Run Of The Mill 2014 - Run of the Mill 2014 Results

         

Run of the Mill

Run of the Mill

Overall Finish List

July 12, 2014


Results By Race Management Systems, Inc.

Female Finishers

                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
      1    Kimber Mattox                     Bend  OR             1188    25   F       1 20-29               16:45.4     16:48.4      0:02.9      5:23/M
      2    Sierra Speiker                      WA                 2223    18   F       1 16-19               17:41.6     17:45.5      0:03.8      5:41/M
      3    Kristi Houk                       Port Orchard  WA      163    30   F       1 30-39               17:58.6     18:03.0      0:04.4      5:47/M
      4    Tansey Lystad                     Mill Creek  WA       1116    21   F       2 20-29               18:14.1     18:17.2      0:03.0      5:52/M
      5    Malia Pivec                       Lynnwood  WA         1139    14   F       1 13-15               18:16.6     18:23.1      0:06.4      5:52/M
      6    Brooke Kingma                     Mill Creek  WA        312    17   F       2 16-19               18:17.2     18:23.1      0:05.9      5:53/M
      7    Natty Plunkett                    Seattle  WA          1046    24   F       3 20-29               18:18.3     18:23.5      0:05.2      5:53/M
      8    Lauren Breihof                    Seattle  WA          1073    25   F       4 20-29               18:30.5     18:35.2      0:04.6      5:57/M
      9    Brittany King                     Victoria  BC         1072    19   F       3 16-19               18:52.6     18:57.5      0:04.8      6:04/M
     10    Emma Bibault                      Victoria  BC         1071    19   F       4 16-19               18:57.3     19:02.4      0:05.0      6:06/M
     11    Ariana Lee                        Bellingham  WA        523    33   F       2 30-39               19:09.1     19:13.9      0:04.8      6:09/M
     12    Jessica Rawlins                   Mill Creek  WA       2232    18   F       5 16-19               19:11.3     19:15.0      0:03.6      6:10/M
     13    Lauren Rodden                       WA                 2224    18   F       6 16-19               19:23.6     19:27.8      0:04.2      6:14/M
     14    Laura Hunter                      Lynnwood  WA          533    31   F       3 30-39               19:24.3     19:28.8      0:04.4      6:14/M
     15    Olivia Meader Yetter              Lynnwood  WA          515    13   F       2 13-15               19:41.7     19:49.4      0:07.6      6:20/M
     16    Signe Lindquist                     WA                 2238    18   F       7 16-19               19:58.2     20:02.7      0:04.5      6:25/M
     17    Grace Sheeran                       WA                 2203    18   F       8 16-19               20:21.7     20:26.7      0:05.0      6:33/M
     18    Stephenie Spencer                   WA                 2220    18   F       9 16-19               20:23.1     20:26.7      0:03.5      6:33/M
     19    Gabrielle Rudolph                   WA                 2230    18   F      10 16-19               20:25.3     20:29.6      0:04.3      6:34/M
     20    Mary Charleson                    Mill Creek  WA       2248    18   F      11 16-19               20:29.7     20:33.7      0:03.9      6:35/M
     21    Ciera Gordon                        WA                 2226    18   F      12 16-19               20:29.9     20:34.8      0:04.8      6:35/M
     22    Susie Fagerholm                   Shoreline  WA        1081    32   F       4 30-39               21:00.0     21:06.7      0:06.6      6:45/M
     23    Samantha Northrop                   WA                 2242    18   F      13 16-19               21:15.4     21:19.2      0:03.8      6:50/M
     24    Susan Ward                        Mountlake Terrace     962    47   F       1 40-49               21:19.0     21:25.2      0:06.2      6:51/M
     25    Molly Gwinn                         WA                 2211    18   F      14 16-19               21:24.6     21:29.3      0:04.6      6:53/M
     26    Alison Wise                         WA                 2250    18   F      15 16-19               21:24.9     21:29.5      0:04.6      6:53/M
     27    Bailey Fjelstul                   Kenmore  WA           733    16   F      16 16-19               21:42.2     21:49.2      0:06.9      6:59/M
     28    Megan Shaw                        Mill Creek  WA        900    32   F       5 30-39               21:54.9     22:08.7      0:13.8      7:03/M
     29    Mary Eldridge                       WA                 2227    18   F      17 16-19               22:00.0     22:03.9      0:03.9      7:04/M
     30    Amelia Anderson                     WA                 2206    18   F      18 16-19               22:03.6     22:08.4      0:04.8      7:05/M
     31    Steffi Jones                      Richardson  TX       1180    15   F       3 13-15               22:18.4     22:28.5      0:10.1      7:10/M
     32    Kirsti Sheeran                    Medina  WA           1060    50   F       1 50-59               22:27.6     22:52.1      0:24.5      7:13/M
     33    Emma Reiss                        Curlew  WA            708    10   F       1  0-12               22:29.0     22:43.9      0:14.9      7:14/M
     34    Sharon Bertolli                   Snohomish  WA        1177    45   F       2 40-49               22:29.9     22:40.2      0:10.3      7:14/M
     35    Megan Moberg                      Seattle  WA          1030    27   F       5 20-29               22:32.9     22:55.3      0:22.4      7:15/M
     36    Emily Hylland                     Everett  WA           957    16   F      19 16-19               22:34.4     22:41.2      0:06.7      7:15/M
     37    Kendra Carlton                    Snohomish  WA         126    45   F       3 40-49               22:43.9     23:00.3      0:16.4      7:18/M
     38    Analee Edlefsen                   Edmonds  WA           300    30   F       6 30-39               22:44.8     23:35.7      0:50.8      7:19/M
     39    Kara Krebs                          WA                 2216    18   F      20 16-19               22:47.7     23:07.4      0:19.6      7:20/M
     40    Anneka Howard Lindquist           Bainbridge Island    1178    46   F       4 40-49               22:48.9     23:00.8      0:11.8      7:20/M
     41    Jean Dubois                       Bothell  WA           582    88   F       1 80-99               22:50.3     23:05.0      0:14.7      7:21/M
     42    Helena Ashbridge                  Snohomish  WA         724    37   F       7 30-39               22:56.8     23:07.1      0:10.2      7:22/M
     43    Kris Haldeman                     Kenmore  WA           227    54   F       2 50-59               22:56.9     23:18.5      0:21.5      7:22/M
     44    Kelly Richards                    Bothell  WA           614    45   F       5 40-49               22:59.0     23:06.4      0:07.3      7:23/M
     45    Marina Martin                     Santa Barbara  CA    1105    16   F      21 16-19               22:59.3     23:23.0      0:23.7      7:23/M
     46    Cole Gross                        Snohomish  WA        1103    15   F       4 13-15               23:09.7     23:17.0      0:07.2      7:27/M
     47    Winter Baumgartner                Mill Creek  WA       1076    16   F      22 16-19               23:10.2     23:17.0      0:06.8      7:27/M
     48    Katie Green                       Seattle  WA           981    32   F       8 30-39               23:13.5     23:29.3      0:15.8      7:28/M
     49    Maiti Hunter                      Snohomish  WA         441    16   F      23 16-19               23:16.8     23:25.9      0:09.0      7:29/M
     50    Emma Atkinson                     Snohomish  WA         717    13   F       5 13-15               23:34.3     24:38.6      1:04.3      7:35/M
     51    Elizabeth Linnell                 Lynnwood  WA          437    54   F       3 50-59               23:44.3     23:59.0      0:14.7      7:38/M
     52    Brittany McCrum                     WA                 2244    18   F      24 16-19               24:00.2     24:04.4      0:04.1      7:43/M
     53    Donna Beard                       Mukilteo  WA          487    50   F       4 50-59               24:00.4     24:12.0      0:11.6      7:43/M
     54    Vicki Schott                      Bellevue  WA          840    53   F       5 50-59               24:13.0     24:39.2      0:26.1      7:47/M
     55    Chelsea Small                     Mill Creek  WA       1128    25   F       6 20-29               24:26.4     24:52.5      0:26.1      7:51/M
     56    Tricia Hill                       Seattle  WA           725    27   F       7 20-29               24:29.9     24:43.5      0:13.6      7:52/M
     57    Anna Reiss                        Curlew  WA            707    13   F       6 13-15               24:35.6     24:50.7      0:15.1      7:54/M
     58    Tyler Ann Wigington               Marysville  WA         28    22   F       8 20-29               24:39.5     25:14.9      0:35.3      7:56/M
     59    Alyssa Nevala                     Bothell  WA           433    25   F       9 20-29               24:44.8     24:59.8      0:15.0      7:57/M
     60    Katie Rawlins                     Mill Creek  WA        419    15   F       7 13-15               24:45.0     24:55.7      0:10.6      7:57/M
     61    Micaela Frick                     Everett  WA          1129    15   F       8 13-15               24:46.4     24:57.7      0:11.2      7:58/M
     62    Andrea Eberly                     Seattle  WA           234    33   F       9 30-39               25:22.4     25:30.2      0:07.8      8:09/M
     63    Amy Baker                         Lynnwood  WA          434    35   F      10 30-39               25:23.8     26:30.0      1:06.2      8:10/M
     64    Dawn Smith                        Orlando  FL           377    53   F       6 50-59               25:25.4     25:45.4      0:20.0      8:10/M
     65    Madison Sitzmann                  Kirkland  WA         1083    15   F       9 13-15               25:35.4     25:43.9      0:08.4      8:14/M
     66    Catherine Higgins                 Bothell  WA           564    30   F      11 30-39               25:40.3     26:01.7      0:21.3      8:15/M
     67    Meghan Bailey                     Edmonds  WA           152    12   F       2  0-12               25:47.5     26:31.9      0:44.3      8:17/M
     68    Lorena Gutierrez                  Everett  WA           530    16   F      25 16-19               25:48.5     26:01.7      0:13.1      8:18/M
     69    Kerstin Diesch                    Mill Creek  WA        752    26   F      10 20-29               25:51.3     26:15.2      0:23.9      8:19/M
     70    Hannah Graves                     Mill Creek  WA        520    16   F      26 16-19               25:52.6     26:01.7      0:09.0      8:19/M
     71    Melissa Bollerud                  Bothell  WA           109    37   F      12 30-39               25:54.9     26:15.9      0:20.9      8:20/M
     72    Ainslee Misich                    Mill Creek  WA        115    16   F      27 16-19               25:58.8     26:17.3      0:18.4      8:21/M
     73    Sarah Todd                        Everett  WA          1022    18   F      28 16-19               25:59.4     26:17.1      0:17.7      8:21/M
     74    Jessica Wilson                    Mill Creek  WA        357    35   F      13 30-39               26:04.3     27:22.3      1:18.0      8:23/M
     75    Linda Yip                         Everett  WA          1002    28   F      11 20-29               26:06.1     26:30.3      0:24.2      8:24/M
     76    Alyssa Weed                       Mill Creek  WA        263    15   F      10 13-15               26:08.5     26:36.6      0:28.0      8:24/M
     77    Theresa Murray                    Everett  WA          1148    36   F      14 30-39               26:14.0     26:23.5      0:09.4      8:26/M
     78    Anna Golebiewski                  Mill Creek  WA        964    14   F      11 13-15               26:14.3     26:25.3      0:11.0      8:26/M
     79    Marisa Hewitt                     Marysville  WA         27    47   F       6 40-49               26:15.6     26:48.6      0:33.0      8:26/M
     80    Whitney Duvall                    Everett  WA           219    35   F      15 30-39               26:16.9     26:49.2      0:32.3      8:27/M
     81    Emily Austin                      Snohomish  WA        1005    16   F      29 16-19               26:16.9     26:50.5      0:33.5      8:27/M
     82    Amy Martin                        Mill Creek  WA        315    24   F      12 20-29               26:25.6     26:45.3      0:19.7      8:30/M
     83    Aimee Bergman                     Everett  WA           501    21   F      13 20-29               26:32.6     27:21.4      0:48.7      8:32/M
     84    Taylor Gordon                     Everett  WA           479    21   F      14 20-29               26:34.6     27:23.2      0:48.5      8:33/M
     85    Kathy Bozich-Miller               Everett  WA           413    50   F       7 50-59               26:37.3     27:02.1      0:24.8      8:34/M
     86    Linda Carrier                     Everett  WA           992    52   F       8 50-59               26:38.5     27:14.7      0:36.2      8:34/M
     87    Olivia Balch                      Bothell  WA           310    16   F      30 16-19               26:53.0     27:07.6      0:14.6      8:39/M
     88    Elsa Uchikawa                     Snohomish  WA         393    30   F      16 30-39               27:00.3     28:14.5      1:14.1      8:41/M
     89    Sara Thomas                       Everett  WA           697    16   F      31 16-19               27:01.2     27:47.0      0:45.8      8:41/M
     90    Mary McKay                        Everett  WA           147    62   F       1 60-69               27:03.2     27:34.5      0:31.3      8:42/M
     91    Sarah Butcher                     Seattle  WA          1074    36   F      17 30-39               27:06.0     27:31.0      0:25.0      8:43/M
     92    Toni Semanskee                    Snohomish  WA         749    50   F       9 50-59               27:13.3     28:02.7      0:49.3      8:45/M
     93    Alicia Bertling                   Bothell  WA           414    27   F      15 20-29               27:23.0     28:50.2      1:27.2      8:48/M
     94    Marianne Iwamoto                  Mill Creek  WA        801    61   F       2 60-69               27:23.0     27:53.3      0:30.2      8:48/M
     95    Nicole Limberg                    Mill Creek  WA        903    16   F      32 16-19               27:23.2     27:44.4      0:21.2      8:48/M
     96    Michelle Scannell                 Bothell  WA           924    44   F       7 40-49               27:26.9     28:54.3      1:27.3      8:49/M
     97    Judy McCorkle                     Everett  WA           645    54   F      10 50-59               27:28.5     27:36.6      0:08.1      8:50/M
     98    Kyla Hall                         Seattle  WA           812    26   F      16 20-29               27:30.0     27:50.2      0:20.1      8:51/M
     99    Susan Symons                      Mooresville  NC        18    55   F      11 50-59               27:31.9     28:20.0      0:48.1      8:51/M
    100    Marie Malone                      Bothell  WA           271    49   F       8 40-49               27:32.7     28:52.8      1:20.1      8:51/M

