2017 Annawan-Wethersfield Titan Invitational
Monday, August 28, 2017
Kewanee Dunes Golf Course * Kewanee, IL
----------------------------------------------------------------------------
MENS TEAM RESULTS
----------------------------------------------------------------------------
1. Galesburg
3 4 9 12 14 (15) (23) = 42
Aaron Burrows, John Peterson, Jared Shipp, Mark Frenster, Alex Buchen,
Ben Cermak, Blake Warfield
2. Mid County
1 5 21 25 30 (45) (48) = 82
Caelin Foley, Lorin Peterson, Nate Peters, Isaac Asplund, Cal Larson,
Colton Lagrow, Bryce Selman
3. Ridgewood
6 13 18 35 36 (44) (47) = 108
Peter Rizzo, Andrew Hand, Jordan Francis, Caden Bowers, Evan Sullivan,
Carrson Anderson, Benny Melow
4. Knoxville
10 16 28 34 37 (39) (42) = 125
Christian Hensley, Dawson Hensley, Jake Johnson, Cooper Wilt, Lucas
McGuire, Evan Link, Sam Wilder
5. Mercer County
7 11 20 43 59 = 140
Zach Leonhart, Ryan Monson, Riley Coulter, Braxton Kellett, Kirk
Minteer
5. Princeville
17 22 27 33 41 (50) (52) = 140
Cole Daily, Briar Hilsabeck, Paul Oelkers, Nicholas Miller, Jacques
Paquette, Austin Herrmann, Jayden Roberts
7. Sherrard
8 19 38 40 46 (54) (57) = 151
Peyton Bradarich, Corey Tegtmeier, Dayton Hauger, Jacob Hanson, Zach
Slavish, Ian Ausdal, Mike Gorey
8. Annawan-Wethersfield
2 26 29 49 53 (55) (56) = 159
Austin Earley, Joe Fisher, Eric Johnson, Alex Wiesbrook, Brandon
Golden, Zach Harker, Ryan Wynn
9. Stark County
24 31 32 51 58 = 196
Trevor Shimmin, Riley Down, Dawson Dyken, Noah Gibson, Caden Daum
2017 Annawan-Wethersfield Titan Invitational
Monday, August 28, 2017
Kewanee Dunes Golf Course * Kewanee, IL
Place TmPl No. Name School Class Time Pace
===== ==== ===== ======================= ======================================== ===== ======= =====
1 1844 Riley Dulin Monmouth-Roseville 16:37.1 5:33
2 1904 Caleb Kibling Rockridge 17:05.7 5:42
3 1 1828 Caelin Foley Mid County JR 17:19.8 5:47
4 2 1735 Austin Earley Annawan-Wethersfield SO 17:29.8 5:50
5 3 1758 Aaron Burrows Galesburg JR 17:36.4 5:53
6 1905 Tyler Kibling Rockridge 17:50.8 5:57
7 4 1763 John Peterson Galesburg JR 18:00.7 6:01
8 5 1834 Lorin Peterson Mid County SO 18:05.8 6:02
9 6 1895 Peter Rizzo Ridgewood JR 18:07.1 6:03
10 7 1947 Zach Leonhart Mercer County SR 18:08.2 6:03
11 8 1917 Peyton Bradarich Sherrard 18:08.8 6:03
12 9 1765 Jared Shipp Galesburg SO 18:17.4 6:06
13 10 1798 Christian Hensley Knoxville 18:17.8 6:06
14 1846 Carlos Serratos Monmouth-Roseville 18:33.5 6:12
15 11 1949 Ryan Monson Mercer County JR 18:33.6 6:12
16 12 1760 Mark Frenster Galesburg JR 18:34.0 6:12
17 13 1889 Andrew Hand Ridgewood SR 18:34.5 6:12
18 14 1757 Alex Buchen Galesburg FR 18:34.7 6:12
19 15 1759 Ben Cermak Galesburg SO 18:36.7 6:13
20 16 1799 Dawson Hensley Knoxville 18:42.2 6:15
21 17 1867 Cole Daily Princeville FR 18:54.1 6:19
22 18 1887 Jordan Francis Ridgewood JR 19:04.0 6:22
23 19 1924 Corey Tegtmeier Sherrard 19:05.3 6:22
24 1858 Andrew Wampler Orion JR 19:13.6 6:25
25 20 1944 Riley Coulter Mercer County SO 19:18.8 6:27
26 1906 Gabe Rogers Rockridge 19:21.4 6:28
27 21 1833 Nate Peters Mid County SR 19:22.1 6:28
28 1845 Kevin Jurado Monmouth-Roseville 19:30.8 6:31
29 22 1871 Briar Hilsabeck Princeville JR 19:38.2 6:33
30 23 1769 Blake Warfield Galesburg JR 19:45.9 6:36
