Post results for free!

Create a contributor account.

GetMeRegistered.com
SCSU Homecoming Run - All Results - Text Results
         

                              HOMECOMING RUN
              St. Cloud State University,   October 21, 2006
                         5K Overall Results

  Place Div/Tot  No.  Name                     Town           St Age Sex Time    Pace  
  ===== ======== ==== ======================== ============== == === === ======= ===== 
      1   1/20    106 Peter Kessler            Crystal        MN  45 M     17:37  5:41 
      2   1/27    277 Chip Tabor               Shoreview      MN  35 M     17:39  5:41 
      3   2/27    207 Thomas Sullivan          Minneapolis    MN  30 M     17:44  5:43 
      4   1/34    234 Justin Zollner           St Cloud       MN  27 M     18:03  5:49 
      5   2/34    259 Terry Scepurek           Little Falls   MN  29 M     18:13  5:52 
      6   3/34    276 Hady Cherif              St Cloud       MN  20 M     18:21  5:55 
      7   2/20    265 Kirt Goetzke             Plymouth       MN  45 M     18:44  6:02 
      8   3/27    264 Mike Kuffel              Waite Park     MN  37 M     19:00  6:07 
      9   4/27     71 Jamie Haugen             Olivia         MN  35 M     19:03  6:08 
     10   4/34    196 Jared Smith              St Cloud       MN  23 M     19:08  6:10 
     11   1/20    204 Larry Stracke            Sauk Rapids    MN  50 M     19:09  6:10 
     12   3/20     89 David Hartz              Cold Spring    MN  49 M     19:15  6:12 
     13   2/20    173 Ran Rolfes               St Joseph      MN  51 M     19:18  6:13 
     14   5/34    241 Dan Klein                St Cloud       MN  20 M     19:27  6:16 
     15   1/28    242 Connie Bauman            Clear Lake     MN  42 F     19:33  6:18 
     16   6/34    258 Dylan Melin              St Cloud       MN  21 M     19:48  6:23 
     17   3/20    103 Gary Keller              Waite Park     MN  51 M     19:52  6:24 
     18   5/27    186 Dave Schwartz            Sartell        MN  36 M     19:52  6:24 
     19   7/34    142 Patrick Mueller          St Cloud       MN  23 M     20:04  6:28 
     20   1/26    279 Melissa Jansen           St Cloud       MN  36 F     20:05  6:28 
     21   4/20    178 Guy Schafer              St Cloud       MN  54 M     20:07  6:29 
     22   1/5     288 Andrew Deters            Sartell        MN  13 M     20:12  6:31 
     23   8/34    153 Andy Overby              Sartell        MN  21 M     20:20  6:33 
     24   9/34    179 John Schapman            St Cloud       MN  24 M     20:35  6:38 
     25   1/60    246 Rachel Loscheider        St Cloud       MN  22 F     20:47  6:42 
     26  10/34    240 Alex Voigt               St Cloud       MN  21 M     20:57  6:45 
     27   6/27    216 Kevin Trisko             Rochester      MN  36 M     20:59  6:46 
     28   7/27    187 Troy Schwartz            Waite Park     MN  34 M     21:11  6:50 
     29   1/7      72 Evin Haukos              St Cloud       MN  16 M     21:15  6:51 
     30  11/34    274 Rich Flones              Sauk Rapids    MN  29 M     21:16  6:51 
     31   5/20    251 Gary Bloom               Cokato         MN  51 M     21:16  6:51 
     32   4/20    129 Steve Lumbar             St Cloud       MN  40 M     21:23  6:53 
     33  12/34    146 Jason Neumann            St Cloud       MN  24 M     21:29  6:55 
     34   2/7     143 Mark Mueller             St Cloud       MN  18 M     21:30  6:56 
     35   6/20    200 Dave Steffens            St Cloud       MN  56 M     21:39  6:59 
     36  13/34     21 Andy Browne              St Cloud       MN  21 M     21:52  7:02 
     37  14/34     65 Joe Hadash               Bruno          MN  21 M     21:54  7:03 
     38   5/20     32 Richard Chwalek          Monticello     MN  44 M     22:03  7:06 
     39   8/27      9 Gary Bechtold            Sartell        MN  34 M     22:06  7:07 
     40   9/27    271 Steve Bruun              St Cloud       MN  37 M     22:08  7:08 
     41   2/5     183 Matt Schnettler          St Cloud       MN  14 M     22:10  7:08 
     42  10/27      4 Anson Amberson           St Cloud       MN  36 M     22:20  7:12 
     43   6/20    138 Joel Morseth             Rice           MN  47 M     22:26  7:14 
     44   2/60    124 Shay Larson              St Cloud       MN  22 F     22:30  7:15 
     45   3/60    151 Meghan Orgeman           St Cloud       MN  24 F     22:33  7:16 
     46  15/34    104 Sean Kelsey              St Cloud       MN  20 M     22:34  7:16 
     47   2/28     76 Lisa Hines               Waite Park     MN  44 F     22:36  7:17 
     48   7/20    148 Todd Noack               St Cloud       MN  43 M     22:36  7:17 
     49   3/7     163 Alex Polfliet            St Cloud       MN  16 M     22:37  7:17 
     50   8/20    210 Rich Theisen             Clearwater     MN  43 M     22:37  7:17 
     51   9/20    134 Jeff Michalski           Sartell        MN  48 M     22:38  7:17 
     52   4/60     25 Leah Campbell            Lanesboro      MN  29 F     22:38  7:18 
     53  16/34    195 Mike Simpson             St Cloud       MN  22 M     22:41  7:18 
     54   5/60    154 Kaye O'Hara              St Cloud       MN  21 F     22:42  7:19 
     55   7/20     59 Dennis Gregory           Richmond       MN  50 M     22:45  7:20 
     56  10/20    229 Sidney Willson           Litchfield     MN  41 M     22:46  7:20 
     57   1/10    166 Robert Polzine           Henning        MN  61 M     22:47  7:20 
     58  11/20    141 Todd Muehlbauer          Sauk Rapids    MN  40 M     22:50  7:21 
     59  12/20    159 Randy Poganski           St Cloud       MN  48 M     22:53  7:22 
     60  11/27    278 Michael Lee              St Cloud       MN  38 M     22:54  7:23 
     61   4/7     190 Shan Sharif              Eau Claire     WI  19 M     22:57  7:23 
     62   3/5     156 Hunter Peterson          Waite Park     MN  11 M     22:57  7:24 
     63  17/34     60 Andrew Gray              St.cloud       MN  24 M     23:04  7:26 
     64   2/26    102 Pam Karls                Cold Spring    MN  36 F     23:08  7:27 
     65   1/8      31 Linda Christen           Waite Park     MN  50 F     23:08  7:27 
     66   2/10     38 Raymond Cyr              Willmar        MN  63 M     23:13  7:29 
     67  13/20     79 Jerry Hinman             Circle Pines   MN  44 M     23:27  7:33 
     68  18/34    206 Patrick Suggett          St Cloud       MN  20 M     23:30  7:34 
     69  19/34    194 Jarrett Siems            Rochester      MN  22 M     23:33  7:35 
     70   3/26    189 Monica Segura            Waite Park     MN  34 F     23:54  7:42 
     71  20/34     13 Andrew Bjorklund         Buffalo        MN  24 M     23:56  7:43 
     72  21/34     11 John Bernick             Sartell        MN  25 M     23:58  7:43 
     73   4/26     92 Dani Janski              South Haven    MN  32 F     24:00  7:44 
     74  12/27     74 James Heiman             St Cloud       MN  36 M     24:05  7:45 
     75  22/34    283 Javier Ucariz            St Cloud       MN  23 M     24:09  7:47 
     76   5/26    221 Elizabeth Wateland       Sauk Rapids    MN  38 F     24:10  7:47 
     77   8/20    290 Rick Allen               Waite Park     MN  56 M     24:11  7:47 
     78   6/60     42 Jessica Donovan          Excelsior      MN  20 F     24:12  7:48 
     79  13/27    137 Joe Moog                 St Joseph      MN  37 M     24:13  7:48 
     80   7/60    230 Sarah Winkleman          Becker         MN  20 F     24:14  7:48 
     81   1/13    287 Leslie Engdahl           St Cloud       MN  18 F     24:18  7:50 
     82   9/20    289 Mike O'Hara              Sartell        MN  53 M     24:21  7:51 
     83  10/20     19 Jim Bovre                Alexandria     MN  54 M     24:23  7:51 
     84  14/27     47 Clint Forseth            Monticello     MN  32 M     24:26  7:52 
