GREEN LAKE DUATHLON
Green Lake - Spicer, MN - May 22, 2010
2.5 Mile Run - 17 Mile Bike - 2.5 Mile Run
Place Div/Tot Bib Name Age Sex City St Rank Run1 Pace Trn.1 Rank Bike Rate Trn.2 Rank Run2 Pace Finish
===== ======== ==== ======================= === === ================== == ================ ===== ================== ===== ================== =======
1 1/13 403 Lucas Pedersen 22 M Richfield MN 1 14:31 5:49 0:27 3 45:32 22.4 0:28 1 14:32 5:49 1:15:27
2 2/13 422 Andrew Turner 22 M Scandia MN 2 15:15 6:06 0:40 1 43:45 23.3 0:26 2 15:31 6:13 1:15:34
3 1/15 375 Shawn Gort 34 M Superior WI 11 16:45 6:42 0:58 2 43:51 23.3 1:00 13 17:59 7:12 1:20:31
4 3/13 410 Denver Rogalla 20 M Onamia MN 3 15:21 6:09 0:30 4 47:43 21.4 0:32 5 17:05 6:50 1:21:09
5 4/13 380 Eddie Kaiser 29 M Minneapolis MN 7 16:37 6:39 0:38 5 47:56 21.3 0:28 4 16:37 6:39 1:22:14
6 2/15 393 Aaron Madsen 30 M Willmar MN 4 15:27 6:11 0:43 6 48:38 21.0 0:36 12 17:59 7:12 1:23:21
7 5/13 442 Stephen Wilson 24 M Robbinsdale MN 8 16:38 6:39 0:42 9 50:53 20.0 0:32 7 17:18 6:56 1:26:00
8 3/15 389 Mark Lindquist 38 M Buffalo MN 20 18:12 7:17 0:58 10 51:21 19.9 0:48 10 17:55 7:10 1:29:12
9 6/13 370 Ben Ferguson 21 M Alexandria MN 15 17:16 6:55 1:24 12 52:12 19.5 0:51 9 17:48 7:08 1:29:30
10 7/13 368 Joe Degroot 24 M Wayzata MN 14 17:16 6:55 1:26 13 52:49 19.3 1:07 6 17:13 6:54 1:29:49
11 8/13 418 Tom Stoneburner 22 M Fargo ND 18 17:39 7:04 0:34 7 50:37 20.2 0:23 32 20:43 8:18 1:29:53
12 1/1 369 Logan Erickson 18 M Raymond MN 5 15:41 6:17 0:34 33 58:34 17.4 0:32 3 15:52 6:21 1:31:10
13 1/14 360 Mike Bratsch 48 M Danube MN 12 17:11 6:53 0:51 20 54:31 18.7 0:50 15 18:12 7:17 1:31:32
14 9/13 371 Chad Ferguson 27 M St. Louis Park MN 16 17:16 6:55 1:23 18 54:29 18.7 0:42 16 18:30 7:24 1:32:17
15 2/14 354 Brad Arneson 43 M New London MN 22 18:42 7:29 0:53 11 51:46 19.7 0:59 24 20:02 8:01 1:32:19
16 4/15 406 Mick Quinn 35 M Willmar MN 9 16:38 6:39 0:44 26 56:43 18.0 0:28 11 17:56 7:11 1:32:26
17 10/13 411 John Rusch 27 M Bloomington MN 40 20:02 8:01 0:55 8 50:44 20.1 0:37 36 21:02 8:25 1:33:19
18 3/14 435 Michael Hanson 43 M Willmar MN 19 17:57 7:11 0:45 22 55:33 18.4 0:39 19 19:33 7:50 1:34:25
19 5/15 395 Chad Monson 39 M Minneapolis MN 21 18:21 7:21 1:35 15 53:15 19.2 1:28 26 20:13 8:05 1:34:50
20 4/14 382 Randy Kramer 43 M Buffalo MN 31 19:17 7:43 1:12 14 53:10 19.2 1:11 29 20:34 8:14 1:35:23
21 5/14 419 Bob Strandell 48 M Plymouth MN 28 19:05 7:38 1:05 16 53:20 19.1 1:34 34 20:48 8:19 1:35:50
22 6/15 362 Glenn Bundy 35 M Sunburg MN 17 17:31 7:01 0:44 32 58:25 17.5 0:30 17 18:57 7:35 1:36:05
23 1/6 426 Amy Woolsey 44 F Sauk Rapids MN 33 19:24 7:46 0:58 17 54:24 18.8 0:47 30 20:40 8:16 1:36:11
24 1/10 366 Bryan De Groot 54 M Prinsburg MN 39 20:02 8:01 1:01 21 55:16 18.5 0:50 21 19:49 7:56 1:36:55
25 7/15 407 Jason Reed 39 M Willmar MN 38 19:54 7:58 1:14 19 54:31 18.7 1:04 28 20:30 8:12 1:37:11
26 8/15 408 Stephen Reigstad 34 M Willmar MN 23 18:50 7:32 1:25 23 55:44 18.3 0:46 31 20:41 8:17 1:37:23
27 2/10 365 Wayne Dahlen 52 M Spicer MN 27 18:56 7:35 0:36 31 58:23 17.5 0:37 25 20:08 8:04 1:38:38
28 1/6 421 Josie Thole 23 F Benson MN 30 19:16 7:43 0:56 28 57:30 17.7 0:46 37 21:05 8:26 1:39:30
29 6/14 388 Eric Lewis 46 M Spicer MN 10 16:39 6:40 1:00 49 1:04:22 15.8 0:34 8 17:35 7:02 1:40:07
30 7/14 437 Joe Ulferts 40 M Willmar MN 34 19:29 7:48 1:09 29 58:13 17.5 0:50 35 20:59 8:24 1:40:38
31 1/1 367 Jessica De Groot 15 F Prinsburg MN 37 19:50 7:56 1:19 34 59:25 17.2 0:45 22 19:50 7:56 1:41:06
32 9/15 447 Scott Abrams 37 M 47 21:21 8:33 0:58 25 56:14 18.1 0:57 39 21:42 8:41 1:41:10
33 8/14 433 Bob Greeley 40 M Silver Lake MN 13 17:13 6:54 1:20 46 1:03:44 16.0 1:16 14 18:07 7:15 1:41:39
34 9/14 381 Joe Klein 48 M Richmond MN 26 18:55 7:34 1:49 39 1:00:20 16.9 1:23 18 19:29 7:48 1:41:54
35 1/9 413 Andrea Sailer 33 F St. Cloud MN 36 19:49 7:56 1:11 38 1:00:11 16.9 1:21 20 19:47 7:55 1:42:16
36 10/15 378 Troy Holt 37 M Sioux Falls MN 41 20:20 8:08 0:34 36 59:52 17.0 0:47 38 21:09 8:28 1:42:40
