Run For The Shamrock - 10K Overall - Text Format Results

                                                                               
                           Run For The Shamrock
                                 10K & 5K
                         Eugene, OR    03/11/2017
 
                     Results By Eclectic Edge Racing 

                               10K Results          

Place No.   Name                    Ag S Div/Tot  Div    City          St Time    Pace     
===== ===== ======================= == = ======== ====== ============= == ======= ===== 
    1   217 Craig Godwin            49 M   1/3    M4549  Eugene        OR   34:24  5:33 
    2   206 Michael Stearns         53 M   1/2    M5054  Springfield   OR   37:57  6:07 
    3   114 Ryan Sankey             36 M   1/1    M3539  Springfield   OR   39:28  6:22 
    4    81 Connor McVay            17 M   1/1    M1519  Eugene        OR   40:24  6:30 
    5   218 Nicolas Coursodon          M                 Eugene        OR   41:30  6:41 
    6    10 Megan Banks             50 F   1/3    F5054  Eugene        OR   44:09  7:07 
    7   197 Larry Trachtenberg      62 M   1/1    M6064  Eugene        OR   44:59  7:15 
    8   220 Wes Nettleship          41 M   1/4    M4044  Eugene        OR   46:01  7:25 
    9    79 Jennifer Major          44 F   1/3    F4044  Bend          OR   46:02  7:25 
   10   210 Mark Ruckwordt          50 M   2/2    M5054  Eugene        OR   46:57  7:34 
   11   211 Chrish Duhaime          48 F   1/6    F4549  Eugene        OR   48:04  7:45 
   12   146 Jeffrye Barbisan        58 M   1/1    M5559  Eugene        OR   48:11  7:46 
   13   194 Katrina Stewart         45 F   2/6    F4549  Eugene        OR   48:35  7:50 
   14    50 Doug Gallagher          44 M   2/4    M4044  Eugene        OR   49:33  7:59 
   15    45 Matthew Epperson        32 M   1/1    M3034  Pleasant Hill OR   49:56  8:02 
   16    44 Ellie Epperson          10 F   1/1    F0114  Pleasant Hill OR   49:56  8:03 
   17     4 John Acree              43 M   3/4    M4044  Eugene        OR   50:22  8:07 
   18   122 Doris Tai               58 F   1/2    F5559  Eugene        OR   51:30  8:18 
   19    75 Gina Loraine-Mckibben   47 F   3/6    F4549  Jefferson     OR   53:54  8:41 
   20   179 Julie Laube             42 F   2/3    F4044  Jefferson     OR   55:39  8:58 
   21   185 Les Phillipo            43 M   4/4    M4044  Eugene        OR   57:07  9:12 
   22    82 Rio McWilliams          47 M   2/3    M4549  Eugene        OR   57:27  9:15 
   23    73 Jeremiah Leslie         28 M   1/3    M2529  Eugene        OR   57:51  9:19 
   24    72 Haleigh Leslie          28 F   1/2    F2529  Eugene        OR   58:06  9:21 
   25    31 Yesenia Cortez          34 F   1/4    F3034  Jefferson     OR   59:03  9:31 
   26    80 Mary Kay Manwill        56 F   2/2    F5559  Eugene        OR 1:00:10  9:41 
   27    43 Tricia Duncan           47 F   4/6    F4549  Eugene        OR 1:02:10 10:01 
   28     9 Lanae Bang              50 F   2/3    F5054  Eugene        OR 1:02:10 10:01 
   29    56 Vanessa Goodyear-Kaopua 32 F   2/4    F3034  Eugene        OR 1:03:13 10:11 
   30    71 Kristin Keith           33 F   3/4    F3034  Eugene        OR 1:03:23 10:12 
   31   127 Tim Truax               48 M   3/3    M4549  North Bend    OR 1:03:38 10:15 
   32    48 James Fung              69 M   1/2    M6569  Veneta        OR 1:04:11 10:20 
   33    83 Leslie Mehlhaff         54 F   3/3    F5054  Eugene        OR 1:05:36 10:34 
   34    77 Steve Luxton            25 M   2/3    M2529  Corvallis     OR 1:05:44 10:35 
   35   213 Gayle Proudfoot-Shoup   71 F   1/1    F7074  Eugene        OR 1:07:52 10:56 
   36   126 Teresa Truax            48 F   5/6    F4549  North Bend    OR 1:08:14 10:59 
   37    57 Donnie Graves           65 M   2/2    M6569  Eugene        OR 1:10:50 11:24 
   38    66 Anthony Hunt            27 M   3/3    M2529  Eugene        OR 1:12:07 11:37 
   39    97 Jill Owen               27 F   2/2    F2529  Eugene        OR 1:12:07 11:37 
   40    58 Karla Graves            46 F   6/6    F4549  Eugene        OR 1:16:03 12:15 
   41     8 Natasha Ashworth        35 F   1/1    F3539  Eugene        OR 1:19:15 12:46 
   42   204 Karen Wolfgang          64 F   1/2    F6064  Veneta        OR 1:20:07 12:54 
   43   205 Rick Wolfgang           71 M   1/1    M7074  Veneta        OR 1:20:11 12:55 
   44   226 Kara Henry              44 F   3/3    F4044  Monroe        OR 1:22:18 13:15 
   45    39 Art Dietz               83 M   1/1    M8099  Eugene        OR 1:30:12 14:31 
   46   215 Margaret Palanuh        60 F   2/2    F6064  Oakridge      OR 1:40:22 16:10 
   47   216 Jacqueline Leyser       32 F   4/4    F3034  Santa Rosa    CA 1:40:22 16:10 
   48   214 Rosa Robinson           67 F   1/1    F6569  Oakridge      OR 1:40:26 16:10