Rock Island Cross Country Invitational - 2018
----------------------------------------------------------------------------
BOYS JUNIOR HIGH TEAM RESULTS
----------------------------------------------------------------------------
1. JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL
1 4 5 6 13 (23) (27) = 29
BLAZE NORTON, DOMINIK MIKLEBOST, ANTHONY LAWRENCE, PATRICK SCHNELL,
MOHAMMED MOHAMMAD, TANNER SOUCINEK, COLE IAMS
2. WILSON MIDDLE SCHOOL
7 9 10 11 12 (16) (17) = 49
OMAR GUTIERREZ, JULIAN DAYTON, JACK CURNYN, ASVANTTH PARANIDHARAN,
SETH DEBATES, BRADEN THATCHER, CONNOR PAULEY
3. JORDAN/SETON
2 3 15 24 25 (29) (30) = 69
GUNNER JACKS, DANNY DARROW, MARVIN PLANT, PETER KEEVEN, DOMINIC REAGAN,
SAMUEL ZIEGLER, BEN MILNER
4. WASHINGTON JR HIGH
19 20 21 22 26 (31) (34) = 108
JORDAN BOWLING, BEN OLIVER, HTOO DAH, SAMUEL NIYONKRUR, BRAEDEN BAKER,
LUKE GUSTAFSON, JOE BROWN
5. EDISON JR. HIGH
8 18 28 32 38 (39) (42) = 124
FLACTIFF AVERY, CHARLIE CONNER, KELLER MATHEWS, VOORHIS ELIJAH, JOHN
WILDE, GUSTAFSON CORBIN, EGAN WESTMORLAND
6. GLENVIEW
14 33 35 36 37 (40) (41) = 155
CARTER MULFORD, DYLAN PAUWELS, RYAN VERMUELEN, CADEN CAMBELL, KYLE
WEBBER, SULEIMAN MAIYAKI, JESUS VASQUEZ
Rock Island Cross Country Invitational - 2018 - Junior High - Boys
Place TmPl No. Name School Gr Time Pace
===== ==== ===== ====================== ============================== == ======= =====
1 1 1726 BLAZE NORTON JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 7T 12:52.0 6:26
2 2 1759 GUNNER JACKS JORDAN/SETON 8T 13:26.3 6:44
3 3 1757 DANNY DARROW JORDAN/SETON 7T 13:35.2 6:48
4 4 1724 DOMINIK MIKLEBOST JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 8T 13:43.2 6:52
5 5 1721 ANTHONY LAWRENCE JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 7T 13:43.3 6:52
6 6 1728 PATRICK SCHNELL JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 7T 13:46.4 6:54
7 7 1956 OMAR GUTIERREZ WILSON MIDDLE SCHOOL 7T 14:13.3 7:07
8 8 1652 FLACTIFF AVERY EDISON JR. HIGH 7T 14:19.5 7:10
9 9 1948 JULIAN DAYTON WILSON MIDDLE SCHOOL 7T 14:19.9 7:10
10 10 1947 JACK CURNYN WILSON MIDDLE SCHOOL 8T 14:33.2 7:17
11 11 1971 ASVANTTH PARANIDHARAN WILSON MIDDLE SCHOOL 8T 14:43.9 7:22
12 12 1949 SETH DEBATES WILSON MIDDLE SCHOOL 8T 14:44.5 7:23
13 13 1725 MOHAMMED MOHAMMAD JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 6T 14:46.4 7:24
14 14 2031 CARTER MULFORD GLENVIEW 6T 14:49.8 7:25
15 15 1771 MARVIN PLANT JORDAN/SETON 7T 14:56.1 7:28
16 16 1982 BRADEN THATCHER WILSON MIDDLE SCHOOL 8T 14:57.3 7:29
17 17 1972 CONNOR PAULEY WILSON MIDDLE SCHOOL 8T 15:10.7 7:36
18 18 1654 CHARLIE CONNER EDISON JR. HIGH 7T 15:19.4 7:40
19 19 1881 JORDAN BOWLING WASHINGTON JR HIGH 8T 15:34.8 7:48
20 20 1893 BEN OLIVER WASHINGTON JR HIGH 8T 15:55.4 7:58
21 1985 CONNOR TRAPKUS WILSON MIDDLE SCHOOL 6T 15:58.3 8:00
