FLASHROCK XC INVITE
SEPTEMBER 18, 2010
*********** TEAM SCORE **********
Combined - Boys
1. COLUMBUS NORTH
3 17 19 20 33 (37) (52) = 92
ANDREW DIEHN, GABE OCASIO, ANDREW BEIRIGER, TIM HOFMEISTER,
CHRISTOPHER KELSEY, MICHAEL SUBLETTE, DAVE POWELL
2. NORTH CENTRAL
1 5 38 51 56 (75)(138) = 151
FUTSUM ZEINASELLASS, FILIMON ADHANOM, JARED BURRIS, MATTHEW FOX, BRICE
MOSSMAN, SIEMON ADHANOM, MATTHEW LUCE
3. TERRE HAUTE NORTH
2 23 27 40 65 (73)(122) = 157
JOHN MASCARI, TYESON MUNDY, MILTON BRINZA, BRIAN DEPASSE, DYLAN
BERTSCH, JUSTIN CLAPP, CARSON BISHOP
4. NOBLESVILLE
12 25 26 49 81 (95)(125) = 193
SAM ROUDEBUSH, COLIN GINEBAUGH, RYAN FERGUSON, CHRISTIAN BOWERS, NEAL
TARDY, JACOB SMALL, JACOB OVERTON
5. HAMILTON SOUTHEASTERN
31 32 35 46 59 (61) (79) = 203
SAWYER HITCHCOCK, PAT PARKS, WILL WARTENBERG, KYLE KNIGHT, JACK
ANDRITSCH, TROY REEDER, GREG MURPHY
6. LAWRENCE NORTH HIGH SCHOOL
16 22 29 44 93 (97)(129) = 204
SCOTT STANLEY, WILL HOGSTON, JOSH ROCHE, ZACH MAHONE, JOE MURPHY, GREG
SCOFIELD, ADAM OLDHAM
7. LAWRENCE CENTRAL HIGH SCHOOL
21 24 45 53 66 (69) (86) = 209
MATT DORSEY, CONNOR CLAFLIN, SEAN GASSEN, ROSS PEREIRA, COLE HESTER,
CHANDLER BALL, ADAM TURNER
8. FRANKLIN CENTRAL
4 39 63 68 71 (82) (89) = 245
JASON CRIST, ANDRICE MARTIN, BRANDEN HEARRELL, ANDREW WEBB, AARON
NANAVATY, AUSTIN PRESNELL, MATT SHAW
9. WESTFIELD HIGH SCHOOL
11 43 47 70 84 (90)(100) = 255
CONNOR MARTIN, COLE TRIBBETT, KYLE DUVALL, COLIN RINNE, DANIEL DAY,
DYLAN SMITH, JOHN BURGE
10. ZIONSVILLE COMMUNITY
10 34 36 76 105 (140)(142) = 261
SAM BERGER, RYAN KELLY, GRAHAM BIXLER, MASON HERHUSKY, ERIC PETIT,
ANDREW BRAKE, MAX GERNHARD
11. BLOOMINGTON SOUTH
14 15 77 83 115 (134)(170) = 304
SMITH CARL, CHANDLER MARK, RICH-HARRIS KALEB, STATON MICHAEL, EHMAN
NICK, HUNTOON JORDAN, LOAR MARCUS
12. WARREN CENTRAL
28 30 60 118 144 (157)(160) = 380
CODY STONE, SEAN O'BRIEN, BRANDON SMITH, JOHHNY WERT, DONNY GRAHAM,
GABE AMEZCUA, LEE JUSTICE
13. GUERIN CATHOLIC
8 50 78 112 176 (193)(212) = 424
KENT GARRETT, MARK BABBEY, AUSTIN GERULSKI, TROY CORNELL, ANDREW
ELSTON, JOEY MEWBORN, JOSEPH TAYLOR
14. CENTER GROVE HIGH SCHOOL
13 87 103 107 119 (162)(223) = 429
AUSTIN MUDD, JOEY PHILLIPS, RYAN MEYER, JACOB CUSHING, MARK DAIUTO,
TOM STEMNOCK, PARKER SETTLE
15. PIKE HIGH SCHOOL
57 67 72 120 154 (155)(198) = 470
SAMMY TEBEJE, BRIAN JETT, LOGAN JONES, ANDREW WILKEY, LUIS SALCEDO,
ISAIAH JONES, GARY AUSTIN
16. BREBEUF JESUIT PREPARATORY SCHOOL
6 106 110 117 139 (159)(218) = 478
JASON HOARD, TONY MALEY, JAKE DENNIE, SAM PENCE, ROBBIE DECKARD, JOHN
MARXER, STEVEN STASZAK
17. PERRY MERIDIAN HIGH SCHOOL
58 74 85 124 146 (168)(178) = 487
KAMERON CASEY, DANIEL SWEM, MATT TERLEP, ISAIAH WHITE, MARK ZIELES,
BRIAN CLARK, LARRY MANUEL
18. HUNTINGTON NORTH
48 62 96 150 164 (189)(244) = 520
JAKE CROSLEY, SEAN LEWIS, CORDELL LEWIS, PAUL HERNANDEZ, SKYLER
VOGLEMAN, DOUG BAKER, JUSTIN MILLER
19. CATHEDRAL HIGH SCHOOL
64 91 109 132 145 (166)(197) = 541
JACK KELLY, WILL BOND, SPENCER CLAPP, SEAMUS BRENNAN, KEITH MACDONELL,
JACK CHRIST, TOM PROFFITT
20. TERRE HAUTE SOUTH
42 92 121 127 180 (207)(215) = 562
TAYLOR HEAD, MATT COLLIER, LOGAN HAMBROCK, JACKSON BERTOLI, DALE YOUNG,
JERAD FUSON, DEVON FUSON
21. BEN DAVIS HIGH SCHOOL
9 101 123 174 203 (206)(221) = 610
LUKE BRAHM, DOMINIQUE SUGGS, DAVID BEHRMANN, ANTONIO FUTRELL, JACK
SHARKEY, COLIN HOLTSON, TYLER SUTTON
22. AVON HIGH SCHOOL
99 111 151 161 163 (181)(219) = 685
DEREK HEEGER, ZACK MCCORMACK, HUGHES ROSS, MOTHERSEAD COLIN, CALVIN
WIECZOREK, HUSSAIN ASHAR, CALVIN NGUYEN
23. BROWNSBURG
94 104 131 192 213 (220)(224) = 734
WYATT RONDOT, BEN HENDRICKS, DANIEL PURDY, ALEK MINKIS, KURT DARLING,
JUSTIN HAYS, BRADLEY BOWLES
24. GREENWOOD COMMUNITY
54 156 165 187 226 (239)(274) = 788
DAVID DALTON, JONAH THOMPSON, ISAAC SMITH, BRIAN GUNN, LUKE BERTOLET,
MITCH DUNCAN, SAM HICKS
25. LAFAYETTE JEFF
137 141 153 167 194 (256)(271) = 792
NOAH MARTEL, JESSE MC CALLISTER, WILL ALLISON, LOGAN MOORE, JOSH LONG,
LUCAS MACHADO, CALEB MICKSCHL
26. SOUTHPORT HIGH SCHOOL
135 136 143 195 201 (231)(237) = 810
CLAYTON LESLIE, JACK THOMPSON, HARRISON WALDEN, STEPHEN MORRIS, JAKE
HALLY, CALEB CANTWELL, MATT PRATHER
27. PLAINFIELD