                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
    101    Nancy Gianacopulos                Everett  WA           691    30   F      18 30-39               27:38.7     28:06.0      0:27.2      8:53/M
    102    Rebekah Willis                    Edmonds  WA           398    38   F      19 30-39               27:42.5     28:01.5      0:19.0      8:54/M
    103    Cheri Hurst                       Monroe  WA            737    58   F      12 50-59               27:43.1     28:29.3      0:46.1      8:55/M
    104    Kayla Huggins                     Seattle  WA           443    30   F      20 30-39               27:44.9     27:51.7      0:06.8      8:55/M
    105    India Scott                       Edmonds  WA           302    19   F      33 16-19               27:46.8     28:15.2      0:28.3      8:56/M
    106    Joy Chan                          Kirkland  WA          299    26   F      17 20-29               27:47.5     28:01.3      0:13.8      8:56/M
    107    Laurel Gamman                     Arlington  WA        1011    26   F      18 20-29               27:50.9     28:10.5      0:19.6      8:57/M
    108    Ashley Sawyer                     Everett  WA           883    16   F      34 16-19               27:53.2     28:14.7      0:21.4      8:58/M
    109    Kristina Gutierrez                Arlington  WA         870    37   F      21 30-39               27:55.8     28:45.6      0:49.8      8:59/M
    110    Amy Williams                      Arlington  WA         871    35   F      22 30-39               27:56.0     28:45.9      0:49.8      8:59/M
    111    Angelika Ritchie                  Bothell  WA           674    48   F       9 40-49               27:57.2     28:41.5      0:44.3      8:59/M
    112    Mary Brock                        Bothell  WA           368    41   F      10 40-49               27:59.8     28:14.3      0:14.4      9:00/M
    113    Teresa Haldorson                  Snohomish  WA         269    44   F      11 40-49               28:01.7     28:57.8      0:56.0      9:01/M
    114    Sarah Sitzmann                    Kirkland  WA         1084    12   F       3  0-12               28:03.2     28:11.5      0:08.3      9:01/M
    115    Karen Repanich                    Mill Creek  WA         25    68   F       3 60-69               28:03.4     28:39.3      0:35.8      9:01/M
    116    Shari Wilson                      Bothell  WA           710    32   F      23 30-39               28:10.3     28:45.1      0:34.8      9:03/M
    117    Cindy Foster                      Marysville  WA       1047    45   F      12 40-49               28:12.5     28:35.2      0:22.7      9:04/M
    118    Annie Ubben                       Everett  WA           741    24   F      19 20-29               28:12.6     28:41.6      0:29.0      9:04/M
    119    Krissi Tutrow                     Mill Creek  WA        459    35   F      24 30-39               28:21.3     29:20.6      0:59.2      9:07/M
    120    Brandi LaCombe                    Bothell  WA          1001    41   F      13 40-49               28:25.2     28:45.8      0:20.6      9:08/M
    121    Jennifer Danielson                Mill Creek  WA        631    44   F      14 40-49               28:26.3     28:41.3      0:15.0      9:09/M
    122    Barbara Hulit                     Medina  WA           1190    47   F      15 40-49               28:28.8     29:31.8      1:02.9      9:09/M
    123    Jessica Cole                      Bothell  WA           647    29   F      20 20-29               28:29.5     28:51.9      0:22.3      9:10/M
    124    Ashlyn Kennedy                    Mill Creek  WA        461    10   F       4  0-12               28:29.6     28:48.8      0:19.2      9:10/M
    125    Donna Michelson                   Mill Creek  WA        731    64   F       4 60-69               28:34.9     30:02.2      1:27.3      9:11/M
    126    Coreen Chriest                    Lake Stevens  WA      206    43   F      16 40-49               28:35.5     28:49.4      0:13.8      9:11/M
    127    Alisa Muntz                       Everett  WA           678    34   F      25 30-39               28:37.7     29:44.2      1:06.5      9:12/M
    128    Paula Molina                      Everett  WA           690    32   F      26 30-39               28:39.6     29:06.8      0:27.2      9:13/M
    129    Stephanie Cederholm               Olympia  WA           504    45   F      17 40-49               28:42.1     29:14.9      0:32.7      9:14/M
    130    Keyna Shumaker                    Bothell  WA           583    24   F      21 20-29               28:42.7     29:11.2      0:28.4      9:14/M
    131    Tessa Zink                        Bothell  WA           855    15   F      12 13-15               28:43.4     29:22.8      0:39.4      9:14/M
    132    Colleen Hards                     Bothell  WA           572    52   F      13 50-59               28:43.8     29:29.6      0:45.7      9:14/M
    133    Alexis Scott                      Edmonds  WA           739    22   F      22 20-29               28:45.2     29:13.0      0:27.7      9:15/M
    134    Traca Neely                       Bothell  WA           671    46   F      18 40-49               28:46.6     28:53.4      0:06.8      9:15/M
    135    Rachel VanHorne                   Mill Creek  WA        839    19   F      35 16-19               28:51.2     30:11.1      1:19.8      9:17/M
    136    Jessica Chann                     Mill Creek  WA        939    17   F      36 16-19               28:51.7     30:11.0      1:19.3      9:17/M
    137    Ann Marie Miller                  Bothell  WA           508    30   F      27 30-39               28:52.7     29:19.0      0:26.3      9:17/M
    138    Andrea Larson                     Snohomish  WA         148    38   F      28 30-39               28:57.2     29:25.5      0:28.3      9:19/M
    139    Kathy Nishihara                   Mill Creek  WA        207    48   F      19 40-49               29:06.6     30:02.8      0:56.2      9:21/M
    140    Ashley Hards                      Bothell  WA           570    26   F      23 20-29               29:11.9     29:57.2      0:45.2      9:23/M
    141    Margaret Ubben                    Everett  WA           740    63   F       5 60-69               29:14.3     29:48.5      0:34.1      9:24/M
    142    Shannon Bates                     Mill Creek  WI        236    32   F      29 30-39               29:16.4     29:55.4      0:38.9      9:25/M
    143    Shanon Bailey                     Edmonds  WA           151    41   F      20 40-49               29:23.7     30:08.1      0:44.3      9:27/M
    144    Trina Overstreet                  Lynnwood  WA          225    51   F      14 50-59               29:24.7     30:09.8      0:45.1      9:27/M
    145    Ruby Ovalles                      Mill Creek  WA        415    37   F      30 30-39               29:25.6     30:08.6      0:42.9      9:28/M
    146    Julie Rawlins                     Mill Creek  WA        417    49   F      21 40-49               29:28.3     29:55.3      0:26.9      9:28/M
    147    Megan Smolensky                   Everett  WA           278    30   F      31 30-39               29:35.2     30:18.2      0:43.0      9:31/M
    148    Wendy Wadhwani                    Woodinville  WA       342    50   F      15 50-59               29:36.4     29:52.2      0:15.7      9:31/M
    149    Chantel Williams                  Monroe  WA             83    24   F      24 20-29               29:37.1     29:45.8      0:08.7      9:31/M
    150    Brenda Norby                      Mill Creek  WA       1087    31   F      32 30-39               29:41.4     30:59.9      1:18.5      9:33/M
    151    Deanna Neher                      Kenmore  WA           990    41   F      22 40-49               29:47.0     30:02.1      0:15.1      9:35/M
    152    Sheryl Erickson                   Mukilteo  WA          364    61   F       6 60-69               29:56.0     30:31.9      0:35.8      9:37/M
    153    Amanda Wolfe                      Everett  WA           534    26   F      25 20-29               30:03.8     31:35.7      1:31.9      9:40/M
    154    Eva Snyder                        Seattle  WA            79    66   F       7 60-69               30:06.0     30:37.9      0:31.9      9:41/M
    155    Melissa Wilson                    Bothell  WA           774    32   F      33 30-39               30:11.1     30:44.9      0:33.8      9:42/M
    156    Rebecca Thomas                    Bothell  WA           184    50   F      16 50-59               30:12.0     30:34.0      0:21.9      9:43/M
    157    Molly Vaughan                     Mill Creek  WA        638    33   F      34 30-39               30:12.6     31:04.4      0:51.8      9:43/M
    158    Teng Legg                         Bothell  WA           511    37   F      35 30-39               30:15.8     30:40.2      0:24.3      9:44/M
    159    Annalise Dusell                   Everett  WA           208    30   F      36 30-39               30:17.5     31:17.7      1:00.2      9:44/M
    160    Christy Green                     Bothell  WA          1107    36   F      37 30-39               30:24.5     31:12.3      0:47.7      9:46/M
    161    Taylor Morgan                     Everett  WA           728    19   F      37 16-19               30:26.4     31:11.6      0:45.1      9:47/M
    162    Ana Luisa Perez                   Mill Creek  WA        525    29   F      26 20-29               30:28.4     31:11.9      0:43.5      9:48/M
    163    Jamie Kooser                      Everett  WA           221    37   F      38 30-39               30:29.6     31:01.6      0:32.0      9:48/M
    164    Amanda Ruksznis                   Snohomish  WA         679    27   F      27 20-29               30:31.4     31:02.2      0:30.7      9:49/M
    165    Nina Allender                     Lynnwood  WA          771    52   F      17 50-59               30:31.8     31:02.6      0:30.7      9:49/M
    166    Kathleen Montalvo                 Bothell  WA           276    30   F      39 30-39               30:33.3     31:20.5      0:47.2      9:49/M
    167    Nicole Rice                       Snohomish  WA         201    37   F      40 30-39               30:33.9     31:24.2      0:50.2      9:49/M
    168    Kacie Morison                     Bothell  WA           958    30   F      41 30-39               30:36.0     31:10.0      0:34.0      9:50/M
    169    Salli Smith                       Mill Creek  WA        235    55   F      18 50-59               30:37.5     32:15.7      1:38.2      9:51/M
    170    Amy Mazzone                       Mill Creek  WA        941    40   F      23 40-49               30:41.0     31:40.6      0:59.5      9:52/M
    171    Kylie Rebich                      Everett  WA           624    22   F      28 20-29               30:47.7     31:26.7      0:38.9      9:54/M
    172    Terri Nazy                        Everett  WA            70    49   F      24 40-49               30:49.3     31:43.6      0:54.2      9:55/M
    173    Carol Sugawara                    Bothell  WA           354    35   F      42 30-39               30:50.5     31:56.0      1:05.5      9:55/M
    174    Angela Khaorly                    Lynnwood  WA         1164    24   F      29 20-29               30:50.6     31:18.3      0:27.6      9:55/M
    175    Amy Nguyen                        Everett  WA           810    14   F      13 13-15               30:52.5     31:41.7      0:49.1      9:55/M
    176    Susan Bibbs                       Everett  WA           890    14   F      14 13-15               30:53.1     31:42.0      0:48.9      9:56/M
    177    Lynne Werner                      Seattle  WA          1089    63   F       8 60-69               30:53.6     31:24.8      0:31.2      9:56/M
    178    Casey Lauritsen                   Everett  WA          1137    14   F      15 13-15               30:53.9     31:06.1      0:12.2      9:56/M
    179    Lauren Atwood                     Everett  WA           959    14   F      16 13-15               30:54.0     31:06.0      0:11.9      9:56/M
    180    Jenni Thoman                      Everett  WA          1154    32   F      43 30-39               30:58.8     32:03.4      1:04.6      9:57/M
    181    Chelsea Johnson                   Everett  WA           882    20   F      30 20-29               31:00.7     31:44.4      0:43.7      9:58/M
    182    Irene Apreza                      Bothell  WA          1067    14   F      17 13-15               31:04.7     31:18.1      0:13.3      9:59/M
    183    Vanessa Spencer                   Mill Creek  WA       1099    13   F      18 13-15               31:04.8     31:17.9      0:13.1      9:59/M
    184    Krista Schafte                    Everett  WA          1039    13   F      19 13-15               31:16.9     31:50.9      0:34.0     10:03/M
    185    Jinglan Wu                        Bothell  WA           190    49   F      25 40-49               31:19.3     32:17.6      0:58.3     10:04/M
    186    Kelly Baraban                     Everett  WA          1041    28   F      31 20-29               31:22.7     32:39.6      1:16.8     10:05/M
    187    Kris Wade                         Lake Stevens  WA      567    42   F      26 40-49               31:24.1     31:36.7      0:12.6     10:06/M
    188    Beverly Stuart                    Kenmore  WA           548    49   F      27 40-49               31:29.3     32:34.8      1:05.4     10:07/M
    189    Becca Howell                      Mill Creek  WA        555     8   F       5  0-12               31:30.1     32:45.9      1:15.8     10:08/M
    190    Heather Weaver                    Lynnwood  WA          549    27   F      32 20-29               31:33.4     32:41.3      1:07.8     10:09/M
    191    Erika Dorney                      Bothell  WA           803    13   F      20 13-15               31:34.5     31:54.1      0:19.5     10:09/M
    192    Jen Albrecht                      Lynnwood  WA          159    39   F      44 30-39               31:38.9     32:02.6      0:23.7     10:10/M
    193    Kristine Weed                     Mill Creek  WA        262    49   F      28 40-49               31:42.4     32:31.1      0:48.6     10:12/M
    194    Jodi Heimgartner                  Woodinville  WA        55    53   F      19 50-59               31:42.9     32:39.9      0:56.9     10:12/M
    195    Casey Larson                      Snohomish  WA         244    11   F       6  0-12               31:45.4     32:16.3      0:30.8     10:13/M
    196    Tiffanie Kimura                   Bothell  WA           351    41   F      29 40-49               31:46.6     32:52.0      1:05.4     10:13/M
    197    Cara Schmitz                      Lynnwood  WA          340    33   F      45 30-39               31:47.8     32:46.8      0:58.9     10:13/M
    198    Brittany Martin                   Everett  WA           527    26   F      33 20-29               31:51.0     32:25.7      0:34.6     10:14/M
    199    Alena Onweiler                    Mountlake Terrace     495    32   F      46 30-39               32:00.6     32:25.0      0:24.4     10:17/M
    200    Marissa Baer                      Everett  WA          1058    16   F      38 16-19               32:06.9     32:40.6      0:33.7     10:19/M

                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
    201    Sydnee Burns                      Snohomish  WA        1045    21   F      34 20-29               32:07.9     32:35.3      0:27.4     10:20/M
    202    Karol Burns                       Snohomish  WA        1044    48   F      30 40-49               32:07.9     32:35.3      0:27.4     10:20/M
    203    Jessie Howell                     Mill Creek  WA        556    13   F      21 13-15               32:08.3     32:45.8      0:37.5     10:20/M
    204    Kari Galvagno                     Bothell  WA           651    44   F      31 40-49               32:09.9     33:19.5      1:09.5     10:20/M
    205    Gretchen Nordling                 Bothell  WA           195    37   F      47 30-39               32:12.4     32:56.2      0:43.8     10:21/M
    206    Laura Pawley                      Everett  WA           764    46   F      32 40-49               32:13.3     32:47.6      0:34.3     10:22/M
    207    Briana Wickens                    Mill Creek  WA        908    21   F      35 20-29               32:15.6     32:57.7      0:42.1     10:22/M
    208    Samantha Brown                    Mill Creek  WA         39    37   F      48 30-39               32:19.2     33:00.7      0:41.5     10:23/M
    209    Shawna Yost                       Mill Creek  WA        131    49   F      33 40-49               32:20.6     32:59.5      0:38.9     10:24/M
    210    Teresa Busch                      Shoreline  WA         125    48   F      34 40-49               32:29.3     33:15.4      0:46.0     10:27/M
    211    Shannon Wiese                     Mill Creek  WA        956    20   F      36 20-29               32:30.5     32:42.2      0:11.7     10:27/M
    212    Cynthia Luckett                   Lynnwood  WA          894    40   F      35 40-49               32:31.2     33:02.6      0:31.3     10:27/M
    213    Kristine Browne                   Mountlake Terrace     664    47   F      36 40-49               32:36.7     33:43.9      1:07.1     10:29/M
    214    Mary Henderson                    Lynnwood  WA          615    43   F      37 40-49               32:38.7     34:18.4      1:39.6     10:30/M
    215    Dorothy Nguyen                    Mill Creek  WA        654    20   F      37 20-29               32:39.3     32:49.0      0:09.6     10:30/M
    216    Sydney Shander                    Mill Creek  WA        808     9   F       7  0-12               32:41.5     33:01.1      0:19.6     10:31/M
    217    Jamie Fenemore                    Bothell  WA           767    48   F      38 40-49               32:42.3     32:48.8      0:06.5     10:31/M
    218    Tracy Balch                       Bothell  WA           641    48   F      39 40-49               32:42.4     34:13.9      1:31.4     10:31/M
    219    Lisa Drechsler                    Edmonds  WA            94    53   F      20 50-59               32:43.0     33:41.1      0:58.1     10:31/M
    220    May Hecita                        Lynnwood  WA         1051    39   F      49 30-39               32:44.2     33:22.3      0:38.1     10:32/M
    221    Macy Ratliff                      Kenmore  WA          1056    57   F      21 50-59               32:45.7     33:18.2      0:32.4     10:32/M
    222    Lori Sandberg                     Mill Creek  WA        720    26   F      38 20-29               32:45.7     32:57.8      0:12.1     10:32/M
    223    Ashley Neal                       Bothell  WA           253    32   F      50 30-39               32:46.1     33:52.5      1:06.4     10:32/M
    224    Alice Chollet                     Lynnwood  WA         1085    29   F      39 20-29               32:53.4     33:35.5      0:42.0     10:34/M
    225    Lisa Gunnels                      Bothell  WA           781    45   F      40 40-49               32:54.0     33:51.1      0:57.0     10:35/M
    226    Kate Doughty                      Lynnwood  WA          209    29   F      40 20-29               32:59.9     33:42.3      0:42.4     10:36/M
    227    Sara Thompson                     Everett  WA           372    34   F      51 30-39               33:00.7     33:53.3      0:52.6     10:37/M
    228    Hannah Traver                     Shoreline  WA         197    26   F      41 20-29               33:01.6     33:33.0      0:31.3     10:37/M
    229    Victoria Crabtree                 Snohomish  WA         753    52   F      22 50-59               33:01.8     33:23.0      0:21.2     10:37/M
    230    Erinn Burke                       Bothell  WA            78    44   F      41 40-49               33:01.9     33:31.9      0:29.9     10:37/M
    231    Debra Fahey                       Snohomish  WA         347    36   F      52 30-39               33:02.8     33:23.3      0:20.5     10:37/M
    232    Gina Pischke                      Mill Creek  WA        807    44   F      42 40-49               33:03.2     33:23.6      0:20.3     10:38/M
    233    Whitney Waite                     Seattle  WA           929    33   F      53 30-39               33:09.9     35:07.3      1:57.4     10:40/M
    234    Jessie Cosgrove                   Bothell  WA           451     8   F       8  0-12               33:11.5     33:53.8      0:42.3     10:40/M
    235    Celeste Cosgrove                  Bothell  WA           187    49   F      43 40-49               33:11.5     33:54.1      0:42.5     10:40/M
    236    Katie Campbell                    Snohomish  WA          96    21   F      42 20-29               33:16.1     34:30.0      1:13.9     10:42/M
    237    Madison Tucker                    Mukilteo  WA          455    11   F       9  0-12               33:17.2     34:05.9      0:48.7     10:42/M
    238    Alejandra Chavez                  Mill Creek  WA        524    29   F      43 20-29               33:21.1     34:04.8      0:43.6     10:43/M
    239    Kittie Tucker                     Mukilteo  WA          457    49   F      44 40-49               33:29.3     34:17.8      0:48.5     10:46/M
    240    Marcia Quinonez                   Mill Creek  WA        116    64   F       9 60-69               33:43.3     34:20.0      0:36.6     10:50/M
    241    Marilyn Hall                      Bothell  WA           644    47   F      45 40-49               33:45.6     34:06.1      0:20.4     10:51/M
    242    Sammy Howell                      Mill Creek  WA        557    11   F      10  0-12               33:49.7     34:27.4      0:37.6     10:52/M
    243    Amanda Cox                        Bothell  WA           845    13   F      22 13-15               33:50.7     34:28.2      0:37.4     10:53/M
    244    Jennifer Meeuwsen                 Mill Creek  WA        477    36   F      54 30-39               33:55.1     35:19.7      1:24.5     10:54/M
    245    Gabriela Madunic                  Mill Creek  WA       1098    33   F      55 30-39               33:56.0     35:29.0      1:33.0     10:55/M
    246    Whitney Schultz                   Bothell  WA           257    26   F      44 20-29               33:57.3     35:03.1      1:05.8     10:55/M
    247    Jennifer Strapac                  Snohomish  WA          63    39   F      56 30-39               33:59.8     35:16.1      1:16.3     10:56/M
    248    Jennifer Haakenson                Kenmore  WA           911    39   F      57 30-39               34:05.0     35:07.7      1:02.6     10:58/M
    249    Melody Schenck                    Mill Creek  WA       1115    45   F      46 40-49               34:05.2     35:07.9      1:02.6     10:58/M
    250    Emily Oestreich                   Yakima  WA            169    34   F      58 30-39               34:06.2     34:57.5      0:51.3     10:58/M
    251    Danielle Thorn                    Mill Creek  WA        833    34   F      59 30-39               34:07.6     35:51.8      1:44.2     10:58/M
    252    Becky Townsend                    Snohomish  WA         873    49   F      47 40-49               34:14.7     34:30.6      0:15.9     11:00/M
    253    Anneka Matray                     Snohomish  WA        1133    45   F      48 40-49               34:14.9     34:36.8      0:21.8     11:00/M
    254    Marilyn Marshall                  Marysville  WA        953    69   F      10 60-69               34:17.7     34:39.7      0:22.0     11:01/M
    255    Colleen Coady                     Mill Creek  WA        603    52   F      23 50-59               34:20.4     35:26.4      1:06.0     11:02/M
    256    Mercedes Rodriguez                Riverbank  CA        1192    37   F      60 30-39               34:21.6     35:39.3      1:17.7     11:03/M
    257    Alyssa Green                      Bothell  WA          1108     9   F      11  0-12               34:22.4     35:09.9      0:47.5     11:03/M
    258    Jacqueline Shaner                 Everett  WA            10     8   F      12  0-12               34:23.3     34:42.0      0:18.7     11:03/M
    259    Katie Wallace                     Everett  WA           297    23   F      45 20-29               34:26.8     35:40.2      1:13.3     11:04/M
    260    Josefina Clark                    Burien  WA            948    37   F      61 30-39               34:27.7     35:46.7      1:19.0     11:05/M
    261    Natalie Libby                     Mill Creek  WA        241    25   F      46 20-29               34:30.3     36:12.3      1:41.9     11:06/M
    262    Kim Lane                          Bothell  WA            15    43   F      49 40-49               34:32.6     35:32.9      1:00.3     11:06/M
    263    Gunita Kashyap                    Everett  WA           161    44   F      50 40-49               34:32.8     35:34.1      1:01.2     11:06/M
    264    Andrea Sander                     Seattle  WA          1020    31   F      62 30-39               34:34.0     36:34.5      2:00.4     11:07/M
    265    Sarah Hauge                       Mill Creek  WA        709    37   F      63 30-39               34:34.4     36:23.1      1:48.6     11:07/M
    266    Colleen Rittenoure                Lynnwood  WA           58    37   F      64 30-39               34:34.9     35:10.4      0:35.5     11:07/M
    267    Ambyr Thomas                      Lynnwood  WA         1028    30   F      65 30-39               34:36.3     36:34.9      1:58.5     11:08/M
    268    Paige Myers                       Mill Creek  WA       1187    11   F      13  0-12               34:36.4     35:16.3      0:39.9     11:08/M
    269    Perri Crider                      Mill Creek  WA       1063    11   F      14  0-12               34:38.4     35:18.3      0:39.9     11:08/M
    270    Chantel O'Sullivan                Everett  WA           213    38   F      66 30-39               34:39.4     36:49.7      2:10.3     11:08/M
    271    Hannah Ochs                       Everett  WA           274    10   F      15  0-12               34:40.3     35:38.0      0:57.6     11:09/M
    272    Deborah Soper                     Everett  WA           795    60   F      11 60-69               34:41.9     35:05.7      0:23.8     11:09/M
    273    Lilly Salinas                     Mukilteo  WA          824    21   F      47 20-29               34:49.8     36:32.7      1:42.9     11:12/M
    274    Kimberly Ring                     Woodinville  WA       153    43   F      51 40-49               34:51.3     36:04.8      1:13.5     11:12/M
    275    Abby Gaffney                      Everett  WA          1173    12   F      16  0-12               34:52.6     36:11.2      1:18.5     11:13/M
    276    Soleil Lakin                      Pullman  WA           246    16   F      39 16-19               35:01.2     36:04.0      1:02.7     11:16/M
    277    Kyla Lakin                        Pullman  WA           245    22   F      48 20-29               35:02.3     36:04.7      1:02.4     11:16/M
    278    Kelly Howell                      Mill Creek  WA        553    48   F      52 40-49               35:02.9     36:20.1      1:17.1     11:16/M
    279    Christine Reid                    Everett  WA           471    30   F      67 30-39               35:04.7     36:01.6      0:56.9     11:17/M
    280    Daina Presley                     Everett  WA           432    31   F      68 30-39               35:04.8     36:01.5      0:56.6     11:17/M
    281    Laura Giordano                    Bothell  WA           452    35   F      69 30-39               35:06.7     35:53.0      0:46.2     11:17/M
    282    Kirsten Garka                     Lynnwood  WA          323    49   F      53 40-49               35:13.1     35:26.4      0:13.3     11:19/M
    283    Camille Chriest                   Mill Creek  WA        431    50   F      24 50-59               35:13.4     35:51.4      0:38.0     11:19/M
    284    Jennifer Meader                   Lynnwood  WA          512    51   F      25 50-59               35:24.6     35:34.0      0:09.3     11:23/M
    285    Sylvia Olson Lorraine             Snohomish  WA         378    51   F      26 50-59               35:25.6     36:17.3      0:51.7     11:23/M
    286    Bianca Tran                       Bellevue  WA          656    15   F      23 13-15               35:29.7     36:34.0      1:04.3     11:25/M
    287    Cindy LE                          Bellevue  WA          655    43   F      54 40-49               35:29.9     36:34.3      1:04.3     11:25/M
    288    Stacey Chong                      Mill Creek  WA        473    23   F      49 20-29               35:30.0     36:47.3      1:17.2     11:25/M
    289    Jordan Gaffney                    Everett  WA          1172     8   F      17  0-12               35:35.6     36:54.1      1:18.4     11:26/M
    290    Judith Kee                        Lynnwood  WA          410    39   F      70 30-39               35:39.5     36:42.0      1:02.4     11:28/M
    291    Lauren Demoulin                   Everett  WA           905    14   F      24 13-15               35:40.5     35:56.2      0:15.7     11:28/M
    292    Myisha Carter                     Tacoma  WA            182    38   F      71 30-39               35:41.3     36:51.4      1:10.1     11:28/M
    293    Gwen Hoglund                      Bothell  WA           390    35   F      72 30-39               35:56.5     36:34.8      0:38.3     11:33/M
    294    Heidi Cowan                       Snohomish  WA         389    40   F      55 40-49               35:56.7     36:34.8      0:38.1     11:33/M
    295    Laurie Balise                     Everett  WA           215    44   F      56 40-49               36:00.1     37:08.9      1:08.8     11:35/M
    296    Maria Roberts                     Lynnwood  WA          585    31   F      73 30-39               36:01.0     37:09.5      1:08.5     11:35/M
    297    Heather Smedema                   Everett  WA            45    33   F      74 30-39               36:11.0     36:45.7      0:34.6     11:38/M
    298    Elham Pourreza                    Mill Creek  WA        394    38   F      75 30-39               36:15.7     36:35.3      0:19.6     11:39/M
    299    Jennifer Down                     Bothell  WA           140    33   F      76 30-39               36:19.3     36:28.9      0:09.6     11:41/M
    300    Jamie Huber                       Marysville  WA        798    31   F      77 30-39               36:21.7     37:01.0      0:39.3     11:41/M

