, JOEY KHAMIS, JOE MURPHY, ADAM OLDHAM, JACOB HANAWALT,
ROBEL TEKLEZGHI, AARON BOWERS
7. CATHEDRAL
8 35 60 67 76 (126) = 246
PATRICK O'NEIL, ADAM GEORGE, SPENCER CLAPP, AIDAN DESANTO, SEAMUS
BRENNAN, JACK CHRIST
8. BREBEUF JESUIT
7 44 51 65 81 (82) (83) = 248
ZACK SNIDER, MATT LANG, ROBBIE DECKARD, JAKE DENNIE, NATHAN WILKEY,
DAVID COFFEY, WILL COFFEY
9. TERRE HAUTE SOUTH
2 32 39 86 100 (145)(157) = 259
JACKSON BERTOLI, LOGAN HAMBROCK, SPENCER DANIELSON, DEVON FUSON, ISAAC
WONDERLIN, JACK HARBAUGH, JAKOB DECKER
10. LAWRENCE CENTRAL
5 6 15 66 198 (224)(231) = 290
MATT DORSEY, COLE HESTER, CHANDLER BALL, DARIN LAWRENCE, VENCENT HILL,
GRANT TOMLIN, DREW LUKENS
11. NORTH CENTRAL
12 28 43 110 143 (155)(176) = 336
JAMES HUFFMAN, SOLOMON RICE, COLLIN BURRIS, JACK JUDGE, ELIOT TOUMEY,
JORDAN KOCZENASZ, ZAK TROWBRIDGE
12. HOMESTEAD
17 70 75 85 130 (139)(154) = 377
BRAYDEN LAW, BLAKE HARRIS, SAM MOORE, BEN HABERLY, MAX DVORAK, SKYLER
MIKESELL, MAX SILCOX
13. AVON
45 54 68 129 133 (140)(146) = 429
ROSS HUGHES, JORDAN MUELLER, CONNER VOTH, ALEC SCHEERER, MATT EVERLING,
JON CRAMER, DAWIT WOLDAI
14. FRANKLIN CENTRAL
50 90 98 111 131 (156)(168) = 480
SHANE WRIGHT, EVAN SHUCK, ZACH MCCAULEY, ANDREW SCHMALFELDT, BRANDEN
HEARRELL, RJVIR ATWAL, EDDIE HARDIMON
15. ZIONSVILLE
38 93 99 127 132 (144)(148) = 489
MASON HERHUSKY, ADAM CORYA, BRIAN RICE, MAX GERNHARD, MAX LEEDS,
ANDREW BRAKE, TYLER KEEN
16. BROWNSBURG
37 64 112 124 163 (181)(215) = 500
JUSTIN HAYS, ELLIOT SHAW, ALEK MINKIS, MARK BOND, SAMUEL FELLERS, JACK
REED, BRADLEY BOWLES
17. NOBLESVILLE
56 62 96 138 152 (170)(174) = 504
JACOB OVERTON, JOHN SELLERS, JORDAN WARNE, STEPHEN GERVASE, JIMMY
SMALL, KYLE MAROWSKI, JACOB THARP
18. HUNTINGTON NORTH
36 87 115 153 208 (227)(250) = 599
CORDELL LEWIS, CHARLIE METTLER, MATT DEWITT, JACOB AMBRIOLE, JACOB
MILLER, LUKE DOUGHTY, ZACH PRATHER
19. SNIDER
18 105 125 167 226 (243)(248) = 641
ASHER SCOTT, ISAAC WAPPES, BRAD WISE, DUSTIN WELLS, ROBERT PECK, BROC
LACKEY, ALEX STINE
20. RONCALLI
91 107 123 162 165 (182)(200) = 648
DANIEL BUERGLER, JAMES PERRY, NATHAN SCHOETTLE, JOEY RAY, AUSTIN
O'GARA, WALTER DEARING, MATTHEW AJAMIE
21. CENTER GROVE
84 97 128 173 180 (188)(220) = 662
JACOB BRANAM, GRIFFIN MILLER, GRANT STAPLETON, DAMON WEBB, JIM GODFREY,
RICHARD TAYLOR, VICENT DEFABIS
22. WARREN CENTRAL
69 78 136 186 193 (212)(229) = 662
MATTHEW EGAN, DAMON HORN, JOHN WERT, MIK BOHLMAN, ZEPHYR WENRICH, DJ
DYKES, TYLER LOWHORN
23. PLAINFIELD
58 61 147 179 238 (274)(309) = 683
JOEL THOMPSON, ABIEL MOGOS, ROBERT WEISBACH, ZACH ROBINSON, JUSTIN
PELKEY, JOSH MEACHAM, YUSUF QURESHI
24. TERRE HAUTE NORTH
72 79 169 183 192 (202)(213) = 695
JUSTIN CLAPP, PETER DAVIS, TRAVIS CLAPP, NATHAN MOSHES, HARRY CHAMBERS,
STEPHEN KOOS, CHASE CRESGY
25. GUERIN CATHOLIC
114 120 121 150 203 (242)(247) = 708
KIP CURTIS, JOSEPH TAYLOR, CHRIS BLUISH, ANDREW BENTIVOGLIO, JACK
ANDERSON, NICK YOUNG, LUKE BURROWS
26. FRANKLIN COMMUNITY
102 113 122 190 219 (273)(282) = 746
CAMDEN MACLENNAN, BLAINE CONNORS, AUSTIN HAVENER, J.T. SARGENT, SKYLER
LYKINS, PETER HOSTETTER, D.J. SMITH
27. SEYMOUR
77 134 177 194 201 (210)(232) = 783
JACK TORMOEHLEN, IAN HENSEN, DANIEL HAUERSPERGER, TYLER HATTON, DUSTY
JANSSEN, ALEX BEATY, LAURIN SCHMIDT
28. BEN DAVIS
63 92 175 222 237 (253)(270) = 789
JACK SHARKEY, DAVID BEHRMANN, BRANDON RICHEY, JOSH BISHOP, CAMERON
PECK, AMANUEL ARAYA, RUDY BOWENS
29. INDIAN CREEK
73 142 185 191 211 (278)(307) = 802
JAKE JOHNSON, JORDAN SAUCIER, BRADY DEVINE, NATHAN SPRATT, CONNOR
MARLOW, NIK FOLEY, MARC SPRATT
30. NORTH HARRISON
9 101 172 246 287 (331)(334) = 815
JONATHAN REYNOLDS, DANIEL FLEACE, CURTIS WETZEL, TYLER HOOD, ANDREW
ROBERTSON, JACOB FAITH, WESLEY HAUB
31. PERRY MERIDIAN
34 187 206 209 235 (259)(265) = 871
ISAIAH WHITE, ALEX ECKERT, JACOB SAMPSON, PATRICK FENN, ANGEL SOTO,