37 10/14 359 Steve Blom 45 M Prinsburg MN 58 22:38 9:04 1:14 24 56:02 18.2 1:06 51 23:29 9:24 1:44:27
38 3/10 376 Edward Haag 59 M Marshall MN 32 19:22 7:45 0:48 44 1:03:15 16.1 0:46 27 20:26 8:11 1:44:34
39 11/14 394 Keith Maile 46 M New Brighton MN 45 20:59 8:24 2:27 27 56:55 17.9 2:13 52 23:35 9:26 1:46:06
40 1/4 374 Sheila Gemar 51 F Spicer MN 51 21:49 8:44 1:08 35 59:26 17.2 1:01 47 22:47 9:07 1:46:09
41 4/10 386 Jay Lawton 52 M Willmar MN 25 18:53 7:34 1:31 50 1:04:25 15.8 1:46 23 20:00 8:00 1:46:32
42 2/6 446 Amy Morrell 41 F Spicer MN 29 19:07 7:39 0:57 55 1:05:37 15.5 0:46 33 20:44 8:18 1:47:08
43 12/14 361 Mark Bredehoeft 48 M Willmar MN 42 20:23 8:09 1:35 41 1:02:07 16.4 1:21 41 22:08 8:52 1:47:31
44 2/9 390 Charis Linebaugh 34 F New Hope MN 52 22:00 8:48 1:15 40 1:01:26 16.6 0:55 50 23:08 9:16 1:48:42
45 11/13 405 Nicholas Plante 27 M Sartell MN 43 20:28 8:12 1:02 51 1:04:34 15.8 0:44 42 22:13 8:54 1:48:59
46 2/4 400 Margaret Olafson 54 F Marshall MN 49 21:32 8:37 1:10 42 1:02:53 16.2 1:19 46 22:46 9:07 1:49:39
47 11/15 424 Steve Wagner 36 M Sartell MN 35 19:49 7:56 1:18 45 1:03:38 16.0 1:20 56 24:15 9:42 1:50:18
48 5/10 416 Lachlan C. Smith 59 M Spicer MN 64 24:04 9:38 1:44 37 59:53 17.0 1:47 49 23:03 9:13 1:50:28
49 13/14 357 Joe Baker 44 M Loretto MN 53 22:10 8:52 1:30 30 58:15 17.5 4:52 59 25:00 10:00 1:51:45
50 12/13 436 John Rensberger 20 M Monticello MN 62 23:54 9:34 0:52 43 1:03:13 16.1 0:31 66 26:06 10:27 1:54:34
51 3/6 387 Claudia Lenz 49 F Willmar MN 57 22:30 9:00 1:15 61 1:07:50 15.0 0:48 43 22:13 8:54 1:54:34
52 14/14 451 Larry Brown 45 M Willmar MN 44 20:30 8:12 1:50 57 1:07:03 15.2 1:37 60 25:05 10:02 1:56:02
53 3/4 398 Lorrie Oistad 51 F Sartell MN 55 22:29 9:00 1:13 65 1:11:12 14.3 1:19 40 21:46 8:43 1:57:57
54 3/9 425 Brenda Warren 38 F Watkins MN 56 22:29 9:00 0:53 62 1:09:38 14.6 0:46 58 24:29 9:48 1:58:14
55 2/6 444 Keri Streich 22 F Marietta MN 48 21:23 8:34 0:41 63 1:10:17 14.5 0:40 62 25:20 10:08 1:58:19
56 6/10 443 Allen Sawnders 54 M Benson MN 24 18:53 7:33 1:41 71 1:14:27 13.7 1:55 44 22:17 8:55 1:59:11
57 3/6 372 Sara Ferguson 28 F St. Louis Park MN 69 24:46 9:55 1:43 53 1:05:18 15.6 1:34 67 26:09 10:28 1:59:28
58 12/15 402 Paul Overlien 38 M Sartell MN 59 23:16 9:19 1:17 58 1:07:12 15.2 1:06 68 26:53 10:45 1:59:40
59 13/15 417 Ryan Stoneburner 31 M Paynesville MN 6 16:37 6:39 0:40 76 1:21:56 12.4 0:29 45 22:21 8:57 2:02:00
60 14/15 440 Aaron Thraen 33 M Saint Louis Park MN 83 30:06 12:03 1:20 48 1:04:18 15.9 1:16 64 25:31 10:13 2:02:29
61 4/9 438 Wendy Ulferts 39 F Willmar MN 73 26:21 10:33 1:52 56 1:05:38 15.5 1:27 72 28:26 11:23 2:03:42
62 4/6 412 Heidi Sachs 45 F Glenwood MN 54 22:27 8:59 0:46 73 1:17:18 13.2 0:43 48 22:59 9:12 2:04:11
63 5/9 352 Inga Anderson 33 F Sartell MN 66 24:19 9:44 1:44 70 1:14:11 13.7 0:59 57 24:26 9:47 2:05:36
64 1/1 363 Raymond Cyr 66 M Willmar MN 50 21:43 8:41 1:41 72 1:15:21 13.5 1:21 65 25:35 10:14 2:05:38
65 6/9 358 Laura Barta 35 F Buffalo MN 60 23:20 9:20 1:22 47 1:04:06 15.9 1:58 81 35:40 14:16 2:06:23
66 7/9 385 Traci Larsen 35 F New Hope MN 75 26:46 10:43 1:56 59 1:07:15 15.2 1:52 76 29:11 11:41 2:06:59
67 5/6 396 Amanda Nyberg 41 F Big Lake MN 74 26:46 10:43 1:56 60 1:07:20 15.1 1:48 75 29:11 11:41 2:06:59
68 7/10 434 Randy Hall 59 M Willmar MN 76 27:14 10:54 1:24 54 1:05:32 15.6 1:35 79 32:29 13:00 2:08:12
69 4/6 432 Laura Ferguson 25 F Charlotte NC 67 24:21 9:45 2:09 69 1:13:18 13.9 2:00 69 26:56 10:47 2:08:41
70 5/6 353 Lindsey Anderson 28 F La Crescent MN 68 24:21 9:45 2:08 68 1:13:11 13.9 2:08 70 26:56 10:47 2:08:41
71 4/4 373 Linda Fixsen 53 F Willmar MN 63 23:55 9:34 1:19 74 1:18:43 13.0 1:21 61 25:13 10:06 2:10:29
72 1/1 391 Nick Lothert 13 M Willmar MN 61 23:54 9:34 1:07 75 1:18:56 12.9 1:08 63 25:27 10:11 2:10:29
73 13/13 445 Tyler Anderson 26 M Long Beach CA 77 28:13 11:17 2:15 52 1:05:12 15.6 2:39 80 32:57 13:11 2:11:13
74 8/10 351 Roger Ahrenholz 58 M Prinsburg MN 82 28:38 11:28 2:42 64 1:11:03 14.4 2:18 71 28:10 11:16 2:12:50
75 8/9 356 Heather Baker 36 F Minneapolis MN 70 25:20 10:08 1:55 78 1:23:17 12.2 1:36 54 23:48 9:32 2:15:54