88 148 158 205 228 (230)(233) = 827
JORDAN BROUILLARD, XAVIER HOPPER, JOEL THOMPSON, ZACH NAY, JOSH PAYNE,
ROBERT WEISBACH, JUSTIN PELKEY
28. GREENFIELD-CENTRAL HIGH SCHOOL
114 128 184 211 222 (235)(264) = 859
DARREN WISE, TYLER WILCHER, JAYKE THOMPSON, GARRETT BENEDICT, DANIEL
FARRELL, CHRIS TATOM, JORDAN WRIGHT
29. SEYMOUR HIGH SCHOOL
152 171 172 177 188 (199)(255) = 860
JACK TORMOEHLEN, MITCHELL REUTTER, RYAN EMIGH, LUKE TORMOEHLEN, TYLER
HATTON, JOE TRUEBLOOD, IAN HENSEN
30. COLUMBUS EAST
80 175 185 200 229 (234)(253) = 869
DALTON SMITH, DAN BROWN, JAMES CLAYTON, DAN ZWISSLER, JORDAN FOSTER,
AUSTIN PURDUE, CLAYTON JOHNSON
31. FRANKLIN COMMUNITY
102 126 196 210 248 (251)(257) = 882
SIMON GAMBOA, JORDAN BANTISTA, CAMDEN MACLENNAN, REID BLAKLEY, JOSH
FORD, JACOB PITTS, AUSTIN HAVENER
32. DELTA HIGH SCHOOL
108 113 169 240 260 (267)(275) = 890
JOEL KELLER, SETH PRINCE, LOGAN RAYL, JEREMY PIERCE, ZACK MOORE, SAM
ZIMMERMAN, TRAVIS VANNATTA
33. FRANKFORT HIGH SCHOOL
18 208 214 225 273 (278)(289) = 938
JAVIER VAZQUEZ, C.J. GERALD, EDDIE MORALES, BRAYDEN KELLY, KYLE
MALICOAT, ANTHONY LYNCH, ABRAHAM WEINBERG
34. UNION COUNTY
7 116 246 286 294 (295)(305) = 949
TATE SCHIENBEIN, JAKE GOECKE, JOHN GREGORY, JOEY MURRAY, LEE HARTMAN,
JC ROARK, CHANDLER CURRY
35. RONCALLI
130 183 204 227 238 (243)(265) = 982
DAN BUERGLER, ISAAC ORTIZ, SETH HARMON, JAMES PERRY, BLAKE JAHNKE,
WALTER DEARING, ALEX ALFERY
36. FISHERS HIGH SCHOOL
179 186 190 209 249 (254)(261) = 1013
DREW URBAN, RYAN FLECK, NATHAN GAFKJEN, BRENDON MATTIUZ, ANDY DELKS,
ADAM SCHMIDT, MYLES JOHNSON
37. NEW PALESTINE HIGH SCHOOL
133 149 242 250 252 (269)(279) = 1026
SETH EAGLESON, AUSTIN DODD, DILLON PIKE, SAM JONES, SAM FULLER, ZACH
NAGEL, LOGAN LONG
38. VINCENNES RIVET HIGH SCHOOL
41 182 232 292 293 (304)(306) = 1040
NATHAN WESTFALL, COLIN VIEKE, GERARD WISE, JASHIN PATEL, TREVOR
CUMMINS, ALEX HALTER, LOGAN JOHNSON
39. INDIAN CREEK HIGH SCHOOL
55 247 259 262 272 (277)(287) = 1095
MARCUS HOBBS, CONNOR MARLOW, JORDAN SAUCIER, BRETT DEHART, BRADY
DEVINE, ALEX RANGAZAS, NATHAN SPRATT
40. DANVILLE
147 191 216 270 276 (283)(284) = 1100
MADDISON RUSSELL, MITCH COFFMAN, BEN KLINKER, ALEX KLINKER, COLLIN
BERG, JAMES THORPE, KYLE HAMILTON
41. EAST CENTRAL HIGH SCHOOL
98 241 258 263 268 (282)(285) = 1128
GAVIN RICH, A.J. GALLAGHER, TREY GELLERT, TREVOR MORRALL, NEIL HALTOM,
BAXTER MCCORY, NATHAN HALLMAN
42. BATESVILLE HIGH SCHOOL
173 236 266 291 297 = 1263
COLLIN KOURY, NICK VODZAK, JAMES CALL, SCOTT GRYSPEERDT, IAN SCHMID
43. CARDINAL RITTER
202 280 281 288 290 (296)(301) = 1341
TAYLOR SCHEPERS, SEAN JOHNSON, ADAM ESSEX, RYAN MCANDREWS, ALEX LEGGE,
CALEB HERNANDEZ, CHRIS DEVERS
44. SCECINA MEMORIAL
217 245 298 299 300 (302)(303) = 1359
MICHAEL MICHAUD, JOHN KENNEDY, ANDREW DUNCAN, MICHAEL KENNEDY, PAT
OSTRUM, LARRY TINDALL, CONNOR RICHARDSON
FLASHROCK XC INVITE
SEPTEMBER 18, 2010
Combined - Boys
Place TmPl No. Name Class School Time Pace
===== ==== ===== ======================== ========== ==================== ======= =====
1 1 1736 Futsum Zeinasellassie JR North Central 15:12.3 4:55
2 2 1890 John Mascari SR Terre Haute North 15:17.3 4:56
3 3 1223 Andrew Diehn JR Columbus North 15:17.9 4:57
4 4 1335 Jason Crist JR Franklin Central 15:21.6 4:58
5 5 1685 Filimon Adhanom SR North Central 15:22.1 4:58
6 6 1057 Jason Hoard SR Brebeuf Jesuit Prepa 15:23.1 4:58
7 7 1927 Tate Schienbein Union County 15:34.7 5:02
8 8 1424 Kent Garrett JR Guerin Catholic 15:39.0 5:03
9 9 992 Luke Brahm JR Ben Davis High Schoo 15:39.2 5:03
10 10 1980 Sam Berger JR Zionsville Community 15:40.7 5:04
11 11 1963 Connor Martin SR Westfield High Schoo 15:41.9 5:04
12 12 1672 Sam Roudebush JR Noblesville 15:44.7 5:05
13 13 1175 Austin Mudd SR Center Grove High Sc 15:47.5 5:06
14 14 1011 Smith Carl JR Bloomington South 15:49.1 5:07
15 15 1028 Chandler Mark JR Bloomington South 15:51.4 5:07
16 16 1619 Scott Stanley SR Lawrence North High 15:52.0 5:08
17 17 1238 Gabe Ocasio SR Columbus North 15:53.7 5:08
18 18 1331 Javier Vazquez SR Frankfort High Schoo 15:54.3 5:08
19 19 1217 Andrew Beiriger SR Columbus North 15:56.2 5:09
20 20 1230 Tim Hofmeister SR Columbus North 15:57.5 5:09
