CENTRAL LAKES CONFERENCE CROSS COUNTRY MEET
Boulder Ridge Golf Course - St. Cloud, MN
October 17, 2017
JUNIOR VARSITY GIRLS - 5K
---------------------------------------------------------------------------
TEAM RESULTS: JUNIOR VARSITY GIRLS
---------------------------------------------------------------------------
1. 15 Willmar ( 21:33.5 1:47:47.3)
========================================
1 1 Abby Coquyt 9 21:15.5
2 2 Allyson Pollock 12 21:30.5
3 3 Emily Malmgren 10 21:32.2
4 4 Lydia Engle 10 21:42.9
5 5 Amel Dayib 11 21:46.2
6 ( 6) Isabel Larue 11 22:03.7
7 ( 16) Cassidy Hanson 12 23:23.2
2. 45 Sartell ( 22:27.4 1:52:16.7)
========================================
1 7 Hali Peterson 12 22:09.7
2 8 Jayden Lommel 9 22:12.9
3 9 Lydia Anderson 10 22:13.5
4 10 Sadie Herdina 9 22:49.6
5 11 Anna Kucala 11 22:51.0
6 ( 13) Avery Jones 9 23:06.3
7 ( 14) Katie Senchea 11 23:09.1
3. 102 Alexandria ( 23:55.6 1:59:37.8)
========================================
1 17 Kylie Larson 12 23:25.6
2 19 Amanda Bittman 10 23:33.1
3 21 Cara Gunderson 10 23:58.2
4 22 Julia Brito 10 24:16.8
5 23 Carly Wiere 10 24:24.1
6 ( 28) Kristin Trosvig 12 25:27.5
7 ( 32) Ellen Dee 12 26:33.1
4. 104 Brainerd ( 24:06.3 2:00:31.2)
========================================
1 12 Emma Storbakken 9 23:00.4
2 15 Miriam Schmitz 11 23:13.9
3 20 Elle Juranek 10 23:37.7
4 26 Lily Loshko 9 24:43.3
5 31 Sarah Hanson 12 25:55.9
6 ( 33) Paula Herrs 12 26:53.6
7 ( 36) Masha Demenchenko 12 31:16.6
5. 136 ROCORI ( 26:07.3 2:10:36.3)
========================================
1 18 Delaney Griffin 10 23:31.6
2 24 Autumn Johnson 12 24:32.4
3 25 Madilynn Nilson 10 24:42.9
4 34 Alexa Hennen 11 28:30.4
5 35 Jenna Barker 12 29:19.0
6. 161 St. Cloud Apollo ( 29:23.2 2:26:55.9)
========================================
1 27 Leah Stiegel 11 25:04.4
2 29 Marissa Farag 11 25:38.8
3 30 Autumn Tenvoorde 8 25:47.4
4 37 Sam Macho 11 31:49.4
5 38 Mikayla Schmitz 12 38:35.9
6 ( 39) Sarina Nelson 12 38:51.0
---------------------------------------------------------------------------
INDIVIDUAL RESULTS: JUNIOR VARSITY GIRLS
---------------------------------------------------------------------------
Place Tea/Tot No. Name Gr Team Time Pace
===== ======== ==== ===================== === ========================= ======== =====
1 1/11 188 Abby Coquyt 9 Willmar 21:15.41 6:51
2 2/11 218 Allyson Pollock 12 Willmar 21:30.42 6:56
3 3/11 209 Emily Malmgren 10 Willmar 21:32.18 6:56
4 4/11 194 Lydia Engle 10 Willmar 21:42.89 7:00
5 5/11 192 Amel Dayib 11 Willmar 21:46.12 7:01
6 6/11 208 Isabel Larue 11 Willmar 22:03.65 7:07
7 1/17 141 Hali Peterson 12 Sartell 22:09.63 7:08
8 2/17 139 Jayden Lommel 9 Sartell 22:12.88 7:10
9 3/17 119 Lydia Anderson 10 Sartell 22:13.43 7:10
10 4/17 131 Sadie Herdina 9 Sartell 22:49.51 7:21
11 5/17 136 Anna Kucala 11 Sartell 22:51.00 7:22