76 9/10 439 Rollo Campe 58 M New London MN 71 25:20 10:08 1:56 77 1:23:15 12.3 1:37 55 23:49 9:32 2:15:54
77 10/10 397 John O'Neill 58 M Olivia MN 46 21:14 8:30 0:45 82 1:33:33 10.9 0:44 53 23:40 9:28 2:19:53
78 15/15 429 Bob Mathiasen 39 M Willmar MN 79 28:15 11:18 1:03 67 1:13:04 14.0 0:58 82 37:40 15:04 2:20:57
79 1/1 448 Amanda Muthiasen 9 F Willmar MN 80 28:16 11:19 1:02 66 1:12:59 14.0 1:03 83 37:41 15:05 2:20:58
80 6/6 383 Susan Kuefler 45 F St. Joseph MN 72 25:52 10:21 0:54 80 1:26:15 11.8 0:38 73 28:34 11:26 2:22:11
81 9/9 415 Julie Schultz 39 F Spicer MN 78 28:13 11:18 1:00 79 1:24:35 12.1 0:43 74 28:52 11:33 2:23:20
82 1/1 364 Vickie Cyr 61 F Willmar MN 81 28:25 11:22 1:46 81 1:27:04 11.7 0:58 77 29:57 11:59 2:28:07
83 6/6 384 Jessica Lapoint 25 F Spicer MN 65 24:05 9:38 1:12 83 1:42:21 10.0 1:10 78 30:21 12:09 2:39:07
results by Pickle Events results posted on: www.pickleevents.com
RELAY RESULTS
Place Bib TEAM MEMBERS: Rank Run1 Pace Trn.1 Rank Bike Rate Trn.2 Rank Run2 Pace Finish
===== ==== ===================================== ================ ===== ================== ===== ================= =======
1 428 Hubbard : Jarrett Hubbard , Adam Ahrndt
2 24:18 9:44 1:40 1 54:11 18.8 0:43 2 27:51 11:09 1:48:41
2 430 Pederson : Nathan Pederson , Amy Pederson
1 21:03 8:25 0:38 2 1:11:09 14.3 0:28 1 22:43 9:05 1:55:57
DID NOT FINISH
Bib Name Age Sex City St Rank Run1 Pace Trn.1 Rank Bike Rate Trn.2 Rank Run2 Pace Finish
==== ======================= === === ================== == ================ ===== ================== ===== ================ =======
449 Kurt Mackedahz 51 M Spicer MN 2 22:29 9:00 1:07 2 1:06:43 15.3 0:58 1 25:04 10:02
409 Aaron Richards 27 M Shakopee MN 1 22:10 8:52 0:56 1 59:57 17.0
441 Amy Hagstrom 38 F Saint Louis Park MN 3 34:43 13:54 1:09
TOP TEN RUN1 TIMES
Run
PLACE NAME CITY ST AGE S Time Pace
===== ==================== ============== == === = ===========
1 Lucas Pedersen Richfield MN 22 M 14:31 5:49
2 Andrew Turner Scandia MN 22 M 15:15 6:06
3 Denver Rogalla Onamia MN 20 M 15:21 6:09
4 Aaron Madsen Willmar MN 30 M 15:27 6:11
5 Logan Erickson Raymond MN 18 M 15:41 6:17
6 Ryan Stoneburner Paynesville MN 31 M 16:37 6:39
7 Eddie Kaiser Minneapolis MN 29 M 16:37 6:39
8 Mick Quinn Willmar MN 35 M 16:38 6:39
9 Stephen Wilson Robbinsdale MN 24 M 16:38 6:39
10 Eric Lewis Spicer MN 46 M 16:39 6:40
TOP TEN BIKE TIMES
Bike
PLACE NAME CITY ST AGE S Time mph
===== ==================== ============== == === = ==============
1 Andrew Turner Scandia Mn 22 M 00:43:45 23.3
2 Shawn Gort Superior Wi 34 M 00:43:51 23.3
3 Lucas Pedersen Richfield Mn 22 M 00:45:32 22.4
4 Denver Rogalla Onamia Mn 20 M 00:47:43 21.4
5 Eddie Kaiser Minneapolis Mn 29 M 00:47:56 21.3
6 Aaron Madsen Willmar Mn 30 M 00:48:38 21.0
7 Tom Stoneburner Fargo Nd 22 M 00:50:37 20.2
8 John Rusch Bloomington Mn 27 M 00:50:44 20.1
9 Stephen Wilson Robbinsdale Mn 24 M 00:50:53 20.0
10 Mark Lindquist Buffalo Mn 38 M 00:51:21 19.9
TOP TEN RUN2 TIMES
Run
PLACE NAME CITY ST AGE S Time Pace
===== ==================== ============== == === = ===========
1 Lucas Pedersen Richfield MN 22 M 14:32 5:49
2 Andrew Turner Scandia MN 22 M 15:31 6:13
3 Logan Erickson Raymond MN 18 M 15:52 6:21
4 Eddie Kaiser Minneapolis MN 29 M 16:37 6:39
5 Denver Rogalla Onamia MN 20 M 17:05 6:50
6 Joe Degroot Wayzata MN 24 M 17:13 6:54
7 Stephen Wilson Robbinsdale MN 24 M 17:18 6:56
8 Eric Lewis Spicer MN 46 M 17:35 7:02
9 Ben Ferguson Alexandria MN 21 M 17:48 7:08
10 Mark Lindquist Buffalo MN 38 M 17:55 7:10
INDIVIDUAL MALE OVERALL RESULTS
Place Bib Name Age Sex City St Rank Run1 Pace Trn.1 Rank Bike Rate Trn.2 Rank Run2 Pace Finish
===== ==== ======================= === === ================== == ================ ===== ================== ===== ================== =======
1 403 Lucas Pedersen 22 M Richfield MN 1 14:31 5:49 0:27 3 45:32 22.4 0:28 1 14:32 5:49 1:15:27
2 422 Andrew Turner 22 M Scandia MN 2 15:15 6:06 0:40 1 43:45 23.3 0:26 2 15:31 6:13 1:15:34
