USATF JUNIOR OLYMPICS - STATE MEET
NOVEMBER 10, 2012
*********** TEAM SCORE **********
Midget - Girls
1. TEAM EAGLES
2 3 4 6 11 (12) (13) = 26
ABIGAIL LITTLE, NATALIE GRABER, KAYLA SHARPE, GRACE BAER, MIKAYLA
GALLAGHER, CAYLENE COLE, DELAYNIE GROVE
2. TEAM BIRD-2
7 10 16 19 22 (23) = 74
CARMEN YODER, LAUREN KELLER, WHITNEY SHELTON, JAMIE ZEIGLER, MARISA
EBERLE, ADDIE SIEBER
3. INDIANA ALL STAR RUNNING CLUB
8 9 15 24 25 (29) (32) = 81
CORRINE MILLER, MARIA ANDERSON, EMERSON DYKSTRA, KATIE GIBBONS, TAYLOR
NEWELL, CAROLINE WELLS, IZZA KHURRAM
4. CALUMET REGION STRIDERS
5 18 20 21 28 (33) = 92
JESSICA MESCAL, MYAH KRINTZ, JORDYN BOYER, HAILEY HERBERT, CLAIRE
MITSCH, ISABELLA IUSSIG
5. INDIANA ALL STAR RUNNING CLUB - B
1 26 27 31 35 (36) (40) = 120
KENDALL CUNIFFE, ALYSON PICKERING, MEGAN KUEBER, ELIZABETH LANGEMAN,
OLIVIA VAN BUREN, CALLYSSA SHARP, GRACE GJERDE
6. FISHERS FIRE
14 17 30 34 37 (38) (39) = 132
ELLIE PEDERSEN, LILY BETNER, ANNA MILLER, LAUREL BLACK, MEGHAN LEPPERT,
MAGGIE LORENZ, ELISE RUBY
Place No. Name Class School Time Pace
===== ===== ======================== =============== ============================== ======= =====
1 1039 Kendall Cuniffe Indiana All Star Running Club 11:26.1 6:09
2 1219 Abigail Little Team Eagles 11:32.8 6:13
3 1217 Natalie Graber Team Eagles 11:34.4 6:14
4 1223 Kayla Sharpe Team Eagles 11:40.5 6:17
5 1173 Beatriz Perez Northside Saints 11:48.4 6:21
6 945 Jessica Mescal Calumet Region Striders 11:49.0 6:22
7 1213 Grace Baer Team Eagles 11:51.1 6:23
8 1210 Carmen Yoder Team Bird-2 11:52.6 6:24
9 1078 Corrine Miller Indiana All Star Running Club 11:53.6 6:24
10 1025 Maria Anderson Indiana All Star Running Club 11:53.6 6:24
11 1196 Lauren Keller Team Bird-2 11:54.1 6:24
12 1158 Gillian Cridge Northside Saints 12:15.6 6:36
13 1216 Mikayla Gallagher Team Eagles 12:21.1 6:39
14 1215 Caylene Cole Team Eagles 12:21.6 6:39
15 1218 Delaynie Grove Team Eagles 12:24.9 6:41
16 1270 Abby Taylor Unattached 12:26.7 6:42
17 1010 Ellie Pedersen Fishers Fire 12:29.6 6:43
18 1043 Emerson Dykstra Indiana All Star Running Club 12:32.1 6:45
19 1204 Whitney Shelton Team Bird-2 12:32.6 6:45
20 977 Lily Betner Fishers Fire 12:33.3 6:45
21 940 Myah Krintz Calumet Region Striders 12:34.0 6:46
22 1149 Phoebe Rensink Indiana Tc 12:36.4 6:47
23 1118 Jenna Bradberry Indiana Blast 12:38.0 6:48
24 1143 Brooklyn Hey Indiana Tc 12:39.0 6:49
25 1211 Jamie Zeigler Team Bird-2 12:40.5 6:49
26 929 Jordyn Boyer Calumet Region Striders 12:40.5 6:49
27 969 Claire Sievern Evansville Speedsters Tc 12:40.7 6:49
28 1176 Lauren Rinehart Northside Saints 12:42.6 6:50
29 1274 Riley Wetzel Unattached 12:43.9 6:51
30 938 Hailey Herbert Calumet Region Striders 12:45.2 6:52