MITCH CASE, JOHN TANSY
32. GREENWOOD
26 189 217 244 255 (297) = 931
DAVID DALTON, BRIAN GUNN, LUKE BERTOLET, MITCH DUNCAN, HUNTER SMITH,
CONNOR TUNGATE
33. CARDINAL RITTER
117 137 164 240 283 (298)(299) = 941
JONA ODELL, TAYLOR SCHEPERS, MAX WEHRLE, LUKE SCHEPERS, SEAN JOHNSON,
CALEB HERNANDEZ, CHRIS DEVER
34. LAFAYETTE JEFF
149 171 184 225 233 (241)(252) = 962
JOSH LONG, ZACH VANDIVIER, CAYCE GRIFFIN, DANIEL FELTIS, NOAH MARTEL,
SHANE SHIPLEY, QUINTIN TALBOTT
35. GREENFIELD-CENTRAL
159 166 197 207 234 (258)(261) = 963
SYRUS FLETCHER, CHRISTOPHER TATOM, SCOTT PREWITT, TAYLOR WRIGHT,
GARRETT BENEDICT, JASON LAFORD, LUKE SHAMBAUGH
36. NEW PALESTINE
22 135 251 275 289 (317)(320) = 972
SETH EAGLESON, AUSTIN DODD, RILEY WILSON, SAM JONES, KEVIN LAETSCH,
CHASE TUGGLE, CHRIS POTURALSKI
37. PIKE
14 196 262 266 268 (276)(281) = 1006
SAMMY TEBEJE, MARCUS ELLINGTON, SCOTT LANCASTER, BRAD ENGLERT, QUINN
MYERS, NOAH GARRETT, SCOTT NICHOLS
38. SOUTHPORT
109 119 205 312 327 (328)(337) = 1072
JAKE HALLY, HARRISON WALDEN, GEORGE FERRIS, ANDREW FISH, WYATT BASEY,
LAL NUN PUI, JOEY LANE
39. COLUMBUS EAST
178 199 228 230 272 (301)(303) = 1107
CLAYTON JOHNSON, JORDAN FOSTER, JACOB BOSTIC, PAUL BAKER, TYLER LYONS,
DANIEL ZWISSLER, ISAAC RICHARDSON
40. EAST CENTRAL
108 214 236 254 304 (326)(333) = 1116
NICK BROCK, JORDAN BROWN, BAXTER MCCORY, CLINT TROTTA, BRET DWENGER,
ROSS HENDERSON, NATHAN STROUD
41. EASTBROOK HIGH SCHOOL
42 204 277 295 316 (318)(336) = 1134
JOSH NEIDECK, CHRIS FOSS, BRETT HOLDER, MICHAEL NEIDECK, BRAD BURCHELL,
MARK FLANAGIN, BRADEN WALKER
42. FRANKFORT
106 221 264 285 300 (321)(332) = 1176
CODY BRAY, JESSE RICKER, ANGEL CONDE, TYLER DOUGLASS, SAM REGALADO,
ALEX DAVIS, KALEB EMERY
43. UNION COUNTY
95 161 288 322 330 (340) = 1196
JAKE GOECKE, BREYDEN WICKER, JAKE ANTRIM, DAMIEN MOSTER, JC ROARK,
ISAIAH SPENCER
44. CONNERSVILLE
104 216 290 293 313 (338)(341) = 1216
MATHEW HILL, TOBY MUSSELMAN, DYLAN GRASS, AUSTIN GILL, VICTOR RIEDMAN,
SAM GRAGG, TYLER FRIEND
45. DANVILLE
195 239 245 269 286 (292)(315) = 1234
BRANDON SILLER, CAMERON ALLEN, ADRIAN COLEMAN, SAM BRATTON, NICK
HAMILTON, BRYCE MODGLIN, AUSTIN ALLEN
46. DELTA
218 256 263 271 279 (284)(296) = 1287
SAM ZIMMERMAN, DANIEL WILLS, RYAN WILLS, NATHAN HAHN, NATHAN ZIRKLE,
ADAM BANTZ, ADAM GORDON
47. BEECH GROVE
223 257 260 291 294 (302)(329) = 1325
ADAM MESSER, JASON SMITH, RICHIE CONWAY, TYLER MINTH, VILIS VUSKALNS,
DEMONTE DAWKINS, RHOE RICHASON
48. WESTERN BOONE
249 267 308 314 319 (323)(339) = 1457
ZACH WADE, CONNOR SMITH, CODY RICE, JUSTIN FOXWORTHY, DOUG MATHIS,
GRANT STAUFFER, NICK BIDDLE
49. WINCHESTER
280 305 311 342 345 = 1583
BRANDON EDWARDS, CHANDLER MICK, ALEX GREENE, TODD SOLOMON, JORDAN
YARYAN
50. TRI-WEST HENDRICKS
306 324 335 343 344 (346)(347) = 1652
CHRIS WRIGHT, KEILAND COOPER, ZACH STOGSDILL, IAN WILLIAMS, CONNER
SHEETS, ADAM BOLES, ROBBY BAUMANN
Combined - Boys
Place TmPl No. Name Class School Time Pace
===== ==== ===== ======================== ========== ==================== ======= =====
1 1 1797 Troy Reeder SR Hamilton Southeatern 15:19.8 4:57
2 2 2278 Jackson Bertoli JR Terre Haute South 15:24.5 4:59
3 3 1406 Jon Harper SR Carroll 15:30.3 5:01
4 4 2371 Colin Rinne JR Westfield 15:33.6 5:02
5 5 1907 Matt Dorsey SR Lawrence Central 15:34.4 5:02
6 6 1914 Cole Hester SR Lawrence Central 15:35.2 5:02
7 7 1336 Zack Snider SO Brebeuf Jesuit 15:37.2 5:03
8 8 1466 Patrick O'Neil SO Cathedral 15:40.5 5:04
9 9 2074 Jonathan Reynolds SR North Harrison 15:45.0 5:05
10 10 1408 Alex Hess SR Carroll 15:45.5 5:05
11 11 1269 Jordan Huntoon SR Bloomington South 15:46.7 5:06
12 12 2041 James Huffman JR North Central 15:47.8 5:06
13 13 1572 Karson Tays SR Columbus North 15:52.4 5:08
14 14 2120 Sammy Tebeje SR Pike 15:54.1 5:08