                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
    301    Meadow McBride                    Mill Creek  WA       1123     6   F      18  0-12               36:26.3     37:23.4      0:57.1     11:43/M
    302    Farrah McBride                    Mill Creek  WA       1124    37   F      78 30-39               36:26.8     37:23.8      0:56.9     11:43/M
    303    Lisa Bogetto                      Bothell  WA           687    52   F      27 50-59               36:28.2     37:43.1      1:14.8     11:44/M
    304    Jennifer Reyes                    Bothell  WA           852    41   F      57 40-49               36:32.6     37:46.2      1:13.6     11:45/M
    305    Kathleen Shaner                   Everett  WA             5    44   F      58 40-49               36:37.0     36:55.8      0:18.8     11:46/M
    306    Chistina Oda                      Mill Creek  WA        863    48   F      59 40-49               36:39.2     37:55.3      1:16.0     11:47/M
    307    Summer Kennard                    Lynnwood  WA           72    31   F      79 30-39               36:43.5     36:55.7      0:12.2     11:48/M
    308    Kristin Boyd                      Edmonds  WA           510    34   F      80 30-39               36:48.8     38:56.0      2:07.2     11:50/M
    309    Rebecca Davis                     Everett  WA          1193    16   F      40 16-19               36:53.2     37:29.0      0:35.7     11:52/M
    310    Brittany Frounfelter              Mill Creek  WA        677    24   F      50 20-29               36:54.2     39:03.5      2:09.2     11:52/M
    311    Hannah White                      Bothell  WA           486    10   F      19  0-12               37:06.2     37:53.5      0:47.2     11:56/M
    312    Gina Morgan                       Snohomish  WA         794    33   F      81 30-39               37:06.3     37:51.5      0:45.1     11:56/M
    313    Noemi Reyes                       Mountlake Terrace      11    52   F      28 50-59               37:07.3     38:19.8      1:12.5     11:56/M
    314    Amy Norman                        Bothell  WA          1138    46   F      60 40-49               37:07.3     38:25.4      1:18.1     11:56/M
    315    Jen Anderson                      Bothell  WA          1095    40   F      61 40-49               37:17.5     38:11.7      0:54.1     11:59/M
    316    April Felix                       Covington  WA         343    41   F      62 40-49               37:18.3     37:34.9      0:16.6     12:00/M
    317    Alejandra Casillas                Mill Creek  WA       1104    32   F      82 30-39               37:27.5     37:48.9      0:21.4     12:03/M
    318    Lauren Percival                   Everett  WA           876    14   F      25 13-15               37:30.1     38:25.8      0:55.7     12:03/M
    319    Heather Vong                      Mukilteo  WA          820    24   F      51 20-29               37:37.1     39:19.4      1:42.2     12:06/M
    320    Hyunjoo Kim                       Seattle  WA           439    33   F      83 30-39               37:39.6     39:37.0      1:57.3     12:06/M
    321    Holly Kluck                       Bothell  WA           409    10   F      20  0-12               37:43.7     39:00.2      1:16.5     12:08/M
    322    Maria Kapanowski                  Mill Creek  WA        412    48   F      63 40-49               37:54.0     39:05.6      1:11.6     12:11/M
    323    Nicole Guinther                   Everett  WA            32    36   F      84 30-39               37:56.7     38:57.4      1:00.6     12:12/M
    324    Lisa Rink                         Mill Creek  WA        485    35   F      85 30-39               37:56.8     40:05.4      2:08.5     12:12/M
    325    Misty Carter                      Bothell  WA            44    33   F      86 30-39               38:00.5     38:35.2      0:34.7     12:13/M
    326    Martee Sauers                     Mill Creek  WA        607    50   F      29 50-59               38:07.0     38:58.0      0:51.0     12:15/M
    327    Janna Rudolph                     Everett  WA            62    34   F      87 30-39               38:07.5     38:42.5      0:34.9     12:15/M
    328    Janelle Finlon                    Mill Creek  WA       1151    37   F      88 30-39               38:27.5     39:14.1      0:46.5     12:22/M
    329    Mary Willis                       Mill Creek  WA        375    59   F      30 50-59               38:36.4     40:18.2      1:41.8     12:25/M
    330    Daisy Henry                       Lynnwood  WA         1018    33   F      89 30-39               38:37.4     39:31.2      0:53.8     12:25/M
    331    Leah Rusher                       Bothell  WA           327    31   F      90 30-39               38:38.9     39:57.7      1:18.7     12:25/M
    332    Deanna Dang                       Lynnwood  WA          247    30   F      91 30-39               38:41.1     39:15.8      0:34.7     12:26/M
    333    Kristin Bibbs                     Everett  WA           886    42   F      64 40-49               38:42.8     40:05.1      1:22.3     12:27/M
    334    Sarah Bibbs                       Everett  WA           887    12   F      21  0-12               38:43.8     40:05.3      1:21.5     12:27/M
    335    Kelly DiGregorio                  Bothell  WA           496    51   F      31 50-59               38:56.9     39:23.7      0:26.8     12:31/M
    336    Nicole Ly                         Mill Creek  WA        561    13   F      26 13-15               39:05.0     39:48.5      0:43.4     12:34/M
    337    Michele McDonald                  Mill Creek  WA        627    37   F      92 30-39               39:15.1     40:21.1      1:06.0     12:37/M
    338    Jennifer Albrecht                 Snohomish  WA         775    43   F      65 40-49               39:18.9     40:10.3      0:51.3     12:38/M
    339    Alice Fischer                     Snohomish  WA        1009    22   F      52 20-29               39:24.6     40:12.5      0:47.9     12:40/M
    340    Courtney Langer                   Snohomish  WA        1007    22   F      53 20-29               39:25.1     40:12.8      0:47.6     12:40/M
    341    Ashley Green                      Milford  MA          1057    29   F      54 20-29               39:26.8     40:44.1      1:17.2     12:41/M
    342    Marnie Griffith                   Snohomish  WA          23    35   F      93 30-39               39:35.7     39:53.2      0:17.5     12:44/M
    343    Christina Jones                   Richardson  TX       1181    45   F      66 40-49               39:42.0     40:47.3      1:05.3     12:46/M
    344    Julia Jones                       Richardson  TX       1182    18   F      41 16-19               39:42.1     40:47.5      1:05.3     12:46/M
    345    Emily Price                       Lynnwood  WA          550    28   F      55 20-29               39:49.4     40:57.4      1:08.0     12:48/M
    346    Tracy McCarron                    Mukilteo  WA          472    39   F      94 30-39               40:09.0     40:45.8      0:36.7     12:55/M
    347    Sophie Warshaw                    Lynnwood  WA          526    24   F      56 20-29               40:48.8     41:23.4      0:34.5     13:07/M
    348    Madden Strawn                                          1204     0   F      22  0-12               41:09.6     42:17.5      1:07.9     13:14/M
    349    Traci Fontyn                                           1203     0   F      23  0-12               41:14.8     42:22.8      1:07.9     13:15/M
    350    Deirdre Sims                      Lynnwood  WA         1023    42   F      67 40-49               41:26.9     43:00.3      1:33.3     13:19/M
    351    Mary MacLean                      Everett  WA           573    36   F      95 30-39               41:48.5     43:02.0      1:13.5     13:26/M
    352    Jenna Wennerstrom                 Buellton  CA          901    29   F      57 20-29               41:51.2     44:04.1      2:12.9     13:27/M
    353    Tricia Percival                   Everett  WA           875    31   F      96 30-39               42:18.4     43:22.4      1:04.0     13:36/M
    354    Joy Caldwell                      Bothell  WA          1158    45   F      68 40-49               42:52.1     44:25.3      1:33.2     13:47/M
    355    Barbara Greenlee                  Bothell  WA           593    44   F      69 40-49               43:02.6     44:07.1      1:04.5     13:50/M
    356    Karen Lawson                      Seattle  WA           401    41   F      70 40-49               43:03.5     44:08.1      1:04.6     13:51/M
    357    Patty Dinwiddie                   Everett  WA           898    62   F      12 60-69               43:09.4     44:28.4      1:18.9     13:52/M
    358    Tawnie Conrad                     Lynnwood  WA          180    33   F      97 30-39               43:30.4     44:32.1      1:01.7     13:59/M
    359    An Than-Trong                     Bothell  WA           387    34   F      98 30-39               43:52.0     45:09.1      1:17.1     14:06/M
    360    Roberta Ryan                      Mill Creek  WA       1143    50   F      32 50-59               43:57.1     45:20.6      1:23.4     14:08/M
    361    Ella Ferguson                     Bellevue  WA          980    13   F      27 13-15               44:05.8     46:17.5      2:11.6     14:10/M
    362    Michelle Hoffman                  Everett  WA           923    42   F      71 40-49               44:05.9     45:00.8      0:54.9     14:10/M
    363    Sarah Mowell                      Bothell  WA           174    40   F      72 40-49               44:15.4     45:06.7      0:51.3     14:14/M
    364    Deanna Adams                      Mill Creek  WA         34    40   F      73 40-49               44:22.7     45:52.2      1:29.5     14:16/M
    365    Laurie Oki                        Mill Creek  WA        931     9   F      24  0-12               44:34.0     45:46.9      1:12.8     14:20/M
    366    Mary Ruiz                         Edmonds  WA            95    53   F      33 50-59               44:34.9     45:36.1      1:01.2     14:20/M
    367    Rachel Kalous                     Mill Creek  WA        356    42   F      74 40-49               44:36.4     45:52.4      1:16.0     14:20/M
    368    Sharla Chang                      Mukilteo  WA          382    45   F      75 40-49               44:37.1     46:00.8      1:23.7     14:21/M
    369    Jeannie McLam                     Mukilteo  WA          383    52   F      34 50-59               44:38.0     46:00.8      1:22.7     14:21/M
    370    Rachel Richter                    Everett  WA           313    38   F      99 30-39               44:38.1     45:18.3      0:40.2     14:21/M
    371    Tonja Zink                        Bothell  WA          1184    46   F      76 40-49               44:51.5     45:42.3      0:50.8     14:25/M
    372    Anna Sewald                       Mill Creek  WA        933    10   F      25  0-12               44:51.7     45:47.3      0:55.6     14:25/M
    373    Karen Stukovsky                   Seattle  WA          1080    40   F      77 40-49               44:55.6     46:57.1      2:01.4     14:27/M
    374    Julie Sewald                      Mill Creek  WA        932    39   F     100 30-39               44:57.2     45:52.9      0:55.6     14:27/M
    375    Erin Hatfield                     Mill Creek  WA        742    38   F     101 30-39               45:11.1     46:01.3      0:50.1     14:32/M
    376    Alicia Latino                     Mukilteo  WA          475    33   F     102 30-39               45:19.2     46:43.6      1:24.4     14:34/M
    377    Jennifer Zebroski                 Kirkland  WA          861    44   F      78 40-49               45:19.2     46:14.5      0:55.3     14:34/M
    378    Mary Garner                       Everett  WA          1066    54   F      35 50-59               45:19.5     46:14.4      0:54.9     14:34/M
    379    Marina Roberts                    Everett  WA           777     9   F      26  0-12               45:19.8     46:44.3      1:24.4     14:34/M
    380    Kathleen Baldwin                  Everett  WA             6    74   F       1 70-79               45:26.6     47:24.0      1:57.4     14:37/M
    381    Rachel Shaner                     Everett  WA             7     4   F      27  0-12               45:28.0     47:24.5      1:56.4     14:37/M
    382    Mimi Sweet                        Monroe  WA            450    54   F      36 50-59               45:43.0     46:35.0      0:51.9     14:42/M
    383    Cindy Snider                      Monroe  WA             56    48   F      79 40-49               45:43.7     46:34.9      0:51.2     14:42/M
    384    Tiffany Jacobsen                  Burien  WA            947    26   F      58 20-29               45:58.3     47:17.4      1:19.1     14:47/M
    385    Taryn Solie                       Mill Creek  WA        817    12   F      28  0-12               46:03.5     47:58.9      1:55.4     14:48/M
    386    Deborah Justice                   Monroe  WA            483    39   F     103 30-39               46:20.0     47:38.3      1:18.2     14:54/M
    387    Amy Ecklund                       Seattle  WA           507    50   F      37 50-59               46:30.0     48:04.0      1:34.0     14:57/M
    388    Donell Intong                     Mill Creek  WA        913    37   F     104 30-39               46:31.4     47:07.1      0:35.6     14:57/M
    389    Chrissy Gilinsky                  Bothell  WA            54    26   F      59 20-29               46:33.1     47:30.0      0:56.8     14:58/M
    390    Kim Brooks                        Mill Creek  WA        426    40   F      80 40-49               46:37.2     47:16.0      0:38.7     14:59/M
    391    Michelle Vogel                    Snohomish  WA          40    38   F     105 30-39               46:43.7     48:07.3      1:23.6     15:01/M
    392    Crystal Smith                     Snohomish  WA         665    35   F     106 30-39               46:56.6     48:10.5      1:13.8     15:05/M
    393    Rei Duncan                        Snohomish  WA         681    39   F     107 30-39               47:15.1     48:06.5      0:51.4     15:12/M
    394    Jhurney Johnson                   Everett  WA           669    13   F      28 13-15               47:16.1     48:46.2      1:30.1     15:12/M
    395    Tammy Destremps                   Bothell  WA          1078    43   F      81 40-49               47:40.2     48:56.4      1:16.2     15:20/M
    396    Nichole Solie                     Mill Creek  WA        813    41   F      82 40-49               47:48.2     49:43.4      1:55.2     15:22/M
    397    Mirjam Anderson                   Everett  WA           921    42   F      83 40-49               47:52.2     49:29.4      1:37.1     15:23/M
    398    Christine Bailey                  Everett  WA           467    69   F      13 60-69               47:54.2     49:29.8      1:35.5     15:24/M
    399    Anne Kittelman                    Everett  WA           470    69   F      14 60-69               47:55.8     49:31.1      1:35.2     15:24/M
    400    Jennifer Brown                    Bothell  WA           231    38   F     108 30-39               47:56.6     48:52.1      0:55.4     15:25/M