3 375 Shawn Gort 34 M Superior WI 11 16:45 6:42 0:58 2 43:51 23.3 1:00 13 17:59 7:12 1:20:31
4 410 Denver Rogalla 20 M Onamia MN 3 15:21 6:09 0:30 4 47:43 21.4 0:32 5 17:05 6:50 1:21:09
5 380 Eddie Kaiser 29 M Minneapolis MN 7 16:37 6:39 0:38 5 47:56 21.3 0:28 4 16:37 6:39 1:22:14
6 393 Aaron Madsen 30 M Willmar MN 4 15:27 6:11 0:43 6 48:38 21.0 0:36 12 17:59 7:12 1:23:21
7 442 Stephen Wilson 24 M Robbinsdale MN 8 16:38 6:39 0:42 9 50:53 20.0 0:32 7 17:18 6:56 1:26:00
8 389 Mark Lindquist 38 M Buffalo MN 20 18:12 7:17 0:58 10 51:21 19.9 0:48 10 17:55 7:10 1:29:12
9 370 Ben Ferguson 21 M Alexandria MN 15 17:16 6:55 1:24 12 52:12 19.5 0:51 9 17:48 7:08 1:29:30
10 368 Joe Degroot 24 M Wayzata MN 14 17:16 6:55 1:26 13 52:49 19.3 1:07 6 17:13 6:54 1:29:49
11 418 Tom Stoneburner 22 M Fargo ND 18 17:39 7:04 0:34 7 50:37 20.2 0:23 29 20:43 8:18 1:29:53
12 369 Logan Erickson 18 M Raymond MN 5 15:41 6:17 0:34 31 58:34 17.4 0:32 3 15:52 6:21 1:31:10
13 360 Mike Bratsch 48 M Danube MN 12 17:11 6:53 0:51 19 54:31 18.7 0:50 15 18:12 7:17 1:31:32
14 371 Chad Ferguson 27 M St. Louis Park MN 16 17:16 6:55 1:23 17 54:29 18.7 0:42 16 18:30 7:24 1:32:17
15 354 Brad Arneson 43 M New London MN 22 18:42 7:29 0:53 11 51:46 19.7 0:59 22 20:02 8:01 1:32:19
16 406 Mick Quinn 35 M Willmar MN 9 16:38 6:39 0:44 25 56:43 18.0 0:28 11 17:56 7:11 1:32:26
17 411 John Rusch 27 M Bloomington MN 35 20:02 8:01 0:55 8 50:44 20.1 0:37 32 21:02 8:25 1:33:19
18 435 Michael Hanson 43 M Willmar MN 19 17:57 7:11 0:45 21 55:33 18.4 0:39 19 19:33 7:50 1:34:25
19 395 Chad Monson 39 M Minneapolis MN 21 18:21 7:21 1:35 15 53:15 19.2 1:28 24 20:13 8:05 1:34:50
20 382 Randy Kramer 43 M Buffalo MN 29 19:17 7:43 1:12 14 53:10 19.2 1:11 27 20:34 8:14 1:35:23
21 419 Bob Strandell 48 M Plymouth MN 28 19:05 7:38 1:05 16 53:20 19.1 1:34 30 20:48 8:19 1:35:50
22 362 Glenn Bundy 35 M Sunburg MN 17 17:31 7:01 0:44 30 58:25 17.5 0:30 17 18:57 7:35 1:36:05
23 366 Bryan De Groot 54 M Prinsburg MN 34 20:02 8:01 1:01 20 55:16 18.5 0:50 20 19:49 7:56 1:36:55
24 407 Jason Reed 39 M Willmar MN 33 19:54 7:58 1:14 18 54:31 18.7 1:04 26 20:30 8:12 1:37:11
25 408 Stephen Reigstad 34 M Willmar MN 23 18:50 7:32 1:25 22 55:44 18.3 0:46 28 20:41 8:17 1:37:23
26 365 Wayne Dahlen 52 M Spicer MN 27 18:56 7:35 0:36 29 58:23 17.5 0:37 23 20:08 8:04 1:38:38
27 388 Eric Lewis 46 M Spicer MN 10 16:39 6:40 1:00 41 1:04:22 15.8 0:34 8 17:35 7:02 1:40:07
28 437 Joe Ulferts 40 M Willmar MN 31 19:29 7:48 1:09 27 58:13 17.5 0:50 31 20:59 8:24 1:40:38
29 447 Scott Abrams 37 M 42 21:21 8:33 0:58 24 56:14 18.1 0:57 34 21:42 8:41 1:41:10
30 433 Bob Greeley 40 M Silver Lake MN 13 17:13 6:54 1:20 39 1:03:44 16.0 1:16 14 18:07 7:15 1:41:39
31 381 Joe Klein 48 M Richmond MN 26 18:55 7:34 1:49 34 1:00:20 16.9 1:23 18 19:29 7:48 1:41:54
32 378 Troy Holt 37 M Sioux Falls MN 36 20:20 8:08 0:34 32 59:52 17.0 0:47 33 21:09 8:28 1:42:40
33 359 Steve Blom 45 M Prinsburg MN 45 22:38 9:04 1:14 23 56:02 18.2 1:06 40 23:29 9:24 1:44:27
34 376 Edward Haag 59 M Marshall MN 30 19:22 7:45 0:48 37 1:03:15 16.1 0:46 25 20:26 8:11 1:44:34
35 394 Keith Maile 46 M New Brighton MN 40 20:59 8:24 2:27 26 56:55 17.9 2:13 41 23:35 9:26 1:46:06
36 386 Jay Lawton 52 M Willmar MN 25 18:53 7:34 1:31 42 1:04:25 15.8 1:46 21 20:00 8:00 1:46:32
37 361 Mark Bredehoeft 48 M Willmar MN 37 20:23 8:09 1:35 35 1:02:07 16.4 1:21 35 22:08 8:52 1:47:31
38 405 Nicholas Plante 27 M Sartell MN 38 20:28 8:12 1:02 43 1:04:34 15.8 0:44 36 22:13 8:54 1:48:59
39 424 Steve Wagner 36 M Sartell MN 32 19:49 7:56 1:18 38 1:03:38 16.0 1:20 44 24:15 9:42 1:50:18
40 416 Lachlan C. Smith 59 M Spicer MN 49 24:04 9:38 1:44 33 59:53 17.0 1:47 39 23:03 9:13 1:50:28
41 357 Joe Baker 44 M Loretto MN 44 22:10 8:52 1:30 28 58:15 17.5 4:52 45 25:00 10:00 1:51:45
42 436 John Rensberger 20 M Monticello MN 48 23:54 9:34 0:52 36 1:03:13 16.1 0:31 50 26:06 10:27 1:54:34
43 451 Larry Brown 45 M Willmar MN 39 20:30 8:12 1:50 46 1:07:03 15.2 1:37 46 25:05 10:02 1:56:02
44 443 Allen Sawnders 54 M Benson MN 24 18:53 7:33 1:41 50 1:14:27 13.7 1:55 37 22:17 8:55 1:59:11
