PUP RUNNING - FALL SEASON
September 21, 2013
*********** TEAM SCORE **********
4th Grade Boys
1. CHERRY TREE
1 4 8 9 25 (32) = 47
TREVOR HARRIS, JOSHUA BUBP, NATHAN ANDREWS, CHARLIE MCCOY, CARVER WOOD,
GREGORY GOTTLIEB
2. TOWNE MEADOW
5 7 13 14 19 (24) (66) = 58
DANIEL CHAMBERS, ROMEO GREGOIRE, LEO CONNELL, DREW STEELE, LEO
SCHNEIDER, OWEN BERGLUND, JAMES HAYWOOD
3. SMOKY ROW
10 12 21 22 23 (40) (59) = 88
DIRIN BIRHIRAY, JACOB GOODSPEED, EDDIE HOPWOOD, JOSEPH CRONIN, CURRAN
EASTES, GRAHAM SEAVER, MAJOR BYRD
4. PRAIRIE TRACE
3 6 11 33 35 (43) (49) = 88
LUCAS LEMME, NOAH EBBERT, MYLES THOMAS, COLE GRAYSON, CHARLIE ERNST,
ALEC BIEGHLER, IAN-SCOTT YEOMAN
5. FOREST DALE
2 16 17 37 51 (56) (60) = 123
GOLLY VANDERMARK, JACK BINDER, JACK BRUNE, MILES EHRET, OWEN SANDER,
ANAKIN MORTON, ELI HEWITT
6. WEST CLAY
15 18 26 29 62 = 150
NATE HUGHES, JACK JOYCE, CONOR DANIELS, JACK AMSTRONG, STUART SCOTT
7. COLLEGE WOOD
20 27 45 47 48 (52) (58) = 187
KRISHNA THIRU, CHARLIE PEDERSEN, TATE COMPTON, GRANT ENDERLE, DOMINIC
PRIMAVERA, QUINN LEWIS, ANDREW GAO
8. CARMEL
28 30 38 55 64 (65) (67) = 215
CAMDEN WIEN, SAMUEL WROBEL, EDVARDS NEWKIRK, AIDAN PARKER, ANTON
KISELEV, NOLAN SPECK, ERIC KEFFER
9. MOHAWK TRAILS
34 41 46 53 54 (63) (68) = 228
BEN HASTINGS, TOWNSEND WRIGHT, CARTER INSKEEP, NICOLAS FIOL, RIPLEY
MOORE, JOSEPH DUNCAN, AIDEN MURPHY
10. ORCHARD PARK
36 39 42 61 69 (70) (74) = 247
JACKSON MCCART, SAMUEL JOHNSON, CAELYM SIEMON, AIDAN WRIGHT, IAN
MILLER, JOHN HANSEN, WILLIAM PADDOCK
11. WOODBROOK
31 44 50 57 71 (72) (73) = 253
JACOB ZHANG, CASEY ALDERMAN, EVAN SANDERS, CADEN EMLER, IAN HAMMOND,
NICOLAS ZIMMOWITCH, WILLIAM WOODHOUSE
Place TmPl No. Name Class School Time Pace
===== ==== ===== ======================== ========== ============================== ======= =====
1 1 93 Trevor Harris 4TH Cherry Tree 8:11.5 6:37
2 2 272 Golly Vandermark 4TH Forest Dale 8:26.4 6:49
3 3 453 Lucas Lemme 4TH Prairie Trace 8:29.3 6:51
4 4 90 Joshua Bubp 4TH Cherry Tree 8:42.3 7:02
5 5 566 Daniel Chambers 4TH Towne Meadow 8:43.5 7:03
6 6 450 Noah Ebbert 4TH Prairie Trace 8:45.0 7:04
7 7 568 Romeo Gregoire 4TH Towne Meadow 8:49.7 7:08
8 8 87 Nathan Andrews 4TH Cherry Tree 8:53.9 7:11
9 9 97 Charlie McCoy 4TH Cherry Tree 8:57.4 7:14
10 10 511 Dirin Birhiray 4TH Smoky Row 8:58.9 7:15
11 11 460 Myles Thomas 4TH Prairie Trace 9:00.6 7:16
12 12 516 Jacob Goodspeed 4TH Smoky Row 9:01.7 7:17
13 13 567 Leo Connell 4TH Towne Meadow 9:03.8 7:19
14 14 575 Drew Steele 4TH Towne Meadow 9:04.7 7:20