21 21 1558 Matt Dorsey SO Lawrence Central Hig 15:57.8 5:09
22 22 1596 Will Hogston SR Lawrence North High 15:58.5 5:10
23 23 1891 Tyeson Mundy JR Terre Haute North 15:59.4 5:10
24 24 1554 Connor Claflin SR Lawrence Central Hig 16:01.2 5:11
25 25 1659 Colin Ginebaugh SR Noblesville 16:05.0 5:12
26 26 1656 Ryan Ferguson SR Noblesville 16:05.1 5:12
27 27 1887 Milton Brinza SR Terre Haute North 16:05.1 5:12
28 28 1947 Cody Stone JR Warren Central 16:06.7 5:12
29 29 1610 Josh Roche SR Lawrence North High 16:08.3 5:13
30 30 1944 Sean O'Brien SR Warren Central 16:09.3 5:13
31 31 1453 Sawyer Hitchcock JR Hamilton Southeaster 16:10.0 5:13
32 32 1468 Pat Parks SR Hamilton Southeaster 16:10.3 5:13
33 33 1232 Christopher Kelsey JR Columbus North 16:12.3 5:14
34 34 2005 Ryan Kelly SR Zionsville Community 16:13.5 5:15
35 35 1478 Will Wartenberg SR Hamilton Southeaster 16:14.5 5:15
36 36 1982 Graham Bixler JR Zionsville Community 16:15.2 5:15
37 37 1244 Michael Sublette JR Columbus North 16:15.4 5:15
38 38 1689 Jared Burris SR North Central 16:15.8 5:15
39 39 1354 Andrice Martin SO Franklin Central 16:15.9 5:15
40 40 1889 Brian Depasse SR Terre Haute North 16:16.3 5:15
41 41 1936 Nathan Westfall SR Vincennes Rivet High 16:16.4 5:15
42 42 1903 Taylor Head SR Terre Haute South 16:19.8 5:17
43 43 1973 Cole Tribbett SR Westfield High Schoo 16:20.5 5:17
44 44 1601 Zach Mahone SR Lawrence North High 16:21.0 5:17
45 45 1562 Sean Gassen JR Lawrence Central Hig 16:21.2 5:17
46 46 1462 Kyle Knight JR Hamilton Southeaster 16:21.5 5:17
47 47 1958 Kyle Duvall SO Westfield High Schoo 16:24.8 5:18
48 48 1488 Jake Crosley SR Huntington North 16:25.3 5:18
49 49 1651 Christian Bowers SR Noblesville 16:26.1 5:19
50 50 1415 Mark Babbey SR Guerin Catholic 16:26.2 5:19
51 51 1700 Matthew Fox JR North Central 16:26.4 5:19
52 52 1240 Dave Powell JR Columbus North 16:27.0 5:19
53 53 1575 Ross Pereira JR Lawrence Central Hig 16:27.5 5:19
54 54 1406 David Dalton FR Greenwood Community 16:28.2 5:19
55 55 1515 Marcus Hobbs JR Indian Creek High Sc 16:29.4 5:20
56 1216 Jonathan Baldwin SR Columbus North 16:30.1 5:20
57 56 1720 Brice Mossman SR North Central 16:31.5 5:20
58 57 1775 Sammy Tebeje SO Pike High School 16:33.3 5:21
59 58 1740 Kameron Casey SR Perry Meridian High 16:34.8 5:21
60 59 1437 Jack Andritsch JR Hamilton Southeaster 16:34.8 5:21
61 60 1945 Brandon Smith JR Warren Central 16:35.1 5:21
62 61 1471 Troy Reeder SO Hamilton Southeaster 16:35.2 5:22
63 62 1498 Sean Lewis SR Huntington North 16:37.5 5:22
64 63 1343 Branden Hearrell SO Franklin Central 16:39.1 5:23
65 64 1139 Jack Kelly JR Cathedral High Schoo 16:41.0 5:23
66 65 1885 Dylan Bertsch SR Terre Haute North 16:41.3 5:23
67 66 1565 Cole Hester SO Lawrence Central Hig 16:42.3 5:24
68 67 1758 Brian Jett SR Pike High School 16:43.9 5:24
69 68 1369 Andrew Webb JR Franklin Central 16:45.7 5:25
70 69 1549 Chandler Ball SO Lawrence Central Hig 16:46.5 5:25
71 1918 Daniel Hoover SR Tri-West High School 16:48.0 5:26
72 70 1967 Colin Rinne FR Westfield High Schoo 16:48.1 5:26
73 71 1358 Aaron Nanavaty JR Franklin Central 16:49.2 5:26
74 72 1760 Logan Jones SR Pike High School 16:49.8 5:26
75 73 1888 Justin Clapp SO Terre Haute North 16:50.5 5:26
76 74 1750 Daniel Swem JR Perry Meridian High 16:51.0 5:27
77 75 1686 Siemon Adhanom SO North Central 16:51.4 5:27
78 76 2000 Mason Herhusky SO Zionsville Community 16:51.5 5:27
79 77 1023 Rich-Harris Kaleb JR Bloomington South 16:51.6 5:27
80 78 1425 Austin Gerulski JR Guerin Catholic 16:52.2 5:27
81 79 1466 Greg Murphy SO Hamilton Southeaster 16:52.3 5:27
82 80 1211 Dalton Smith JR Columbus East 16:53.6 5:27
83 81 1682 Neal Tardy SR Noblesville 16:55.1 5:28
84 82 1362 Austin Presnell SO Franklin Central 16:55.1 5:28
85 83 1031 Staton Michael JR Bloomington South 16:55.8 5:28
86 84 1957 Daniel Day SO Westfield High Schoo 16:56.2 5:28
87 85 1751 Matt Terlep SR Perry Meridian High 16:56.7 5:28
88 1482 Alex Zoumbaris SO Hamilton Southeaster 16:57.5 5:29
89 86 1583 Adam Turner SO Lawrence Central Hig 16:57.7 5:29
90 1441 Michael Burkert JR Hamilton Southeaster 16:58.1 5:29
91 87 1178 Joey Phillips JR Center Grove High Sc 16:58.1 5:29
92 88 1780 Jordan Brouillard SR Plainfield 16:58.8 5:29