     85   8/60     69 Molly Hansen             St Cloud       MN  22 F     24:28  7:53 
     86  15/27     84 Jeff Hugg                St Cloud       MN  33 M     24:30  7:54 
     87   9/60    197 Nikki Smith              St Cloud       MN  22 F     24:31  7:54 
     88  23/34    121 Dave Laliberte           St Cloud       MN  29 M     24:33  7:54 
     89  24/34     48 Jonathan Fults           St Cloud       MN  23 M     24:33  7:55 
     90   6/26     85 Tresa Hugg               St Cloud       MN  34 F     24:38  7:56 
     91  11/20    293 Jake Bauelly             Sauk Rapids    MN  53 M     24:41  7:57 
     92  12/20    269 Paul Erickson            Little Falls   MN  55 M     24:45  7:58 
     93  10/60     49 Carolyn Ganser           St Cloud       MN  22 F     24:48  7:59 
     94   3/10    254 Daryl Stevens            Sartell        MN  64 M     24:53  8:01 
     95  11/60     12 Jennifer Bestick         Sartell        MN  28 F     24:57  8:02 
     96  12/60    214 Susan Tollefson          St Cloud       MN  22 F     25:05  8:05 
     97   2/13    202 Molly Storm              St Cloud       MN  19 F     25:08  8:06 
     98   3/28     66 Debby Hagemeier          St. Cloud      MN  41 F     25:08  8:06 
     99  14/20    295 Scott Roeder             St Cloud       MN  47 M     25:10  8:06 
    100  15/20    164 Don Polfliet             St Cloud       MN  44 M     25:15  8:08 
    101  13/60    131 Kristina Makousky        St Cloud       MN  21 F     25:20  8:09 
    102   4/28    110 Colleen Knafla           St Cloud       MN  43 F     25:22  8:10 
    103   7/26    144 Brigid Murphy            St Cloud       MN  39 F     25:25  8:11 
    104  14/60     55 Lydia Gindele            St Michael     MN  21 F     25:28  8:12 
    105   4/10    118 Steve Krohn              Wahpeton       ND  61 M     25:29  8:12 
    106  16/20    253 Dan Cairns               Rice           MN  46 M     25:34  8:14 
    107  15/60    165 Merrrin Polzine          St Cloud       MN  20 F     25:35  8:15 
    108   3/13    171 Angela Ringwelski        Little Falls   MN  19 F     25:36  8:15 
    109  25/34    115 Michael Koller           Henderson      MN  24 M     25:38  8:15 
    110  26/34    120 Ralph Lahr               St Cloud       MN  21 M     25:40  8:16 
    111  13/20    168 Dan Rathbyn              Sauk Rapids    MN  57 M     25:40  8:16 
    112  16/27    252 Michael Given            Sauk Rapids    MN  33 M     25:42  8:17 
    113  17/20    182 John Schnettler          St Cloud       MN  43 M     25:46  8:18 
    114   1/3     298 Symbria Bell             St Cloud       MN  10 F     25:49  8:19 
    115  16/60    203 Lara Stone               St Cloud       MN  24 F     25:50  8:19 
    116  18/20    114 Cletus Koenig            Clearwater     MN  42 M     25:52  8:20 
    117   4/13    275 Melissa Walder           St Cloud       MN  19 F     25:53  8:20 
    118   8/26    112 Joy Knippel              Clearwater     MN  32 F     25:54  8:20 
    119   9/26    117 Marilyn Kremer           Avon           MN  39 F     25:54  8:21 
    120   5/10    282 David Pogatchnik         Rice           MN  61 M     25:55  8:21 
    121  17/60     40 Kate Deering             St Cloud       MN  20 F     25:57  8:21 
    122   5/7      35 Brendan Coughlin         St Cloud       MN  18 M     25:57  8:22 
    123   5/28    297 Cindy Deuse              St Cloud       MN  47 F     26:01  8:23 
    124  18/60    232 Amanda Wolvert           Sauk Rapids    MN  28 F     26:04  8:24 
    125  19/60    122 Kristi Laliberte         St Cloud       MN  29 F     26:07  8:25 
    126   6/28    213 Gale Tinglov             Sauk Rapids    MN  49 F     26:07  8:25 
    127  20/60    273 Brie Anderson            St Cloud       MN  23 F     26:10  8:26 
    128   7/28    272 Marla Kenengieter        St Cloud       MN  47 F     26:10  8:26 
    129  17/27    294 Marty Moran              St Cloud       MN  39 M     26:11  8:26 
    130  18/27     36 Kurt Cron                St Cloud       MN  39 M     26:12  8:26 
    131  10/26     53 Marsha Gilbertson        St Cloud       MN  31 F     26:12  8:26 
    132  21/60     20 Mackenzie Brophy         St Cloud       MN  20 F     26:14  8:27 
    133  19/27    299 Chris Haastad            St Cloud       MN  32 M     26:15  8:27 
    134   2/8     291 Roseann Weinmann         Richmond       MN  56 F     26:18  8:28 
    135  14/20    267 Brian Williams           Morris         MN  51 M     26:24  8:30 
    136  15/20    256 Steven Roark             Edina          MN  55 M     26:25  8:30 
    137   5/13    285 Katy Shaver              St Cloud       MN  18 F     26:25  8:30 
    138   6/10    263 Evan Jones               St Cloud       MN  68 M     26:27  8:31 
    139  22/60    250 Heidi Zeto               St Cloud       MN  27 F     26:35  8:34 
    140   8/28     78 Cindy Hinman             Circle Pines   MN  43 F     26:37  8:34 
    141   9/28      7 Lynette Anderson         Circle Pines   MN  42 F     26:37  8:34 
    142  23/60     44 Tracy Fedder             Apple Valley   MN  24 F     26:37  8:34 
    143   7/10    101 Gene Kalscheller         Sauk Rapids    MN  69 M     26:38  8:35 
    144  24/60    109 Mary Klimek              Sauk Centre    MN  27 F     26:40  8:35 
    145  25/60     57 Angie Gregory            Sauk Centre    MN  25 F     26:40  8:35 
    146  16/20     52 Scott Gibson             Paynesville    MN  53 M     26:43  8:36 
    147  20/27    302 Rebecca Billig                              39 M     27:02  8:42 
    148  26/60    177 Chelsie Schafer          Golden Valley  MN  26 F     27:04  8:43 
    149  27/60    237 Robyn Jodlowski          St Cloud       MN  20 F     27:05  8:43 
    150  21/27     34 Nicholas Colatrella      Sartell        MN  37 M     27:07  8:44 
    151   3/8     215 Marie Torkelson          Cannon Falls   MN  51 F     27:10  8:45 
    152  10/28     58 Barbara Gregory          Richmond       MN  49 F     27:15  8:47 
    153  19/20     24 Ben Byker                St Cloud       MN  49 M     27:20  8:48 
    154  28/60    174 Amy Saaribovre           Minneapolis    MN  21 F     27:34  8:53 
    155  27/34    286 Dale Schellbach          St Cloud       MN  23 M     27:35  8:53 
    156  17/20    219 Dwight Walker            Waite Park     MN  57 M     27:49  8:57 
    157  29/60    185 Angie Schuelke           Waite Park     MN  26 F     28:03  9:02 
    158  30/60     45 Amy Feder                Minnetonka     MN  22 F     28:04  9:02 
    159  28/34     37 Kyle Curtis              Bloomington    MN  23 M     28:08  9:04 
    160  31/60    270 Kelly Liebl              St Cloud       MN  21 F     28:09  9:04 
    161  11/26    125 Barbara Lee              St Cloud       MN  32 F     28:09  9:04 
    162   2/3     228 Laura Willson            Litchfield     MN  14 F     28:09  9:04 
    163  11/28    236 Kathleen J Zimmermann    Hutchinson     MN  44 F     28:16  9:06 
    164  32/60    147 Cristina Nistler         St Cloud       MN  22 F     28:18  9:07 
    165  33/60    119 Carne Kobieniw           St Cloud       MN  29 F     28:32  9:11 
    166  34/60    158 Nicole Pierce            St Cloud       MN  20 F     28:34  9:12 
    167   6/13     63 Jenni Guite              St Cloud       MN  19 F     28:34  9:12 
    168  12/26    255 Molly Heisenfelt         White Bear Lak MN  36 F     28:37  9:13 
    169  35/60     82 Kristin Hohnberger       Waite Park     MN  24 F     28:48  9:16 
    170  22/27    205 Lowell Streit            Sartell        MN  33 M     28:50  9:17 
    171  13/26    167 Jennifer Post            St Cloud       MN  32 F     28:51  9:18 
    172  12/28    157 Roxanne Peterson         Rice           MN  45 F     29:00  9:20 
    173  13/28      2 Sheila Allen             St Cloud       MN  47 F     29:01  9:21 
    174   4/5     107 Samuel Kessler           Crystal        MN   9 M     29:05  9:22 