12 1/8 59 Emma Storbakken 9 Brainerd 23:00.37 7:25
13 6/17 135 Avery Jones 9 Sartell 23:06.27 7:27
14 7/17 144 Katie Senchea 11 Sartell 23:09.09 7:28
15 2/8 56 Miriam Schmitz 11 Brainerd 23:13.87 7:29
16 7/11 201 Cassidy Hanson 12 Willmar 23:23.12 7:32
17 1/9 28 Kylie Larson 12 Alexandria 23:25.59 7:33
18 1/5 89 Delaney Griffin 10 ROCORI 23:31.57 7:35
19 2/9 3 Amanda Bittman 10 Alexandria 23:33.07 7:35
20 8/17 118 Aubri Akervik 11 Sartell 23:35.30 7:36
21 9/17 133 Julia Johnson 9 Sartell 23:36.62 7:36
22 3/8 50 Elle Juranek 10 Brainerd 23:37.62 7:37
23 8/11 217 Kylie Newcomer 10 Willmar 23:41.40 7:38
24 3/9 14 Cara Gunderson 10 Alexandria 23:58.17 7:43
25 9/11 210 Abigail Mathiason 10 Willmar 24:15.14 7:49
26 4/9 8 Julia Brito 10 Alexandria 24:16.73 7:49
27 5/9 43 Carly Wiere 10 Alexandria 24:24.02 7:52
28 2/5 96 Autumn Johnson 12 ROCORI 24:32.39 7:54
29 10/17 127 Abby Daniels 9 Sartell 24:36.76 7:56
30 11/17 142 Tessa Schwinn 11 Sartell 24:37.09 7:56
31 3/5 107 Madilynn Nilson 10 ROCORI 24:42.82 7:58
32 4/8 52 Lily Loshko 9 Brainerd 24:43.28 7:58
33 12/17 138 Bella Leen 9 Sartell 24:47.34 7:59
34 13/17 137 Sophia Lamont 9 Sartell 24:51.32 8:00
35 14/17 122 Josie Boelter 10 Sartell 24:52.90 8:01
36 1/6 178 Leah Stiegel 11 St. Cloud Apollo 25:04.40 8:05
37 15/17 143 Trina Schwinn 9 Sartell 25:25.19 8:11
38 16/17 124 Oliva Brinkman 11 Sartell 25:25.74 8:12
39 6/9 39 Kristin Trosvig 12 Alexandria 25:27.42 8:12
40 10/11 213 Sayrn May 11 Willmar 25:35.14 8:15
41 2/6 172 Marissa Farag 11 St. Cloud Apollo 25:38.76 8:16
42 11/11 187 Caylee Christianson 11 Willmar 25:40.12 8:16
43 3/6 180 Autumn Tenvoorde 8 St. Cloud Apollo 25:47.40 8:19
44 5/8 48 Sarah Hanson 12 Brainerd 25:55.90 8:21
45 1/4 151 Ali Kremer 9 Sauk Rapids-Rice 26:27.70 8:32
46 7/9 9 Ellen Dee 12 Alexandria 26:33.07 8:33
47 8/9 29 Kaeley Lindsay 12 Alexandria 26:35.62 8:34
48 6/8 49 Paula Herrs 12 Brainerd 26:53.59 8:40
49 1/3 166 Kendra Nusbaum 12 St Cloud Tech 27:00.48 8:42
50 2/3 162 Grace Gilmore 8 St Cloud Tech 27:15.36 8:47
51 17/17 140 Lauren Opatz 9 Sartell 27:16.85 8:47
52 2/4 148 Tiegan Blum 9 Sauk Rapids-Rice 28:29.34 9:11
53 4/5 92 Alexa Hennen 11 ROCORI 28:30.40 9:11
54 3/4 154 Maureen Schimnich 12 Sauk Rapids-Rice 28:36.59 9:13
55 5/5 86 Jenna Barker 12 ROCORI 29:18.97 9:27
56 3/3 170 Gretchen Zak 10 St Cloud Tech 29:26.38 9:29
57 9/9 22 Keilani Kavanagh 11 Alexandria 30:02.83 9:41
58 1/1 80 Emma Rund 10 Fergus Falls 30:48.30 9:55
59 7/8 46 Masha Demenchenko 12 Brainerd 31:16.57 10:04
60 4/4 159 Alyssa Waytashek 9 Sauk Rapids-Rice 31:20.46 10:06
61 4/6 176 Sam Macho 11 St. Cloud Apollo 31:49.37 10:15
62 8/8 45 Elodie Chapasgomes 12 Brainerd 33:01.23 10:38
63 5/6 177 Mikayla Schmitz 12 St. Cloud Apollo 38:35.83 12:26
64 6/6 174 Sarina Nelson 12 St. Cloud Apollo 38:50.95 12:31