15 15 1902 Chandler Ball SR Lawrence Central 15:55.9 5:09
16 16 1403 Kyle Gater SR Carroll 16:00.4 5:10
17 17 1825 Brayden Law FR Homestead 16:01.4 5:11
18 18 2208 Asher Scott SR Snider 16:01.6 5:11
19 19 1289 Anthony Williams SO Bloomington South 16:02.2 5:11
20 20 2359 Kyle Duvall SR Westfield 16:02.4 5:11
21 21 1795 Greg Murphy SR Hamilton Southeatern 16:02.9 5:11
22 22 1967 Seth Eagleson JR New Palestine 16:02.9 5:11
23 23 1810 Alex Zoumbaris SR Hamilton Southeatern 16:03.2 5:11
24 24 1936 Ethan Hoeft SO Lawrence North 16:03.8 5:11
25 25 1262 Kyle Burks JR Bloomington South 16:05.4 5:12
26 26 1734 David Dalton JR Greenwood 16:06.7 5:12
27 27 1543 Andy Carr JR Columbus North 16:06.9 5:12
28 28 2056 Solomon Rice SO North Central 16:08.0 5:13
29 29 1399 Eric Claxton SR Carroll 16:08.1 5:13
30 30 1777 Stephen Cho JR Hamilton Southeatern 16:11.4 5:14
31 31 1577 Seth Williams SO Columbus North 16:11.8 5:14
32 32 2287 Logan Hambrock SR Terre Haute South 16:12.6 5:14
33 33 1400 Cameron Clements FR Carroll 16:15.2 5:15
34 34 2098 Isaiah White JR Perry Meridian 16:16.9 5:16
35 35 1453 Adam George JR Cathedral 16:16.9 5:16
36 36 1855 Cordell Lewis SR Huntington North 16:17.0 5:16
37 37 1359 Justin Hays SR Brownsburg 16:18.6 5:16
38 38 2407 Mason Herhusky SR Zionsville 16:19.6 5:16
39 39 2279 Spencer Danielson SO Terre Haute South 16:19.9 5:17
40 40 2362 Caleb Grimes SR Westfield 16:20.0 5:17
41 41 1770 Drew Barclay JR Hamilton Southeatern 16:20.8 5:17
42 42 2454 Josh Neideck JR Eastbrook High Schoo 16:21.0 5:17
43 43 2026 Collin Burris SR North Central 16:24.3 5:18
44 44 1320 Matt Lang JR Brebeuf Jesuit 16:24.3 5:18
45 45 1206 Ross Hughes SR Avon 16:25.8 5:18
46 46 1435 Bret Unger JR Carroll 16:26.2 5:19
47 47 1413 Alec Kreilach JR Carroll 16:26.3 5:19
48 48 1942 Joey Khamis SR Lawrence North 16:27.7 5:19
49 49 1950 Joe Murphy JR Lawrence North 16:28.5 5:19
50 50 1689 Shane Wright SR Franklin Central 16:29.1 5:20
51 51 1303 Robbie Deckard JR Brebeuf Jesuit 16:29.4 5:20
52 52 2377 Ethan Worthington JR Westfield 16:29.8 5:20
53 53 1539 Chase Ballard SO Columbus North 16:30.1 5:20
54 54 1216 Jordan Mueller SR Avon 16:30.3 5:20
55 55 2355 Dan Day SR Westfield 16:30.7 5:20
56 56 2005 Jacob Overton JR Noblesville 16:30.8 5:20
57 57 1953 Adam Oldham SR Lawrence North 16:31.9 5:20
58 58 2134 Joel Thompson JR Plainfield 16:32.3 5:21
59 59 1933 Jacob Hanawalt JR Lawrence North 16:32.5 5:21
60 60 1447 Spencer Clapp SR Cathedral 16:33.1 5:21
61 61 2128 Abiel Mogos SR Plainfield 16:34.3 5:21
62 62 2013 John Sellers SR Noblesville 16:34.5 5:21
63 63 1254 Jack Sharkey SR Ben Davis 16:35.0 5:21
64 64 1366 Elliot Shaw SR Brownsburg 16:35.2 5:22
65 65 1304 Jake Dennie SR Brebeuf Jesuit 16:35.9 5:22
66 66 1917 Darin Lawrence SO Lawrence Central 16:36.4 5:22
67 67 1449 Aidan Desanto JR Cathedral 16:36.4 5:22
68 68 1224 Conner Voth SR Avon 16:37.0 5:22
69 69 2326 Matthew Egan JR Warren Central 16:37.6 5:22
70 70 1820 Blake Harris SR Homestead 16:38.1 5:22
71 71 1270 Xavier Martinez SO Bloomington South 16:38.2 5:22
72 72 2256 Justin Clapp SR Terre Haute North 16:38.8 5:23
73 73 1872 Jake Johnson JR Indian Creek 16:40.4 5:23
74 74 1259 David Benton SO Bloomington South 16:40.5 5:23
75 75 1830 Sam Moore JR Homestead 16:40.8 5:23
76 76 1444 Seamus Brennan SR Cathedral 16:42.3 5:24
77 77 2183 Jack Tormoehlen JR Seymour 16:42.7 5:24
78 78 2328 Damon Horn SO Warren Central 16:44.0 5:24
79 1431 Mitchell Slater JR Carroll 16:44.6 5:25
80 1427 Jacob Schmeling SO Carroll 16:45.1 5:25
81 79 2260 Peter Davis SO Terre Haute North 16:45.6 5:25
82 80 2363 Alec Hartman FR Westfield 16:45.8 5:25
83 81 1343 Nathan Wilkey JR Brebeuf Jesuit 16:46.3 5:25
84 82 1301 David Coffey FR Brebeuf Jesuit 16:46.8 5:25
85 83 1302 Will Coffey JR Brebeuf Jesuit 16:47.0 5:25
