Santa Hustle Arizona
Glendale, AZ
12/16/2018
Half_Marathon Awards List
********** FEMALE OVERALL RESULTS ***********
Place Name No. S Div Chiptim Pace
===== ===================== ===== = ===== ======= =====
1 PAIGE HILDEBRANDT 22378 F FOALL 1:25:39 6:33
2 JAIME PARKER 22110 F FOALL 1:38:08 7:30
3 EFFIE SYNTAX 22022 F FOALL 1:40:23 7:40
********** MALE OVERALL RESULTS ***********
Place Name No. S Div Chiptim Pace
===== ===================== ===== = ===== ======= =====
1 DARYL ROSS 22048 M MOALL 1:14:07 5:40
2 DANIEL CENTILLI 22067 M MOALL 1:17:34 5:56
3 SEAN EICHER 22298 M MOALL 1:17:47 5:57
FEMALE AGE GROUP: 1 - 10
Place Name No. S Div Chiptim Pace
===== ===================== ===== = ===== ======= =====
MALE AGE GROUP: 1 - 10
Place Name No. S Div Chiptim Pace
===== ===================== ===== = ===== ======= =====
FEMALE AGE GROUP: 11 - 14
Place Name No. S Div Chiptim Pace
===== ===================== ===== = ===== ======= =====
1 ANDREANNA VALLEJOS 14199 F F1114 1:58:00 9:01
2 AVA FAUST 22426 F F1114 2:57:46 13:35
3 TIANA GREB 22251 F F1114 2:59:30 13:43
MALE AGE GROUP: 11 - 14
Place Name No. S Div Chiptim Pace
===== ===================== ===== = ===== ======= =====
1 LEONARDO CARRILLO 22259 M M1114 2:37:23 12:01
FEMALE AGE GROUP: 15 - 19
Place Name No. S Div Chiptim Pace
===== ===================== ===== = ===== ======= =====
1 ARIANA BROWN 22137 F F1519 2:03:28 9:26
2 LAURA HUDDLESTON 22141 F F1519 2:17:32 10:30
3 TAYLOR LOPEZ 22370 F F1519 2:25:52 11:09
MALE AGE GROUP: 15 - 19
Place Name No. S Div Chiptim Pace
===== ===================== ===== = ===== ======= =====
1 COLE JANUSZEWSKI 22299 M M1519 1:22:13 6:17
2 JESSE TURNER 22086 M M1519 1:34:12 7:12
3 TREVOR CRABB 22125 M M1519 1:37:41 7:28
FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
Place Name No. S Div Chiptim Pace
===== ===================== ===== = ===== ======= =====
1 ELIZABETH SCHAEPE 22353 F F2024 1:40:33 7:41
2 ANIKA FRANCIS 22156 F F2024 1:50:06 8:25
3 ANGELA HADDON 22151 F F2024 1:51:07 8:29
MALE AGE GROUP: 20 - 24
Place Name No. S Div Chiptim Pace
===== ===================== ===== = ===== ======= =====
1 STEVEN MORIN 22035 M M2024 1:29:41 6:51
2 ADAM LICAVOLI 22354 M M2024 1:48:15 8:16
3 JOSHUA HILLIS 22155 M M2024 1:50:07 8:25
FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Name No. S Div Chiptim Pace
===== ===================== ===== = ===== ======= =====
1 ANGELA WOODWARD 22162 F F2529 1:49:01 8:20
2 SARAH BROOKS 22003 F F2529 1:49:41 8:23
3 VICTORIA COLLINS 22283 F F2529 1:53:29 8:40
MALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Name No. S Div Chiptim Pace
===== ===================== ===== = ===== ======= =====
1 DANIEL KENNESTON 22085 M M2529 1:27:45 6:42
2 DANIEL WATERMAN 22134 M M2529 1:36:59 7:25
3 ALEX MORRISON 22069 M M2529 1:59:01 9:06
FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Name No. S Div Chiptim Pace
===== ===================== ===== = ===== ======= =====
1 KRISTIN HARVEY 22077 F F3034 1:46:21 8:08
2 WHITNEY LEE 22408 F F3034 1:53:31 8:40
3 AMY RUPPRECHT 22377 F F3034 1:55:11 8:48
MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Name No. S Div Chiptim Pace
===== ===================== ===== = ===== ======= =====
1 MICHAEL HARVEY 22076 M M3034 1:40:03 7:39
2 RYAN PROBE 22275 M M3034 1:44:12 7:58
3 TIM DARLING 22399 M M3034 1:50:34 8:27
FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Name No. S Div Chiptim Pace
===== ===================== ===== = ===== ======= =====
1 SHAYE ODOM 22106 F F3539 1:47:22 8:12
2 SHELLEY BARRY 22421 F F3539 1:51:57 8:33
3 JAKI SCOTT 22090 F F3539 1:58:14 9:02
MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Name No. S Div Chiptim Pace
===== ===================== ===== = ===== ======= =====
1 RYAN BEATSE 22392 M M3539 1:35:34 7:18
2 EDGAR RANGEL 22364 M M3539 1:41:10 7:44
3 TRAVIS RAINER 22366 M M3539 1:47:12 8:11
FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Name No. S Div Chiptim Pace
===== ===================== ===== = ===== ======= =====
1 JENNIFER RALPH 22297 F F4044 1:43:02 7:52
2 KATY MCCLELLAND 22066 F F4044 1:50:18 8:26
3 STACIE MACARTHUR 22119 F F4044 1:59:57 9:10
MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Name No. S Div Chiptim Pace
===== ===================== ===== = ===== ======= =====
1 DAVID MCGUIRE 22443 M M4044 1:38:11 7:30
2 NILESH KUMAR 22120 M M4044 2:01:34 9:17
3 KEITH BLUEL 22115 M M4044 2:10:35 9:59
FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Name No. S Div Chiptim Pace
===== ===================== ===== = ===== ======= =====
1 DAWN MERCER 22132 F F4549 1:47:06 8:11
2 CLARISSA ELLISON 22252 F F4549 1:48:09 8:16
3 WINNIFRED CLARK 22026 F F4549 1:48:48 8:19
MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Name No. S Div Chiptim Pace
===== ===================== ===== = ===== ======= =====
1 DENNIS BLOODWORTH 22373 M M4549 1:36:30 7:22
2 PATRICK DOLAN 22161 M M4549 1:41:41 7:46
3 JEEP BURKE 22365 M M4549 1:41:42 7:46
FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Name No. S Div Chiptim Pace
===== ===================== ===== = ===== ======= =====
1 AMY SCHIMMEL 22015 F F5054 1:52:57 8:38
2 SUSAN RODGERS 22411 F F5054 2:02:37 9:22
3 IMELDA WOLLSCHLAGER 22427 F F5054 2:07:16 9:43
MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Name No. S Div Chiptim Pace
===== ===================== ===== = ===== ======= =====
1 KENNETH FURDAL 22017 M M5054 1:38:44 7:33
2 SCOTT JONES 22117 M M5054 1:43:06 7:53
3 GARY SALAZAR 22091 M M5054 2:03:29 9:26
FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Name No. S Div Chiptim Pace
===== ===================== ===== = ===== ======= =====
1 ANDREA OWEN 22098 F F5559 1:55:41 8:50
2 MARY RAYMOND 22372 F F5559 2:04:34 9:31
3 TRISHA BROOKS 22001 F F5559 2:14:07 10:15
MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Name No. S Div Chiptim Pace
===== ===================== ===== = ===== ======= =====
1 ROGER PLAMONDON 22374 M M5559 1:30:13 6:54
2 MIGUEL MUNOZ 22351 M M5559 1:42:56 7:52
3 RICHARD GOODWILL 22016 M M5559 1:48:28 8:17
FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Name No. S Div Chiptim Pace
===== ===================== ===== = ===== ======= =====
1 RACHEL ROSS 22385 F F6064 2:14:33 10:17
2 KATHY DALY 22381 F F6064 2:25:44 11:08
3 LORA EKLUND 22050 F F6064 3:05:10 14:09
MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Name No. S Div Chiptim Pace
===== ===================== ===== = ===== ======= =====
1 RONNIE PIņA 22265 M M6064 1:37:13 7:26
2 JOE SANCHEZ 22113 M M6064 1:43:40 7:55
3 DICK YOST 22369 M M6064 2:13:40 10:13
FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Name No. S Div Chiptim Pace
===== ===================== ===== = ===== ======= =====
1 JOYCE ESPY 22097 F F6559 3:09:38 14:29
MALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Name No. S Div Chiptim Pace
===== ===================== ===== = ===== ======= =====
1 STEVE JOCHMANS 22260 M M6569 1:59:41 9:09
FEMALE AGE GROUP: 70 - 99
Place Name No. S Div Chiptim Pace
===== ===================== ===== = ===== ======= =====
1 ILA BRANDLI 22049 F F7099 3:09:37 14:29
MALE AGE GROUP: 70 - 99
Place Name No. S Div Chiptim Pace
===== ===================== ===== = ===== ======= =====
1 JEFF STEVENS 22011 M M7099 2:13:16 10:11
2 DILLON MAIER 22020 M M7099 3:32:04 16:12