Rotary Run Charity Classic
Hinsdale, IL
10/14/2018
5K Age Group Awards
********** FEMALE OVERALL RESULTS ***********
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 ALISSA PLUNGIS 526 F 35 F3039 19:45 6:22
********** MALE OVERALL RESULTS ***********
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 TYLER STARNES 546 M 20 M2029 19:41 6:20
FEMALE AGE GROUP: 5 - 5
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
MALE AGE GROUP: 5 - 5
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 TOBEY NGUYEN 621 M 5 M5 38:35 12:25
FEMALE AGE GROUP: 6 - 6
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 STELLA BARNES 408 F 6 F6 39:08 12:36
2 LIV VINJE 568 F 6 F6 41:32 13:22
MALE AGE GROUP: 6 - 6
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
FEMALE AGE GROUP: 7 - 7
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 TALIE MASON 497 F 7 F7 31:53 10:16
2 CHARLOTTE JONES 578 F 7 F7 36:57 11:54
MALE AGE GROUP: 7 - 7
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 PATRICK LOFTUS 489 M 7 M7 28:32 9:11
2 AKSEL VINJE 567 M 7 M7 31:06 10:01
3 CALEB KANG 478 M 7 M7 35:14 11:21
FEMALE AGE GROUP: 8 - 8
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 ANNIBELLE HARRISON 586 F 8 F8 33:40 10:50
MALE AGE GROUP: 8 - 8
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 TIMOTHY WARREN 573 M 8 M8 33:41 10:51
2 CAMERON BARNES 407 M 8 M8 38:04 12:15
3 IAN NGUYEN 622 M 8 M8 39:41 12:47
4 CHUKWUEMEKA OJIAKO 520 M 8 M8 39:51 12:50
5 GEORGE AN 405 M 8 M8 47:23 15:15
FEMALE AGE GROUP: 9 - 9
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 CAITLIN ALSMAN 404 F 9 F9 36:48 11:51
2 CHIOMA OJIAKO 519 F 9 F9 41:03 13:13
MALE AGE GROUP: 9 - 9
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 ERIC WHITE 577 M 9 M9 23:14 7:29
2 BJORN VINJE 566 M 9 M9 27:30 8:52
3 ISAIAH SHIN 540 M 9 M9 35:43 11:30
4 JAMES STANGLE 545 M 9 M9 35:48 11:32
5 MITCHELL GHABEN 617 M 9 M9 38:14 12:19
6 KEVIN KANG 477 M 9 M9 40:50 13:09
FEMALE AGE GROUP: 10 - 10
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 GUINEVERE LOFTUS 488 F 10 F10 34:51 11:13
MALE AGE GROUP: 10 - 10
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 OLIVER BELL 410 M 10 M10 32:56 10:36
2 GREGORY WARREN 572 M 10 M10 33:00 10:38
3 GEORGE CHOE 423 M 10 M10 35:37 11:28
FEMALE AGE GROUP: 11 - 11
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 BRIANNA SANTUCCI 537 F 11 F11 23:51 7:41
2 ELAINE STUBER 553 F 11 F11 33:12 10:41
3 ALIDA STUBER 554 F 11 F11 33:15 10:42
4 KATHERINE CHOE 422 F 11 F11 36:09 11:39
5 SHRISHA MUNDADA 506 F 11 F11 37:10 11:58
6 MEGAN TROWBRIDGE 559 F 11 F11 38:29 12:24
7 RIYANA RAJPUT 529 F 11 F11 38:38 12:26
MALE AGE GROUP: 11 - 11
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 MATTHEW FERREN 446 M 11 M11 20:32 6:37
2 ALEX WHITE 576 M 11 M11 20:35 6:38
3 TONY CRISOSTOMO 587 M 11 M11 28:31 9:11
FEMALE AGE GROUP: 12 - 12
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 CLAIRE CHUNG 425 F 12 F12 28:38 9:13
2 HANNAH FANG 615 F 12 F12 28:43 9:15
MALE AGE GROUP: 12 - 12
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 BRADY NORMAN 511 M 12 M12 22:17 7:11
2 WINSTON STANGLE 544 M 12 M12 26:15 8:27