    175  36/60     86 Megan Huls               Sartell        MN  23 F     29:08  9:23 
    176  14/26    268 Tami Bloch               Perley         MN  38 F     29:10  9:24 
    177   3/3     105 Natalie Kessler          Crystal        MN  11 F     29:12  9:24 
    178  37/60    248 April Rosenberg          St Cloud       MN  29 F     29:14  9:25 
    179  38/60    266 Staci Manson             St Cloud       MN  20 F     29:34  9:31 
    180  39/60    226 Rachel White             Proctor        MN  23 F     29:34  9:31 
    181  40/60     75 Breanna Hickey           St Cloud       MN  23 F     29:34  9:31 
    182  41/60     81 Heather Hinnenkamp       Sartell        MN  27 F     29:43  9:34 
    183   8/10     64 Fred Haack               St Cloud       MN  67 M     29:45  9:35 
    184  14/28    280 Denise Bexter            St Cloud       MN  47 F     29:46  9:35 
    185  18/20     68 Stephen Halsey           Monticello     MN  54 M     29:48  9:36 
    186  15/28    209 Eileen Theisen           St Cloud       MN  42 F     29:49  9:36 
    187  20/20     22 David Buchin             Avon           MN  40 M     29:58  9:39 
    188   6/7     261 Drew Nelson              Elk River      MN  17 M     30:02  9:40 
    189   7/13     94 Jenny Jenson             St Cloud       MN  19 F     30:08  9:42 
    190  16/28     95 Carole Jenson            Rochester      MN  47 F     30:23  9:47 
    191  23/27    211 Aaron Thompson           Sauk Rapids    MN  32 M     30:25  9:48 
    192  15/26    212 Rebecca Thompson         Sauk Rapids    MN  30 F     30:26  9:48 
    193   4/8     292 Jenny Bishop             Sauk Rapids    MN  50 F     30:35  9:51 
    194  42/60    284 Laura Dutt               St Cloud       MN  20 F     30:36  9:51 
    195  43/60     83 Jean Houston             Monticello     MN  29 F     30:37  9:52 
    196  29/34    239 Joel Dahlin              Sauk Rapids    MN  29 M     30:43  9:54 
    197  17/28    192 Mary Shrode              St Cloud       MN  47 F     30:49  9:55 
    198  18/28    225 Karen Wenz               St Cloud       MN  48 F     30:49  9:55 
    199   5/5     184 Mike Schnettler          St Cloud       MN  12 M     30:51  9:56 
    200  16/26     96 Cindy Johnson            St Cloud       MN  32 F     30:52  9:56 
    201  30/34    281 Cary Pogatchnik          St Cloud       MN  28 M     31:08 10:02 
    202           300 Ryan Newman              St Cloud       MN     M     31:09 10:02 
    203  24/27      8 Andrew Archer            St Cloud       MN  30 M     31:11 10:03 
    204  44/60    220 Elizabeth Walters        St Cloud       MN  22 F     31:16 10:04 
    205   5/8      91 Dani Jakubowski          St Cloud       MN  51 F     31:22 10:06 
    206  31/34     51 Bartt Gevens             Sartell        MN  26 M     31:28 10:08 
    207  19/28    260 Lynda Dupre              Clearwater     MN  40 F     31:32 10:09 
    208  45/60    296 Cassie Defrance          Swanville      MN  22 F     31:32 10:09 
    209  20/28    257 Deb Gisvold              St Cloud       MN  40 F     31:32 10:09 
    210  46/60     18 Lisa Bollinger           St Cloud       MN  25 F     31:33 10:10 
    211   8/13    111 Christy Knight           St Cloud       MN  19 F     31:33 10:10 
    212  47/60     61 Stacy Griffey            St Cloud       MN  28 F     31:33 10:10 
    213  48/60     27 Stephanie Casey          Minneapolis    MN  25 F     31:35 10:10 
    214  49/60    175 Jessica Schaefer         Plymouth       MN  25 F     31:36 10:11 
    215  17/26     73 Shelley Haukos           Maple Grove    MN  37 F     31:43 10:13 
    216  25/27    145 Ryan Naatjes             Maple Grove    MN  33 M     31:45 10:13 
    217  50/60    133 Jenna Mentele            Eden Prairie   MN  27 F     31:54 10:16 
    218  21/28     62 Chris Gruber             St Cloud       MN  40 F     31:55 10:17 
    219  51/60     10 Abbey Bergstrom          St Cloud       MN  22 F     32:06 10:20 
    220   9/13     97 Hailey Johnson           St Cloud       MN  19 F     32:10 10:22 
    221  10/13    218 Jill Wagenman            St Cloud       MN  19 F     32:10 10:22 
    222  32/34      5 Arik Anderson            St Cloud       MN  24 M     32:13 10:23 
    223  52/60     54 Miranda Gilman           St Cloud       MN  24 F     32:13 10:23 
    224  53/60    135 Molly Miller             Plymouth       MN  21 F     32:26 10:27 
    225  33/34    136 John Miller Iii          Plymouth       MN  23 M     32:27 10:27 
    226  18/26    217 Michelle Voit            Sauk Rapids    MN  34 F     32:31 10:28 
    227  19/26     50 Michelle Gapinski        Clearwater     MN  33 F     32:48 10:34 
    228  54/60    238 Anne Darling             Sartell        MN  25 F     32:56 10:36 
    229  22/28    199 Perian Stavrum           St Joseph      MN  46 F     33:02 10:38 
    230  34/34     17 Jeffrey Bollinger        St Cloud       MN  25 M     33:12 10:41 
    231  23/28    108 Jody Klaphake            Freeport       MN  41 F     33:13 10:42 
    232  24/28    233 Connie Ziegler           St Joseph      MN  41 F     33:20 10:44 
    233  20/26    130 Jolene Magedanz          Albany         MN  37 F     33:21 10:45 
    234  21/26     16 Angie Boehm              West St Paul   MN  38 F     33:23 10:45 
    235  22/26    191 Valerie Sholes           Minneapolis    MN  39 F     33:27 10:46 
    236  25/28     33 Susan Chwalek            Monticello     MN  43 F     33:46 10:52 
    237   6/8     224 Sue Wendt                St. Cloud      MN  51 F     34:13 11:01 
    238  19/20    180 Roger Schleper           St. Cloud      MN  53 M     34:13 11:01 
    239  26/27    150 Richard Olson            Avon           MN  39 M     34:48 11:12 
    240  23/26    262 Lisa Nelson              Elk River      MN  35 F     34:55 11:15 
    241  27/27    222 Jason Weinerman          Little Falls   MN  36 M     35:07 11:18 
    242  55/60     87 Sara Huls                St Joseph      MN  28 F     35:10 11:19 
    243  26/28      6 Julie Anderson           St Cloud       MN  47 F     35:13 11:20 
    244  24/26     43 Jolene Douvier           Holdingford    MN  31 F     35:49 11:32 
    245  56/60     99 Shannon Johnson          St Cloud       MN  23 F     35:50 11:32 
    246  57/60    162 Sarah Polcher            Rice           MN  24 F     36:08 11:38 
    247  11/13    161 Kelsey Polcher           Rice           MN  17 F     36:08 11:38 
    248  12/13     77 Allie Hinman             Circle Pines   MN  17 F     36:36 11:47 
    249   7/7     170 Anthony Reierson         Circle Pines   MN  17 M     36:36 11:47 
    250  27/28      1 Sheila Ahrens            Cold Spring    MN  41 F     37:45 12:10 
    251  58/60    155 Samantha Paulson         Eagan          MN  25 F     38:28 12:23 
    252  59/60    176 Jina Schaefer            Plymouth       MN  25 F     38:33 12:25 
    253   9/10    247 Greg Rolek               St Cloud       MN  63 M     39:05 12:35 
    254  25/26     41 Laurie Determan          St Cloud       MN  33 F     39:47 12:49 
    255  13/13     80 Nicole Hinman            St Cloud       MN  18 F     40:24 13:01 
    256  28/28    243 Kathy Hallinan           Rockville      MN  46 F     45:16 14:35 
    257  20/20    244 Bjorn Thelander          Neatherlands       52 M     45:19 14:36 
    258   7/8     245 Winne Thelander          Neatherlands       51 F     45:20 14:36 
    259  10/10     29 Lew Chowen               Clearwater     MN  65 M     46:29 14:58 
    260   1/1      28 Janet Chowen             Clearwater     MN  61 F     46:46 15:03 
    261  60/60    227 April Wiechmann          Sauk Centre    MN  22 F     47:00 15:08 
    262   8/8      39 Vickie Cyr               Willmar        MN  57 F     47:02 15:09 
    263  26/26     90 Adrienne Isom            Big Lake       MN  34 F     47:43 15:22 
  