31 24 1938 Trevor Shimmin Stark County SR 19:46.8 6:36
32 25 1826 Isaac Asplund Mid County JR 19:48.3 6:37
33 1761 Ryan Nash Galesburg FR 19:54.8 6:39
34 1856 Mason Loete Orion JR 19:57.7 6:40
35 26 1736 Joe Fisher Annawan-Wethersfield SR 20:00.8 6:41
36 27 1865 Paul Oelkers Princeville SR 20:06.0 6:42
37 28 1801 Jake Johnson Knoxville 20:09.0 6:43
38 29 1743 Eric Johnson Annawan-Wethersfield FR 20:20.4 6:47
39 30 1831 Cal Larson Mid County SO 20:20.6 6:47
40 31 1935 Riley Down Stark County 20:23.2 6:48
41 32 1936 Dawson Dyken Stark County JR 20:25.1 6:49
42 33 1872 Nicholas Miller Princeville SO 20:26.3 6:49
43 34 1805 Cooper Wilt Knoxville 20:36.8 6:53
44 35 1885 Caden Bowers Ridgewood SO 20:52.3 6:58
45 36 1896 Evan Sullivan Ridgewood SR 21:03.6 7:02
46 37 1803 Lucas McGuire Knoxville 21:06.0 7:02
47 38 1921 Dayton Hauger Sherrard 21:18.3 7:07
48 39 1802 Evan Link Knoxville 21:22.4 7:08
49 40 1920 Jacob Hanson Sherrard 21:33.3 7:12
50 41 1873 Jacques Paquette Princeville SR 21:35.3 7:12
51 42 1804 Sam Wilder Knoxville 21:35.3 7:12
52 43 1946 Braxton Kellett Mercer County FR 21:40.5 7:14
53 44 1883 Carrson Anderson Ridgewood JR 21:42.3 7:15
54 45 1830 Colton Lagrow Mid County SR 21:47.5 7:16
55 46 1923 Zach Slavish Sherrard 21:59.7 7:20
56 47 1893 Benny Melow Ridgewood SO 22:10.4 7:24
57 1766 Matrix Silberer Galesburg FR 22:14.5 7:25
58 48 1836 Bryce Selman Mid County JR 22:16.7 7:26
59 1890 Nick Janson Ridgewood FR 22:17.6 7:26
60 49 1746 Alex Wiesbrook Annawan-Wethersfield SR 22:18.8 7:27
61 1857 Nathan Munson Orion FR 22:21.3 7:28
62 50 1870 Austin Herrmann Princeville JR 22:23.9 7:28
63 51 1937 Noah Gibson Stark County JR 22:34.2 7:32
64 52 1874 Jayden Roberts Princeville FR 22:34.3 7:32
65 1891 Sam Johnson Ridgewood SR 22:37.0 7:33
66 53 1738 Brandon Golden Annawan-Wethersfield JR 22:39.3 7:34
67 1827 Nathan Cutts Mid County SR 22:41.7 7:34
68 1866 Alex Cramer Princeville JR 22:42.3 7:35
69 54 1915 Ian Ausdal Sherrard 22:51.2 7:38
70 55 1739 Zach Harker Annawan-Wethersfield FR 23:08.7 7:43
71 56 1747 Ryan Wynn Annawan-Wethersfield SR 23:17.6 7:46
72 1744 Max McClelland Annawan-Wethersfield SO 23:19.5 7:47
73 57 1919 Mike Gorey Sherrard 23:24.1 7:49
74 1741 Rhett Hulick Annawan-Wethersfield FR 23:34.1 7:52
75 58 1934 Caden Daum Stark County FR 23:40.4 7:54
76 1825 Eli Asplund Mid County FR 23:41.4 7:54
77 1835 Isaac Robinson Mid County SO 23:52.7 7:58
78 1837 Will Spence Mid County FR 23:55.1 7:59
79 1886 Andrew Eberts Ridgewood SO 24:00.5 8:01
80 1868 Evan Glenzinski Princeville FR 24:02.9 8:01
81 1875 Eli Streitmatter Princeville FR 24:03.1 8:02
82 1894 Kollin Poppy Ridgewood JR 24:05.8 8:02
83 1832 Knute Larson Mid County SR 24:10.3 8:04
84 1742 Kashev Jaswal Annawan-Wethersfield FR 24:29.7 8:10
85 1918 Joshua Eberts Sherrard 24:43.5 8:15
86 1892 Joe Keever Ridgewood FR 24:50.0 8:17
87 1884 Jeremy Anderson Ridgewood SR 25:05.1 8:22
88 1888 Kamron Gray Ridgewood SR 25:05.3 8:22
89 1847 Jensen Wollbrink Monmouth-Roseville 25:08.8 8:23
90 1855 Eli Kayser Orion FR 25:10.5 8:24
91 1800 Ryan Hillier Knoxville 25:18.1 8:27
92 1762 David Pepple Galesburg FR 27:25.3 9:09
93 1740 Damon Hulick Annawan-Wethersfield SR 27:58.2 9:20
94 59 1948 Kirk Minteer Mercer County FR 31:29.5 10:30