                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
    401    Katherine Schrader                Mukilteo  WA         1015    47   F      84 40-49               48:01.5     49:32.0      1:30.5     15:26/M
    402    Paula Cortado                     Bothell  WA          1096    46   F      85 40-49               48:03.4     49:13.5      1:10.1     15:27/M
    403    Carissa Norman                    Snohomish  WA          13    29   F      60 20-29               48:04.4     50:05.9      2:01.5     15:27/M
    404    Kavitha Chunchu                   Bothell  WA           518    33   F     109 30-39               48:14.2     49:15.4      1:01.2     15:31/M
    405    Alix Thorson                      Mukilteo  WA          819    42   F      86 40-49               48:30.8     50:28.3      1:57.4     15:36/M
    406    D Rigelman                        Mukilteo  WA           65    62   F      15 60-69               48:32.9     50:31.2      1:58.2     15:36/M
    407    Nina Mai                          Mukilteo  WA          825    21   F      61 20-29               48:34.1     50:28.4      1:54.2     15:37/M
    408    Kay Morison                       Kirkland  WA          292    67   F      16 60-69               48:40.7     49:15.5      0:34.7     15:39/M
    409    Mary Thomas                       Bothell  WA           757    49   F      87 40-49               49:19.6     50:44.0      1:24.3     15:51/M
    410    Heidi Ly                          Mill Creek  WA        563    11   F      29  0-12               49:21.9     50:05.2      0:43.2     15:52/M
    411    Camhoang Hoang                    Mill Creek  WA        562    38   F     110 30-39               49:28.2     50:12.0      0:43.7     15:54/M
    412    Patty Olson                       Lynnwood  WA          968    66   F      17 60-69               49:49.2     51:01.6      1:12.4     16:01/M
    413    Angel Down                        Bothell  WA           139    66   F      18 60-69               49:57.9     51:10.7      1:12.8     16:04/M
    414    Ruth Gunn                         Mill Creek  WA        608    54   F      38 50-59               50:08.6     51:51.3      1:42.7     16:07/M
    415    Dayna Evans-Johnson               Everett  WA           316    51   F      39 50-59               50:12.5     51:05.9      0:53.3     16:08/M
    416    Kelly Zabelle                     Bothell  WA           811    45   F      88 40-49               50:12.6     51:14.2      1:01.5     16:08/M
    417    Christine McGee                   Bothell  WA           521    26   F      62 20-29               50:12.9     51:22.7      1:09.8     16:08/M
    418    Evie Kluck                        Bothell  WA           408    13   F      29 13-15               50:20.0     51:34.2      1:14.1     16:11/M
    419    Kimber Taylor                     Mill Creek  WA        237    31   F     111 30-39               50:32.2     51:11.3      0:39.1     16:15/M
    420    Kendra Opsata                     Bothell  WA           984    12   F      30  0-12               50:32.9     51:40.2      1:07.3     16:15/M
    421    Nora Rogers                       Snohomish  WA        1196    52   F      40 50-59               50:40.9     52:28.0      1:47.1     16:17/M
    422    Monica Afuso                      Bothell  WA           280    36   F     112 30-39               50:45.5     51:17.9      0:32.3     16:19/M
    423    Amanda Messer                     Everett  WA           747    36   F     113 30-39               50:58.4     53:26.9      2:28.5     16:23/M
    424    Kathy Erickson                    Everett  WA           232    48   F      89 40-49               51:09.7     52:20.7      1:10.9     16:27/M
    425    Nicole Northcutt                  Everett  WA           500    30   F     114 30-39               51:17.3     52:52.5      1:35.1     16:29/M
    426    Nicole Otness                     Everett  WA           499    30   F     115 30-39               51:17.5     52:52.7      1:35.2     16:29/M
    427    Elise Albrecht                    Lynnwood  WA          160     8   F      31  0-12               51:26.6     51:50.2      0:23.5     16:32/M
    428    Allie Thomas                      Bothell  WA           185    12   F      32  0-12               51:28.0     51:52.0      0:23.9     16:33/M
    429    Andra Audet                       Camano Island  WA    1016    44   F      90 40-49               51:33.0     53:10.1      1:37.0     16:35/M
    430    Eleanor Parker-Basen              Lynnwood  WA          362    10   F      33  0-12               51:43.3     51:51.9      0:08.5     16:38/M
    431    Darleen Hoskins                   Bothell  WA           529    58   F      41 50-59               51:51.7     53:19.9      1:28.2     16:40/M
    432    Brittania Torkkola                Marysville  WA        164    33   F     116 30-39               51:52.2     53:29.3      1:37.1     16:41/M
    433    Joanna Mathews                    Seattle  WA          1195    29   F      63 20-29               51:58.0     54:03.0      2:04.9     16:43/M
    434    Christina Bernal                  Snohomish  WA         926    29   F      64 20-29               51:58.9     54:02.9      2:04.0     16:43/M
    435    Barbara Baltzell                  Post Falls  ID          2    58   F      42 50-59               51:59.1     52:35.3      0:36.1     16:43/M
    436    Elissa Koozer                     Bothell  WA           977    13   F      30 13-15               52:04.2     54:04.0      1:59.7     16:45/M
    437    Amanda Jakositz                   Bothell  WA          1147    40   F      91 40-49               52:04.3     53:36.3      1:32.0     16:45/M
    438    Suzanne Alongi                    Bothell  WA           976    43   F      92 40-49               52:04.6     54:04.1      1:59.4     16:45/M
    439    Arlie Moore                       Bothell  WA           463    16   F      42 16-19               52:16.2     53:59.4      1:43.1     16:48/M
    440    Sue Ambler                        Bothell  WA           311    58   F      43 50-59               52:18.5     52:59.5      0:41.0     16:49/M
    441    Theressia Hazelmyer               Seattle  WA           506    51   F      44 50-59               52:28.3     53:59.7      1:31.3     16:52/M
    442    Rylie Hauge                       Mill Creek  WA        769     8   F      34  0-12               52:31.4     54:19.0      1:47.5     16:53/M
    443    Ashley Acoba                      Lynnwood  WA          492    30   F     117 30-39               52:40.5     54:26.2      1:45.7     16:56/M
    444    Susan Haldeman                    Kenmore  WA          1065    20   F      65 20-29               52:41.8     54:05.8      1:24.0     16:56/M
    445    Leigh Haldeman                    Kenmore  WA          1064    22   F      66 20-29               52:42.5     54:06.1      1:23.6     16:57/M
    446    Evelyn B Brown                    Mill Creek  WA        337    48   F      93 40-49               52:49.2     54:05.5      1:16.3     16:59/M
    447    Jen Schwab                        Everett  WA           397    30   F     118 30-39               52:59.5     55:05.0      2:05.4     17:02/M
    448    Jolene McCormick                  Everett  WA           982    51   F      45 50-59               53:09.2     54:17.2      1:08.0     17:05/M
    449    Ann Dean                          Bothell  WA           985    55   F      46 50-59               53:09.5     54:17.2      1:07.7     17:05/M
    450    Nobuko Kanai                      Mill Creek  WA        361    45   F      94 40-49               53:09.6     54:20.6      1:10.9     17:05/M
    451    Laura Siemion                     Everett  WA           605    53   F      47 50-59               53:12.3     54:43.1      1:30.8     17:06/M
    452    Oana Stephens                     Lynnwood  WA          569    42   F      95 40-49               53:19.2     54:30.1      1:10.9     17:09/M
    453    Becky Thomas                      Everett  WA           167    60   F      19 60-69               53:25.1     54:33.0      1:07.9     17:11/M
    454    Amanda Moore                      Snohomish  WA          85    20   F      67 20-29               53:38.6     55:18.8      1:40.2     17:15/M
    455    Rayen Parker                      Mill Creek  WA         37    17   F      43 16-19               53:42.8     53:57.7      0:14.8     17:16/M
    456    Jenna Miller                      Mill Creek  WA        591    10   F      35  0-12               53:47.5     55:13.2      1:25.7     17:18/M
    457    Megan Mackenzie                   Bothell  WA           693    26   F      68 20-29               53:52.8     55:05.3      1:12.5     17:19/M
    458    Sheila Weisbrod                   Mill Creek  WA        122    57   F      48 50-59               53:52.8     55:05.6      1:12.7     17:19/M
    459    Annette Miller                    Mill Creek  WA        592    44   F      96 40-49               53:55.3     55:21.0      1:25.7     17:20/M
    460    Cecilia Parker                    Lynnwood  WA          358    52   F      49 50-59               54:01.8     55:37.9      1:36.1     17:22/M
    461    Elizabeth Murphy                  Edmonds  WA           335    44   F      97 40-49               54:02.5     55:35.7      1:33.2     17:22/M
    462    Yazmin Latino                     Lynnwood  WA          586     9   F      36  0-12               54:10.6     55:35.9      1:25.3     17:25/M
    463    Hilda Volkmann                    Lynnwood  WA          587    49   F      98 40-49               54:17.8     55:43.2      1:25.4     17:27/M
    464    Mi Kyong Johnson                  Everett  WA           595    54   F      50 50-59               54:17.9     55:50.2      1:32.2     17:27/M
    465    Lori Kirkus                       Snohomish  WA         284    55   F      51 50-59               54:26.0     55:47.0      1:20.9     17:30/M
    466    Lyrickal Johnson                  Everett  WA           670     8   F      37  0-12               54:34.9     56:05.2      1:30.2     17:33/M
    467    Kathleen Battiste                 Lynnwood  WA          666    34   F     119 30-39               54:35.8     56:06.6      1:30.8     17:33/M
    468    Jayla Battiste                    Lynnwood  WA          668     9   F      38  0-12               54:40.2     56:10.5      1:30.3     17:35/M
    469    Kamilyn Besson                    Lynnwood  WA          879    33   F     120 30-39               54:40.9     56:32.1      1:51.1     17:35/M
    470    Rita Jimenez                      Bothell  WA           829    35   F     121 30-39               55:14.9     57:08.6      1:53.7     17:46/M
    471    Kaileigh Funk                     Everett  WA            59     4   F      39  0-12               55:15.5     57:16.4      2:00.8     17:46/M
    472    Laurie Owens                      Everett  WA            60    50   F      52 50-59               55:15.6     57:16.5      2:00.9     17:46/M
    473    Robin Crabtree                    Lynnwood  WA          650    58   F      53 50-59               55:15.9     56:48.4      1:32.5     17:46/M
    474    Jenina Gaines                     Bothell  WA           349    36   F     122 30-39               55:17.6     57:20.4      2:02.8     17:47/M
    475    Dorine McNamara                   Everett  WA           333    52   F      54 50-59               55:26.5     57:03.5      1:36.9     17:49/M
    476    Sarah Jones                       Bothell  WA           336    52   F      55 50-59               55:26.8     57:03.9      1:37.1     17:49/M
    477    Natasha Oshiro                    Everett  WA           493    35   F     123 30-39               55:30.1     57:15.8      1:45.6     17:51/M
    478    Deborah Hagge                     Everett  WA           332    52   F      56 50-59               55:42.9     56:59.4      1:16.5     17:55/M
    479    Sue White                         Bothell  WA           541    53   F      57 50-59               55:43.4     57:10.6      1:27.2     17:55/M
    480    Josephine Howe                    Kirkland  WA          997    35   F     124 30-39               55:45.8     56:15.2      0:29.3     17:56/M
    481    Chloe Howe                        Kirkland  WA          999     5   F      40  0-12               55:46.0     56:15.1      0:29.1     17:56/M
    482    Sarah Caldwell                    Pendleton  OR         579    22   F      69 20-29               56:28.9     58:10.4      1:41.4     18:09/M
    483    Kelle O'Connor                    Bothell  WA           101    44   F      99 40-49               56:31.4     58:21.1      1:49.7     18:10/M
    484    Courtney Karmil                   Everett  WA           539    16   F      44 16-19               56:34.9     58:20.8      1:45.9     18:11/M
    485    Ellen Balch                       Lynnwood  WA          552    49   F     100 40-49               56:47.6     58:11.0      1:23.4     18:15/M
    486    Jacquie Moore                     Snohomish  WA          84    58   F      58 50-59               57:24.5     59:05.9      1:41.3     18:27/M
    487    Ines Croswell                     Bothell  WA          1027    37   F     125 30-39               57:24.9     58:55.7      1:30.8     18:27/M
    488    Lillian Ortiz-Self                Snohomish  WA          86    50   F      59 50-59               57:25.1     59:05.8      1:40.6     18:28/M
    489    Carma Bailey                      Bothell  WA           391    63   F      20 60-69               57:35.3     59:18.6      1:43.3     18:31/M
    490    Madilynn McLaughlin               Everett  WA           214     5   F      41  0-12               57:44.4     59:54.6      2:10.1     18:34/M
    491    Karla Ribeiro                     Mill Creek  WA        192    43   F     101 40-49               57:44.8     59:24.7      1:39.8     18:34/M
    492    Nancy Hill                        Bothell  WA           250    63   F      21 60-69               57:46.5     59:18.1      1:31.5     18:34/M
    493    Annette Schenck                   Seattle  WA          1186    76   F       2 70-79               57:53.6     59:38.1      1:44.5     18:37/M
    494    Kath Atkinson                     Snohomish  WA         713    47   F     102 40-49               58:03.9     59:13.3      1:09.4     18:40/M
    495    Rachel Green                      Snohomish  WA         716    45   F     103 40-49               58:04.1     59:13.6      1:09.5     18:40/M
    496    Allison Gibson                    Bothell  WA           291    48   F     104 40-49               58:04.4     59:40.6      1:36.1     18:40/M
    497    Stephanie Nguyen                  Bothell  WA           629    30   F     126 30-39               58:05.2     59:43.7      1:38.4     18:41/M
    498    Sherry Breene                     Bothell  WA           365    47   F     105 40-49               58:05.8     59:43.9      1:38.0     18:41/M
    499    Debbie Bellinghausen              Bothell  WA           172    56   F      60 50-59               58:05.8     59:41.1      1:35.3     18:41/M
    500    Danica David                      Mill Creek  WA        157    16   F      45 16-19               58:07.0     59:45.8      1:38.7     18:41/M

                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
    501    Julie David                       Mill Creek  WA        156    40   F     106 40-49               58:07.5     59:46.2      1:38.7     18:41/M
    502    Lana Carothers                    Bothell  WA           598    31   F     127 30-39               58:11.0   1:00:17.4      2:06.4     18:43/M
    503    Jeanette Mansell                  Lynnwood  WA          497    29   F      70 20-29               58:19.3   1:00:17.9      1:58.6     18:45/M
    504    Renee Kluck                       Bothell  WA           407    41   F     107 40-49               58:26.6     59:44.8      1:18.1     18:47/M
    505    Lynne Lawson                      Seattle  WA           734    66   F      22 60-69               58:37.8     59:58.5      1:20.6     18:51/M
    506    Connie Almeida                    Bothell  WA           787    52   F      61 50-59               59:02.0     59:53.2      0:51.1     18:59/M
    507    Rosemeyre Garcez                  Mill Creek  WA        766    44   F     108 40-49               59:02.6     59:53.3      0:50.6     18:59/M
    508    Yvette Snyder                     Spokane  WA           305    65   F      23 60-69               59:15.9   1:00:59.4      1:43.4     19:03/M
    509    Laura Flaherty                    Edmonds  WA           301    29   F      71 20-29               59:18.2   1:01:34.7      2:16.5     19:04/M
    510    Chelsea Chilcoat                  Edmonds  WA           308    31   F     128 30-39               59:18.5   1:01:35.1      2:16.5     19:04/M
    511    Jan Tenzler                       Snohomish  WA         842    52   F      62 50-59               59:26.9   1:01:01.3      1:34.3     19:07/M
    512    Teresa Thomas                     Everett  WA           696    50   F      63 50-59               59:27.1   1:01:01.4      1:34.2     19:07/M
    513    Carrie Schamens                   Mount Vernon  WA     1111    43   F     109 40-49               59:34.7   1:01:21.8      1:47.0     19:09/M
    514    Katie Bissell                     Everett  WA          1021    33   F     129 30-39               59:40.5   1:01:33.4      1:52.9     19:11/M
    515    HanChing Barry                    Mill Creek  WA        136    36   F     130 30-39               59:47.0   1:01:38.1      1:51.1     19:13/M
    516    Hazel DelaCruz                    Lynnwood  WA          675    39   F     131 30-39               59:48.9   1:00:26.1      0:37.1     19:14/M
    517    Nuri Barends                      Mill Creek  WA        138    29   F      72 20-29             1:00:19.0   1:02:04.6      1:45.6     19:24/M
    518    Ngoc Tat                          Everett  WA           841    23   F      73 20-29             1:00:19.3   1:02:05.3      1:45.9     19:24/M
    519    Victoria Smith                    Edmonds  WA           303    23   F      74 20-29             1:00:43.3   1:02:59.4      2:16.1     19:31/M
    520    Katrina Gears                     Mukilteo  WA          826    24   F      75 20-29             1:01:13.9   1:03:13.9      1:59.9     19:41/M
    521    Diana Hollenhorst                 Edmonds  WA           760    25   F      76 20-29             1:01:16.7   1:02:58.8      1:42.0     19:42/M
    522    Rebecca Lyle                      Graham  WA            352    61   F      24 60-69             1:01:29.2   1:03:21.4      1:52.2     19:46/M
    523    Nancy Courtney                    Mill Creek  WA        683    66   F      25 60-69             1:02:35.8   1:04:29.7      1:53.9     20:07/M
    524    Sharon Smith                      Mukilteo  WA          827    50   F      64 50-59             1:03:14.5   1:05:14.7      2:00.1     20:20/M
    525    Cathy Killpack                    Mukilteo  WA          828    41   F     110 40-49             1:03:17.1   1:05:15.2      1:58.0     20:21/M
    526    Stacy Nissen                      Lake Stevens  WA     1114    57   F      65 50-59             1:04:14.6   1:05:43.5      1:28.9     20:39/M
    527    Keri McGill                       Bothell  WA           565    52   F      66 50-59             1:04:16.0   1:05:43.8      1:27.8     20:40/M
    528    Vien Kongkousonh                  Snohomish  WA         927    22   F      77 20-29             1:04:23.1   1:06:27.3      2:04.2     20:42/M
    529    Brenda Berry                      Renton  WA            112    48   F     111 40-49             1:04:56.8   1:06:27.9      1:31.0     20:53/M
    530    Alyson Fenton                     Bothell  WA          1161    36   F     132 30-39             1:06:47.4   1:09:02.8      2:15.3     21:28/M
    531    Rachelle Lee                      Mill Creek  WA       1053    38   F     133 30-39             1:08:39.6   1:09:56.7      1:17.1     22:04/M
    532    Ruth Lee                          Mill Creek  WA       1055     7   F      42  0-12             1:08:40.2   1:09:56.8      1:16.5     22:05/M
    533    Linda Finley                      Manson  WA            866    64   F      26 60-69             1:09:35.5   1:11:10.1      1:34.6     22:22/M
    534    Joyce Watson                      Mill Creek  WA        878    68   F      27 60-69             1:09:47.9   1:11:22.5      1:34.5     22:26/M
    535    Kaleigha-Aryann Besson            Lynnwood  WA          881     9   F      43  0-12             1:10:11.7   1:12:04.1      1:52.4     22:34/M
    536    Paisley-Elayne Besson             Lynnwood  WA          880    13   F      31 13-15             1:10:12.9   1:12:04.8      1:51.8     22:34/M
    537    Kim Caldwell                      Pendleton  OR         578    31   F     134 30-39             1:10:17.2   1:11:59.1      1:41.8     22:36/M
    538    Ragnhild Sollesvik                Lynnwood  WA          727    41   F     112 40-49             1:10:28.4   1:12:08.5      1:40.0     22:39/M
    539    Victoria Rimoczi                  Edmonds  WA           488    41   F     113 40-49             1:10:29.3   1:12:08.6      1:39.3     22:40/M
    540    Milli Uzoma                       Everett  WA           712    57   F      67 50-59             1:12:19.6   1:13:56.4      1:36.8     23:15/M


