Northside Xc Classic
Open Male 4K
Place No. Name S Class Team \ Club Time Pace
===== ===== ======================== = =============== ============================== ======== =====
1 1495 Ben Myers M 13-14 Unattached 13:29.47 5:27
2 1363 Justin Amburgy M 15-16 Unattached 13:41.04 5:32
3 1425 Sam Stage M 15-16 Unattached 13:45.17 5:33
4 1127 Jackson Carlile M 13-14 Northside Saints 13:46.67 5:34
5 1238 Hudson Alden M 13-14 Unacarmelproject 14:00.93 5:40
6 1045 Luke Shinneman M 13-14 Body In Training 14:08.39 5:43
7 1457 Emiliano Ibarra M 15-16 Unattached-Usatf 14:10.30 5:43
8 1133 Jacob Kodrick M 13-14 Northside Saints 14:11.33 5:44
9 1115 David Buysse M 45-49 Igloi Track Club 14:14.21 5:45
10 1050 William Anderson M 13-14 Carmelproject 14:17.31 5:46
11 1142 Charles Voglewede M 15-16 Northside Saints 14:19.67 5:47
12 1285 Carter Spaulding M 13-14 Unacarmelproject 14:20.63 5:48
13 1256 James Gastineau M 13-14 Unacarmelproject 14:24.11 5:49
14 1059 Bingham Hudson M 13-14 Carmelproject 14:25.60 5:50
15 1022 Cole Kimmel M 13-14 Body In Training 14:27.00 5:50
16 1067 Owen Urtel M 13-14 Carmelproject 14:30.50 5:51
17 1398 Braedon Gossard M 15-16 Unattached 14:33.69 5:53
18 1074 Carson Heath M 13-14 Columbus Running Club 14:34.52 5:53
19 1149 Brandon Kleber M 13-14 South Central Indiana Running 14:36.18 5:54
20 1452 Ian Gadberry M 13-14 Unattached-Usatf 14:38.58 5:55
21 1456 Curtis Hines M OPEN Unattached-Usatf 14:41.56 5:56
22 1078 Matthew Newell M 13-14 Columbus Running Club 14:42.73 5:56
23 1465 Roger Rosenauer M 40-44 Unattached-Usatf 14:44.70 5:57
24 1334 Andrew Beal M 17-18 Unahoosiertc 14:46.60 5:58
25 1407 Bradley Lawrence M 13-14 Unattached 14:47.02 5:58
26 1515 Luke Plummer M 13-14 Unattached 14:47.38 5:58
27 1509 Robby Bogajewicz M 13-14 Unagreenwave 14:58.46 6:03
28 1493 Tyler Smith M 13-14 Westfield Green Wave 14:59.18 6:03
29 1294 Tyler Young M 13-14 Unacarmelproject 15:06.64 6:06
30 1372 Tracy Blocker M 45-49 Unattached 15:13.03 6:09
31 1331 Anthony Adams M 13-14 Unahoosiertc 15:13.52 6:09
32 1377 Austin Callahan M 13-14 Unattached 15:16.34 6:10
33 1276 Jackson Pasheilich M 13-14 Unacarmelproject 15:17.72 6:11
34 1293 Alec Wrobleski M 13-14 Unacarmelproject 15:18.76 6:11
35 1467 Dan Schramm M 50-54 Unattached-Usatf 15:21.93 6:12
36 1390 Ben Fencl M 13-14 Unattached 15:24.08 6:13
37 1081 Collin Pruitt M 13-14 Columbus Running Club 15:24.61 6:13
38 1135 Drew Miller M 13-14 Northside Saints 15:28.47 6:15
39 1065 Dillon Smith M 13-14 Carmelproject 15:35.39 6:18
40 1169 Alex Cole M 13-14 Unabodyintraining 15:35.96 6:18
41 1288 John Thomas Underhill M 13-14 Unacarmelproject 15:45.06 6:22
42 1451 Aaron Gadberry M 40-44 Unattached-Usatf 15:47.88 6:23
43 1405 Noah Kochanowski M OPEN Unattached 15:49.92 6:24
