Post results for free!

Create a contributor account.

GetMeRegistered.com
SG Tri logo

SG Tri

Kids Triathlon

May 19, 2012 in St. George, UT

Question About Results? Event Website

Events
Results By
Flatirons Event Specialists logo
Kids Triathlon - Results 
                                                                      Page 1
                                            SG TRI
                                         May 19, 2012                    



 
                             *********** KIDS RESULTS ***********




Number of records: 50 


             ***************** OVERALL MALE *****************

Place Bib   Name                Swim    T1      Bike    T2      Run     Penalty Total     
===== ===== =================== ======= ======= ======= ======= ======= ======= ========= 
    1  1011 Sam Oliver             1:45    1:35    8:13    0:41    5:43           17:54.8 
    2  1030 Jackson Catmull        1:41    1:40    8:02    0:45    6:12           18:19.0 
    3  1025 Justin Neubeck         2:26    1:55    8:04    0:43    6:14           19:19.5 
    4  1008 Ethan Porter           2:45    1:53    8:16    0:46    5:43           19:21.8 
    5  1024 Ryan Neubeck           2:44    1:39    8:44    0:49    6:30           20:23.1 
    6  1007 Dylan Esplin           1:57    2:29    8:29    0:49    6:58           20:40.5 
    7  1026 RYAN MALONE            2:37    2:21    8:07    1:17    6:30           20:49.2 
    8  1000 magnus whittington     3:00    1:01    9:29    0:50    7:12           21:30.9 
    9  1010 Spencer Keeler         3:47    2:39   10:42    0:45    6:38           24:29.0 
   10  1006 alexander sakon        2:55    3:23   11:14    0:56    6:15           24:41.6 
   11  1002 Joshua Thompson        4:37    2:05   11:18    1:06    6:54           25:57.4 
   12  1001 James Miller           3:31    3:52   11:19    0:58    8:05           27:43.0 
   13  1004 James Bingham          2:29    2:31   11:09    0:48   12:35           29:29.2 
   14  1023 Aedan Spaulding        4:28    4:32   14:06    1:28    8:59           33:29.8 


            ***************** OVERALL FEMALE *****************

Place Bib   Name                Swim    T1      Bike    T2      Run     Penalty Total     
===== ===== =================== ======= ======= ======= ======= ======= ======= ========= 
    1  1013 jordan whittington     2:20    0:52    8:29    0:46    6:38           19:03.0 
    2  1021 Julia Mason            1:45    1:55    9:28    0:51    6:20           20:17.0 
    3  1016 Jacqueline Mason       1:45    2:16    9:51    0:40    5:58           20:28.3 
    4  1039 Rendi Jones            1:42    1:22   10:21    0:41    7:08           21:11.4 
    5  1031 Jillian Porter         0:45    2:02    9:49    0:45    9:43           23:01.8 
    6  1027 Sara Harr              2:52    3:30    8:32    1:00    7:40           23:30.6 
    7  1020 Naia Mesalic           2:15    1:25   10:02    1:10    9:39           24:28.1 
    8  1014 Katie Bingham          2:27    2:34   12:04    0:46    7:35           25:24.3 
    9  1019 Cierra Mckinley        1:50    3:07   10:13    1:06   10:44           26:57.7 
   10  1029 Gracie Tapia           2:21    4:18   10:32    0:51    9:03           27:02.6 
   11  1018 Isabelle Stelpstra     2:45    2:17   11:11    1:19   11:07           28:38.0 
   12  1015 Alicia Robbins         2:59    3:44   13:02    1:01    8:14           28:58.4 
   13  1017 Lauryn Hoskin          2:23    3:14   12:12    2:32   10:49           31:07.8 
   14  1028 angela Ormsby          3:01    4:14   13:15    1:15   10:35           32:17.4 
   15  1012 Elena Mesalic          4:23    3:49   15:56    1:51    6:39           32:36.1 



