Castle Rock Triathlon 2011

Individuals

SELECT YOUR EVENT FROM THE LIST AT THE TOP RIGHT.

Summary

Number of finishers:
243
Number of females:
109
Number of males:
134
Average time:
1:41:04

Info

July 23, 2011 in Friendship, WI

Results By

Individuals - Results

Leaderboard
  • Male Participants
    1. Jeffrey Fleig 1:08:26
    2. Mark Schiess 1:09:47
    3. Stephen Troestler 1:10:29
    4. Tim Petrie 1:10:53
    5. Doug Corcoran 1:11:29
  • Female Participants
    1. Karen Walrafen 1:20:31
    2. Ann Walters 1:20:51
    3. Christina Bower 1:21:19
    4. Janice Hertzfeldt 1:22:12
    5. Madeline Haupert 1:24:48

displaying: 1 - 40 of 40
number of records per page: [10] [25] [all]

    NO FN LN DIVISION OVERALL DIVPL SEXPL SWIM Trans 1 BIKE trans 2 RUN TIME
153 Nick Duchateau M3034 24 4/13 24/134 7:14 1:14 46:50 1:04 24:03 1:20:24
64 Karen Walrafen F4549 25 1/7 1/109 7:51 1:05 47:19 1:03 23:15 1:20:31
275 Jack Pabst M4044 26 4/15 25/134 7:47 2:31 47:24 1:30 21:23 1:20:33
144 Dan Quaerna CLYDE 27 1/22 26/134 7:41 1:15 44:57 0:57 25:57 1:20:44
2 Ann Walters F4044 28 1/15 2/109 7:23 0:56 48:54 0:47 22:54 1:20:51
142 Steve Kim M4044 29 5/15 27/134 7:24 0:57 47:46 1:04 24:09 1:21:18
161 Christina Bower F2529 30 1/12 3/109 7:08 1:16 49:48 1:12 21:56 1:21:19
12 Janice Hertzfeldt F3539 31 1/14 4/109 6:42 1:14 49:31 1:08 23:39 1:22:12
243 Brad Johnson M4044 32 6/15 28/134 8:36 1:57 45:52 1:10 24:53 1:22:26
169 Abel Rodriguez M5054 33 2/14 29/134 8:34 1:32 44:41 1:25 26:17 1:22:27
108 Erich Hinterstocker M3539 34 4/8 30/134 8:13 1:15 47:31 1:11 24:48 1:22:55
258 Jared Varner M0119 35 3/16 31/134 6:45 2:44 49:54 1:10 22:34 1:23:04
86 G Gallicano M4549 36 8/12 32/134 8:21 0:51 46:43 1:12 26:17 1:23:22
170 Greg Steuck M5054 37 3/14 33/134 7:54 1:21 47:00 1:13 27:00 1:24:28
268 Ben Bartenstein M0119 38 4/16 34/134 11:50 1:47 46:44 0:52 23:37 1:24:47
269 Madeline Haupert F0119 39 1/11 5/109 8:24 1:49 53:06 1:06 20:25 1:24:48
249 Andrew Ernst M0119 40 5/16 35/134 8:29 1:51 47:56 1:00 25:55 1:25:09
234 Kristopher Fugate M2024 41 5/9 36/134 9:03 0:55 50:31 0:43 24:00 1:25:11
75 Jamie Klonowski F2529 42 2/12 6/109 7:10 1:18 51:03 1:34 24:24 1:25:27
146 Keely Rubash F2024 43 1/7 7/109 7:32 1:31 54:54 0:32 21:01 1:25:29
91 Eric O'Neill M2529 44 1/5 37/134 7:56 1:35 51:56 1:12 23:27 1:26:04
69 Douglas Podschweit CLYDE 45 2/22 38/134 9:17 1:29 48:53 1:02 25:35 1:26:14
149 Dean Zehren CLYDE 46 3/22 39/134 7:34 1:32 47:19 1:34 28:26 1:26:22
67 Kimberly Shingledecker F3034 47 1/15 8/109 9:00 1:31 50:13 0:54 24:54 1:26:30
40 Jim Pardun CLYDE 48 4/22 40/134 6:34 1:00 50:59 1:09 27:15 1:26:56
262 Isaak Owen CLYDE 49 5/22 41/134 8:22 1:43 46:51 1:26 28:38 1:26:58
126 Colin Sweeney M3034 50 5/13 42/134 9:14 1:37 52:07 0:52 23:15 1:27:02
111 James Olson M0119 51 6/16 43/134 5:28 1:23 55:27 0:34 24:14 1:27:03
118 Danielle Harris F0119 52 2/11 9/109 8:11 1:12 52:54 0:39 25:18 1:28:12
150 Sara Koopman F4044 53 2/15 10/109 9:15 2:17 50:40 1:51 24:18 1:28:19
256 Ryan Spahn M0119 54 7/16 44/134 8:25 2:41 52:34 1:13 24:05 1:28:56
172 Chad Fait M3034 55 6/13 45/134 7:27 1:52 48:28 1:50 29:21 1:28:57
271 Gretchen Kilbey F4549 56 2/7 11/109 8:27 1:23 51:40 1:24 26:08 1:29:00
100 Mark Hepworth M5054 57 4/14 46/134 11:28 2:55 50:42 1:12 22:56 1:29:11
217 Christine Jarrett F4044 58 3/15 12/109 7:17 1:41 53:46 1:13 25:20 1:29:15
117 Elizabeth Blom F3539 59 2/14 13/109 9:07 1:32 52:23 1:08 25:21 1:29:28
222 Peter Hegarty M4044 60 7/15 47/134 7:52 2:19 51:52 1:15 26:14 1:29:30
16 Elizabeth Engler F4044 61 4/15 14/109 7:35 1:06 50:44 1:12 29:08 1:29:43
177 Mary Patrek F2529 62 3/12 15/109 6:57 1:51 54:45 1:28 25:02 1:30:00
    NO FN LN DIVISION OVERALL DIVPL SEXPL SWIM Trans 1 BIKE trans 2 RUN TIME
134 Kevin Andresen M2024 63 6/9 48/134 9:56 1:38 55:31 0:42 22:27 1:30:12

  • share - click this icon in the results above to share via Facebook, Twitter, email, and more
  • print - click this icon in the results above for a printable page
  • radius - click this icon in the results above to show finishers before and after