  results by Pickle Events                                       www.pickleevents.com

                          MALE INDIVIDUAL RESULTS

Place Div/Tot  No.  Name                     Town           St Age Sex Time    Pace  
===== ======== ==== ======================== ============== == === === ======= ===== 
    1   1/20    106 Peter Kessler            Crystal        MN  45 M     17:37  5:41 
    2   1/27    277 Chip Tabor               Shoreview      MN  35 M     17:39  5:41 
    3   2/27    207 Thomas Sullivan          Minneapolis    MN  30 M     17:44  5:43 
    4   1/34    234 Justin Zollner           St Cloud       MN  27 M     18:03  5:49 
    5   2/34    259 Terry Scepurek           Little Falls   MN  29 M     18:13  5:52 
    6   3/34    276 Hady Cherif              St Cloud       MN  20 M     18:21  5:55 
    7   2/20    265 Kirt Goetzke             Plymouth       MN  45 M     18:44  6:02 
    8   3/27    264 Mike Kuffel              Waite Park     MN  37 M     19:00  6:07 
    9   4/27     71 Jamie Haugen             Olivia         MN  35 M     19:03  6:08 
   10   4/34    196 Jared Smith              St Cloud       MN  23 M     19:08  6:10 
   11   1/20    204 Larry Stracke            Sauk Rapids    MN  50 M     19:09  6:10 
   12   3/20     89 David Hartz              Cold Spring    MN  49 M     19:15  6:12 
   13   2/20    173 Ran Rolfes               St Joseph      MN  51 M     19:18  6:13 
   14   5/34    241 Dan Klein                St Cloud       MN  20 M     19:27  6:16 
   15   6/34    258 Dylan Melin              St Cloud       MN  21 M     19:48  6:23 
   16   3/20    103 Gary Keller              Waite Park     MN  51 M     19:52  6:24 
   17   5/27    186 Dave Schwartz            Sartell        MN  36 M     19:52  6:24 
   18   7/34    142 Patrick Mueller          St Cloud       MN  23 M     20:04  6:28 
   19   4/20    178 Guy Schafer              St Cloud       MN  54 M     20:07  6:29 
   20   1/5     288 Andrew Deters            Sartell        MN  13 M     20:12  6:31 
   21   8/34    153 Andy Overby              Sartell        MN  21 M     20:20  6:33 
   22   9/34    179 John Schapman            St Cloud       MN  24 M     20:35  6:38 
   23  10/34    240 Alex Voigt               St Cloud       MN  21 M     20:57  6:45 
   24   6/27    216 Kevin Trisko             Rochester      MN  36 M     20:59  6:46 
   25   7/27    187 Troy Schwartz            Waite Park     MN  34 M     21:11  6:50 
   26   1/7      72 Evin Haukos              St Cloud       MN  16 M     21:15  6:51 
   27  11/34    274 Rich Flones              Sauk Rapids    MN  29 M     21:16  6:51 
   28   5/20    251 Gary Bloom               Cokato         MN  51 M     21:16  6:51 
   29   4/20    129 Steve Lumbar             St Cloud       MN  40 M     21:23  6:53 
   30  12/34    146 Jason Neumann            St Cloud       MN  24 M     21:29  6:55 
   31   2/7     143 Mark Mueller             St Cloud       MN  18 M     21:30  6:56 
   32   6/20    200 Dave Steffens            St Cloud       MN  56 M     21:39  6:59 
   33  13/34     21 Andy Browne              St Cloud       MN  21 M     21:52  7:02 
   34  14/34     65 Joe Hadash               Bruno          MN  21 M     21:54  7:03 
   35   5/20     32 Richard Chwalek          Monticello     MN  44 M     22:03  7:06 
   36   8/27      9 Gary Bechtold            Sartell        MN  34 M     22:06  7:07 
   37   9/27    271 Steve Bruun              St Cloud       MN  37 M     22:08  7:08 
   38   2/5     183 Matt Schnettler          St Cloud       MN  14 M     22:10  7:08 
   39  10/27      4 Anson Amberson           St Cloud       MN  36 M     22:20  7:12 
   40   6/20    138 Joel Morseth             Rice           MN  47 M     22:26  7:14 
   41  15/34    104 Sean Kelsey              St Cloud       MN  20 M     22:34  7:16 
   42   7/20    148 Todd Noack               St Cloud       MN  43 M     22:36  7:17 
   43   3/7     163 Alex Polfliet            St Cloud       MN  16 M     22:37  7:17 
   44   8/20    210 Rich Theisen             Clearwater     MN  43 M     22:37  7:17 
   45   9/20    134 Jeff Michalski           Sartell        MN  48 M     22:38  7:17 
   46  16/34    195 Mike Simpson             St Cloud       MN  22 M     22:41  7:18 
   47   7/20     59 Dennis Gregory           Richmond       MN  50 M     22:45  7:20 
   48  10/20    229 Sidney Willson           Litchfield     MN  41 M     22:46  7:20 
   49   1/10    166 Robert Polzine           Henning        MN  61 M     22:47  7:20 
   50  11/20    141 Todd Muehlbauer          Sauk Rapids    MN  40 M     22:50  7:21 
   51  12/20    159 Randy Poganski           St Cloud       MN  48 M     22:53  7:22 
   52  11/27    278 Michael Lee              St Cloud       MN  38 M     22:54  7:23 
   53   4/7     190 Shan Sharif              Eau Claire     WI  19 M     22:57  7:23 
   54   3/5     156 Hunter Peterson          Waite Park     MN  11 M     22:57  7:24 
   55  17/34     60 Andrew Gray              St.cloud       MN  24 M     23:04  7:26 
   56   2/10     38 Raymond Cyr              Willmar        MN  63 M     23:13  7:29 
   57  13/20     79 Jerry Hinman             Circle Pines   MN  44 M     23:27  7:33 
   58  18/34    206 Patrick Suggett          St Cloud       MN  20 M     23:30  7:34 
   59  19/34    194 Jarrett Siems            Rochester      MN  22 M     23:33  7:35 
   60  20/34     13 Andrew Bjorklund         Buffalo        MN  24 M     23:56  7:43 
   61  21/34     11 John Bernick             Sartell        MN  25 M     23:58  7:43 
   62  12/27     74 James Heiman             St Cloud       MN  36 M     24:05  7:45 
   63  22/34    283 Javier Ucariz            St Cloud       MN  23 M     24:09  7:47 
   64   8/20    290 Rick Allen               Waite Park     MN  56 M     24:11  7:47 
   65  13/27    137 Joe Moog                 St Joseph      MN  37 M     24:13  7:48 
   66   9/20    289 Mike O'Hara              Sartell        MN  53 M     24:21  7:51 
   67  10/20     19 Jim Bovre                Alexandria     MN  54 M     24:23  7:51 
   68  14/27     47 Clint Forseth            Monticello     MN  32 M     24:26  7:52 
   69  15/27     84 Jeff Hugg                St Cloud       MN  33 M     24:30  7:54 
   70  23/34    121 Dave Laliberte           St Cloud       MN  29 M     24:33  7:54 
   71  24/34     48 Jonathan Fults           St Cloud       MN  23 M     24:33  7:55 
   72  11/20    293 Jake Bauelly             Sauk Rapids    MN  53 M     24:41  7:57 
   73  12/20    269 Paul Erickson            Little Falls   MN  55 M     24:45  7:58 
   74   3/10    254 Daryl Stevens            Sartell        MN  64 M     24:53  8:01 
   75  14/20    295 Scott Roeder             St Cloud       MN  47 M     25:10  8:06 
   76  15/20    164 Don Polfliet             St Cloud       MN  44 M     25:15  8:08 
   77   4/10    118 Steve Krohn              Wahpeton       ND  61 M     25:29  8:12 
   78  16/20    253 Dan Cairns               Rice           MN  46 M     25:34  8:14 
   79  25/34    115 Michael Koller           Henderson      MN  24 M     25:38  8:15 
   80  26/34    120 Ralph Lahr               St Cloud       MN  21 M     25:40  8:16 
   81  13/20    168 Dan Rathbyn              Sauk Rapids    MN  57 M     25:40  8:16 
   82  16/27    252 Michael Given            Sauk Rapids    MN  33 M     25:42  8:17 
   83  17/20    182 John Schnettler          St Cloud       MN  43 M     25:46  8:18 
   84  18/20    114 Cletus Koenig            Clearwater     MN  42 M     25:52  8:20 
   85   5/10    282 David Pogatchnik         Rice           MN  61 M     25:55  8:21 
   86   5/7      35 Brendan Coughlin         St Cloud       MN  18 M     25:57  8:22 
   87  17/27    294 Marty Moran              St Cloud       MN  39 M     26:11  8:26 
   88  18/27     36 Kurt Cron                St Cloud       MN  39 M     26:12  8:26 
   89  19/27    299 Chris Haastad            St Cloud       MN  32 M     26:15  8:27 
   90  14/20    267 Brian Williams           Morris         MN  51 M     26:24  8:30 
   91  15/20    256 Steven Roark             Edina          MN  55 M     26:25  8:30 
   92   6/10    263 Evan Jones               St Cloud       MN  68 M     26:27  8:31 
   93   7/10    101 Gene Kalscheller         Sauk Rapids    MN  69 M     26:38  8:35 
   94  16/20     52 Scott Gibson             Paynesville    MN  53 M     26:43  8:36 
   95  20/27    302 Rebecca Billig                              39 M     27:02  8:42 
   96  21/27     34 Nicholas Colatrella      Sartell        MN  37 M     27:07  8:44 
   97  19/20     24 Ben Byker                St Cloud       MN  49 M     27:20  8:48 
   98  27/34    286 Dale Schellbach          St Cloud       MN  23 M     27:35  8:53 
   99  17/20    219 Dwight Walker            Waite Park     MN  57 M     27:49  8:57 
  100  28/34     37 Kyle Curtis              Bloomington    MN  23 M     28:08  9:04 
  101  22/27    205 Lowell Streit            Sartell        MN  33 M     28:50  9:17 
  102   4/5     107 Samuel Kessler           Crystal        MN   9 M     29:05  9:22 
  103   8/10     64 Fred Haack               St Cloud       MN  67 M     29:45  9:35 
  104  18/20     68 Stephen Halsey           Monticello     MN  54 M     29:48  9:36 
  105  20/20     22 David Buchin             Avon           MN  40 M     29:58  9:39 
  106   6/7     261 Drew Nelson              Elk River      MN  17 M     30:02  9:40 
  107  23/27    211 Aaron Thompson           Sauk Rapids    MN  32 M     30:25  9:48 
  108  29/34    239 Joel Dahlin              Sauk Rapids    MN  29 M     30:43  9:54 
  109   5/5     184 Mike Schnettler          St Cloud       MN  12 M     30:51  9:56 
  110  30/34    281 Cary Pogatchnik          St Cloud       MN  28 M     31:08 10:02 
  111           300 Ryan Newman              St Cloud       MN     M     31:09 10:02 
  112  24/27      8 Andrew Archer            St Cloud       MN  30 M     31:11 10:03 
  113  31/34     51 Bartt Gevens             Sartell        MN  26 M     31:28 10:08 
  114  25/27    145 Ryan Naatjes             Maple Grove    MN  33 M     31:45 10:13 
  115  32/34      5 Arik Anderson            St Cloud       MN  24 M     32:13 10:23 
  116  33/34    136 John Miller Iii          Plymouth       MN  23 M     32:27 10:27 
  117  34/34     17 Jeffrey Bollinger        St Cloud       MN  25 M     33:12 10:41 
  118  19/20    180 Roger Schleper           St. Cloud      MN  53 M     34:13 11:01 
  119  26/27    150 Richard Olson            Avon           MN  39 M     34:48 11:12 
  120  27/27    222 Jason Weinerman          Little Falls   MN  36 M     35:07 11:18 
  121   7/7     170 Anthony Reierson         Circle Pines   MN  17 M     36:36 11:47 
  122   9/10    247 Greg Rolek               St Cloud       MN  63 M     39:05 12:35 
  123  20/20    244 Bjorn Thelander          Neatherlands       52 M     45:19 14:36 
  124  10/10     29 Lew Chowen               Clearwater     MN  65 M     46:29 14:58 