Male Finishers

                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
      1    Jordan McNamara                   Eugene  OR            123    27   M       1 20-29               14:11.4     14:13.7      0:02.2      4:34/M
      2    Cameron Stanish                     WA                 2207    18   M       1 16-19               15:21.8     15:24.8      0:02.9      4:56/M
      3    Aaron Roe                         Mill Creek  WA        698    17   M       2 16-19               15:25.2     15:28.5      0:03.2      4:57/M
      4    Joel Ambo                         Bellevue  WA          662    22   M       2 20-29               15:30.1     15:33.4      0:03.3      4:59/M
      5    Shaun Frandsen                    Kirkland  WA          943    36   M       1 30-39               15:34.9     15:37.3      0:02.4      5:00/M
      6    Brett Winegar                     Lake Forest Park  W   661    34   M       2 30-39               15:48.5     15:51.3      0:02.8      5:05/M
      7    Travis Boyd                       Edmonds  WA           494    30   M       3 30-39               15:49.3     15:52.1      0:02.7      5:05/M
      8    Alex Mitchell                       WA                 2209    18   M       3 16-19               15:56.0     15:59.3      0:03.2      5:07/M
      9    Doug Benson                                            1205     0   M       1  0-12               15:59.4     16:02.1      0:02.6      5:08/M
     10    Gedion Yitref                     Bothell  WA          1075    24   M       3 20-29               16:04.9     16:07.6      0:02.7      5:10/M
     11    Sean Sundwall                     Snoqualmie  WA        120    41   M       1 40-49               16:11.0     16:13.2      0:02.2      5:12/M
     12    Pete Hanson                       Seattle  WA           960    33   M       4 30-39               16:16.7     16:19.1      0:02.3      5:14/M
     13    Jack Pearce                         WA                 2252    18   M       4 16-19               16:20.2     16:24.3      0:04.1      5:15/M
     14    Quentin Purtzer                     WA                 2201    18   M       5 16-19               16:23.7     16:27.1      0:03.4      5:16/M
     15    David McCulloch                   Seattle  WA           944    44   M       2 40-49               16:34.2     16:36.6      0:02.3      5:20/M
     16    Jeevan Philip                     Richland  WA          963    19   M       6 16-19               16:39.2     16:41.2      0:01.9      5:21/M
     17    Kevin Carpenter                     WA                 2204    18   M       7 16-19               16:42.3     16:46.3      0:04.0      5:22/M
     18    Justin Irvine                       WA                 2225    18   M       8 16-19               16:43.6     16:46.9      0:03.3      5:23/M
     19    Conner Hayes                      Mill Creek  WA        204    19   M       9 16-19               16:49.7     16:55.0      0:05.3      5:24/M
     20    Stephen Nelson                      WA                 2233    18   M      10 16-19               16:51.8     16:54.6      0:02.7      5:25/M
     21    Blake Slattengren                   WA                 2205    18   M      11 16-19               16:53.5     16:57.1      0:03.5      5:26/M
     22    Leif Olson                        Lacey  WA             540    31   M       5 30-39               16:56.2     16:59.2      0:02.9      5:27/M
     23    Brian Ward                          WA                 2202    18   M      12 16-19               16:57.5     17:01.9      0:04.4      5:27/M
     24    Christopher Fredlund                WA                 2208    18   M      13 16-19               16:59.5     17:02.8      0:03.3      5:28/M
     25    Clark Sterling                    Mill Creek  WA        622    19   M      14 16-19               17:01.6     17:06.9      0:05.3      5:28/M
     26    Tristan Taylor                      WA                 2219    18   M      15 16-19               17:07.6     17:10.7      0:03.0      5:30/M
     27    Brian Comer                       Sammamish  WA         754    20   M       4 20-29               17:10.2     17:15.1      0:04.9      5:31/M
     28    Matthew Thomas                    Mukilteo  WA          789    44   M       3 40-49               17:12.8     17:15.5      0:02.6      5:32/M
     29    Karsten Pease                     Mill Creek  WA        791    17   M      16 16-19               17:12.9     17:18.8      0:05.9      5:32/M
     30    Jack Thompson                     Everett  WA           466    17   M      17 16-19               17:16.1     17:21.4      0:05.3      5:33/M
     31    Jacob Fure                        Brier  WA            1134    21   M       5 20-29               17:22.6     17:28.1      0:05.4      5:35/M
     32    Luca Strand                       Everett  WA          1004    15   M       1 13-15               17:23.2     17:28.6      0:05.4      5:35/M
     33    Nathanael Ramos                   Everett  WA           469    16   M      18 16-19               17:23.5     17:29.6      0:06.0      5:35/M
     34    Jackson Wagner                    Everett  WA           765    17   M      19 16-19               17:29.2     17:34.2      0:05.0      5:37/M
     35    Benjamin Halladay                   WA                 2251    18   M      20 16-19               17:29.8     17:33.8      0:04.0      5:37/M
     36    Spencer Reiss                     Curlew  WA            706    16   M      21 16-19               17:30.3     17:36.1      0:05.7      5:38/M
     37    Efren Chavez                      Everett  WA           688    16   M      22 16-19               17:30.3     17:36.2      0:05.8      5:38/M
     38    Matthew Watkins                   Bothell  WA           381    14   M       2 13-15               17:31.3     17:36.7      0:05.4      5:38/M
     39    Matt Sherk                        Everett  WA           367    20   M       6 20-29               17:32.2     17:37.6      0:05.4      5:38/M
     40    Brandon Yee                       Mill Creek  WA        732    17   M      23 16-19               17:33.4     17:40.0      0:06.6      5:39/M
     41    Chris Ahl                                              1206     0   M       2  0-12               17:37.6     17:43.9      0:06.2      5:40/M
     42    Jacob Straus                        WA                 2243    18   M      24 16-19               17:39.2     17:42.4      0:03.1      5:41/M
     43    Benjamin Yang                     Bothell  WA           189    16   M      25 16-19               17:40.6     17:47.7      0:07.0      5:41/M
     44    Eduardo Carrillo                  Lynnwood  WA         1036    33   M       6 30-39               17:47.6     17:51.6      0:04.0      5:43/M
     45    Colton Green                        WA                 2236    18   M      26 16-19               17:49.1     17:53.6      0:04.5      5:44/M
     46    Garren Arnold                     Snohomish  WA         832    16   M      27 16-19               17:50.2     17:58.6      0:08.4      5:44/M
     47    Nicolas Entress                     WA                 2249    18   M      28 16-19               17:52.9     17:57.2      0:04.3      5:45/M
     48    Isaiah Britt                      Lake Stevens  WA     1012    16   M      29 16-19               17:53.5     17:58.7      0:05.2      5:45/M
     49    Danny Scott                       Mill Creek  WA        868    17   M      30 16-19               18:08.0     18:14.0      0:06.0      5:50/M
     50    Jarek Rasmussen                     WA                 2235    18   M      31 16-19               18:11.9     18:14.6      0:02.7      5:51/M
     51    Evan Hurt                         Everett  WA           751    16   M      32 16-19               18:13.3     18:19.0      0:05.7      5:51/M
     52    Liam McNeil                       Cupertino  CA        1130    17   M      33 16-19               18:24.9     18:27.8      0:02.8      5:55/M
     53    Bill Haldeman                     Kenmore  WA           226    56   M       1 50-59               18:28.6     18:46.3      0:17.7      5:56/M
     54    Gerald Romero                     CO SPGS  CO          1170    42   M       4 40-49               18:30.7     18:34.0      0:03.2      5:57/M
     55    Alexander Haupt                   Snohomish  WA         642    16   M      34 16-19               18:44.4     18:50.2      0:05.8      6:01/M
     56    Spencer Neher                     Kenmore  WA           991    15   M       3 13-15               18:49.7     18:56.4      0:06.6      6:03/M
     57    Dylan Reynolds                      WA                 2237    18   M      35 16-19               18:56.7     19:01.4      0:04.7      6:05/M
     58    Anthony Garcia                    Bothell  WA           465    15   M       4 13-15               19:04.5     19:12.6      0:08.0      6:08/M
     59    Ben Beezhold                      Mill Creek  WA       1079    24   M       7 20-29               19:04.8     19:10.8      0:05.9      6:08/M
     60    Corey Preugschat                  Mill Creek  WA       1013    28   M       8 20-29               19:08.5     19:15.5      0:06.9      6:09/M
     61    Stephan Lovinus                   Mill Creek  WA        124    39   M       7 30-39               19:08.7     19:26.5      0:17.7      6:09/M
     62    Luis Garcia                       Bothell  WA           464    42   M       5 40-49               19:09.3     19:16.8      0:07.5      6:09/M
     63    Ben Brones                        Bothell  WA          1175    28   M       9 20-29               19:09.7     19:17.3      0:07.5      6:09/M
     64    Randy Tran                        Mill Creek  WA        800    15   M       5 13-15               19:25.4     19:32.1      0:06.7      6:15/M
     65    Vincent Villa                     Bothell  WA           809    36   M       8 30-39               19:28.2     19:39.3      0:11.1      6:16/M
     66    James Henry III                   Bothell  WA           242    17   M      36 16-19               19:28.2     19:34.6      0:06.4      6:16/M
     67    Jonathan Ubben                    Everett  WA           334    28   M      10 20-29               19:28.6     19:35.2      0:06.6      6:16/M
     68    Adam Dunn                         Bothell  WA           758    30   M       9 30-39               19:29.9     19:43.8      0:13.8      6:16/M
     69    Thomas Koney                      Seattle  WA          1171    52   M       2 50-59               19:36.5     19:42.6      0:06.1      6:18/M
     70    Grant Baker                       Snoqualmie  WA       1162    15   M       6 13-15               19:39.6     19:49.3      0:09.6      6:19/M
     71    Stephen Brown                     Mill Creek  WA        818    42   M       6 40-49               19:40.0     19:52.2      0:12.2      6:19/M
     72    Paul Yetter                       Lynnwood  WA          513    51   M       3 50-59               19:41.4     19:49.6      0:08.2      6:20/M
     73    Justin Ryan                       Mill Creek  WA       1142    25   M      11 20-29               19:44.0     20:00.2      0:16.1      6:21/M
     74    John Watkins                      Bothell  WA           380    16   M      37 16-19               19:53.2     20:00.6      0:07.3      6:24/M
     75    Jake Terry                        Seattle  WA          1120    32   M      10 30-39               19:57.4     20:23.7      0:26.3      6:25/M
     76    Russell O'Connell                 Mill Creek  WA        606    33   M      11 30-39               20:01.0     20:09.0      0:08.0      6:26/M
     77    Scott Harvey                      Vashon  WA            993    63   M       1 60-69               20:05.7     20:15.1      0:09.4      6:27/M
     78    Dane Legare                       Mill Creek  WA        224    19   M      38 16-19               20:10.9     20:20.2      0:09.2      6:29/M
     79    Jason Thompson                    Kent  WA             1169    44   M       7 40-49               20:17.2     20:28.4      0:11.1      6:31/M
     80    Eric Nordling                     Bothell  WA           194    36   M      12 30-39               20:17.5     20:42.7      0:25.2      6:31/M
     81    Jared Kerber                      Bothell  WA           843    14   M       7 13-15               20:18.0     20:25.1      0:07.0      6:32/M
     82    Andrew Norman                     Snohomish  WA          14    32   M      13 30-39               20:23.6     20:34.6      0:11.0      6:33/M
     83    Mark Kennelly                     Kent  WA             1168    43   M       8 40-49               20:37.4     20:47.9      0:10.4      6:38/M
     84    Monte Evans                       Mill Creek  WA        604    63   M       2 60-69               20:44.1     20:52.9      0:08.8      6:40/M
     85    Tate Johnson                      Everett  WA          1086    17   M      39 16-19               20:48.5     20:55.7      0:07.2      6:41/M
     86    Jacob Atkinson                    Snohomish  WA         714    20   M      12 20-29               20:48.5     21:52.5      1:03.9      6:41/M
     87    Daniel Tait                       Seattle  WA           254    33   M      14 30-39               20:55.7     21:18.6      0:22.9      6:44/M
     88    Chris Knakal                      Mill Creek  WA       1032    22   M      13 20-29               20:56.4     21:07.3      0:10.8      6:44/M
     89    David Fagerholm                   Shoreline  WA        1082    33   M      15 30-39               20:57.4     21:05.1      0:07.7      6:44/M
     90    Nicholas Mullineux Perrault       Snohomish  WA         198    14   M       8 13-15               21:01.4     21:09.7      0:08.3      6:45/M
     91    Rufaro Huggins                    Seattle  WA           442    32   M      16 30-39               21:02.2     21:07.7      0:05.4      6:46/M
     92    Tom Adelmann                      Bothell  WA           633    45   M       9 40-49               21:05.9     21:11.3      0:05.3      6:47/M
     93    Peter Kirmer                      Bothell  WA          1136    43   M      10 40-49               21:10.6     21:19.1      0:08.5      6:48/M
     94    Jeff Baker                        Snoqualmie  WA       1163    43   M      11 40-49               21:11.9     21:21.8      0:09.8      6:49/M
     95    Mark Oostra                       Mill Creek  WA        249    47   M      12 40-49               21:12.6     21:27.0      0:14.4      6:49/M
     96    Brian Huber                       Marysville  WA        799    31   M      17 30-39               21:14.0     21:23.2      0:09.2      6:50/M
     97    Keith Vowell                      Everett  WA           970    42   M      13 40-49               21:15.8     21:32.0      0:16.2      6:50/M
     98    Hunter Cosgrove                   Bothell  WA           266    18   M      40 16-19               21:17.4     21:27.1      0:09.6      6:51/M
     99    Steve Bertrand                    Mukilteo  WA         1119    59   M       4 50-59               21:27.4     21:32.9      0:05.5      6:54/M
    100    Matt McCorkle                     Everett  WA           646    25   M      14 20-29               21:32.8     21:40.3      0:07.5      6:55/M