31 1192 Marisa Eberle Team Bird-2 12:49.2 6:54
32 1205 Addie Sieber Team Bird-2 12:49.5 6:54
33 961 Hope Dodd Evansville Speedsters Tc 12:49.8 6:54
34 1051 Katie Gibbons Indiana All Star Running Club 12:50.7 6:55
35 1082 Taylor Newell Indiana All Star Running Club 12:52.6 6:56
36 1084 Alyson Pickering Indiana All Star Running Club 12:53.5 6:56
37 1064 Megan Kueber Indiana All Star Running Club 12:54.9 6:57
38 946 Claire Mitsch Calumet Region Striders 12:57.7 6:59
39 1242 Gabrielle Dilick Unattached 12:57.8 6:59
40 1152 Mia Trueblood Indiana Tc 12:59.0 6:59
41 1108 Caroline Wells Indiana All Star Running Club 12:59.6 7:00
42 1255 Ellen McCool Unattached 13:03.0 7:01
43 1005 Anna Miller Fishers Fire 13:15.0 7:08
44 1065 Elizabeth Langeman Indiana All Star Running Club 13:15.8 7:08
45 1062 Izza Khurram Indiana All Star Running Club 13:25.0 7:13
46 939 Isabella Iussig Calumet Region Striders 13:30.3 7:16
47 980 Laurel Black Fishers Fire 13:41.7 7:22
48 1102 Adell Urtel Indiana All Star Running Club 13:54.4 7:29
49 1103 Olivia Van Buren Indiana All Star Running Club 14:03.3 7:34
50 1093 Callyssa Sharp Indiana All Star Running Club 14:03.8 7:34
51 999 Meghan Leppert Fishers Fire 14:23.2 7:45
52 1000 Maggie Lorenz Fishers Fire 15:00.4 8:05
53 1234 Leann Brenneke Unattached 15:12.9 8:11
54 1015 Elise Ruby Fishers Fire 15:20.8 8:16
55 1052 Grace Gjerde Indiana All Star Running Club 15:41.4 8:27
56 1148 Zoe Rauh Indiana Tc 15:59.6 8:36
57 1251 Anna James Unattached 16:21.1 8:48
58 1089 Anna Ruiz Indiana All Star Running Club 16:49.0 9:03
USATF JUNIOR OLYMPICS - STATE MEET
NOVEMBER 10, 2012
*********** TEAM SCORE **********
Midget - Boys
1. INDIANA ALL STAR RUNNING CLUB
1 3 4 5 7 (9) (10) = 20
ZACHARY WILSON, DARREN YATES, CHRIS PERRY, JIMMY SNYDER, THOMAS
GASTINEAU, ROBERT FIRENZE, SKYLAR STIDAM
2. NORTHSIDE SAINTS
2 14 16 19 24 (31) = 75
CONNOR SCHEPERS, RYAN PEHLMAN, NICHOLAS HRUSKOCI, BOBBY SPECH, PATRICK
SIMPSON, QUINN GALLAGHER
3. FISHERS FIRE
11 13 15 18 22 (26) (27) = 79
SIMON HOLOWACH, THOMAS BRELAGE, ELLIOTT MOZINGO, BRADY JAROSINSKI,
ERIC CAROTHERS, SAM STAGE, HUNTER KEPNER
4. INDIANA BLAST
6 12 17 23 30 = 88
HUNTER WALLACE, LIAM HOBSON, NOLAN GONZALEZ, LOGAN MEYER, LOGAN WEAVER
5. INDIANA ALL STAR RUNNING CLUB - B
8 20 21 25 28 (29) (32) = 102
ERIK GONZALEZ, ZANE WILLIAMS, LUKE VANDERWALL, SEIGO TOMOZAWA,
CHRISTOPHER LAYFIELD, ADAM RATZMAN, FREDERIK KEHLET
Place No. Name Class School Time Pace
===== ===== ======================== =============== ============================== ======= =====
1 951 Caleb Futter Columbus Running Club 10:37.6 5:43
2 1114 Zachary Wilson Indiana All Star Running Club 10:42.3 5:46
3 1268 Jackson Swisher Unattached 10:53.2 5:52