                         FEMALE INDIVIDUAL RESULTS

Place Div/Tot  No.  Name                     Town           St Age Sex Time    Pace  
===== ======== ==== ======================== ============== == === === ======= ===== 
    1   1/28    242 Connie Bauman            Clear Lake     MN  42 F     19:33  6:18 
    2   1/26    279 Melissa Jansen           St Cloud       MN  36 F     20:05  6:28 
    3   1/60    246 Rachel Loscheider        St Cloud       MN  22 F     20:47  6:42 
    4   2/60    124 Shay Larson              St Cloud       MN  22 F     22:30  7:15 
    5   3/60    151 Meghan Orgeman           St Cloud       MN  24 F     22:33  7:16 
    6   2/28     76 Lisa Hines               Waite Park     MN  44 F     22:36  7:17 
    7   4/60     25 Leah Campbell            Lanesboro      MN  29 F     22:38  7:18 
    8   5/60    154 Kaye O'Hara              St Cloud       MN  21 F     22:42  7:19 
    9   2/26    102 Pam Karls                Cold Spring    MN  36 F     23:08  7:27 
   10   1/8      31 Linda Christen           Waite Park     MN  50 F     23:08  7:27 
   11   3/26    189 Monica Segura            Waite Park     MN  34 F     23:54  7:42 
   12   4/26     92 Dani Janski              South Haven    MN  32 F     24:00  7:44 
   13   5/26    221 Elizabeth Wateland       Sauk Rapids    MN  38 F     24:10  7:47 
   14   6/60     42 Jessica Donovan          Excelsior      MN  20 F     24:12  7:48 
   15   7/60    230 Sarah Winkleman          Becker         MN  20 F     24:14  7:48 
   16   1/13    287 Leslie Engdahl           St Cloud       MN  18 F     24:18  7:50 
   17   8/60     69 Molly Hansen             St Cloud       MN  22 F     24:28  7:53 
   18   9/60    197 Nikki Smith              St Cloud       MN  22 F     24:31  7:54 
   19   6/26     85 Tresa Hugg               St Cloud       MN  34 F     24:38  7:56 
   20  10/60     49 Carolyn Ganser           St Cloud       MN  22 F     24:48  7:59 
   21  11/60     12 Jennifer Bestick         Sartell        MN  28 F     24:57  8:02 
   22  12/60    214 Susan Tollefson          St Cloud       MN  22 F     25:05  8:05 
   23   2/13    202 Molly Storm              St Cloud       MN  19 F     25:08  8:06 
   24   3/28     66 Debby Hagemeier          St. Cloud      MN  41 F     25:08  8:06 
   25  13/60    131 Kristina Makousky        St Cloud       MN  21 F     25:20  8:09 
   26   4/28    110 Colleen Knafla           St Cloud       MN  43 F     25:22  8:10 
   27   7/26    144 Brigid Murphy            St Cloud       MN  39 F     25:25  8:11 
   28  14/60     55 Lydia Gindele            St Michael     MN  21 F     25:28  8:12 
   29  15/60    165 Merrrin Polzine          St Cloud       MN  20 F     25:35  8:15 
   30   3/13    171 Angela Ringwelski        Little Falls   MN  19 F     25:36  8:15 
   31   1/3     298 Symbria Bell             St Cloud       MN  10 F     25:49  8:19 
   32  16/60    203 Lara Stone               St Cloud       MN  24 F     25:50  8:19 
   33   4/13    275 Melissa Walder           St Cloud       MN  19 F     25:53  8:20 
   34   8/26    112 Joy Knippel              Clearwater     MN  32 F     25:54  8:20 
   35   9/26    117 Marilyn Kremer           Avon           MN  39 F     25:54  8:21 
   36  17/60     40 Kate Deering             St Cloud       MN  20 F     25:57  8:21 
   37   5/28    297 Cindy Deuse              St Cloud       MN  47 F     26:01  8:23 
   38  18/60    232 Amanda Wolvert           Sauk Rapids    MN  28 F     26:04  8:24 
   39  19/60    122 Kristi Laliberte         St Cloud       MN  29 F     26:07  8:25 
   40   6/28    213 Gale Tinglov             Sauk Rapids    MN  49 F     26:07  8:25 
   41  20/60    273 Brie Anderson            St Cloud       MN  23 F     26:10  8:26 
   42   7/28    272 Marla Kenengieter        St Cloud       MN  47 F     26:10  8:26 
   43  10/26     53 Marsha Gilbertson        St Cloud       MN  31 F     26:12  8:26 
   44  21/60     20 Mackenzie Brophy         St Cloud       MN  20 F     26:14  8:27 
   45   2/8     291 Roseann Weinmann         Richmond       MN  56 F     26:18  8:28 
   46   5/13    285 Katy Shaver              St Cloud       MN  18 F     26:25  8:30 
   47  22/60    250 Heidi Zeto               St Cloud       MN  27 F     26:35  8:34 
   48   8/28     78 Cindy Hinman             Circle Pines   MN  43 F     26:37  8:34 
   49   9/28      7 Lynette Anderson         Circle Pines   MN  42 F     26:37  8:34 
   50  23/60     44 Tracy Fedder             Apple Valley   MN  24 F     26:37  8:34 
   51  24/60    109 Mary Klimek              Sauk Centre    MN  27 F     26:40  8:35 
   52  25/60     57 Angie Gregory            Sauk Centre    MN  25 F     26:40  8:35 
   53  26/60    177 Chelsie Schafer          Golden Valley  MN  26 F     27:04  8:43 
   54  27/60    237 Robyn Jodlowski          St Cloud       MN  20 F     27:05  8:43 
   55   3/8     215 Marie Torkelson          Cannon Falls   MN  51 F     27:10  8:45 
   56  10/28     58 Barbara Gregory          Richmond       MN  49 F     27:15  8:47 
   57  28/60    174 Amy Saaribovre           Minneapolis    MN  21 F     27:34  8:53 
   58  29/60    185 Angie Schuelke           Waite Park     MN  26 F     28:03  9:02 
   59  30/60     45 Amy Feder                Minnetonka     MN  22 F     28:04  9:02 
   60  31/60    270 Kelly Liebl              St Cloud       MN  21 F     28:09  9:04 
   61  11/26    125 Barbara Lee              St Cloud       MN  32 F     28:09  9:04 
   62   2/3     228 Laura Willson            Litchfield     MN  14 F     28:09  9:04 
   63  11/28    236 Kathleen J Zimmermann    Hutchinson     MN  44 F     28:16  9:06 
   64  32/60    147 Cristina Nistler         St Cloud       MN  22 F     28:18  9:07 
   65  33/60    119 Carne Kobieniw           St Cloud       MN  29 F     28:32  9:11 
   66  34/60    158 Nicole Pierce            St Cloud       MN  20 F     28:34  9:12 
   67   6/13     63 Jenni Guite              St Cloud       MN  19 F     28:34  9:12 
   68  12/26    255 Molly Heisenfelt         White Bear Lak MN  36 F     28:37  9:13 
   69  35/60     82 Kristin Hohnberger       Waite Park     MN  24 F     28:48  9:16 
   70  13/26    167 Jennifer Post            St Cloud       MN  32 F     28:51  9:18 
   71  12/28    157 Roxanne Peterson         Rice           MN  45 F     29:00  9:20 
   72  13/28      2 Sheila Allen             St Cloud       MN  47 F     29:01  9:21 
   73  36/60     86 Megan Huls               Sartell        MN  23 F     29:08  9:23 
   74  14/26    268 Tami Bloch               Perley         MN  38 F     29:10  9:24 
   75   3/3     105 Natalie Kessler          Crystal        MN  11 F     29:12  9:24 
   76  37/60    248 April Rosenberg          St Cloud       MN  29 F     29:14  9:25 
   77  38/60    266 Staci Manson             St Cloud       MN  20 F     29:34  9:31 
   78  39/60    226 Rachel White             Proctor        MN  23 F     29:34  9:31 
   79  40/60     75 Breanna Hickey           St Cloud       MN  23 F     29:34  9:31 
   80  41/60     81 Heather Hinnenkamp       Sartell        MN  27 F     29:43  9:34 
   81  14/28    280 Denise Bexter            St Cloud       MN  47 F     29:46  9:35 
   82  15/28    209 Eileen Theisen           St Cloud       MN  42 F     29:49  9:36 
   83   7/13     94 Jenny Jenson             St Cloud       MN  19 F     30:08  9:42 
   84  16/28     95 Carole Jenson            Rochester      MN  47 F     30:23  9:47 
   85  15/26    212 Rebecca Thompson         Sauk Rapids    MN  30 F     30:26  9:48 
   86   4/8     292 Jenny Bishop             Sauk Rapids    MN  50 F     30:35  9:51 
   87  42/60    284 Laura Dutt               St Cloud       MN  20 F     30:36  9:51 
   88  43/60     83 Jean Houston             Monticello     MN  29 F     30:37  9:52 
   89  17/28    192 Mary Shrode              St Cloud       MN  47 F     30:49  9:55 
   90  18/28    225 Karen Wenz               St Cloud       MN  48 F     30:49  9:55 
   91  16/26     96 Cindy Johnson            St Cloud       MN  32 F     30:52  9:56 
   92  44/60    220 Elizabeth Walters        St Cloud       MN  22 F     31:16 10:04 
   93   5/8      91 Dani Jakubowski          St Cloud       MN  51 F     31:22 10:06 
   94  19/28    260 Lynda Dupre              Clearwater     MN  40 F     31:32 10:09 
   95  45/60    296 Cassie Defrance          Swanville      MN  22 F     31:32 10:09 
   96  20/28    257 Deb Gisvold              St Cloud       MN  40 F     31:32 10:09 
   97  46/60     18 Lisa Bollinger           St Cloud       MN  25 F     31:33 10:10 
   98   8/13    111 Christy Knight           St Cloud       MN  19 F     31:33 10:10 
   99  47/60     61 Stacy Griffey            St Cloud       MN  28 F     31:33 10:10 
  100  48/60     27 Stephanie Casey          Minneapolis    MN  25 F     31:35 10:10 
  101  49/60    175 Jessica Schaefer         Plymouth       MN  25 F     31:36 10:11 
  102  17/26     73 Shelley Haukos           Maple Grove    MN  37 F     31:43 10:13 
  103  50/60    133 Jenna Mentele            Eden Prairie   MN  27 F     31:54 10:16 
  104  21/28     62 Chris Gruber             St Cloud       MN  40 F     31:55 10:17 
  105  51/60     10 Abbey Bergstrom          St Cloud       MN  22 F     32:06 10:20 
  106   9/13     97 Hailey Johnson           St Cloud       MN  19 F     32:10 10:22 
  107  10/13    218 Jill Wagenman            St Cloud       MN  19 F     32:10 10:22 
  108  52/60     54 Miranda Gilman           St Cloud       MN  24 F     32:13 10:23 
  109  53/60    135 Molly Miller             Plymouth       MN  21 F     32:26 10:27 
  110  18/26    217 Michelle Voit            Sauk Rapids    MN  34 F     32:31 10:28 
  111  19/26     50 Michelle Gapinski        Clearwater     MN  33 F     32:48 10:34 
  112  54/60    238 Anne Darling             Sartell        MN  25 F     32:56 10:36 
  113  22/28    199 Perian Stavrum           St Joseph      MN  46 F     33:02 10:38 
  114  23/28    108 Jody Klaphake            Freeport       MN  41 F     33:13 10:42 
  115  24/28    233 Connie Ziegler           St Joseph      MN  41 F     33:20 10:44 
  116  20/26    130 Jolene Magedanz          Albany         MN  37 F     33:21 10:45 
  117  21/26     16 Angie Boehm              West St Paul   MN  38 F     33:23 10:45 
  118  22/26    191 Valerie Sholes           Minneapolis    MN  39 F     33:27 10:46 
  119  25/28     33 Susan Chwalek            Monticello     MN  43 F     33:46 10:52 
  120   6/8     224 Sue Wendt                St. Cloud      MN  51 F     34:13 11:01 
  121  23/26    262 Lisa Nelson              Elk River      MN  35 F     34:55 11:15 
  122  55/60     87 Sara Huls                St Joseph      MN  28 F     35:10 11:19 
  123  26/28      6 Julie Anderson           St Cloud       MN  47 F     35:13 11:20 
  124  24/26     43 Jolene Douvier           Holdingford    MN  31 F     35:49 11:32 
  125  56/60     99 Shannon Johnson          St Cloud       MN  23 F     35:50 11:32 
  126  57/60    162 Sarah Polcher            Rice           MN  24 F     36:08 11:38 
  127  11/13    161 Kelsey Polcher           Rice           MN  17 F     36:08 11:38 
  128  12/13     77 Allie Hinman             Circle Pines   MN  17 F     36:36 11:47 
  129  27/28      1 Sheila Ahrens            Cold Spring    MN  41 F     37:45 12:10 
  130  58/60    155 Samantha Paulson         Eagan          MN  25 F     38:28 12:23 
  131  59/60    176 Jina Schaefer            Plymouth       MN  25 F     38:33 12:25 
  132  25/26     41 Laurie Determan          St Cloud       MN  33 F     39:47 12:49 
  133  13/13     80 Nicole Hinman            St Cloud       MN  18 F     40:24 13:01 
  134  28/28    243 Kathy Hallinan           Rockville      MN  46 F     45:16 14:35 
  135   7/8     245 Winne Thelander          Neatherlands       51 F     45:20 14:36 
  136   1/1      28 Janet Chowen             Clearwater     MN  61 F     46:46 15:03 
  137  60/60    227 April Wiechmann          Sauk Centre    MN  22 F     47:00 15:08 
  138   8/8      39 Vickie Cyr               Willmar        MN  57 F     47:02 15:09 
  139  26/26     90 Adrienne Isom            Big Lake       MN  34 F     47:43 15:22 


