Post results for free!

Create a contributor account.

GetMeRegistered.com
Nation's Triathlon - Relay Teams Results
         

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                        TEAM MALE DIVISION (TOP 99)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Place No.   Team Name            Member 1             Member 2             Member 3              Swim     T1     Bike     T2     Run    Penalty Time    
===== ===== ==================== ==================== ==================== ==================== ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
    1     2 Team Albert          Neil Albert          Taylor Bolz          Ken Young              25:23    1:18   56:37    1:02   49:43         2:14:01 
    2  3510 Team Tucker          Robert Tucker        Wes Dayhoff          Steve Taylor           21:35    0:40 1:18:12           44:12         2:24:37 
    3  3560 Team Borat           John Elliott         Reza Parvizi         Jim Elliott            23:18    1:15 1:10:13    0:59   49:16         2:24:58 
    4  3555 Team Loman           Jeffrey Loman        Lauriston Marshall   Jean-Yves Cartoux      28:29    1:18 1:01:42    0:56   54:31         2:26:54 
    5  3529 Triple Threat        Gwokang Yang         Jason Rea            John Hartgen           31:48    1:21 1:21:34    1:18   52:30         2:48:29 
    6  3535 Team J-Train         Daniel Cauley        Michael Dillard      Jesse Fellerman        34:04    1:21 1:17:55    1:20   54:14         2:48:52 
    7  3520 Team Litman          Ehtan Litman         Robert  Litman                              22:40    3:37 1:22:46    1:28 1:01:37         2:52:07 
    8  3553 2 Men & A Truck      Tim Worst            Todd Stephens        Kevin Furey            37:15    1:40 1:15:59    1:20 1:03:32         2:59:44 
    9  3536 Road Rogues          James Yung           Scott Lee            Jason Mcdaniel         34:23    1:12 1:33:08    1:11   55:18         3:05:10 
   10  3526 Team Getz            Sid Getz             Rob Judson           Russell Fox            34:31    1:39 1:26:24    1:21 1:07:54    2:00 3:13:47 
   11  3522 Three Rebbes And A L Mark Levitt          Greg Harris          William Rudolph        33:28    1:32 1:21:25    1:23 1:18:25         3:16:11 
   12  3518 Chardi Kala          Romi Bhatia          Manpreet Dhanjal     Rippy Singh            48:13    1:22 1:34:20    1:21   57:35         3:22:50 
   13  3525 Wild Pandas          David Peterson       Janett Depaz         Kristin Lubeck         55:02    1:36 1:28:42    1:11 1:03:40         3:30:09 


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                       TEAM FEMALE DIVISION (TOP 99)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Place No.   Team Name            Member 1             Member 2             Member 3              Swim     T1     Bike     T2     Run    Penalty Time    
===== ===== ==================== ==================== ==================== ==================== ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
    1  3517 Team Boxeth          Cindy Moore          Jane Tschetter       Krystal Boxeth         28:14    1:19 1:20:45    0:44   46:07    2:00 2:39:08 
    2  3545 Fit 4 Moms           Sheila Cordaro       Serena Vinter        Samantha D'alessio     29:34    1:10 1:20:21    1:15   48:38         2:40:56 
    3  3548 Quit Bitchin, Prince Colleen Kish         Rachel Bottone       Amy Williams           35:31    1:12 1:18:40    0:54 1:02:30         2:58:44 
    4  3521 Dirty Nurses         Emily Smith          Karen Bliss          Christina Hewitt       35:28    1:02 1:28:08    1:01   55:41         3:01:17 
    5  3540                      Linda Herman         Debbie Fink          Susan Stillman         34:11    2:08 1:28:58    1:25   55:50         3:02:31 
    6  3519 Trichicks            Allison Hodges       Anne Pritchett       Sara Huntsman          34:32    1:22 1:21:10    1:00 1:04:51    2:00 3:04:53 
    7  3539 Better Late Than Nev Marjorie Litman      Suzanne Cytryn       Leesa Fields           31:58    1:57 1:23:17    1:30 1:06:38         3:05:19 
    8  3503 Science Geeks        Katherine Bowdring   Mary Landis          Kim Dodson             29:56    1:09 1:18:23    1:12 1:17:23         3:08:00 
    9  3541 Nola 5               Mary Anderson        Margaret Anderson    Melissa Stevens        35:33    1:38 1:27:09    1:20 1:07:53         3:13:31 
   10  3513 The Bartons          Emily Alford         Mary Ellen Barton    Debbie Kay             42:27    1:11 1:27:52    0:59 1:06:46         3:19:13 
   11  3532 Tri Ladies           Alnisha Head         Donna Marzo          Sheri Briggs           46:28    1:50 1:36:20    1:19 1:02:23         3:28:18 
   12  3549 Nola                 Elizabeth Morrison   Joan Susie           Wendy Binder           44:05    1:44 1:43:51    1:49   58:46         3:30:13 
   13  3547 Team Mbale           Belinda Haerum       Patricia Powell      Annasara Carnhan       36:53    1:25 1:35:47    1:25 1:21:07         3:36:36 
   14  3528 Banpirman            Wiphada Bandettini   Sarah Pirie          Christine Mancini      50:59    2:16 1:43:24    2:21 1:43:28         4:22:26 