93 89 1366 Matt Shaw JR Franklin Central 16:59.7 5:29
94 1220 Kyle Burton SR Columbus North 16:59.9 5:29
95 90 1970 Dylan Smith SR Westfield High Schoo 17:00.8 5:30
96 1371 Shane Wright SO Franklin Central 17:01.5 5:30
97 91 1125 Will Bond SR Cathedral High Schoo 17:02.6 5:30
98 92 1895 Matt Collier SR Terre Haute South 17:02.8 5:30
99 93 1603 Joe Murphy FR Lawrence North High 17:03.8 5:31
100 94 1110 Wyatt Rondot JR Brownsburg 17:04.2 5:31
101 95 1677 Jacob Small SR Noblesville 17:04.6 5:31
102 96 1497 Cordell Lewis SO Huntington North 17:05.2 5:31
103 97 1615 Greg Scofield JR Lawrence North High 17:05.6 5:31
104 98 1289 Gavin Rich SR East Central High Sc 17:05.7 5:31
105 99 966 Derek Heeger SR Avon High School 17:06.1 5:31
106 100 1954 John Burge SR Westfield High Schoo 17:06.6 5:32
107 101 1006 Dominique Suggs JR Ben Davis High Schoo 17:06.7 5:32
108 102 1377 Simon Gamboa JR Franklin Community 17:07.2 5:32
109 103 1173 Ryan Meyer SR Center Grove High Sc 17:07.9 5:32
110 104 1103 Ben Hendricks JR Brownsburg 17:08.4 5:32
111 105 2012 Eric Petit SR Zionsville Community 17:08.6 5:32
112 1364 Andrew Schmalfeldt FR Franklin Central 17:10.3 5:33
113 106 1069 Tony Maley JR Brebeuf Jesuit Prepa 17:10.9 5:33
114 107 1163 Jacob Cushing SO Center Grove High Sc 17:11.3 5:33
115 1971 Sam Sobczak JR Westfield High Schoo 17:11.6 5:33
116 108 1267 Joel Keller JR Delta High School 17:12.8 5:34
117 109 1130 Spencer Clapp SO Cathedral High Schoo 17:12.9 5:34
118 110 1048 Jake Dennie SO Brebeuf Jesuit Prepa 17:13.0 5:34
119 111 969 Zack McCormack SR Avon High School 17:13.2 5:34
120 112 1419 Troy Cornell FR Guerin Catholic 17:14.1 5:34
121 113 1272 Seth Prince SR Delta High School 17:14.6 5:34
122 114 1402 Darren Wise SR Greenfield-Central H 17:15.1 5:34
123 115 1032 Ehman Nick SO Bloomington South 17:15.8 5:35
124 116 1922 Jake Goecke Union County 17:16.5 5:35
125 117 1078 Sam Pence JR Brebeuf Jesuit Prepa 17:17.0 5:35
126 118 1950 Johhny Wert SO Warren Central 17:17.1 5:35
127 119 1165 Mark Daiuto SO Center Grove High Sc 17:17.1 5:35
128 120 1778 Andrew Wilkey SR Pike High School 17:18.3 5:35
129 121 1901 Logan Hambrock SO Terre Haute South 17:18.4 5:35
130 122 1886 Carson Bishop SR Terre Haute North 17:19.6 5:36
131 123 989 David Behrmann FR Ben Davis High Schoo 17:19.9 5:36
132 124 1753 Isaiah White FR Perry Meridian High 17:20.9 5:36
133 125 1667 Jacob Overton FR Noblesville 17:21.5 5:36
134 126 1372 Jordan Bantista SR Franklin Community 17:21.6 5:36
135 1550 Doug Blaase SR Lawrence Central Hig 17:22.1 5:37
136 1968 Alex Schmidt SR Westfield High Schoo 17:22.4 5:37
137 1337 Nick Dhadwal JR Franklin Central 17:22.5 5:37
138 127 1894 Jackson Bertoli FR Terre Haute South 17:24.4 5:37
139 128 1401 Tyler Wilcher JR Greenfield-Central H 17:24.6 5:37
140 1367 Evan Shuck FR Franklin Central 17:25.1 5:38
141 129 1605 Adam Oldham SO Lawrence North High 17:25.4 5:38
142 130 1799 Dan Buergler SO Roncalli 17:25.5 5:38
143 131 1108 Daniel Purdy SR Brownsburg 17:25.9 5:38
144 132 1126 Seamus Brennan SO Cathedral High Schoo 17:26.4 5:38
145 133 1631 Seth Eagleson FR New Palestine High S 17:26.4 5:38
146 134 1020 Huntoon Jordan SO Bloomington South 17:26.7 5:38
147 135 1868 Clayton Leslie SR Southport High Schoo 17:27.1 5:38
148 136 1875 Jack Thompson SR Southport High Schoo 17:27.1 5:38
149 1657 Geoffrey Gervase JR Noblesville 17:27.1 5:38
150 137 1539 Noah Martel SO Lafayette Jeff 17:27.1 5:38
151 1559 Cameron Doxey SR Lawrence Central Hig 17:28.0 5:39
152 138 1719 Matthew Luce SR North Central 17:28.6 5:39
153 139 1044 Robbie Deckard FR Brebeuf Jesuit Prepa 17:29.5 5:39
154 1458 Jason Kammeyer SR Hamilton Southeaster 17:30.5 5:39
155 140 1985 Andrew Brake FR Zionsville Community 17:31.1 5:40
156 1469 Chris Pendergraft SR Hamilton Southeaster 17:31.7 5:40
157 141 1540 Jesse Mc Callister SR Lafayette Jeff 17:31.9 5:40
158 142 1996 Max Gernhard SO Zionsville Community 17:32.2 5:40
159 1571 Carter Marshall JR Lawrence Central Hig 17:33.0 5:40
160 143 1876 Harrison Walden FR Southport High Schoo 17:33.0 5:40
161 144 1941 Donny Graham SR Warren Central 17:33.1 5:40
162 145 1143 Keith MacDonell JR Cathedral High Schoo 17:33.4 5:40