                              HOMECOMING RUN
              St. Cloud State University,   October 21, 2006

                                    AGE GROUP LIST: 5K


================================================================================
MALE AGE GROUP  15 - Under     
================================================================================
    1 Andrew Deters            Sartell        MN  13 M     20:12 
    2 Matt Schnettler          St Cloud       MN  14 M     22:10 
    3 Hunter Peterson          Waite Park     MN  11 M     22:57 
    4 Samuel Kessler           Crystal        MN   9 M     29:05 
    5 Mike Schnettler          St Cloud       MN  12 M     30:51 

================================================================================
FEMALE AGE GROUP  15 - Under     
================================================================================
    1 Symbria Bell             St Cloud       MN  10 F     25:49 
    2 Laura Willson            Litchfield     MN  14 F     28:09 
    3 Natalie Kessler          Crystal        MN  11 F     29:12 

================================================================================
MALE AGE GROUP  16 - 19     
================================================================================
    1 Evin Haukos              St Cloud       MN  16 M     21:15 
    2 Mark Mueller             St Cloud       MN  18 M     21:30 
    3 Alex Polfliet            St Cloud       MN  16 M     22:37 
    4 Shan Sharif              Eau Claire     WI  19 M     22:57 
    5 Brendan Coughlin         St Cloud       MN  18 M     25:57 
    6 Drew Nelson              Elk River      MN  17 M     30:02 
    7 Anthony Reierson         Circle Pines   MN  17 M     36:36 

================================================================================
FEMALE AGE GROUP  16 - 19     
================================================================================
    1 Leslie Engdahl           St Cloud       MN  18 F     24:18 
    2 Molly Storm              St Cloud       MN  19 F     25:08 
    3 Angela Ringwelski        Little Falls   MN  19 F     25:36 
    4 Melissa Walder           St Cloud       MN  19 F     25:53 
    5 Katy Shaver              St Cloud       MN  18 F     26:25 
    6 Jenni Guite              St Cloud       MN  19 F     28:34 
    7 Jenny Jenson             St Cloud       MN  19 F     30:08 
    8 Christy Knight           St Cloud       MN  19 F     31:33 
    9 Hailey Johnson           St Cloud       MN  19 F     32:10 
   10 Jill Wagenman            St Cloud       MN  19 F     32:10 
   11 Kelsey Polcher           Rice           MN  17 F     36:08 
   12 Allie Hinman             Circle Pines   MN  17 F     36:36 
   13 Nicole Hinman            St Cloud       MN  18 F     40:24 


================================================================================
MALE AGE GROUP  20 - 29     
================================================================================
    1 Justin Zollner           St Cloud       MN  27 M     18:03 
    2 Terry Scepurek           Little Falls   MN  29 M     18:13 
    3 Hady Cherif              St Cloud       MN  20 M     18:21 
    4 Jared Smith              St Cloud       MN  23 M     19:08 
    5 Dan Klein                St Cloud       MN  20 M     19:27 
    6 Dylan Melin              St Cloud       MN  21 M     19:48 
    7 Patrick Mueller          St Cloud       MN  23 M     20:04 
    8 Andy Overby              Sartell        MN  21 M     20:20 
    9 John Schapman            St Cloud       MN  24 M     20:35 
   10 Alex Voigt               St Cloud       MN  21 M     20:57 
   11 Rich Flones              Sauk Rapids    MN  29 M     21:16 
   12 Jason Neumann            St Cloud       MN  24 M     21:29 
   13 Andy Browne              St Cloud       MN  21 M     21:52 
   14 Joe Hadash               Bruno          MN  21 M     21:54 
   15 Sean Kelsey              St Cloud       MN  20 M     22:34 
   16 Mike Simpson             St Cloud       MN  22 M     22:41 
   17 Andrew Gray              St.cloud       MN  24 M     23:04 
   18 Patrick Suggett          St Cloud       MN  20 M     23:30 
   19 Jarrett Siems            Rochester      MN  22 M     23:33 
   20 Andrew Bjorklund         Buffalo        MN  24 M     23:56 
   21 John Bernick             Sartell        MN  25 M     23:58 
   22 Javier Ucariz            St Cloud       MN  23 M     24:09 
   23 Dave Laliberte           St Cloud       MN  29 M     24:33 
   24 Jonathan Fults           St Cloud       MN  23 M     24:33 
   25 Michael Koller           Henderson      MN  24 M     25:38 
   26 Ralph Lahr               St Cloud       MN  21 M     25:40 
   27 Dale Schellbach          St Cloud       MN  23 M     27:35 
   28 Kyle Curtis              Bloomington    MN  23 M     28:08 
   29 Joel Dahlin              Sauk Rapids    MN  29 M     30:43 
   30 Cary Pogatchnik          St Cloud       MN  28 M     31:08 
   31 Bartt Gevens             Sartell        MN  26 M     31:28 
   32 Arik Anderson            St Cloud       MN  24 M     32:13 
   33 John Miller Iii          Plymouth       MN  23 M     32:27 
   34 Jeffrey Bollinger        St Cloud       MN  25 M     33:12 


================================================================================
FEMALE AGE GROUP  20 - 29     
================================================================================
    1 Rachel Loscheider        St Cloud       MN  22 F     20:47 
    2 Shay Larson              St Cloud       MN  22 F     22:30 
    3 Meghan Orgeman           St Cloud       MN  24 F     22:33 
    4 Leah Campbell            Lanesboro      MN  29 F     22:38 
    5 Kaye O'Hara              St Cloud       MN  21 F     22:42 
    6 Jessica Donovan          Excelsior      MN  20 F     24:12 
    7 Sarah Winkleman          Becker         MN  20 F     24:14 
    8 Molly Hansen             St Cloud       MN  22 F     24:28 
    9 Nikki Smith              St Cloud       MN  22 F     24:31 
   10 Carolyn Ganser           St Cloud       MN  22 F     24:48 
   11 Jennifer Bestick         Sartell        MN  28 F     24:57 
   12 Susan Tollefson          St Cloud       MN  22 F     25:05 
   13 Kristina Makousky        St Cloud       MN  21 F     25:20 
   14 Lydia Gindele            St Michael     MN  21 F     25:28 
   15 Merrrin Polzine          St Cloud       MN  20 F     25:35 
   16 Lara Stone               St Cloud       MN  24 F     25:50 
   17 Kate Deering             St Cloud       MN  20 F     25:57 
   18 Amanda Wolvert           Sauk Rapids    MN  28 F     26:04 
   19 Kristi Laliberte         St Cloud       MN  29 F     26:07 
   20 Brie Anderson            St Cloud       MN  23 F     26:10 
   21 Mackenzie Brophy         St Cloud       MN  20 F     26:14 
   22 Heidi Zeto               St Cloud       MN  27 F     26:35 
   23 Tracy Fedder             Apple Valley   MN  24 F     26:37 
   24 Mary Klimek              Sauk Centre    MN  27 F     26:40 
   25 Angie Gregory            Sauk Centre    MN  25 F     26:40 
   26 Chelsie Schafer          Golden Valley  MN  26 F     27:04 
   27 Robyn Jodlowski          St Cloud       MN  20 F     27:05 
   28 Amy Saaribovre           Minneapolis    MN  21 F     27:34 
   29 Angie Schuelke           Waite Park     MN  26 F     28:03 
   30 Amy Feder                Minnetonka     MN  22 F     28:04 
   31 Kelly Liebl              St Cloud       MN  21 F     28:09 
   32 Cristina Nistler         St Cloud       MN  22 F     28:18 
   33 Carne Kobieniw           St Cloud       MN  29 F     28:32 
   34 Nicole Pierce            St Cloud       MN  20 F     28:34 
   35 Kristin Hohnberger       Waite Park     MN  24 F     28:48 
   36 Megan Huls               Sartell        MN  23 F     29:08 
   37 April Rosenberg          St Cloud       MN  29 F     29:14 
   38 Staci Manson             St Cloud       MN  20 F     29:34 
   39 Rachel White             Proctor        MN  23 F     29:34 
   40 Breanna Hickey           St Cloud       MN  23 F     29:34 
   41 Heather Hinnenkamp       Sartell        MN  27 F     29:43 
   42 Laura Dutt               St Cloud       MN  20 F     30:36 
   43 Jean Houston             Monticello     MN  29 F     30:37 
   44 Elizabeth Walters        St Cloud       MN  22 F     31:16 
   45 Cassie Defrance          Swanville      MN  22 F     31:32 
   46 Lisa Bollinger           St Cloud       MN  25 F     31:33 
   47 Stacy Griffey            St Cloud       MN  28 F     31:33 
   48 Stephanie Casey          Minneapolis    MN  25 F     31:35 
   49 Jessica Schaefer         Plymouth       MN  25 F     31:36 
   50 Jenna Mentele            Eden Prairie   MN  27 F     31:54 
   51 Abbey Bergstrom          St Cloud       MN  22 F     32:06 
   52 Miranda Gilman           St Cloud       MN  24 F     32:13 
   53 Molly Miller             Plymouth       MN  21 F     32:26 
   54 Anne Darling             Sartell        MN  25 F     32:56 
   55 Sara Huls                St Joseph      MN  28 F     35:10 
   56 Shannon Johnson          St Cloud       MN  23 F     35:50 
   57 Sarah Polcher            Rice           MN  24 F     36:08 
   58 Samantha Paulson         Eagan          MN  25 F     38:28 
   59 Jina Schaefer            Plymouth       MN  25 F     38:33 
   60 April Wiechmann          Sauk Centre    MN  22 F     47:00 