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                        TEAM COED DIVISION (TOP 99)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Place No.   Team Name            Member 1             Member 2             Member 3              Swim     T1     Bike     T2     Run    Penalty Time    
===== ===== ==================== ==================== ==================== ==================== ======= ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
    1  3507 Team Proobject       Meredith Young       Terry Harrigan       Jeff Hasenauer         41:27    1:08 1:00:21    0:46   43:05         2:26:46 
    2  3524 Why Tri?             Patrick Hogan        Jodie Hogan          Richard Craney         30:55    1:33 1:06:12    1:11   49:58         2:29:46 
    3  3562 Speedsters           Elizabeth Starr      Douglas Baumgarten   Mark Niblack           31:23    1:27 1:08:17    1:07   47:48    2:00 2:32:01 
    4  3564 Bank Shot            Joseph Bank          Marit Bank                                  28:53    1:55 1:05:38    0:59   55:41         2:33:03 
    5  3505 Cheese Heads         Amy Netzel           Michelle Guyant-Holl Phil Holloway          26:15    1:09 1:13:38    0:50   52:49         2:34:39 
    6  3561 Golden & Cohen       Stephanie Cohen      Scott Golden                                27:58    1:01 1:10:28    1:02   54:20         2:34:47 
    7  3567 Pre Regatta          Rodney Harrell       Jackie Malarba                              27:16    2:42 1:10:09    1:25   52:01    2:00 2:35:31 
    8  3527 The Clark Bar        Timothy O'brien      Caitlin Clark        Nathaniel Clark        25:52    1:36 1:13:08    1:24   55:24         2:37:22 
    9  3565 Team D'alessio       Anthony D'alessio    Adam Bennett         Jennifer Drake         40:28    1:18 1:12:01    1:02   47:58         2:42:45 
   10  3546 Blue-Footed Boobies  Andrea Stauffer      Katie Evereth        Bruce Cabarle          29:12    1:17 1:15:28    1:18   58:15         2:45:28 
   11  3558 Team Awesome         Robert Olson         Jamie Hollander      David Dicostanza       34:46    1:12 1:11:06    1:03   59:17         2:47:21 
   12  3516 Mixed Nuts!          Kevin Larkin         Tony Ellis           Tracy Lyon             32:10    0:54 1:29:39    1:02   48:33         2:52:16 
   13  3508 Team Terrier         Melissa Murphy       Dan Kenshalo         Brooke Huntley         33:45    1:09 1:22:12    0:55   57:27         2:55:25 
   14  3502 Team Cohen           Laurie Cohen         Gary Cohen           Rod Owens              31:24    1:06 1:24:28    0:53   58:09         2:55:59 
   15  3506 Team Nelson          Sherry Smith         Brett Nelson         Cynthia Magnuson       36:37    1:12 1:16:58    0:48 1:00:40    2:00 2:58:13 
   16  3550 Free Tibet           Victoria Lecroy      John Lecroy          Michelle Dennard       28:50    1:29 1:26:05    1:14 1:02:41         3:00:17 
   17  3552 Team Klint           Julia Galiano        Anne Harding         Philip Klint           40:51    1:40 1:22:37    1:18   55:11         3:01:33 
   18  3566 The Smooth Pickups   Allison Moffett      Vipaporn Millard     Jason Welch            37:39    1:17 1:19:58    1:01 1:09:52         3:09:46 
   19  3512 Judge Lamb           Jacqui Lamb          Dan Judge                                   36:27    2:59 1:22:41    1:37 1:12:20         3:16:02 
   20  3543 Team Kansas          Stacie Kossoy        Allen F  Kossoy      Hannah Schneider       27:12    1:43 1:31:47    1:48 1:15:08         3:17:36 
   21  3554 Grrr                 Jan Newton           Eric Paulucci        Jonathan Zacks         50:40    6:09 1:29:50    1:17 1:04:42         3:32:35 
   22  3504 Boese's              Emily Boese          Melissa Giacherio    James Boese            39:11    1:07 1:40:09    1:04 1:24:56         3:46:24 
   23  3533 Barantovich          Martha Barantovich   Joe Barantovich                             51:57    3:18 1:51:08    1:54 1:14:17         4:02:31 
   24  3523 The Irish Triers     Mary Clark           John Clark           Lauren Mcferran        35:33    1:21 2:34:29    1:16   53:21         4:05:59