86 84 1479 Jacob Branam SR Center Grove 16:47.2 5:25
87 85 1818 Ben Haberly SR Homestead 16:47.7 5:26
88 86 2284 Devon Fuson SR Terre Haute South 16:48.0 5:26
89 87 1857 Charlie Mettler JR Huntington North 16:48.5 5:26
90 88 1540 Josh Beiriger SR Columbus North 16:48.9 5:26
91 89 1960 Robel Teklezghi JR Lawrence North 16:49.5 5:26
92 90 1684 Evan Shuck JR Franklin Central 16:50.1 5:26
93 91 2142 Daniel Buergler SR Roncalli 16:50.2 5:26
94 92 1241 David Behrmann JR Ben Davis 16:50.3 5:26
95 93 2397 Adam Corya JR Zionsville 16:50.4 5:26
96 94 1576 Chris Von Hoene JR Columbus North 16:53.0 5:27
97 95 2315 Jake Goecke SR Union County 16:53.3 5:27
98 96 2018 Jordan Warne SO Noblesville 16:53.4 5:27
99 97 1498 Griffin Miller SO Center Grove 16:53.4 5:27
100 98 1672 Zach McCauley JR Franklin Central 16:54.0 5:28
101 99 2416 Brian Rice JR Zionsville 16:54.6 5:28
102 100 2300 Isaac Wonderlin SR Terre Haute South 16:54.7 5:28
103 101 2071 Daniel Fleace SO North Harrison 16:55.2 5:28
104 102 1700 Camden MacLennan JR Franklin Community 16:55.8 5:28
105 103 1564 Kevin Rudzinski SR Columbus North 16:56.0 5:28
106 104 1588 Mathew Hill JR Connersville 16:56.7 5:28
107 105 2215 Isaac Wappes SR Snider 16:56.7 5:28
108 106 1638 Cody Bray SO Frankfort 16:57.9 5:29
109 107 2156 James Perry SR Roncalli 16:58.1 5:29
110 108 1623 Nick Brock JR East Central 16:58.5 5:29
111 109 2229 Jake Hally SR Southport 16:58.7 5:29
112 110 2045 Jack Judge SR North Central 16:58.8 5:29
113 111 1682 Andrew Schmalfeldt JR Franklin Central 17:00.1 5:30
114 112 1364 Alek Minkis SR Brownsburg 17:00.2 5:30
115 113 1696 Blaine Connors SO Franklin Community 17:00.6 5:30
116 114 1749 Kip Curtis SO Guerin Catholic 17:01.3 5:30
117 115 1847 Matt Dewitt SO Huntington North 17:01.9 5:30
118 116 1260 Ethan Briggs JR Bloomington South 17:02.2 5:30
119 117 1386 Jona Odell SO Cardinal Ritter 17:02.5 5:30
120 1553 Michael Keller JR Columbus North 17:04.1 5:31
121 118 2364 Sam Henthorn FR Westfield 17:04.5 5:31
122 119 2245 Harrison Walden JR Southport 17:05.1 5:31
123 120 1763 Joseph Taylor JR Guerin Catholic 17:05.7 5:31
124 121 1747 Chris Bluish SO Guerin Catholic 17:06.0 5:31
125 122 1697 Austin Havener JR Franklin Community 17:06.7 5:32
126 123 2161 Nathan Schoettle SO Roncalli 17:07.0 5:32
127 124 1349 Mark Bond SO Brownsburg 17:07.0 5:32
128 125 2218 Brad Wise SR Snider 17:07.1 5:32
129 126 1446 Jack Christ SR Cathedral 17:07.5 5:32
130 127 2402 Max Gernhard SR Zionsville 17:08.3 5:32
131 128 1508 Grant Stapleton SO Center Grove 17:08.5 5:32
132 129 1221 Alec Scheerer FR Avon 17:09.1 5:32
133 130 1816 Max Dvorak SR Homestead 17:09.3 5:33
134 131 1662 Branden Hearrell SR Franklin Central 17:09.7 5:33
135 1305 Ryan Dvornik SO Brebeuf Jesuit 17:10.3 5:33
136 132 2411 Max Leeds SR Zionsville 17:10.4 5:33
137 133 1195 Matt Everling FR Avon 17:11.1 5:33
138 134 2170 Ian Hensen JR Seymour 17:11.2 5:33
139 135 1966 Austin Dodd SR New Palestine 17:11.7 5:33
140 136 2335 John Wert SR Warren Central 17:13.3 5:34
141 137 1389 Taylor Schepers SO Cardinal Ritter 17:13.5 5:34
142 1574 Blaike Travis SR Columbus North 17:13.6 5:34
143 138 1992 Stephen Gervase JR Noblesville 17:13.9 5:34
144 139 1829 Skyler Mikesell JR Homestead 17:14.3 5:34
145 140 1193 Jon Cramer JR Avon 17:15.1 5:34
146 141 1263 Alex Burt JR Bloomington South 17:15.7 5:35
147 142 1875 Jordan Saucier SR Indian Creek 17:15.8 5:35
148 1280 Josse Smith JR Bloomington South 17:15.9 5:35
149 143 2067 Eliot Toumey JR North Central 17:16.0 5:35
150 144 2391 Andrew Brake JR Zionsville 17:16.5 5:35
151 145 2288 Jack Harbaugh JR Terre Haute South 17:17.3 5:35
152 146 1226 Dawit Woldai JR Avon 17:17.6 5:35
153 147 2137 Robert Weisbach SR Plainfield 17:17.9 5:35
154 148 2409 Tyler Keen SR Zionsville 17:18.2 5:35