                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
    101    JD (John) Henry                   Bothell  WA           243    15   M       9 13-15               21:41.2     21:48.8      0:07.6      6:58/M
    102    Michael Metzger                   Seattle  WA           183    33   M      18 30-39               21:42.5     21:50.8      0:08.3      6:59/M
    103    Charles McDonald                  Edmonds  WA           778    16   M      41 16-19               21:44.3     22:08.0      0:23.7      6:59/M
    104    Zachary Fung                      Kirkland  WA          298    25   M      15 20-29               21:45.0     21:56.6      0:11.5      7:00/M
    105    Shane Carothers                   Bothell  WA           599    33   M      19 30-39               21:50.4     22:07.2      0:16.8      7:01/M
    106    Dan Cornutt                       Seattle  WA           171    26   M      16 20-29               21:50.5     22:17.9      0:27.3      7:01/M
    107    Ta Liu                            Mill Creek  WA        577    51   M       5 50-59               21:52.2     22:03.6      0:11.4      7:02/M
    108    Oliver Gano                       Mill Creek  WA       1176    17   M      42 16-19               21:57.4     22:03.7      0:06.2      7:03/M
    109    Kyle Ryan                         Mill Creek  WA       1145    24   M      17 20-29               21:58.8     22:15.5      0:16.7      7:04/M
    110    Tyler Law                         Marysville  WA        100    31   M      20 30-39               22:04.7     22:40.4      0:35.6      7:06/M
    111    Justin Mak                        Mill Creek  WA       1100    14   M      10 13-15               22:07.6     22:27.1      0:19.4      7:07/M
    112    Jeffrey Goong                     Bothell  WA           294    15   M      11 13-15               22:09.6     22:23.8      0:14.2      7:07/M
    113    David Collier                     Springfield  OR        64    47   M      14 40-49               22:14.9     22:28.0      0:13.0      7:09/M
    114    Nicholas Feingold                 Bothell  WA           238    16   M      43 16-19               22:20.1     22:27.4      0:07.2      7:11/M
    115    Jacob Schafte                     Everett  WA          1038    16   M      44 16-19               22:28.7     22:37.8      0:09.0      7:13/M
    116    David Marques                     Snohomish  WA          92    32   M      21 30-39               22:29.9     22:40.0      0:10.1      7:14/M
    117    John Sweeney                      Bothell  WA           610    42   M      15 40-49               22:31.0     22:39.6      0:08.6      7:14/M
    118    Samuel Thompson                   Lynnwood  WA          547    11   M       3  0-12               22:31.8     22:38.4      0:06.6      7:14/M
    119    Jonathan Lung                     Bothell  WA           517    27   M      18 20-29               22:32.6     22:53.6      0:20.9      7:15/M
    120    Todd Parker                       Everett  WA           229    33   M      22 30-39               22:33.8     22:56.8      0:23.0      7:15/M
    121    Scott Hodukavich                  Bothell  WA          1194    50   M       6 50-59               22:34.9     22:55.6      0:20.7      7:15/M
    122    John Brennan                      Citrus Heights  CA   1010    49   M      16 40-49               22:40.2     23:26.9      0:46.6      7:17/M
    123    Jacob Bale                        Mukilteo  WA           93    36   M      23 30-39               22:42.6     22:54.1      0:11.5      7:18/M
    124    Kai Bailey                        Edmonds  WA           150    10   M       4  0-12               22:46.6     23:30.9      0:44.3      7:19/M
    125    Michael Malone                    Bothell  WA           270    47   M      17 40-49               22:51.2     23:32.9      0:41.7      7:21/M
    126    Bo Carlton                        Snohomish  WA         128    11   M       5  0-12               22:54.6     23:10.5      0:15.8      7:22/M
    127    Simon Tufnell                     Bothell  WA           700    53   M       7 50-59               22:55.3     23:10.8      0:15.5      7:22/M
    128    Steve Balch                       Bothell  WA           309    47   M      18 40-49               23:10.4     23:24.6      0:14.2      7:27/M
    129    Ian Bothe                         Everett  WA           910    14   M      12 13-15               23:14.4     23:26.2      0:11.7      7:28/M
    130    Mark Raker                        Mill Creek  WA        283    44   M      19 40-49               23:18.0     23:28.1      0:10.1      7:30/M
    131    Mark Horner                       Snohomish  WA        1050    50   M       8 50-59               23:29.4     23:41.2      0:11.8      7:33/M
    132    John Pavelcik                     Lynnwood  WA          319    49   M      20 40-49               23:30.2     23:43.9      0:13.6      7:33/M
    133    Antonio Latino                    Mukilteo  WA          476    13   M      13 13-15               23:31.5     24:53.7      1:22.2      7:34/M
    134    Pietro De Lise                    Mill Creek  WA        260    35   M      24 30-39               23:34.2     23:37.7      0:03.5      7:35/M
    135    Michael Leek                      Everett  WA           575    15   M      14 13-15               23:36.1     24:13.2      0:37.0      7:35/M
    136    Jeffrey Stone                     Lynnwood  WA          188    52   M       9 50-59               23:39.7     23:57.1      0:17.3      7:36/M
    137    Jason Rutherford                  Lynnwood  WA          680    42   M      21 40-49               23:39.9     23:56.6      0:16.6      7:36/M
    138    Lars Larson                       Mill Creek  WA       1127    50   M      10 50-59               23:41.8     23:54.1      0:12.2      7:37/M
    139    Kirk Sterling                     Mill Creek  WA        621    55   M      11 50-59               23:43.6     23:57.8      0:14.1      7:38/M
    140    Adam Montalvo                     Bothell  WA           275    33   M      25 30-39               23:43.7     24:30.9      0:47.2      7:38/M
    141    Obed Petithomme                   Everett  WA           220    34   M      26 30-39               23:45.7     24:02.2      0:16.4      7:38/M
    142    James Balch                       Lynnwood  WA          551    50   M      12 50-59               23:49.3     24:03.6      0:14.3      7:39/M
    143    Chris Wilson                      Bothell  WA           711    44   M      22 40-49               23:50.0     24:08.3      0:18.3      7:40/M
    144    Andy Baker                        Bothell  WA          1097    48   M      23 40-49               23:50.5     24:09.7      0:19.1      7:40/M
    145    Eric DeMaris                      Snohomish  WA        1160    23   M      19 20-29               23:56.1     24:13.1      0:17.0      7:42/M
    146    Jordan Jackson-Brewer             Snohomish  WA         230    15   M      15 13-15               23:56.6     24:21.8      0:25.2      7:42/M
    147    Patrick Fahey                     Snohomish  WA         345    46   M      24 40-49               23:59.2     24:18.1      0:18.9      7:43/M
    148    Jackson Fahey                     Snohomish  WA         348     8   M       6  0-12               23:59.3     24:18.1      0:18.7      7:43/M
    149    Jace Pavelcik                     Lynnwood  WA          320    20   M      20 20-29               23:59.4     24:13.0      0:13.6      7:43/M
    150    Isaac Campbell                    Bothell  WA           307    18   M      45 16-19               24:03.6     24:32.4      0:28.8      7:44/M
    151    Graydon Gunthardt                 Everett  WA           531    20   M      21 20-29               24:09.0     24:27.6      0:18.5      7:46/M
    152    Mark Guymon                       Everett  WA           613    49   M      25 40-49               24:22.4     24:49.7      0:27.3      7:50/M
    153    Stephen Norris                    Bothell  WA           850    26   M      22 20-29               24:23.5     24:35.5      0:12.0      7:50/M
    154    Michael McFerran                  Mill Creek  WA        177    34   M      27 30-39               24:23.7     24:52.0      0:28.2      7:50/M
    155    Yutaka Kanai                      Mill Creek  WA        359    45   M      26 40-49               24:28.6     25:39.2      1:10.5      7:52/M
    156    Mike Rawlins                      Mill Creek  WA        418    50   M      13 50-59               24:30.3     25:03.1      0:32.8      7:53/M
    157    Alex Teo                          Issaquah  WA          779    44   M      27 40-49               24:30.4     24:53.3      0:22.9      7:53/M
    158    Dan Vogel                         Snohomish  WA          41    37   M      28 30-39               24:34.2     24:57.3      0:23.0      7:54/M
    159    David Smith                       Orlando  FL           376    51   M      14 50-59               24:35.3     24:52.0      0:16.7      7:54/M
    160    Ben Lamb                          Everett  WA          1043    15   M      16 13-15               24:36.0     24:48.7      0:12.6      7:55/M
    161    Allen Richardson                  Everett  WA            46    53   M      15 50-59               24:37.0     25:17.5      0:40.4      7:55/M
    162    Stephen Blue                      Bothell  WA           790    45   M      28 40-49               24:44.0     24:57.4      0:13.3      7:57/M
    163    Bryce Greenleaf                   Edmonds  WA           306    20   M      23 20-29               24:45.4     25:16.0      0:30.6      7:57/M
    164    Scott Casey                       Woodinville  WA       694    29   M      24 20-29               24:46.9     25:04.8      0:17.8      7:58/M
    165    Bill Iffrig                       Lake Stevens  WA     1167    80   M       1 80-99               24:47.2     24:57.7      0:10.4      7:58/M
    166    Zachary Lovern                    Bothell  WA           969    24   M      25 20-29               24:47.6     24:58.6      0:11.0      7:58/M
    167    Victor Kloch                      Everett  WA          1025    37   M      29 30-39               24:47.6     25:17.8      0:30.2      7:58/M
    168    Blake Weibling                    Seattle  WA           937    29   M      26 20-29               24:47.7     24:54.0      0:06.3      7:58/M
    169    Kenneth Boehme                    Mill Creek  WA        193    46   M      29 40-49               24:49.4     25:00.1      0:10.7      7:59/M
    170    Tyler Detert                      Bothell  WA           745    14   M      17 13-15               24:50.8     25:11.5      0:20.6      7:59/M
    171    Matt Ward                         Lynnwood  WA         1024    34   M      30 30-39               24:53.1     25:27.0      0:33.8      8:00/M
    172    Richard McGee                     Snohomish  WA         228    50   M      16 50-59               24:55.2     25:27.0      0:31.8      8:01/M
    173    Derek Radtke                      Everett  WA           730    44   M      30 40-49               24:56.5     25:26.0      0:29.5      8:01/M
    174    Matthew Volkmann                  Lynnwood  WA          588    45   M      31 40-49               24:59.0     26:21.4      1:22.4      8:02/M
    175    Mark Carpenter                    Kenmore  WA          1000    47   M      32 40-49               25:00.0     25:14.0      0:14.0      8:02/M
    176    Noah Fenton                       Bothell  WA           780    36   M      31 30-39               25:00.6     25:58.0      0:57.4      8:02/M
    177    David Olsho                       Seattle  WA          1090    63   M       3 60-69               25:05.7     25:16.6      0:10.9      8:04/M
    178    Alex Langer                       Snohomish  WA        1008    24   M      27 20-29               25:06.0     25:23.5      0:17.5      8:04/M
    179    Matthew Mattson                   Snohomish  WA         746    29   M      28 20-29               25:06.8     25:36.5      0:29.7      8:04/M
    180    Caden Davis                       Everett  WA          1141     9   M       7  0-12               25:09.3     25:24.6      0:15.3      8:05/M
    181    Adam Sundholm                     Everett  WA           945    21   M      29 20-29               25:12.5     25:29.0      0:16.5      8:06/M
    182    Daniel Church                     Snohomish  WA         628    52   M      17 50-59               25:13.9     25:31.2      0:17.2      8:06/M
    183    Lucas Udy                         Mill Creek  WA         89    11   M       8  0-12               25:17.3     26:30.8      1:13.4      8:08/M
    184    Rob Courtney                      Mill Creek  WA        684    39   M      32 30-39               25:17.6     25:26.6      0:08.9      8:08/M
    185    Spencer Asay                      Bothell  WA           785    13   M      18 13-15               25:18.9     25:48.3      0:29.4      8:08/M
    186    Grant Hashimoto                   Lynnwood  WA         1040    18   M      46 16-19               25:20.9     26:01.5      0:40.6      8:09/M
    187    Jet Torres                        Mill Creek  WA       1118     9   M       9  0-12               25:21.6     25:46.5      0:24.9      8:09/M
    188    Jason Baker                       Lynnwood  WA          435    41   M      33 40-49               25:24.1     26:30.1      1:06.0      8:10/M
    189    Ian Cooper                        Emonds  WA            202    31   M      33 30-39               25:24.3     25:47.5      0:23.2      8:10/M
    190    Marshawn Lynch                    Mill Creek  WA       1117    40   M      34 40-49               25:26.0     25:50.8      0:24.8      8:11/M
    191    James Tutrow                      Mill Creek  WA        460    35   M      34 30-39               25:29.6     26:28.9      0:59.3      8:12/M
    192    Zane Carlton                      Snohomish  WA         127    16   M      47 16-19               25:32.9     25:49.2      0:16.2      8:13/M
    193    Caleb Finlon                      Mill Creek  WA       1150    12   M      10  0-12               25:34.7     26:19.7      0:45.0      8:13/M
    194    Ethan Lee                         Everett  WA          1037    15   M      19 13-15               25:36.2     26:05.1      0:28.8      8:14/M
    195    Craig Roberts                     Snohomish  WA        1179    39   M      35 30-39               25:39.0     26:01.4      0:22.4      8:15/M
    196    Dwayne Northrop                   Bothell  WA          1033    44   M      35 40-49               25:39.3     26:01.5      0:22.1      8:15/M
    197    Bob Tucker                        Mukilteo  WA          454    50   M      18 50-59               25:39.3     26:27.7      0:48.3      8:15/M
    198    B.j. Guillot                      Marysville  WA         66    39   M      36 30-39               25:41.0     25:53.7      0:12.6      8:15/M
    199    Jeff Mowell                       Bothell  WA           173    39   M      37 30-39               25:43.5     26:35.3      0:51.8      8:16/M
    200    Warren Thomas                     Bothell  WA          1106    39   M      38 30-39               25:44.3     26:27.1      0:42.8      8:16/M

                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
    201    Dana Klein                        Everett  WA           170    33   M      39 30-39               25:47.1     26:09.7      0:22.6      8:17/M
    202    Jeff Votaw                        Mill Creek  WA        146    66   M       4 60-69               25:48.2     26:32.9      0:44.7      8:18/M
    203    Chad Fisette                      Mill Creek  WA        481    34   M      40 30-39               25:48.5     26:12.7      0:24.2      8:18/M
    204    Mario Doiron                      Bothell  WA            49    39   M      41 30-39               25:50.0     26:40.1      0:50.0      8:18/M
    205    Brandon Miller                    Mill Creek  WA        590    10   M      11  0-12               25:50.8     26:35.2      0:44.3      8:18/M
    206    Craig Miller                      Mill Creek  WA        589    42   M      36 40-49               25:51.2     26:35.2      0:43.9      8:19/M
    207    Jose Miguel Menendez              Everett  WA           692    31   M      42 30-39               25:56.2     26:19.6      0:23.3      8:20/M
    208    Rodney Langer                     Snohomish  WA        1006    50   M      19 50-59               25:59.8     26:18.1      0:18.2      8:21/M
    209    James Morison                     Kirkland  WA          293    67   M       5 60-69               26:00.1     26:31.7      0:31.6      8:22/M
    210    Ken Kooser                        Everett  WA           222    40   M      37 40-49               26:05.1     26:37.5      0:32.4      8:23/M
    211    Curt Haldorson                    Snohomish  WA         268    45   M      38 40-49               26:05.7     26:15.6      0:09.9      8:23/M
    212    Aaron Rowley                      Bothell  WA           386    18   M      48 16-19               26:10.7     26:43.5      0:32.7      8:25/M
    213    Kenneth Lowery                    Mill Creek  WA        718    39   M      43 30-39               26:13.8     26:35.2      0:21.3      8:26/M
    214    Jason Guerrero                    Renton  WA            914    40   M      39 40-49               26:23.4     26:42.5      0:19.1      8:29/M
    215    Jacob Thompson                    Lynnwood  WA          545     8   M      12  0-12               26:25.4     27:23.9      0:58.5      8:30/M
    216    Bill Trueit                       Everett  WA           420    53   M      20 50-59               26:25.9     27:00.3      0:34.4      8:30/M
    217    Kyle Malone                       Bothell  WA           272    17   M      49 16-19               26:26.9     27:08.7      0:41.8      8:30/M
    218    David Neal                        Bothell  WA           252    31   M      44 30-39               26:28.7     27:34.6      1:05.9      8:31/M
    219    Jack Hansen                       Bothell  WA           571    24   M      30 20-29               26:30.1     27:14.8      0:44.7      8:31/M
    220    David Dickman                     Mill Creek  WA        660    65   M       6 60-69               26:32.1     26:47.6      0:15.4      8:32/M
    221    Paul DeMaris                      Snohomish  WA         954    51   M      21 50-59               26:37.3     27:15.7      0:38.4      8:34/M
    222    Rob Townsend                      Snohomish  WA         874    55   M      22 50-59               26:41.2     26:57.3      0:16.1      8:35/M
    223    Jack Louie                        Tacoma  WA            181    44   M      40 40-49               26:45.0     27:54.3      1:09.2      8:36/M
    224    Colin Misich                      Mill Creek  WA        114    19   M      50 16-19               26:45.5     27:03.8      0:18.2      8:36/M
    225    Brian Tyler                       Bothell  WA           772    12   M      13  0-12               26:45.6     27:39.3      0:53.6      8:36/M
    226    Brad Asay                         Bothell  WA           784    42   M      41 40-49               26:48.4     27:18.4      0:29.9      8:37/M
    227    Brandon Poe                       Everett  WA           211    24   M      31 20-29               26:50.9     27:32.6      0:41.6      8:38/M
    228    Scott Allanson                    Everett  WA            91    28   M      32 20-29               26:53.1     28:38.0      1:44.8      8:39/M
    229    Kenneth Opsata                    Bothell  WA           983    55   M      23 50-59               26:56.3     27:14.7      0:18.4      8:40/M
    230    Gabriel Ovalles                   Mill Creek  WA        416    37   M      45 30-39               26:56.8     27:40.2      0:43.3      8:40/M
    231    Jacob Matray                      Snohomish  WA        1131    17   M      51 16-19               26:57.6     27:19.2      0:21.6      8:40/M
    232    Lucas Bourne                      Seattle  WA           831    24   M      33 20-29               26:58.6     27:57.3      0:58.7      8:40/M
    233    Ignacio Hoyos                     Seattle  WA           859    29   M      34 20-29               27:03.9     27:48.1      0:44.1      8:42/M
    234    Rafael Lamarca                    Marysville  WA        782    59   M      24 50-59               27:04.5     27:59.7      0:55.1      8:42/M
    235    Kyle Erickson                     Mill Creek  WA        119    13   M      20 13-15               27:07.5     27:25.3      0:17.7      8:43/M
    236    Jerome Olson                      Edmonds  WA           489    42   M      42 40-49               27:08.3     28:43.8      1:35.5      8:43/M
    237    Todd Carter                       Everett  WA           897    37   M      46 30-39               27:08.4     29:17.0      2:08.5      8:43/M
    238    David Olling                      Bothell  WA           601    54   M      25 50-59               27:09.4     27:38.3      0:28.9      8:44/M
    239    Curtis Takahashi                  Woodinville  WA        80    51   M      26 50-59               27:10.4     27:40.7      0:30.2      8:44/M
    240    Burrell Brown                     Mill Creek  WA        379    62   M       7 60-69               27:18.0     28:16.9      0:58.9      8:47/M
    241    Anthony Mikhail                   Everett  WA           885    15   M      21 13-15               27:19.4     27:40.9      0:21.5      8:47/M
    242    Brenden Hecita                    Lynnwood  WA         1052    13   M      22 13-15               27:23.9     28:02.4      0:38.4      8:48/M
    243    Wolfie Erhart                     Shoreline  WA          76    10   M      14  0-12               27:24.9     28:49.8      1:24.9      8:49/M
    244    Jack Nazy                         Everett  WA            71    18   M      52 16-19               27:36.9     28:31.3      0:54.4      8:52/M
    245    Wayne Rebich                      Everett  WA           623    51   M      27 50-59               27:38.2     28:20.9      0:42.7      8:53/M
    246    Todd Pappas                       Naches  WA            328    45   M      43 40-49               27:38.9     29:07.6      1:28.6      8:53/M
    247    Randal Bensen                     Mill Creek  WA        199    57   M      28 50-59               27:40.7     28:28.5      0:47.7      8:54/M
    248    Niels Larson                      Mill Creek  WA       1126    12   M      15  0-12               27:45.0     28:01.1      0:16.0      8:55/M
    249    Zaren Pflomm                      Lynnwood  WA         1019    12   M      16  0-12               27:46.0     28:38.1      0:52.0      8:56/M
    250    Ryan Kenny                        Everett  WA           702    12   M      17  0-12               27:48.4     29:09.3      1:20.8      8:56/M
    251    Nick Giordano                     Bothell  WA           453    34   M      47 30-39               27:50.0     28:30.9      0:40.9      8:57/M
    252    Roger deQuay                      Mill Creek  WA        395    49   M      44 40-49               27:51.7     28:13.9      0:22.2      8:57/M
    253    Les Scott                         Edmonds  WA           729    47   M      45 40-49               28:02.3     28:30.3      0:28.0      9:01/M
    254    Krystian Michnicki                Lynnwood  WA         1014    34   M      48 30-39               28:04.6     28:57.6      0:53.0      9:01/M
    255    Shelby Schenck                    Mill Creek  WA         26    46   M      46 40-49               28:06.2     29:09.5      1:03.3      9:02/M
    256    Alex Haakenson                    Kenmore  WA           912     7   M      18  0-12               28:08.3     29:11.0      1:02.6      9:03/M
    257    Eddie G Nielsen                   Bothell  WA           178    60   M       8 60-69               28:09.0     28:32.0      0:22.9      9:03/M
    258    Superman Portello                 Lynnwood  WA          137    46   M      47 40-49               28:09.5     28:32.0      0:22.5      9:03/M
    259    Deniz Campbell                    Everett  WA           869    48   M      48 40-49               28:13.3     28:34.6      0:21.2      9:04/M
    260    Aaron Leek                        Everett  WA           576    17   M      53 16-19               28:13.9     29:28.3      1:14.3      9:04/M
    261    Shea Murray                       Mill Creek  WA        978    19   M      54 16-19               28:14.1     29:15.1      1:01.0      9:05/M
    262    John Ferrell                      University Place  W   935    44   M      49 40-49               28:15.6     29:30.8      1:15.2      9:05/M
    263    Michael Golebiewski               Mill Creek  WA       1140    39   M      49 30-39               28:18.1     28:38.1      0:19.9      9:06/M
    264    Ronald Erickson                   Everett  WA           233    50   M      29 50-59               28:20.3     28:32.9      0:12.5      9:07/M
    265    Clay Anderson                     Maple Valley  WA      258    60   M       9 60-69               28:20.5     28:35.9      0:15.3      9:07/M
    266    Mark Latta                        Mill Creek  WA        374    28   M      35 20-29               28:21.8     30:24.0      2:02.2      9:07/M
    267    Jonathan Battiste                 Lynnwood  WA          667    36   M      50 30-39               28:26.0     28:43.8      0:17.7      9:09/M
    268    Tim Schmitz                       Lynnwood  WA          341    43   M      50 40-49               28:36.7     29:35.3      0:58.6      9:12/M
    269    Leopoldo Villarreal               Everett  WA           915    34   M      51 30-39               28:39.0     29:02.6      0:23.5      9:13/M
    270    Mike Brown                        Bothell  WA           295    53   M      30 50-59               28:39.7     29:07.7      0:27.9      9:13/M
    271    Roberto Diaz                      Mill Creek  WA       1102    31   M      52 30-39               28:39.9     29:01.5      0:21.5      9:13/M
    272    Jimmy Cooke                       Olympia  WA           505    39   M      53 30-39               28:41.8     29:15.1      0:33.2      9:13/M
    273    John Meyer                        Everett  WA           558    59   M      31 50-59               28:42.5     29:01.6      0:19.1      9:14/M
    274    Quanah Blaine                     Bothell  WA          1061    41   M      51 40-49               28:42.5     29:40.6      0:58.0      9:14/M
    275    Joseph Schneider                  Bothell  WA          1062    35   M      54 30-39               28:42.8     29:40.6      0:57.8      9:14/M
    276    Jason Atkinson                    Gold Bar  WA         1003    13   M      23 13-15               28:46.0     28:59.6      0:13.5      9:15/M
    277    Lance LaBelle                     Mill Creek  WA       1034    27   M      36 20-29               28:53.9     29:18.9      0:24.9      9:17/M
    278    Richard Lamb                      Everett  WA          1042    46   M      52 40-49               29:01.4     29:15.3      0:13.9      9:20/M
    279    Gabe Berger                       Everett  WA           538    12   M      19  0-12               29:04.5     29:14.4      0:09.8      9:21/M
    280    Sean McCarron                     Mukilteo  WA          474    37   M      55 30-39               29:14.2     29:49.7      0:35.4      9:24/M
    281    Phillip Meader Yetter             Lynnwood  WA          514    10   M      20  0-12               29:15.0     29:45.6      0:30.6      9:24/M
    282    Douglas Leonard                   Bothell  WA           385    40   M      53 40-49               29:17.6     29:50.3      0:32.7      9:25/M
    283    Chad Bailey                       Edmonds  WA           149    43   M      54 40-49               29:19.7     30:06.1      0:46.4      9:26/M
    284    Bruce Wallace                     Mill Creek  WA        210    57   M      32 50-59               29:21.4     29:54.5      0:33.1      9:26/M
    285    Rafal Jadacki                     Kirkland  WA          755    31   M      56 30-39               29:23.7     30:03.5      0:39.7      9:27/M
    286    Josh Smolensky                    Everett  WA           277    27   M      37 20-29               29:29.2     30:11.6      0:42.4      9:29/M
    287    Chase Thoman                      Everett  WA          1153     8   M      21  0-12               29:30.9     30:35.5      1:04.5      9:29/M
    288    Ponti Das                         Bothell  IL           110    19   M      55 16-19               29:41.0     30:27.4      0:46.3      9:33/M
    289    Tim Kerber                        Bothell  WA           844    49   M      55 40-49               29:47.3     30:52.4      1:05.1      9:35/M
    290    Chris Schwab                      Everett  WA           396    28   M      38 20-29               29:48.1     31:50.1      2:02.0      9:35/M
    291    Grant Hruschka                    Everett  WA          1183    12   M      22  0-12               29:50.8     30:22.9      0:32.0      9:36/M
    292    Eric Koffski                      Everett  WA           296    23   M      39 20-29               29:52.0     31:05.2      1:13.2      9:36/M
    293    Bill Price                        Bothell  WA           806    65   M      10 60-69               29:57.7     30:36.5      0:38.8      9:38/M
    294    John Kellum                       Kirkland  WA         1156    44   M      56 40-49               29:58.9     30:30.7      0:31.8      9:38/M
    295    Kenneth Murray                    Marysville  WA        165    33   M      57 30-39               29:59.2     30:55.9      0:56.7      9:38/M
    296    Eric Fisher                       Bothell  WA           858    39   M      58 30-39               30:00.4     30:19.7      0:19.3      9:39/M
    297    Gerry Erickson                    Mukilteo  WA          363    68   M      11 60-69               30:08.8     30:44.9      0:36.0      9:41/M
    298    Ryan Howe                         Kirkland  WA          998     7   M      23  0-12               30:13.1     30:27.5      0:14.4      9:43/M
    299    Tyrone Mosley                     Everett  WA           750    36   M      59 30-39               30:13.3     31:03.6      0:50.3      9:43/M
    300    Treyson Sumpter                   Bothell  WA           837     9   M      24  0-12               30:15.3     31:29.2      1:13.9      9:44/M

