Timm Lamb Cross Country Invitational
Thursday, September 17th, 2020
* Fort Madison, IA *
----------------------------------------------------------------------------
VARSITY GIRLS TEAM RESULTS
----------------------------------------------------------------------------
1. Muscatine
2 3 8 16 17 (23) = 46
Taya L. Melendez, Karly R. Ricketts, Gwendolyn G. Kuhl, Abigail K.
Stamler, Ruve Roos, Lola J. Stamler
2. Washington
9 10 11 12 20 (21) (26) = 62
Taylor Bartholomew, Hannah Rees, Grace Voss, Abby Kleese, Josie Tanner,
Cloe Telleen, Greta Rothe
3. Mt. Pleasant
5 6 15 22 29 (30) (32) = 77
Cristina Carthey, Belle Meador, Elsie Lang, Audrey Lord, Jeneva
Dykstra, Jenna Gilmore, Brooklynne Snavely
4. Fairfield
1 7 13 25 31 = 77
Malena Bloomquist, Makenzie Kraemer, Carley Seeley, Claire Epperson,
Amiritha Kumar
5. Fort Madison
4 14 18 19 24 (27) (28) = 79
Paetyn Wiegand, Jordyn Burch, Ellie Schulte, Raquel Schneider, Maddie
Rashid, Lily Scott, Mylah Blanchard
Timm Lamb Cross Country Invitational
Thursday, September 17th, 2020
* Fort Madison, IA *
Place TmPl No. Name School Class Time Pace
===== ==== ===== ======================= ======================================== ===== ======= =====
1 1 2403 Malena Bloomquist Fairfield FR 21:13.1 6:51
2 2 1467 Taya L. Melendez Muscatine SO 21:25.6 6:55
3 3 1470 Karly R. Ricketts Muscatine JR 21:28.6 6:56
4 4 2454 Paetyn Wiegand Fort Madison FR 21:44.7 7:01
5 5 1412 Cristina Carthey Mt. Pleasant SR 22:00.1 7:06
6 6 1419 Belle Meador Mt. Pleasant SO 22:01.1 7:07
7 7 2406 Makenzie Kraemer Fairfield SO 22:15.5 7:11
8 8 1466 Gwendolyn G. Kuhl Muscatine SR 22:26.9 7:15
9 9 1981 Taylor Bartholomew Washington FR 22:36.5 7:18
10 10 1989 Hannah Rees Washington SR 22:39.7 7:19
11 2253 Ella Schroeder Burlington SO 22:43.4 7:20
12 11 1994 Grace Voss Washington SO 22:53.1 7:23
13 12 1986 Abby Kleese Washington FR 22:53.3 7:23
14 13 2408 Carley Seeley Fairfield FR 23:00.1 7:26
15 14 2446 Jordyn Burch Fort Madison FR 23:06.4 7:28
16 15 1415 Elsie Lang Mt. Pleasant FR 23:29.6 7:35
17 16 1474 Abigail K. Stamler Muscatine JR 23:30.8 7:36
18 17 1472 Ruve Roos Muscatine SO 23:37.7 7:38
19 18 2451 Ellie Schulte Fort Madison SO 23:39.9 7:39
20 19 2450 Raquel Schneider Fort Madison JR 23:44.7 7:40
21 20 1992 Josie Tanner Washington SR 23:58.9 7:45
22 21 1993 Cloe Telleen Washington SR 24:21.0 7:52
23 22 1417 Audrey Lord Mt. Pleasant SO 24:21.2 7:52
24 23 1475 Lola J. Stamler Muscatine FR 24:35.6 7:56
25 2252 Cora Ransford Burlington SR 24:42.5 7:59
26 24 2449 Maddie Rashid Fort Madison SR 25:01.2 8:05
27 25 2405 Claire Epperson Fairfield SR 25:01.9 8:05
28 26 1990 Greta Rothe Washington JR 25:07.9 8:07
29 27 2452 Lily Scott Fort Madison SR 25:22.7 8:12
30 28 2445 Mylah Blanchard Fort Madison SO 25:31.8 8:15
31 2251 Casey Pepper Burlington SR 26:56.5 8:42
32 29 1413 Jeneva Dykstra Mt. Pleasant JR 27:12.1 8:47
33 30 1414 Jenna Gilmore Mt. Pleasant JR 28:54.9 9:20
34 31 2407 Amiritha Kumar Fairfield SR 30:30.6 9:51
35 32 1420 Brooklynne Snavely Mt. Pleasant SO 31:57.4 10:19