4 1178 Connor Schepers Northside Saints 10:54.5 5:52
5 1201 Trevor Miller Team Bird-2 11:06.5 5:59
6 1115 Darren Yates Indiana All Star Running Club 11:07.3 5:59
7 1083 Chris Perry Indiana All Star Running Club 11:12.9 6:02
8 1096 Jimmy Snyder Indiana All Star Running Club 11:15.6 6:04
9 955 Adam Babillis Evansville Speedsters Tc 11:23.2 6:08
10 1134 Hunter Wallace Indiana Blast 11:24.9 6:09
11 1050 Thomas Gastineau Indiana All Star Running Club 11:29.0 6:11
12 1053 Erik Gonzalez Indiana All Star Running Club 11:29.5 6:11
13 1047 Robert Firenze Indiana All Star Running Club 11:30.5 6:12
14 1098 Skylar Stidam Indiana All Star Running Club 11:30.7 6:12
15 1231 Chase Beckort Unattached 11:32.5 6:13
16 992 Simon Holowach Fishers Fire 11:36.7 6:15
17 973 Luke Bays Evansville Thunderbolts Runnin 11:40.2 6:17
18 1125 Liam Hobson Indiana Blast 11:40.7 6:17
19 982 Thomas Brelage Fishers Fire 11:41.6 6:18
20 906 Zachary Freeman Body In Training Tc 11:45.3 6:20
21 1172 Ryan Pehlman Northside Saints 11:46.8 6:20
22 954 Michael Zieleniuk Columbus Running Club 11:52.1 6:23
23 1008 Elliott Mozingo Fishers Fire 12:01.1 6:28
24 1045 Nathan Enfield Indiana All Star Running Club 12:03.9 6:30
25 1165 Nicholas Hruskoci Northside Saints 12:06.0 6:31
26 1124 Nolan Gonzalez Indiana Blast 12:16.0 6:36
27 994 Brady Jarosinski Fishers Fire 12:17.2 6:37
28 1182 Bobby Spech Northside Saints 12:19.9 6:38
29 1111 Zane Williams Indiana All Star Running Club 12:24.5 6:41
30 1104 Luke Vanderwall Indiana All Star Running Club 12:25.9 6:41
31 960 Gavin Dodd Evansville Speedsters Tc 12:30.6 6:44
32 985 Eric Carothers Fishers Fire 12:36.9 6:47
33 1266 Samuel Sommers Unattached 12:40.5 6:49
34 1190 Parker Bame Team Bird-2 12:42.4 6:50
35 1129 Logan Meyer Indiana Blast 12:42.5 6:50
36 1181 Patrick Simpson Northside Saints 12:45.0 6:52
37 1101 Seigo Tomozawa Indiana All Star Running Club 12:49.3 6:54
38 1018 Sam Stage Fishers Fire 12:51.1 6:55
39 997 Hunter Kepner Fishers Fire 12:52.1 6:56
40 986 Jack Commeville Fishers Fire 12:58.3 6:59
41 1257 Jackson Miller Unattached 12:59.6 7:00
42 1146 Lennon Martin Indiana Tc 13:07.3 7:04
43 1067 Christopher Layfield Indiana All Star Running Club 13:21.3 7:11
44 1088 Adam Ratzman Indiana All Star Running Club 13:26.3 7:14
45 927 Zachary Swart Body In Training Tc 13:27.3 7:15
46 1017 Nicholas Ryan Fishers Fire - B 13:28.6 7:15
47 1135 Logan Weaver Indiana Blast 13:37.2 7:20
48 983 Michael Brucker Fishers Fire - B 13:45.2 7:24
49 1163 Quinn Gallagher Northside Saints 13:49.9 7:27
50 1004 Jacob McNair Fishers Fire - B 13:56.3 7:30
51 1153 Graham Walters Indiana Tc 14:05.5 7:35
52 1060 Frederik Kehlet Indiana All Star Running Club 14:08.7 7:37
53 1241 Maxwell Derouin Unattached 15:20.4 8:15