45 402 Paul Overlien 38 M Sartell MN 46 23:16 9:19 1:17 47 1:07:12 15.2 1:06 51 26:53 10:45 1:59:40
46 417 Ryan Stoneburner 31 M Paynesville MN 6 16:37 6:39 0:40 53 1:21:56 12.4 0:29 38 22:21 8:57 2:02:00
47 440 Aaron Thraen 33 M Saint Louis Park MN 55 30:06 12:03 1:20 40 1:04:18 15.9 1:16 48 25:31 10:13 2:02:29
48 363 Raymond Cyr 66 M Willmar MN 43 21:43 8:41 1:41 51 1:15:21 13.5 1:21 49 25:35 10:14 2:05:38
49 434 Randy Hall 59 M Willmar MN 51 27:14 10:54 1:24 45 1:05:32 15.6 1:35 53 32:29 13:00 2:08:12
50 391 Nick Lothert 13 M Willmar MN 47 23:54 9:34 1:07 52 1:18:56 12.9 1:08 47 25:27 10:11 2:10:29
51 445 Tyler Anderson 26 M Long Beach CA 52 28:13 11:17 2:15 44 1:05:12 15.6 2:39 54 32:57 13:11 2:11:13
52 351 Roger Ahrenholz 58 M Prinsburg MN 54 28:38 11:28 2:42 48 1:11:03 14.4 2:18 52 28:10 11:16 2:12:50
53 439 Rollo Campe 58 M New London MN 50 25:20 10:08 1:56 54 1:23:15 12.3 1:37 43 23:49 9:32 2:15:54
54 397 John O'Neill 58 M Olivia MN 41 21:14 8:30 0:45 55 1:33:33 10.9 0:44 42 23:40 9:28 2:19:53
55 429 Bob Mathiasen 39 M Willmar MN 53 28:15 11:18 1:03 49 1:13:04 14.0 0:58 55 37:40 15:04 2:20:57
INDIVIDUAL FEMALE OVERALL RESULTS
Place Bib Name Age Sex City St Rank Run1 Pace Trn.1 Rank Bike Rate Trn.2 Rank Run2 Pace Finish
===== ==== ======================= === === ================== == ================ ===== ================== ===== ================== =======
1 426 Amy Woolsey 44 F Sauk Rapids MN 3 19:24 7:46 0:58 1 54:24 18.8 0:47 3 20:40 8:16 1:36:11
2 421 Josie Thole 23 F Benson MN 2 19:16 7:43 0:56 2 57:30 17.7 0:46 5 21:05 8:26 1:39:30
3 367 Jessica De Groot 15 F Prinsburg MN 5 19:50 7:56 1:19 3 59:25 17.2 0:45 2 19:50 7:56 1:41:06
4 413 Andrea Sailer 33 F St. Cloud MN 4 19:49 7:56 1:11 5 1:00:11 16.9 1:21 1 19:47 7:55 1:42:16
5 374 Sheila Gemar 51 F Spicer MN 8 21:49 8:44 1:08 4 59:26 17.2 1:01 9 22:47 9:07 1:46:09
6 446 Amy Morrell 41 F Spicer MN 1 19:07 7:39 0:57 10 1:05:37 15.5 0:46 4 20:44 8:18 1:47:08
7 390 Charis Linebaugh 34 F New Hope MN 9 22:00 8:48 1:15 6 1:01:26 16.6 0:55 11 23:08 9:16 1:48:42
8 400 Margaret Olafson 54 F Marshall MN 7 21:32 8:37 1:10 7 1:02:53 16.2 1:19 8 22:46 9:07 1:49:39
9 387 Claudia Lenz 49 F Willmar MN 13 22:30 9:00 1:15 14 1:07:50 15.0 0:48 7 22:13 8:54 1:54:34
10 398 Lorrie Oistad 51 F Sartell MN 11 22:29 9:00 1:13 17 1:11:12 14.3 1:19 6 21:46 8:43 1:57:57
11 425 Brenda Warren 38 F Watkins MN 12 22:29 9:00 0:53 15 1:09:38 14.6 0:46 14 24:29 9:48 1:58:14
12 444 Keri Streich 22 F Marietta MN 6 21:23 8:34 0:41 16 1:10:17 14.5 0:40 16 25:20 10:08 1:58:19
13 372 Sara Ferguson 28 F St. Louis Park MN 20 24:46 9:55 1:43 9 1:05:18 15.6 1:34 17 26:09 10:28 1:59:28
14 438 Wendy Ulferts 39 F Willmar MN 23 26:21 10:33 1:52 11 1:05:38 15.5 1:27 20 28:26 11:23 2:03:42
15 412 Heidi Sachs 45 F Glenwood MN 10 22:27 8:59 0:46 22 1:17:18 13.2 0:43 10 22:59 9:12 2:04:11
16 352 Inga Anderson 33 F Sartell MN 17 24:19 9:44 1:44 21 1:14:11 13.7 0:59 13 24:26 9:47 2:05:36
17 358 Laura Barta 35 F Buffalo MN 14 23:20 9:20 1:22 8 1:04:06 15.9 1:58 27 35:40 14:16 2:06:23
18 385 Traci Larsen 35 F New Hope MN 25 26:46 10:43 1:56 12 1:07:15 15.2 1:52 24 29:11 11:41 2:06:59
19 396 Amanda Nyberg 41 F Big Lake MN 24 26:46 10:43 1:56 13 1:07:20 15.1 1:48 23 29:11 11:41 2:06:59
20 432 Laura Ferguson 25 F Charlotte NC 18 24:21 9:45 2:09 20 1:13:18 13.9 2:00 18 26:56 10:47 2:08:41
21 353 Lindsey Anderson 28 F La Crescent MN 19 24:21 9:45 2:08 19 1:13:11 13.9 2:08 19 26:56 10:47 2:08:41
22 373 Linda Fixsen 53 F Willmar MN 15 23:55 9:34 1:19 23 1:18:43 13.0 1:21 15 25:13 10:06 2:10:29
23 356 Heather Baker 36 F Minneapolis MN 21 25:20 10:08 1:55 24 1:23:17 12.2 1:36 12 23:48 9:32 2:15:54
24 448 Amanda Muthiasen 9 F Willmar MN 27 28:16 11:19 1:02 18 1:12:59 14.0 1:03 28 37:41 15:05 2:20:58
25 383 Susan Kuefler 45 F St. Joseph MN 22 25:52 10:21 0:54 26 1:26:15 11.8 0:38 21 28:34 11:26 2:22:11
26 415 Julie Schultz 39 F Spicer MN 26 28:13 11:18 1:00 25 1:24:35 12.1 0:43 22 28:52 11:33 2:23:20