         ***************** MALE AGE GROUP 1 - 8 *****************

Place Bib   Name                Swim    T1      Bike    T2      Run     Penalty Total     
===== ===== =================== ======= ======= ======= ======= ======= ======= ========= 
    1  1000 magnus whittington     3:00    1:01    9:29    0:50    7:12           21:30.9 
    2  1002 Joshua Thompson        4:37    2:05   11:18    1:06    6:54           25:57.4 
    3  1001 James Miller           3:31    3:52   11:19    0:58    8:05           27:43.0 
    4  1004 James Bingham          2:29    2:31   11:09    0:48   12:35           29:29.2 
    5  1023 Aedan Spaulding        4:28    4:32   14:06    1:28    8:59           33:29.8 


        ***************** FEMALE AGE GROUP 1 - 8 *****************

Place Bib   Name                Swim    T1      Bike    T2      Run     Penalty Total     
===== ===== =================== ======= ======= ======= ======= ======= ======= ========= 
    1  1012 Elena Mesalic          4:23    3:49   15:56    1:51    6:39           32:36.1 


         ***************** MALE AGE GROUP 9 - 11 *****************

Place Bib   Name                Swim    T1      Bike    T2      Run     Penalty Total     
===== ===== =================== ======= ======= ======= ======= ======= ======= ========= 
    1  1025 Justin Neubeck         2:26    1:55    8:04    0:43    6:14           19:19.5 
    2  1008 Ethan Porter           2:45    1:53    8:16    0:46    5:43           19:21.8 
    3  1024 Ryan Neubeck           2:44    1:39    8:44    0:49    6:30           20:23.1 
    4  1007 Dylan Esplin           1:57    2:29    8:29    0:49    6:58           20:40.5 
    5  1006 alexander sakon        2:55    3:23   11:14    0:56    6:15           24:41.6 


        ***************** FEMALE AGE GROUP 9 - 11 *****************

Place Bib   Name                Swim    T1      Bike    T2      Run     Penalty Total     
===== ===== =================== ======= ======= ======= ======= ======= ======= ========= 
    1  1013 jordan whittington     2:20    0:52    8:29    0:46    6:38           19:03.0 
    2  1016 Jacqueline Mason       1:45    2:16    9:51    0:40    5:58           20:28.3 
    3  1039 Rendi Jones            1:42    1:22   10:21    0:41    7:08           21:11.4 
    4  1027 Sara Harr              2:52    3:30    8:32    1:00    7:40           23:30.6 
    5  1020 Naia Mesalic           2:15    1:25   10:02    1:10    9:39           24:28.1 
    6  1014 Katie Bingham          2:27    2:34   12:04    0:46    7:35           25:24.3 
    7  1019 Cierra Mckinley        1:50    3:07   10:13    1:06   10:44           26:57.7 
    8  1029 Gracie Tapia           2:21    4:18   10:32    0:51    9:03           27:02.6 
    9  1018 Isabelle Stelpstra     2:45    2:17   11:11    1:19   11:07           28:38.0 
   10  1015 Alicia Robbins         2:59    3:44   13:02    1:01    8:14           28:58.4 
   11  1017 Lauryn Hoskin          2:23    3:14   12:12    2:32   10:49           31:07.8 
   12  1028 angela Ormsby          3:01    4:14   13:15    1:15   10:35           32:17.4 


        ***************** MALE AGE GROUP 12 - 14 *****************

Place Bib   Name                Swim    T1      Bike    T2      Run     Penalty Total     
===== ===== =================== ======= ======= ======= ======= ======= ======= ========= 
    1  1011 Sam Oliver             1:45    1:35    8:13    0:41    5:43           17:54.8 
    2  1030 Jackson Catmull        1:41    1:40    8:02    0:45    6:12           18:19.0 
    3  1026 RYAN MALONE            2:37    2:21    8:07    1:17    6:30           20:49.2 
    4  1010 Spencer Keeler         3:47    2:39   10:42    0:45    6:38           24:29.0 



       ***************** FEMALE AGE GROUP 12 - 14 *****************

Place Bib   Name                Swim    T1      Bike    T2      Run     Penalty Total     
===== ===== =================== ======= ======= ======= ======= ======= ======= ========= 
    1  1021 Julia Mason            1:45    1:55    9:28    0:51    6:20           20:17.0 
    2  1031 Jillian Porter         0:45    2:02    9:49    0:45    9:43           23:01.8