163 146 1754 Mark Zieles SR Perry Meridian High 17:34.2 5:41
164 147 1260 Maddison Russell SR Danville 17:34.6 5:41
165 148 1783 Xavier Hopper FR Plainfield 17:34.7 5:41
166 149 1629 Austin Dodd SO New Palestine High S 17:35.7 5:41
167 1237 Bryce Nystrom SO Columbus North 17:35.8 5:41
168 1705 Chris Hansen JR North Central 17:36.2 5:41
169 150 1491 Paul Hernandez SR Huntington North 17:36.3 5:41
170 151 974 Hughes Ross SO Avon High School 17:37.6 5:42
171 152 1854 Jack Tormoehlen FR Seymour High School 17:37.9 5:42
172 153 1525 Will Allison SR Lafayette Jeff 17:38.6 5:42
173 154 1774 Luis Salcedo SR Pike High School 17:38.9 5:42
174 155 1759 Isaiah Jones SR Pike High School 17:40.1 5:42
175 156 1413 Jonah Thompson SO Greenwood Community 17:40.1 5:42
176 157 1938 Gabe Amezcua JR Warren Central 17:40.4 5:43
177 158 1793 Joel Thompson FR Plainfield 17:40.6 5:43
178 1964 Graham Martin SO Westfield High Schoo 17:40.7 5:43
179 159 1070 John Marxer JR Brebeuf Jesuit Prepa 17:40.8 5:43
180 160 1942 Lee Justice FR Warren Central 17:40.9 5:43
181 161 962 Mothersead Colin SO Avon High School 17:41.4 5:43
182 1960 Ben Finley SR Westfield High Schoo 17:41.8 5:43
183 1438 Drew Barclay FR Hamilton Southeaster 17:42.0 5:43
184 162 1184 Tom Stemnock JR Center Grove High Sc 17:42.0 5:43
185 163 978 Calvin Wieczorek JR Avon High School 17:42.3 5:43
186 164 1510 Skyler Vogleman JR Huntington North 17:42.5 5:43
187 165 1411 Isaac Smith JR Greenwood Community 17:42.9 5:43
188 1621 Robel Teklezghi FR Lawrence North High 17:43.0 5:43
189 166 1129 Jack Christ SO Cathedral High Schoo 17:43.3 5:43
190 1617 Alex Sparks SO Lawrence North High 17:43.3 5:43
191 167 1542 Logan Moore JR Lafayette Jeff 17:43.7 5:44
192 168 1741 Brian Clark SR Perry Meridian High 17:44.1 5:44
193 169 1273 Logan Rayl JR Delta High School 17:44.7 5:44
194 170 1027 Loar Marcus JR Bloomington South 17:44.8 5:44
195 171 1850 Mitchell Reutter SR Seymour High School 17:45.4 5:44
196 172 1842 Ryan Emigh JR Seymour High School 17:47.6 5:45
197 173 983 Collin Koury SR Batesville High Scho 17:47.8 5:45
198 1245 Karson Tays SO Columbus North 17:48.3 5:45
199 174 996 Antonio Futrell FR Ben Davis High Schoo 17:48.3 5:45
200 175 1192 Dan Brown SR Columbus East 17:49.1 5:45
201 1992 Austin Fair SR Zionsville Community 17:49.1 5:45
202 1666 Philip Neuzerling SR Noblesville 17:49.7 5:46
203 1974 Ethan Worthington FR Westfield High Schoo 17:49.9 5:46
204 176 1421 Andrew Elston JR Guerin Catholic 17:50.1 5:46
205 177 1855 Luke Tormoehlen JR Seymour High School 17:50.4 5:46
206 178 1746 Larry Manuel JR Perry Meridian High 17:50.5 5:46
207 179 1315 Drew Urban FR Fishers High School 17:51.5 5:46
208 180 1912 Dale Young SR Terre Haute South 17:51.6 5:46
209 181 958 Hussain Ashar SO Avon High School 17:51.7 5:46
210 182 1934 Colin Vieke SO Vincennes Rivet High 17:52.8 5:47
211 183 1821 Isaac Ortiz FR Roncalli 17:53.5 5:47
212 184 1400 Jayke Thompson SR Greenfield-Central H 17:57.3 5:48
213 185 1193 James Clayton JR Columbus East 17:57.8 5:48
214 1021 Heinrich Joseph FR Bloomington South 17:57.9 5:48
215 1591 Brandon Farkas JR Lawrence North High 17:58.0 5:48
216 186 1298 Ryan Fleck JR Fishers High School 17:58.8 5:48
217 1613 Andrew Salupo JR Lawrence North High 17:59.2 5:49
218 187 1408 Brian Gunn SO Greenwood Community 17:59.6 5:49
219 188 1845 Tyler Hatton FR Seymour High School 17:59.7 5:49
220 189 1484 Doug Baker SR Huntington North 17:59.8 5:49
221 1749 Casey Rohl JR Perry Meridian High 18:00.0 5:49
222 1598 Joey Khamis SO Lawrence North High 18:00.1 5:49
223 190 1299 Nathan Gafkjen JR Fishers High School 18:00.8 5:49
224 191 1251 Mitch Coffman JR Danville 18:01.0 5:49
225 192 1106 Alek Minkis SO Brownsburg 18:02.0 5:50
226 1948 Cody Weaver JR Warren Central 18:02.4 5:50
227 1983 Beau Boggs FR Zionsville Community 18:02.6 5:50
228 193 1430 Joey Mewborn SO Guerin Catholic 18:03.7 5:50
229 194 1537 Josh Long FR Lafayette Jeff 18:03.8 5:50
230 195 1872 Stephen Morris JR Southport High Schoo 18:04.8 5:50
231 196 1383 Camden MacLennan FR Franklin Community 18:04.9 5:50
232 1943 Austin McMillan JR Warren Central 18:05.4 5:51