27 364 Vickie Cyr 61 F Willmar MN 28 28:25 11:22 1:46 27 1:27:04 11.7 0:58 25 29:57 11:59 2:28:07
28 384 Jessica Lapoint 25 F Spicer MN 16 24:05 9:38 1:12 28 1:42:21 10.0 1:10 26 30:21 12:09 2:39:07
FEMALE AGE GROUP RESULTS 2 - 14
Place Bib Name Age Sex City St Rank Swim 100yd Trn.1 Rank Bike Rate Trn.2 Rank Run Pace Finish
===== ==== ======================= === === ================== == ================ ===== ================== ===== ================== =======
1 448 Amanda Muthiasen 9 F Willmar MN 1 28:16 11:19 1:02 1 1:12:59 14.0 1:03 1 37:41 15:05 2:20:58
FEMALE AGE GROUP RESULTS 15 - 19
Place Bib Name Age Sex City St Rank Swim 100yd Trn.1 Rank Bike Rate Trn.2 Rank Run Pace Finish
===== ==== ======================= === === ================== == ================ ===== ================== ===== ================== =======
1 367 Jessica De Groot 15 F Prinsburg MN 1 19:50 7:56 1:19 1 59:25 17.2 0:45 1 19:50 7:56 1:41:06
FEMALE AGE GROUP RESULTS 20 - 29
Place Bib Name Age Sex City St Rank Swim 100yd Trn.1 Rank Bike Rate Trn.2 Rank Run Pace Finish
===== ==== ======================= === === ================== == ================ ===== ================== ===== ================== =======
1 421 Josie Thole 23 F Benson MN 1 19:16 7:43 0:56 1 57:30 17.7 0:46 1 21:05 8:26 1:39:30
2 444 Keri Streich 22 F Marietta MN 2 21:23 8:34 0:41 3 1:10:17 14.5 0:40 2 25:20 10:08 1:58:19
3 372 Sara Ferguson 28 F St. Louis Park MN 6 24:46 9:55 1:43 2 1:05:18 15.6 1:34 3 26:09 10:28 1:59:28
4 432 Laura Ferguson 25 F Charlotte NC 4 24:21 9:45 2:09 5 1:13:18 13.9 2:00 4 26:56 10:47 2:08:41
5 353 Lindsey Anderson 28 F La Crescent MN 5 24:21 9:45 2:08 4 1:13:11 13.9 2:08 5 26:56 10:47 2:08:41
6 384 Jessica Lapoint 25 F Spicer MN 3 24:05 9:38 1:12 6 1:42:21 10.0 1:10 6 30:21 12:09 2:39:07
FEMALE AGE GROUP RESULTS 30 - 39
Place Bib Name Age Sex City St Rank Swim 100yd Trn.1 Rank Bike Rate Trn.2 Rank Run Pace Finish
===== ==== ======================= === === ================== == ================ ===== ================== ===== ================== =======
1 413 Andrea Sailer 33 F St. Cloud MN 1 19:49 7:56 1:11 1 1:00:11 16.9 1:21 1 19:47 7:55 1:42:16
2 390 Charis Linebaugh 34 F New Hope MN 2 22:00 8:48 1:15 2 1:01:26 16.6 0:55 2 23:08 9:16 1:48:42
3 425 Brenda Warren 38 F Watkins MN 3 22:29 9:00 0:53 6 1:09:38 14.6 0:46 5 24:29 9:48 1:58:14
4 438 Wendy Ulferts 39 F Willmar MN 7 26:21 10:33 1:52 4 1:05:38 15.5 1:27 6 28:26 11:23 2:03:42
5 352 Inga Anderson 33 F Sartell MN 5 24:19 9:44 1:44 7 1:14:11 13.7 0:59 4 24:26 9:47 2:05:36
6 358 Laura Barta 35 F Buffalo MN 4 23:20 9:20 1:22 3 1:04:06 15.9 1:58 9 35:40 14:16 2:06:23
7 385 Traci Larsen 35 F New Hope MN 8 26:46 10:43 1:56 5 1:07:15 15.2 1:52 8 29:11 11:41 2:06:59
8 356 Heather Baker 36 F Minneapolis MN 6 25:20 10:08 1:55 8 1:23:17 12.2 1:36 3 23:48 9:32 2:15:54
9 415 Julie Schultz 39 F Spicer MN 9 28:13 11:18 1:00 9 1:24:35 12.1 0:43 7 28:52 11:33 2:23:20
FEMALE AGE GROUP RESULTS 40 - 49
Place Bib Name Age Sex City St Rank Swim 100yd Trn.1 Rank Bike Rate Trn.2 Rank Run Pace Finish
===== ==== ======================= === === ================== == ================ ===== ================== ===== ================== =======
1 426 Amy Woolsey 44 F Sauk Rapids MN 2 19:24 7:46 0:58 1 54:24 18.8 0:47 1 20:40 8:16 1:36:11
2 446 Amy Morrell 41 F Spicer MN 1 19:07 7:39 0:57 2 1:05:37 15.5 0:46 2 20:44 8:18 1:47:08
3 387 Claudia Lenz 49 F Willmar MN 4 22:30 9:00 1:15 4 1:07:50 15.0 0:48 3 22:13 8:54 1:54:34
4 412 Heidi Sachs 45 F Glenwood MN 3 22:27 8:59 0:46 5 1:17:18 13.2 0:43 4 22:59 9:12 2:04:11
5 396 Amanda Nyberg 41 F Big Lake MN 6 26:46 10:43 1:56 3 1:07:20 15.1 1:48 6 29:11 11:41 2:06:59
6 383 Susan Kuefler 45 F St. Joseph MN 5 25:52 10:21 0:54 6 1:26:15 11.8 0:38 5 28:34 11:26 2:22:11
FEMALE AGE GROUP RESULTS 50 - 59
Place Bib Name Age Sex City St Rank Swim 100yd Trn.1 Rank Bike Rate Trn.2 Rank Run Pace Finish
===== ==== ======================= === === ================== == ================ ===== ================== ===== ================== =======