15 15 636 Nate Hughes 4TH West Clay 9:07.5 7:22
16 16 246 Jack Binder 4TH Forest Dale 9:10.7 7:25
17 17 250 Jack Brune 4TH Forest Dale 9:14.9 7:28
18 18 637 Jack Joyce 4TH West Clay 9:16.8 7:29
19 19 573 Leo Schneider 4TH Towne Meadow 9:17.2 7:30
20 20 184 Krishna Thiru 4TH College Wood 9:27.8 7:38
21 21 517 Eddie Hopwood 4TH Smoky Row 9:30.4 7:40
22 22 513 Joseph Cronin 4TH Smoky Row 9:30.6 7:41
23 23 514 Curran Eastes 4TH Smoky Row 9:42.8 7:50
24 24 565 Owen Berglund 4TH Towne Meadow 9:46.5 7:53
25 25 101 Carver Wood 4TH Cherry Tree 9:48.8 7:55
26 26 635 Conor Daniels 4TH West Clay 9:49.2 7:56
27 27 179 Charlie Pedersen 4TH College Wood 9:49.7 7:56
28 28 37 Camden Wien 4TH Carmel 9:52.9 7:59
29 29 633 Jack Amstrong 4TH West Clay 9:57.4 8:02
30 30 38 Samuel Wrobel 4TH Carmel 10:00.4 8:05
31 31 693 Jacob Zhang 4TH Woodbrook 10:05.8 8:09
32 32 92 Gregory Gottlieb 4TH Cherry Tree 10:08.2 8:11
33 33 452 Cole Grayson 4TH Prairie Trace 10:09.2 8:12
34 34 338 Ben Hastings 4TH Mohawk Trails 10:09.8 8:12
35 35 451 Charlie Ernst 4TH Prairie Trace 10:12.3 8:14
36 36 397 Jackson McCart 4TH Orchard Park 10:13.0 8:15
37 37 255 Miles Ehret 4TH Forest Dale 10:13.8 8:15
38 38 33 Edvards Newkirk 4TH Carmel 10:14.7 8:16
39 39 394 Samuel Johnson 4TH Orchard Park 10:18.2 8:19
40 40 523 Graham Seaver 4TH Smoky Row 10:19.5 8:20
41 41 344 Townsend Wright 4TH Mohawk Trails 10:24.3 8:24
42 42 404 Caelym Siemon 4TH Orchard Park 10:24.7 8:24
43 43 447 Alec Bieghler 4TH Prairie Trace 10:26.0 8:25
44 44 714 Casey Alderman 4TH Woodbrook 10:45.0 8:41
45 45 164 Tate Compton 4TH College Wood 10:46.1 8:42
46 46 340 Carter Inskeep 4TH Mohawk Trails 10:52.6 8:47
47 47 165 Grant Enderle 4TH College Wood 10:58.0 8:51
48 48 181 Dominic Primavera 4TH College Wood 10:59.8 8:53
49 49 461 Ian-Scott Yeoman 4TH Prairie Trace 11:00.1 8:53
50 50 689 Evan Sanders 4TH Woodbrook 11:01.7 8:54
51 51 269 Owen Sander 4TH Forest Dale 11:02.4 8:55
52 455 Dhillon Parikshak 4TH Prairie Trace 11:03.6 8:56
53 52 174 Quinn Lewis 4TH College Wood 11:04.9 8:57
54 53 337 Nicolas Fiol 4TH Mohawk Trails 11:06.2 8:58
55 54 341 Ripley Moore 4TH Mohawk Trails 11:06.9 8:58
56 55 34 Aidan Parker 4TH Carmel 11:08.2 8:59
57 56 265 Anakin Morton 4TH Forest Dale 11:11.3 9:02
58 57 686 Caden Emler 4TH Woodbrook 11:13.6 9:04
59 58 166 Andrew Gao 4TH College Wood 11:15.3 9:05
60 163 Nash Cheslock 4TH College Wood 11:16.3 9:06
61 59 512 Major Byrd 4TH Smoky Row 11:21.4 9:10
62 60 259 Eli Hewitt 4TH Forest Dale 11:29.6 9:17