233 197 1147 Tom Proffitt JR Cathedral High Schoo 18:06.3 5:51
234 198 1755 Gary Austin JR Pike High School 18:06.4 5:51
235 199 1857 Joe Trueblood JR Seymour High School 18:06.8 5:51
236 200 1213 Dan Zwissler SO Columbus East 18:07.1 5:51
237 201 1864 Jake Hally SO Southport High Schoo 18:07.4 5:51
238 202 1123 Taylor Schepers SO Cardinal Ritter 18:07.5 5:51
239 1676 Rich Sellers SO Noblesville 18:08.4 5:52
240 203 1003 Jack Sharkey SO Ben Davis High Schoo 18:08.5 5:52
241 204 1804 Seth Harmon SR Roncalli 18:08.6 5:52
242 205 1789 Zach Nay JR Plainfield 18:08.8 5:52
243 206 997 Colin Holtson SR Ben Davis High Schoo 18:09.2 5:52
244 207 1899 Jerad Fuson FR Terre Haute South 18:09.4 5:52
245 208 1322 C.J. Gerald JR Frankfort High Schoo 18:09.7 5:52
246 209 1304 Brendon Mattiuz SO Fishers High School 18:11.1 5:52
247 210 1374 Reid Blakley JR Franklin Community 18:12.4 5:53
248 211 1389 Garrett Benedict SO Greenfield-Central H 18:12.6 5:53
249 212 1433 Joseph Taylor FR Guerin Catholic 18:12.8 5:53
250 213 1098 Kurt Darling SR Brownsburg 18:13.6 5:53
251 214 1327 Eddie Morales FR Frankfort High Schoo 18:14.0 5:53
252 1747 Ryan Meyers SR Perry Meridian High 18:14.2 5:53
253 215 1898 Devon Fuson SO Terre Haute South 18:14.6 5:54
254 216 1257 Ben Klinker SO Danville 18:14.8 5:54
255 217 1832 Michael Michaud SO Scecina Memorial 18:15.2 5:54
256 218 1083 Steven Staszak JR Brebeuf Jesuit Prepa 18:15.8 5:54
257 219 971 Calvin Nguyen SR Avon High School 18:17.8 5:55
258 220 1102 Justin Hays SO Brownsburg 18:18.5 5:55
259 2017 Brian Rice FR Zionsville Community 18:19.0 5:55
260 221 1007 Tyler Sutton JR Ben Davis High Schoo 18:19.3 5:55
261 222 1392 Daniel Farrell SR Greenfield-Central H 18:20.2 5:55
262 1241 Kevin Rudzinski SO Columbus North 18:20.4 5:55
263 223 1183 Parker Settle JR Center Grove High Sc 18:20.4 5:55
264 224 1097 Bradley Bowles SO Brownsburg 18:20.5 5:55
265 225 1323 Brayden Kelly SR Frankfort High Schoo 18:21.4 5:56
266 1025 Vidaurri Lalo JR Bloomington South 18:21.5 5:56
267 226 1405 Luke Bertolet SO Greenwood Community 18:21.5 5:56
268 227 1822 James Perry SO Roncalli 18:22.4 5:56
269 1940 Eric Duell SO Warren Central 18:22.4 5:56
270 1010 Henderson Bo SR Bloomington South 18:23.7 5:57
271 228 1790 Josh Payne JR Plainfield 18:24.1 5:57
272 973 Blaine Robida JR Avon High School 18:24.4 5:57
273 229 1194 Jordan Foster FR Columbus East 18:24.5 5:57
274 230 1794 Robert Weisbach SO Plainfield 18:24.6 5:57
275 231 1860 Caleb Cantwell JR Southport High Schoo 18:24.6 5:57
276 1073 Jean-Michel M'Bouroukoun JR Brebeuf Jesuit Prepa 18:24.9 5:57
277 232 1937 Gerard Wise SR Vincennes Rivet High 18:25.6 5:57
278 1160 Jacob Catt SO Center Grove High Sc 18:25.8 5:57
279 976 Conner Voth SO Avon High School 18:26.3 5:57
280 233 1791 Justin Pelkey FR Plainfield 18:26.3 5:57
281 234 1204 Austin Purdue SO Columbus East 18:26.4 5:57
282 235 1399 Chris Tatom FR Greenfield-Central H 18:27.4 5:58
283 236 987 Nick Vodzak FR Batesville High Scho 18:27.7 5:58
284 237 1873 Matt Prather SR Southport High Schoo 18:28.7 5:58
285 238 1810 Blake Jahnke JR Roncalli 18:28.8 5:58
286 1902 Jack Harbough FR Terre Haute South 18:29.1 5:58
287 239 1407 Mitch Duncan SO Greenwood Community 18:30.1 5:59
288 240 1271 Jeremy Pierce JR Delta High School 18:30.9 5:59
289 241 1281 A.J. Gallagher SO East Central High Sc 18:31.5 5:59
290 242 1642 Dillon Pike JR New Palestine High S 18:31.6 5:59
291 243 1801 Walter Dearing FR Roncalli 18:31.6 5:59
292 1863 Stephen Gearhart SR Southport High Schoo 18:32.7 5:59
293 1162 Daniel Coley JR Center Grove High Sc 18:32.7 5:59
294 244 1501 Justin Miller SR Huntington North 18:32.9 5:59
295 1012 Crowley Connor SO Bloomington South 18:33.5 6:00
296 1981 Sam Bewley SR Zionsville Community 18:33.5 6:00
297 1859 Clayton Bowey FR Southport High Schoo 18:35.2 6:00
298 1426 Jacob Greene FR Guerin Catholic 18:35.8 6:00
299 1951 Nick Woerner JR Warren Central 18:35.9 6:00
300 1752 Evan Vernon SO Perry Meridian High 18:37.6 6:01
301 245 1830 John Kennedy JR Scecina Memorial 18:39.4 6:02
302 1946 Daniel States SR Warren Central 18:39.6 6:02
303 246 1923 John Gregory Union County 18:41.3 6:02
304 1004 James Sims SO Ben Davis High Schoo 18:41.4 6:02