1 374 Sheila Gemar 51 F Spicer MN 2 21:49 8:44 1:08 1 59:26 17.2 1:01 3 22:47 9:07 1:46:09
2 400 Margaret Olafson 54 F Marshall MN 1 21:32 8:37 1:10 2 1:02:53 16.2 1:19 2 22:46 9:07 1:49:39
3 398 Lorrie Oistad 51 F Sartell MN 3 22:29 9:00 1:13 3 1:11:12 14.3 1:19 1 21:46 8:43 1:57:57
4 373 Linda Fixsen 53 F Willmar MN 4 23:55 9:34 1:19 4 1:18:43 13.0 1:21 4 25:13 10:06 2:10:29
FEMALE AGE GROUP RESULTS 60 - 98
Place Bib Name Age Sex City St Rank Swim 100yd Trn.1 Rank Bike Rate Trn.2 Rank Run Pace Finish
===== ==== ======================= === === ================== == ================ ===== ================== ===== ================== =======
1 364 Vickie Cyr 61 F Willmar MN 1 28:25 11:22 1:46 1 1:27:04 11.7 0:58 1 29:57 11:59 2:28:07
MALE AGE GROUP RESULTS 2 - 14
Place Bib Name Age Sex City St Rank Swim 100yd Trn.1 Rank Bike Rate Trn.2 Rank Run Pace Finish
===== ==== ======================= === === ================== == ================ ===== ================== ===== ================== =======
1 391 Nick Lothert 13 M Willmar MN 1 23:54 9:34 1:07 1 1:18:56 12.9 1:08 1 25:27 10:11 2:10:29
MALE AGE GROUP RESULTS 15 - 19
Place Bib Name Age Sex City St Rank Swim 100yd Trn.1 Rank Bike Rate Trn.2 Rank Run Pace Finish
===== ==== ======================= === === ================== == ================ ===== ================== ===== ================== =======
1 369 Logan Erickson 18 M Raymond MN 1 15:41 6:17 0:34 1 58:34 17.4 0:32 1 15:52 6:21 1:31:10
MALE AGE GROUP RESULTS 20 - 29
Place Bib Name Age Sex City St Rank Swim 100yd Trn.1 Rank Bike Rate Trn.2 Rank Run Pace Finish
===== ==== ======================= === === ================== == ================ ===== ================== ===== ================== =======
1 403 Lucas Pedersen 22 M Richfield MN 1 14:31 5:49 0:27 2 45:32 22.4 0:28 1 14:32 5:49 1:15:27
2 422 Andrew Turner 22 M Scandia MN 2 15:15 6:06 0:40 1 43:45 23.3 0:26 2 15:31 6:13 1:15:34
3 410 Denver Rogalla 20 M Onamia MN 3 15:21 6:09 0:30 3 47:43 21.4 0:32 4 17:05 6:50 1:21:09
4 380 Eddie Kaiser 29 M Minneapolis MN 4 16:37 6:39 0:38 4 47:56 21.3 0:28 3 16:37 6:39 1:22:14
5 442 Stephen Wilson 24 M Robbinsdale MN 5 16:38 6:39 0:42 7 50:53 20.0 0:32 6 17:18 6:56 1:26:00
6 370 Ben Ferguson 21 M Alexandria MN 7 17:16 6:55 1:24 8 52:12 19.5 0:51 7 17:48 7:08 1:29:30
7 368 Joe Degroot 24 M Wayzata MN 6 17:16 6:55 1:26 9 52:49 19.3 1:07 5 17:13 6:54 1:29:49
8 418 Tom Stoneburner 22 M Fargo ND 9 17:39 7:04 0:34 5 50:37 20.2 0:23 9 20:43 8:18 1:29:53
9 371 Chad Ferguson 27 M St. Louis Park MN 8 17:16 6:55 1:23 10 54:29 18.7 0:42 8 18:30 7:24 1:32:17
10 411 John Rusch 27 M Bloomington MN 10 20:02 8:01 0:55 6 50:44 20.1 0:37 10 21:02 8:25 1:33:19
11 405 Nicholas Plante 27 M Sartell MN 11 20:28 8:12 1:02 12 1:04:34 15.8 0:44 11 22:13 8:54 1:48:59
12 436 John Rensberger 20 M Monticello MN 12 23:54 9:34 0:52 11 1:03:13 16.1 0:31 12 26:06 10:27 1:54:34
13 445 Tyler Anderson 26 M Long Beach CA 13 28:13 11:17 2:15 13 1:05:12 15.6 2:39 13 32:57 13:11 2:11:13
MALE AGE GROUP RESULTS 30 - 39
Place Bib Name Age Sex City St Rank Swim 100yd Trn.1 Rank Bike Rate Trn.2 Rank Run Pace Finish
===== ==== ======================= === === ================== == ================ ===== ================== ===== ================== =======
1 375 Shawn Gort 34 M Superior WI 4 16:45 6:42 0:58 1 43:51 23.3 1:00 4 17:59 7:12 1:20:31
2 393 Aaron Madsen 30 M Willmar MN 1 15:27 6:11 0:43 2 48:38 21.0 0:36 3 17:59 7:12 1:23:21
3 389 Mark Lindquist 38 M Buffalo MN 6 18:12 7:17 0:58 3 51:21 19.9 0:48 1 17:55 7:10 1:29:12
4 406 Mick Quinn 35 M Willmar MN 3 16:38 6:39 0:44 8 56:43 18.0 0:28 2 17:56 7:11 1:32:26
5 395 Chad Monson 39 M Minneapolis MN 7 18:21 7:21 1:35 4 53:15 19.2 1:28 6 20:13 8:05 1:34:50
6 362 Glenn Bundy 35 M Sunburg MN 5 17:31 7:01 0:44 9 58:25 17.5 0:30 5 18:57 7:35 1:36:05
7 407 Jason Reed 39 M Willmar MN 10 19:54 7:58 1:14 5 54:31 18.7 1:04 7 20:30 8:12 1:37:11
8 408 Stephen Reigstad 34 M Willmar MN 8 18:50 7:32 1:25 6 55:44 18.3 0:46 8 20:41 8:17 1:37:23