3 QUINTIN CRISOSTOMO 588 M 12 M12 27:57 9:00
4 LUKE FUREY 450 M 12 M12 28:50 9:17
5 NATHAN COWHEY 429 M 12 M12 29:45 9:35
6 NICHOLAS STUBER 551 M 12 M12 31:03 10:00
7 BENJAMIN STUBER 552 M 12 M12 31:04 10:00
FEMALE AGE GROUP: 13 - 13
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 CAROLINE HAYDEN 466 F 13 F13 49:26 15:55
MALE AGE GROUP: 13 - 13
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 WILLIAM KUSAK 485 M 13 M13 23:34 7:35
2 WALTER WAVERLEY 574 M 13 M13 32:44 10:33
FEMALE AGE GROUP: 14 - 19
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 ALLISON CALEK 419 F 17 F1419 20:20 6:33
2 CHIGOZIEM OJIAKO 517 F 15 F1419 29:29 9:30
3 GRACE RYAN 608 F 19 F1419 30:11 9:43
4 AVA SHARIFI 609 F 19 F1419 30:12 9:44
5 SOFIA 613 F 17 F1419 32:09 10:21
6 SOPHIE JONES 581 F 18 F1419 36:56 11:54
7 KENDALL SCHLESNEK 579 F 18 F1419 36:59 11:55
8 NDIDIOMAKA OJIAKO 594 F 18 F1419 41:02 13:13
9 ALICIA BUSTOS 415 F 18 F1419 47:59 15:27
10 STEPHANIE HAYDEN 465 F 15 F1419 49:25 15:55
11 CARMEN LANDA 486 F 19 F1419 50:03 16:07
12 ONYINYECHI OJIAKO 521 F 16 F1419 54:55 17:41
MALE AGE GROUP: 14 - 19
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 CONRAD AKERS 607 M 18 M1419 20:30 6:36
2 CHARLIE WITTERMAN 604 M 14 M1419 20:40 6:40
3 DMITRIY SHVYDKOY 542 M 14 M1419 21:55 7:04
4 MAX SCHWALB 538 M 16 M1419 30:37 9:52
FEMALE AGE GROUP: 20 - 29
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 ALEX NINE 600 F 26 F2029 26:55 8:40
2 ONUTE JUREVICIUTE 599 F 25 F2029 33:30 10:47
MALE AGE GROUP: 20 - 29
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 KEVIN NAJERA 507 M 20 M2029 31:23 10:06
2 PETER MANIATES 494 M 21 M2029 32:20 10:25
3 TEFIK BEXHETI 411 M 21 M2029 38:53 12:31
4 ALEXANDER JACKIW 601 M 26 M2029 51:00 16:25
5 JOSHUA PADILLA 522 M 21 M2029 1:02:41 20:11
FEMALE AGE GROUP: 30 - 39
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 TAIOLI SIRCONA 595 F 39 F3039 22:14 7:10
2 ROHINI MATHRANI 500 F 37 F3039 25:02 8:04
3 JESSICA JUREVIS 614 F 31 F3039 25:24 8:11
4 NICOLE ROSENBAUM 534 F 38 F3039 25:31 8:13
5 THERESA GABEL 452 F 32 F3039 26:00 8:23
6 EMILY NORTON 513 F 36 F3039 26:07 8:25
7 KRISTIN CONWAY 426 F 39 F3039 29:38 9:33
8 AMANDA BUTLETT 416 F 38 F3039 36:16 11:41
9 MELANIE BARNES 406 F 36 F3039 39:10 12:37
10 SARAH RICHIED 531 F 38 F3039 41:21 13:19
MALE AGE GROUP: 30 - 39
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 ANDREW NORTON 610 M 34 M3039 22:01 7:06
2 PETER NORTON 512 M 36 M3039 26:07 8:25
3 RAFAEL OCHOA 515 M 36 M3039 27:50 8:58
4 THOMAS MAGUIRE 492 M 37 M3039 28:27 9:10
5 GRANT ALSMAN 403 M 39 M3039 37:03 11:56
FEMALE AGE GROUP: 40 - 49
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 LISA KUSAK 484 F 46 F4049 24:34 7:55
2 CLAUDIA STANGLE 543 F 47 F4049 26:25 8:31
3 LANA FERREN 444 F 49 F4049 28:06 9:03
4 BETH PEEV 523 F 45 F4049 28:08 9:04
5 ANNU MEHTA 503 F 48 F4049 28:41 9:14
6 ELISE STOCKWELL 547 F 45 F4049 29:59 9:40
7 LAURA DUFFY 441 F 49 F4049 31:24 10:07
8 COLLEEN MALONE 493 F 46 F4049 31:24 10:07
9 PATRICIA EGGERDING 442 F 49 F4049 31:58 10:18
10 BRENDA HEAD 591 F 46 F4049 32:43 10:32
11 SUSAN STUBER 550 F 44 F4049 33:14 10:42