================================================================================
MALE AGE GROUP  30 - 39     
================================================================================
    1 Chip Tabor               Shoreview      MN  35 M     17:39 
    2 Thomas Sullivan          Minneapolis    MN  30 M     17:44 
    3 Mike Kuffel              Waite Park     MN  37 M     19:00 
    4 Jamie Haugen             Olivia         MN  35 M     19:03 
    5 Dave Schwartz            Sartell        MN  36 M     19:52 
    6 Kevin Trisko             Rochester      MN  36 M     20:59 
    7 Troy Schwartz            Waite Park     MN  34 M     21:11 
    8 Gary Bechtold            Sartell        MN  34 M     22:06 
    9 Steve Bruun              St Cloud       MN  37 M     22:08 
   10 Anson Amberson           St Cloud       MN  36 M     22:20 
   11 Michael Lee              St Cloud       MN  38 M     22:54 
   12 James Heiman             St Cloud       MN  36 M     24:05 
   13 Joe Moog                 St Joseph      MN  37 M     24:13 
   14 Clint Forseth            Monticello     MN  32 M     24:26 
   15 Jeff Hugg                St Cloud       MN  33 M     24:30 
   16 Michael Given            Sauk Rapids    MN  33 M     25:42 
   17 Marty Moran              St Cloud       MN  39 M     26:11 
   18 Kurt Cron                St Cloud       MN  39 M     26:12 
   19 Chris Haastad            St Cloud       MN  32 M     26:15 
   20 Rebecca Billig                              39 M     27:02 
   21 Nicholas Colatrella      Sartell        MN  37 M     27:07 
   22 Lowell Streit            Sartell        MN  33 M     28:50 
   23 Aaron Thompson           Sauk Rapids    MN  32 M     30:25 
   24 Andrew Archer            St Cloud       MN  30 M     31:11 
   25 Ryan Naatjes             Maple Grove    MN  33 M     31:45 
   26 Richard Olson            Avon           MN  39 M     34:48 
   27 Jason Weinerman          Little Falls   MN  36 M     35:07 

================================================================================
FEMALE AGE GROUP  30 - 39     
================================================================================
    1 Melissa Jansen           St Cloud       MN  36 F     20:05 
    2 Pam Karls                Cold Spring    MN  36 F     23:08 
    3 Monica Segura            Waite Park     MN  34 F     23:54 
    4 Dani Janski              South Haven    MN  32 F     24:00 
    5 Elizabeth Wateland       Sauk Rapids    MN  38 F     24:10 
    6 Tresa Hugg               St Cloud       MN  34 F     24:38 
    7 Brigid Murphy            St Cloud       MN  39 F     25:25 
    8 Joy Knippel              Clearwater     MN  32 F     25:54 
    9 Marilyn Kremer           Avon           MN  39 F     25:54 
   10 Marsha Gilbertson        St Cloud       MN  31 F     26:12 
   11 Barbara Lee              St Cloud       MN  32 F     28:09 
   12 Molly Heisenfelt         White Bear Lak MN  36 F     28:37 
   13 Jennifer Post            St Cloud       MN  32 F     28:51 
   14 Tami Bloch               Perley         MN  38 F     29:10 
   15 Rebecca Thompson         Sauk Rapids    MN  30 F     30:26 
   16 Cindy Johnson            St Cloud       MN  32 F     30:52 
   17 Shelley Haukos           Maple Grove    MN  37 F     31:43 
   18 Michelle Voit            Sauk Rapids    MN  34 F     32:31 
   19 Michelle Gapinski        Clearwater     MN  33 F     32:48 
   20 Jolene Magedanz          Albany         MN  37 F     33:21 
   21 Angie Boehm              West St Paul   MN  38 F     33:23 
   22 Valerie Sholes           Minneapolis    MN  39 F     33:27 
   23 Lisa Nelson              Elk River      MN  35 F     34:55 
   24 Jolene Douvier           Holdingford    MN  31 F     35:49 
   25 Laurie Determan          St Cloud       MN  33 F     39:47 
   26 Adrienne Isom            Big Lake       MN  34 F     47:43 


================================================================================
MALE AGE GROUP  40 - 49     
================================================================================
    1 Peter Kessler            Crystal        MN  45 M     17:37 
    2 Kirt Goetzke             Plymouth       MN  45 M     18:44 
    3 David Hartz              Cold Spring    MN  49 M     19:15 
    4 Steve Lumbar             St Cloud       MN  40 M     21:23 
    5 Richard Chwalek          Monticello     MN  44 M     22:03 
    6 Joel Morseth             Rice           MN  47 M     22:26 
    7 Todd Noack               St Cloud       MN  43 M     22:36 
    8 Rich Theisen             Clearwater     MN  43 M     22:37 
    9 Jeff Michalski           Sartell        MN  48 M     22:38 
   10 Sidney Willson           Litchfield     MN  41 M     22:46 
   11 Todd Muehlbauer          Sauk Rapids    MN  40 M     22:50 
   12 Randy Poganski           St Cloud       MN  48 M     22:53 
   13 Jerry Hinman             Circle Pines   MN  44 M     23:27 
   14 Scott Roeder             St Cloud       MN  47 M     25:10 
   15 Don Polfliet             St Cloud       MN  44 M     25:15 
   16 Dan Cairns               Rice           MN  46 M     25:34 
   17 John Schnettler          St Cloud       MN  43 M     25:46 
   18 Cletus Koenig            Clearwater     MN  42 M     25:52 
   19 Ben Byker                St Cloud       MN  49 M     27:20 
   20 David Buchin             Avon           MN  40 M     29:58 

================================================================================
FEMALE AGE GROUP  40 - 49     
================================================================================
    1 Connie Bauman            Clear Lake     MN  42 F     19:33 
    2 Lisa Hines               Waite Park     MN  44 F     22:36 
    3 Debby Hagemeier          St. Cloud      MN  41 F     25:08 
    4 Colleen Knafla           St Cloud       MN  43 F     25:22 
    5 Cindy Deuse              St Cloud       MN  47 F     26:01 
    6 Gale Tinglov             Sauk Rapids    MN  49 F     26:07 
    7 Marla Kenengieter        St Cloud       MN  47 F     26:10 
    8 Cindy Hinman             Circle Pines   MN  43 F     26:37 
    9 Lynette Anderson         Circle Pines   MN  42 F     26:37 
   10 Barbara Gregory          Richmond       MN  49 F     27:15 
   11 Kathleen J Zimmermann    Hutchinson     MN  44 F     28:16 
   12 Roxanne Peterson         Rice           MN  45 F     29:00 
   13 Sheila Allen             St Cloud       MN  47 F     29:01 
   14 Denise Bexter            St Cloud       MN  47 F     29:46 
   15 Eileen Theisen           St Cloud       MN  42 F     29:49 
   16 Carole Jenson            Rochester      MN  47 F     30:23 
   17 Mary Shrode              St Cloud       MN  47 F     30:49 
   18 Karen Wenz               St Cloud       MN  48 F     30:49 
   19 Lynda Dupre              Clearwater     MN  40 F     31:32 
   20 Deb Gisvold              St Cloud       MN  40 F     31:32 
   21 Chris Gruber             St Cloud       MN  40 F     31:55 
   22 Perian Stavrum           St Joseph      MN  46 F     33:02 
   23 Jody Klaphake            Freeport       MN  41 F     33:13 
   24 Connie Ziegler           St Joseph      MN  41 F     33:20 
   25 Susan Chwalek            Monticello     MN  43 F     33:46 
   26 Julie Anderson           St Cloud       MN  47 F     35:13 
   27 Sheila Ahrens            Cold Spring    MN  41 F     37:45 
   28 Kathy Hallinan           Rockville      MN  46 F     45:16 


================================================================================
MALE AGE GROUP  50 - 54     
================================================================================
    1 Larry Stracke            Sauk Rapids    MN  50 M     19:09 
    2 Ran Rolfes               St Joseph      MN  51 M     19:18 
    3 Gary Keller              Waite Park     MN  51 M     19:52 
    4 Guy Schafer              St Cloud       MN  54 M     20:07 
    5 Gary Bloom               Cokato         MN  51 M     21:16 
    6 Dave Steffens            St Cloud       MN  56 M     21:39 
    7 Dennis Gregory           Richmond       MN  50 M     22:45 
    8 Rick Allen               Waite Park     MN  56 M     24:11 
    9 Mike O'Hara              Sartell        MN  53 M     24:21 
   10 Jim Bovre                Alexandria     MN  54 M     24:23 
   11 Jake Bauelly             Sauk Rapids    MN  53 M     24:41 
   12 Paul Erickson            Little Falls   MN  55 M     24:45 
   13 Dan Rathbyn              Sauk Rapids    MN  57 M     25:40 
   14 Brian Williams           Morris         MN  51 M     26:24 
   15 Steven Roark             Edina          MN  55 M     26:25 
   16 Scott Gibson             Paynesville    MN  53 M     26:43 
   17 Dwight Walker            Waite Park     MN  57 M     27:49 
   18 Stephen Halsey           Monticello     MN  54 M     29:48 
   19 Roger Schleper           St. Cloud      MN  53 M     34:13 
   20 Bjorn Thelander          Neatherlands       52 M     45:19 

