Health Zone Kids Triathlon * 04/05/2014 * Tulsa, OK
ELECTRONIC TIMING BY TIME LINE RESULTS
MALE DIVISIONS AGE-GROUP RESULTS
MALE AGE GROUP: 1 - 9
Place No. Name City St Age Time
===== ===== ====================== ================== == === =======
1 108 Carter Benton 6 5:39
2 71 James Secrest 6 6:06
3 54 Britton Garcia 6 7:23
4 72 Nathan Wood 6 7:41
5 102 Nate Haldeman 6 7:55
6 53 Logan Bristle 6 8:00
7 76 Jackson James 6 8:22
8 30 Cooper Rowe 6 8:50
9 95 Aiden Kepford 6 8:56
10 74 Connor O'Sullivan 6 9:03
11 59 Bruce Olsen 6 9:12
12 57 Nathan Murr 6 9:28
13 77 Bennett James 6 9:34
14 50 Katch Daley 6 9:37
15 51 William Endicott 6 9:45
16 96 Christian Carreno 6 9:53
17 80 Chase Bean 6 9:53
18 107 Christian Davis 6 10:02
19 47 Ty Barns 6 10:05
20 68 Gannon Riggs 6 10:13
21 48 Grant Byrd 6 10:24
22 73 Jaxson Allen 6 10:36
23 106 Garrison Gilliam 6 11:04
24 70 Odin Schieche 6 11:05
25 103 Parker Francis 6 11:09
26 65 Jackson Powers 6 11:11
27 58 Joshua Murr 6 12:02
28 104 Carter Viles 6 12:04
29 49 Erickson Cooper 6 12:05
30 63 Bryson Pitzer 6 12:58
31 42 Ethan Jordisan 6 13:04
32 91 Madden Arend 6 13:14
33 64 Joseph Powers 6 13:30
34 85 Spencer Wild 6 13:38
35 92 Ethan Davison 6 13:41
36 60 Hayden Pingrey 6 15:20
37 36 Matthew Boyett 6 15:47
38 101 Luke Williams 6 15:52
39 18 Calvin Eastmon 6 17:03
40 43 Grant Jordisan 6 17:43
MALE AGE GROUP: 10 - 13
Place No. Name City St Age Time
===== ===== ====================== ================== == === =======
1 7 Elliot Miller 10 11:08
2 10 Joshua Taylor, Jr 10 11:31
3 2 Grifin Holtzscher 10 12:52
4 4 Colby Pelletier 10 13:56
5 5 Benjamin Hannold 10 14:05
6 3 Kai Crouch 10 14:36
7 6 Silas Honnold 10 14:46
8 8 Blake Rogers 10 14:58
9 16 Mason Lawrence 10 15:46
10 25 Garrett Washington 10 16:18
11 24 Nathan Tiller 10 17:24
12 27 Elijah Travers 10 17:52
13 11 Hagan Renfro 10 18:04
14 23 Malie Modearz 10 18:07
15 29 Cassidy Rowe 10 18:14
16 9 Easton Rogers 10 18:30
17 12 Eduardo Barreda 10 19:01
18 21 Timothy Srebitz 10 19:04
19 37 Andrew Boyett 10 19:10
20 56 Garrett Kennedy 10 21:53
21 20 Alexander Srebitz 10 21:55
FEMALE DIVISIONS AGE-GROUP RESULTS
FEMALE AGE GROUP: 1 - 9
Place No. Name City St Age Time
===== ===== ====================== ================== == === =======
1 55 Alexis Johns 6 8:25
2 79 Allison Robins 6 9:10
3 109 Lila Allen 6 9:30
4 52 Monica Franklin 6 9:32
5 61 Zoe Madison 6 9:48
6 44 Kaylea Bond 6 9:59
7 41 Lauren Kennedy 6 10:07
8 110 Cate Hackler 6 10:41
9 66 Elke Prior 6 10:47
10 75 Gabrielle Patterson 6 11:07
11 17 Melody Eastmon 6 11:10
12 46 Sohia Burns 6 11:15
13 45 Addison Bristle 6 11:33
14 78 Emma Lawrence 6 11:55
15 86 Jaylie Davis 6 12:18
16 87 Jenna Davis 6 12:52
17 62 Bryanna Pitzer 6 13:16
18 69 Alena Riggs 6 13:36
19 100 Madi Williams 6 14:59
20 28 Katlyn Travers 6 15:13
21 105 Celeste Fleming 6 15:33
FEMALE AGE GROUP: 10 - 13
Place No. Name City St Age Time
===== ===== ====================== ================== == === =======
1 34 Eleni Rainey 10 14:25
2 26 Caitlin Tygart 10 14:45
3 19 Ashley Riggenbach 10 15:00
4 31 Jensen Linn 10 15:06
5 1 Audry Ewing 10 16:44
6 13 Alison Johns 10 17:28
7 33 Sarah Shaw 10 19:08
8 22 Elizabeth McClain 10 19:30
9 14 Taylor Freyholte 10 19:52
10 15 Naomi Freyholtz 10 20:23
11 35 Hanna Ramirez 10 23:21
12 32 Kendelle Williams 10 25:15