22 21 1883 HTOO DAH WASHINGTON JR HIGH 7T 16:00.0 8:00
23 22 1892 SAMUEL NIYONKRUR WASHINGTON JR HIGH 8T 16:00.5 8:01
24 23 1729 TANNER SOUCINEK JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 6T 16:05.0 8:03
25 24 1761 PETER KEEVEN JORDAN/SETON 6T 16:11.8 8:06
26 1978 LOGAN SCHELKER WILSON MIDDLE SCHOOL 7T 16:27.3 8:14
27 1944 CONNER CATOUR WILSON MIDDLE SCHOOL 8T 16:32.0 8:16
28 25 1772 DOMINIC REAGAN JORDAN/SETON 7T 16:34.7 8:18
29 1952 LUCAS EATON WILSON MIDDLE SCHOOL 6T 16:37.2 8:19
30 26 1880 BRAEDEN BAKER WASHINGTON JR HIGH 8T 16:41.2 8:21
31 27 1720 COLE IAMS JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 6T 16:48.5 8:25
32 1965 ZAC NAVARRO WILSON MIDDLE SCHOOL 7T 16:54.0 8:27
33 1987 HARRY VANVOOREN WILSON MIDDLE SCHOOL 6T 16:56.3 8:29
34 1718 ZACH HENDRICKX JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 6T 16:57.4 8:29
35 28 1660 KELLER MATHEWS EDISON JR. HIGH 8T 16:58.0 8:29
36 29 1778 SAMUEL ZIEGLER JORDAN/SETON 6T 16:59.4 8:30
37 1988 NOLAN WANDREY WILSON MIDDLE SCHOOL 7T 17:03.6 8:32
38 1964 GARRETT MYERS WILSON MIDDLE SCHOOL 7T 17:04.9 8:33
39 1961 ICONE LOGO WILSON MIDDLE SCHOOL 6T 17:10.3 8:36
40 30 1765 BEN MILNER JORDAN/SETON 7T 17:17.1 8:39
41 1951 MAMADOU DIA WILSON MIDDLE SCHOOL 8T 17:19.2 8:40
42 1950 IBRAHIMA DIA WILSON MIDDLE SCHOOL 6T 17:23.3 8:42
43 1711 ZACH BITNER JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 8T 17:28.4 8:45
44 31 1884 LUKE GUSTAFSON WASHINGTON JR HIGH 7T 17:32.8 8:47
45 1727 PEYTON OLMSTEAD JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 6T 17:34.4 8:48
46 32 1656 VOORHIS ELIJAH EDISON JR. HIGH 7T 17:36.9 8:49
47 33 2033 DYLAN PAUWELS GLENVIEW 8T 17:38.6 8:50
48 1968 ALEX NOACK WILSON MIDDLE SCHOOL 8T 17:47.1 8:54
49 34 1882 JOE BROWN WASHINGTON JR HIGH 7T 17:51.8 8:56
50 1717 AIDEN GIBBS JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 6T 17:52.0 8:56
51 1895 HUNTER ST AMAND WASHINGTON JR HIGH 7T 17:55.3 8:58
52 1955 AKSHAT GUPTA WILSON MIDDLE SCHOOL 8T 17:59.7 9:00
53 1712 ANDREW CHRISTENSEN JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 6T 18:07.9 9:04
54 1714 MADDUX DIECKMAN JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 8T 18:16.0 9:08
55 1976 TATUM ROGERS WILSON MIDDLE SCHOOL 6T 18:22.6 9:12
56 1719 RYAN HENSLEY JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 6T 18:24.9 9:13
57 1941 JIM ARUL WILSON MIDDLE SCHOOL 7T 18:26.6 9:14
58 1769 COLIN PHARES JORDAN/SETON 8T 18:39.7 9:20
59 1715 NOLAN EDKIN JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 6T 18:39.8 9:20
60 35 2037 RYAN VERMUELEN GLENVIEW 7T 18:42.1 9:22
61 1879 SALVADOR ABARCA WASHINGTON JR HIGH 7T 18:44.4 9:23
62 1758 NATHAN HEIN JORDAN/SETON 7T 18:53.0 9:27
63 1942 NATHAN BROWER WILSON MIDDLE SCHOOL 7T 19:04.9 9:33
64 1974 ANKIT RAJVANSHI WILSON MIDDLE SCHOOL 7T 19:05.7 9:33