================================================================================
FEMALE AGE GROUP  50 - 59     
================================================================================
    1 Linda Christen           Waite Park     MN  50 F     23:08 
    2 Roseann Weinmann         Richmond       MN  56 F     26:18 
    3 Marie Torkelson          Cannon Falls   MN  51 F     27:10 
    4 Jenny Bishop             Sauk Rapids    MN  50 F     30:35 
    5 Dani Jakubowski          St Cloud       MN  51 F     31:22 
    6 Sue Wendt                St. Cloud      MN  51 F     34:13 
    7 Winne Thelander          Neatherlands       51 F     45:20 
    8 Vickie Cyr               Willmar        MN  57 F     47:02 

================================================================================
MALE AGE GROUP  60 - 69     
================================================================================
    1 Robert Polzine           Henning        MN  61 M     22:47 
    2 Raymond Cyr              Willmar        MN  63 M     23:13 
    3 Daryl Stevens            Sartell        MN  64 M     24:53 
    4 Steve Krohn              Wahpeton       ND  61 M     25:29 
    5 David Pogatchnik         Rice           MN  61 M     25:55 
    6 Evan Jones               St Cloud       MN  68 M     26:27 
    7 Gene Kalscheller         Sauk Rapids    MN  69 M     26:38 
    8 Fred Haack               St Cloud       MN  67 M     29:45 
    9 Greg Rolek               St Cloud       MN  63 M     39:05 
   10 Lew Chowen               Clearwater     MN  65 M     46:29 

================================================================================
FEMALE AGE GROUP  60 - 69     
================================================================================
    1 Janet Chowen             Clearwater     MN  61 F     46:46 

================================================================================
MALE AGE GROUP  70 - UP     
================================================================================

================================================================================
FEMALE AGE GROUP  70 - UP     
================================================================================


Total Registered:                            299
Total Number of Finishers:                   263
Number of Male   Finishers:                  124
Number of Female Finishers:                  139
Did not Finish Race or Did Not Start:         36

                              HOMECOMING RUN
              St. Cloud State University,   October 21, 2006
                          1K Overall Results

Place Div/Tot  No.  Name                     Town           St Age Sex Time    
===== ======== ==== ======================== ============== == === === ======= 
    1   1/7     462 Symbria Bell             St Cloud       MN  10 F      2:42 
    2   1/1     434 Erin Nelson              St Joseph      MN  11 F      2:45 
    3   1/14    435 Peter Nelson             St Joseph      MN   8 M      2:48 
    4   2/7     447 Loundy Silkman           Waite Park     MN  10 F      2:52 
    5   3/7     452 Samuel Wateland          Sauk Rapids    MN  10 M      2:54 
    6   2/14    446 Daniel Silkman           Waite Park     MN   8 M      2:57 
    7   4/7     438 Morgan Peterson          Waite Park     MN   9 F      3:03 
    8   1/11    448 Mitchell Silkman         Waite Park     MN   6 M      3:04 
    9   3/14    428 Tyler Hugg               St Cloud       MN   7 M      3:16 
   10   5/7     463 Ariana Bell              Windom         MN   9 F      3:18 
   11   4/14    426 Trevor Herrington        St Cloud       MN   8 M      3:33 
   12   5/14    457 Christopher Leach        Sartell        MN   7 M      3:36 
   13   6/14    439 Maddie Post              St Cloud       MN   8 F      3:41 
   14   7/14    423 Alyssa Fenstad           St Cloud       MN   7 F      3:44 
   15   2/11    443 Tennessee Scott-Lumbar   St Cloud       MN   5 M      3:45 
   16   8/14    450 Kendal Theisen           Clearwater     MN   7 F      3:47 
   17   6/7     113 Bethany Koenig                              10 F      3:54 
   18   9/14    455 Mariah Koenig            Clearwater     MN   8 F      3:54 
   19   7/7     421 Daniel Daffinrud         Sartell        MN   9 M      3:55 
   20  10/14    422 Nick Daffinrud           Sartell        MN   7 M      3:59 
   21  11/14    458 Alexandria Lee           St Cloud       MN   7 F      4:01 
   22   1/9     431 Case Leach               Sartell        MN   4 M      4:05 
   23  12/14    430 Maddie Karls             Cold Spring    MN   8 F      4:06 
   24   3/11    437 Brandon Peterson         Sartell        MN   5 M      4:08 
   25   4/11    432 Mackenzie Lee            St Cloud       MN   5 F      4:18 
   26   5/11    433 Taylor Lee               St Cloud       MN   6 F      4:19 
   27   6/11    459 Zakariah Lee             St Cloud       MN   5 M      4:21 
   28   7/11    424 Erika Fenstad            St Cloud       MN   5 F      4:26 
   29  13/14    419 Emma Boehm               West St Paul   MN   7 F      4:26 
   30   8/11    441 Brendan Schwartz         Sartell        MN   5 M      4:27 
   31   9/11    461 Dylan Phein              St Cloud       MN   5 M      4:32 
   32   2/9     427 Taylor Hugg              St Cloud       MN   4 M      4:36 
   33   3/9     442 Emma Schwartz            Sartell        MN   3 F      4:38 
   34  10/11    416 Aaron Amberson           St Cloud       MN   5 M      4:47 
   35  11/11    460 Tyler Kobienia           St Cloud       MN   5 M      4:52 
   36   4/9     425 Derek Herrington         St Cloud       MN   4 M      4:55 
   37  14/14    454 Caitlyn Kuffel           Waite Park     MN   7 F      5:10 
   38   5/9     444 Wren Scott-Lumbar        St Cloud       MN   3 F      5:15 
   39   6/9     449 Marcel Testa             Sartell        MN   4 M      5:16 
   40   7/9     436 Aaron Neumann            St Cloud       MN   3 M      6:18 
   41   8/9     445 Thomas Sholes            Minneapolis    MN   4 M      7:05 
   42   9/9     451 Lillian Wateland         Sauk Rapids    MN   3 F      7:25 

results by Pickle Events                                       www.pickleevents.com

                              HOMECOMING RUN
              St. Cloud State University,   October 21, 2006

                                    AGE GROUP LIST: 1K


================================================================================
AGE GROUP  4 - AND UNDER     
================================================================================
    1 Case Leach               Sartell        MN   4 M      4:05 
    2 Taylor Hugg              St Cloud       MN   4 M      4:36 
    3 Emma Schwartz            Sartell        MN   3 F      4:38 
    4 Derek Herrington         St Cloud       MN   4 M      4:55 
    5 Wren Scott-Lumbar        St Cloud       MN   3 F      5:15 
    6 Marcel Testa             Sartell        MN   4 M      5:16 
    7 Aaron Neumann            St Cloud       MN   3 M      6:18 
    8 Thomas Sholes            Minneapolis    MN   4 M      7:05 
    9 Lillian Wateland         Sauk Rapids    MN   3 F      7:25 

================================================================================
AGE GROUP  5 - 6     
================================================================================
    1 Mitchell Silkman         Waite Park     MN   6 M      3:04 
    2 Tennessee Scott-Lumbar   St Cloud       MN   5 M      3:45 
    3 Brandon Peterson         Sartell        MN   5 M      4:08 
    4 Mackenzie Lee            St Cloud       MN   5 F      4:18 
    5 Taylor Lee               St Cloud       MN   6 F      4:19 
    6 Zakariah Lee             St Cloud       MN   5 M      4:21 
    7 Erika Fenstad            St Cloud       MN   5 F      4:26 
    8 Brendan Schwartz         Sartell        MN   5 M      4:27 
    9 Dylan Phein              St Cloud       MN   5 M      4:32 
   10 Aaron Amberson           St Cloud       MN   5 M      4:47 
   11 Tyler Kobienia           St Cloud       MN   5 M      4:52 

================================================================================
AGE GROUP  7 - 8     
================================================================================
    1 Peter Nelson             St Joseph      MN   8 M      2:48 
    2 Daniel Silkman           Waite Park     MN   8 M      2:57 
    3 Tyler Hugg               St Cloud       MN   7 M      3:16 
    4 Trevor Herrington        St Cloud       MN   8 M      3:33 
    5 Christopher Leach        Sartell        MN   7 M      3:36 
    6 Maddie Post              St Cloud       MN   8 F      3:41 
    7 Alyssa Fenstad           St Cloud       MN   7 F      3:44 
    8 Kendal Theisen           Clearwater     MN   7 F      3:47 
    9 Mariah Koenig            Clearwater     MN   8 F      3:54 
   10 Nick Daffinrud           Sartell        MN   7 M      3:59 
   11 Alexandria Lee           St Cloud       MN   7 F      4:01 
   12 Maddie Karls             Cold Spring    MN   8 F      4:06 
   13 Emma Boehm               West St Paul   MN   7 F      4:26 
   14 Caitlyn Kuffel           Waite Park     MN   7 F      5:10 


================================================================================
AGE GROUP  9 - 10     
================================================================================
    1 Symbria Bell             St Cloud       MN  10 F      2:42 
    2 Loundy Silkman           Waite Park     MN  10 F      2:52 
    3 Samuel Wateland          Sauk Rapids    MN  10 M      2:54 
    4 Morgan Peterson          Waite Park     MN   9 F      3:03 
    5 Ariana Bell              Windom         MN   9 F      3:18 
    6 Bethany Koenig                              10 F      3:54 
    7 Daniel Daffinrud         Sartell        MN   9 M      3:55 

================================================================================
AGE GROUP  11 - AND OVER     
================================================================================
    1 Erin Nelson              St Joseph      MN  11 F      2:45 


Total Registered:                             50
Total Number of Finishers:                    42
Number of Male   Finishers:                   22
Number of Female Finishers:                   20
Did not Finish Race or Did Not Start:          8