305 247 1517 Connor Marlow SO Indian Creek High Sc 18:42.7 6:03
306 248 1376 Josh Ford FR Franklin Community 18:42.8 6:03
307 249 1294 Andy Delks JR Fishers High School 18:42.9 6:03
308 1166 Vincent Defabis SO Center Grove High Sc 18:43.1 6:03
309 250 1636 Sam Jones SO New Palestine High S 18:43.3 6:03
310 251 1385 Jacob Pitts JR Franklin Community 18:43.6 6:03
311 252 1633 Sam Fuller SR New Palestine High S 18:44.3 6:03
312 253 1198 Clayton Johnson SO Columbus East 18:46.1 6:04
313 1742 Alex Eckert SO Perry Meridian High 18:46.3 6:04
314 2003 Tyler Keen SO Zionsville Community 18:48.2 6:04
315 254 1312 Adam Schmidt FR Fishers High School 18:48.5 6:05
316 255 1847 Ian Hensen FR Seymour High School 18:49.4 6:05
317 256 1538 Lucas MacHado JR Lafayette Jeff 18:49.8 6:05
318 1911 Isaac Wonderlin SO Terre Haute South 18:50.1 6:05
319 1199 Max Kohen SR Columbus East 18:50.4 6:05
320 1896 Jakob Decker SO Terre Haute South 18:52.0 6:06
321 1500 Jacob Miller SO Huntington North 18:52.5 6:06
322 257 1380 Austin Havener FR Franklin Community 18:52.5 6:06
323 258 1282 Trey Gellert JR East Central High Sc 18:53.3 6:06
324 990 Frank Bonner JR Ben Davis High Schoo 18:53.6 6:06
325 259 1521 Jordan Saucier SO Indian Creek High Sc 18:54.8 6:07
326 1209 Zach Rieker SR Columbus East 18:55.0 6:07
327 260 1270 Zack Moore JR Delta High School 18:55.4 6:07
328 1504 Zach Prather SO Huntington North 18:55.6 6:07
329 972 Caleb Rice JR Avon High School 18:55.8 6:07
330 261 1301 Myles Johnson JR Fishers High School 18:55.9 6:07
331 1429 Patrick Martin FR Guerin Catholic 18:56.9 6:07
332 262 1512 Brett Dehart FR Indian Creek High Sc 18:57.6 6:07
333 1382 Skyler Lykins FR Franklin Community 18:58.3 6:08
334 263 1288 Trevor Morrall SR East Central High Sc 18:58.8 6:08
335 264 1403 Jordan Wright JR Greenfield-Central H 18:59.3 6:08
336 265 1796 Alex Alfery SO Roncalli 18:59.9 6:08
337 1792 Yusaf Qureshi SO Plainfield 19:00.3 6:08
338 1171 Nick Marley JR Center Grove High Sc 19:00.6 6:08
339 266 981 James Call SR Batesville High Scho 19:01.0 6:09
340 1825 Kevin Schoettle JR Roncalli 19:01.9 6:09
341 1732 Corey Turner SO North Central 19:02.6 6:09
342 1494 Garrett Humbert SR Huntington North 19:03.0 6:09
343 267 1276 Sam Zimmerman SO Delta High School 19:03.5 6:09
344 1823 Joey Ray FR Roncalli 19:04.7 6:10
345 1893 Jeasie Bender SR Terre Haute South 19:05.6 6:10
346 1309 Michael Perrin SR Fishers High School 19:06.5 6:10
347 1417 Luke Burrows SO Guerin Catholic 19:06.8 6:10
348 1001 Matt Millard JR Ben Davis High Schoo 19:07.4 6:11
349 1414 Jack Anderson FR Guerin Catholic 19:07.6 6:11
350 1812 Jacob Lubbehusen FR Roncalli 19:09.6 6:11
351 1882 Eric Lux Southwestern Shelbyv 19:11.3 6:12
352 268 1284 Neil Haltom JR East Central High Sc 19:11.9 6:12
353 1826 Ben Susemichel JR Roncalli 19:12.0 6:12
354 269 1640 Zach Nagel JR New Palestine High S 19:12.6 6:12
355 270 1256 Alex Klinker SR Danville 19:13.1 6:12
356 1188 Damon Webb SO Center Grove High Sc 19:14.5 6:13
357 1865 Eathan Hawes JR Southport High Schoo 19:14.7 6:13
358 271 1541 Caleb Mickschl SR Lafayette Jeff 19:15.3 6:13
359 1292 Nathan Barr SO Fishers High School 19:15.7 6:13
360 272 1513 Brady Devine FR Indian Creek High Sc 19:17.1 6:14
361 273 1325 Kyle Malicoat SR Frankfort High Schoo 19:18.5 6:14
362 1745 Josh Hart SO Perry Meridian High 19:19.5 6:15
363 274 1409 Sam Hicks FR Greenwood Community 19:20.0 6:15
364 1208 Steven Rieker SR Columbus East 19:20.4 6:15
365 1393 Josh Farrell SO Greenfield-Central H 19:20.5 6:15
366 1870 Aidan McCleery FR Southport High Schoo 19:20.6 6:15
367 1838 Alex Beaty SO Seymour High School 19:20.7 6:15
368 1311 Josh Puccinelli FR Fishers High School 19:21.9 6:15
369 275 1274 Travis Vannatta JR Delta High School 19:23.7 6:16
370 276 1249 Collin Berg JR Danville 19:24.0 6:16
371 1527 Xavion Brown SO Lafayette Jeff 19:25.7 6:16
372 1436 Marcos Zatkulak SO Guerin Catholic 19:26.3 6:17
373 277 1520 Alex Rangazas SO Indian Creek High Sc 19:26.6 6:17
374 278 1324 Anthony Lynch JR Frankfort High Schoo 19:27.6 6:17
375 279 1638 Logan Long JR New Palestine High S 19:28.4 6:17
376 1410 Andrew Rawlins SO Greenwood Community 19:28.5 6:17