12 MAUREEN SYPKENS 603 F 49 F4049 33:19 10:44
13 DENYS KANG 475 F 46 F4049 36:02 11:36
14 EKTA MUNDADA 505 F 40 F4049 36:58 11:54
15 HEATHER GHABEN 618 F 48 F4049 38:26 12:23
16 IFENLOTA OJIAKO 516 F 48 F4049 39:34 12:44
17 LISA SANTUCCI 536 F 48 F4049 50:06 16:08
18 SRILU DRONAMRAJU 438 F 42 F4049 50:06 16:08
MALE AGE GROUP: 40 - 49
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 ERIC FERREN 445 M 45 M4049 19:43 6:21
2 SEAN HAYDEN 464 M 48 M4049 19:54 6:24
3 BRIAN DICIANNI 430 M 48 M4049 22:07 7:08
4 KURT HABERKAMP 457 M 40 M4049 23:21 7:31
5 VINCENT SANTUCCI 535 M 45 M4049 23:59 7:44
6 KYLE BRUNE 413 M 42 M4049 25:37 8:15
7 JOCHEN REISER 530 M 47 M4049 26:19 8:29
8 NATASHA PHILLIPS 525 M 40 M4049 26:21 8:29
9 RYAN TROMBLY 557 M 44 M4049 27:46 8:57
10 PAUL CRISOSTOMO 589 M 41 M4049 28:09 9:04
11 BENJAMIN VOIGHT 582 M 41 M4049 28:24 9:09
12 DANIEL LOFTUS 490 M 49 M4049 28:35 9:12
13 SUNG CHUNG 424 M 47 M4049 28:41 9:14
14 MARK AKERS 612 M 48 M4049 30:10 9:43
15 PATRIC STUBER 555 M 48 M4049 31:02 10:00
16 THOMAS WARREN 571 M 42 M4049 33:40 10:51
17 JOHN HARRISON 585 M 43 M4049 33:45 10:52
18 MICHAEL O'CONNOR 593 M 40 M4049 35:25 11:24
19 DAVID CHOE 421 M 48 M4049 35:37 11:28
20 CHIHTUN CHAN 420 M 45 M4049 38:43 12:28
21 MIN KANG 476 M 46 M4049 40:51 13:09
22 JENS VINJE 565 M 42 M4049 41:31 13:22
FEMALE AGE GROUP: 50 - 59
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 KARINA WAELTER 570 F 52 F5059 21:45 7:00
2 ANDREA MULAS 596 F 52 F5059 22:14 7:10
3 MELISSA TRACY 556 F 51 F5059 25:00 8:03
4 ERIN NORTON 514 F 57 F5059 30:30 9:49
5 JILL ALBRINCK 401 F 54 F5059 30:40 9:53
6 LORI KOLAR 481 F 50 F5059 30:52 9:56
7 BETH WILSON 584 F 51 F5059 35:41 11:30
8 SWEE QUAH 528 F 56 F5059 37:34 12:06
9 KATIE SHELDEN 539 F 54 F5059 38:29 12:24
10 JULIA TROWBRIDGE 558 F 53 F5059 52:26 16:53
MALE AGE GROUP: 50 - 59
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 JOHN GOEBEL 455 M 52 M5059 20:03 6:28
2 CARLOS VIRAMONTES 569 M 54 M5059 21:11 6:49
3 PETER MADELL 598 M 50 M5059 21:56 7:04
4 PETER FUREY 449 M 50 M5059 22:33 7:16
5 BRYAN ROGERS 532 M 54 M5059 26:07 8:25
6 JIM CAFFREY 417 M 53 M5059 28:27 9:10
7 JOE GHABU 619 M 55 M5059 28:33 9:12
8 JEFF CERRY 616 M 55 M5059 28:35 9:12
9 JOHN JACKIW 602 M 59 M5059 32:52 10:35
10 PRAVEEN MEHTA 504 M 52 M5059 36:09 11:38
FEMALE AGE GROUP: 60 - 69
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 KIRSTEN JEPSEN 605 F 60 F6069 35:38 11:28
2 JANICE HAAS 456 F 68 F6069 39:01 12:34
MALE AGE GROUP: 60 - 69
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 BRIAN MCGRATH 502 M 60 M6069 26:26 8:31
2 BALTASAR PEREZ 524 M 62 M6069 26:55 8:40
3 RANDY SHELDEN 590 M 61 M6069 28:02 9:02
4 KEVIN CLEARY 611 M 64 M6069 30:12 9:43
5 TERRY STOCKWELL 548 M 60 M6069 31:22 10:06
6 GLENN GABRYEL 454 M 65 M6069 36:20 11:42
7 DAVE GLEASON 597 M 65 M6069 42:15 13:36
8 DEAN STOUT 549 M 64 M6069 42:54 13:49
FEMALE AGE GROUP: 70 - 99
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====
1 YVONNE POINDEXTER 527 F 70 F7099 37:08 11:57
MALE AGE GROUP: 70 - 99
Place Name No. S Ag Div Chiptim Pace
===== ===================== ====== = == ===== ======= =====