155 149 1893 Josh Long JR Lafayette Jeff 17:18.4 5:35
156 150 1746 Andrew Bentivoglio JR Guerin Catholic 17:18.9 5:36
157 151 1925 Aaron Bowers JR Lawrence North 17:19.1 5:36
158 152 2014 Jimmy Small SR Noblesville 17:20.1 5:36
159 153 1840 Jacob Ambriole SR Huntington North 17:20.2 5:36
160 154 1834 Max Silcox SR Homestead 17:20.5 5:36
161 1823 Tyler Koteskey JR Homestead 17:20.6 5:36
162 1213 Presley Martin JR Avon 17:21.2 5:36
163 155 2047 Jordan Koczenasz SO North Central 17:21.8 5:37
164 156 1650 Rjvir Atwal SO Franklin Central 17:24.4 5:37
165 157 2280 Jakob Decker SR Terre Haute South 17:24.6 5:37
166 158 1776 Troy Chapman JR Hamilton Southeatern 17:25.0 5:38
167 159 1714 Syrus Fletcher SO Greenfield-Central 17:25.4 5:38
168 160 1799 Kyle Sams SO Hamilton Southeatern 17:25.7 5:38
169 161 2319 Breyden Wicker FR Union County 17:25.8 5:38
170 1954 Erik Perkins SO Lawrence North 17:26.9 5:38
171 1286 Peter Voskuil SO Bloomington South 17:27.3 5:38
172 2285 Jerad Fuson JR Terre Haute South 17:27.7 5:38
173 2394 Ryan Cash SO Zionsville 17:27.9 5:39
174 162 2158 Joey Ray JR Roncalli 17:28.1 5:39
175 1332 Nathan Savoree JR Brebeuf Jesuit 17:29.4 5:39
176 163 1356 Samuel Fellers SR Brownsburg 17:29.9 5:39
177 164 1392 Max Wehrle FR Cardinal Ritter 17:30.1 5:39
178 165 2154 Austin O'Gara JR Roncalli 17:32.5 5:40
179 166 1722 Christopher Tatom JR Greenfield-Central 17:33.2 5:40
180 167 2216 Dustin Wells JR Snider 17:33.6 5:40
181 168 1659 Eddie Hardimon JR Franklin Central 17:34.5 5:41
182 169 2257 Travis Clapp SR Terre Haute North 17:35.0 5:41
183 170 2000 Kyle Marowski JR Noblesville 17:35.3 5:41
184 171 1900 Zach Vandivier SO Lafayette Jeff 17:35.8 5:41
185 172 2076 Curtis Wetzel SO North Harrison 17:37.0 5:41
186 2281 Levi Elrod SO Terre Haute South 17:37.4 5:42
187 173 1511 Damon Webb SR Center Grove 17:37.6 5:42
188 174 2016 Jacob Tharp JR Noblesville 17:38.4 5:42
189 175 1251 Brandon Richey SO Ben Davis 17:38.5 5:42
190 176 2068 Zak Trowbridge SR North Central 17:39.3 5:42
191 177 2169 Daniel Hauersperger SO Seymour 17:39.6 5:42
192 178 1526 Clayton Johnson SR Columbus East 17:39.9 5:42
193 179 2133 Zach Robinson SO Plainfield 17:40.2 5:42
194 180 1488 Jim Godfrey SR Center Grove 17:40.5 5:43
195 2384 Ty Abbitt SR Zionsville 17:40.6 5:43
196 181 1365 Jack Reed SR Brownsburg 17:41.0 5:43
197 182 2144 Walter Dearing JR Roncalli 17:41.1 5:43
198 1937 Matt Hoskins FR Lawrence North 17:41.6 5:43
199 2360 Eric Gonzalez JR Westfield 17:43.2 5:43
200 1836 Preston Sterling JR Homestead 17:43.3 5:43
201 183 2268 Nathan Moshes JR Terre Haute North 17:43.3 5:43
202 2012 Quinn Schlegel SO Noblesville 17:43.5 5:44
203 1208 Ashar Hussain SR Avon 17:44.3 5:44
204 184 1891 Cayce Griffin SO Lafayette Jeff 17:44.6 5:44
205 185 1869 Brady Devine JR Indian Creek 17:46.1 5:44
206 186 2321 Mik Bohlman SR Warren Central 17:46.4 5:44
207 187 2082 Alex Eckert SR Perry Meridian 17:47.1 5:45
208 188 1510 Richard Taylor JR Center Grove 17:47.6 5:45
209 189 1736 Brian Gunn SR Greenwood 17:48.1 5:45
210 190 1705 J.T. Sargent SO Franklin Community 17:49.4 5:45
211 191 1877 Nathan Spratt SR Indian Creek 17:50.3 5:46
212 192 2255 Harry Chambers FR Terre Haute North 17:51.2 5:46
213 1793 Bryce Miller SO Hamilton Southeatern 17:51.2 5:46
214 193 2334 Zephyr Wenrich SR Warren Central 17:51.5 5:46
215 194 2168 Tyler Hatton JR Seymour 17:51.8 5:46
216 195 1604 Brandon Siller SO Danville 17:52.5 5:46
217 196 2103 Marcus Ellington FR Pike 17:52.7 5:47
218 197 1718 Scott Prewitt JR Greenfield-Central 17:52.7 5:47
219 198 1915 Vencent Hill JR Lawrence Central 17:53.3 5:47
220 199 1522 Jordan Foster JR Columbus East 17:53.4 5:47
221 200 2138 Matthew Ajamie SO Roncalli 17:53.6 5:47
222 201 2171 Dusty Janssen JR Seymour 17:53.7 5:47
223 2051 Patrick May FR North Central 17:53.7 5:47