377 1647 Kyle Willits SR New Palestine High S 19:29.0 6:18
378 1800 Matt Connors JR Roncalli 19:29.2 6:18
379 1397 Adam Ruff SO Greenfield-Central H 19:30.5 6:18
380 1883 Eric Manning Southwestern Shelbyv 19:31.2 6:18
381 280 1118 Sean Johnson FR Cardinal Ritter 19:32.4 6:19
382 281 1115 Adam Essex JR Cardinal Ritter 19:32.4 6:19
383 282 1287 Baxter McCory FR East Central High Sc 19:32.7 6:19
384 283 1263 James Thorpe SO Danville 19:33.7 6:19
385 284 1254 Kyle Hamilton SR Danville 19:34.5 6:19
386 285 1283 Nathan Hallman SR East Central High Sc 19:37.6 6:20
387 1278 Chris Brown SR East Central High Sc 19:39.8 6:21
388 1250 Sam Bratton FR Danville 19:40.7 6:21
389 286 1925 Joey Murray Union County 19:41.7 6:22
390 1877 Nick Whitmore FR Southport High Schoo 19:42.7 6:22
391 287 1523 Nathan Spratt SO Indian Creek High Sc 19:43.5 6:22
392 1881 Jordan Ezell Southwestern Shelbyv 19:45.2 6:23
393 1786 Andy Kain JR Plainfield 19:47.2 6:23
394 1386 D.J. Smith FR Franklin Community 19:48.6 6:24
395 1634 Drew Gohmann FR New Palestine High S 19:49.7 6:24
396 1201 Jordan Kurtz SR Columbus East 19:52.9 6:25
397 288 1121 Ryan McAndrews FR Cardinal Ritter 19:54.9 6:26
398 1496 Kyle Lagemann SO Huntington North 19:56.9 6:27
399 289 1332 Abraham Weinberg SO Frankfort High Schoo 19:58.4 6:27
400 1843 Eric Evans SR Seymour High School 19:59.0 6:27
401 290 1120 Alex Legge SR Cardinal Ritter 19:59.0 6:27
402 1915 Rob Brandkamp SO Tri-West High School 20:05.3 6:29
403 1787 Matt Marshal FR Plainfield 20:06.9 6:30
404 291 982 Scott Gryspeerdt SR Batesville High Scho 20:13.5 6:32
405 1547 Quintin Talbott FR Lafayette Jeff 20:14.2 6:32
406 1261 David Shaw SO Danville 20:14.2 6:32
407 1637 Mitchell Lawson SO New Palestine High S 20:24.0 6:35
408 1630 Jacob Donovan FR New Palestine High S 20:25.3 6:36
409 292 1932 Jashin Patel SR Vincennes Rivet High 20:27.2 6:36
410 1265 Landon Carpenter SO Delta High School 20:29.9 6:37
411 1326 Ben Martin SO Frankfort High Schoo 20:32.1 6:38
412 1522 Marc Spratt SO Indian Creek High Sc 20:34.0 6:39
413 293 1928 Trevor Cummins JR Vincennes Rivet High 20:34.2 6:39
414 294 1924 Lee Hartman Union County 20:39.9 6:40
415 1626 Dominic Bascino FR New Palestine High S 20:40.2 6:41
416 1266 Jacob Carter SO Delta High School 20:42.5 6:41
417 1381 Brent Hukill SR Franklin Community 20:42.9 6:41
418 295 1926 Jc Roark Union County 20:44.1 6:42
419 1781 Nolan Buckner SR Plainfield 20:48.2 6:43
420 1320 Alex Davis FR Frankfort High Schoo 20:49.0 6:43
421 1534 Ray Kline SR Lafayette Jeff 20:59.9 6:47
422 1291 Austin Whitton JR East Central High Sc 21:06.0 6:49
423 1524 Adam Teeters SR Indian Creek High Sc 21:09.2 6:50
424 296 1117 Caleb Hernandez FR Cardinal Ritter 21:11.8 6:51
425 1788 Josh Meacham SO Plainfield 21:14.0 6:51
426 297 986 Ian Schmid SO Batesville High Scho 21:15.3 6:52
427 298 1829 Andrew Duncan SR Scecina Memorial 21:32.4 6:57
428 299 1831 Michael Kennedy FR Scecina Memorial 21:37.5 6:59
429 300 1834 Pat Ostrum SR Scecina Memorial 21:41.8 7:00
430 1851 Derek Ridlen SR Seymour High School 21:48.6 7:03
431 1329 Austin Robbins SO Frankfort High Schoo 21:52.3 7:04
432 1252 Adrian Coleman FR Danville 21:53.9 7:04
433 1319 Austin Collins SO Frankfort High Schoo 22:00.3 7:06
434 1317 Kaw-Liga Abston FR Frankfort High Schoo 22:07.5 7:09
435 301 1114 Chris Devers SO Cardinal Ritter 22:09.2 7:09
436 1119 Joey Kururz JR Cardinal Ritter 22:22.5 7:14
437 302 1837 Larry Tindall JR Scecina Memorial 22:32.2 7:17
438 1258 Tanner Mood FR Danville 22:43.0 7:20
439 303 1835 Connor Richardson SO Scecina Memorial 22:45.3 7:21
440 304 1929 Alex Halter FR Vincennes Rivet High 22:49.1 7:22
441 305 1921 Chandler Curry Union County 22:54.7 7:24
442 1275 Alex Zimmerman SR Delta High School 22:55.8 7:24
443 1914 Adam Boles SO Tri-West High School 23:52.3 7:43
444 1264 Nathan Bowers SO Delta High School 25:01.2 8:05
445 306 1930 Logan Johnson JR Vincennes Rivet High 25:39.5 8:17
446 1122 Kyle Palmer FR Cardinal Ritter 26:18.8 8:30
447 1931 Tyler Mayles FR Vincennes Rivet High 27:47.8 8:58
448 1116 Garrett Grzegorzewsk FR Cardinal Ritter 28:22.3 9:10
449 1933 Alec Pratt SO Vincennes Rivet High 29:20.8 9:28