65 1891 MICHEAL MITCHELL WASHINGTON JR HIGH 7T 19:05.8 9:33
66 1760 CHASE JARED JORDAN/SETON 6T 19:07.9 9:34
67 36 2021 CADEN CAMBELL GLENVIEW 6T 19:08.6 9:35
68 37 2038 KYLE WEBBER GLENVIEW 7T 19:10.7 9:36
69 38 1664 JOHN WILDE EDISON JR. HIGH 7T 19:10.8 9:36
70 1777 TYLER WILDEN JORDAN/SETON 6T 19:29.5 9:45
71 1969 JOEY PANCRAZIO WILSON MIDDLE SCHOOL 6T 19:38.5 9:50
72 1983 DERREK THOMPSON WILSON MIDDLE SCHOOL 6T 19:40.6 9:51
73 1766 JACK MILNER JORDAN/SETON 6T 19:40.6 9:51
74 39 1655 GUSTAFSON CORBIN EDISON JR. HIGH 8T 19:44.4 9:53
75 40 2029 SULEIMAN MAIYAKI GLENVIEW 7T 19:51.2 9:56
results at www.onlineraceresults.com
Rock Island Cross Country Invitational - 2018 - Junior High - Boys
Place TmPl No. Name School Gr Time Pace
===== ==== ===== ====================== ============================== == ======= =====
76 1946 GAVIN CRINKLAW WILSON MIDDLE SCHOOL 7T 20:11.4 10:06
77 1886 WILLIAM JOHNSON WASHINGTON JR HIGH 8T 20:17.1 10:09
78 41 2036 JESUS VASQUEZ GLENVIEW 8T 20:39.1 10:20
79 2023 COLE FENDER GLENVIEW 8T 20:39.1 10:20
80 2035 BILLY SANDERS GLENVIEW 8T 20:39.5 10:20
81 2030 BRODY MEYERSA GLENVIEW 8T 20:40.0 10:20
82 2027 ADRIAN HUGHES GLENVIEW 6T 20:41.4 10:21
83 1713 BANKS DIECKMAN JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 7T 20:49.8 10:25
84 1960 SCHUYLER KIRGAN WILSON MIDDLE SCHOOL 8T 20:58.0 10:29
85 1773 ROMEO ROSAS JORDAN/SETON 6T 20:59.6 10:30
86 1962 AUSTIN MOENCK WILSON MIDDLE SCHOOL 6T 21:00.8 10:31
87 1763 NOAH KRONFELD JORDAN/SETON 6T 21:19.0 10:40
88 1774 CARTER SCOTT JORDAN/SETON 7T 21:32.0 10:46
89 1770 PEYTON PIROG JORDAN/SETON 7T 21:50.2 10:56
90 1887 JULIAN LOPEZ WASHINGTON JR HIGH 7T 22:10.2 11:06
91 1885 NATHAN HENDRIX WASHINGTON JR HIGH 8T 22:10.2 11:06
92 1723 GRANT MCBRIDE JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 7T 22:14.6 11:08
93 1762 MATTHEW KING JORDAN/SETON 6T 22:21.3 11:11
94 1973 ANTHONY PETREE WILSON MIDDLE SCHOOL 8T 22:24.2 11:13
95 1889 OGISTE MAOMBI WASHINGTON JR HIGH 7T 23:01.7 11:31
96 1897 ERIC VAZQUEZ WASHINGTON JR HIGH 7T 23:47.1 11:54
97 1775 MATTHEW TODD JORDAN/SETON 6T 24:06.0 12:03
98 1767 MICHAEL NOACK JORDAN/SETON 6T 24:25.1 12:13
99 1709 DEEPAK BADRI JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 7T 24:35.7 12:18
100 42 1663 EGAN WESTMORLAND EDISON JR. HIGH 7T 24:37.4 12:19
101 1959 LUCAS KIRGAN WILSON MIDDLE SCHOOL 6T 24:57.3 12:29
102 1657 LAMARIAN JACKSON EDISON JR. HIGH 8T 25:01.0 12:31
103 1890 ACIHIEL MARTIN-ROMO WASHINGTON JR HIGH 7T 25:03.5 12:32
104 1710 KAYDEN BANKER JOHN DEERE MIDDLE SCHOOL 6T 25:20.2 12:41
105 1888 HUDSON LOVE WASHINGTON JR HIGH 7T 25:29.6 12:45
106 1977 AIDEN SAUNDERS WILSON MIDDLE SCHOOL 6T 25:40.5 12:51
107 1958 LEYTON KEYS WILSON MIDDLE SCHOOL 6T 26:47.9 13:24
results at www.onlineraceresults.com