9 447 Scott Abrams 37 M 12 21:21 8:33 0:58 7 56:14 18.1 0:57 10 21:42 8:41 1:41:10
10 378 Troy Holt 37 M Sioux Falls MN 11 20:20 8:08 0:34 10 59:52 17.0 0:47 9 21:09 8:28 1:42:40
11 424 Steve Wagner 36 M Sartell MN 9 19:49 7:56 1:18 11 1:03:38 16.0 1:20 12 24:15 9:42 1:50:18
12 402 Paul Overlien 38 M Sartell MN 13 23:16 9:19 1:17 13 1:07:12 15.2 1:06 14 26:53 10:45 1:59:40
13 417 Ryan Stoneburner 31 M Paynesville MN 2 16:37 6:39 0:40 15 1:21:56 12.4 0:29 11 22:21 8:57 2:02:00
14 440 Aaron Thraen 33 M Saint Louis Park MN 15 30:06 12:03 1:20 12 1:04:18 15.9 1:16 13 25:31 10:13 2:02:29
15 429 Bob Mathiasen 39 M Willmar MN 14 28:15 11:18 1:03 14 1:13:04 14.0 0:58 15 37:40 15:04 2:20:57
MALE AGE GROUP RESULTS 40 - 49
Place Bib Name Age Sex City St Rank Swim 100yd Trn.1 Rank Bike Rate Trn.2 Rank Run Pace Finish
===== ==== ======================= === === ================== == ================ ===== ================== ===== ================== =======
1 360 Mike Bratsch 48 M Danube MN 2 17:11 6:53 0:51 4 54:31 18.7 0:50 3 18:12 7:17 1:31:32
2 354 Brad Arneson 43 M New London MN 5 18:42 7:29 0:53 1 51:46 19.7 0:59 6 20:02 8:01 1:32:19
3 435 Michael Hanson 43 M Willmar MN 4 17:57 7:11 0:45 5 55:33 18.4 0:39 5 19:33 7:50 1:34:25
4 382 Randy Kramer 43 M Buffalo MN 8 19:17 7:43 1:12 2 53:10 19.2 1:11 7 20:34 8:14 1:35:23
5 419 Bob Strandell 48 M Plymouth MN 7 19:05 7:38 1:05 3 53:20 19.1 1:34 8 20:48 8:19 1:35:50
6 388 Eric Lewis 46 M Spicer MN 1 16:39 6:40 1:00 13 1:04:22 15.8 0:34 1 17:35 7:02 1:40:07
7 437 Joe Ulferts 40 M Willmar MN 9 19:29 7:48 1:09 8 58:13 17.5 0:50 9 20:59 8:24 1:40:38
8 433 Bob Greeley 40 M Silver Lake MN 3 17:13 6:54 1:20 12 1:03:44 16.0 1:16 2 18:07 7:15 1:41:39
9 381 Joe Klein 48 M Richmond MN 6 18:55 7:34 1:49 10 1:00:20 16.9 1:23 4 19:29 7:48 1:41:54
10 359 Steve Blom 45 M Prinsburg MN 14 22:38 9:04 1:14 6 56:02 18.2 1:06 11 23:29 9:24 1:44:27
11 394 Keith Maile 46 M New Brighton MN 12 20:59 8:24 2:27 7 56:55 17.9 2:13 12 23:35 9:26 1:46:06
12 361 Mark Bredehoeft 48 M Willmar MN 10 20:23 8:09 1:35 11 1:02:07 16.4 1:21 10 22:08 8:52 1:47:31
13 357 Joe Baker 44 M Loretto MN 13 22:10 8:52 1:30 9 58:15 17.5 4:52 13 25:00 10:00 1:51:45
14 451 Larry Brown 45 M Willmar MN 11 20:30 8:12 1:50 14 1:07:03 15.2 1:37 14 25:05 10:02 1:56:02
MALE AGE GROUP RESULTS 50 - 59
Place Bib Name Age Sex City St Rank Swim 100yd Trn.1 Rank Bike Rate Trn.2 Rank Run Pace Finish
===== ==== ======================= === === ================== == ================ ===== ================== ===== ================== =======
1 366 Bryan De Groot 54 M Prinsburg MN 5 20:02 8:01 1:01 1 55:16 18.5 0:50 1 19:49 7:56 1:36:55
2 365 Wayne Dahlen 52 M Spicer MN 3 18:56 7:35 0:36 2 58:23 17.5 0:37 3 20:08 8:04 1:38:38
3 376 Edward Haag 59 M Marshall MN 4 19:22 7:45 0:48 4 1:03:15 16.1 0:46 4 20:26 8:11 1:44:34
4 386 Jay Lawton 52 M Willmar MN 2 18:53 7:34 1:31 5 1:04:25 15.8 1:46 2 20:00 8:00 1:46:32
5 416 Lachlan C. Smith 59 M Spicer MN 7 24:04 9:38 1:44 3 59:53 17.0 1:47 6 23:03 9:13 1:50:28
6 443 Allen Sawnders 54 M Benson MN 1 18:53 7:33 1:41 8 1:14:27 13.7 1:55 5 22:17 8:55 1:59:11
7 434 Randy Hall 59 M Willmar MN 9 27:14 10:54 1:24 6 1:05:32 15.6 1:35 10 32:29 13:00 2:08:12
8 351 Roger Ahrenholz 58 M Prinsburg MN 10 28:38 11:28 2:42 7 1:11:03 14.4 2:18 9 28:10 11:16 2:12:50
9 439 Rollo Campe 58 M New London MN 8 25:20 10:08 1:56 9 1:23:15 12.3 1:37 8 23:49 9:32 2:15:54
10 397 John O'Neill 58 M Olivia MN 6 21:14 8:30 0:45 10 1:33:33 10.9 0:44 7 23:40 9:28 2:19:53
MALE AGE GROUP RESULTS 60 - 98
Place Bib Name Age Sex City St Rank Swim 100yd Trn.1 Rank Bike Rate Trn.2 Rank Run Pace Finish
===== ==== ======================= === === ================== == ================ ===== ================== ===== ================== =======
1 363 Raymond Cyr 66 M Willmar MN 1 21:43 8:41 1:41 1 1:15:21 13.5 1:21 1 25:35 10:14 2:05:38
Total Registered: 101
Total Number of Individual Finishers: 83
Total Number of Relay Finishers: 2
Number of Male Finishers: 55
Number of Female Finishers: 28
Did not Finish Race or Did Not Start: 15