Crescent Lake Challenge
23K
Crescent Lake, Oregon 03/05/2017
Results By Eclectic Edge Racing
23K Results
Place Name No. Ag S Div/Tot Div City St Time Pace
===== ======================= ===== == = ======== ====== ============= == ======= =====
1 Akeo Maifeld-Carucci 39 24 M 1/6 M2029 Bend MT 1:03:48 4:28
2 Matthew T Briggs 6 29 M 2/6 M2029 Bend OR 1:05:54 4:37
3 Harrison Harb 21 27 M 3/6 M2029 Portland OR 1:07:24 4:43
4 Sage Fox 17 19 M 1/13 M1519 Eugene OR 1:08:40 4:49
5 Kimbert Robinson 50 17 M 2/13 M1519 Eugene OR 1:08:50 4:49
6 Marshall Greene 19 35 M 1/6 M3039 Bend OR 1:08:58 4:50
7 David Sjogren 57 49 M 1/5 M4049 Bend OR 1:08:59 4:50
8 Jason Adams 1 38 M 2/6 M3039 Bend OR 1:10:49 4:58
9 Dan Packman 71 52 M 1/9 M5059 Bend OR 1:14:02 5:11
10 Elin Schlichting 54 16 M 3/13 M1519 Eugene OR 1:14:42 5:14
11 Rebecca Konieczny 33 26 F 1/4 F2029 Bend OR 1:14:44 5:14
12 James Williams 68 36 M 3/6 M3039 Bend OR 1:14:46 5:14
13 Jackson Dewitt 14 17 M 4/13 M1519 Bend OR 1:14:52 5:15
14 Matt Williams 69 45 M 2/5 M4049 Bend OR 1:14:52 5:15
15 Jason Tedrow 62 43 M 3/5 M4049 Bend OR 1:16:00 5:20
16 Cameron Fox 16 16 M 5/13 M1519 Eugene OR 1:17:37 5:26
17 Mary Wellington 65 46 F 1/2 F4049 Bend OR 1:19:36 5:35
18 Sarah Kilroy 28 14 F 1/1 F0114 Bend OR 1:20:32 5:39
19 Carolyn Daubeny 13 52 F 1/7 F5059 Bend OR 1:20:52 5:40
20 Josh Sayre 53 18 M 6/13 M1519 Eugene OR 1:23:09 5:50
21 Edward Micek 43 45 M 4/5 M4049 Bend OR 1:25:10 5:58
22 Jesse Long 37 26 M 4/6 M2029 Bend OR 1:31:39 6:25
23 Kirsten Munck 72 52 F 2/7 F5059 Bend OR 1:33:00 6:31
24 Gene Hyde 25 52 M 2/9 M5059 Bend OR 1:33:00 6:31
25 David Smullin 59 63 M 1/4 M6069 Bend OR 1:33:29 6:33
26 Ed Klotz 30 57 M 3/9 M5059 Incline Villa NV 1:33:32 6:33
27 Peter Madsen 38 33 M 4/6 M3039 Bend OR 1:34:01 6:35
28 Levi Pichardo 48 14 M 1/4 M0114 Bend OR 1:34:11 6:36
29 Gary Dalesky 12 62 M 2/4 M6069 Bend OR 1:34:16 6:36
30 Nate Jaqua 26 35 M 5/6 M3039 Eugene OR 1:34:47 6:38
31 Jim Hill 22 55 M 4/9 M5059 Eugene OR 1:35:03 6:39
32 Erin Smith 58 18 F 1/6 F1519 Bend OR 1:36:18 6:45
33 John Stephenson 61 54 M 5/9 M5059 Bend OR 1:37:26 6:50
34 Peter Gutowsky 20 48 M 5/5 M4049 Bend OR 1:38:17 6:53
35 Tina Pavelic 46 58 F 3/7 F5059 Bend OR 1:38:49 6:55
36 Zac Martin 40 18 M 7/13 M1519 Bend OR 1:40:51 7:04
37 Aidan Brick 5 17 M 8/13 M1519 Bend OR 1:41:04 7:05
38 Mallory Roberts 49 16 F 2/6 F1519 Bend OR 1:41:05 7:05
39 Lew Becker 2 68 M 3/4 M6069 Bend OR 1:41:42 7:07
40 Shannon Churchill 11 55 F 4/7 F5059 Bend OR 1:43:44 7:16
41 Anton Micek 42 14 M 2/4 M0114 Bend OR 1:44:30 7:19
42 Maximus Nye 70 14 M 3/4 M0114 Bend OR 1:44:31 7:19
43 Mario Cacciola 8 15 M 9/13 M1519 Bend OR 1:44:32 7:19
44 Fred Christensen 9 61 M 4/4 M6069 Bend OR 1:44:58 7:21
45 Rufus Knapp 31 53 M 6/9 M5059 Portland OR 1:45:38 7:24
46 Steve Roti 52 59 M 7/9 M5059 Bend OR 1:48:56 7:38
47 Jacob Christensen 10 13 M 4/4 M0114 Bend OR 1:57:37 8:14
48 Doug Lawnicki 34 50 M 8/9 M5059 Eugene OR 2:07:24 8:55
49 Hayes McCoy 41 38 M 6/6 M3039 Redmond OR 2:24:05 10:05
50 Susan Shannon 55 57 F 5/7 F5059 Bend OR 2:32:11 10:39
51 Tucker Shannon 56 22 M 5/6 M2029 Bend OR 2:32:11 10:39
52 Matt Newson 44 18 M 10/13 M1519 Eugene OR 2:39:24 11:10
53 Charlie Wilshire 73 50 M 9/9 M5059 Bend OR 2:39:26 11:10
54 Avery Jordan 27 16 M 11/13 M1519 Redmond OR 3:22:46 14:12
55 Nathan Turpen 63 15 M 12/13 M1519 Redmond OR 3:22:47 14:12
56 Natalie Hill 24 16 F 3/6 F1519 Redmond OR 3:22:48 14:12
57 Jackson Bojanowski 4 15 M 13/13 M1519 Redmond OR 3:22:50 14:12
58 Jessica Whitticar 67 15 F 4/6 F1519 Bend OR 3:22:51 14:12
59 Jane Whitticar 66 15 F 5/6 F1519 Bend OR 3:22:52 14:12
60 Natalee Stanton 60 16 F 6/6 F1519 Redmond OR 3:22:54 14:12
61 Karen Watt 64 40 F 2/2 F4049 Bend OR 3:34:24 15:01
62 Alison Roden 51 20 F 2/4 F2029 Eugene OR 3:45:03 15:45
63 Maggie Gebhardt 18 20 F 3/4 F2029 Eugene OR 3:45:07 15:46
64 Timothy Bohr 3 28 M 6/6 M2029 Huntington Be CA 4:06:30 17:15
65 Michelle King 29 28 F 4/4 F2029 Bend OR 4:07:55 17:21
66 Jules Lawnicki 35 53 F 6/7 F5059 Eugene OR 4:12:30 17:41
67 Cathy Brostrom 7 56 F 7/7 F5059 Gresham OR 4:12:30 17:41