63 61 406 Aidan Wright 4TH Orchard Park 11:40.4 9:25
64 62 640 Stuart Scott 4TH West Clay 11:48.9 9:32
65 182 Max Shurr 4TH College Wood 11:54.4 9:37
66 63 336 Joseph Duncan 4TH Mohawk Trails 11:57.4 9:39
67 64 30 Anton Kiselev 4TH Carmel 12:09.1 9:48
68 185 Vincent Wegener 4TH College Wood 12:14.7 9:53
69 65 35 Nolan Speck 4TH Carmel 12:17.0 9:55
70 249 Grant Bricking 4TH Forest Dale 12:19.7 9:57
71 457 Aidan Pauley 4TH Prairie Trace 12:20.7 9:58
72 175 Conner MacK 4TH College Wood 12:21.1 9:58
73 160 Wes Biggerstaff 4TH College Wood 12:27.5 10:03
74 260 Julian Holloway 4TH Forest Dale 12:27.8 10:04
75 245 Mike Andres 4TH Forest Dale 12:28.6 10:04
76 176 Dylan McNally 4TH College Wood 12:28.9 10:04
77 180 David Piedra 4TH College Wood 12:29.3 10:05
78 275 Cole Weiland 4TH Forest Dale 12:32.3 10:07
79 66 570 James Haywood 4TH Towne Meadow 12:47.3 10:19
80 247 James Bischoff 4TH Forest Dale 12:58.5 10:28
81 67 29 Eric Keffer 4TH Carmel 12:59.9 10:29
82 68 342 Aiden Murphy 4TH Mohawk Trails 13:01.2 10:30
83 24 Kaelan Farthing 4TH Carmel 13:01.6 10:31
84 266 Ezra Pennington 4TH Forest Dale 13:02.5 10:31
85 69 400 Ian Miller 4TH Orchard Park 13:05.3 10:34
86 458 Ryan Pauley 4TH Prairie Trace 13:11.5 10:39
87 254 Michael Deicaza 4TH Forest Dale 13:15.1 10:42
88 70 712 John Hansen 4TH Orchard Park 13:25.0 10:50
89 71 687 Ian Hammond 4TH Woodbrook 13:37.9 11:00
90 253 Johnny Curry 4TH Forest Dale 13:45.2 11:06
91 263 Vance Menapace 4TH Forest Dale 13:54.7 11:14
92 161 Evan Brehl 4TH College Wood 14:05.2 11:22
93 72 694 Nicolas Zimmowitch 4TH Woodbrook 14:13.5 11:29
94 73 692 William Woodhouse 4TH Woodbrook 14:19.5 11:34
95 31 Samuel March 4TH Carmel 14:23.2 11:37
96 27 Holden Jenkins 4TH Carmel 14:28.9 11:41
97 74 401 William Paddock 4TH Orchard Park 14:29.8 11:42
98 257 Tyler Gies 4TH Forest Dale 14:34.9 11:46
99 395 Jackson Kirk 4TH Orchard Park 14:42.6 11:52
100 270 Ethan Shields 4TH Forest Dale 14:43.3 11:53
101 519 Nate Moorehead 4TH Smoky Row 14:49.1 11:57
102 392 Jacob Hazelwood 4TH Orchard Park 14:53.1 12:01
103 167 Drew Gerke 4TH College Wood 14:53.9 12:01
104 262 Michael Martin 4TH Forest Dale 15:22.6 12:24
105 691 Erik Sveen 4TH Woodbrook 15:28.1 12:29
106 688 Robert Huckins 4TH Woodbrook 15:29.4 12:30
107 402 Ryan Roetgerman 4TH Orchard Park 15:47.4 12:44
108 398 Tyler McVey 4TH Orchard Park 15:57.8 12:53
109 393 Seth Hendricks 4TH Orchard Park 16:10.8 13:03
110 405 Caden Spencer 4TH Orchard Park 16:32.1 13:21
111 264 Devyn Miller 4TH Forest Dale 24:00.0 19:22