Indiana Middle School XC Championships
September 29, 2007
3rd, 4th & 5th - Girls
Place No. Name Class School Time Pace
===== ===== ======================== ========== ==================== ===== =====
1 324 Madeline Lilly 4 Roosevelt Middle Sch 12:41 6:49
2 476 Sydney Hill 5 13:26 7:14
3 373 Kaleigh Wilham 5 St. Jude School 13:27 7:14
4 474 Kennedy Harris 5 Nis Running Club 13:45 7:24
5 138 Elly Wood 5 Frankton Junior High 13:49 7:26
6 316 Tess Wise 5 Randolph Southern 14:00 7:32
7 360 Cynthia Ader 5 St. Jude School 14:09 7:37
8 1222 Kaelyn Gabbard 5 14:12 7:38
9 482 Madison Jones 5 14:27 7:46
10 304 Verna Schwartz 4 Perry Central 14:29 7:47
11 184 Corinne Zay 5 Huntington Catholic4 14:33 7:49
12 547 Kat Zoeller 4 Christ The King 14:34 7:50
13 391 Jade Montgomery 4 Vincennes Clark 14:53 8:00
14 221 Lauren Brown 5 Justice 14:53 8:00
15 310 Hope Brown 3 Randolph Southern 15:11 8:10
16 523 Anna Schmitz 5 15:16 8:13
17 447 Emily Crull 5 Beaner Xc 15:21 8:16
18 297 Autumn Lain 4 Perry Central 15:31 8:21
19 512 Maya Ploss 5 Nis Running Club 15:33 8:22
20 542 Meredith Watson 5 Nis Running Club 15:34 8:23
21 495 Ashley May 5 Nis Running Club 15:42 8:27
22 315 Randi Smiley 5 Randolph Southern 15:52 8:32
23 507 Lindsey Nelson 5 15:53 8:32
24 36 Rosie Tolley 4 Clinton Prairie Goph 16:08 8:41
25 339 Reagan Baker 5 South Knox 16:13 8:43
26 345 Jarissa Page 3 South Knox 16:14 8:44
27 222 Christie Powell 5 Justice 16:42 8:59
28 109 Sierra Colvin 4 Eastbrook Junior Hig 17:01 9:09
29 133 Lauren Lemaster 5 Frankton Junior High 17:07 9:12
30 341 Taylor Goodman 5 South Knox 17:29 9:24
31 371 Clair Strange 5 St. Jude School 17:33 9:26
32 135 Kenzie Spangler 5 Frankton Junior High 18:11 9:47
33 131 Kara Hoss 4 Frankton Junior High 18:23 9:53
34 502 Anne Mills 5 Nis Running Club 18:31 9:58
35 132 Maggie Jones 5 Frankton Junior High 18:31 9:58
36 298 Ryann Lynch 3 Perry Central 19:04 10:15
37 513 Kathryn Prater 5 Nis Running Club 20:20 10:56
38 487 Amanda Keilman 4 Christ The King 22:29 12:06
39 1223 Kaylee Roller 3 22:39 12:11
40 545 Lysny Woodahl 5 Nis Running Club 27:07 14:35
Indiana Middle School XC Championships
September 29, 2007
3rd, 4th & 5th - Boys
Place No. Name Class School Time Pace
===== ===== ======================== ========== ============================== ===== =====
1 1109 Ethan Hoeft 5 11:11 6:01
2 746 Alec Justice 5 Huntington Catholic 11:52 6:23
3 1203 Tucker Whitten 3 Fast Feat 11:59 6:27
4 893 Logan Ward 5 Randolph Southern 12:31 6:44
5 972 Alexander Crich 5 Sycamore School 12:35 6:46
6 1163 Zach Price 5 Nis Running Club 12:39 6:48
7 1077 Bryce Burger 5 Nis Running Club 12:40 6:49
8 912 Will Novack 4 Roosevelt Middle School 12:43 6:51