                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
    301    Bryan Casteel                     Mill Creek  WA       1035    38   M      60 30-39               30:18.6     31:21.9      1:03.3      9:45/M
    302    Brad Albrecht                     Snohomish  WA         776    43   M      57 40-49               30:20.9     31:12.6      0:51.7      9:45/M
    303    Brian Collinwood                  Everett  WA          1135    39   M      61 30-39               30:29.1     31:34.8      1:05.6      9:48/M
    304    Lou Jam                           Lynnwood  WA          773    52   M      33 50-59               30:32.3     31:02.6      0:30.3      9:49/M
    305    Gavin Detert                      Bothell  WA           744    11   M      25  0-12               30:34.8     31:25.0      0:50.1      9:50/M
    306    Eliot Holt                        Mill Creek  WA        899    26   M      40 20-29               30:35.0     31:01.7      0:26.7      9:50/M
    307    Dennis Yee                        Mill Creek  WA       1026    50   M      34 50-59               30:37.4     31:25.6      0:48.1      9:51/M
    308    Domenick Mazzone                  Mill Creek  WA        942     9   M      26  0-12               30:38.9     31:38.8      0:59.8      9:51/M
    309    Joe Crowley                       Everett  WA           625    20   M      41 20-29               30:48.0     31:25.9      0:37.9      9:54/M
    310    James Mead                        Everett  WA           788    48   M      58 40-49               30:53.5     31:39.2      0:45.6      9:56/M
    311    Bryan Yee                         Mill Creek  WA        938    14   M      24 13-15               30:54.2     31:02.5      0:08.3      9:56/M
    312    Fredrick Miller                   Mill Creek  WA        321    49   M      59 40-49               30:56.6     31:23.0      0:26.3      9:57/M
    313    Ulises Chavez                     Everett  WA           689    32   M      62 30-39               31:00.1     31:27.3      0:27.1      9:58/M
    314    Donald Cain                       Mill Creek  WA         82    53   M      35 50-59               31:00.9     31:59.7      0:58.7      9:58/M
    315    Victor Karpenko                   Snohomish  WA         251    21   M      42 20-29               31:04.9     31:50.3      0:45.3      9:59/M
    316    Matthew Kenny                     Everett  WA           703    11   M      27  0-12               31:06.0     32:26.2      1:20.1     10:00/M
    317    Rich Kenny                        Everett  WA           701    43   M      60 40-49               31:06.9     32:27.2      1:20.3     10:00/M
    318    Chris Bowdish                     Yakima  WA            168    36   M      63 30-39               31:07.9     32:01.1      0:53.1     10:00/M
    319    Jay Dorney                        Bothell  WA           802    46   M      61 40-49               31:08.8     32:00.7      0:51.8     10:01/M
    320    Dezen Jamin                       Bothell  WA           663    40   M      62 40-49               31:09.8     31:39.8      0:30.0     10:01/M
    321    Dennis Zink                       Bothell  WA           857    12   M      28  0-12               31:12.3     31:51.7      0:39.3     10:02/M
    322    Michael Kluck                     Bothell  WA           406    42   M      63 40-49               31:24.7     32:41.8      1:17.1     10:06/M
    323    Daniel Siedal                     Bothell  WA           532    28   M      43 20-29               31:25.0     32:10.6      0:45.5     10:06/M
    324    Robert Finley                     Manson  WA            865    66   M      12 60-69               31:29.2     32:25.4      0:56.1     10:07/M
    325    Michael Woodell                   Lakewood  WA          468    72   M       1 70-79               31:32.5     33:11.6      1:39.0     10:08/M
    326    Samuel Weaver                     Lynnwood  WA          917    32   M      64 30-39               31:32.9     32:41.1      1:08.2     10:08/M
    327    John Moir                         Mill Creek  WA        444    67   M      13 60-69               31:34.2     32:00.3      0:26.0     10:09/M
    328    Richard Erickson                  Mill Creek  WA       1152    51   M      36 50-59               31:36.4     31:49.8      0:13.3     10:10/M
    329    Otto Erhart                       Shoreline  WA          77     7   M      29  0-12               31:39.1     33:07.3      1:28.1     10:11/M
    330    Bruce Erhart                      Shoreline  WA          75    46   M      64 40-49               31:39.5     33:07.8      1:28.2     10:11/M
    331    Quinn Henderson                   Lynnwood  WA          618    13   M      25 13-15               31:43.0     33:22.6      1:39.5     10:12/M
    332    Aaron Moshier                     Snohomish  WA         851    27   M      44 20-29               31:49.5     32:13.8      0:24.3     10:14/M
    333    Kevin Thompson                    Mountlake Terrace      12    47   M      65 40-49               31:52.9     33:05.1      1:12.2     10:15/M
    334    Marco del Fierro                  Bothell  WA           509    35   M      65 30-39               31:58.0     32:25.0      0:27.0     10:17/M
    335    David DeLeeuw                     Woodinville  WA      1174    61   M      14 60-69               32:02.6     32:30.7      0:28.1     10:18/M
    336    William Thompson                  Lynnwood  WA          546     6   M      30  0-12               32:04.6     33:17.5      1:12.9     10:19/M
    337    Yusuke Hosokawa                   Mill Creek  WA       1159    34   M      66 30-39               32:13.6     32:55.3      0:41.7     10:22/M
    338    Ryan Hesse                        Mill Creek  WA        909    23   M      45 20-29               32:15.5     32:57.6      0:42.1     10:22/M
    339    John Thompson                     Lynnwood  WA          544    39   M      67 30-39               32:18.9     33:31.4      1:12.5     10:23/M
    340    Peter Demoulin                    Everett  WA           904    12   M      31  0-12               32:21.8     33:15.3      0:53.4     10:24/M
    341    Russell Bertolli                  Snohomish  WA         175    48   M      66 40-49               32:23.4     33:32.0      1:08.6     10:25/M
    342    Giuseppe Fina                     Monroe  WA            482    37   M      68 30-39               32:26.6     33:44.4      1:17.7     10:26/M
    343    Martin Strand                     Edmonds  WA           130    51   M      37 50-59               32:29.3     33:15.4      0:46.1     10:27/M
    344    Preston Brooks                    Mill Creek  WA        427     8   M      32  0-12               32:31.6     33:10.6      0:38.9     10:27/M
    345    Cole Corrigan                     Mill Creek  WA        503     6   M      33  0-12               32:31.7     33:10.5      0:38.7     10:27/M
    346    Joe Easto                         Lynnwood  WA          896    10   M      34  0-12               32:32.0     33:02.3      0:30.3     10:28/M
    347    Brian Corrigan                    Mill Creek  WA        502    43   M      67 40-49               32:32.1     33:11.0      0:38.9     10:28/M
    348    Kevin Lane                        Bothell  WA            16    45   M      68 40-49               32:32.4     33:33.3      1:00.9     10:28/M
    349    Roger Guinther                    Everett  WA            33    34   M      69 30-39               32:35.3     33:35.7      1:00.3     10:29/M
    350    Bruce Kuhn                        Lynnwood  WA          411    51   M      38 50-59               32:35.4     33:37.9      1:02.5     10:29/M
    351    Davin Korstjens                   Mill Creek  WA        626    33   M      70 30-39               32:35.4     33:40.9      1:05.4     10:29/M
    352    Jordan Gaebel                     Everett  WA           918    14   M      26 13-15               32:37.2     32:49.1      0:11.9     10:29/M
    353    Troy Quinonez                     Mill Creek  WA        117    45   M      69 40-49               32:42.0     33:18.3      0:36.3     10:31/M
    354    Mark Garka                        Lynnwood  WA          322    50   M      39 50-59               32:50.6     33:04.0      0:13.3     10:33/M
    355    Thomas Bertolli                   Snohomish  WA         176     8   M      35  0-12               32:51.5     34:01.3      1:09.7     10:34/M
    356    Prasad Joshi                      Bothell  WA           399    36   M      71 30-39               32:54.6     33:56.3      1:01.7     10:35/M
    357    Jeff Moore                        Bothell  WA           462    46   M      70 40-49               32:57.0     35:01.6      2:04.6     10:36/M
    358    Zachary Connaughton               Shoreline  WA         196    30   M      72 30-39               33:00.1     33:31.8      0:31.7     10:37/M
    359    Jeremy Thompson                   Everett  WA           370    35   M      73 30-39               33:00.5     33:53.6      0:53.1     10:37/M
    360    Sean Totten                       Kirkland  WA          907    36   M      74 30-39               33:00.6     33:58.1      0:57.5     10:37/M
    361    Dylan Thompson                    Everett  WA           371     8   M      36  0-12               33:01.4     33:53.6      0:52.1     10:37/M
    362    Chang qui Wang                    Mill Creek  WA       1165    56   M      40 50-59               33:02.2     33:13.8      0:11.5     10:37/M
    363    Ryan Fahey                        Snohomish  WA         346     7   M      37  0-12               33:02.7     33:23.3      0:20.6     10:37/M
    364    Asher Finlon                      Mill Creek  WA       1149    10   M      38  0-12               33:06.3     33:53.5      0:47.1     10:39/M
    365    Mac Larson                        Mill Creek  WA       1125    15   M      27 13-15               33:07.0     33:21.1      0:14.1     10:39/M
    366    Vince Nardone                     Mill Creek  WA        884    58   M      41 50-59               33:08.4     34:11.8      1:03.3     10:39/M
    367    Michael Waite                     Seattle  WA           928    37   M      75 30-39               33:09.5     35:07.6      1:58.0     10:40/M
    368    Zach Anderson                     Bothell  WA          1091    12   M      39  0-12               33:26.6     34:20.3      0:53.7     10:45/M
    369    Dominic Benedetto                 Bothell  WA           535    12   M      40  0-12               33:26.7     34:20.6      0:53.8     10:45/M
    370    Ryan Treadway                     Mountlake Terrace     672    26   M      46 20-29               33:28.7     34:18.3      0:49.6     10:46/M
    371    Wayne Widdis                      Seattle  WA          1092    68   M      15 60-69               33:36.7     34:18.0      0:41.3     10:48/M
    372    Ian Bissell                       Everett  WA           440    32   M      76 30-39               33:42.1     35:30.1      1:47.9     10:50/M
    373    Thomas Quinonez                   Mill Creek  WA        118    10   M      41  0-12               33:42.9     34:19.9      0:36.9     10:50/M
    374    Kevin Meeuwsen                    Mill Creek  WA        478    36   M      77 30-39               33:50.6     35:15.1      1:24.4     10:53/M
    375    Kevin Thomas                      Everett  WA           695    52   M      42 50-59               33:52.4     34:39.6      0:47.1     10:53/M
    376    Daniel Anderson                   Everett  WA           920    11   M      42  0-12               33:52.6     35:31.1      1:38.4     10:53/M
    377    RV Palmer                         Kenmore  WA           458    46   M      71 40-49               34:04.3     35:07.6      1:03.3     10:57/M
    378    Nate Thomas                       Lynnwood  WA         1029    31   M      78 30-39               34:04.4     36:04.5      2:00.0     10:57/M
    379    Chris Thorn                       Mill Creek  WA        834    36   M      79 30-39               34:07.8     35:51.6      1:43.8     10:58/M
    380    Brannan Widdis                    Seattle  WA          1093    17   M      56 16-19               34:20.9     35:02.0      0:41.1     11:02/M
    381    Erik Shaner                       Everett  WA             8    46   M      72 40-49               34:23.9     34:42.0      0:18.0     11:03/M
    382    Landon Whitaker                   Snohomish  WA        1110     7   M      43  0-12               34:30.1     35:26.4      0:56.2     11:06/M
    383    Daniel Libby                      MIll Creek  WA        240    28   M      47 20-29               34:31.4     36:12.5      1:41.0     11:06/M
    384    Brian Whitaker                    Snohomish  WA          38    37   M      80 30-39               34:31.5     35:27.1      0:55.6     11:06/M
    385    Chris Karmil                      Everett  WA           218    40   M      73 40-49               34:33.6     35:26.3      0:52.6     11:07/M
    386    Alex Oda                          Mill Creek  WA        864    11   M      44  0-12               34:34.5     35:50.0      1:15.5     11:07/M
    387    Doug Oda                          Mill Creek  WA        862    50   M      43 50-59               34:34.5     35:49.8      1:15.3     11:07/M
    388    David Ochs                        Everett  WA           273    45   M      74 40-49               34:40.4     35:37.9      0:57.5     11:09/M
    389    Juan Carlos Mujo                  Lynnwood  WA          738    21   M      48 20-29               34:49.6     36:32.8      1:43.1     11:12/M
    390    Rick Symons                       Mooresville  NC        17    54   M      44 50-59               34:56.2     36:22.5      1:26.3     11:14/M
    391    Todd Johnson                      Mill Creek  WA       1109    47   M      75 40-49               34:57.8     36:00.7      1:02.9     11:14/M
    392    John Collier                      Mill Creek  WA        134    54   M      45 50-59               34:57.9     36:22.7      1:24.8     11:14/M
    393    Hayden Matray                     Snohomish  WA        1132    12   M      45  0-12               34:58.7     35:20.4      0:21.6     11:15/M
    394    Kevin Weisbrod                    Mill Creek  WA        121    59   M      46 50-59               35:01.3     35:34.6      0:33.3     11:16/M
    395    Dan Anable                        Lynnwood  WA          955    50   M      47 50-59               35:02.7     36:00.7      0:58.0     11:16/M
    396    Rick Howell                       Mill Creek  WA        554    43   M      76 40-49               35:03.0     36:20.0      1:16.9     11:16/M
    397    Scott M Mullikin                  Mill Creek  WA        430    55   M      48 50-59               35:14.0     35:52.0      0:38.0     11:20/M
    398    Larry Strong                      Bothell  WA           436    62   M      16 60-69               35:28.1     36:36.9      1:08.8     11:24/M
    399    Janet Towns                       Snohomish  WA          99    53   M      49 50-59               35:31.0     36:45.3      1:14.3     11:25/M
    400    Allen Campbell                    Snohomish  WA          98    55   M      50 50-59               35:31.2     36:45.4      1:14.1     11:25/M