44 1444 Trevor Armstrong M 13-14 Unattached-Usatf 15:52.95 6:25
45 1048 Landon Swift M 13-14 Body In Training 15:54.13 6:25
46 1011 Mitchell Conard M 15-16 Body In Training 15:58.64 6:27
47 1459 Mike Manning M 50-54 Unattached-Usatf 16:00.20 6:28
48 1119 Tyler Backlund M 13-14 Northside Saints 16:01.22 6:28
49 1501 Lucas Bane M 13-14 Unattached 16:01.92 6:28
50 1041 Theodore Quinnell M 13-14 Body In Training 16:03.14 6:29
51 1379 Brad Chaney M OPEN Unattached 16:05.23 6:30
52 1358 Adri Shepherd M 13-14 Unahoosiertc 16:08.61 6:31
53 1440 Race Anderson M 13-14 Unattached-Usatf 16:16.95 6:34
54 1180 Justin Groff M 13-14 Unabodyintraining 16:17.34 6:35
55 1233 Andrew Trosen M 15-16 Unabodyintraining 16:29.96 6:40
56 1348 Hayden McCarty M 13-14 Unahoosiertc 16:38.28 6:43
57 1469 Cory Sengsanith M 40-44 Unattached-Usatf 16:45.27 6:46
58 1091 Kaden Wise M 13-14 Columbus Running Club 16:52.82 6:49
59 1472 Jack Turner M 13-14 Unattached-Usatf 16:57.79 6:51
60 1441 Ike Arive M 13-14 Unattached-Usatf 17:02.78 6:53
61 1341 Preston Dowell M 13-14 Unahoosiertc 17:03.77 6:53
62 1254 Curran Eastes M 13-14 Unacarmelproject 17:08.76 6:55
63 1426 Brayden Stamm M 13-14 Unattached 17:23.35 7:01
64 1400 Connor Harriss M 13-14 Unattached 17:25.16 7:02
65 1204 Casper Miller M 13-14 Unabodyintraining 17:31.94 7:05
66 1492 Ryan Schemel M 13-14 Westfield Green Wave 17:32.78 7:05
67 1384 Levi Croquart M 13-14 Unattached 17:33.60 7:05
68 1448 Decatur Dell M 13-14 Unattached-Usatf 17:40.74 7:08
69 1371 David Berman M 60-64 Unattached 17:49.43 7:12
70 1386 Zacrye Croquart M 13-14 Unattached 18:01.49 7:17
71 1499 Mike Morris M 65-69 Unattached 18:04.27 7:18
72 1362 Richard Abrahamson M 45-49 Unattached 18:05.62 7:18
73 1130 Christian Geary M 13-14 Northside Saints 18:07.79 7:19
74 1510 Kenneth Raver Jr M 40-44 Unattached 18:09.64 7:20
75 1257 Owen Gastineau M 13-14 Unacarmelproject 18:14.23 7:22
76 1116 Norm Campbell M 50-54 Igloi Track Club 18:45.34 7:34
77 1445 Damon Clements M 55-59 Unattached-Usatf 18:47.10 7:35
78 1009 Levi Call M 13-14 Body In Training 18:48.55 7:36
79 1123 Ethan Bowers M 13-14 Northside Saints 19:04.69 7:42
80 1300 Evan Besinger M 13-14 Unagreenwave 19:09.00 7:44
81 1039 Samuel Pigg M 13-14 Body In Training 19:14.45 7:46
82 1076 Carson Kleinhelter M 15-16 Columbus Running Club 19:19.27 7:48
83 1227 William Snyder M 13-14 Unabodyintraining 19:40.57 7:57
84 1012 Noah Cornwell M 13-14 Body In Training 20:15.76 8:11
85 1411 Steve Pekarek M 45-49 Unattached 20:58.19 8:28
86 1006 Max Brown M 13-14 Body In Training 21:01.45 8:29
87 1466 Andy Schloot M 45-49 Unattached-Usatf 21:45.24 8:47
88 1500 Evy Tobolski M 13-14 Unahoosiertc 22:18.68 9:00
89 1049 Patrick Wolfe M 13-14 Body In Training 23:08.90 9:21
90 1225 Aiden Snyder M 13-14 Unabodyintraining 23:58.60 9:41