9 936 Garrett Lamb 5 South Knox 12:51 6:55
10 978 Jonathan Taylor 5 Sycamore School 12:53 6:56
11 941 Jaden Page 5 South Knox 12:53 6:56
12 787 Ryan Coryea 5 Justice 13:03 7:01
13 991 Jacob Benson 5 Vincennes Clark 13:04 7:02
14 1087 Cj Damler 4 West Side Running Club 13:14 7:07
15 1140 Ian May 5 Nis Running Club 13:17 7:09
16 1002 Zach Vincent 5 Vincennes Clark 13:18 7:09
17 591 Nick Stephens 5 Clinton Prairie Gophers 13:23 7:12
18 1105 Tayler Harris 5 Nis Running Club 13:27 7:14
19 997 Brian Foss 5 Vincennes Clark 13:32 7:17
20 1126 Jack Lang 4 13:37 7:19
21 1001 Bailey Montgomery 5 Vincennes Clark 13:38 7:20
22 1175 Stephen Rosiek 5 13:40 7:21
23 863 Michael Schwartz 5 Perry Central 13:41 7:22
24 859 Lane Lynch 4 Perry Central 13:43 7:22
25 1161 David Prather 5 13:49 7:26
26 931 Matt Hermes 5 South Knox 13:51 7:27
27 932 Alton Hoops 3 South Knox 13:58 7:31
28 864 John Steen 4 Perry Central 13:59 7:31
29 975 Mathew Muhoberac 5 Sycamore School 13:59 7:31
30 910 Mark Dold 5 Roosevelt Middle School 14:02 7:33
31 892 Aaron Pearson 4 Randolph Southern 14:03 7:33
32 588 Quinton Mounts 4 Clinton Prairie Gophers 14:06 7:35
33 857 Luke Hilgenhold 4 Perry Central 14:07 7:36
34 973 John Havlik 5 Sycamore School 14:08 7:36
35 928 Cameron Engstrom 5 South Knox 14:09 7:37
36 1130 Donavan Lynch 5 Nis Running Club 14:15 7:40
37 937 Connor Lamb 3 South Knox 14:15 7:40
38 1118 Jimmy Kacius 5 Christ The King 14:17 7:41
39 1096 Taylor Friar 5 Nis Running Club 14:22 7:44
40 1114 Alex Jacobsen 4 Beaner Xc 14:22 7:44
41 1116 Tyler Johnson 5 North Knox Boys 14:25 7:45
42 695 Jake Eads 4 Frankton Junior High School 14:29 7:48
43 971 Brad Carr 5 Sycamore School 14:29 7:48
44 1125 Joe Lang 3 14:35 7:51
45 1059 Andy Asher 5 14:37 7:52
46 897 Jacob Wolfal 5 Randolph Southern 14:40 7:53
47 1157 David Pimley 5 Nis Running Club 14:50 7:59
48 1123 Matthew Kleyla 5 Nis Running Club 14:51 7:59
49 965 Cameron Gillman 5 St. Jude School 14:51 7:59
50 1221 Mike Wartenberg 4 Hoosier 14:52 8:00
51 890 Levi Knoll 3 Randolph Southern 14:58 8:03
52 1194 Eli Timm-Kemp 5 Christ The King 15:01 8:05
53 1199 Ben Walker 4 15:14 8:12
54 1112 Evan Hovermale 3 McCulloch Bears 15:16 8:13
55 1225 Brett Yeaton 5 15:27 8:18
56 789 Tejas Srikanth 5 Justice 15:32 8:21
57 1115 Sam Jarrett 5 Nis Running Club 15:34 8:22
58 788 Chad Sheward 5 Justice 16:07 8:40
59 1150 Jameson Nevitt 5 Christ The King 16:12 8:43
60 1066 Robbie Beeler 4 Beaner Xc 16:13 8:43
61 934 Connor Hudson 3 South Knox 16:18 8:46
62 1106 Matthew Hernandez 5 16:49 9:03
63 935 Riley Hudson 5 South Knox 16:55 9:06
64 1160 Ty Powers 5 North Knox Boys 17:08 9:13
65 1186 Nick Smith 5 Nis Running Club 18:23 9:53
66 1173 Daniel Rodriguez 4 21:40 11:39