224 202 2267 Stephen Koos SR Terre Haute North 17:53.8 5:47
225 1806 Nick Tucker SR Hamilton Southeatern 17:54.5 5:47
226 203 1745 Jack Anderson JR Guerin Catholic 17:55.0 5:47
227 204 2448 Chris Foss SR Eastbrook High Schoo 17:55.4 5:47
228 1994 Chris Hendricks SR Noblesville 17:55.7 5:47
229 205 2227 George Ferris JR Southport 17:55.9 5:48
230 206 2091 Jacob Sampson FR Perry Meridian 17:56.3 5:48
231 207 1728 Taylor Wright SO Greenfield-Central 17:56.3 5:48
232 208 1858 Jacob Miller SR Huntington North 17:57.5 5:48
233 209 2083 Patrick Fenn SR Perry Meridian 17:58.0 5:48
234 210 2164 Alex Beaty SR Seymour 17:58.0 5:48
235 211 1873 Connor Marlow SR Indian Creek 17:58.1 5:48
236 212 2325 Dj Dykes SR Warren Central 17:59.5 5:49
237 213 2259 Chase Cresgy JR Terre Haute North 18:00.0 5:49
238 214 1624 Jordan Brown JR East Central 18:00.0 5:49
239 215 1352 Bradley Bowles SR Brownsburg 18:00.4 5:49
240 216 1590 Toby Musselman FR Connersville 18:01.4 5:49
241 217 1731 Luke Bertolet SR Greenwood 18:02.2 5:50
242 218 1618 Sam Zimmerman SR Delta 18:02.5 5:50
243 219 1699 Skyler Lykins JR Franklin Community 18:03.5 5:50
244 220 1482 Vicent Defabis SR Center Grove 18:03.8 5:50
245 221 1646 Jesse Ricker JR Frankfort 18:04.4 5:50
246 222 1242 Josh Bishop JR Ben Davis 18:04.7 5:50
247 2265 Dru Keith FR Terre Haute North 18:04.7 5:50
248 223 1233 Adam Messer SR Beech Grove 18:04.7 5:50
249 224 1922 Grant Tomlin JR Lawrence Central 18:05.1 5:51
250 225 1887 Daniel Feltis SO Lafayette Jeff 18:05.1 5:51
251 226 2201 Robert Peck FR Snider 18:05.9 5:51
252 227 1849 Luke Doughty JR Huntington North 18:06.5 5:51
253 1372 Seth Webster SO Brownsburg 18:06.9 5:51
254 228 1515 Jacob Bostic FR Columbus East 18:07.5 5:51
255 229 2331 Tyler Lowhorn SO Warren Central 18:07.7 5:51
256 230 1514 Paul Baker JR Columbus East 18:09.0 5:52
257 231 1919 Drew Lukens FR Lawrence Central 18:09.2 5:52
258 232 2180 Laurin Schmidt JR Seymour 18:09.5 5:52
259 233 1894 Noah Martel SR Lafayette Jeff 18:10.1 5:52
260 234 1710 Garrett Benedict SR Greenfield-Central 18:11.1 5:52
261 235 2093 Angel Soto SO Perry Meridian 18:11.1 5:52
262 236 1630 Baxter McCory JR East Central 18:12.1 5:53
263 237 1249 Cameron Peck JR Ben Davis 18:12.6 5:53
264 238 2130 Justin Pelkey JR Plainfield 18:14.4 5:54
265 239 1594 Cameron Allen JR Danville 18:14.6 5:54
266 240 1388 Luke Schepers SO Cardinal Ritter 18:16.5 5:54
267 2269 Tyler Nemeth SO Terre Haute North 18:16.6 5:54
268 2146 Jack Hosty SR Roncalli 18:17.2 5:54
269 241 1897 Shane Shipley FR Lafayette Jeff 18:18.3 5:55
270 242 1766 Nick Young SO Guerin Catholic 18:18.7 5:55
271 243 2198 Broc Lackey SO Snider 18:18.9 5:55
272 244 1735 Mitch Duncan SR Greenwood 18:20.1 5:55
273 245 1597 Adrian Coleman JR Danville 18:21.1 5:56
274 2165 Keegan Bowman SO Seymour 18:21.9 5:56
275 246 2073 Tyler Hood FR North Harrison 18:22.0 5:56
276 247 1748 Luke Burrows SR Guerin Catholic 18:22.3 5:56
277 248 2209 Alex Stine SO Snider 18:22.4 5:56
278 249 2349 Zach Wade JR Western Boone 18:22.4 5:56
279 250 1859 Zach Prather SR Huntington North 18:22.5 5:56
280 251 1985 Riley Wilson FR New Palestine 18:22.9 5:56
281 2140 Andy Bauer JR Roncalli 18:24.1 5:57
282 252 1898 Quintin Talbott JR Lafayette Jeff 18:24.5 5:57
283 253 1240 Amanuel Araya SO Ben Davis 18:25.0 5:57
284 254 1635 Clint Trotta JR East Central 18:25.5 5:57
285 1906 Danny Davila JR Lawrence Central 18:25.7 5:57
286 255 1742 Hunter Smith FR Greenwood 18:26.8 5:58
287 256 1616 Daniel Wills SR Delta 18:27.0 5:58
288 257 1236 Jason Smith SO Beech Grove 18:27.6 5:58
289 258 1716 Jason Laford SO Greenfield-Central 18:28.2 5:58
290 259 2081 Mitch Case SR Perry Meridian 18:29.0 5:58
291 260 1228 Richie Conway SR Beech Grove 18:29.3 5:58
292 1657 Peyton Geisler JR Franklin Central 18:29.7 5:58