                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
    401    Matt Percival                     Everett  WA           872    43   M      77 40-49               35:34.1     36:30.0      0:55.9     11:26/M
    402    Brad Butner                       Everett  WA            73    31   M      81 30-39               35:34.5     36:27.0      0:52.5     11:26/M
    403    Charlie Easto                     Lynnwood  WA          893    12   M      46  0-12               35:38.1     36:05.9      0:27.8     11:27/M
    404    Alex Butler                       Bothell  WA           989     9   M      47  0-12               35:50.2     37:12.4      1:22.1     11:31/M
    405    David Moore                       Snohomish  WA          87    59   M      51 50-59               35:50.4     36:32.0      0:41.6     11:31/M
    406    Cooper Johnson                    Mill Creek  WA       1191    11   M      48  0-12               36:00.1     37:02.3      1:02.1     11:35/M
    407    Eddie Hulit                       Medina  WA           1189    11   M      49  0-12               36:00.6     37:02.5      1:01.9     11:35/M
    408    Vincent Zink                      Bothell  WA          1185    12   M      50  0-12               36:05.5     36:44.5      0:39.0     11:36/M
    409    Matthew Bartholomew               Bothell  WA           329    37   M      82 30-39               36:20.2     37:55.7      1:35.5     11:41/M
    410    Paul Nguyen                       Bothell  WA           630    29   M      49 20-29               36:21.4     37:57.3      1:35.9     11:41/M
    411    Gary Noble                        Lynnwood  WA          421    66   M      17 60-69               36:30.7     37:28.7      0:58.0     11:44/M
    412    Ricardo Rodriguez                 Mill Creek  WA        860    54   M      52 50-59               36:34.7     37:17.9      0:43.2     11:45/M
    413    Michael Bibbs                     Everett  WA           889    10   M      51  0-12               36:36.1     37:58.7      1:22.6     11:46/M
    414    David Bibbs                       Everett  WA           888    43   M      78 40-49               36:37.2     37:59.1      1:21.9     11:46/M
    415    Brad Kickert                      Bellevue  WA         1155    42   M      79 40-49               36:38.7     37:40.6      1:01.9     11:47/M
    416    Rainier Rimando                   Bothell  WA           699    41   M      80 40-49               36:39.0     37:06.8      0:27.8     11:47/M
    417    Kiran Subhedar                    Bothell  WA           596    37   M      83 30-39               36:55.9     37:57.8      1:01.8     11:52/M
    418    Michael Brock                     Bothell  WA           369    38   M      84 30-39               37:03.2     38:24.1      1:20.8     11:55/M
    419    Roy Reyes                         Bothell  WA           853    43   M      81 40-49               37:10.9     38:24.5      1:13.6     11:57/M
    420    Luke Afuso                        Bothell  WA           281    10   M      52  0-12               37:31.2     38:03.8      0:32.5     12:04/M
    421    Ian White                         Bothell  WA           542    17   M      57 16-19               37:34.3     38:27.7      0:53.3     12:05/M
    422    Drake O'Connor                    Bothell  WA           104     7   M      53  0-12               37:36.4     39:26.0      1:49.6     12:05/M
    423    Brian O'Connor                    Bothell  WA           102    41   M      82 40-49               37:36.8     39:26.6      1:49.7     12:05/M
    424    Shawn Kim                         Seattle  WA           438    36   M      85 30-39               37:39.4     39:36.8      1:57.3     12:06/M
    425    Brian Fawcett                     Mill Creek  WA        403    60   M      18 60-69               37:42.6     38:12.2      0:29.6     12:07/M
    426    Mike Rink                         Mill Creek  WA        484    37   M      86 30-39               37:57.5     40:05.3      2:07.7     12:12/M
    427    James Flores                      Snohomish  WA         949    39   M      87 30-39               38:02.7     38:47.6      0:44.9     12:14/M
    428    Hunter Flores                     Snohomish  WA         950    11   M      54  0-12               38:02.9     38:48.5      0:45.5     12:14/M
    429    James Louie                       Bothell  WA           796    48   M      83 40-49               38:08.3     39:10.0      1:01.7     12:16/M
    430    Jake Symons                       Mooresville  NC        20    14   M      28 13-15               38:10.9     39:37.2      1:26.3     12:16/M
    431    Doug Gunnels                      Bothell  WA           783    51   M      53 50-59               38:15.9     39:16.7      1:00.8     12:18/M
    432    Roger Navarro                     Lynnwood  WA          635    37   M      88 30-39               38:17.8     39:04.4      0:46.5     12:19/M
    433    Amarildo Souza                    Mill Creek  WA        636    48   M      84 40-49               38:17.9     39:04.3      0:46.3     12:19/M
    434    Myron Phillips                    Edmonds  WA            47    78   M       2 70-79               38:28.1     39:15.7      0:47.5     12:22/M
    435    Benjamin Briles                   Mill Creek  WA        203    29   M      50 20-29               38:36.7     39:20.4      0:43.7     12:25/M
    436    Kevin Dang                        Lynnwood  WA          248    28   M      51 20-29               38:38.6     39:12.9      0:34.3     12:25/M
    437    Michael Hansen                    Everett  WA           584    52   M      54 50-59               38:45.7     39:11.5      0:25.8     12:28/M
    438    Eleazar Mangubat                  Bothell  WA           830    27   M      52 20-29               38:53.2     40:34.7      1:41.5     12:30/M
    439    Scott Griffith                    Snohomish  WA          24    47   M      85 40-49               39:21.7     39:38.7      0:17.0     12:39/M
    440    Bruce Govan                       Mill Creek  WA        373    63   M      19 60-69               39:48.2     40:31.1      0:42.8     12:48/M
    441    Dan Sullivan                      Mill Creek  WA         29    68   M      20 60-69               40:03.3     40:29.9      0:26.5     12:53/M
    442    Troy Wennerstrom                  Buellton  CA          902    35   M      89 30-39               41:50.7     44:03.9      2:13.1     13:27/M
    443    Rick Guo                          Mukilteo  WA          821    41   M      86 40-49               42:06.4     44:03.9      1:57.5     13:32/M
    444    Brian Collier                     Tukwila  WA           634    42   M      87 40-49               44:05.4     46:17.6      2:12.1     14:10/M
    445    Ronald Ferguson                   Bellevue  WA          979    42   M      88 40-49               44:05.5     46:17.7      2:12.1     14:10/M
    446    Leon Packer                       Everett  WA          1157    45   M      89 40-49               44:29.2     45:20.8      0:51.6     14:18/M
    447    Steve Okimoto                     Mill Creek  WA        930    48   M      90 40-49               44:34.3     45:47.4      1:13.0     14:20/M
    448    Jeff Leach                        Snohomish  WA         388    43   M      91 40-49               44:34.5     45:52.3      1:17.7     14:20/M
    449    Albert Change                     Mukilto  WA          1202    47   M      92 40-49               44:37.2     46:00.7      1:23.4     14:21/M
    450    Gregg Richter                     Everett  WA           314    37   M      90 30-39               44:38.0     45:18.3      0:40.2     14:21/M
    451    Robie McLam                       Mukilteo  WA          384    59   M      55 50-59               44:38.6     46:00.6      1:22.0     14:21/M
    452    Richard Baldwin                   Everett  WA             9    76   M       3 70-79               44:54.6     46:51.4      1:56.8     14:26/M
    453    Benjamin Sewald                   Mill Creek  WA        934     7   M      55  0-12               44:57.2     45:52.5      0:55.3     14:27/M
    454    Woody Pang                        Seattle  WA          1088    76   M       4 70-79               45:31.2     45:44.5      0:13.2     14:38/M
    455    Mark Jacobsen                     Burien  WA            946    55   M      56 50-59               45:58.3     47:17.3      1:18.9     14:47/M
    456    Montoya Flunder-Brown             Snohomish  WA          97    34   M      91 30-39               46:16.9     47:29.7      1:12.7     14:53/M
    457    Nathan Brooks                     Mill Creek  WA        429     8   M      56  0-12               46:33.6     47:12.9      0:39.3     14:58/M
    458    Logan Udy                         Mill Creek  WA         90     9   M      57  0-12               46:34.6     47:48.6      1:13.9     14:58/M
    459    Ethan Vogel                       Snohomish  WA          42     9   M      58  0-12               46:38.9     48:02.2      1:23.3     15:00/M
    460    Joshua Hake                       Everett  WA           480    34   M      92 30-39               47:05.4     47:38.2      0:32.7     15:08/M
    461    Ethan Duncan                      Snohomish  WA         682    12   M      59  0-12               47:14.5     48:06.3      0:51.7     15:11/M
    462    Robert King                       Mill Creek  WA        318    58   M      57 50-59               47:45.7     48:45.4      0:59.6     15:21/M
    463    Ethan Solie                       Mill Creek  WA        815     6   M      60  0-12               47:46.7     49:42.0      1:55.3     15:22/M
    464    Robert Cole                       Bothell  WA           649     8   M      61  0-12               47:47.1     48:58.9      1:11.8     15:22/M
    465    Ryan Cole                         Bothell  WA           648    31   M      93 30-39               47:51.0     49:02.5      1:11.5     15:23/M
    466    Tom Schrader                      Mukilteo  WA           67    47   M      93 40-49               48:02.1     49:32.3      1:30.2     15:27/M
    467    Thomas Coleman                    Vashon  WA            113    45   M      94 40-49               48:02.8     49:33.3      1:30.5     15:27/M
    468    Mark Cortado                      Bothell  WA          1094    55   M      58 50-59               48:02.9     49:13.5      1:10.6     15:27/M
    469    Isaac MacLean                     Everett  WA           574    14   M      29 13-15               48:04.3     49:18.2      1:13.9     15:27/M
    470    Oscar Domonguez                   Marysville  WA        166     9   M      62  0-12               48:42.5     49:39.6      0:57.1     15:40/M
    471    Patrick Kenny                     Everett  WA           705     9   M      63  0-12               48:44.8     50:05.5      1:20.7     15:40/M
    472    Howard Davis                      Everett  WA           402    77   M       5 70-79               48:55.9     49:48.8      0:52.9     15:44/M
    473    Robert Santos                     Mill Creek  WA        719    58   M      59 50-59               49:26.5     50:10.7      0:44.2     15:54/M
    474    Brian Henderson                   Lynnwood  WA          617    42   M      95 40-49               49:31.4     51:16.3      1:44.9     15:55/M
    475    Sean Henderson                    Lynnwood  WA          616    11   M      64  0-12               49:32.4     51:17.3      1:44.9     15:56/M
    476    Billy Ritchie                     Bothell  WA           793     6   M      65  0-12               49:49.3     51:46.3      1:56.9     16:01/M
    477    Gregory Olson                     Lynnwood  WA          967    66   M      21 60-69               49:49.5     51:01.6      1:12.1     16:01/M
    478    Tam Ly                            Mill Creek  WA        559    47   M      96 40-49               50:24.6     51:09.4      0:44.8     16:12/M
    479    Tom Rogers                        Snohomish  WA        1197    54   M      60 50-59               50:40.6     52:27.9      1:47.3     16:17/M
    480    Doug Robison                      Mill Creek  WA        602    78   M       6 70-79               50:50.4     52:11.9      1:21.4     16:21/M
    481    Carlos Arredondo                  Everett  WA           748    29   M      53 20-29               50:58.7     53:26.9      2:28.1     16:23/M
    482    Luis Olivas                       Lake Stevens  WA      639    47   M      97 40-49               51:13.4     51:43.2      0:29.7     16:28/M
    483    Adrian Olivas                     Lake Stevens  WA      640     9   M      66  0-12               51:13.5     51:43.2      0:29.6     16:28/M
    484    Drew Ramsay                       Bothell  WA           620     8   M      67  0-12               51:32.1     52:48.5      1:16.4     16:34/M
    485    Mike Ramsay                       Bothell  WA           619    40   M      98 40-49               51:32.3     52:48.6      1:16.2     16:34/M
    486    Seth Basen                        Bothell  WA            68    49   M      99 40-49               51:43.2     51:52.4      0:09.1     16:38/M
    487    Jerry Baltzell                    Post Falls  ID          1    68   M      22 60-69               51:58.2     52:35.3      0:37.1     16:43/M
    488    Garrett Hoskins                   Bothell  WA           528    61   M      23 60-69               52:01.4     53:29.0      1:27.6     16:44/M
    489    Ryan Hauge                        Mill Creek  WA        768    38   M      94 30-39               52:12.8     54:01.9      1:49.0     16:47/M
    490    Todd Lovern                                            1200     0   M      68  0-12               52:28.7     53:19.2      0:50.4     16:52/M
    491    Mitch Haldeman                    Kenmore  WA          1070    25   M      54 20-29               52:41.6     54:05.9      1:24.2     16:56/M
    492    Haruto Kanai                      Mill Creek  WA        360     5   M      69  0-12               53:09.3     54:20.7      1:11.4     17:05/M
    493    Peter Ricci                       Snohomish  WA          88    20   M      55 20-29               53:38.5     55:18.8      1:40.3     17:15/M
    494    Benjamin Adams                    Mill Creek  WA         35    44   M     100 40-49               53:45.3     55:15.2      1:29.8     17:17/M
    495    Pete Down                         Bothell  WA           141    60   M      24 60-69               54:05.8     55:19.7      1:13.9     17:23/M
    496    Dean Johnson                      Everett  WA           594    57   M      61 50-59               54:18.1     55:50.0      1:31.9     17:28/M
    497    Richie Bernal                     Snohomish  WA         925    40   M     101 40-49               54:36.1     56:42.1      2:05.9     17:33/M
    498    Mathew Duncan                     Mukilteo  WA          823    23   M      56 20-29               55:14.1     57:08.4      1:54.3     17:46/M
    499    Gregory Watson                    Mukilteo  WA          822    46   M     102 40-49               55:14.1     57:08.3      1:54.1     17:46/M
    500    Foster Gaines                     Bothell  WA           350     4   M      70  0-12               55:16.8     57:20.1      2:03.2     17:46/M

                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
    501    Patrick Lyle                      Graham  WA            353    62   M      25 60-69               55:31.6     57:24.5      1:52.9     17:51/M
    502    Conor White                       Bothell  WA           543    21   M      57 20-29               55:43.7     57:10.6      1:26.9     17:55/M
    503    Brian Olson                       Bothell  WA           285    50   M      62 50-59               56:20.3     58:08.3      1:47.9     18:07/M
    504    Logan O'Connor                    Bothell  WA           103     8   M      71  0-12               56:30.9     58:21.0      1:50.0     18:10/M
    505    David Mills                       Mill Creek  WA         61    69   M      26 60-69               56:31.9     57:52.3      1:20.3     18:10/M
    506    Larry Karmil                      Everett  WA           537    61   M      27 60-69               56:41.9     58:28.1      1:46.2     18:14/M
    507    Jason Murphy                      Edmonds  WA           849    42   M     103 40-49               57:13.4     59:02.6      1:49.1     18:24/M
    508    Ethan Murphy                      Edmonds  WA           847    11   M      72  0-12               57:16.3     59:06.7      1:50.4     18:25/M
    509    Brandon O'Sullivan                Everett  WA           212    30   M      95 30-39               57:43.9     59:54.9      2:10.9     18:34/M
    510    Billy Thomson                     Snohomish  WA         715     6   M      73  0-12               57:50.5     59:00.1      1:09.6     18:36/M
    511    William Ritchie                   Bothell  WA           792    28   M      58 20-29               58:01.4   1:00:00.6      1:59.1     18:39/M
    512    Sean Breene                       Bothell  WA           366    39   M      96 30-39               58:06.5     59:44.8      1:38.3     18:41/M
    513    Timmy Carothers                   Bothell  WA           600     3   M      74  0-12               58:10.9   1:00:17.0      2:06.1     18:42/M
    514    Felix Mansell                     Lynnwood  WA          498     3   M      75  0-12               58:19.5   1:00:17.3      1:57.8     18:45/M
    515    Sebastian Wright                  Seattle  WA           736    41   M     104 40-49               58:37.7     59:58.2      1:20.4     18:51/M
    516    David Lawson                      Seattle  WA           735    67   M      28 60-69               58:49.3   1:00:10.1      1:20.7     18:55/M
    517    Robert G Courtney                 Mill Creek  WA        686    69   M      29 60-69               58:57.0   1:00:51.7      1:54.7     18:57/M
    518    Jerry Snyder                      Spokane  WA           304    67   M      30 60-69               59:16.0   1:00:59.6      1:43.6     19:03/M
    519    Justice Schamens                  Mount Vernon  WA     1112    11   M      76  0-12               59:16.2   1:01:03.3      1:47.1     19:03/M
    520    Charles Barry                     Mill Creek  WA        135    42   M     105 40-49               59:47.5   1:01:38.8      1:51.2     19:13/M
    521    Dale DelaCruz                     Lynnwood  WA          676    38   M      97 30-39               59:48.8   1:00:25.8      0:36.9     19:14/M
    522    Phil Hollenhorst                  Edmonds  WA           759    58   M      63 50-59             1:01:16.2   1:02:58.5      1:42.3     19:42/M
    523    Jamie Cobb                        Seattle  WA           723    36   M      98 30-39             1:01:28.7   1:03:21.6      1:52.8     19:46/M
    524    Patrick McGill                    Bothell  WA           566    56   M      64 50-59             1:04:16.2   1:05:44.2      1:28.0     20:40/M
    525    Jack Lee                          Mill Creek  WA       1054     5   M      77  0-12             1:08:36.7   1:09:53.0      1:16.2     22:03/M
    526    Wesley Watson                     Mill Creek  WA        877    69   M      31 60-69             1:09:48.0   1:11:22.7      1:34.7     22:27/M
    527    Jason Solie                       Mill Creek  WA        814    42   M     106 40-49             1:10:04.3   1:12:00.1      1:55.7     22:32/M
    528    Trevor Solie                      Mill Creek  WA        816    15   M      30 13-15             1:10:04.4   1:12:00.8      1:56.4     22:32/M
    529    Mike Kingsbury                    Lynwood  WA          1077    43   M     107 40-49             1:10:27.9   1:12:07.9      1:40.0     22:39/M
    530    Michael Fluker                    Everett  WA           516    48   M     108 40-49             1:11:33.6   1:13:02.3      1:28.7     23:00/M