293 261 1720 Luke Shambaugh SO Greenfield-Central 18:29.7 5:58
294 1899 Jose Tirado SR Lafayette Jeff 18:30.5 5:59
295 262 2112 Scott Lancaster SR Pike 18:31.1 5:59
296 263 1617 Ryan Wills SR Delta 18:31.7 5:59
297 264 1640 Angel Conde SO Frankfort 18:31.7 5:59
298 265 2094 John Tansy FR Perry Meridian 18:32.1 5:59
299 1370 Joey Vonderahe SO Brownsburg 18:32.1 5:59
300 266 2104 Brad Englert FR Pike 18:32.5 5:59
301 267 2346 Connor Smith JR Western Boone 18:32.6 5:59
302 268 2113 Quinn Myers FR Pike 18:33.8 6:00
303 1883 Xavion Brown SR Lafayette Jeff 18:34.2 6:00
304 269 1596 Sam Bratton JR Danville 18:34.4 6:00
305 270 1243 Rudy Bowens SR Ben Davis 18:35.0 6:00
306 271 1610 Nathan Hahn SO Delta 18:35.3 6:00
307 272 1529 Tyler Lyons JR Columbus East 18:36.3 6:01
308 273 1698 Peter Hostetter FR Franklin Community 18:37.4 6:01
309 274 2127 Josh Meacham SR Plainfield 18:37.8 6:01
310 1724 Chase Van Halen SR Greenfield-Central 18:38.0 6:01
311 2185 Adam Bartlett JR Snider 18:39.3 6:02
312 275 1973 Sam Jones SR New Palestine 18:40.0 6:02
313 2086 Josh Hart SR Perry Meridian 18:40.7 6:02
314 2207 Austin Schnelker FR Snider 18:40.9 6:02
315 276 2105 Noah Garrett SR Pike 18:42.7 6:03
316 277 2451 Brett Holder FR Eastbrook High Schoo 18:43.1 6:03
317 2064 Alex Stanek SR North Central 18:43.3 6:03
318 2178 Hogan Petro JR Seymour 18:43.8 6:03
319 278 1871 Nik Foley FR Indian Creek 18:45.1 6:03
320 2352 Matt Bailey SO Westfield 18:45.8 6:04
321 1767 Wathen Young SR Guerin Catholic 18:47.7 6:04
322 279 1619 Nathan Zirkle FR Delta 18:48.7 6:05
323 280 2379 Brandon Edwards JR Winchester 18:49.0 6:05
324 281 2114 Scott Nichols SO Pike 18:49.1 6:05
325 1715 Chet Graham JR Greenfield-Central 18:54.3 6:06
326 2107 Max Hamm FR Pike 18:55.7 6:07
327 282 1707 D.J. Smith JR Franklin Community 18:55.8 6:07
328 283 1381 Sean Johnson JR Cardinal Ritter 18:57.9 6:08
329 1512 Casey Wendorff JR Center Grove 18:58.0 6:08
330 1908 Zach Dunnagin FR Lawrence Central 18:58.2 6:08
331 284 1606 Adam Bantz JR Delta 18:58.3 6:08
332 285 1642 Tyler Douglass JR Frankfort 18:58.7 6:08
333 286 1598 Nick Hamilton SO Danville 19:01.3 6:09
334 287 2075 Andrew Robertson FR North Harrison 19:02.1 6:09
335 288 2312 Jake Antrim FR Union County 19:04.6 6:10
336 289 1974 Kevin Laetsch SR New Palestine 19:06.0 6:10
337 290 1587 Dylan Grass SR Connersville 19:06.3 6:10
338 291 1234 Tyler Minth SR Beech Grove 19:07.1 6:11
339 1768 Marcos Zatkulak SR Guerin Catholic 19:07.6 6:11
340 292 1601 Bryce Modglin SO Danville 19:08.1 6:11
341 293 1585 Austin Gill JR Connersville 19:08.3 6:11
342 294 1237 Vilis Vuskalns FR Beech Grove 19:08.7 6:11
343 295 2455 Michael Neideck FR Eastbrook High Schoo 19:09.3 6:11
344 296 1609 Adam Gordon SR Delta 19:09.4 6:11
345 297 1744 Connor Tungate SO Greenwood 19:09.6 6:11
346 1607 Landon Carpenter SR Delta 19:09.7 6:11
347 1480 Adam Cullers SO Center Grove 19:13.7 6:13
348 298 1379 Caleb Hernandez JR Cardinal Ritter 19:14.3 6:13
349 299 1376 Chris Dever SR Cardinal Ritter 19:14.6 6:13
350 300 1645 Sam Regalado JR Frankfort 19:15.9 6:13
351 301 1535 Daniel Zwissler SR Columbus East 19:16.2 6:13
352 302 1229 Demonte Dawkins JR Beech Grove 19:16.8 6:14
353 1383 Kyle Krieger FR Cardinal Ritter 19:17.6 6:14
354 303 1532 Isaac Richardson SO Columbus East 19:17.8 6:14
355 304 1625 Bret Dwenger SR East Central 19:18.4 6:14
356 305 2381 Chandler Mick JR Winchester 19:19.4 6:14
357 2117 John Richardson JR Pike 19:21.5 6:15
358 306 2310 Chris Wright FR Tri-West Hendricks 19:21.7 6:15
359 307 1876 Marc Spratt SR Indian Creek 19:21.9 6:15
360 308 2345 Cody Rice SO Western Boone 19:22.0 6:15
361 309 2132 Yusuf Qureshi SR Plainfield 19:23.1 6:16
362 310 2250 Justin Mings JR Southwestern Shelby 19:23.2 6:16
363 1866 Wyeth Brock FR Indian Creek 19:25.4 6:16
364 311 2380 Alex Greene JR Winchester 19:26.4 6:17
365 1393 Mitchel Wehrle SO Cardinal Ritter 19:27.2 6:17
366 312 2228 Andrew Fish SO Southport 19:33.8 6:19
367 1524 Gordy Gretsinger SO Columbus East 19:39.0 6:21
368 313 1592 Victor Riedman JR Connersville 19:39.6 6:21
369 314 2339 Justin Foxworthy SR Western Boone 19:41.8 6:22
370 315 1593 Austin Allen JR Danville 19:44.2 6:22
371 316 2445 Brad Burchell SO Eastbrook High Schoo 19:45.6 6:23
372 317 1983 Chase Tuggle JR New Palestine 19:47.0 6:23
373 318 2446 Mark Flanagin FR Eastbrook High Schoo 19:47.6 6:24
374 319 2343 Doug Mathis JR Western Boone 19:48.4 6:24
375 320 1977 Chris Poturalski SO New Palestine 19:50.4 6:24
376 321 1641 Alex Davis JR Frankfort 19:54.1 6:26
377 1517 Che Brotzman SO Columbus East 19:54.8 6:26
378 322 2316 Damien Moster SR Union County 19:55.7 6:26
379 1246 Jaylan Hogan SR Ben Davis 19:56.5 6:26
380 323 2347 Grant Stauffer SO Western Boone 19:57.2 6:27
381 324 2304 Keiland Cooper SO Tri-West Hendricks 19:57.5 6:27
382 325 2249 Eric Manning JR Southwestern Shelby 19:57.7 6:27
383 1868 Tucker Dawson FR Indian Creek 19:58.6 6:27
384 326 1628 Ross Henderson JR East Central 19:59.8 6:28
385 327 2221 Wyatt Basey FR Southport 20:00.2 6:28
386 328 2236 Lal Nun Pui JR Southport 20:03.0 6:29
387 329 1235 Rhoe Richason SR Beech Grove 20:03.5 6:29
388 330 2317 Jc Roark SR Union County 20:04.4 6:29
389 331 2070 Jacob Faith SO North Harrison 20:04.5 6:29
390 332 1643 Kaleb Emery JR Frankfort 20:08.5 6:30
391 333 1633 Nathan Stroud SR East Central 20:08.7 6:30
392 334 2072 Wesley Haub JR North Harrison 20:09.6 6:31
393 335 2308 Zach Stogsdill SO Tri-West Hendricks 20:12.2 6:32
394 1620 Damon Bauman SO East Central 20:12.3 6:32
395 2101 Cullen Booth FR Pike 20:13.1 6:32
396 336 2456 Braden Walker JR Eastbrook High Schoo 20:14.9 6:32
397 337 2232 Joey Lane SR Southport 20:15.9 6:33
398 1986 Aaron Zych JR New Palestine 20:16.7 6:33
399 338 1586 Sam Gragg JR Connersville 20:18.2 6:33
400 1647 Abraham Weinberg SR Frankfort 20:21.5 6:35
401 339 2336 Nick Biddle SO Western Boone 20:21.5 6:35
402 340 2318 Isaiah Spencer FR Union County 20:21.6 6:35
403 341 1584 Tyler Friend SR Connersville 20:28.8 6:37
404 1591 Jordan Reed FR Connersville 20:29.0 6:37
405 1695 Micah Cheek FR Franklin Community 20:29.4 6:37
406 2220 Sam Barnhart FR Southport 20:30.0 6:37
407 1602 Tanner Mood JR Danville 20:35.1 6:39
408 342 2382 Todd Solomon FR Winchester 20:35.1 6:39
409 2079 Matt Armstrong SR Perry Meridian 20:36.0 6:39
410 2450 Trever Hix SO Eastbrook High Schoo 20:39.1 6:40
411 2136 Bayley Watson FR Plainfield 20:43.4 6:42
412 343 2309 Ian Williams FR Tri-West Hendricks 20:46.3 6:43
413 1583 Alec Farrough-Wat SR Connersville 20:50.3 6:44
414 2340 Jakob Ison JR Western Boone 21:02.6 6:48
415 2338 Josh Ewigleben JR Western Boone 21:03.2 6:48
416 1232 Allen Mayer JR Beech Grove 21:10.3 6:50
417 344 2307 Conner Sheets SO Tri-West Hendricks 21:15.1 6:52
418 1634 Reese Tanner JR East Central 21:25.6 6:55
419 1702 Aidan Noble FR Franklin Community 21:27.8 6:56
420 345 2383 Jordan Yaryan SO Winchester 21:34.2 6:58
421 346 2303 Adam Boles SR Tri-West Hendricks 21:34.8 6:58
422 1614 Josh Minch SO Delta 21:43.1 7:01
423 2129 Aaron Payne SO Plainfield 21:47.2 7:02
424 1231 Clayton Hamilton FR Beech Grove 22:05.3 7:08
425 347 2302 Robby Baumann SO Tri-West Hendricks 22:06.8 7:08
426 348 2248 Justin Adknis FR Southwestern Shelby 22:08.0 7:09
427 349 2247 Evan Adkins SR Southwestern Shelby 22:09.3 7:09
428 350 2252 Jacob Soehren SO Southwestern Shelby 22:30.3 7:16
429 2301 Spencer Alabaugh SO Tri-West Hendricks 22:38.9 7:19
430 2306 Sam McRoberts SO Tri-West Hendricks 23:34.7 7:37
431 1637 Ezequiel Bautista FR Frankfort 24:35.0 7:56
432 2126 Aarij Khan FR Plainfield 25:15.3 8:09